Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Rögle BK : Zürich - 4. října 2022   18:05

Rögle BK
Rifalk (Clang) – Kapla, Sund, Mozík, Wallinder, Jonsson, Lesund, Sjödin, Engström – Zaar, Tambellini, Everberg – Bengtsson, Ferguson, Edström – Stal Lyrenäs , Kasper, Larsson – Rosdahl, Niederbach, Sheen.
E. Druseiks, M. Holm – L. Lundgren, A. Svensson
Catena Arena (Ängelholm).
Zürich

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.

V oslabení: 1 – 0
Dnešní zápas musel diváky bavit, nechyběly góly, souboje, emoce, drama, všechny tyto atributy dnes byly k vidění. Domácí se v první třetině ujali jednobrankového vedení, které mohlo být klidně vyšší, ve druhé části pak svůj náskok navýšili, ale v té třetí skóroval pouze protivník, který nejprve zhruba deset minut před koncem snížil a v předposlední minutě při hře bez gólmana srovnal. Na řadu tak přišlo prodloužení, které začalo poměrně opatrně, ale nakonec rozhodla hrubá chyba v rozehrávce švýcarského mančaftu, po které švédský celek rozhodl o tom, že uhájí první místo ve skupině.
61:35'
Tým Rögle BK právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, domácí z první střely v prodloužení rozhodující o tom, že druhý bod zůstane na severu Evropy. Po velice špatné rozehrávce Zürichu se puku ujal OSKAR STAL LYRENÄS, najel si až před brankáře a zblízka jej překonal střelou mezi betony. Ironií osudu je, že hostům akorát začala přesilovka, z které tak už nebude nic.
Bez asistence.
61:24'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale ani jeden z brankářů ještě nezasahoval.
60:55'
Hosté dlouho drželi puk v útočném pásmu, ale vystřelit se jim nepovedlo.
60:10'
Prodloužení trvá pět minut a hraje se 3/3.
59:33'
Bude se vylučovat a domácí ještě mají čas strhnout vedení zpět na svou stranu.
58:44'
Lions právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno, prudkou ránu Andrighetta od modré Rifalk pouze vyrazil, s první dorážku JUHA LAMMIKKA si také ještě poradil, ovšem na tu druhou už byl krátký, hostující hráč na druhý pokus zakončoval do prakticky prázdné brány.
Asistence: Sven Andrighetto a Denis Hollenstein.
58:13'
Lions hrají v šesti bez brankáře.
58:05'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
58:05'
Menší potyčka se strhla na ledě po ofsajdu hostujícího celku, vylučovat se ale nebude.
58:02'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:42'
Domácí těžkou chvíli přečkali a hrají v plném počtu.
56:52'
Puk opět končí až u Hrubce.
56:35'
A nyní se jim daří držet chvíli hru v útočném pásmu.
56:10'
Domácím se se štěstím daří odehrát puk do bezpečí.
55:42'
Everberg – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
55:42'
Gól neplatí, neboť se domácí při něm provinili faulem na brankáře, navíc budou uděleny dvě minuty, takže z navýšení náskoku může být rázem srovnání.
55:41'
Domácí vsítili třetí gól, ale rozhodčí se jde ještě radit s videem.
54:52'
Hra je přerušena, vhazovat se bude po pravé ruce domácího gólmana.
54:00'
Domácí se víceméně už jen brání, což by se jim za tohoto stavu nemuselo vůbec vyplatit, přeci jen ještě nějaký čas zbývá.
52:40'
Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
51:22'
Bodenmann se málem dostal před bránou švédského celku do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale jeden z obránců v poslední chvíli situaci zachránil.
50:22'
Mozík tvrdou střelou po buly prověřil svého krajana, tomu se povedlo prudkou ránu zastavit.
50:19'
Icing hostujícího celku.
49:59'
Domácí se dostali k Hrubcovi, ale žádná šance z toho nebyla. Poté musí hodně rychle zpátky.
49:24'
Hosté mohli dvoubrankové manko hned dotáhnout, Kukan skrytou střelou od modré Rifalka nepřekonal, ten teď bude mít zřejmě hodně práce. Následuje komerční přestávka.
48:15'
Máme tu drama, hostům se daří snížit. SVEN ANDRIGHETTO vedl útočnou akci, puk poté přenechal v útoku spoluhráči, následoval křižný pas Lehtonena, který právě prvně jmenovaný útočník před bránou bekhendem hezky tečoval ke vzdálenější tyči a domácí gólman se mohl už jen ohlédnout.
Asistence: Mikko Lehtonen a Willi Riedi.
47:40'
Nyní už se zakázané uvolnění píská a to v neprospěch hostí.
47:08'
Kotouč za brankou domácího týmu, ani v tomto případě to zakázané uvolnění není, ale hostům ubíhá čas.
46:45'
Hostům se nepovedlo projít přes obranný val švédského týmu, domácí vyhazují tak, aby to nebyl icing.
45:40'
Ale teď musel jeho gólman zasahovat, když kryl střelu zblízka, nenechal ale mezírku, kudy by mohl puk proklouznout.
45:27'
Hosté byli vyhnáni z útočného pásma, Rögle dobře brání.
44:15'
Teď se ale švédskému mužstvu daří vyvézt puk do bezpečí.
43:55'
Domácí jsou pod tlakem, hosté prahnou po kontaktní brance.
43:31'
A opět zasahuje Rifalk, jenž odráží puk vyrážečkou.
43:17'
Nahození z dálky bylo nejspíš tečováno a prošlo těsně vedle domácí svatyně.
42:13'
Nepříjemnou střelu z mezikruží musel nyní řešit Rifalk, ale povedlo se mu puk vyrazit.
41:32'
Oba celky jsou kompletní, hosté ani tuhle přesilovku nevyužili.
40:56'
Málem tu byl gól ve vlastním oslabení, Ferguson si sjížděl na Hrubce z pravé strany, zkoušel střelu do horní části brány, nad rameno, ale český brankář se zaskvěl výborným zákrokem a puk lapil.
40:40'
A domácí vyhazují.
40:20'
Hosté ještě dohrávají přesilovku, ale musí pro puk ke své bráně.
40:01'
Také druhé dějství přineslo jeden gól, když domácí dokázali využít přesilovou hru a zvýšit své vedení na rozdíl dvou branek. Rozhodně už nemají takovou převahu, jakou měli v úvodní části, přesto velmi díky dobré defenzívě stále hájí čisté konto, hosté si mnoho šancí nevypracovali a pokud už ano, ztroskotali na zatím stoprocentním Rifalkovi.
Další třetina začne přibližně v 19:47.
40:00'
39:50'
Puk končí venku z obranného pásma švédského týmu a druhá část už nic nepřinese.
39:32'
Mozík – 2 min., podrážení.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:47'
Kapla – 2 min., nesportovní chování.

