Tímto se s vámi loučím. Série však pokračuje již v pátek a nezbývá než se těšit, jak bude finále Tipsport extraligy pokračovat! Na viděnou u dalšího přenosu!
Nejlepší hráči utkání:
Jaroslav Hlinka (SPA) a Martin Ševc (LIB)
Máme za sebou první finálový duel, po němž se Sparta ujímá v sérii vedení 1:0. Rozhodla o tom ve druhé třetině, v níž dokázali obrátit skóre z 0:1 na 2:1 a ve třetím dějství přidal třetí branku Jan Buchtele.
Oba kohouti jsou už ovšem rozděleni. V zítřejším zápase se však můžeme jistě těšit na mnoho dalších ostrých situací.
Utkání ještě končí vzájemnou potyčkou Poláška a Martina Ševce.
59:57
Zakázané uvolnění Sparty.
59:52
Birnerovu střelu zastavil beton Tomáše Pöpperleho!
59:07
Birner dorážel zblízka pouze do betonů Tomáše Pöpperleho.
58:50
Liberečtí obléhají útočné pásmo, zakončení však ne a ne přijít.
57:52
Liberec to zkouší v šesti!
57:24
Po vzájemné potyčce míří Dominik Lakatoš a Jan Švrček na trestnou lavici na 2+2 minuty za hrubost.
57:24
57:24
Hra je postavena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
57:19
Ševcovo nahození vyrazil Pöpperle betonem.
57:07
Libereckým utíká drahocenný čas, Sparta i nadále zodpovědně brání.
56:09
Vitáskův pokus z pravé strany Pöpperlemu žádné starosti nenadělal.
55:47
Sparta zodpovědně brání a nedává domácím šanci zdramatizovat vývoj.
55:17
Po Radivojevičově nahození raději Pöpperle přerušil hru.
55:02
Hra je přerušena, Adam Polášek se po střetu v rohu kluziště dokázal dostat na střídačku pouze za asistence spoluhráčů a nyní je na střídačce ošetřován.
54:26
Po dlouhých pěti minutách hrají Liberečtí v plném počtu.
54:18
Poláškovu střelu od modré dokázal Lašák zlikvidovat.
53:40
Pechovi sklouzl kotouč po čepeli a útočník Sparty tak vypálit nedokázal.
53:09
Hlinka našel před brankou postaveného Buchteleho, jeho střela však skončila v náručí Jána Lašáka.
52:49
Krenželok vyvezl kotouč do útočného pásma, zde však o něj přišel.
52:23
Hosté hrají v plném počtu a bude pokračovat v přesilovce.
51:44
Tentokrát skončil Řepíkův pokus vysoko nad.
51:27
Michal Řepík trefil z pravé strany pouze boční síť.
51:14
Bulířovu střelu z otočky dokázal Pöpperle zachytit v lapačce.
51:05
Liberečtí se snažili vyrazit kupředu, provinili se však ofsajdem.
50:42
A další rána pro fanoušky Vampoly! Tentokrát vyletěl puk mimo hrací plochu a zasáhl do hlavy diváka v dresu toho hokejisty.
50:23
Tak pozor, poměr hráčů na ledě se na dvě minuty vyrovná. Jan Buchtele (SPA) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
49:41
Liberečtí vyhazují puk do bezpečí.
49:26
A další rána pro Liberec! Petr Vampola (LIB) dostává pětiminutový trest za nedovolené bránění! Těžko říci jestli nevinná, ale určitě alespoň tak vypadající srážka mezi libereckým útočníkem a Pechem, kdy oba hráči mířili už střídat, skončila bolestivým nárazem sparťanského forwarda do otevřených vrátek. Na ledě přistálo několik kelímků od piva a pet lahví, to už ovšem nejspíš rozhodnutí rozhodčích nezmění.
49:16
Branko Radivojevič najížděl zprava na brankáře, jeho pokus ale Pöpperle dokázal vytěsnit do bezpečí.
48:39
Sparta právě vstřelila branku!
A přesilová hra je využita. JAN BUCHTELE dostal kotouč v mezikruží a přesnou ranou nedal Lašákovi šanci zasáhnout.
Asistence: Jaroslav Hlinka.
48:06
Liberečtí vyhazují kotouč do bezpečí.
