Chomutov - Třinec: Valach hrdinou! V prodloužení rozhodl, 2:1

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Domácí zvládli dnešní utkání v prodloužení a ujímají se vedení v sérii 3:1! Autorem vítězné branky se stal Juraj Valach, který střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Střely na branku: 30 – 46 (v prodloužení: 7 – 15)
79:13
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku a rozhodují v prodloužení! JURAJ VALACH dostal nabito na modrou, odkud tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Petera Hamerlíka. Asistence: Ivan Huml a Michal Vondrka.
79:00
V. Růžička vyslal na branku střelu z mezikruží, kterou ale Hamerlík vyrazil do ochranné sítě.
78:41
Rutta z levého kruhu trefil jen boční síť.
78:16
77:57
Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.
77:52
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rostislav Marosz – 2 min., podražení).
77:35
Petružálek slabou střelou od modré nijak nevyděsil Jána Laca, který předvedl další jistý zákrok.
77:24
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Josef Hrabal – 2 min., podražení).
77:13
Krajíček se dostal k odraženému kotouči těsně před Lacem. Ten ale jeho dvě dorážky dokázal chytit!
76:42
Dravecký střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do boční sítě.
76:16
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dávid Skokan – 2 min., sekání).
75:38
Kotouč skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude před Hamerlíkem.
75:10
Petružálek slabou střelou od modré neměl šanci prostřelit Jána Laca v chomutovské brance.
74:38
Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
73:58
Oddechový čas pro hosty.
73:31
Marosz střelou z mezikruží trefil tyč chomutovské svatyně!
73:17
Ruttův pokus od modré ztečoval jeden z obránců mimo tři tyče.
72:56
Na ledě to nyní vře. Martin Růžička se málem pustil do Humla. Nakonec je ale včas roztrhl čároví rozhodčí a z bitky tak sešlo.
72:49
Komerční přestávka.
72:41
Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu.
71:41
Vondrka se dostal ke střele z mezikruží, ale třineckého brankáře nedokázal prostřelit. Následně pálil od modré Valach, ale ani on nevsítil branku.
71:15
Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
70:50
V. Růžička střelou z mezikruží poslal kotouč jen do míst, ked se nacházel Hamerlík.
69:33
Sklenář střelou z mezikruží přestřelil soupeřovu branku.
68:55
Petružálek střelou od modré trefil pouze jednoho z chomutovských hráčů.
68:06
Adamský nepovedenou střelou od modré poslal kotouč jen do lapačky připraveného Laca.
67:34
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Hamerlíkem.
67:18
Kämpf slabou střelou z levého kruhu příliš neohrozil Hamerlíka.
66:31
Hosté teď sice dokázali vstřelit branku, ale ta nemohla být uznána z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
66:06
Přihrávka rukou chomutovského hráče. Vhazovat se bude před Lacem.
65:56
Hlavní rozhodčí se dlouho radili o tom, zda budou vylučovat jednoho z hostujících hráčů za příliš mnoho hráčů na ledě. Nakonec ale trest zrušili a pokračovat se tak bude v pěti na obou stranách.
65:33
65:29
Redenbach střelou z pravého kruhu nijak nevyděsil Laca.
64:28
Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
63:56
Huml dokázal vyhodit a domácí tak odjíždějí střídat.
63:33
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jaroslav Mrázek – 2 min., nedovolené bránění).
63:26
Adamský se pokusil překvapit Laca střelou z velkého úhlu, ale chomutovský brankář kotouč pohodlně chytil.
63:12
Flemming jedovatou střelou od modré poslal kotouč jen do lapačky Petera Hamerlíka.
62:35
Icing domácích. Vhazovat se tak bude před chomutovským brankářem.
62:03
Martin Růžička střelou z velkého úhlu nevyzrál na Jána Laca.
61:57
Úmyslný ofsajd domácích. Hra se tak přesune před Laca.
61:34
61:13
Valach střelou od modré přestřelil Hamerlíkovu svatyni.
60:29
Vondrka tvrdou střelou z levého kruhu neprostřelil Hamerlíka.
60:05
Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.
60:01
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne zhruba v 20:10.
Třetí třetina je za námi. Potřetí v této sérii se tak bude prodlužovat. Ve třetí třetině měli blíže k brance domácí, kteří ale Hamerlíka v brance třineckých Ocelářů neprostřelili.