Bodenmann – 2 min., nesportovní chování.
36:06'
Nyní se ocitli pod tlakem, ale jeden z hráčů vyhodil tak šikovně, že to nebyl icing.
35:40'
Domácí pokračují v útočné aktivitě a kombinují v útočném pásmu.
34:16'
Jak rychle a snadno využít přesilovku názorně ukázal domácí celek. Po vyhraném buly Wallinder křižným pasem poslal přihrávku do pravého kruhu, odkud Tambellini přihrával do brankoviště, kde stál volný DENNIS EVERBERG, kterému stačilo už jen položit hokejku na správné místo, kotouč poslal šikovnou tečí kolem Hrubcova betonu do branky.
Asistence: Adam Tambellini a William Wallinder.
34:10'
Andrighetto – 2 min., hrubost.
33:18'
Do šance se dostali hosté, ovšem střelu z levého kruhu zastavil jeden z domácích obránců a zastoupil tak svého gólmana.
32:20'
Puk končí mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.
31:47'
Střelu z dálky Rifalk dobře viděl a nedělalo mu problém puk vyrazit.
30:34'
Vypadalo to na další faul ze strany domácího týmu, ale hra pokračuje.
29:32'
Diem přihrál do jízdy Lammikkovi, který se vrátil z trestné lavice, jeho střelu z levého kruhu však domcáí gólman chytá.
27:59'
Everberg se ocitl zcela sám před Hrubcem, kterého zkoušel překvapit blafákem do forhendu, ale brankář hostů se natáhl na ledě a pravým betonem puk vyrazil.
27:26'
Lammikko – 2 min., vysoká hůl.
26:41'
Niederbach – 2 min., hákování.

