Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Slovan Bratislava  - 6. října 2021   17:00

1977 diváků

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších onlajnů napočtenou!
Oceláři mohou slavit své první tři body v letošní Lize mistrů. Ve třetí třetině šli bleskurychle do vedení zásluhou Ondřeje Kovařčíka, který už po uplynutí necelé půlminuty zakončil úspěšnou akci celé první formace. V 50. minutě vymetl levý růžek ukázkovou střelou v přesilové hře Roman Szturc a bylo hotovo. Od této chvíle zápas ztratil tempo a hrálo se víceméně v dohrávacím módu.
58:55'
Utkání se bleskurychle blíží do svého závěru, zápas už jako by se dohrával a mnoho větších šancí k vidění není.
57:01'
Peterek zavezl kotouč do útočného pásma a následně jej poslal na útočnou modrou, odkud z první pálil Adámek. Gudlevskis zasahoval na poslední chvíli svými betony.
54:53'
Oceláři i nadále pokračují v kontrole zápasu. Je ale potřeba přiznat, že Slovan se malinko probral a snaží se probít do útočného pásma Ocelářů, ti ale zatím dobře brání střední pásmo.
54:11'
Kacetl přerušuje hru po střele Yogana. Komerční přestávka.
53:00'
Kundrátek střílel od modré, jeho pokus byl zablokován v oblasti mezi kruhy.
51:29'
Oceláři hrají ve velké pohodě, většinu času tráví s kotoučem na své holi a kontrolují hru. Hosté působí opařeně.
49:47'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři využívají přesilovou hru a vedou už o tři branky! ROMAN SZTURC na levém kruhu zamíchal s kotoučem a poté jej poslal do levého horního růžku branky Gudlevskise. Asistence: Marian Adámek a Rostislav Martynek.
49:22'
Oceláři již jsou naskládáni ve svém pásmu a začínají s přesilovkovou kombinací.
48:57'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Kundrik – 2 min., podrážení).
47:48'
47:03'
Kromě úvodních dvaceti vteřin hosté příliš mnoho času ve své útočné třetině nestrávili. Oceláři zatím v poklidu brání.
46:27'
Oceláři se osvobozují zásluhou Zahradníčka, jenž posílá kotouč až ke Gudlevskisovi.
46:14'
Slovan vyhrál vhazování a začíná kombinovat.
45:43'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramik – 2 min., podrážení).
45:06'
Třinecká rozehrávka nebyla přesná, píská se icing. Vhazovat se bude po pravici Kacetla.
43:32'
Yogan v rychlém protiútoku Slovanu střílel po přihrávce od Rapuzziho z bezprostření blízkosti před Kacetlem, ten kotouč zachytil do svého náručí.
42:24'
Oceláři pokračují v aktivitě, větší prostor jim však prozatím hosté neumožňují.
40:34'
První formace Ocelářů posílá Třinec do dvoubrankového trháku! Roman v útočné akci nahrával na osu útočného pásma, kde byl M. Kovařčík, který si však netroufl na střelu a po kličce v předbrankovém prostoru posunul kotouč na nikým nehlídaného ONDŘEJE KOVAŘČÍKA. Třinecký útočník už měl poté snadnou práci a poslal kotouč do poloprázdné klece. Asistence: Michal Kovařčík a Miloš Roman.
40:01'
Slovan Oceláře ve druhé periodě přestřílel a momentálně tak vede na střely po uplynulých čtyřiceti minutách 20:18.
Ve druhé třetině se plynule navázalo na tempo z úvodní dvacetiminutovky. Do vedení šli v 23. minutě domácí Oceláři, David Kofroň tečoval střelu Jana Jaroměřského od modré a Gudlevskis musel lovit kotouč ze své sítě. I přesto, že hosté měli možnost zahrát si další přesilovou hru se skóre neměnilo, a tak domácí po čtyřiceti minutách vedou těsným jednobrankovým vedením. Třetí třetina začne přibližně v 18:40.
40:00'
39:39'
Zigo to ještě v samotném závěru zkoušel vzít na sebe a zakončoval v bezprostřední blízkosti k bližší tyči, Kacetl ale zůstává v klidu a připisuje si další zákrok.
39:37'
39:00'
Další vyhození Ocelářů, domácí osvobodil Musil.
38:46'
Oceláři prozatím dobře brání a hosté mají problémy udržet se ve své útočné třetině.
38:09'
První polovina přesilovky Slovanu je pryč a Slováci ji celou strávili mimo své útočné pásmo.
37:36'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jaroměřský – 2 min., podrážení).
37:11'
Adámek působil velmi dobře v útočném pásmu, vyměnil si kotouč s O. Kovařčíkem a střílel z první, jeho rána ale skončila na prvním hráči Slovanu.
35:58'
Hosté jsou na kotouč a snaží se založit útočný výpad. Oceláři jsou ale dobře rozestavení ve středním pásmu a nepouští Slovan do větších šancí.
35:25'
Kouskuje se i nadále, tentokrát se provinili domácí zakázaným uvolněním.
34:44'
Hra se přerušuje v krátkém sledu podruhé, Musil zasáhl kotouč svou holí moc vysoko.
33:59'
Hra je přerušena kvůli vyhození kotouče mimo hrací plochu. Vhazování ve středním pásmu.
32:33'
Fominykh z protiútoku zahrozil jedovatou střelou ke vzdálenější tyči od levého mantinelu, Kacetl musel předvést zákrok svou vyrážečkou.
32:12'
Na druhé straně zahrozil svým útočným výpadem Kofroň, Gudlevskis zasahoval svou lapačkou. Komerční přestávka.
30:14'
Yogan měl prostor na ose kluziště, rozhodl se střílet, co nejdřív to půjde, avšak kus černé gumy poslal pouze na hruď Kacetla.
29:39'
Finský útočník si vypracoval další slibnou šanci, když střílel prudce zápěstím z mezikruží, Kacetl úspěšně zasáhl.
28:58'
Jääskeläinen spíše propagační střelou z ostrého úhlu donutil Kacetla zasáhnout svou lapačkou.
