Ode mě je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších online přenosů, na shledanou.
Končí utkání druhého kola skupiny A, které dopadlo daleko lépe pro hostující český tým, který si připisuje svoje první body do tabulky Champions Hockey League. Do vedení šli liberečtí, když Ondřej Vitásek uplatnil svoje parametry před brankovištěm a nejrychleji dorazil kotouč za brankovou čáru. Kolín vyrovnal v čase 18:12 zásluhou Reiferse, který dorazil puk za bezmocného Schwarze. Ve druhé třetině přidal dva zásahy Petr Vampola, po čtyřiceti minutách byl stav 1:3 z pohledu Kolína. Ve třetí třetině vstřelil čtvrtý hřebíček do rakve domácích Michal Bulíř. Více než výborný výkon předvedl také brankář Schwarz.
60:00
57:20
Marcel Müller objel bránu a před bránou našel Kruppa, který z první nedokázal překonat dobře postaveného Schwarze, liberecký gólman podává nadprůměrné výkony!
55:08
Necelých pět minut do konce třetí třetiny a Kolínu se stále nedaří najít recept na skvěle chytajícího Schwarze.
53:27
51:53
Je až neuvěřitelné jak toto Schwarz chytil, Minard měl zcela prázdnou bránu a položeného brankáře brankáře Schwarze, ten na poslední chvíli dokázal zvednou svou hůl a vykrýt alespoň část odkryté branky, skvělým zákrokem se mu to podařilo.
51:27
Tomáš Bulík je vyloučen za držení hole protihráče, dvouminutová přesilovka pro Kolín.
49:12
Domácí celek nic nevzdává a kombinuje ve třetině soupeře, Liberec však skvěle brání a nepouští Žraloky do střeleckých pozic.
47:19
Kolínští fanoušci však nic nebalí a stále ženou svůj tým aspoň za vstřelením branky, otázkou však zůstává jestli se Kolín ještě zmůže na nějaký odpor, Liberec však kontroluje hru.
45:27
Liberec právě vstřelil branku!
Na toto již však Aus den Birken nedokázal zareagovat! MICHAL BULÍŘ byl zcela nekrytý před domácím brankářem, dostal perfektní nahrávku od Jakuba Valského a bez větších potíží zasunul puk do kolínské brány. Asistence: Valský
43:29
Gogulla si připravil dobrou pozici ke střele, ale z ní nedokázal poslat puk na Schwarze.
42:46
Liberec mohl vstřelit čtvrtou branku! Martin Bartek ujel obraně Kolína a hnal se sám na Aus den Birkena, ten však předvedl neskutečný zákrok a zachránil svůj tým od pohromy.
42:07
A Kolín opět stupňuje svůj tlak, kotouč nebezpečně poskakoval před bránou, ale nikdo v červeném jej nedokázal doklepnout za Schwarzova, obrana následně kotouč vyhazuje do středního pásma.
41:11
První střelu ve třetině vidíme na straně Kolína, Zerressen od pravého mantinelu však minul libereckou svatyni.
40:01
Střely ve druhé třetině:
Kolín: 10
Liberec: 8
Druhá třetina je minulostí a my jsme v ní viděli dvě branky od liberecký Tygrů. Nejprve při vlastním oslabení vstřelil gól Vampola a přibližně za deset minut přidal ještě branku v přesilové hře – 1:3.
40:00
39:38
V něm však liberečtí příliš dlouho nezůstali! PETR VAMPOLA dobře operoval před bránou Aus den Birkena, kam přiletěl nahozený puk. Český útočník se opět dokázal nejrychleji zorientovat a dorazit kotouč za bezmocného brankáře domácích. Asistence: Škoula, Bartek.
39:14
Stephens se snaž odčinit svůj neproměněný nájezd a výbornou napadáním drží Liberec ve vlastním obranném pásmu.
38:10
A naopak tu je šance pro Liberec. Dvě minuty za faul kolenem dostává Falk.
37:22
A Stephens nedává! Již to vypadalo, že bude skórovat, ale na poslední chvíli se mu kotouč nabalil na čepel a byla z toho střela, která šla mimo branku. Stále to tedy je 1:2.