Andrighetto – 2 min., držení.
26:10'
Diem přihrávku na střed v útočném pásmu načasoval velmi špatně, našel jen hokejku protihráče.
25:27'
Nahození od pravého mantinelu se pokoušel ještě tečovat některý z domácích hokejistů, ale na kotouč nedosáhl. Kdyby se mu to povedlo, nadělal by Hrubcovi jistě nemalé starosti.
24:55'
Souboj o puk za brankou Rögle končí výhrou domácích, kteří vyráží dopředu.
24:00'
Ofsajd domácího týmu.
23:38'
Andrighetto na druhé straně pálil pouze do protihráče před sebou.
23:06'
Pěknou přihrávku do mezikruží nezužitkoval jeden z domácích hokejistů ke gólu, jeho nepříjemnou střelu zápěstím Hrubec vyráží.
21:49'
Nyní měl český brankář štěstí, neboť vůbec nevěděl, kde se puk nachází, ten se zničehonic zjevil vedle jeho levého betonu, ale odklouzal vedle tyče.
21:06'
Hrubec trochu zahrál na nervy spoluhráčům, když puk místo přikrytí lapačkou nechal na hokejce a poté rozehrál.
20:01'
Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně, Hrubec měl spoustu práce, a byli za to odměněni zaslouženou vedoucí brankou. Své vedení mohli několikrát navýšit, ale český gólman už další puk za svá záda nepustil. Jeho tým se do zápasu dostával hodně pomalu, Rifalk dlouho nemusel řešit těžší situaci, střely, proti kterým zasahoval, byly z velké dálky a navíc na ně dobře viděl, přesto i on se v závěru musel činit a podržet svůj tým.
Další třetina začne přibližně v 18:55.
19:44'
Nepříjemně tečovaný kotouč po střele od modré nadělal domácímu gólmanovi nemalé starosti, i se štěstím dokázal kotouč vyrazit a s pomocí spoluhráčů si poradit i s následnou dorážkou.
19:30'
Hosté drží puk v útočném pásmu.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:07'
Bodenmann byl blízko vyrovnání, přihrávku zpoza brány však místo střely na vzdálenější tyč, kde bylo volné místo, adresoval mimo bránu.
17:21'
Everberg byl v útočném pásmu sám a bojoval proti dvojnásobné přesile, do zakončení se tak nedostal.
16:21'
Sund si sjížděl na přihrávku před hostující svatyni, ale té se nakonec nedočkal.
16:00'
Střelu od modré Rifalk schovává do lapačky, následovala strkanice před jeho svatyní, ale vylučovat se nebude.
15:44'
Diem se možná mohl dostat do šance, ale přihrávka od spoluhráče byla velmi nepřesná.
15:10'
Domácí nyní mají problémy s rozehrávkou ze svého pásma, soupeř velmi dobře napadá.
14:25'
Ofsajdem se Lions připravuje o slibně vypadající možnost.
14:10'
Skrumáž na druhé straně, ale ani v tomto případě z toho žádná šance není.
13:30'
Přetahovaná o puk v útočném pásmu Rögle vyzněla lépe pro hostující tým, jenž vyváží kotouč do bezpečí.
12:35'
Komerční přestávka.
12:35'
Ojedinělá střela ze strany Curychu, Rifalk celkem v poklidu zasahuje lapačkou.
11:36'
Bengtsson střílel ihned po buly, Hrubec připraven.
11:25'
A Hrubec musel hned hasit nepříjemnou střelu soupeře, kterou vyrazil doslova špičkou betonu.
11:12'
Domácí jsou kompletní.
10:14'
Teď si hráči švédského mužstva dokonce dovolili i kombinaci, oslabení zvládají zatím ukázkově.
09:46'
Domácím se dvakrát za sebou povedlo osvobodit.
09:12'
Engström – 2 min., vražení na hrazení.
09:02'
Střela jednoho z hráčů švýcarského týmu byla zblokována mimo branku.
08:05'
Rifalk raději schoval puk pod lapačku, vhazovat se bude po jeho pravici.
07:35'
Ofsajd hostujícího mužstva.
07:03'
Vypadalo to, že se hosté provinili faulem, ale hraje se dál.
06:44'
Další Hrubcův zákrok, který si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Znovu kryl střelu z pravé strany, třebaže v tomto případě nebyla nikterak prudká.
05:51'
Edström střílel přes protihráče, ale puk příliš zvedl a mezi tři tyče tak nezamířil.
05:11'
To na druhé straně se píská a hra se stěhuje k Rifalkovi, který dosud zasahovat nemusel.
04:46'
Hosté odehráli puk za bránu soupeře, icing to není.
04:00'
Zaar hodně prudkou ránou z pravé strany nechal vyniknout hostujícího gólmana, ten vyjel z brány a puk schoval do výstroje.
03:32'
Po pěkné kombinaci se domácí ocitli v další možnosti, následovala střela z hodně podobné pozice jako před chvílí, avšak v tomto případě Hrubec puk vyrazil do ochranné sítě.
02:30'
Domácí se velmi brzy ujímají vedení. Nahození od modré dokázal Hrubec ještě vyrazit, ale na dorážku RALEYHO SHEENA zblízka, jenž zakončoval bekhendem do horní části brány, byl už krátký.
Asistence: Kim Rosdahl.
01:54'
Také hosté zahrozili, před bránou zůstal volný jeden z hráčů, ale jeho střela šal mimo tři tyče.
00:36'
Domácí ihned vyrazili do útoku a Hrubec musel zasáhnout betonem a poradit si i s dorážkou.
00:01'

