Video se připravuje ...

SESTŘIH: 5. čtvrtfinále play off, Třinec - Mladá Boleslav 4:3

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to pro dnešek už definitivně všechno. Dnešní utkání nabídlo skvělé vyvrcholení a postup Třince. Ať už patříte k fandům Ocelářů či Bruslařů, doufám, že jste si zápas užili, a děkuji vám za pozornost. Přeji příjemný zbytek večera a u dalších přenosů se těším, na počtenou!
Hráči dávno zmizeli v šatnách a loučit se budu také já. S konstatováním, že Mladá Boleslav byla Třinci více než vyrovnaným soupeřem, ač to možná ve výsledku 4:1 tak nevypadá. Bruslaři ztratili všechna prohraná utkání o pouhý gól. Způsob jejich definitivního vyřazení je pak více než krutý. Ještě osmdesát sekund před koncem dnešního utkání vedli, aby se nakonec nedočkali ani prodloužení a sezona pro ně skončila. I tak je letošní ročník pro Středočechy důležitým milníkem, výsledné 8. místo pak největším úspěchem.

Třinec postupuje mezi nejlepší čtyři týmy potřetí v řadě. V předchozích dvou letech mu vždy finálové brány zavřel Zlín a je možné, že na něj Oceláři narazí i letos. Dalším potenciálním soupeřem pro Třinec je pražská Sparta nebo v případě obratu série s Litvínovem Pardubice. Třinec každopádně zahájí semifinálovou sérii za týden, v sobotu 28. března a v neděli 29. března bude na programu druhý duel.
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 24 (7, 11, 6) – 30 (15, 9, 6),
střely mimo: 5 (4, 1, 0) – 9 (3, 1, 5),
hity: 18 (7, 8, 3) – 12 (5, 5, 2),
vyhraná vhazování: 41/70 (15, 12, 14) – 29/70 (6, 12, 11),
úspěšnost na vhazování: 59 % – 41 %,
trestné minuty: 8 (0, 4, 4) – 4 (0, 2, 2).
Ledová plocha ve Werk Areně se po vzájemném podání rukou rozdělila na dvě poloviny. Na jedné se Třinečtí radují z postupu do semifinále a metají před fanoušky vítězné rybičky, na té druhé děkují zklamaní Bruslaři svým příznivcům. Mladá Boleslav se nemá za co stydět, ba naopak.

KONEČNÝ STAV SÉRIE:
TŘINEC vs. MLADÁ BOLESLAV 4:1

(2:1, 3:2, 2:5, 2:1, 4:3)
Nejlepší hráči utkání:

Martin Adamský – TRI (1+1)
Martin Růžička – MBL (20 úspěšných zákroků)

