Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Ambri Piotta : Mnichov - 7. září 2019   19:45

05:51' Bourque   • 40:48' Hager   • 65:00' Mauer
Kaukokari (FIN), DiPietro (SUI) – Fuchs, Schlegel (oba SUI)

Patrick HAGER (Red Bull Mnichov)
EHC Red Bull Mnichov splňuje roli favorita a odváží si ze Švýcarska dva body po vítězství na samostatné nájezdy. Ambri Piotta, ale ovšem doma nezahrála vůbec špatně.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým EHC Red Bull Mnichov.
Autorem vítězné branky je FRANK MAUER.
Frank Mauer proměňuje a svou trefou rozhoduje samostatné nájezdy – 2.3!
Robert Sabolič neproměňuje, jelikož trefuje levou tyč!
Brian Flynn neproměňuje.
Yasin Ehliz neproměňuje.
Dominic Zwerger s velkým štěstím srovnává na 2:2!
Mark Voakes neproměňuje, jelikož chtěl něco převratného vymyslet, ale v reálu nevymyslel nic – 1:2.
Matt D´Agostini ztroskotal na levém betonu brankáře aus den Birkena – 1:2!
Christopher Bourque s jasným přehledem proměňuje a zvyšuje na 1:2!.
Marco Müller ztroskotal na brankáři! Ani opakování mu nepomohlo!
Patrick Hager ukázkovou střelou do šibenice srovnává na – 1:1!
Robert Sabolič proměňuje po hezkém blafáku – 1:0!
Philip Gogulla neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:40'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (hráčská lavice – 2 min., nesportovní chování).
64:40'
Po tomto trenér Johnson byl vykázán ze střídačky! Trenér Johnson nechtěl odejít a tak hráčská lavice dostala 2 minuty navíc.
64:40'
Trenér Johnson chtěl nejdříve vysvětlení od rozhodčího, ten s ním nechtěl mluvit, tak letěly trenérské desky přes mantinel a následně jsme slyšeli anglický překladatelský oříšek – Fu** You!
64:40'
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Konrad Abeltshauser – 2 min.).
64:37'
Gogullu v úniku skvěle vylapal brankář Manzato!
64:28'
Akce dva na jednoho a Voakes minul branku Manzata!
64:21'
A perfektní zásah vytáhl domácí brankář.
63:57'
Následně jeho střelu vyrazil Manzato.
63:37'
Roy zamotal obráncům dobře hlavu.
62:48'
Schütz pěkně najel do pásma přenechal Parlettovi, a ten místo střely ještě akci do prázdna vyšperkovával.
61:53'
Další snaha Mnichova bez úspěchu.
61:01'
Souboj jeden na jednoho lépe zvládl hráč Ambri Piotta a zpacifikoval tak německou útočnou snahu.
60:23'
První střelu v prodloužení lapil brankář aus den Birken.
60:01'
O bonusovém bodu rozhodne buď pětiminutové prodloužení tři na tři nebo samostatné nájezdy.
60:00'
59:45'
Mnichov dohrává utkání v útočné třetině.
58:57'
Kostner mal na hokejce rozhodnutí, ale proti aus den Birkenovi neuspěl!
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46'
Nepřesná, ale svižná střela vyslaná Philipem Gogullou.
56:57'
Aus den Birken leží v brankovišti jak široký, tak dlouhý a kotouč je pod ním daleko od brankové čáry.
56:08'
Oba celky jsou evidentně spokojené s remízou.
55:29'
Nakonec právě Aulie vyslal s odrazen velmi nebezpečnou střelu, která neposedně skákala na brankovišti Manzata.
54:44'
Další tvrdý bodyček ve středním pásmu.
53:58'
53:37'
Tohle oslabení hráči z Mnichova zvládnou bez inkasované branky.
51:58'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Keith Aulie – 2 min.).
51:58'
Trisconimu je ledována hlava na levé straně, na švýcarské lavičce.
51:50'
Následně byl dohrán ještě Kostner.
51:50'
Aulie třískl s Trisocnim o mantinel, který si u toho zranil hlavu, jelikož ztratil přilbu.
51:42'
Daryl Boyle si nepohlídla svou jízdu do ofsajdu.
50:55'
Vhazování je výrazně ve prospěch hostí 18:24.
49:58'
Manzato raději přerušuje hru svým zákrokem.
49:05'
Hager s Gogullou na chvíli dostali Mnichov do útočného pásma.
48:27'
Vysoký a nebezpečný kotouč z dálky s jistotou tlumí aus den Birken.
47:30'
Aus den Birken řeší další střelu ukázkovým rozklekem.
46:41'
Hra je teď jasně v režii švýcarského celku.
45:54'
Další nepřesná střela v podání domácího celku, který po vyrovnávací brance podstatně ožil.
45:11'
Ambri Piotta právě vstřelila branku!
Zwerger hezky z otočky posunul kotouč na rozjetého MARCA MÜLLERA a ten střelou po ledě mezi betony vyrovnává na 2:2! Asistence: Dominic Zwerger.
44:32'
Manzato předvedl opět dobrý zásah.
43:39'
Hra Mnichova je velmi pasivní, skládá se pouze ve vyhazování kotoučů ven z pásma.
42:57'
Není to zakázané uvolnění, švýcarský hráč musí pokračovat ve hře.
42:15'
Dnešní utkání sleduje 5031 diváků!
41:58'
Manzato je ošetřován u své střídačky! Či spíše s emu upravuje výstroj!
41:37'
Opět je o co hrát. Hráči Mnichova posouvají kotouč do středního pásma.
40:48'
Mnichov právě vstřelil branku!
Těsně před koncem oslabení si přihrávku co šla před branku sráží do vlastní branky obránce Ambri Piotta, gól je připsán PATRICKU HAGEROVI – 1:2! Bez asistence.
40:28'
Obránci utíká kotouč do středního pásma, to bude pro tým Ambri Piotta dobré.
40:01'
Statistika:

Střely 34:39

Střely na branku: 23:20

Trestné minuty: 30:28

Vhazování: 15:20
Druhá třetina patřila spíše týmu Ambri Piotta, za kterou vyrovnával v přesilové hře D´Agostini. Poté se místo hokeje konaly spíše volné zápasy jako v tělocvičně. Poslední část hry započne cca ve 21:35 hodin.
40:00'
39:57'
Domácí se ve druhé třetině stihnou ubránit.
39:31'
Bomba Dereka Roye se nevešla mezi tři tyče.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:49'
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Marco Müller – 2 min., podrážení).
37:51'
Nahození do útočného pásma za branku Mnichova.
36:54'
Akce dva na jednoho a Blake Parlett netrefuje branku soupeře ze slibné, střelecké pozice.
36:09'
Šikovné zakončení zvolil Müller z otočky, ale k brance to nevedlo.
35:35'
Kostner dorážel před aus den Birkenem atak byl vzápětí poctivě osekán obráncem Mnichova.
34:43'
Ofsajd mnichovského týmu.
33:22'
Manzato se opět zaskvěl i za pomocí tyčky své branky a následuje komerční přestávka!
32:29'
Vhazuje se před brankářem Manzatem.
31:45'
Nepřesná střela hráčů Red Bull Mnichov mimo branku.
30:59'
29:30'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Bianchi – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Parlett – 2 min., nedovolené bránění).
29:30'
Parlett byl ve středním pásmu sestřelen Bianchim, ten navíc dostal panenku za nesportovní chování.
28:59'
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Elia Mazzolini – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Daryl Boyle – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
28:59'
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Robert Sabolič – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Andrew Bodnarchuk – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
28:59'
Bodnarchuk v bitce pořádně seřezal svého protivníka Saboliče.
27:29'
Fischer od modré a následně Costner dorážkou zatopili pořádně aus den Birkenovi v brance Mnichova.
26:43'
Zablokovaná střela bruslí obránce neprošla až k Manzatovi.
25:57'
Gogulla zavezl puk do útočného pásma, ačkoliv měl na zádech přisátého protihráče.
25:21'
Isacco Dotti svůj projektil od modré čáry namířil do prostoru, kde to měl pokryté brankář aus den Birken.
24:48'
Ve druhé třetině živěji působí celek Ambri Piotta, nyní byla vyslána střela od modré čáry mimo branku aus den Birkena.
24:09'
U domácí střídačky došlo k ofsajdovému postavení na útočné modré čáře.
23:37'
Aulie se vůbec u mantinelu nepáral se Zwergerem.
21:19'
Na poslední chvíli, ale přeci jen to stihl v kleče MATT D´AGOSTINI svou střelou z levého kruhu vyžít přesilovou hru – 1:1! Asistence: Diego Kostner, Marco Müller.