Střely na branku: 23 – 31 (v této třetině: 9 – 14)
60:00
Třetí třetina skončila.
58:59
Rákos střelou z levého kruhu nedokázal prostřelit Laca, který si pohlídal mezírku u své levé tyče.
58:24
Vladimír Růžička se rozjel proti Hamerlíkovy, ale trefil jen tyč!
58:23
V. Růžička teď mohl rozhodnout, ale tváří tvář Hamerlíkovi neuspěl! Rozhodčí ale vzápetí nařizují trestné střílení!
58:00
Poslední dvě minutky třetí třetiny.
57:22
Rákos dostal nabito do pravého kruhu, odkud ale Laca v chomutovské brance neprostřelil.
56:33
56:20
Rutta střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.
55:40
Oddechový čas pro domácí.
55:33
Hosté vyhazují a odjíždějí střídat.
54:55
Domácí se s kotoučem nemohou usadit v útočném pásmu.
54:33
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Růžička – 2 min., podražení).
54:18
Rutta střelou z mezikruží trefil pouze dobře postaveného Hamerlíka.
53:29
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
52:45
52:31
Adamský se dostal ke střele z levého kruhu, ale branku soupeře přestřelil.
51:38
Milan Doudera napřáhl ke střele od modré, ale Laca překonat nedokázal.
51:16
51:03
Ruttův střelecký pokus od modré ztečoval jeden z obránců mimo tři tyče.
50:03
Dlapa zkusil překvapit Hamerlíka střelou ze středního pásma, ale třinecký brankář byl pozorný a kotouč vyrazil do rohu kluziště.
49:02
Kotouč teď skončil za brankovou čárou, ale bohužel pro domácí až po odpískání.
48:55
Rutta tvrdou střelou od modré trefil pouze připraveného Hamerlíka.
48:35
Ofsajd domácích. Vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
48:30
Přihrávka rukou jednoho z hostujících hráčů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:00
Marosz střelou z mezikruží přestřelil chomutovskou klec.
47:07
V. Růžička dlouho váhal se střelou z levého kruhu, až kotouč poslal do připraveného Hamerlíka.
46:29
46:29
Adamský slabou střelou od modré poslal kotouč jen do lapačky připraveného Jána Laca.
46:11
45:31
Valach střelou od modré nijak nevyděsil Hamerlíka.
44:48
Skokan jedovatou střelou z levého kruhu nedokázal prostřelit Hamerlíka.
44:12
Rutta tvrdou střelou z mezikruží trefil pouze jednoho z obránců.
43:21
V. Růžička se s kotoučem skvěle prokličkoval až před Hamerlíka, kterého ale střelou mezi betony prostřelit nedokázal.
42:45
Flemming nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ale ujali hosté.
42:23
Ruttovu střelu od modré ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.
41:32
Jeden z hostujících hráčů zašlápl kotouč v rohu kluziště a rozhodčí tak byl nucen fouknout do píšťalky.
40:44
Adamský střelou z pravého kruhu vyděsil Laca, který nakonec kotouč nadvakrát chytil.
40:05
Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě jsme byli svědky dvou branek. Nejdříve se v přesilové hře trefil Vladimír Dravecký a hosté tak vedli 1:0. Domácí ale ještě dokázali do konce druhé třetiny vyrovnat. Jan Rutta dělovkou z mezikruží prostřelil Hamerlíka. V šestatřicáté minutě poté mohl opět vrátit vedení hostům Netík, ale svou střelou z levého kruhu trefil jen tyč domácí svatyně. Zhruba minutu před koncem druhé třetiny se Flemming zjevil s kotoučem zcela osamocen před Hamerlíkem, ale ten proti jeho následné bekhendové střele předvedl skvělý zákrok, kterým podržel svůj tým.

