Střely na bránu 32:30 (13:14, 9:7, 10:7 – 0:2)
Vhazování 39:19
Vyloučení 3:5
Využití 1:1
Hokejisté z Ängelholmu sice v Zugu ztratili první bod ve skupině, i tak si však upevnili první místo a po polovině programu mají prakticky jistý postup do vyřazovací části. Kovářův Zug ovšem také není ze hry venku, o druhé místo si to zřejmě rozdá s Mnichovem.
Rögle začalo výborně a úvodní tlak z řady šancí proměnilo ve vedoucí přesilovkový gól. Domácí vrátila do hry rovněž využitá přesilovka před první sirénou a ve zbytku zápasu se odehrával vyrovnaný souboj, který již další branku nepřinesl. Rozhodlo tak až prodloužení, v němž po necelé minutě rozhodl po pěkné Ekeståhlově akci Bengtsson.
60:55'
Rögle BK právě vstřelilo branku!
Ekeståhl zmátl pohybem Landera a rozjel se vpřed po levém křídle. Na jeho přihrávku si najel před bránu ANTON BENGTSSON a po přehození na bekhend zvedl kotouč do sítě nad Genoniho rukavice.
Asistence: Lucas Ekeståhl, Ludvig Larsson.
60:40'
Ludvig Larsson pohotově dorážel zblízka, Genoniho nepřekonal.
60:01'
60:00'
59:22'
Blíží se prodloužení, po nepotrestaném faulu na Fergusona, jemuž teče z nosu krev, je hra nakrátko přerušena.
58:12'
Suriho golfák letí těsně vedle.
55:54'
Individuální akci zakončil pěknou střelou nízko nad ledem z plné jízdy Yannick Zehnder. Brankář Rifalk si dal lapačku na beton a kryje.
55:35'
Genoni chytá pohotovou střelu z úhlu Adama Tambelliniho, jehož mimochodem v roce 2013 ve třetím kole draftovali New York Rangers.
54:11'
Landerova střela byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude v obrannném pásmu Rögle.
54:04'
53:35'
Simion zkoušel usměrnit zády k bráně odražený kotouč z otočky, ale neuspěl a hokejisté Rögle se zase osvobozují.
52:42'
Hosté vyhodili přes všechny čáry, hokejisté Zugu se znovu usazují v útočném pásmu.
52:04'
Vyloučení v týmu Rögle BK (Anton Bengtsson – 2 min., podrážení).
51:29'
Genoni si pokryl prostor u tyčky, kam se pokusil zpoza brány zasunout kotouč centr první řady Rögle Ferguson.
50:38'
Martschini vyzkoušel brankáře švédského celku švihem přes obránce.
50:12'
Rifalk měl potíže se Simionovým pokusem, který zkrotil nadvakrát.
49:30'
Až při hře v plném počtu zahrozil Róbert Lantoši po pravokřídelním průniku střelou na zadní tyč.
48:49'
Přesilovka Rögle je zatím bezzubá, kolotoč nevede ke střelbě.
47:20'
Vyloučení v týmu EV Zug (Carl Klingberg – 2 min., podrážení).
46:14'
Do zajištěných obran to mají obě mužstva těžké. Akce Zugu skončila v rohu kluziště, protiútok Rögle zase jen zblokovanou střelou obránce Jonssona.
44:05'
Zatím se ve třetí třetině nic podstatného neudálo. Domácí Cadonau s pukem na holi vyčkává za bránou na prostřídání spoluhráčů.
42:03'
Zakázané uvolnění Zugu.
41:15'
Senteler s Klingbergem doráželi po ledě z mezikruží, jejich pokusy zblokovali obránci.
40:01'
Prostřední část hry přinesla spíše bojovný než pohledný hokej. Branku jsme neviděli, několik náznaků šancí gólmani obou mužstev dokázali pokrýt.

Střely na bránu 22:21 (13:14, 9:7).
40:00'
39:57'
Těsně před sirénou nahazoval kotouč bekhendem hostující Jonsson, jeho spoluhráči před bránou promáchli.
39:30'
Až v úplném závěru přesilovky se domácí dostali do tlaku, teď jim však utíká přihrávka na modré a vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:34'
Vyloučení v týmu Rögle BK (Leon Bristedt – 2 min., vysoká hůl).
37:15'
O chvilku později objel bránu Rögle Jan Kovář a naservíroval kotouč k tyči Simionovi, který z bezprostřední blízkosti nedostal kotouč za Rifalka.
36:53'
Po buly před domácí bránou a zblokované střele ujel do protiútoku Dario Simion, kličkou se ale neprosadil.
35:00'
Dnešní utkání sleduje 2148 diváků.
33:20'
Cadonau dokázal v pádu za vlastní bránou posunout kotouč bekhendem do bezpečí.
32:37'
Střelu od modré čáry chytá Leonardo Genoni do lapačky, po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Zugu.
30:32'
Sledujeme vyrovnaný hokej, hra se přelévá ze strany na stranu v současnosti bez výraznějších šancí.
28:46'
26:46'
Vyloučení v týmu EV Zug (Reto Suri – 2 min., hákování).
25:12'
Obránce Johannesson si nabruslil na kruh pro vhazování a vyprášil Genoniho výstroj.
24:43'
Vhazovalo se před Rifalkem, švédskému celku se nakonec podařilo vytlačit kotouč za obrannou modrou čáru.
24:24'
22:24'
Vyloučení v týmu Rögle BK (Tony Sund – 2 min., podrážení).
21:50'
Přes minutu z přesilovky uplynulo, hokejisté Zugu se spíše naháněli útočným pásmem, čtveřice Rögle vyhazuje přes všechny čáry.
20:47'
Vyloučení v týmu Rögle BK (Ryan McKiernan – 2 min., sekání).
20:01'
Rögle mělo většinu času výraznou převahu, kterou z řady šancí vyjádřilo jen jedním gólem. V přesilovce se pak v závěru třetiny dokázali prosadit domácí a do šaten se jde za nerozhodného stavu.
Poměr střel byl po úvodní desetiminutovce 2:10, druhá polovina periody naopak vyzněla 11:4 pro Švýcary.