47:50
Až teď je hra přerušena. Vladimír Eminger byl hákován Michalem Birnerem (LIB) a Spartu tak čeká přesilová hra.
47:32
Saboličova rána z velkého úhlu minula domácí branku. Bude se ovšem vylučovat na straně Liberce.
46:33
Krenželok ze středního pásma nahodil na branku a Pöpperle raději přerušuje hru.
46:06
Po povedené Řepíkově teči skončil puk těsně vedle levé tyče. Pöpperle následně raději skryl kotouč v lapačce a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
45:44
Sparta se zmocnila kotouče a kombinuje na vlastní polovině.
45:19
Šimek se probil až před brankáře, zakončit však nedokázal.
44:46
Nepříliš povedená Dragounova střela skončila v lapačce Jána Lašáka.
44:26
Liberečtí se domáhali vyloučení na straně hostí, rozhodčí však zůstávají v klidu. Bude se vhazovat v obranném pásmu Sparty.
44:01
Kumstátův bekhendový pokus dokázal Lašák vykopnout betonem.
43:22
Hosté hrají v plném počtu.
43:10
Vampola šikovně udržel puk v útočném pásmu a nahrál ho Ševcovi, jeho dělovku však dokázal Pöpperle zachytit.
42:35
To byla velká příležitost! Puk se po ráně od modré odrazil ke Krenželokovi, který stál sám před brankářem, překonat však Pöpperleho nedokázal!
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků.
42:14
Kotouč byl ztečován do ochranné sítě, bude se vhazovat před Tomášem Pöpperlem.
42:01
Hosté se opět osvobozují.
41:41
Sparta vyhazuje puk do bezpečí.
41:22
Bude se vylučovat. Martin Procházka (SPA) dostává dvouminutový trest za faul kolenem.
41:10
Výtiskovo nahození tečoval Jelínek pouze těsně vedle hostující branky!
40:37
Útočné snažení Sparty přerušil ofsajd. Bude se znovu vhazovat.
40:26
Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
40:17
Na druhé straně ujížděl na brankáře Jaroslav Hlinka, Lašák však předvedl parádní zákrok lapačkou a puk chytil.
40:05
Tygři hned vyrazili kupředu, ohrozit Pöpperleho však nedokázali.
40:01
Hráči se vracejí z kabin. Čeká nás třetí třetina, jak ovlivní výsledek?
Druhé dějství vyšlo mnohem lépe hostujícímu týmu, který dokázal otočit vývoj utkání. Po trefách Formana a Hlinky vede Sparta před třetí třetinou 2:1 a své vedení mohla v závěru dvacetiminutovky ještě navýšit, když hrála takřka dvě minuty pět na tři. Liberečtí se však před odchodem do kabin ubránili a to by mohlo být před závěrečným dějství velmi důležitým impulzem. Třetí třetina začne zhruba v 19:10.
40:00
39:59
A Mojžíš také! Liberec se ubránil takřka dvouminutovému oslabení tří proti pěti!
39:44
Radivojevič je na ledě.
39:37
Hlinkovu střelu dokázal Lašák vyrazit.
39:16
Liberečtí se osvobozují z obrovského tlaku!
38:46
Proti další Buchteleho střele vytasil Lašák parádní zákrok lapačkou!
38:33
Dělovku Jana Buchteleho přizvedl Výtisk do ochranné sítě.
38:00
Tak to je ovšem hned dvojnásobná komplikace! Tomáš Mojžíš (LIB) chtěl vyhodit z obranného pásma, s razancí to ale pořádně přehnal a vyhodil až do ochranné sítě nad Pöpperleho brankou! Nyní jde Liberec do tří.
37:45
To se však domácím komplikuje. Branko Radivojevič (LIB) zasáhl soupeře vysokou holí a následuje přesilová hra Sparty.
37:27
Liberec okamžitě vyráží kupředu a snaží se vyrovnat.
36:53
Střelcem branky je JAROSLAV HLINKA, který poslal na Lašáka přesnou ránu švihem zápěstí a puk se od zadní konstrukce odrazil ven.
Bez asistence.
A je to tak! Hosté se radují, bude se muset upravit čas.
37:38
Teprve teď je hra přerušena, následuje telefonát videorozhodčímu.
36:55
Tak pozor! Vypadá to, že Sparta vstřelila gól, hraje se však dál a rozhodčí budou vše konzultovat s kolegou u videa.