Střely na branku: 14 – 17 (v této třetině: 8 – 9)
40:00
39:37
39:22
Hosté dokázali vyhodit, a také vystřídat.
39:04
39:00
Poslední minutka druhé třetiny.
38:59
Flemming se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Hamerlíkem, kterého ale svou bekhendovou střelou překonat nedokázal.
38:33
Host hrají ve čtyřech.
38:28
Rutta opět střelou od modré trefil brusle jednoho z obránců.
37:52
Rutta střelou od modré trefil pouze brusle jednoho z obránců.
37:37
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Josef Hrabal – 2 min., sekání).
37:04
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., podražení).
36:57
Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
36:33
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jakub Petružálek – 2 min., krosček).
36:23
Martin Růžička střelou z pravého kruhu příliš nevyděsil Laca.
35:34
Netík vyslal na branku střelu z levého kruhu, kterou orazítkoval levou tyč Lacovy branky!
35:21
34:35
Kämpf se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, ale kotouč poslal jen do připraveného Hamerlíka.
33:59
33:21
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Tomáš Netík.
33:06
Domácí vyrovnávají na 1:1! JAN RUTTA napřáhl ke střele z mezikruží, odkud dělovkou pod horní tyčku nedal Hamerlíkovi sebemenší šanci zasáhnout! Asistence: Jakub Sklenář, Ivan Huml.
32:22
32:07
Martin Růžička střelou z pravého kruhu minul soupeřovu klec.
31:49
Kaše dlouho míchal s kotoučem v útočném pásmu, až ho o něj připravil jeden z obránců.
31:29
Martin Růžička dostal nabito do levého kruhu, odkud tvrdou střelou poslal kotouč do lapačky připraveného Jána Laca.
30:45
Valach dělovkou od modré minul soupeřovu branku.
30:14
Flemming napřáhl ke střele od modré, ale Hamerlíka nepřekonal.
29:35
Raška byl tvrdě naražen na mantinel v útočném pásmu, ale tento zákrok hlaví rozhodčí netrestají.
28:49
Dravecký pálil z pravého kruhu, ale Laco jeho pokus pohodlně vyrazil mimo tři tyče.
28:04
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení! Martin Růžička dostal nabito do levého kruhu. Jeho tvrdou střelu vyrazil Laco pouze k VLADIMÍRU DRAVECKÉMU, který se do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Martin Růžička.
27:11
Domácí vyhazují a odjíždějí střídat.
27:06
Marosz se dostal k odraženému kotouči těsně před Lacem, který jeho následný střelecký pokus ale skvěle zastavil!
26:50
Martin Růžička střelou od modré příliš neohrozil branku soupeře.
26:46
Hosté si zahrají první přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Ján Laco. Trest za něj odpyká Adam Raška.
26:43
Krajíček tvrdou střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do boční sítě.
26:17
Rákos dostal nabito na modrou, ale svou následnou střelou minul soupeřovu klec.
26:06
Dnešní utkání sleduje v SD ARÉNĚ 5 126 diváků.
26:06
25:42
Kämpf šikovně tečoval pokus jednoho z jeho spoluhráčů od modré. Kotouč ale skončil po jeho teči nad brankou.
24:57
Kaše napřáhl ke střele od modré, ale Hamerlíka příliš nevyděsil.
23:57
Dávid Skokan převzal kotouč v mezikruží. Následně naznačil střelu, položil si Hamerlíka, ale překonat ho nedokázal, neboť kotouč poslal přímo do něj.
23:32
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Lacem.
22:43
Hrabal se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, ale Jána Laca překonat nedokázal! Ten teď podržel svůj tým.
21:26
Petružálek ukrytou střelou z mezikruží minul soupeřovu klec.
21:02
Hrňa si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.
20:18
Marosz napřáhl ke střele od modré, ale do jeho střely padl Tomica a kotouč zablokoval.
20:05
Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma.
20:01
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina za malou chvilku začne.
Další třetina začne přibližně v 18:19.
První třetina je za námi. Domácí byli v první třetině aktivnějším týmem, ale branku vstřelit nedokázali. Hosté se v první třetině prakticky nedostali do vážnější šance a v dalších třetinách tak budou muset přidat.