Střely na bránu 13:14.
20:00'
18:41'
Zug právě vstřelil branku!
V přesilovce procpal kotouč z velkého závaru na brankovišti za Rifalkova záda CARL KLINGBERG.
Asistence: Niklas Hansson, Lino Martschini.
18:18'
Vyloučení v týmu Rögle BK (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
18:08'
Domácí jsou po neadresné křížné přihrávce Marca Müllera z levého křídla nuceni opustit pásmo.
16:38'
Bengtssonovu tvrdou střelu kryje Genoni a vhazuje se v pásmu Zugu.
15:53'
Leuenberger byl v útočném pásmu příliš osamocen, hosté jeho průnik zastavují.
13:37'
Domácí si nepohlídali modrou čáru, Kelleher přejel do útočného pásma předčasně.
13:06'
Christian Djoos nahazoval od mantinelu na modré čáře pod břevno, Rifalk na kotouč neviděl, ale dokázal si utěsnit prostor.
11:12'
Na lavičce Zugu se během komerční přestávky horlivě dohaduje, jak na soupeře. Zatím toho Švýcaři mnoho nevymysleli.
9:21'
Ze závaru na brankovišti dorážel Edström, ale Genoni proti jeho šťouchání zalehává kotouč.
8:19'
Jan Kovář přejel půl hřiště s pukem na holi a pěkný slalom zakončil švihem do Rifalkovy lapačky.
6:34'
Převaha je jasně na holích Rögle, domácí brankář čelil rozklekem tvrdé střele jednoho z obránců od modré čáry.
5:13'
Rozhočí ještě prohlíželi video, zda přece jen kotouč nepřešel brankovou čáru, ale po vyjetí z boxu časoměřičů rozpažují.
5:13'
Na průnikovou přihrávku přes dvě čáry si najel do dalšího brejku Everberg, ani tentokrát však blafákem na Genoniho nevyzrál. Švýcarský brankář se roztáhl na čáře a ukryl puk pod betonem.
3:58'
Další nebezpečí pro svatyni Zugu. Tambellini bekhendovým blafákem pod Genoniho výstrojí minul z úhlu bránu.
3:07'
Genoni ještě v oslabení odolal prvnímu závaru, ale kotouč nedostal do své moci. Z brankoviště ho chytře vracel zpět Larsson a z druhé vlny propálil vše, co mu stálo v cestě, LUCAS EKESTÅHL.
Asistence: Ludvig Larsson, Mattias Sjögren.
1:41'
Vyloučení v týmu EV Zug (Dario Wüthrich – 2 min., podrážení).
0:51'
Domácí propadli ve středním pásmu a do samostatného nájezdu se vydal s volným kotoučem Dennis Everberg. Zakončení bekhendovým blafákem mu Leonardo Genoni skvěle vystihl.
0:25'
Zakázané uvolnění švédského celku se píská po Lantošiho vyhození.
00:01'
Zug nastupuje v modrých dresech, Rögle bude hrát v bílo-zelené kombinaci.

EV Zug: Genoni (Hollenstein) – Stadler, Hansson, Djoos, Cadonau, Gross, Schlumpf, Wüthrich – Zehnder, Senteler, Klingberg – Müller, Kovář, Simion – Bachofner, Leuenberger, Suri – Herzog, Lander, Martschini – Allenspach.

Rögle BK Ängelholm: Rifalk (Clang) – Jonsson, McKiernan, Ekeståhl, Sund, Lesund, Johannesson, Wallinder – Edström, Ferguson, Lantoši – Bristedt, Sjögren, Tambellini – Everberg, Bengtsson, Kelleher – Kasper, Larsson, Stål – Sjödin

Rozhodčí: Hebeisen, Štolc – Obwegeser, Fuchs.
Rögle Ängelholm
Jihošvédský celek je naopak v soutěži nováčkem. Po dvou kolech se pyšní plným počtem bodů, po těsných výhrách 5:3 nad Zugem a 4:3 nad Mnichovem se vydává poprvé na led soupeře.
Kanadské bodování vede Marco Kasper (2+2) před Adamem Tambellinim (2+1) a nejproduktivnějším obráncem je Lucas Ekeståhl (0+3). V mužstvu působí také slovenský útočník Róbert Lantoši.
EV Zug
Švýcarský klub, za který hraje český centr Jan Kovář, nechyběl zatím jako jeden ze tří v žádném ročníku hokejové Ligy mistrů. Předloni prošel až do čtvrtfinále, letos si v základní skupině zatím připsal rekordní vítězství 10:0 na ledě dánského SønderjyskE a porážku 3:5 na ledě dnešního soupeře z Ängelholmu, kde Švýcaři ještě v polovině třetí třetiny vedli.
Nejproduktivnějšími hráči jsou Reto Suri (3+1) a Lino Martschini (1+3), mezi obránci plní dvoubodovou normu Niklas Hansson (0+4).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.