SESTŘIH: 6. čtvrtfinále play off, Zlín - Brno 5:0

Je konec. Dnešní šesté čtvrtfinále absolutně nezvládli hokejisté Komety, kteří inkasovali tvrdý úder od domácích v poměru 5:0. Kometa dokonce podruhé v této sérii střídala brankáře. Dvěma přesnými zásahy se prezentoval Ondřej Veselý. Zlínští tedy odvrátili mečbol Komety a v pondělí v DRFG Aréně se rozhodně o posledním semifinalistovi. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek soboty.
60:00
59:30
Honejsek nedokázal doklepnout kotouč do odkryté klece. Leška vzápětí vyhazuje. Zlín je ve čtyřech.
58:51
2 minuty za držení si odsedí Aleš Holík (ZLN) Kometa bude hrát 25 vteřin přesilovku pět na tři.
58:22
Jakub Koreis (KOM) 2 minuty krosček – Tomáš Valenta (ZLN) 2 minuty krosček.
58:22
Jakub Koreis držel za přilbu obránce Valentu, který neměl sebemenší zájem se pustit do šarvátky, ale přesto putují na trestnou lavici oba aktéři.
57:34
Dnešní duel sleduje kompletně vyprodaný stadion. Přesně 7 200 diváků.
57:16
Ještě vyloučení na straně Zlína. Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
56:10
Blíží se nám závěr zápasu a o vítězi je již předem rozhodnuto. Duel se pouze již dohrává. Oba celky šetří síly na pondělní rozhodující duel.
55:15
Honejsek se vrací zpátky do hry, Kometa je v plném počtu.
53:46
Ani jedna ze dvou Marušákových střel na Faltera neprošla. Zlín stále okupuje útočné pásmo.
53:10
Přesilovka pro ševce. Antonín Honejsek (KOM) 2 minuty za hrubost.
52:11
Oba celky hrají v plném počtu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu, protože Brno se ocitlo v ofsajdu.
51:43
Kometa předvedla kombinaci v útočném pásmu, ale snižující trefy se hosté nedočkali, protože Vondráček na odražený puk nedosáhl.
51:22
Kašík předvedl parádní semafor proti Ostřížkově střele.
50:03
Jan Káňa (KOM) 2 minuty sekání – Petr Leška (ZLN) 2 minuty za držení hole. Buly před Kašíkem a hraje se čtyři na čtyři.
49:55
Střelecký pokus Hanzlíka skončil v lapačce zlínského brankáře.
49:51
Ptáčkova žabička skončila přímo v náručí Kašíka. Další buly v oblasti zlínské klece.
49:16
Koreis společně s Malcem trochu neunesli emoce a ohnali se po dvou zlínských hráčích. Rozhodčí se vylučovat nechystají a vhazovat se bude u Kašíka.
48:21
Pavel Kubiš (ZLN) – Jozef Kováčik (KOM) oba si odsedí dvě + dvě minuty za hrubost.
48:21
Mezi střídačkami se do sebe pustili domácí Kubiš a hostující Kováčik. Tady máme jasného vítěze, kterým se stal právě domácí Kubiš.
47:54
Ondráček krásným a čistým hitem narazil na mantinel brněnského Káňu, kterému se to moc nelíbilo.
47:08
Kašík kryje prudké nahození Kováčika a bude se opět vhazovat v obranném pásmu Beranů.
46:45
Němec chtěl srolovat na mantinel Valentu, ale místo toho upadl právě sám on. Zlínští našetřili vtěřinky v oslabení.
46:15
Koreis strhnul z hlavy Kašíkovi masku a ještě se divil, proč je vlastně přerušena hra. Vhazuje se po pravé ruce zlínského brankáře.
45:59
Je tu výhoda přesilovky pro Kometu. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za krosček.
45:25
Kašík v pohodě kryje Káňovu dorážku. Buly po pravé ruce zlínského brankáře.
44:39
Valenta z mezikruží trestuhodně netrefil branku Komety.
44:10
Zlínu se nedaří udržet v útočném pásmu, Kometa se tomuto oslabení dobře brání.
43:14
Další trest pro Kometu. Dvě minuty za hrubost si odsedí obránce Tomáš Malec (KOM)
42:16
Kometa se zkoušela usadit před Kašíkem, ale Čermák posléz kotouč ztratil a do útoku se stěhují domácí.
41:21
Malec se vrací z trestné lavice, Kometa je kompletní.
40:40
Kuboš vyhozením osvobozuje svůj celek při hře ve čtyřech.
