Liberec - Chomutov: Je rozhodnuto! Dominik Lakatoš uklidil puk do prázdné brány, 4:1

Bílí Tygři se tak ujali vedení v sérii 1:0. Už zítra pokračuje série opět v Home Credit Areně od 17:20. Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Nejlepší hráči utkání:
Ján Laco (CHM) a Branko Radivojevič (LIB)
Dobojováno! První utkání semifinálové série ovládli Bílí Tygři Liberec, kteří si s Piráty Chomutov poradili poměrem 4:1. Ve třetí třetině sice snížil Koblasa, jen o chvíli později ale Tygři opět odskočili na rozdíl dvou branek a v záěru pečetil na 4:1 do prázdné branky Dominik Lakatoš.
59:39
Ani Chomutov už se nikam nežene.
59:17
Liberec právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Do prázdné branky se bez potíží trefil DOMINIK LAKATOŠ a o vítězi dnešního utkání není 43 sekund do konce pochyb.
Asistence: Tomáš Mojžíš.
58:39
Chomutov hraje v šesti!
58:28
Dernerovo nahození skončilo v lapačce Jána Laca.
58:14
Piráti jsou nepřesní, následuje zakázané uvolnění.
57:43
Nahozený puk Pirátů skončil přesně v rukavici Romana Willa, náhradního brankáře domácích. Ten si tak drží skvělou stoprocentní bilanci – jeden zásah a žádnou inkasovanou branku.
57:11
Pirátům se stále nedaří usadit se v domácím pásmu.
56:27
Domácí svědomitě brání a soupeře do šancí nepouštějí.
55:52
Vantuchovo nahození doskákalo k Lacovi, ten raději přerušil hru před dotírajícími útočníky Tygrů.
55:44
Hra se stěhuje před Lašáka.
55:31
Chomutov hraje v plném počtu.
55:19
Ordoš z bezprostřední blízkosti trefil jen Jána Laca!
54:58
Hosté vyhazují až k Lašákovi.
54:31
Tentokrát Laco přikryl puk v rukavici a hra je přerušena.
54:14
Radivojevičova přihrávka prolétla nebezpečně před Lacem, nikdo z Tygrů se k ní ale nedostal.
53:31
Jan Rutta (CHM) dostává dvouminutový trest za krosček.
53:06
Dlouhý se Stránským ujížděli dva na jednoho a první jmenovaný vzal zakončení na sebe. Trefil však pouze boční síť!
52:30
Hra se na chvíli nastěhovala před Lašáka, ten ale nemusel zasahovat.
51:45
Domácí mohli vyrazit do přečíslení tři na jednoho, Valskému však v klíčový moment ujel puk.
51:31
A je to opět o dvě branky! Znovu se muselo telefonovat, nicméně na vedení Tygrů 3:1 to nic nemění. VLADIMÍR SVAČINA si sjel před branku a zasunul kotouč mezi betony brankáře Laca. Ve stejnou dobu po souboji za brankou poskočila chomutovská klec, nicméně nevypadla ze své pozice.
Asistence: Dominik Lakatoš.
51:15
Lakatoš před brankou tečoval puk jen těsně vedle!
50:45
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté se za svůj důraz dočkali snížení! Po nahození z úhlu se před brankou odrazil kotouč přímo na hůl PETRA KOBLASY, který ho z voleje poslal do sítě. Vše musel posvětit videorozhodčí, ale žádné prohřešky proti pravidlům nenašel.
Bez asistence.
49:40
Nyní už se Chomutov usadil v útoku a kotouč se nebezpečně odrážel za brankou, nicméně ohrožení pro Lašáka z toho nebylo.
48:57
Liberečtí dobře napadají a nepouštějí Piráty do pásma.
48:24
Hosté hrají v plném počtu.
48:09
Krenželok se ocitl zcela sám před brankou, z hrany brankoviště ale opět pouze přestřelil!
