Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vítkovice - 18. března 2018   17:00

Brno
34:23' Vincour (Haščák, Hruška) • 45:29' Štencel (Hruška, R. Zohorna) • 57:43' H. Zohorna (J. Krejčík, L. Čermák)
Vítkovice

SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 3:1. Obhájce titulu je hladce v semifinále!

Už je to uděláno, už je to hotovo, zní brněnskou halou a ta se nyní raduje z postupu svých oblíbenců do semifinále. Ve třetí třetině překlopil skóre na stranu domácích Jan Štencel, když ve 46. minutě šikovně usměrnil puk za Bartošáka. Necelé tři minuty před koncem pak pojistil výhru Komety Hynek Zohorna, který zamířil přesně přes celé kluziště. Kometa tak stejně jako vloni i letos vítězí čtvrtfinále 4:0 na zápasy a jako první celek se raduje z postupu do další fáze vyřazovacích bojů. Z DRFG Areny je to od mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek nedělního večera. Na počtenou.

Nejlepší hráči utkání
Patrik Bartošák a Marek Čiliak

Střely na branku
Kometa: 45
Vítkovice: 22
59:38'
Ondřej Roman zastavil puk u mantinelu v útočném pásmu, schoval se mu ale někde ve výstroji a hra je přerušena.
59:17'
Hosté hledají cestu do útočného pásma.
58:55'
Domácí dostávají puk do středního pásma.
58:28'
Bartošák je znovu na střídačce, hosté to zkoušení podruhé bez gólmana!
58:00'
Bartošák chytá další pokus a přerušuje hru.
57:43'
Kometa právě vstřelila branku!
Tak to bylo opravdu rychlé. Hned po buly se dostal k puku HYNEK ZOHORNA a přes celé hřiště trefuje prázdnou bránu. Dnešní utkání už je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Kometa má výborně našlápnuto do semifinále. Asistence: Jakub Krejčík, Leoš Čermák.
57:34'
Bartošák zůstává na střídačce! Hosté hrají v šesti!
57:34'
Oddechový čas pro hostující tým.
57:34'
Tečovanou střelu od modré čáry zastavil Čiliak.
56:56'
Erat s Hruškou jeli dva na jednoho, první jmenovaný vyslal svého spoluhráče tváří v tvář Bartošákovi, Hruškovu forhendovou kličku ale hostující gólman fantasticky kryje!
56:43'
Čiliak podržel nahození ze středního pásma a přerušuje hru.
56:36'
Hosté vrhají všechny síly do útoku, teď ale museli vyklidit pásmo, nepovedl se jim přechod přes modrou čáru.
56:10'
Vondráček pouze posunul puk do středního pásma.
55:50'
Bartošák sbírá puk za vlastní bránou a přenechává Mahbodovi. Ten se rozjíždí k další útočné akci.
55:20'
Holík se řítil z levé strany sám na Bartošáka, jeho bekhendovou kličku hostující brankář přečetl a stále drží naděje Vítkovic nad vodou.
54:50'
Vincour se tlačil do šance, mezi kruhy se chtěl prodrat mezi dvěma obránci, nakonec se ale do zakončení nedostal.
54:30'
Erat posunul kotouč do středního pásma a odchází střídat.
54:10'
O puk nyní bojuje šest hráčů u mantinelu v pásmu domácích.
53:12'
Tečované střela od modré čáry mířila těsně vedle brněnské brány.
52:49'
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků (vyprodáno).
52:49'
Domácí jsou vykázáni z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
52:47'
Vítkovice jsou už v plném počtu, Kometa nevyužila ani třetí výhodu pět na tři, která byla jednoznačně nejdelší.
52:24'
Jeden z bránících hráčů posunul bránu a rozhodčí museli přerušit hru. Vhazuje se opět před Bartošákem, Vítkovice jsou ve čtyřech.
52:24'
Martin Erat měl před sebou odkrytou bránu, ale nedokázal přesně zakončit!
52:05'
Domácí se opět formují v pásmu.
51:44'
Teď Olesz vystihl přihrávku domácích a vyhodil, avšak pouze za střídačky, vhazovat se tedy bude opět ve vítkovickém pásmu.
51:30'
Tři vítkovičtí hráči už jsou hodně unavení, Kometa stále kombinuje.
50:46'
A domácí budou hrát pět na tři! To je velká komplikace pro hostující tým. Ivan Baranka je vyloučen poté, co sekl ve středu pásma Hynka Zohornu.
50:23'
Zohorna dostal kotouč mezi kruhy, kde byl tváří v tvář Bartošákovi, toho ale podrazil Hrbas! Přesilovka pro Kometu.