Nejlepším hráčem Třince byl vyhlášen Martin Adamský, který se po zranění znovu představil na domácím ledě a přispěl k rozhodujícímu vítězství vyrovnávací brankou na 3:3 a asistencí u vítězného gólu. Na straně druhé brankář Martin Růžička, jenž držel Mladou Boleslav nejen dnes, ale vůbec v celé sérii skvělými výkony.
Třetí třetina byla ze všech nejplodnější a nabídla divákům čtyři branky. Mladá Boleslav v přesilovce vyrovnala na 2:2, když Pabiška tečoval střelu Výborného mimo dosah Hrubce. O pět minut později bylo Ocelářům ještě hůře. Po střele Lence se kotouč vrátil do brankoviště, odkud jej poslal do sítě Hyka a Bruslaři dokonce vedli. Třinec odvolal gólmana a v devětapadesáté minutě vyrovnal přesnou střelou Adamského. Dokonalý obrat dovršili domácí jedenáct sekund před koncem, kdy zamkli Mladou Boleslav před Růžičkou a Linhartův pokus od modré čáry skončil. Na jedné straně je tady obrovská radost domácích Ocelářů, na druhé zklamání Mladé Boleslavi, která dnes nebyla vůbec daleko od vítězství a další dramatizace celé série.
60:00
Konec zápasu.
59:49
Třinec právě vstřelil branku!
A to se jim daří! Werk Arena je na nohou, Oceláři obracejí nepříznivý vývoj a jedenáct sekund před koncem opět vedou! Adamský nepropálil obětavého Pacovského, pak ale vrátil puk na modrou čáru. Tam se do něj opřel TOMÁŠ LINHART a jeho rána zaplula přesně k tyči – 4:3! Asistence: Martin Adamský.
59:30
Po dalším vhazování ve střední třetině se hra dostává za branku Růžičky. Tam kotouč nahodil Galvas, Oceláři se ještě snaží o zvrat.
59:14
Menší zranění utrpěl v souboji s mladoboleslavskou obranou Orsava a odjíždí na střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu, běží poslední minuta třetí části.
58:40
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři se na led skutečně vrátili se šesti bruslaři a podařilo se jim vyrovnat! Zaúřadovat muselo duo produktivních třineckých útočníků! Polanský zpoza brány přihrál mezi kruhy MARTINU ADAMSKÉMU, jenž namířil k levé tyči a trefil se přesně – 3:3! Asistence: Jiří Polanský, Erik Hrňa.
58:26
Mladá Boleslav zahrála na zakázané uvolnění a Oceláři si berou oddechový čas. Lze očekávat, že z branky odvolají gólmana Hrubce a zkusí to v šesti.
57:53
Slezanům byl odpískán ofsajd a do konce zápasu zbývá něco málo přes dvě minuty. Třinečtí fanoušci povzbuzují a ženou svůj tým za vyrovnáním.
57:37
Klepiš byl za brankou Růžičky svalen na led Robarem, ale o faul se v žádném případě nejednalo. Oceláři se snaží co nejrychleji získat puk.
56:45
Třinec musí útočit a s přibývajícím časem bude určitě přibývat nervozita. To potvrdil zkušený Klesla, když v rozehrávce trefil jen Výborného.
56:12
V Třinci určitě všichni věřili, že dnešní zápas dotáhnou Oceláři do vítězného konce, vedení Mladé Boleslavi je pro ně trpkým překvapením. Klimenta teď u mantinelu bojuje s Adamským.
55:33
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak pozor, Bruslaři se ujímají čtyři a půl minuty před koncem vedení! Lenc se před brankou octl v obrovské šanci, ale přestřelil! Puk se potom na brankoviště po odrazech vrátil a volný TOMÁŠ HYKA jej doklepl do sítě za ležícího Hrubce – 2:3! Asistence: Radan Lenc, Pavel Musil.
55:20
Linhartovi se nepovedla rozehrávka, ale to samé se dá tvrdit o Trškovi, který puk Ocelářům vrátil. Linhart bojuje o kotouč s Lencem.
54:41
Dnes je to podruhé, kdy není utkání této série vyprodáno. Dnešní utkání navštívilo 5092 diváků, kteří viděli také nepřesnou rozehrávku Stříteského a další zakázané uvolnění.
54:03
Bárta svou ranou Hrubce neohrozil, Kočí zase nastřelil do brusle Kleslu. Do útoku mohli přejít Oceláři, jenomže to by je nesměl zastavit ofsajd.
53:41
Hrubec zkrotil Výborného nahození, navíc už jsou Oceláři v plném počtu a tentokrát oslabení přečkali. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Hrubcem.
53:12
Tato početní výhoda zatím Bruslařům tak dobře nevychází. Růžička musel dokonce zasahovat po střele Draveckého, Klimenta Hrubcovu svatyni minul.
52:39
Mladé Boleslavi nevyšla rozehrávka podle představ a je pískáno zakázané uvolnění. Na vhazování před Růžičkou se rovnají Rákos s Brošem.
52:14
Dravecký pozdržel čas ve středním pásmu a pak přihrál dozadu na M. Douderu. Ten příklepem vyhazuje a třinecká čtyřka odjíždí střídat.
51:50
Pacovský přihrál ke střele Bártovi, který otřel svou ránu o Rothovy nohy a kotouč zamířil mimo hrací plochu. Roth kulhá s potížemi na střídačku, ale snad by měl být v pořádku.
51:26
A je tady další komplikace pro Slezany! Na trestnou lavici musí Lukáš Galvas (TRI), jenž si odsedí dvouminutový trest za podražení Bárty. Teď bude domácím fanouškům asi pořádně horko.
50:48
Tak to je pro Oceláře dokonalý šok a deset minut před koncem třetí části je skóre vyrovnané. Lenc se pustil do individuální akce a obhodil si Galvase.
50:21
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav je v přesilovkách mnohem úspěšnější, to potvrzuje a vyrovnává stav utkání! Výborný si s pukem vybruslil na modrou čáru, jeho ránu příklepem ještě tečoval LUKÁŠ PABIŠKA, čímž dokonale dostal ze hry brankáře Hrubce – 2:2! Asistence: David Výborný, Matěj Stříteský.
49:46
Hrubec vyrazil Bártovu střelu a pokryl také ránu Stříteského. Pak už se Oceláři osvobodili vyhozením. Útočnou akci Bruslařů rozjíždí Pabiška.
49:18
Hrubec Stříteského střelu od modré čáry vyrazil, pak ovšem Štefan Ružička (TRI) sekl Pabišku a oslabí Třinec na dvě minuty. To je velká šance pro hosty.
48:49
Oceláři chybovali v rozehrávce, ale Bruslaři stříleli pouze mimo branku. Bártovi se už pak nepodařilo vrátit puk od mantinelu před Hrubce.
48:21
Teď Robar po přihrávce Tršky na brusle nevěděl, kde má kotouč, nicméně toho domácí Ružička nevyužil. Na opačné straně pálil vedle Pacovský.
47:43
Když Látal opouštěl ledovou plochu, kulhal na pravou nohu, ale na střídačku se dobelhal. Mezitím hra pokračuje, Polanského nepustil do útočného pásma Robar.
47:17
Po ofsajdu Mladé Boleslavi na buly uspěl Pechanec, Linhart přihrál Ciencialovi, jehož nahození za Růžičku v poklidu sbírá Ovčačík.
46:50
Oceláři jsou v útočném pásmu a snaží se přidat pojišťující zásah. M. Doudera přihrál Klepišovi, který v prostoru okolo branky bojuje s Lencem.
46:26
Rothova střela byla tečována do ochranné sítě za Růžičkou a po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Mladé Boleslavi. Roth mezitím upadl na hokejce od Mikulíka.
45:57
Rákos se uvolnil za brankou, odpoutal se od obránce a přihrával do dobré pozice Matušovi. Toho však do poslední chvíli strážil a ustrážil Mikulík.
45:34
Stříteský o chvilku později namířil svou ránu od modré čáry vedle, další akci dovedl Kočí pouze k zakázanému uvolnění. Na buly před Růžičkou jdou Matuš a Kašpařík.
44:57