27:24'
Jaroměřský pálil z první hned po vhazování, Gudlevskis pouze reflexivně zasahoval svým pravým betonem kvůli cloně Romana.
27:17'
První třinecká formace před malou chvílí znovu zavařila hostujícímu brankáři, Gudlevskis ale nebezpečnou ránu M. Kovařčíka dokázal vyrazit.
26:00'
Nakonec se také u třineckého brankáře hra přerušuje. Následuje komerční přestávka a po ní vhazování po levici Kacetla.
25:26'
Hosté zařadili větší rychlostní stupeň a jde vidět, že jejich zájem o vyrovnání je enormní. Kacetl musí být pozorný.
23:04'
Oceláři otevírají skóre tohoto duelu! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se kotouč dostavil až na útočnou modrou k Janu Jaroměřskému, který jej nahodil směrem ke Gudlevskisovi. Těsně před brankářem hostů se toto nahození podařilo úspěšně tečovat DAVIDOVI KOFROŇOVI. Asistence: Jan Jaroměřský.
22:46'
Po nepřesné rozehrávce Preisingera se bude vhazovat po levici Gudlevskise.
22:14'
Zigo vyhrál souboj o kotouč u mantinelu a poslal kotouč na modrou čáru, odkud z první příklepem pálil Valach. Kacetl tuto střelu zachytil do svého náručí a přerušil hru. Vhazování po jeho pravici.
21:40'
Matěj střílel od levého mantinelu, jeho rána byla zablokována a Gudlevskise nakonec vůbec neohrozila.
20:21'
Druhá třetina začíná aktivitou hostů. Harris našel u levého mantinelu Takáče, jehož střela skončila na pravém betonu Kacetla.
20:01'
Po první třetině Oceláři vedou na střely 10:8.
První třetina přinesla zajímavou podívanou. K vidění bylo hned několik šancí na obou stranách. Tu největší si však připravili hosté ve své přesilové hře v 15. minutě, kdy Harris po přihrávce zpoza branky orazítkoval pravou Kacetlovu tyč. Další třetina začne přibližně v 17:45.
20:00'
19:34'
První třetina se dohrává, oba celky už se nikam neženou a střední pásmo je prozatím konečnou pro oba aktéry dnešního duelu.
18:14'
Matěj hledal na ose kluziště Daňa, ten ale kotouč nedokázal patřičně zpracovat a následně o něj přišel.
17:38'
Další přerušení v krátkém sledu, kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Hra se přesune ke Kacetlovi.
17:01'
Na druhé straně přerušuje hru Gudlevskis po útočné akci domácích.
16:28'
Lukošík obehrál Kundrátka o kotouč a šel bleskurychle do zakončení, Kacetl musel předvést těžký zákrok svým betonem.
16:15'
15:46'
Harris nastřelil pravou Kacetlovu tyč po ráně zápěstím na hranici pravého kruhu.
14:55'
Urbánek pálil po Maierově diagonále z první z levého kruhu, Kacetl zasáhl svými betony.
14:25'
Slovan vyhrál buly a začíná s přesilovkovou kombinací.
14:10'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michálek – 2 min., nedovolené bránění).
13:01'
Fominykhova rozehrávka nebyla přesná, a tak se hra vrátí zpátky před Gudlevskise. Komerční přestávka.
12:14'
Hosté působili na malou chvíli ve své útočné třetině, nic nebezpečného tam však nevymysleli, a tak Oceláři mohou otočit hru.
10:56'
Na druhé straně se do příznivé střelecké pozice dostal Valach, jeho rána z levého kruhu však letěla pouze na hruď Kacetla.
10:08'
Oceláři kontrolují kotouč, zatím se však neúspěšně snaží procpat do útočného pásma.
08:47'
M. Kovařčík si nabruslil na pravý kruh a obdržel perfektní přihrávku od svého bratra Ondřeje, pohořel však na zakončení, protože jeho střela letěla mimo tři tyče.
07:54'
Kundrátek nahazoval od modré, kus černé gumy poté doputoval do rohu, kde u něj byli rychleji Oceláři, kteří se momentálně snaží kombinovat ve své útočné třetině.
07:01'
Rapuzzi zahrozil střelou od pravého mantinelu, Kacetl však proti této nepříliš přesné střele nemusel zasahovat.
06:48'
Na druhé straně pálil prudce příklepem od modré Zahradníček, Gudlevskis pozorný. Komerční přestávka.
05:40'
Takáč byl nejblíže k vyraženému kotouči v mezikruží a rozhodl se střílet z voleje. Prudká přízemní střela z jeho hole zadělala Kacetlovi na nemalé problémy, nakonec ale brankář domácích udržel kotouč na brankové čáře.
04:14'
Na druhé straně teď předvedli dobrý forčeking hosté, žádnou nebezpečnější akci si ale nevytvořili.
03:08'
Roman si na levém kruhu dokázal po stahovačce uvolnit až do oblasti mezi kruhy, odkud střílel k pravé tyči. Gudlevskis ale jeho střelu vytěsnil svou vyrážečkou do rohu.
02:31'
Oceláři vyhráli buly v útočné třetině a momentálně svádí souboj o kotouč v rohu kluziště.
01:39'
Třinecká třetí formace vedená Szturcem předvedla úspěšné napadání ve své útočné třetině, tam ale krátce potom, co vybojovala kotouč o něj vzápětí přišla, a tak otočit hru mohou právě hosté.
01:06'
Gudlevskis má první zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.
00:37'
První útočné snažení domácích končí neúspěchem, Musil zahajuje další útočnou akci zpoza Kacetlovy klece.
00:01'
V třinecké WERK ARENĚ momentálně zní hymny obou celků, hosté nastupují do zápasu v bílých dresech, zatímco domácí Oceláři na sobě mají dresy červené.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, J. Michálek, Zahradníček, Matyáš – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Roman – Dravecký, Matěj, M. Daňo – D. Kofroň, Szturc, Christov – Ramik, Peterek, Martynek.