40:15
Zlínští ještě dohrávají přesilovku při vyloučení Malce.
40:01
Čtyřicet minut dnešního duelu je za námi. Zlínští si do druhé třetiny přenesli dostatečné čtyřgólové vedení,které ještě vylepšili. Trefu číslo pět obstaral Ondřej Veselý, který si připsal v dnešním duelu již druhou trefu. Zlín má na svém kontě stále vedení 5:0 a před námi je poslední dvacetiminutovka. Uvidíme, jestli se nám ještě něco zajímavého stane, nebo si domácí budou v klidu držet tučný náskok. Poslední třetina začne v 18:09.
40:00
39:44
Kometa ale dvakrát v řadě vyhazuje kotouč do útočného pásma.
39:21
Ješte jednou vyloučení před odchodem do šaten. Tomáš Malec (KOM) 2 minuty za podražení.
38:41
Zlínští v pohodě podrželi kotouč za vlastní brankou a až nyní se vydávají do útoku.
37:53
Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.
37:41
Oba celky se neustále přetahují o kotouč ve středním pásmu.
36:42
Kubiš se toho vůbec nebál a procpal se až před Faltera, kterého stačil ještě bekhendem z otočky zaměstnat.
36:18
Unikajícího Honejska čistě odstavil v bruslařském souboji obránce Aleš Holík.
35:55
Pokus Okála byl zblokován do ochranné sítě. Buly před Falterem.
35:29
Svižný střelecký pokus od Romana Vlacha Falter ukryl do lapačky. Buly v obranném pásmu Komety.
35:15
Aleš Holík chvíli podržel puk za brankou Zlína, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.
35:03
Falter raději podržel puk ve výstroji a je tu komerční přestávka.
34:34
Okálovo nahození Čajánek nezpracoval a píská se zakázané uvolnění.
32:58
Tempo hry se trošinku zmírnilo a tentokrát vyhazují kotouč na icing domácí.
32:29
Bylo odpískáno zakázané uvolnění Komety. Vhazovat se bude po pravé ruce Faltera.
32:10
Zlínští se v pohodě ubránili a Kotvan se vrací zpátky na led.
31:48
Tvrdá rána Kováčika od modré čáry skončila ztečovaná v ochranné síti. Vhazovat se bude před brankou Zlína.
30:54
Kometa hraje v plném počtu a zahraje si zkrácenou přesilovku pěti proti čtyřem.
30:35
Další trest pro domácího hráče. Jakub Svoboda (ZLN) vyfasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
30:04
Poněkud přísné a možná i nechápavé vyloučení na straně Zlína. Oldrich Kotvan (ZLN) vyfasoval dvě minutky za sekání.
28:54
Těžko označit vítěze tohoto pěstního souoje. Každopádně oba aktéry čeká vyloučení. Zlín bude hrát přesilovku. Žižka (ZLN) vyfasoval 2+2 minuty za hrubost a hostující Vondráček (KOM) 2+2 minuty za hrubost.
28:54
Na ledě se strhla bitka mezi Žižkou a Vondráčkem.
28:10
Domácí jsou v plném počtu.
27:40
Čajánek vystihl rozehrávku Čermáka a kotouč dokázal vypíchnout i Honejskovi. Zlín se velmi dobře brání.
27:01
Kotouč skončil mimo hrací plochu, bude se vhazovat před Kašíkem.
26:40
Čajánek zachytil kotouč v oslabení a tvrdým golfákem vyhazuje.
26:03
Přesilovka pro Kometu Brno. Dvouminutový trest za držení si odpyká Ondřej Veselý (ZLN)
25:42
Útočník Zlína nakonec odjel po svých a bude se pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
25:42
Köhler se ve veliké rychlosti rozjel proti mantinelu a zůstal ležet na ledě. Moc dobře to s ním nevypadá.
25:16
Holíkovu vyraženou střelu Falter vyrazil před Říčku, který společně s Vlachem nedokázali překonat brankáře Faltera. Kometa vyhazuje puk na icing a hra se opět přesune před Faltera.
24:40
Čajánek nasbíral pro zlín doslova luxusní čas v oslabení a ševci jsou v plném počtu.
24:19
Čajánek zachytil rozehrávku Malce a rychlým bekhedem osvobozuje žlutomodré při hře ve čtyřech.
23:39
Kašík si poradil se střelou Hanzlíka a zlikvidoval i následnou dorážku Káni.
23:06
Kličkující Němec nepřelstil na zemi bránícího Žižku a ševci v oslabení vyhazují.