Vhazování: 9:7
Díky využité přesilové hře vede tým EHC Red Bull Mnichov po dvaceti minutách 1:0! Druhá třetina započne cca ve 20:35 hodin.
20:00'
19:26'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Keith Aulie – 2 min., držení).
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:51'
Aktivita švýcarského celku se ke konci třetiny značně zvýšila.
18:05'
Noele Trisconi nevyužil svou velkou šanci a trefuje pouze brankáře Mnichova – mohlo být srovnáno!
17:29'
Nová bule a problémy s časomírou.
16:51'
Manzato si vedl opět velmi dobře a puk schoval pod svou vyrážečkou.
16:17'
Vysunutý forčeking činí obrovský problém při rozehrávce hráčům Ambri Piotta.
15:32'
Ofsajd v podání hokejistů EHC Red Bull Mnichov.
15:12'
14:00'
Manzato dobře zasáhla puk je následně vyhozen až do útočného pásma.
13:57'
Tlak Mnichova je ve velký v přesilové hře.
13:12'
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Tommaso Goi – 2 min.).
12:57'
Manzato špatně rozehrál a může děkovat tomu čemu věří, že Patrick Hager svou střelou netrefuje branku!
12:11'
Robert Sabolič předvedl ukázkovou stahovačku, jenže vzápětí ztroskotal a o puk přišel v souboji jeden na jednoho.
11:39'
Fora vystřelil od modré čáry, jeho střelu musel ztlumit vyrážečkou do rohu kluziště brankář.
10:53'
Abelshauser se spokojil s nahozením kotouče na zadní mantinel v útočném pásmu.
10:15'
Marco Müller se při útočné snaze provinil ofsajdem.
09:33'
John Jason Peterka neohroženě dostal kotouč do útočného pásma.
08:48'
Mnichov to hraje velmi jednoduše nahodit kotouč do útočného pásma a rychle vystřídat.
07:57'
Trenér Cereda velmi hlasitě burcuje své svěřence k lepšímu výkonu.
07:25'
Urputný souboj ve středním pásmu i nadále pokračuje.
06:42'
To je ledová sprcha pro domácí hokejisty.
05:51'
Po velmi utěšené kombinaci využívá přesilovou hru nejlepší střelec Mnichova v soutěži CHRISTOPHER BOURQUE – 0:1! Asistence: Blake Parlett.
05:02'
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Marco Müller – 2 min., hákování).
04:24'
Trisconi u mantinelu nebezpečně a nešetrně dohrál Yasina Ehlize.
03:56'
Další vhazování před připraveným Manzatem.
03:46'
V pravém rohu v útočném pásmu Mnichova se sjela valná hromada.
03:00'
Ngoy pod tlakem se snaží založit útok švýcarského celku u levého mantinelu ve středním pásmem.
02:39'
Vhazuje se po levici brankáře Manzata.
02:23'
U zadního mantinelu za brankou aus den Birkena probíhají urputné osobní souboje.
01:41'
Z levého kruhu vyzkoušel pozornost aus den Birkena obránce Isacco Dotti.
00:52'
Aus den Birken předvedl dva bleskové zásahy v krátkém časovém intervale.
00:20'
Kastnerova formace se alespoň na chvíli usadila v útočném pásmu.
00:01'
Stadionem zní hymna Švýcarska a na ledě se najde málo, ale přeci jen několik zdatných zpěváků.
Na rozdíl od hráčů Mnichova fanoušci bavorského velkoklubu procítěně zpívají státní hymnu Německa.
Mnichov bude hrát v bílých dresech, Ambri Piotta nastoupí v modrých dresech.

HC Ambri Piotta: Manzato (Hrachovina) – Plastino, Fischer, Fora, Dotti, Fohrler, NGoy, Payr – D´Agostini, Müller, Sabolič – Hofer, Flynn, Zwerger – Trisconi, Kostner, Bianchi – Goi, Dal Pian, Mazzolini – Incir.

EHC Red Bull Mnichov: aus den Birken (Reich) – Boyle, Aulie, Parlett, Bodnarchuk, Quaas, Abeltshauser, Zitterbart – Ehliz, Hager, Gogulla – Mauer, Voakes, Kastner – Parkes, Roy, Bourque – Daubner, Schütz, Christensen – Peterka.

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), DiPietro (SUI) – Fuchs, Schlegel (oba SUI).
Vzájemná utkání

Jak už bylo zmíněno, oba týmy se už letos utkaly, na ledě Red Bullu brali tři body mnichovští hokejisté po výhře 3:0. Jak to dopadne dnes? Každopádně domácí mají Mnichovu rozhodně co vracet.
EHC Red Bull Mnichov

Mnichovští zatím po třech zápasech okupují první místo se ziskem sedmi bodů. Dvakrát hráči Red Bullu zvítězili, jednou pak padli až po nájezdech, takže brali alespoň bod. Pouť novým ročníkem Champions Hockey League začali dvakrát na domácí půdě, kde plně bodovali shodnými výsledky 3:0. Nejprve nad dnešním soupeřem z Ambri a poté nad Banskou Bystricou. Ovšem ta ve čtvrtek oplácela a před svými diváky brala dva body, když Mnichov porazila 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté jedou na led švýcarského celku s cílem bodovat a uvidíme, zda se jim to podaří. Domácí naopak chtějí porážku svému soupeři vrátit.

Nejproduktivnější hráči Red Bull Mnichov

Chris Bourque – 3 body (0+3)
Trevor Parkes – 2 body (2+0)
Philip Gogulla – 2 body (1+1)
HC Ambri Piotta

Domácí hokejisté z týmu Ambri Piotta jsou v tabulce ve skupině G na třetím místě. Po třech odehraných utkáních mají na svém kontě tři body. Jednou tedy dokázali zvítězit a dvakrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Nejprve nestačili doma na svého dnešního soupeře, Mnichov zvítězil 3:0. Poté přišla další porážka venku, a sice na ledě Färjestadu, kde hráči Piotty padli těsně 1:2. Ve čtvrtek už hráli první duel v LM na domácí scéně a hned si připsali skalp, když oplatili Färjestadu porážku a zvítězili stejným výsledkem, a sice 2:1. Dnes by rádi opláceli i Mnichovu, ale nečeká je vůbec nic lehkého.