47:47
Před Ordošem se otevírala dobrá pozice, kotouč však do branky nedotlačil a následně byla hra přerušena pro posunutí hostující klece.
47:35
Tentokrát se musel do rozehrávky zapojit Lašák, domácí už spěchají kupředu.
47:20
Chomutov opět dostal hru do středního pásma.
47:15
Krenželokova rána byla tečována vysoko nad branku.
46:36
Liberečtí se ale sami zahnali až do vlastního pásma.
46:24
Uvidíme libereckou přesilovku. Jural Valach (CHM) míří na trestnou lavici za držení protihráče.
45:51
Liberečtí obléhají chomutovské pásmo.
45:16
Proti dělovce Michala Vonrky vylétla Lašákova lapačka a neomylně zachytila kotouč.
44:52
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
44:24
Koblasa se dostal k puku na hraně brankoviště a zblízka jen velmi těsně minul libereckou branku!
43:03
Rutta pálil pouze do náruče brankáře Lašáka.
42:27
Hra se ale přesunula před Laca.
42:17
Jan Stránský (LIB) míří na trestnou lavici za hákování.
42:15
Kämpf otestoval z levé strany pozornost Jána Lašáka, ten však kotouč vyrazil.
41:43
Zakázané uvolnění Chomutova.
41:33
Svačina si vybruslil do mezikruží a pálil, Laco však byl připraven.
41:08
Kupředu se již tlačí také domácí, zatím však bez ohrožení Laca.
40:31
Chalupova střela skončila mimo libereckou branku.
40:12
Piráti se okamžitě tlačí kupředu.
40:01
A je to tu! Akteři dnešního utkání jsou připraveni na třetí třetinu.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem):
Liberec – Chomutov 13:12 (24:19)
A je tu konec druhé třetiny. Také tentokrát ji vyhráli Tygři, když se v dvojnásobné početní převaze trefil Petr Jelínek. Stále však rozhodně není hotovo a ve třetím dějství se máme nač těšit. Třetí třetina začne přibližně v 19:14.
40:00
39:53
Bartovič svým nahozením minul branku.
39:25
Lašák vyjel z branky pro puk a okamžitě přerušuje hru.
39:10
Chomutov se nyní provinil ofsajdem.
38:48
Vidíme sérii nepřesností, tempo hry ke konci třetiny poněkud opadá.
38:02
Bartovičovo nahození vyrazil Laco pouze před sebe, nikdo z libereckých ale kotouč nedorazil do branky.
37:27
Liberečtí se znovu zmocnili puku a zakládají útok.
36:50
Puk byl s tečí vyhozen mezi diváky, hra se stěhuje zpět před Laca.
36:14
Radivojevičův velmi dobrý pokus zastavil Laco betonem, na střelu přitom vůbec nereagoval a evidentně ji neviděl!
35:19
Lakatoš se v mezikruží dostal ke střele, ze skvělé pozice ale trefil pouze brankáře Laca!
35:01
Jelínkovo nahození minulo chomutovskou klec.
34:47
Dlapův pokud od modré čáry zblokoval Lašák betonem.
34:32
Nyní už kombinují hosté.
33:49
Mojžíšova rána jen těsně minula branku Jána Laca!
33:05
Po dalším Lašákově zásahu přichází na řadu komerční přestávka.
33:01
Tygři hrají v plném počtu.
32:48
Domácí se pokusili vyrazit do protiútoku, ten zastavil ofsajd.
32:25
Kämpf se tlačil před branku, Lašák ale nakonec nemusel vážněji zasahovat.
32:09
Vitásek znovu vyhazuje až k Lacovi.
31:54
Pirátům se nedaří Tygry ohrozit, po přihrávce rukou je hra opět přerušena.
31:23
Liberečtí však dostávají hru do pásma Pirátů.
31:01
Mário Bližňák (LIB) se tlačil do branky tak vehementně, že dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
30:23
Račuk objel branku a prověřil Jána Lašáka, ten ale jeho střelu zneškodnil.