36:40
Dernerova střela z levého kruhu byla zblokována.
36:24
Petr Vampola nabil do dobré pozice Michalu Řepíkovi, ten však zblízka napálil Pöpperleho do masky! Mezitím končí přesilová hra Liberce.
36:11
Sparta znovu vyhazuje.
35:49
Tato přesilovka se zatím domácím vůbec nedaří, opět startují z vlastního pásma.
35:22
Sparta opět vyhazuje.
34:48
Liberci se nedaří nastěhovat se do útočného pásma.
34:24
Liberec si zahraje přesilovou hru. Petr Kumstát (SPA) dostává dvouminutový trest za zdržování hry, neboť vyhodil kotouč z vlastního pásma mimo ledovou plochu.
34:21
Zajímavá akce se otevírala pro Liberec, Jelínek však nedokázal na hraně brankoviště zakončit.
33:16
Řepík z levého křídla rozvlnil síť hostující branky, ovšem tentokrát pouze boční.
32:57
Valská dostal před Pöpperlem mnoho prostoru a zblízka pálil bekhendem, jeho střelu však hostující brankář dokázal zastavit a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
32:42
Jelínek vyvezl puk do útočného pásma, zde o něj ovšem přišel.
31:42
Hra se přesunula před Pöpperleho, bude se vhazovat po jeho levici.
31:13
Další okénko v defenzivě Liberce! Tentokrát jeli hosté dokonce tři na jednoho, Procházka však nedokázal Jána Lašáka překonat!
30:34
Řepík z úhlu vyzkoušel pozornost Tomáše Pöpperleho, ten však dokázal kotouč chytit.
30:06
Nyní už je ovšem vyrovnáno. Liberečtí v obraně propadli a hosté ujížděli dva na jednoho. Jaroslav Hlinka našel přesnou přihrávkou rozjetého MIROSLAVA FORMANA a ten z první propálil Lašáka.
Asistence: Jaroslav Hlinka a Daniel Hrbas.
29:50
Obrovská šance na druhé straně! Sabolič trefil prudkou střelou pouze tyč!
29:36
Jakub Valský našel před brankou zcela osamoceného Jelínka, ten však v samostatném sólu na Pöpperleho nevyzrál!
29:15
29:00
Radivojevič nedokázal zpracovat Bakošovu přihrávku, Liberec tak přišel o zajímavou příležitost.
28:40
Lašák skryl před Hamiltonem puk do lapačky a přerušuje hru.
28:26
Útočnou snahu Sparty přerušil těsný ofsajd.
27:53
Bulíř tvrdě pálil od modré, jeho střelu však ve skrumáži dokázal Pöpperle najít a puk zastavil. Následuje komerční přestávka.
27:23
Liberec hraje v plném počtu.
27:16
Domácí se opět osvobozují.
27:08
Došlo k potyčce v rohu kluziště, která se však evidentně také tentokrát obejde bez trestů. Rozhodčí jsou dnes k těmto situacím poměrně benevolentní a zbytečně nevylučují.
27:08
Lašák vyjel z branky a zalehl kotouč, čímž přerušil velký tlak Sparty.
26:21
Netík měl nyní obrovskou příležitost vyrovnat! Zela před ním zcela prázdná branka, Jan Výtisk však skočil puku do cesty a namísto brankáře Lašáka zabránil hostům ve skórování!
25:55
Poláškovu střelu od modré zastavil Špaček a vyhazuje.
25:30
Domácí okamžitě vyhazují do bezpečí.
25:23
Hosté si zahrají třetí přesilovou hru. Petr Jelínek (LIB) dostává dvouminutový trest za podražení.
24:42
Šimkovu střelu Pöpperle pouze vyrazil a Jelínek mohl dorážet, také on si však vylámal zuby na hostujícím brankáři.
24:33
Tomáš Pöpperle skryl kouč v lapačce a raději přerušil hru. Následovala krátká potyčka mezi hráči obou táborů, vše se však obešlo bez vyloučení.
24:22
Liberec je u puku, Výtisk bude rozehrávat z vlastního pásma.
23:32
Liberečtí nyní obléhali hostující branku, ani teď však nedokázali pozorného Pöpperleho překonat.