49:49'
Nahozený puk ze středního pásma, který poslal na Bartošáka Holík, vítkovický gólman raději schoval v lapačce.
49:05'
Zaťovič zkusil vystřelit z pravé strany, ačkoliv byla jeho střela tečována, Bartošák dobře zasáhl.
48:52'
Hra je přerušena po přihrávce rukou.
48:41'
Martin Erat je na puku v útočném pásmu a hledá od mantinelu své spoluhráče.
48:05'
Stránský napadá hluboko v brněnském pásmu, Vítkovice budou muset vrhat všechny síly do ofenzívy, pokud nechtějí, aby jim dnes skončila sezóna.
47:20'
Domácí se ženou za další brankou podporováni svými fanoušky, Vítkovice se ale snaží zlomit domácí a vyrovnat utkání.
46:42'
Nečas se dostal mezi dva obránce a prověřil Bartošáka, ten byl opět pozorný.
45:29'
Domácí otáčejí skóre utkání! Martin Erat se dral s kotoučem podél mantinelu, kde byl faulován, Kometa ale pokračovala dál v ponechané výhodě a puk se dostal před bránu na JANA ŠTENCELA, který jej tečoval po zemi přesně k tyči vítkovické brány. Asistence: Jan Hruška, Radim Zohorna.
44:30'
Vondráček vystihl chybu hostujících obránců a ocitl se před Bartošákem, jeho pokus těsně minul pravou tyč!
44:16'
Mallet s Nečasem a Zohornou nyní zatápěli hostujícím hráčům, nakonec se od modré čáry dostal ke střele Bartejs a Bartošák přerušuje hru.
43:43'
Krejčík se otočil na pravém kruhu a zápěstím vystřelil, Bartošák schoval jeho projektil do lapačky.
43:24'
Květoňovu střelu z velké dálky Čiliak vyrazil do rohu kluziště.
42:48'
Němec chtěl přihrát Eratovi do jízdy, puk ale nemířil přesně na hokejku spoluhráče a hosté opět otáčejí hru.
42:34'
Nahození z velké dálky zastavuje Čiliak a znovu přerušuje hru.
42:28'
Kometa rychle posílá puk do středního pásma.
42:23'
Haščák odpálil puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Marka Čiliaka.
42:13'
Bartovič nahodil puk do pásma a následně hosté okamžitě stříleli od modré čáry. Tečovanou střelu i nebezpečnou dorážku Čiliak fantasticky zastavil a drží remízový stav.
41:49'
Trška chtěl poslat puk pryč z pásma, ale promáchl a tak si ho schoval do lapačky Bartošák. Vhazovat se bude v pásmu Vítkovic.
41:15'
Hosté dostali puk z pásma, toho se ujímá Malec.
40:56'
Zaťovič s Vincourem byli důrazní na brankovišti, puk se nakonec dostal k Bartošákovi, který přerušil hru.
40:18'
Eratova střela z mezikruží, Bartošák opět kryje.
40:05'
Domácí vyhráli vhazování.
40:01'
Stejně jako v první třetině i v té druhé padla jediná branka. O tu se tentokrát postarali domácí hokejisté, konkrétně Tomáš Vincour po Haščákově přihrávce prostřelil do té doby vynikajícího Patrika Bartošáka a spustil v DRFG Areně výbuch modrobílé radosti. Hosté mohli jít do vedení těsně před druhou sirénou, Olesz ale netrefil odražený puk podle představ. Třetí třetina začne přibližně v 18:56.

Kometa: 30
Vítkovice: 16
40:00'
39:48'
Olesz se dostal k dorážce před bránou, nedokázal ale odražený puk trefit ideálně, aby ho usměrnil do poloodkryté brány! Velké štěstí pro domácí.
39:41'
Hruška se dobře tlačil před Bartošáka, gólman Vítkovic jeho nápor ustál a dopředu míří opět hosté.
39:28'
Vítkovice posílají puk ze svého pásma rychle pryč.
39:12'
Domácí chtěli rychle rozehrát, Mallet před hostující střídačkou tečoval puk mimo hřiště. Hra je přerušena.
38:20'
Přečíslení domácích tři na dva se nyní nesetkalo s úspěchem, hostující obránci si situaci dobře rozebrali.
38:00'
Hra je nyní přerušena, jeden z domácích zahrál puk vysokou holí a hra se vrací do pásma Komety.
37:45'
Tečovaná střela končí na brankové síti, ale z druhé strany, než by si domácí přáli. Následně zasahuje Bartošák.
37:13'
Krejčík se dostal ke střele z pravého kruhu, puk ale minul pravou tyč.