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Beke) – Golian, MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Štajnoch, Beňo – Takáč, Harris, Fominykh – Yogan, Rapuzzi, Jääskeläinen – Sukeľ, Zigo, Urbánek – Lukošík, Preisinger, Kundrik.

Rozhodčí: Šír, Kika – Svoboda, Hynek.
Z kabiny Ocelářů

Ocelářům vstup do soutěžního ročníku nevyšel, když právě na přelomu srpna a září prohráli čtyři zápasy hokejové Ligy mistrů. „Přáli jsme si, abychom jinak vstoupili a odehráli tu Ligu mistrů. Musíme uznat, že týmy, se kterými jsme hráli, měly velkou kvalitu a byli silní. Chtěli jsme postoupit ze skupiny, ale nepovedlo se,“ hodnotil nezdary po čtvrtém zápase s Leksandem trenér Zadina. „Z pohledu novinářů možná budou po přípravných zápasech a Lize mistrů pochybnosti o síle Ocelářů, ale já věřím, že se forma ladila a tým bude do začátku sezony dobře připraven,“ nepřeceňoval neúspěchy na předsezónní tiskové konferenci první muž Ocelářů, prezident Moder. A měl pravdu – třineckým hokejistům vstup do extraligového ročníku vyšel. Z deseti zápasů mají na svém kontě sedm výher a sluní se na čele extraligové tabulky.

Pozice v tabulce CHL: 3.
Bilance: 4 zápasy, 0-0-0-4, skóre 8:16, 0 bodů
Bilance doma: 2 zápasy, 0-0-0-2, skóre 4:7, 0 bodů
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Kundrátek 3 (1+2)
Nejlepší střelec: Tomáš Kundrátek, Aron Chmielewski, Tomáš Marcinko, David Kofroň, Daniel Kurovský, Petr Vrána, Michal Kovařčík, Andrej Nestrašil všichni 1

Poslední zápas Třince v CHL:

4. září 2021: HC Oceláři Třinec – Leksands IF 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. M. Kovařčík (A. Nestrašil, Miloš Roman) – 33. Zackrisson (Heineman, A. Berg), 44. A. Lundqvist (Kloos, Ruohomaa), 50. Veronneau (Caito, Kloos).