Oceláři přišli při rozehrávce o puk velmi lacino a Výborný uvolnil Pacovského. Ten se snažil prostrčit kotouč před branku, nedovolil mu to Linhart.
44:30
Polanský se po pravém křídle prodral okolo Robara a zaměstnal Růžičku. Tomu kotouč vypadl, ale okamžitě po něm sáhl. Adamský se za své hrábnutí po odpískání omluvil.
43:57
Ocelářům se přesilová hra vůbec nepovedla. Třinecké mužstvo v této činnosti v během play-off bota pořádně tlačí. Nemění se to ani dnes.
43:39
Mladá Boleslav se znovu osvobodila a oslabení v pohodě ubránila. Růžička musel zasahovat pouze proti střele Orsavy.
42:52
Do zajímavé šance se dostávala trojice třineckých útočníků, ale Hrňa nedokázal přihrát na brankoviště přesně na hůl Rákose ani Ružičky.
42:32
Růžičkova vyrážečka úřadovala proti ráně Orsavy, pak se hosté znovu dokázali osvobodit. Zpoza Hrubcovy svatyně rozehrává v klidu Roth.
41:53
Mikulík si zakroužil sebevědomě po středním pásmu a ušetřil pro Bruslaře nějaké ty sekundy. Pak ho o puk obral Adamský, ale dopředu přesto nahodil Kašpařík.
41:38
Mitja Robar (MBL) oslabí své mužstvo na dvě minuty. Je totiž vyloučen za podražení. Slovinský obránce poslal k ledu v obranné činnosti Polanského.
40:53
Pechanec se v souboji za brankou Mladé Boleslavi nedokázal zbavit Bárty a puk pouze předal Orsavovi. Ten pokračuje v boji u hrazení.
40:32
Hrňovi nevyšla v útočném pásmu přihrávka na Klepiše, teď už je na ledě další formace. O puk bojuje s hostujícími obránci Cienciala.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 18 (7, 11) – 24 (15, 9),
střely mimo: 5 (4, 1) – 4 (3, 1),¨
hity: 15 (7, 8) – 10 (5, 5),
vyhraná vhazování: 27/45 (15, 12) – 18/45 (6, 12),
úspěšnost na vhazování: 60 % – 40 %,
trestné minuty: 4 (0, 4) – 2 (0, 2).
Adamský padl do rány Ovčačíkovi, vychýlil dráhu letu kotouče a ukončil tak druhou třetinu. Ta byla z pohledu Ocelářů úspěšná, neboť se dostali znovu do vedení. První velkou šanci druhé části měl v oslabení Rákos, jenže svou střelou si na Růžičku nepřišel. O tři minutu později zase mladoboleslavský Růžička vyrážel střelu třineckého Ružičky. Třicátá minuta byla vůbec obdobím obrovských příležitostí. Na druhé straně totiž Hrubec tygřím skokem zlikvidoval ránu Pacovského do odkryté branky a hned z protiútoku musel Růžička zasahovat proti Draveckému. Gól Třince přišel za dalších pět minut. Dravecký v pádu přihrál do palebné pozice Klepišovi, který se štěstím protlačil kotouč za Růžičku. Do třetí třetiny vstoupí Oceláři s těsným náskokem, Bruslaři se budou snažit odvrátit konec sezony.
Další třetina začne přibližně v 18:45.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:30
Polanský ztratil v tvrdém souboji s Ovčačíkem v rohu kluziště rukavici a hokejku, drží se za obličej a odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou. Hra je mezitím přerušena kvůli mladoboleslavskému ofsajdu.
39:11
Ružička se pustil do útoku po levé straně, šikovně využil Klepišovi clony a prosadil se přes Kučného až ke střele. Růžička byl ovšem na místě a kotouč z něj nevypadl.
38:39
Po pěti sekundách se buly na stejném místě zopakuje. Hrubec ztlumil Stříteského střelu od modré čáry, Kašpaříkovi potom nedovolil dorážet důrazný Roth.
38:34
Hrňa neprošel přes Robara a Slovinec mohl v klidu rozehrávat. Pustil se odvážně středem kluziště, nahodil kotouč na Hrubce a po delší době vybojoval vhazování před bránou Třince.
37:57
Středočeši jsou v posledních okamžicích ve hře dopředu takřka bezzubí. Opět lacino přišli o puk, Rákos vysílá přihrávkou po hrazení Matuše.
37:28
Dravecký přistrčil puk Polanskému a ten byl sražen k ledu Ovčačíkem. Rozhodčí vylučovat nebudou, s kotoučem hrají hosté z Mladé Boleslavi.
36:53
Orsava zpoza branky chytře přihrával na Ružičku, jehož však pohlídal Broš a protečoval puk dopředu. Za červenou čarou byl nejrychleji Linhart – další zakázané uvolnění Bruslařů.
36:30
Orsava z rohu nastřelil puk na Růžičku, který dlouhou dobu vůbec nevěděl, kde kotouč má. Po odpískání ho našel kdesi pod tělem, za čáru tedy neprošel.
36:23
Oceláři si teď hru nekomplikují a Adamský znovu jen odevzdal soupeři. Stříteského nahození však Lenc nedojel, a proto se píská zakázané uvolnění hostů.
35:56
Třinečtí si přihráli rukou a na následném vhazování ve středním pásmu neuspěli. Za Trškovým nahozením a také vyrovnáním tak mohou spěchat Mladoboleslavští.
35:31
Ovčačík narazil na zadní mantinel za Hrubcem Galvase, ale puk nevybojoval. Po vstřelené brance se výrazněji probraly tribuny třinecké Werk Areny.
34:47
Výborného oblouček si nedokázal zpracovat Pacovský a Adamský nastřelil kotouč dopředu. Tam tentokrát Kočí zvládl souboj s dravým Draveckým.
34:26
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec znovu odskakuje do vedení! Dravecký sice ztratil v souboji s Výborným na pravém křídle rovnováhu, přesto akci nevzdal, vkleče přihrál pod sebe JAKUBU KLEPIŠOVI a ten se štěstím procedil puk do Růžičkovy branky – 2:1! Asistence: Vladimír Dravecký, Tomáš Linhart.
33:56
Dnes zatím nepříliš viditelný Hrňa posunul puk po mantinelu na Rákose, který svádí za Růžičkovou bránou souboj s bránícím Stříteským.
33:32
Polanského řadě nevyšel přechod do útoku přes modrou čáru a rozhodčí přerušili kvůli ofsajdu. Probíhá druhá komerční přestávka ve druhé dvacetiminutovce.
32:55
Trškovi teď bylo odpuštěno vyhození přes všechny čáry a pokračuje se ve hře. Slezané pozměnili složení svých formací a po boku Polanského s Adamským nastupuje Cienciala.
32:47
Orsava nejprve střílel vedle, v další akci přihrál mezi kruhy Draveckému. Následnou střelu slovenského útočníka tečoval Pechanec a Růžička měl velké problémy, aby puk nepustil za svá záda.
31:42
Pacovského rána od modré čáry Hrubcovi vypadla, ale třinecký gólman se vydal z branky a odpíchl puk od hole přijíždějícího Bárty.
31:18
Po ofsajdu Mladé Boleslavi je hra přerušena na delší dobu, na programu je komerční přestávka. V posledních střídáních Třince už se na ledě neobjevuje Plíhal.
30:43
Hra se zase na chvilku uklidnila a týmy si vyměnily puk několika nepřesnostmi. Nyní útočí domácí, puk veze po levé straně dopředu Hrňa.
30:01
Oceláři přerušili hru zakázaným uvolněním a nyní už jsou v plném počtu obě mužstva. Skóre zůstává stále stejné, i přes velký počet šancí v posledních momentech.
29:41
A najednou jsme viděli hned několik tutovek v krátkém sledu! Lencova střela se odrazila k Pacovskému, jehož střelu do prázdné branky vyhlavičkoval exkluzivním tygřím skokem Hrubec! Na druhé straně zase Růžička vyrážel pokus Draveckého z úhlu!
29:14
Ružička ukradl puk Bruslařům při rozehrávce a mohl jet sám na branku! Neměl však potřebnou rychlost, proto rychle vystřelil a Růžička puk vykopl! Domácí jsou v plném počtu.
28:43