22:28
Kometa si řekla o přesilovou hru. Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
21:53
Zlín právě vstřelil branku!
Pro hosty to dnes zavání slušným debaklem. ONDŘEJ VESELÝ si počkal na vyraženou střelu Falterem a pohotově doklepl kotouč do sítě. Asistence: Martin Matějíček, Petr Čajánek.
21:25
Kubiš vybojoval kotouč zpátky pro svůj celek a Říčka hledal najetého Žižku, který to myslel ovšem trochu ofenzivnějši a na svém obvyklém místě nebyl. Kometa tedy vyhodila kotouč do bezpečí.
20:40
Falter si připisuje první zákrok, když stačil vyrazit tečovanou střelu Čajánka.
20:14
Čiliak zůstal před nástupem na led na střídačce a jeho místo zaujme Martin Falter.
20:06
Hned z kraje druhé třetiny je tu přesilovka pro Zlín. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si odsedí Jan Káňa (KOM)
20:01
Berani přehráli Kometu v první třetině jasně ve všech směrech a do druhé periody si ponesou luxusní čtyrbrankové vedení. Kometa se do šancí propracovala zřídka, když už si nějakou vypracovala, tak s ní Kašík neměl sebemenší problém. Uvidíme s jakou taktikou nastoupí oba celky do druhé třetiny, která začne cca v 17:12.
20:00
19:42
První třetina se již pouze dohrává.
19:15
Forma domácích stoupá a s ní společně přichází čtvrtá trefa v brněnské síti. ONDŘEJ VESELÝ využil chybky v brněnské defenzívě a zvyšuje vedení domácích již na 4:0. Střelu zlínského útočníka stačil brankář Brna vyrazit, ale dorážku již zlikvidovat nedokázal. Asistence: Petr Čajánek.
18:38
Honejsek objel branku Zlína a Kašík musel jeho střelu vyrazit. Následně se exzlínský útočník dostal k dorážce, kterou mu sebral bránící Ondráček.
18:06
Aleš Holík vyhodil kotouč podél mantinelu a následně kus černé gumy skončil jako suvenýr některého z diváků. Buly u Kašíka.
17:44
Čajánkovo nahození ze středního pásma raději Čiliak podržel. Další buly v oblasti brněnské branky.
17:20
Kometa čelí slušnému tlaku domácích, kteří neustále zaměstnávají slovenského brankáře v brněnském dresu.
16:18
Němec musel nahodit kotouč pouze do útočného pásma, aby hosté mohli vystřídat. Jejich první formace byla na ledě již moc dlouho.
15:48
Hanzlík byl v držení kotouče a domácí diváci mu to dávají sílným pískotem pořádně na jevo.
15:32
Zlínští si přehazovali kotouč v útočné třetině a poté kotouč pouze nahodil Kubiš, aby domácí mohli vystřídat.
14:54
Kubiš se prohnal přes celé kluziště a prudkou střelou zaměstnal brněnského brankáře.
14:38
Sotva se domácí ubránili, tak se jim podařilo vstřelit třetí trefu do brněnské sítě! ROMAN VLACH unikl z trestné lavice, převzal nahrávku od Čajánka a prudším nahozením z rohu kluziště překvapil brankáře Čiliaka. Asistence: Petr Čajánek.
14:18
Zlínu se dlouho nedařilo vyhodit, ale Tonovi kotouč utekl a ševci posílají kotouč na Čiliaka.
13:26
Čermák trefil z dobré pozice pouze stojícího Kašíka a Köhler následně osvobozuje svůj celek.
12:48
Ostrý projektil od Kuboše stačil Kašík vyrazit a Berani poprvé v oslabení vyhazují kotouč do středního pásma.
12:27
Je tu první vyloučení na domácí straně a Kometě se nabízí první početní výhoda. Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za sekání.
11:24
Leška v pohodě nahodil kotouč do útočného pásma a domácí střídají.
10:56
Ptáček poslal k ledu Ondráčka, podle rozhodčích to bylo čisté. Kometa je na kotouči.
10:31
Dobře bránící Aleš Holík nepustil po křídle unikajícího Honejska.
9:52
Vondráček vysekl kotouč z hole Říčkovi a Kašík měl prácičku při jeho jedovaté střele.
9:26
Matějíček obranným zákrokem zastavil Dočekalovu kombinaci.
8:48
Čajánek se dotkl kotouče, když ho sebral Ptáčkovi, ale podle rozhodčích to bylo v ofsajdovém postavení.
8:23
Köhler místo toho, aby odehrál kotouč odjel vystřídat a tím nabídl šanci Káňovi. Pokus brněnského útočníka skončil v náručí Kašíka.