Poslední zápas Třince v domácí soutěži:

3. října 2021: HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. O. Kovařčík (Zahradníček, M. Kovařčík), 42. Hrňa (Dravecký, Jaroměřský) – 17. Z. Okál (Vopelka, Hejcman).
Z kabiny Slovanu Bratislava

Bratislavský Slovan vstup do nového ročníku výsledkově nezvládl. První čtyři soutěžní zápasy – stejně jako Třinečtí – v rámci hokejové Ligy mistrů prohrál. „Pro nás je to výborná škola, otevření očí pro některé hráče. Věděl jsem, do čeho jdeme. Ve Švédsku jsem viděl podobné, i lepší zápasy. Kluci se mají ze zápasů co naučit. To, že je evropský hokej až o tolik jinde oproti našemu, jsem nečekal, to jsem věděl,“ hodnotil jako výbornou lekci pro svůj tým účast v Champions Hockey League kouč belasých Róbert Döme, který mimochodem v barvách Ocelářů odehrál 5 zápasů v sezóně 2000-01. Slovan na rozdíl od Ocelářů nevstupoval hned po čtyřech utkáních Ligy mistrů do slovenské extraligy, ta začala až 24. září a belasí po pěti odehraných zápasech jsou s 12 body vinou horšího skóre na druhém místě za Popradem.

Pozice v tabulce CHL: 4.
Bilance: 4 zápasy, 0-0-0-4, skóre 7:16, 0 bodů
Bilance venku: 2 zápasy, 0-0-0-2, skóre 5:10, 0 bodů
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Zigo 3 (1+2)
Nejlepší střelec: Tomáš Zigo, Jakub Sukeľ, Adam Bezák, Milan Kytnár, Rastislav Gašpar, Daniil Fominykh všichni 1

Poslední zápas Slovanu Bratislava v CHL:

4. září 2021: HC Slovan Bratislava – HC Fribourg-Gottéron 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Schmid (Gunderson, Diaz), 58. Desharnais.

Poslední zápas Slovanu Bratislava v domácí soutěži:

3. října 2021: HC Slovan Bratislava – HK Spišská Nová Ves 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 37. Harris (Gachulinec, Jääskeläinen), 47. Gachulinec (Harris, Takáč) – 53. Kuru.
Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se potkávají zřídka, nejvýš během letních přípravných zápasů. Když se oba týmy před více než pěti lety střetly naposledy, byl trenérem Ocelářů Vladimír Kýhos a Slovanu Bratislava zesnulý Miloš Říha. V barvách Ocelářů dnes nastupují čtyři hráči, kteří si pamatují zápas tehdejšího Steel Cupu (Milan Doudera, Dravecký, Michal Kovařčík a Hrňa). Za Slovan dnes nastupuje jeden pamětník – útočník Zigo, a za Oceláře také jeden – Tomáš Kundrátek tehdy hájil barvy Slovanu. Za belasé nastupovala řada dalších zajímavých jmen – obránci Meszároš, Švarný, útočníci Cheechoo, Viedenský, Jeglič, Nedorost, Tomáš Kubalík, Chipchura, Lušňák či Skalický. V současné době v extralize nastupují Rosandić se Smoleňákem, který tehdy Slovanu dělal kapitána.

12. srpna 2016: HC Oceláři Třinec – HC Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 49. Š. Ružička (Dravecký), 50. Hrňa (Marosz) – 25. Švarný (Plastino, Viedenský), 27. Plastino (Taffe), 60. Jeglič.
Třinečtí Oceláři v minulém týdnu hráli hned třikrát na domácím ledě a sérii zápasů, ke kterým nemuseli vyjíždět z města pod Javorovým, ukončí ve středu 6. října, kdy se ve WERK ARENĚ od 17:00 hod. uskuteční utkání mezi HC Oceláři Třinec – HC Slovan Bratislava. Jedná se o páté kolo základní skupiny F Champions Hockey League. V tomto zápase, ani v utkání, které se bude hrát o týden později na ledě Zimního stadionu Ondreje Nepely, už nepůjde o postup do vyřazovacích bojů nadnárodní soutěže, protože oba týmy mají jistotu vyřazení v základní skupině. Hrát se bude již pouze o čest a konečné třetí místo v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.