Na opačné straně minul branku v dobré pozici Ovčačík. Teď jsou v útoku zase Oceláři, kombinují po mantinelu a snaží se ve třetině usadit.
28:01
Rothovu tvrdou ránu od modré čáry vyrazil Růžička betonem. Pak se Polanský protlačil přes Kočího, ale nedokázal přesně přihrát Adamskému.
27:37
A s vyloučeními se teď rovnou roztrhl pytel. Na trestnou lavici musí také hostující Michal Bárta (MBL) za nedovolené bránění Orsavy. Bárta byl potrestán menším trestem, oba týmy hrají ve čtyřech.
27:09
Až ke konci přesilovky se Bruslaři dostali do útočného pásma a vykoledovali si další faul. Rostislav Klesla (TRI) je vyloučen na dvě minuty za sekání do Pacovského.
26:49
Mladé Boleslavi nevyšel ani další útok. Stříteský si nezpracoval skákavou přihrávku Výborného, ke kotouči se dostal Galvas a obloučkem jej vyhodil.
26:21
Rákos nejdříve vybojoval puk a pak na něj obránci hostů úplně zapomněli. Roth vrátil kotouč třineckému útočníkovi, který se v přečíslení rozhodl pro střelu, nepřihrál Adamskému a Růžička úspěšně zasáhl! Po obrovské šanci Třince v oslabení se vhazuje před bránou Bruslařů.
25:41
Zatím se Mladá Boleslav marně snaží usadit v útoku. Teď musel navíc Růžička krotit dalekonosný pokus Linharta. Zvládl to, dokonce rychle rozehrál.
25:22
První vyloučení zápasu přichází až v šestadvacáté minutě. David Cienciala (TRI) se provinil útočným faulem, podrazil Ovčačíka a byl potrestán dvěma minutami.
24:56
Třinec se z obranného pásma stále nedostal. Za nahozením Výborného do rohu spěchá Bárta a bude o kotouč bojovat s Rothem.
24:38
Aktivita se přenesla na stranu Středočechů, Bárta uvolnil mezi kruhy najetého Ovčačíka, jehož střelu Hrubec vyrazil do rohu kluziště.
23:43
Zasahovat musel třinecký gólman také po ráně Stříteského od modré čáry. Podařilo se mu kotouč vyrazit a o zbytek se postarali třinečtí beci.
23:29
Tu první měl na holi Látal, když se probojoval po levém křídle až k zakončení. Zasouval puk za Hrubce, který však včas sklapl betony a puk mezi nimi udržel.
22:53
Také druhá třetina začala v poněkud poklidném tempu. Útok jednoho týmu střídá útok toho druhého, ale žádné gólově příležitosti diváci nevidí.
22:34
Hrabal prosvištěl středním pásmem a vyměnil si při tom puk s Ciencialou. Pak přihrával před branku Rákosovi, ovšem nepřesně.
21:52
Robar si poradil s rozjetým Draveckým a bekhendovou otočkou se ho elegantně zbavil. Pak ale nepřidal přesnou přihrávku a s kotoučem hraje Foltýn.
21:19
Kočí odzbrojil Pechance, jenže nedostal puk z obranného pásma Bruslařů. To se povedlo až o chvilku později Výbornému, jenž vytlačil Orsavu.
20:57
Výborný uvolnil na pravém křídle Bártu, avšak tomu se nahození do útočného pásma vůbec nepovedlo. Kotouč zamířil do páté řady na tribunu.
20:07
Ke Kučnému se dostal puk bezprostředně po buly, ale mladoboleslavský obránce při rozehrávce zaváhal. Naštěstí pro hosty pak domácí Ružička místo zakončení upadl.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 7 – 15,
střely mimo: 4 – 3,
hity: 7 – 5,
vyhraná vhazování: 15/21 – 6/21,
úspěšnost na vhazování: 71 % – 29 %,
trestné minuty: 0 – 0.
První třetina pátého duelu série je za námi a opět je utkání zatím velmi vyrovnané. O něco aktivněji vstoupili do domácího zápasu Oceláři a úvodního zásahu se dočkali v osmé minutě. Plíhal potvrdil pověst důrazného hráče, proklestil si cestu před branku a prodral se k bekhendovému zakončení k tyči. Třinecké gól povzbudil, jenomže se objevilo okénko v obraně a Bruslaři trestali. Cienciala rozehrál nepřesně, Výborný našel skvělou přihrávkou Bártu, jenž zakončil nechytatelně do horního rohu. Ve druhé polovině první periody pak nebylo tempo nijak zběsilé a šanci bylo pomálu. Draveckého bekhend z bezprostřední blízkosti pokryl Růžička, Lenc po přihrávce Hyky z mezikruží bránu těsně minul. Ani jeden hráč zatím nebyl vyloučen, ve druhé třetině se bude pokračovat za stavu 1:1. Vše je otevřené.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
První třetina skončila.
19:55
Adamský se snažil, seč mu síly stačily, ale kotouč před červenou čarou nedojel a Třinci bylo odpískáno zakázané uvolnění. Vhazuje se však ve středovém kruhu.
19:35
Hrubec pokryl Hykovu střelu a do konce první třetiny zbývá pětadvacet sekund. Na vhazování po levici třineckého brankáře změří síly Plíhal s Musilem.
18:53
Třinečtí se z obranné třetiny vyhrabali, ale vinou nepřesné rozehrávky o kotouč opět přišli. Bruslaři v klidu rozehrávají z vlastního obranného pásma.
18:32
Hrubec vyrazil Kašpaříkovu ránu betonem, ale pobyt Mladé Boleslavi v útočném pásmu pokračuje. Kotouč zastavil na modré čáře fotbalově Robar.
17:53
Roth u mantinelu tvrdě odstavil Bártu a navíc to byl čistý zákrok. Pak ale nepřidal třinecký obránce přesnou přihrávku a Oceláři o puk přišli.
17:17
Klimenta se prosmýkl do pravého křídla a přes bránícího Linharta zkusil vypálit. Střela mu nevyšla a kotouč zamířil do tvrzeného skla za Hrubcem.
16:50
Po zakázaném uvolnění Ocelářů srazil mimo Kučného ránu M. Doudera a Třinec přešel do útoku. Pechancovi před bránu ale nedokázal přihrát Ružička.
16:12
O poznání větší příležitost si vytvořili hosté, kteří jeli ve dvou proti jednomu! Hyka předložil puk přes Hrabala Lencovi, který z podobného místa jako při gólu Bárta o fous minul!
15:52
Pabiška sice při přechodu do útočného pásma zaváhal, ale Třineckých bylo na protiútok málo. Rákos vyslal dělovku z dálky, jenže nemířil přesně.
15:12
Třinečtí podnikli rychlý brejk po pravé straně a hned z toho bylo pro hosty nebezpečí! Od hrazení šel puk před branku na Draveckého, jehož zakončení si však pohlídal Růžička a puk pod tělem za čáru nepustil!
14:47
Hrubec zasáhl na druhé straně a Oceláři prohráli buly. Jenomže ani Ovčačíkovo, ani Kočího nahození nezamířilo na třineckou branku.
14:33
Mladoboleslavští chybovali v rozehrávce, k puku se dostal Dravecký, ale nedokázal přesně přihrát svým spoluhráčům. Kotouč poslal na Stříteského.
13:38
Ani Mladá Boleslav ale nedostala kus černé pryže pod kontrolu a Klesla dostal možnost další rány od modré čáry. Růžička jeho pokus vytěsnil.
13:07
Klepiš se při přebírání puku otáčel a o kotouč přišel. Pak přišlo nahození Klesly a další ztráta kotouče v podání Ružičky.
12:48
Hrubec si připsal další zákrok, když pokryl nahození Bruslařů a nenechal se rozhodit ani clonícím Kašpaříkem. Následuje druhá komerční pauza a pak buly před bránou Slezanů.
12:25
Hrubec situaci zvládl, pak ovšem jeho spoluhráči zahráli na zakázané uvolnění. Mladá Boleslav se vyrovnáním vrátila zpět do hry, Klimenta nahazuje bekhendem po hrazení.
11:40
Stříteského rána ještě byla sražena mimo třineckou branku, střelu Kučného z opačné strany už měl na starosti Hrubec a navíc měl problémy s dorážejícím Bártou.
11:22
Puku se zmocnil Látal, protáhl se po pravém křídle a vystřelil. Hrubec jeho ránu pokryl, puk mu nevypadl a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