7:26
Burian našel dobrým pasem neobsazeného Vondráčka, který však promáchnul.
6:48
Koreis se natlačil k pravé tyči zlínské klece, ale Kašík byl pozorný.
6:17
Kubiš u hrazení tvrdě dohrál Kováčika, kterému se příliš z ledu nechtělo.
5:44
Dvě přesné trefy dodali na hokejky domácích potřebný klid a Kometa je na ledě zatím neviditelná.
5:19
Kometa se dostala ke kotouči a snaží se udržet v útočném pásmu, ale zatím marně.
4:44
Kometa nezvládla tohle dvojnásobné oslabení a domácí zvyšují v přesilovce již na 2:0! ALEŠ HOLÍK tvrdě napřáhl na modré čáře a jeho dělovka vymetla všechny pavouky z brněnské branky. Asistence: Tomáš Žižka, Petr Holík.
4:29
Vlach z bezprostřední blízkosti odmítl navýšit vedení domácích, když minul odkrytý prostor u levé tyčky.
3:59
Tlak Zlína sílí a sílí. Hru přerušil parádním zákrokem Marek Čiliak, který ukryl do lapačky tvrdý pokus Jiřího Marušáka.
3:44
Kotvan střílel dvakrát pouze do bránícího hráče Komety.
3:26
Marušákovu střelu dokázal Čiliak vyrazit, ale Kometě se vyhodit nepovedlo a Berani obstřelují branku Čiliaka.
2:52
Ševci si svojí aktivitou vynutili přesilovou hru. A hned to bude dvojnásobná početní výhoda. Antonín Honejsek (KOM) 2 minuty za podražení. Jako druhý si k němu na trestnou lavici přisedne František Ptáček (KOM). Zlínští budou hrát rovné dvě minuty přesilovou hru pěti proti třem.
2:35
Kašík raději přikryl kotouč pod lapačku před dotírajícím Káňou.
2:15
Ševci se ujímají vedení v zápase. Menší zaváhání brněnské obrany využil rozjetý ZDENĚK OKÁL, který se rozhodl vystřelit a prostřelil stojícího Čiliaka. Bez asistence.
1:42
Dujsík lehce zaváhal při rozehrávce, ale rozjetý Holík toho využít nedokázal.
1:28
Svižná střela Roberta Říčky končí sražena v ochranné síti. Následuje buly po pravé ruce Čiliaka.
1:10
Hanzlíkův útočný výpad skončil nepřesnou střelou a následně se ocitl v ofsajdu rozjetý Petr Ton. Vhazuje se ve středním pásmu.
0:49
Marušák ostře trefil z prostoru modré čáry dorážejícího Kubiše.
0:20
Kometa vyhrála sice úvodní buly, ale na kotouč se dostali domácí a zakládají první akci.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Kotvan, Holík, Stuchlík – Ondráček, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – J. Svoboda, Leška, Kubiš – Okál, Sedláček, Köhler.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kuboš, Hájek – Erat, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Káňa, Čermák, Honejsek – Dočekal, Ostřížek, Mrázek.

Rozhodčí: Fraňo, Šír – Gebauer, Lederer.
Hezké sobotní odpoledne ze Zlína. Před námi je šesté čtvrtfinálové utkání mezi Zlínem a Kometou. Poslední duel, který se odehrál ve čtvrtek na ledě Komety dopadl vítězně pro domácí celek a bílomodří dnes mají šanci ukončit sérii a ukončit Zlínu sezonu. Berani však nedají svoji kůži lacino a toho si jsou vědomi i hráči Brna. Ti jedou do Zlína s respektem, ale pokusí se sérii ukončit již dnes. O výhře Komety v posledním duelu rozhodly dvě trefy. Tu první obstaral ze samostatného úniku obránce Dujsík. Vítěznou trefu si připsal poprvé v play-off skórující Vilém Burian. Zlínští dokázali snížit z čepele Kotvana, ale to bylo vše. Brno udělalo kosmetické změny v sestavě a to se ukázalo jako dobrý tah. Poprvé brněnský dres oblékl v play-off David Ostřížek. Zraněného Jana Hrušku zaskočil z Třebíče vypůjčený Roman Erat, který by se měl v dresu Komety představit i dnes. Uvidíme jestli domácí opět přichystají nějaké změny v sestavě, protože dnes zkrátka musejí zvítězit, pokud nechtějí pomýšlet na konec sezony.

Duel startuje dříve a to v 16:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.