Střely na branku: 6 – 8
20:00
19:49
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu, a tak to vypadá, že oba týmy půjdou do kabin za stavu 0:0.
19:00
Poslední minutka první třetiny.
18:34
Jank střelou od modré trefil pouze Skokana, který si klekl do jeho střely.
17:58
Huml vyslal na branku jedovatou střelu z pravého kruhu, kterou ale Hamerlík dobře viděl a kotouč tak vyrazil svou vyrážečkou mimo tři tyče.
17:13
Rutta vyslal na branku střelu od modré, kterou Kämpf tečoval těsně mimo Hamerlíkovu branku!
17:03
16:45
16:20
Valach dostal nabito do levého kruhu, ale jeho dělovku Hamerlík vyrazil do rohu kluziště.
15:58
Huml vyslal na branku střelu z vrcholu levého kruhu, ale Hamerlík jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.
15:22
Rutta dostal nabito na modrou, ale při střele zlomil hůl a hosté následně vyhazují.
15:03
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí odsedí Cory Kane.
14:29
13:24
Petružálek jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z chomutovských obránců.
12:53
12:53
Flemming se dostal k odraženému kotouči na vrcholu pravého kruhu, ale svou následnou střelou trefil pouze připraveného Hamerlíka.
12:34
Adamský se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, ale jeho pokus ale skončil jen v boční síti.
11:43
Mrázek nepovedenou střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.
11:03
Krajíček napřáhl ke střele od modré, kterou Laco viděl na poslední chvíli, ale kotouč nakonec dokázal vyrazit svým pravým betonem mimo tři tyče.
10:34
Petružálek vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou ale nijak nevyděsil Jána Laca v chomutovské brance.
10:03
Galvas vyslal na branku střelu od modré, kterou ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů, ale bohužel pro hosty mimo tři tyče.
09:52
Jeden z hostujících hráčů nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho však ujali domácí.
08:42
Sklenář našel skvělou přihrávkou od pravého mantinelu před brankou volného Vondrku. Ten si položil Hamerlíka, ale kotouč nedokázal zasunout za brankovou čáru. Hamerlík teď podržel svůj tým!
07:59
Ruttův tvrdý pokus od modré ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.
07:28
Kämpf se dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale byl tam úplně sám a proti přesile protihráčů neměl šanci.
06:38
Kämpf zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.
06:25
06:02
Rákos tvrdou střelou od modré netrefil soupeřovu branku.
05:36
Huml jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel se svými spoluhráči střídat.
04:55
04:15
Netík dostal skvělou přihrávku zpoza branky, ale do kotouč se netrefil a dopředu tak mohou domácí.
04:01
Icing hostů. Vhazovat se tak bude před Hamerlíkem.
03:19
Adamský nahozením ze středního pásma poslal kotouč jen do lapačky připraveného chomutovského brankáře.
03:00
Hra vysokou holí jednoho z domácích hráčů. Vhazovat se bude po pravici Jána Laca.
02:14
Dravecký se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, ale soupeřovu branku příliš neohrozil.
01:40
Juraj Valach poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Lacem.
01:03
Jašek vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou Laco neměl větší potíže.
00:53
Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Hamerlíka.
00:27
Kreps dostal před branku příliš těžkou přihrávku na zpracování a kotouč mu tak přeskočil čepel.
00:05
Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v klasických bílých dresech, hosté dnes oblékli červené dresy.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa – Skokan, Huml (A), Tomica (A) – Vondrka (C), V. Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Galvas (A), Adámek, Jank – Kane, Kreps, Rákos – Hrňa, Jašek, Adamský (C) – Petružálek (A), Redenbach, Netík – Martin Růžička, Marosz, Dravecký.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky z chomutovské SD ARÉNY, kde nás čeká čtvrtý čtvrtfinálový duel Generali play-off TELH mezi domácím Chomutovem a hostujícím Třincem.

Nejproduktivnější hráči obou týmů v Generali play-off

Na domácí straně to je Ivan Huml, který má momentálně na svém kontě 10 bodů za 4 góly a 6 asistencí.

Na druhé straně to je Cory Kane, který má na svém kontě 3 body, za 3 góly.

HC Oceláři Třinec

Oceláři skončili v základní části Tipsport extraligy na druhé příčce s osmadevadesáti body. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose zvítězili v řádné hrací době čtyřiadvacetkrát, 9x zvítězili po prodloužení či nájezdech, 8x prohráli po prodloužení či nájezdech a 11x prohráli v řádné hrací době. Venku se Třinci celkem dařilo, neboť z šestadvaceti odehraných zápasech jich 11 zvítězil v řádné hrací době, 2x zvítězil po prodloužení či nájezdech, 6x prohrál po prodloužení či nájezdech a 7x prohrál v řádné hrací době. Oceláři vstoupili do letošního ročníku Generali play-off až do čtvrtfinále, kde zatím s chomutovskými Piráty prohrávají 2:1 na zápasy.

Posledních 5 zápasů

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 po prodloužení
BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 5:1

Piráti Chomutov

Piráti skončili v základní části Tipsport extraligy těsně za šestkou týmů, kteří postoupili přímo do čtvrtfinále. Šestku uzavřela Kometa Brno, která měla náskok čtyř bodů právě před chomutovskými Piráty. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky nasbírali po dvaapadesáti odehraných zápasech osmdesát bodů, za 18 výher v řádné hrací době, 10 výher po prodloužení či nájezdech a 6 proher po prodloužení či nájezdech. Doma se Pirátům celkem dařilo, neboť z šestadvaceti odehraných zápasů jich vyhráli 19! První utkání v předkole Generali play-off se jim ale vůbec nepovedlo, neboť s Mladou Boleslaví prohráli vysoko 7:1! Druhé utkání Piráti opět nezvládli a prohráli opět vysoko, 6:1! V Mladé Boleslavi to byl ale úplně jiný Chomutov a po dvou výhrách se série opět stěhovala do SD ARÉNY, kde chomutovští Piráti nedal bruslařskému klubu šanci a zvítězili vysoko, 6:1! Ve čtvrtfinále Piráti narazili právě na třinecké Oceláře, se kterými zatím vedou 2:1 na zápasy.

Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 6:1
BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 1:2
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u čtvrtého zápasu čtvrtifinálové série mezi chomutovskými Piráty a třineckými Oceláři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.