37:22
Kolín má šanci ke srovnání! Stephens jel sám na Schwarze a byl faulován. Následuje trestní střílení.
37:07
Liberec je v plném počtu.
36:47
Kolín se nemůže dostat do dobré střelecké pozice, liberečtí jsou všude a nedávají soupeři žádné šance ke skórování.
36:12
Johnson nevěděl co s pukem a tak z levého kruhu vystřelil, Schwarz nenechal u bližší tyčky ani skulinku a kotouč vyrazil do rohu.
35:43
Tjärnqvist dostal nabito a tvrdě vypálil od modré, Schwarz si připisuje další dobrý zákrok, Liberec dnes opravdu drží.
35:07
Kolín dostává možnost srovnat stav, dvě minuty za držení hole protihráče dostává liberecký Koba Jass.
33:23
Krásný bodyček předvedl liberecký obránce Voráček.
32:14
Žraloci z Kolína jsou dnes daleko nervóznější než v prvním utkání a projevuje se to na jejich hře, dělají spoustu chyb.
30:58
30:56
A opět se Liberec žene do útoku.
29:53
Domácí tým dostává branku při vlastní přesilové hře! Výbornou práci odvedl PETR VAMPOLA, ke kterému se dostal odražený kotouč a pohotovou střelu dává rozdílnou branku. Asistence: Filippi, Vitásek.
28:58
Vít Jonák (LIB) je vyloučen na dvě minuty za krosček.
28:37
V Lanxess aréně vládne fantastická atmosféra, domácí publikum žene svůj tým za další brankou. Skoro celá hala stojí na nohou a velmi hlasitě povzbuzuje Kolín.
27:26
Dobrý pokus Jelínka, ten si vybruslil do střelecké pozice a skrytou střelou přes obránce donutil Aus den Birkena k zákroku.
27:01
Gogulla napřáhl na modré a dělovkou přinutil Schwarze k zákroku, ten proti letícímu puku vytasil svojí lapačku a krásným zákrokem schoval kotouč.
26:22
Druhá perioda je daleko klidnější než ta první, střela na bránu je pomalu vzácností ve srovnání s úvodními dvaceti minutami.
24:24
Kolínský tým předvádí dobrý pohyb, další slibnou příležitost si vytvářel Falk, ale bekhendovým pokusem nedokázal trefit libereckou klec.
22:18
Filippi navezl puk před bránu Aus den Birkena, německý brankář však celou situaci bez větších problému vyřešil.
21:29
Liberecký obránce třetí formace, Plutnar se dostal do slibné pozice a pokusil se o tvrdou střelu, ta však minula kolínskou svatyni.
21:10
Domácí Žraloci zahájili druhou třetinu v klidném tempu a kotouč drží na svých čepelích.
20:01
Střely po první třetině:
Kölner Haie: 13
Bílí Tygři Liberec: 15
Další třetina začne přibližně v 18:36.
Prvních dvacet minut je minulostí a my jsme byli svědky dvou branek. Do vedení šli liberečtí, když Ondřej Vitásek uplatnil svoje parametry před brankovištěm a nejrychleji dorazil kotouč za brankovou čáru. Kolín vyrovnal v čase 18:12 zásluhou Reiferse, který dorazil puk za bezmocného Schwarze. Po první třetině se tedy hraje nerozhodně 1:1.
20:00
18:12
Kolín právě vstřelil branku!
Propadnutí v obraně Liberce znamenalo situaci dva na jednoho, Stephnesovu střelu ještě Schwarz dokázal vyrazit, ale na dorážku PHILIPA RIEFERSE byl bezmocný! Asistence: Stephens, Lüdemann.
17:19
Domácí skvěle napadají a nemají prakticky žádné potíže s přechodem do útočné třetiny, ale k jejich smůle a libereckému štěstí jim chybí zakončení.
15:24
Vidíme hodně rychlou hru od obou týmů, málo nepřesností je důkazem opravdu kvalitního utkání, které se zatím lépe vyvíjí pro Tygry z Liberce.
13:27
Žraloci z Kolína se okamžitě snažili o bleskovou odpověď. Lüdemann vyvezl kotouč do útočného pásma, kde hledal Johnsona, ten však nedokázal ideálně nastavit čepel, hrát můžou hosté.