23:02
To byla šance jako hrom! Radim Šimek nahazoval od modré čáry a puk těsně před Pöpperlem tečoval Daniel Špaček. Kotouč však nasměroval pouze do rukavice Tomáše Pöpperleho, který jinak vůbec nestíhal zareagovat.
22:45
Sparta se v útočném pásmu příliš neohřála, Liberečtí vyvážejí kotouč.
21:52
Předchozí okamžiky přinesly řadu nepřesností na obou stranách, ani jeden z týmů tak nedokázal zaútočit.
21:16
Birner přišel o kotouč, Sparta bude chtít vyrazit kupředu.
20:59
Tomáš Mojžíš pálil od modré, ale hostující gólman byl připraven a vyrazil kotouč do ochranné sítě.
20:47
Bakošův střelecký pokus byl sražen, Pöpperle nemusel zasahovat.
20:13
Bílí Tygři vyhazují na zakázané uvolnění.
20:01
Teď už by mělo být vše v pořádku.
Start třetiny je opožděn, Lašák byl nucen vyměnit svou lapačku.
Oba kluby již nastupují na ledovou plochu, druhá třetina brzy začne.
Máme za sebou první třetinu prvního finálového utkání mezi Bílými Tygry a Spartou. Liberečtí odcházejí do kabiny spokojenější, díky parádní přesilovkové akci totiž vedou 1:0. O jedinou branku první třetiny se po přihrávce Martina Ševce postaral Michal Řepík, který mířil do prázdné klece. Jak se skóre změní ve druhém dějství? to se dozvíme zhruba od 18:12.
20:00
19:26
Na druhou stranu vyrazil Bulíř, v tísni však nedokázal zakončit a kotouče se opět ujímají hosté.
18:50
Saboličův pokus Lašák betonem vyrazil do bezpečí.
18:39
Sparta se zmocnila kotouče a vyráží po delší době kupředu.
18:01
Mojžíšovu dělovku od modré čáry dokázal Tomáš Pöpperle vyrazit.
17:36
Poláškovo nahození ze středního pásma Lašák s přehledem vyrazil.
16:59
Sparta se obrovskému tlaku ubránila a hraje v plném počtu.
16:53
Vampola zkusil vybruslit před branku a bekhendem zakončit, na brankáře však nevyzrál.
16:09
Bulíř se v pásmu zdržel příliš dlouho a akci Liberce tak přerušil ofsajd.
15:53
A další vyhození hostujícího týmu.
15:28
Sparta však vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje se ze sevření.
15:16
Liberečtí hrají v plném počtu.
14:59
Hosté se však o tlak připravili sami. Miroslav Forman (SPA) se provinil nedovoleným bráněním a míří na trestnou lavici.
14:25
Liberec se brání velkému hostujícímu tlaku.
14:01
To byla obrovská šance Sparty! Po Barinkově bekhendovém pokusu zazvonila za Lašákem tyč!
13:16
Nyní budou moci hosté odpovědět. Jan Stránský (LIB) míří na trestnou lavici za podražení. Následuje komerční přestávka.
12:58
Sparta bude zakládat další útočnou akci z vlastního obranného pásma.
12:14
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to byla parádní akce! Martin Ševc napřáhl na modré čáře, místo střely však našel před odkrytou klecí volného MICHALA ŘEPÍKA a ten přesnou ranou otevírá skóre.
Asistence: Martin Ševc a Petr Vampola.
11:58
Vampolovu střelu vyrazil Pöpperle pravým betonem do bezpečí.
11:31
Následuje první přesilová hra Liberce. Jan Švrček (SPA) odpyká dvouminutový trest za krosček.
10:33
10:23
Lukáš Pech svou sólo akcí neuspěl, Tygři se znovu osvobozují.
10:00
Petr Vampola získal kotouč a vyhodil jej až za branku soupeře, další akci Pražanů zakládá Barinka.
09:38
Po zásahu Lašáka se bude vhazovat v obrané třetině Tygrů.
08:33
Sparta si zahraje přesilovou hru, Daniel Špaček (LIB) odpyká dvouminutový trest za napadení.
05:48
Brankář Sparty si ovšem poradil také s pokusem Michala Bulíře, který vyrazil osamocen kupředu.
04:55
První finálový duel přináší šance na obou stranách, hra se přelila před Pöpperleho.
03:48
První větší šanci Sparta zastavil Lašák pohotovým zákrokem lapačkou.