36:38'
Kometa stále svírá svého soupeře. Nyní v pásmu rotuje Holíkova formace.
35:56'
Hruškova střela nyní projela brankovištěm těsně vedle levé tyče! Obrovské štěstí nyní stálo při hostujícím celku.
35:29'
Tybor nebezpečně tečoval puk před Čiliakem, nakonec brněnský brankář přikryl kotouč a přerušil hru.
34:23'
Domácí srovnávají skóre čtvrtého čtvrtfinále! Marcel Haščák vybojoval puk za Bartošákovou bránou, poslal jej před bránu na úplně osamoceného TOMÁŠE VINCOURA, který rychlou střelou propálil doteď bezchybného gólmana Vítkovic. Asistence: Marcel Haščák, Jan Hruška.
33:56'
Zaťoviče ale v jeho šanci fauloval Sloboda a Kometa si zahraje třetí přesilovou hru během pěti minut.
33:56'
Zaťovič sám před Bartošáke, který opět nepustil puk za svá záad. Hostující gólman neuvěřitelně drží svůj tým!
33:25'
Brňané vyhráli buly.
33:21'
Krejčíkovu střelu od modré čáry Bartošák dobře viděl a zasahuje.
32:59'
Po teči hostujícího beka je puk v ochranné síti. Další vhazování v pásmu Vítkovic.
32:52'
Vincour střílel z pravého kruhu, Bartošák jeho střelu zastavil a následně přerušil hru.
32:45'
Zaťovič tečoval těsně před Bartošákem puk, ten jej ale stačil přikrýt lapačkou. Nápor Komety je nyní opravdu drtivý.
32:25'
Po střele Erata se puk odrazil ven z útočného pásma.
32:10'
Hosté jsou už ve čtyřech.
31:58'
Lukáš Klok vyhodil puk mimo hřiště a Kometa si zahraje znovu přesilovou hru pět na tři! Ta bude trvat pouze deset sekund.
31:47'
Nečas z dorážky netrefil úplně prázdnou bránu!
31:20'
Po velkém náporu domácích nyní Vítkovice vyhazují.
30:55'
Němcova tečovaná střela od modré čáry se otřela o tyč!
30:38'
Domácí už kombinují v útočném pásmu.
30:20'
Hosté rychle vyhazují.
30:08'
Tomáš Malec mizí po zákroku Olesze do kabin.
30:08'
Přesilovou hru si zahraje opět Kometa. Hostující kapitán Rostislav Olesz fauloval Malce Loktem a jde na trestnou lavici.
29:42'
Olesz se dostal k dorážce po střele od modré čáry, Čiliak ale dobře proti jeho pokusu zasáhl.
29:38'
Domácí se teď dvakrát v krátkém časovém úseku dostali do přečíslení tři na dva, ani jednou se ale nedokázali dostat k zakončení díky dobré obranné práci soupeře.
28:20'
Střela od modré čáry vypadala Čiliakovi z lapačky, tam byl ale jako první jeden z obránců a rychle uklidil puk pryč.
28:16'
Hosté se dostali ze své třetiny, puk po ráně Slobody končí až mezi diváky za ochrannou sítí.
27:50'
Domácí se po vhazování ujali kotouče v pásmu soupeře, střelu na Bartošáka ale nevyslali.
27:26'
Až nyní se daří Bartošákovi přerušit hru, když před dotírajícím Nečasem rychle schoval kotouč pod lapačku.
27:02'
V další šanci Alexandre Mallet, Brňané nyní zamkli svého soupeře v pásmu.
26:30'
Nečas se šikovně dostal k zakončení, vybruslil si před bránu, ale trefil pouze Bartošáka, který nevěděl, kde je puk.
25:50'
Lev s Oleszem se pokoušeli dostat k puku v pásmu Brna, tam byl ale rychleji Krejčík.
25:37'
Gulašiho nahození od modré čáry zastavuje Bartošák. Kometa opět zůstává v pásmu.
25:29'
Martin Erat byl teď hodně důrazný před Bartošákem, který raději přikryl nahození ze středního pásma a přerušil hru.
25:03'
Parádní kombinace Komety, na jejímž konci byl Martin Erat, kanonýr Komety ale neprostřelil skvělého Bartošáka z prostoru mezi kruhy!
24:48'
Nyní už brněnský útočník doklouzal na střídačku a vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:48'
Trška trefil střelou od modré čáry před sebou bránícího Vondráčka, který se zatím nezvedá z ledu a hra je přerušena.
24:37'
Nepřesná rozehrávka domácích znamená zakázané uvolnění.
24:20'
Baranka se ujímá puku ve vlastním pásmu a zakládá další útok.