Rögle BK: Rifalk (Clang) – Kapla, Sund, Mozík, Wallinder, Jonsson, Lesund, Sjödin, Engström – Zaar, Tambellini, Everberg – Bengtsson, Ferguson, Edström – Lyrenäs Stal, Kasper, Larsson – Rosdahl, Niederbach, Sheen.
Trenér: C. Abbott.

ZSC Lions: Hrubec (Waeber) – Weber, Lehtonen, Kukan, Martin, Baltisberger, Geering, Baechler, Trutmann – Riedi, Wallmark, Andrighetto – Bodenmann, Lammikko, Hollenstein – Bachofner, Diem, Sigrist – Sopa, Schappi, Truog.
Trenér: R. Gronbrog.

Rozhodčí: E. Druseiks, M. Holm – L. Lundgren, A. Svensson.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali dvakrát, stalo se tak loni 16. listopadu a poté o týden později, v obou případech se z výhry radovalo Rögle, které nejprve vyhrálo ve Švýcarsku 4:3 gólem 32 sekund před koncem a poté doma 3:1.
Oba dnešní protivníci mají ve skupině D jistý postup.

Rögle, tým ze Švédska, je zatím první, když dosud nezaváhal, ze čtyř klání vybojovali čtyři výhry, všechny v základní hrací době, vstřelil devatenáct gólů a jen sedm inkasoval. Nejvíc se trápil s polskými Katowicemi, se kterými prohrával po dvou třetinách už 1:3, ve 3. části přišla kanonáda, během sedmi minut padlo pět gólů, hosté ze Skandinávie otočili na 3:4, domácí srovnali, ale soupeř opět strhl vedení na svou stranu a to dokázal uhájit až do závěrečné sirény.

Lions, švýcarský mančaft, zaváhal ze čtyř klání jen jednou, když padl s už zmíněným polským týmem 1:2 v prodloužení, třebaže po čtyřiceti minutách na jeho ledě vedl. Ostatní mače ale zvládl a skóre má dokonce ještě lepší, než jeho dnešní protivník, když osmnáct branek vstřelil a pět inkasoval.

Nejproduktivnějšími hráči týmů jsou za domácí se šesti body Kanaďan Adam Tambellini (3+3) a Rakušan Marco Kasper (2+4) a za hosty finský obránce Mikko Lehtonen (0+6).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:05.