12:10
Po tlaku domácího celku se do vedení nečekaně dostává tým ze severních Čech! Martin Bartek nahodil puk před bránu, kde se nejrychleji zorientoval ONDŘEJ VITÁSEK a doslova dotlačil puk za záda Aus den Birkena. Asistence: Bartek.
11:26
Valského pokus likviduje domácí brankář.
09:46
A vzápětí přichází další veliká šance. Situaci tří na jednoho však domácí vůbec nezvládli a o puk rázem přišli.
08:58
Obrovská šance domácího Kolína! Nejprve Moritz Müller vypálil na libereckého brankáře, ten kotouč vyrazil před sebe, kde se jej snažil dorazit Zerressen, ani ten jej však za záda Schwarze nedostal.
08:40
08:07
Pozitivní zprávy přicházejí od libereckých lékařů, Bulíř je zpět na ledě a velice intenzivně se zapojuje do přesilové hry.
07:13
Martin Bartek čekal na pozici střelce, dostal nahrávku a z první vypálil na Aus den Birkena, ten kotouč chytil do lapačky a sklidil ovace domácího publika.
06:40
Druhý trest pro Kolín! Dvě minuty za podražení dostává Philip Riefers.
05:56
Michal Bulíř opouští ledovou plochu, na střídačku sotva dokulhal, obrovská ztráta pro Liberec.
04:38
Kolín je v plném počtu, hostující tým si připravil mnoho střeleckých pokusů, jen jeden však mířil mezi tři tyče.
04:08
Bílí Tygři se ke střele dostali až teď, přesněji Martin Škoula pálil od pravého mantinelu, Aus den Birken si připisuje první zákrok.
02:38
A Liberec si zahraje první přesilovou hru, dvě minuty za sekání dostává Alexander Weiss.
01:06
Další šance domácího Kolínu, Minard to zkusil z pravého kruhu, ale liberecký brankář nemusel zasahovat, jeho pokus minul bránu.
00:14
Evan Rankin dostal nahrávku na střed hřiště a kotouč ihned střílel na bránu Shwarze, ten si připisuje první zákrok.
00:01

Kölner Haie: Aus den Birken (Stefaniszin) – Sulzer, Mo. Müller – Krupp, Tjärnqvist – Ankert, Lüdemann – Schmölz, Zerressen – Rankin, Falk, Ma. Müller – Minard, Johnson, Gogulla – Tripp (C), Stephens, Ohmann – Riefers, Pfohl, Weiss.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vanecek) – Voráček, Škoula – Vitásek, Kajínek – Derner, Plutnar – Šimek – Bartek (C), Bulík, Vlach – Valský, Filippi, Bulíř – Urban, Vampola, Jelínek – Kica, Jass, Jonák.

Rozhodčí: Lindqvist (FIN), Piechaczek (GER) – Kowert (GER), Schrader (GER).
Bílí Tygři Liberec
Český zástupce přijel do Kolína bez brankáře Lašáka a obránce Jana Víška, ti byli zapsáni na marodku. Do německého města by se měla chystat také poměrně početná výprava fanoušků Bílých Tygrů. V prvním kole narazil tým od Ještědu na Oulun Kärpät, pro finský tým tento zápas dopadl lépe a zvítězili v něm poměrem 3:4. Filippi, Bulíř a Bartek se zapsali do střeleckých statistik CHL, když dokázali stáhnout čtyřbrankové vedení soupeře z Oulu.
Kölner Haie
Tým z německého Kolína nad Rýnem dnes za výhrou požene určitě hodně slušně zaplněný stadion, což jsme mohli vidět i v utkání proti Košicím. Tento duel zvládl lépe právě Kolín, který díky brance Alexandera Sulzera a Andrease Falka zvítězil 2:1. Výborný výkon předvedl také brankář Aus den Birken. Ve skupině patří domácím druhé místo.
Vítám všechny fanoušky hokeje u druhého kola skupiny A Champions Hockey League. Dnes je na programu utkání mezi německým Kölner Haie a českým zástupcem Bílí Tygři Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.