24:04'
Vítkovice hrají v plném počtu.
23:42'
Eratova rána, která byla ještě tečovaná, zamířila těsně vedle tyče.
23:22'
Hosté opět vyhazují.
22:55'
Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.
22:31'
Szturc zastavil přihrávku Komety ve středním pásmu a opět vyhazuje.
22:12'
Hosté hned po buly vyhazují puk.
22:05'
Kometa si po chvíli zahraje další přesilovku. Ondřej Roman podrazil pronikajícího Nečase a už sedí na trestné lavici.
21:49'
Výtisk nyní zahrál vofsajdu, vhazovat se bude na obranné modré čáře Brna.
21:40'
Holík si nabruslil do pásma a vystřelil zpoza Výtiska, Bartošák jeho pokus podržel ve výstroji.
21:20'
Hosté se zvládli ubránit, hned po konci oslabení ale vyhazují na zakázané uvolnění, takže se hra přesune zpět před Bartošáka.
20:42'
Krejčíkovu ránu od modré čáry Bartošák vyráží.
20:20'
Kometa dohrává přesilovou hru z první třetiny, nyní hráči hledají cestu do útočného pásma.
20:05'
Hosté vybojovali kotouč po vhazování.
20:01'
Hosté začali dnešní utkání rozhodně lépe než to včerejší. Více ze hry měla sice domácí Kometa, nicméně ve čtrnácté minutě se k dorážce dostal Peter Trška a střelou z pravého kruhu poslal svůj tým do vedení 1:0, které vydrželo až do konce první třetiny. Další třetina začne přibližně v 17:57.

Kometa: 13
Vítkovice: 11
20:00'
19:54'
Hosté posouvají puk do středního pásma, zároveň už jsou ve čtyřech, krátkou přesilovou hru pět na tři domácí nevyužili.
19:38'
Střela Ondřeje Němce jen těsně minula horní růžek brány.
19:30'
Domácí kombinují v pásmu, nikdo se zatím ale neodhodlal ke střele.
19:14'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Klok – 2 min., hrubost).
19:14'
Domácí jsou v plném počtu, ve stejné chvíli je vyloučen hostující hráč a Kometa si zahraje přesilovou hru pěti na tři!
18:40'
Roman se dostal ke střele, kterou Čiliak dobře viděl a opět zasahuje.
17:55'
Nečas se Zohornou napadají rozehrávku soupeře za Bartošákovou bránou, hosté ale dokázali rozehrát.
17:35'
Při přesilové hře svého týmu vyloučen Samson Mahbod a síly na ledě se srovnají. Dvě minuty – podražení.
17:25'
Kotouč se odrážel v brněnském brankovišti, Čiliak ale ustál celou situaci a posílá jej do bezpečí.
17:08'
Opět se plní trestná lavice. Tentokrát ta brněnská. Leoš Čermák před vlastní bránou fauloval Bartoviče.
16:18'
A Ubranec už je zpět na ledě, Kometa přesilovou hru nevyužila.
16:15'
Němcovu ránu vyráží Bartošák betonem.
15:37'
Hosté vyhazují až za domácí bránu.
15:30'
Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Bartošákem.
15:12'
Krejčíkovu dělovku vyráží Bartošák!
14:50'
Domácí už jsou rozestaveni v pásmu soupeře.
14:25'
Hosté hned posílají puk až k Čiliakovi.
Přesilová hra pro Kometu. Patrik Urbanec inkasuje dvě minuty za krosček.
13:49'
Klok nyní společně s Eratem bruslili pro vyhozený kotouč, rychleji u něj byl hostující obránce a píská se zakázané uvolnění.
13:36'
Hosté nyní napadali v útočném pásmu a Marek Čiliak raději přerušuje hru.
13:21'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté jdou v dnešním utkání do vedení! Mahbod se dostal do útočného pásma a jeho střelu Čiliak vyrazil. Puk se dostal k PETERU TRŠKOVI, který z pravého kruhu zamířil přesně k tyči. Bez asistence.
12:49'
Po střele od modré čáry neměl Čiliak puk plně pod kontrolou a dorážet se ho pokoušel Szturc, to se samozřejmě nelíbilo brněnským obráncům a dali to hostujícímu útočníkovi důrazně najevo.
12:08'
Martin Erat vybojoval s Leošem Čermákem puk v pásmu soupeře a šetří čas.
11:49'
Puk po sražené střele končí v ochranné síti, vhazovat se bude v brněnském pásmu.
11:30'
Hrbasova rána od modré čáry, tu ale Čiliak dobře viděl a vyrazil ji do rohu kluziště.