10:49
Oceláři rozjíždějí další útok od vlastní branky. M. Doudera poslal puk na útočníky Třince, kteří teď svádějí souboj o puk u mantinelu.
10:32
Klepiš přišel v útočné fázi o puk, a tak se hra stěhovala znovu před Hrubce. Ten musel vyrážet nahození Středočechů a poradil si.
09:48
Inkasovaná branka Oceláře určitě hodně mrzí, protože byli po úvodním gólu lepším mužstev. Ale hosté dokázali potrestat chybu v třinecké rozehrávce.
09:29
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři využívají chyby Třince v rozehrávce a bleskurychle srovnávají krok! Cienciala pořádně prohnal M. Douderu a k puku se dostal Výborný. Kapitán hostů přihrál doprostřed úplně volnému MICHALU BÁRTOVI, jenž si kotouč zpracoval a poslal do šibenice – 1:1! Asistence: David Výborný, Matěj Stříteský.
08:35
Klimenta zablokoval Adamského střelu, Kleslovo nahození od modré čáry zase trefilo do noh Tršku. Třinec je teď jednoznačně aktivnějším týmem.
08:03
Polanského formace na hosty také pořádně vlétla a zatlačila je před Růžičky. Důrazu bylo nakonec přespříliš, došlo k posunutí hostující klece a vhazovat se bude po její úpravě.
07:46
Třinec právě vstřelil branku!
Po nenápadné akci se Třinec poprvé prosazuje a bere si vedení na svou stranu! Třetí formace Ocelářů se usadila v útočném pásmu, TOMÁŠ PLÍHAL si zpracoval přihrávku od Pechance, důrazně se procpal před branku a bekhendem poslal kotouč nechytatelně k tyči – 1:0! Asistence: Antonín Pechanec.
07:21
Tak mladoboleslavští fanoušci přeci jen s menším zpožděním dorazili a okamžitě začali svůj celek mohutně podporovat. Sledovali průnik domácího Rotha, jehož nebezpečné nahození z prostoru před Růžičkou odklízel Mikulík.
07:04
Oceláři se přesto z obranného pásma nadobro nedostali a museli čelit dalším problémům. Pacovský se prodral po levé straně, na Hrubce si ovšem nepřišel. Po první komerční přestávce se odehraje buly před brankou Třince.
06:51
Foltýn při rozehrávce trochu zazmatkoval a nastřelil puk po mantinelu. Naštěstí pro domácí pak střela od modré čáry vůbec nesedla Trškovi.
06:14
Mladá Boleslav Látalovy střely využila a vybojoval útočnou třetinu. Kočí nabil na modré čáře Ovčačíkovi, bývalý bek Třince ale branku Hrubce netrefil.
05:55
Jeden z lehčích zákroků si na druhé straně připsal Hrubec. Látal ujel po levém křídle do protiútoku, Roth ho sice nechal vystřelit, ale útočník z města škodovek pálil z ostrého úhlu.
05:45
Bruslaři rozehráli pouze na zakázané uvolnění. Plíhal na buly přehrál Lence a nahrnul kotouč na Růžičku. Gólman hostí nezaváhal a vhazování se bude opakovat.
05:20
Klepiš viděl od mantinelu najíždějícího Ružičku a adresoval mu do hloubi útočného pásma přesnou přihrávku. Slovenskému útočníkovi však při zpracování puk uskočil.
04:50
Rákos zavezl kotouč na zadní mantinel, kde bojoval s dvojicí mladoboleslavských obránců. Kučný se Stříteským byli nakonec úspěšnější a rozehrávají.
04:22
Větší iniciativu zatím mají domácí Oceláři. Adamský nejprve z mezikruží přestřelil, Rothovu ránu od modré čáry podržel gólman Růžička. Před brankou se pak ještě pošťuchoval Polanský s Bártou.
03:47
Bruslaři se ovšem v útočném pásmu dlouho neohřáli. Utkání začalo oproti tomu poslednímu docela ve vlažném tempu. Nutno podotknout, že také atmosféra je komornější.
03:07
Hrubec pokryl nahození hostů a chystá se buly po jeho levici. Na kruhu se rovnají Plíhal a Broš, kteří zkříží své hole.
02:46
Na začátku utkání hrají častěji s pukem na holích domácí. Klepiš teď byl ale nucen posunout kotouč dozadu na obránce M. Douderu.
02:27
Do slibné pozice před bránou si nabruslil Cienciala, jenomže při zakončení mu kotouč sjel z hole a ani nevystřelil. Nyní se vhazuje před bránou Mladé Boleslavi.
01:55
Diváci za brankou Růžičky už slavili při zakončení Rákose z levého křídla. Nechali se zmást, třinecký útočník rozvlnil jen boční síť branky.
01:17
Galvas rozehrál na Adamského, který se prodral středním pásmem, narazil si s Draveckým, a potom jeho střelu zastavil bránící Robar.
00:42
O první ránu se pokusil od modré čáry Kučný, ale Oceláři kotouč na Hrubce vůbec nepustili. Jim ovšem přechod do útoku nevyšel, odpískán ofsajd.
00:20
Na úvodním vhazování byli úspěšnější hosté, pak se však k puku dostali domácí. Klepišovu přihrávku na Hrňu přečetl Stříteský a rozehrává.
00:01
Utkání právě začalo.
Bruslaři v bílých dresech jsou na ledě, je tam i kvarteto rozhodčích. Teď přichází čas na příjezd Ocelářů. Ti se představí zcela určitě v červené barvě.
Sestavy byly přečteny a nyní se už diváci těší na tradiční 3D projekci na ledové ploše. Třinecký drak bude znovu útočit.
Do zahájení zápasu chybí necelá půlhodina a tribuny se začínají zaplňovat. Zatímco sektor skalních fanoušků Třince je již slušně obsazen, sedačky vyhrazené pro hosty zůstávají zatím prázdné. Na ledové ploše probíhá závěrečné rozbruslení se střelbou.
Mladoboleslavská soupiska není s tou z posledního zápasu úplně totožná, avšak složení brankářské dvojice zůstává stejné. V play-off se skvěle rozchytal Martin Růžička a třineckým nájezdům bude odolávat i dnes. Druhým gólmanem je David Rittich. Jediná drobná změna nastává v defenzivě Bruslařů, které dnes schází devatenáctiletý Roman Čermák, a tak budou muset Středočeši utkání odehrát se šesti zadáky. Útočná tria zůstávají stejná. Ani pro dnešek však trenéři Výborný s Jelínkem nepočítají s obránci Borisem Žabkou nebo Slovincem Lukou Vidmarem. V Třinci se poprvé v play-off nepředstaví ani David Vrbata s Richardem Jarůškem.
Oceláři neudělali v sestavě oproti čtvrtému utkání ani jedinou změnou. V brance začne i napopáté Šimon Hrubec, jeho slovenský kolega Peter Hamerlík na šanci stále čeká pouze na střídačce. Obranné páry i útočné trojice Třineckých pak zůstávají trenérem Kalousem nepozměněny. Slezanům také dnes chybí obránci Marek Trončinský s Davidem Noskem. Diváci na ledě neuvidí ani útočníky Kamila Krepse, Zbyňka Irgla či Adama Rufera. Šanci nedostanou mladí útočníci Marek Růžička, Lukáš Jašek nebo Ondřej Kovařčík, hrát nebudou ani Michal Sztefek s Polákem Aronem Chmielewskim. Dobrou zprávou pro Oceláře je zdravotní stav Daniela Rákose, který je po střetu s Kučným v pořádku a nastoupí ve čtvrté formaci.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, Foltýn, M. Doudera – Hrňa, Klepiš, Ružička – Pechanec, Plíhal, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Matuš, Rákos. Trenér: Jiří Kalous.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Rittich) – Stříteský, Kučný, Ovčačík (A), Kočí, Trška, Robar – Látal, Broš (A), Klimenta – Pacovský, Výborný (C), Bárta – Lenc, Musil, Hyka – Mikulík, Kašpařík, Pabiška. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