29:39
Růžička byl sestřelen jedním ze spoluhráčů a pouze za pomoci maséra se dobelhal na střídačku. Na tváři se mu rozhostila bolestivá grimasa.
29:32
Skokan dobře pronikl až do pásma, nicméně překonat Lašáka nedokázal.
28:53
Tygry nyní zastavil ofsajd, následuje komerční přestávka.
28:43
28:27
Mojžíšovu dělovou ránu od modré vyrazil Laco možná aniž by sám věděl jak, nicméně puk je v bezpečí v pravém rohu kluziště.
28:10
Rozjetý Chalupa dostal puk, vypálit ale nedokázal.
27:35
Bližňákovu ránu srazila obrana za chomutovskou branku.
27:13
Ordoš pálil z pravého kruhu, Lacův beton však byl na místě včas.
26:54
Piráti se z tygřích kleští osvobozují jen pomocí zakázaného uvolnění.
26:24
Bartovič šikovně tečoval před brankou, ale těsně minul!
25:55
Šimkova střela od modré skončila v rohu kluziště.
25:14
Kotouč doputoval až k Lašákovi, který obratem rozehrává.
24:46
Až nyní se hosté osvobodili ze svého pásma a vyrážejí kupředu.
24:15
Těsně po Bartovičově střele se vrací na led Flemming, hosté hrají v plném počtu.
23:49
Chomutovští se brání ve čtyřech a vyhazují k Lašákovi.
23:24
A přesilovka je využita! Kotouč se odrazil před branku k PETRU JELÍNKOVI, který ze stoprocentní pozice nezaváhal.
Asistence: Vladimír Svačina a Branko Radivojevič.
23:20
Tyč napálil i Branko Radivojevič, který střílel z mezikruží!
22:59
Rozjetý Krenželok se vrátil z trestné lavice a rozduněl svou dělovkou Lacovu tyč!
22:51
A znovu se proti Svačinovi předvedl skvělý Laco. Za tři sekundy začne liberecká přesilovka pět na tři, která může trvat až 45 sekund.
22:39
Svačinovu dělovku zlikvidoval Laco.
22:27
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
22:15
A do Lašáka nyní zajel ještě Brett Flemming (CHM), který míří na trestnou lavici za nedovolené bránění. Liberec tedy bude hrát 39 sekund 4 na 3 a následně 5 na 3.
21:57
Valského skrytou střelu Laco vykopl do rohu.
21:39
A pokračujeme ve snižování počtu hráčů na ledě. Marek Račuk (CHM) míří na trestnou lavici za seknutí brankáře Lašáka.
21:11
Michal Poletín (CHM) a Lukáš Derner (LIB) jsou po potyčce odměněni dvěma dvouminutovými tresty za hrubost. Za zraněného Dernera odpyká trest Jan Ordoš.
21:11
21:11
V doprovodu lékaře už se ale vrací na střídačku. Uvidíme, zda ještě do utkání zasáhne.
21:11
Lukáš Derner zůstává ležet za brankou a drží se za hlavu, na kterou nejspíš spadl.
21:11
Za libereckou brankou došlo na strkanici, bude se znovu vylučovat.
20:54
Lukáš Krenželok (LIB) se ale na trestnou rychle vrací, tentokrát za faul loktem.
20:44
Lašák vzápětí lapil puk a přerušuje hru.
20:41
20:18
Ruttova dělovka od modré minula branku.
20:01
Aktéři dnešního utkání jsou zpět na ledě, brzy budeme moci pokračovat.
Střely na branku:
Liberec – Chomutov 11:7
Máme za sebou první třetinu, v níž si domácí Bílí Tygři počínali aktivněji a po zásluze vedou. O jedinou branku zápasu se zatím postaral v 11. minutě Lukáš Derner, který doklepl do odkryté sítě odražený kotouč. Je před námi ovšem stále ještě 40 minut a stát se tedy může cokoliv. O dalším vývoji nám více napoví druhá třetina, která začne přibližně v 18:15.