11:09'
Oleszovu ránu z mezikruží kryje Čiliak.
11:02'
Přesilová hra pro Vítkovice. Michal Barinka totiž inkasuje 2+2 minuty, zatímco Kurovský pouze 2 minuty.
11:02'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Daniel Kurovský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
11:02'
U mantinelu se do sebe pustili Barinka s Kurovským. Rozhodčí už je od sebe odtrhli.
10:46'
Radim Zohorna převzal puk od Erata a zkusil překvapit Bartošáka bekhendem. Vítkovický gólman byl připraven.
09:54'
Menší zmatky v brněnském brankovišti, když dorážel jeden z vítkovických útočníků, Čiliak ale dobře zasáhl betonem.
09:20'
Čermák teď málem obral o puk posledního obránce Baranku, vítkovický bek si ale brněnského kapitána nakonec zvládl tělem odstavit a znovu se ujal kotouče.
08:50'
Do útočného pásma se dral Tybor, brněnští obránci jej ale do větší šance nepustili.
08:20'
Martin Nečas nyní parádním pasem našel mezi kruhy Hynka Zohornu, jeho rána ale byla sražena, což značně ubralo na její intenzitě a Bartošák schoval puk bezpečně do lapačky.
07:34'
Zaťovič si dobře vybruslil před bránu a zkoušel bekhendem prostřelit Bartošáka, ten byl na jeho pokus připraven.
07:06'
Čermákova rána z pravého kruhu zamířila po zákroku Bartošáka do ochranné sítě a vhazovat se bude v útočném pásmu Komety.
06:38'
Hosté hrají v plném počtu.
06:28'
Němec střílel od modré čáry, Bartošák zasahuje betonem a hosté následně vyhazují.
05:57'
Vítkovice posílají kotouč do středního pásma.
05:39'
Kometa rozjíždí kombinaci v útočném pásmu.
05:18'
Hosté se osvobozují, kotouč za vlastní bránou sbírá Čiliak.
04:37'
Přesilová hra pro domácí. U mantinelu Roman Szturc dlouho držel Zaťoviče, který nemohl pokračovat v útoku. Szturc je vyloučen za nedovolenou výstroj, hrál totiž bez helmy.
04:15'
Čiliakovi nyní vypadlo vyhození ze středního pásma a k tomu se málem dostal Kurovský, brněnský gólman ale povyjel a včas poslal kotouč do bezpečí.
04:04'
Vítkovice nyní zastavil při přechodu do útoku hvizd čárového rozhodčího. Ofsajd.
03:50'
Klok za vlastní bránou může nyní v klidu rozehrát.
03:22'
Haščákovo nahození na bránu zpoza obránce kryje Bartošák.
02:45'
Domácí jsou již v plném počtu, první oslabení ustáli poměrně bez problémů.
02:37'
Bartovičovu přihrávku zastavil Barinka.
02:37'
Znovu v akci Martin Erat, který nyní zastavil křižnou přihrávku pásmem na Ondřeje Romana.
02:17'
Erat podržel puk v útočném pásmu a našetřil cenné vteřinky.
01:57'
Hynek Zohorna vyhazuje přes celé kluziště.
01:38'
Tybor ukázal rychlé nohy a prosmýkl se až před Čiliaka, kde bekhendovou kličkou minul bránu!
01:25'
Erat napadá v útočném pásmu a komplikuje hostům rozehrávku.
00:57'
Ke střele se mezi kruhy chystal Olesz, do jeho rány ale padl velice obětavě Malec.
00:45'
První vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat. Martin Zaťovič u mantinelu zasáhl soupeře hokejkou do obličeje a putuje na trestnou lavici. Přesilová hra pro Vítkovice.
00:41'
O kotouč se nyní bojuje u mantinelu v pásmu Komety.
00:30'
Nahození ze středu hřiště schoval Čiliak do lapačky v vhazovat se bude po jeho pravici.
00:20'
Dej se tlačil do útoku, jeho pokus přejít modrou čáru ale zmařil Hruška.
00:05'
Domácí centr byl úspěšnější.
00:01'
Na úvodní buly už se proti sobě staví Jakub Lev a Jan Hruška.
Obě mužstva jsou již na ledě, jakmile zazní státní hymna, může čtvrté čtvrtfinálové utkání začít.
V obou sestavách přišla pro dnešní utkání jedna změna. V domácím týmu nahradí ve čtvrté formaci Dočekala Tomáš Vondráček, do druhé formace hostů se vrací Radoslav Tybor místo Lukáše Kucsery.

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška, Urbanec – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, P. Zdráhal – Kurovský, Š. Stránský, Szturc.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Lhotský, Svoboda.