Rozhodčí: Vladimír Šindler, Pavel Mikula – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda.
ABSENCE

V Mladé Boleslavi se do třinecké sestavě po dlouhé době vrátili útočníci Martin Adamský s Jiřím Polanským, do čtvrtého utkání pak po vypršení trestu mohl nastoupit také Jakub Orsava. Zpět na soupisce je i kapitán Rostislav Klesla, přesto zůstává třinecký kádr oslaben. Kromě dlouhodobých absentérů Adama Rufera a Zbyňka Irgla chybí zadák David Nosek, do čtvrtého utkání pak nenastoupil ani další obránce Marek Trončinský či útočník Kamil Kreps. Ve třetí formaci střídá kouč Kalous útočníky Antonína Pechance a Michala Sztefka s mladými juniory Lukášem Jaškem a Ondřejem Kovařčíkem. V play-off si dosud nezahráli Aron Chmielewski ani Marek Růžička. Čtvrté utkání v Mladé Boleslavi nedohrál po střetu s Kučným útočník Daniel Rákos.

Zato Bruslaři drží svých sedm obránců a dvanáct útočníků stále pohromadě a ve stejném složení. Trenérům Výbornému s Jelínkem nejsou k dispozici akorát zadáci Boris Žabka a Slovinec Luka Vidmar. Útočná síla je už delší dobu ochuzena o bodové příspěvky Davida Vrbaty nebo Richarda Jarůška.