20:00
19:52
Nyní Piráty zastavil ofsajd.
19:32
Liberečtí opět vyhazují.
19:05
Bližňák s Vantuchem dostali kotouč do útočného pásma a šetří čas.
18:52
Skokan proskočil obranou až před Lašáka, ten ale jeho následný pokus zneškodnil.
18:39
Za podražení míří na trestnou lavici Lukáš Krenželok (LIB)
18:26
Série nepřesností na obou stranách poněkud zbrzdila hru.
17:34
Další snahu Pirátů zastavil ofsajd.
17:29
Po delší době pálili také hosté, Skinner ale z úhlu Lašáka nepřekonal.
16:59
Valský si na levé straně sjel pro puk, v rozhodujícím momentu mu ale sklouzl z čepele a Laca tak nevyzkoušel.
16:47
Šimkův pokus od modré k brance neprošel.
16:40
Ani bekhendový Krenželokův pokus Laca nezaskočil, hra je opět přerušena.
16:21
Jelínkova dělovka z mezikruží skončila vysoko nad brankou.
15:39
To už však neplatí, hra se opět přelévá na opačnou stranu.
15:09
Nyní už mají na hokejkách puk hosté.
14:43
Následuje chomutovský icing.
14:37
Valský pálil takřka ze stoprocentní pozice v mezikruží, nicméně trefil jen připraveného Laca!
14:19
A znovu vyrážejí domácí do útočného pásma.
13:52
Už to mohlo být o dvě branky! Jelínek unikal po levé straně na branku a vyslal na Laca prudkou střelu, ta však nakonec skončila těsně nad břevnem!
13:09
Liberečtí se na chvíli nastěhovali do útočného pásma, Laca však neohrozili.
12:32
Další zakázané uvolnění domácích.
11:58
Piráti se znovu stěhují do útočného pásma.
11:19
To vypadalo nebezpečně! Nahození z levé strany do branky nemířilo, od Jánošíka se však odrazilo do odkryté klece a Lašákovi se asi pořádně ulevilo, když jeden z obránců skákající kotouč odklidil!
11:05
Ruttova dělovka od modré zapadla do výstroje Jána Lašáka.
11:00
Liberečtí chtěli znovu vyrazit kupředu, rozehrávka ale končí zakázaným uvolněním.
10:42
A domácí jdou do vedení! Střelu Branka Radivojeviče sice obrana zlikvidovala, puk se ovšem odrazil pouze k LUKÁŠI DERNEROVI, který neměl problém trefit odkrytou klec.
Asistence: Branko Radivojevič.
10:21
Ordošova přízemní střela z velkého úhlu nemohla Laca zaskočit.
09:37
Hra momentálně připomíná spíš nahazovanou z jedné strany na druhou.
09:12
Z Vantuchovy hokejky putoval puk rovnou do výstroje Jána Laca, hra je znovu přerušena.
08:49
Chomutovští mohli vyrazit do protiútoku tři na dva, ovšem špatnou rozehrávkou si šanci sami zmařili.
08:32
Rychlé nahození na druhou stranu a také Laco přerušuje hru.
08:17
Na druhé straně se opět do hry zapojil Lašák, který skryl kotouč v lapačce.
07:58
Stránského pokus od modré Laco neviděl, nakonec si s ním ovšem poradil.
07:39
Šimek pronikl s pukem do útočného pásma a zakládá liberecký útok.
07:02
Liberecký brankář opět přerušil hru, bude se vhazovat po jeho levici.
06:53
Vondrkova rána z mezikruží minula Lašákovu branku.
06:40
Následuje komerční přestávka.
06:40
Nahození od modré čáry Lašák lapil a přerušuje hru.
06:12
Namísto toho však Lašáka prověřil Michal Poletín. Liberecký brankář si poradil.
05:57
Liberečtí se opět snaží tlačit dopředu.
05:06
Přechod Chomutova do útoku přerušil ofsajd.
04:45
04:38
A znovu se do rozehrávky musí zapojit Lašák.