02:28
První útok Bílých Tygrů zakončení zatím nepřinesl.
01:17
Hrbasovo zakončení Lašákovi žádné starosti nenadělalo.
00:43
Začátek utkání je zatím velmi opatrný, stále čekáme na první vážnější ohrožení branky.
00:01
Oba celky jsou již na ledové ploše! Utkání bude brzy moci začít.
V liberecké Home Credit Areně právě odstartoval zahajovací ceremoniál. Atmosféra houstne, start finále Tipsport extraligy ledního hokeje se blíží.
Rozbruslení právě skončilo, oba celky se vracejí do útrob Home Credit Areny. Za nějakých osmnáct minut bude finále moci začít.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Řepík – Krenželok, Jelínek, Valský – Špaček, Lakatoš, Stránský – Ordoš.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Švrček, Mikuš, Černoch, Kalina – Forman, Hlinka (C), Buchtele – Procházka, Pech, Kumstát – Sabolič, Klimek, Hamilton – Netík, Dragoun, Kudrna.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Lhotský, Svoboda.
Nyní už nezbývá než čekat na úvodní buly. Už první zápas nám může o vývoji série mnohé napovědět. Sledujte ho spolu s námi!
Vzájemné zápasy v základní části

5. kolo: Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 5:4sn
18. kolo: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 5:4sn
31. kolo: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 5:2
44. kolo: Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 2:5
HC Sparta Praha

V cestě jim rozhodně nestojí nijak snadná překážka. Vždyť kdyby se v sezoně na špici extraligové tabulky neosamostatnili Liberečtí, byla by to právě Sparta, o které by se psalo v souvislosti s ataky na rekordy. V základní části posbírala celkem 111 bodů, což by jindy jistě neuniklo pozornosti tolik, neboť se Pražané zastavili těsně pod hranicí předchozího rekordu Pardubic.

Velmi zajímavá bude konfrontace Liberce a Sparty také z jiného důvodu. Sparťané byli v základní části jediným týmem, který dokázal Tygry třikrát ze čtyř vzájemných duelů porazit. Tento fakt jistě pomůže sebevědomí hostujícího týmu, trenér Liberce Filip Pešán v tom však rovněž vidí jistou výhodu pro domácí. Ti se podle něj nyní mohou o to lépe poučit z chyb a připravit se na finálového soupeře.

Pikantnost najdeme v tomto duelu také v jiné rovině. Trenér Josef Jandač je sice v současné době šéfem střídačky Sparty, jeho jméno je však zapsáno také v dějinách libereckého hokeje. Byl to totiž právě on, kdo s Bílými Tygry v sezoně 2001/02 postoupil do extraligy, navíc jako kouč vedl také libereckého trenéra Filipa Pešána. Zajímavý souboj se tak bude odehrávat také v rovině učitele a žáka. Kdo vyjde z finále úspěšnější?
Bílí Tygři Liberec

Tato sezona byla z pohledu libereckého celku doslova historická. O trhání jednoho rekordu za druhým už se napsala spousta řádek, pro shrnutí jen ty nejpodstatnější. V základní části posbírali hned 118 bodů, čímž překonali dosud nejvyšší bodový zisk Pardubic. Krom toho zvítězili ve 41 utkáních z 52, což je rovněž rekordní počin.

Ve stejném tempu pokračovali Liberečtí také v play-off. Nejprve si ve čtyřech utkáních poradili s Chomutovem, poté také 4:0 s Mladou Boleslaví a ve vyřazovacích bojích tak ještě ani jednou nezaváhali. Když k tomu přičteme šest výher z konce základní části, současná výhra 14 vítězství v řadě je opět dalším rekordem samostatné české soutěže.

Dokáže rozjetou sestavu vedenou trenérem Filipem Pešánem Sparta zastavit? Tygři se budou chtít o svou hlavní devizu, tedy schopnost rozložit útočnou sílu mezi všechny své formace. Liberci by ovšem mohla uškodit další pauza, kterou musel po rychlém semifinále opět přestát. Po devíti volných dnech je hned čeká velmi ostrá zkouška v podobě prvního finále. Dokáží Tygři prodloužit svou neporazitelnost?
Je to tu! Letošní sezona extraligy vrcholí finálovou sérií. A nečeká nás v ní nic menšího, než souboj dvou nejsuverénnějších celků základní části.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.