STATISTIKY PLAY-OFF

Hokejisté z města škodovek se ve statistikách play-off drží stále hodně vysoko, a to hlavně díky většímu množství odehraných zápasů. V elitní desítce kanadského bodování najdeme tři zástupce Bruslařů, důrazný obránce Jiří Kučný stále vede hodnocení Radegast indexu. Třinečtí se do popředí prokousávají jen velmi pomalu.

Kanadské bodování

1. Petr Sýkora (PCE) – 4+3
2. Lukáš Radil (PCE) – 3+3
3. Tomáš Marcinko (PCE) – 3+3
4. David Výborný (MBL) – 3+3
7. Michal Bárta (MBL) – 3+2
8. Tomáš Klimenta (MBL) – 3+2
25. Jakub Klepiš (TRI) – 1+3
35. Erik Hrňa (TRI) – 2+1
62. David Cienciala (TRI) – 2+0

Radegast index

1. Jiří Kučný (MBL) – 41 bodů
2. Jiří Marušák (ZLN) – 28
3. Jan Káňa (KOM) – 28
9. Vladimír Dravecký (TRI) – 23

Brankářské statistiky

1. Pavel Francouz (LIT) – 4 zápasy, 94,85% úspěšnost zákroků, 1,22 obdržených branek na zápas, 1 čisté konto
2. Šimon Hrubec (TRI) – 4, 93,94 %, 2, 0
3. Filip Novotný (SPA) – 4, 92,8 %, 2,29, 1
4. Martin Růžička (MBL) – 8, 91,85 %, 2,38, 0

Třinec je druhým nejslušnějším týmem se 42 trestnými minutami. Lépe je na tom pouze Litvínov. Naopak společně se Zlínem mají Oceláři nejhorší přesilovky. 5% využití znamená jeden gól z dvaceti přesilových her. To Mladá Boleslav je, co se týče přesilovek na páté pozici. Dosud Bruslaři gólově zhodnotili 15,22 % svých početních výhod. Vedení patří Středočechům v týmové statistice Radegast indexu a právě před druhým Třincem mají náskok 41 bodů.
OHLASY PO ČTVRTÉM UTKÁNÍ SÉRIE

TRENÉŘI

Marian Jelínek (MBL): „Viděli jsme kvalitou horší zápas než v úterý, kdy se obě mužstva vydala. Ve třetím utkání jsme podali výborný výkon, který se těžko opakuje. Vybrali jsme si slabých osm minut ve druhé třetině, kdy soupeř otočil stav. Pak jsme hru srovnali a pro fanoušky to byl zajímavý zápas. Nemáme se za co stydět, prohráli jsme se ctí. Kdyby nám někdo řekl před sérií, že s Třincem jednou vyhrajeme a třikrát prohrajeme jen o gól, tak mu dám mokrý hadr na hlavu."

Václav Varaďa (TRI): „Utkání se mně hodnotí dobře, náš výkon byl oproti úternímu zápasu odlišný. Hráli jsme s větším nasazením a chutí dostat se do vedení 3:1 na zápasy. Chtěl bych náš tým pochválit za odbojovaný zápas. Mladá Boleslav nás nutí hrát více obranným stylem a my jsme rádi za takové ubojované zápasy, které mají možná větší cenu než vítězství o tři, čtyři branky. Víc to sice bolí, ale o tom je play-off."

HRÁČI

Lukáš Galvas (TRI): „Snažili jsme se víc nutit do střel, víc se tlačit do branky. Od úvodu jsme byli aktivnějším týmem, puk byl častěji na našich hokejkách. Na začátku druhé třetiny jsme to vyjádřili dvěma góly po sobě, tam se utkání zlomilo. Tenhle zápas ukázal týmovou morálku, že se umíme semknout. Věřím, že tak budeme hrát celé play-off. V pátek musíme hrát s maximální koncentrací od první minuty, nesmíme létat hlavou v oblacích, že vedeme 3:1 na zápasy. Pokud si začneme myslet, že už je máme na lopatě, bude to velmi špatné. Chceme zůstat pokorní!"

Dominik Pacovský (MBL): „Snažili jsme se hrát tak jako včera, bohužel nám to úplně nevyšlo. Série je ale stále otevřená. Pojedeme do Třince urvat zápas, abychom se vrátili ještě do domácího prostředí. Zatáhli se a skvěle bránili, bylo velmi těžké se přes jejich obranu dostat dál. Určitě budeme muset vstřelit více gólů než jen jeden. Klíčové bude také sehrání přesilových her. Připravíme se co nejlépe a věříme, že to vyjde."