04:16
Piráti vyhazují puk.
03:48
Šimkova střela zadělala libereckému zadákovi na problémy, trefil totiž pouze nejbližšího protihráče a musel se rychle vrátit, aby nevznikl protiútok.
03:26
Radivojevičův pokus srazila hostující defenziva.
03:22
Ševcovo nahození bez potíží lapil Ján Laco.
03:05
Jan Ordoš zpracoval puk těsně před brankářem, nedokázal ho však doklepnout do odkryté sítě!
02:44
Jelínek byl podražen při pokusu o dorážku a Brett Skinner (CHM) za to míří na trestnou lavici.
02:07
Po lehkém nahození od modré Laco znovu přerušil hru.
02:02
Po souboji v rohu kluziště se kotouč odrazil do ochranné sítě, hra je vykázána do středního pásma.
01:46
Mojžíšův pokus Laca nijak nevystrašil a slovenský brankář si tak připsal další zásah.
01:24
Hra se trochu uklidnila, hosté rozehrávají.
00:58
To Derner už byl v zajímavější pozici, branku ale minul.
00:49
Radivojevičovi střela nesedla a kotouč skončil v rohu kluziště.
00:37
Jelínek se dostal ke střele z pravé strany, Laco si však s tímto pokusem poradil.
00:20
A následuje nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění domácích.
00:11
První liberecký pokus o útok hosté odvracejí.
00:01
Hráči jsou na ledě, můžeme začít!
Rozbruslení je u konce, hráči jsou zpět v kabinách.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – A. Dlouhý, J. Stránský, Bartovič.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Mrázek – Skokan, Huml (A), Tomica (A) – Vondrka (C), V. Růžička, Sklenář – Raška, Kämpf, Koblasa – Račuk, Lauko, Poletín.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jelínek, Pešek.
Kdo se bude radovat z místenky ve finále? To může napovědět už první zápas, který nás čeká v pátek od 17:20!
Repríza loňského čtvrtfinále

Souboj těchto celků jsme viděli už v minulé sezoně. Tehdy se Bílí Tygři s Piráty střetli ve čtvrtfinále. Jednotlivá utkání měla až na poslední duel velmi vyrovnaný průběh, který příliš neodpovídá konečnému stavu série.

Tu totiž ovládli Bílí Tygři poměrem 4:0 a zajistili si postup do semifinále. Nyní půjde ještě o mnohem zajímavější metu, Piráti by se toti poprvé v historii v případě úspěchu podívali do extraligového finále.
Bílí Tygři Liberec

Liberecké mužstvo taktéž nenarazilo na jednoduchého protivníka. Plzeňská Škoda Tygry potrápila a hlavně díky přesilovkám se držela na dostřel. Nakonec padla poměrem 2:4 a šelmy po skalpu Indiánů mohly oslavovat postup do semifinále.

Příznivou zprávou pro všechny liberecké fanoušky je skutečnost, že Vladimír Svačina, který společně s Michalem Bulířem nenastoupil do šestého zápasu na západě Čech, naplno trénuje. Lze tedy očekávat, že nastoupí hned do prvního semifinálového střetnutí.
Piráti Chomutov

Chomutovští měli v posledních týdnech nabitější program. Nejprve museli nastoupit do pěti utkání předkola, kdy odvrátili porážku s Mladou Boleslaví v poslední možné chvíli. Následně je čekala série s třineckými Oceláři. Ta sice netrvala nejdelší možný čas, ale hned čtyřikrát byli diváci svědkem prodloužení.

V celkovém součtu svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky strávili na ledové ploše už 740 minut a 45 vteřin, což odpovídá více než dvanácti zápasům skončeným v základní hrací době. Otázkou je, zdali se projeví velká rozehranost či únava hokejistů z padesátitisícového města.
Už v pátek vypukne pod Ještědem semifinálová série mezi Bílými Tygry Liberec a Piráty Chomutov!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.