Milan Mikulík (MBL): „My jsme zaspali prvních osm minut a Třinec je natolik silný, že tomu týmu stačí pár šancí a vždycky nějakou promění. Takže musíme hrát zodpovědně, protože když se objeví nějaké to okénko vzadu, oni to potrestají. Snažili jsme se celý zápas a myslím si, že jsme odvedli dobrý výkon. Třinci padly dva góly a nám bohužel jen jeden. Je to škoda, že je to zase prohra o gól. Chtěli jsme sérii srovnat na 2:2, ať je to trošku větší drama. Teď pojedeme ven a určitě to Třinci nedáme zadarmo. Doufám, že je to bude trochu bolet a vezmeme jim trochu sil."
DIVÁCI

Čtvrtfinále play-off táhne a na návštěvách zápasů Třince s Mladou Boleslaví to jde poznat. Tři duely byly vyprodány. V Třinci byla oficiálně naplněna kapacita 5200 diváků, v Mladé Boleslavi zase napočítali 4200 platících fanoušků, ale vypadalo to, že se na stadion Bruslařů vtěsnalo ještě o něco více nadšenců. Čtvrtý zápas pak navštívilo 4030 fanoušků. Lze očekávat, že u pátého utkání tomu nebude jinak.
DOSAVADNÍ PRŮBĚH SÉRIE

Pátek 13. března, Třinec:
1. utkání: HC Oceláři Třinec vs. BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a asistence: 30. Cienciala (Klepiš), 39. Rákos (Klepiš) – 41. Pabiška (Bárta, Výborný).
Diváci: 5200 (vyprodáno).

Sobota 14. března, Třinec:
2. utkání: HC Oceláři Třinec vs. BK Mladá Boleslav 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky a asistence: 5. Hrňa (Roth, Plíhal), 10. Klepiš (Ružička, Hrňa), 20. Hrabal – 14. Robar, 15. Broš (Látal, Mikulík).
Diváci: 5200 (vyprodáno).

Úterý 17. března, Mladá Boleslav:
3. utkání: BK Mladá Boleslav vs. HC Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky a asistence: 7. Robar (Mikulík, Klimenta), 27. Bárta (Robar, Ovčačík), 38. Bárta (Stříteský, Pacovský), 52. Látal (TS), 57. Klimenta (Broš, Kočí) – 32. Cienciala (Matuš, Rákos), 35. Hrňa (Klepiš, Ružička).
Diváci: 4200 (vyprodáno).

Doposud posledním utkáním byl čtvrtý duel, hraný v Mladé Boleslavi. Domácí Bruslaři do něj vstupovali s touhou srovnat v sérii krok na 2:2 a gólově se prosadili již ve druhé minutě, kdy se trefil Pacovský. Ve zbytku první třetiny se hrál vyrovnaný hokej, na začátku té druhé však Oceláři slepenými brankami Galvase a Draveckého zvrátili vývoj zápasu na svou stranu. Ve třetí periodě nezalezli, ale stále se pokoušeli o útočný hokej. Lenc nastřelil v největší příležitosti domácích na vyrovnání jen tyč a Slezané už těsné vítězství uhájili.

Středa 18. března, Mladá Boleslav:
4. utkání: BK Mladá Boleslav vs. HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a asistence: 2. Pacovský (Bárta, Výborný) – 21. Galvas (Plíhal), 23. Dravecký (Polanský).
Diváci: 4030.

Sestavy ze čtvrtého utkání série

MBL: Růžička (Rittich) – Stříteský, Kučný, Ovčačík (A), Kočí, Trška, Robar, Čermák – Klimenta, Broš (A), Látal – Bárta, Výborný (C), Pacovský – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Kašpařík, Mikulík. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

TRI: Hrubec (Hamerlík) – Klesla (C), Roth, Linhart, Galvas, Foltýn, Hrabal, M. Doudera – Ružička, Klepiš, Hrňa – Orsava, Plíhal, Pechanec – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Rákos, Matuš, Cienciala. Trenér: Jiří Kalous.

*Tučně jsou vyznačeni nejlepší hráči utkání.

Statistiky čtvrtého utkání

Střely: 33 (9, 11, 13) – 44 (20, 16, 8),
střely mimo: 18 (4, 9, 5) – 13 (6, 6, 1),
hity: 13 (5, 3, 5) – 15 (4, 5, 6),
vyhraná vhazování: 47/86 (13, 19, 15) – 39/86 (16, 14, 9),
úspěšnost na vhazování: 55 %45 %,
trestné minuty: 12 (6, 2, 4) – 10 (4, 4, 2).
Sportu zdar a lednímu hokeji zvlášť! Čtvrtfinálové série v Play-off České pojišťovny vrcholí, každý zápas je důležité, v každém se může zlomit postupový chleba. Vítejte u textového online přenosu z pátého utkání čtvrtfinálového souboje mezi týmy HC Oceláři Třinec a BK Mladá Boleslav. Oceláři ovládli základní část se vší suverenitou, Středočechy ovšem ve čtvrtfinále herně příliš nepřehrávají. Vadit jim to ale nemusí, protože po čtyřech duelech nad Bruslaři vedou 3:1 a k postupu mezi nejlepší čtyřku jim schází jediný triumf. Mladá Boleslav, která v předkole vyřadila Plzeň, se nemá za co stydět. Pro favorita z Třince je nepříjemným a houževnatým soupeřem, tři utkání ztratila jen velmi těsně, v jednom případě si s Oceláři doma poradila. Větší postupové šance přesto zůstávají na straně Slezanů. Na páté utkání se série přesouvá zpět do třinecké Werk Areny, kde se dnes začne v 17:00. Nebudete v hledišti a nechcete, aby vám uniklo to nejpodstatnější? Sledujte náš online přenos. Jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud