Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Skellefteå : Třinec - 4. září 2022   15:05

Skellefteå
Lindvall (Hellnemo) – Nilsson, Salomonsson, Lundberg, Sandin-Pellika, Olsson, Granberg, Forsfjäll, Keilin – Wingerli, P. Lindholm (A), J. Lindström – Hugg (A, TS), Jonsson, Möller (C) – Kühnhackl, L. Lindström, M. Lindholm – Stenman, Sundsvik, Sandberg.
Kova (FIN), Björk (SWE) – Yletyinen (SWE), Persson (SWE).
Skelleftea Kraft Arena, Skelleftea, Švédsko
2172 diváků
Třinec
Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček, Zeleňák – Růžička (A), Vrána (C), Roman – Svačina (TS), Hudáček, Daňo – Kurovský, Voženílek, Chmielewski – Dravecký (A), Lyszczarczyk, Hrehorčák.

Oceláři si ze Švédska odvážejí bod za prohru v prodloužení 3:2. Vyrovnaný zápas gólově odstartovala až třetí třetina, ve které se domácí dostali do dvoubrankového náskoku, jenže Třinec se nevzdal, Růžička snížil a v poslední minutě vyrovnal na 2:2 Roman. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Třineckou chybu v útočném pásmu potrestal Jonsson a rozhodl o tom, že Třinec končí první týden v Lize mistrů se čtyřmi body, Skelleftea pocestuje příští týden do Třince s dvěma body.
63:50'
Skellefteå právě vstřelila branku!
Chybu Ocelářů v útočném pásmu využili Švédové k rozhodujícímu úderu, když na branku ujel JONATHAN JONSSON, jeho střelu sice Kacetl vyrazil před sebe, ale stihl zareagovat a bleskově přehodil Kacetlův beton! Asistence: Rickard Hugg – 3:2!
63:30'
Wingerli prudce vypálil od pravého mantinelu, puk se od Kacetla odrazil do ochranné sítě.
62:57'
Po přihrávce Růžičky jel sám na gólmana Vrána, zkusil Lindvalla vymíchat, ale puk zamířil jen těsně vedle levé tyče.
62:18'
Hrehorčákův pas za obranu si příliš vysoko holí zpracoval Marinčin.
61:42'
Švédové drží kotouč na svých hokejkách, do dobré střelecké pozice si najel z levého kruhu Hugg, ale jeho prudkou střelu Kacetl vyrazil!
60:09'
Hned v úvodu střílel z pravého kruhu přes obránce Salomonsson, ale brankář Kacetl jeho pokus k druhé tyči vyrazil.
60:01'
V dramatické poslední minutě se po vyrovnání už skóre neměnilo a o držiteli druhého bodu rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
59:05'
Třinec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Nahození Svačiny od pravého mantinelu vyrazil brankář Lindvall pouze vedle sebe, kde byl pohotový MILOŠ ROMAN a dorazil puk do odkryté branky! Asistence: Daniel Voženílek, Vladimír Svačina – 2:2!
58:45'
Oceláři jsou v šesti, brankář Kacetl na střídačce.
58:11'
Růžička našel zpětnou přihrávkou střílejícího Vránu, ale ten v gólové pozici přestřelil branku!
57:17'
Voženílek zavezl puk do útočného pásma, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Zahradníčka, ale jeho střelu nad ledem gólman Lindvall vyrazil.
56:25'
Vynikající příležitost domácích, po přihrávce Möllera měl Hugg před sebou klečícího Kacetla, objel třineckého gólmana, ale do odkryté branky nedokázal zasunout puk.
54:46'
Fantastický zákrok Kacetla, který vyzrál na bekhendovou kličku Sundsvika a chladnokrevně chytil puk do lapačky.
54:27'
Sandberg se projel po pravém křídle a forhendem vystřelil těsně vedle třinecké branky.
54:12'
Po přihrávce Růžičky od zadního mantinelu se opřel do střely Vrána a střelou přes obránce orazítkoval bližší tyč Lindvallovy branky!
53:42'
Nahození Marinčina od pravého mantinelu tečoval před Lindvallem Daňo, jenže švédský gólman na změnu směru puku vyzrál a kotouč zkrotil.
52:59'
Tvrdá střela Zahradníčka od modré čáry nadělala Lindvallovi problémy, přesto ve spolupráci s obránci dokázal dostat puk mimo nebezpečí.
52:29'
Každý chvilku tahá pilku, nejprve Oceláři zatočili kolotočem v útočném pásmu a o pár sekund později se to povedlo domácím, ale vážné nebezpečí z toho nebylo.
51:23'
Nahození Marinčina srazil bruslí jeden z domácích hráčů do ochranné sítě.
50:57'
Po buly vyjel do útočného pásma Hugg, natáhl hokejku ke střele a prudce vypálil puk vedle třinecké branky.
50:48'
Čároví rozhodčí neviděli teč při třineckém nahození, vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:00'
Třinečtí měli po vstřeleném góle další šanci, ale tentokrát ocelářské přečíslení neskončilo gólem. Střela z pravé strany nezamířila do branky.
48:16'
Oceláři snižují! Přečíslení tři na dva zakončil střelou z levé strany Roman, puk se od tyče odrazil do MARTINA RŮŽIČKY, který dorazil puk do branky! Asistence: Miloš Roman, Petr Vrána – 2:1. Gól ještě potvrdil videorozhodčí.
47:22'
Čuksteho střelu od modré čáry tečoval u pravé tyče Voženílek, jenže brankář Lindvall klečel na správném místě a střelu schoval do výstroje. Reklamní přestávka.
47:10'
Nilsson je zpátky na ledě.
46:58'
Ocelářům se početní výhoda vůbec nedaří.
46:05'
Oceláři se zamotali v kombinaci, Růžička dlouho šermoval v pravém kruhu u puku, až o něj přišel.
45:38'
Domácí nepustili Oceláře přes modrou čáru.
45:05'
Nilsson podrazil z pravé strany najíždějícího Chmielewského, který se chystal zakončit a nabídl Slezanům první přesilovou hru.
44:03'
S Oceláři to nevypadá vůbec dobře! RICKARD HUGG si najel společně s Möllerem do útočného pásma a přes spoluhráče vystřelil přesně k pravé tyči Kacetlovy branky! Asistence: Elias Salomonsson – 2:0!
43:25'
Olsson měl další šanci, ale z mezikruží trefil střelou po ledě pravou tyč Kacetlovy branky!
41:50'
Švédský celek jde do vedení! Střela Granberga od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu a zamířila na modrou čáru, kde si puk sebral ANTON OLSSON, který střelou do horní poloviny branky otevřel skóre! Asistence: Petter Granberg, Linus Lindström – 1:0.
40:01'
Prostřední třetina byla poměrně vyrovnaná, avšak místy byl třinecký kolotoč drtivý, jenže tlaku chyběly šance. Uvidíme, co nabídnou hokejisté ve třetí části a hlavně, kdo vstřelí kýžený úvodní gól?
40:00'
39:58'
Oceláři ještě v závěru zatlačili soupeře, Marinčin střílel od mantinelu, ale gólman Lindvall si svou branku dobře strážil a kotouč za záda nepustil.
38:57'
Slezané se ubránili i druhému oslabení.
38:26'
Roman hned v úvodu oslabení přišel o hokejku, střela Olssona od modré čáry proskákala kolem Kacetla vedle branky. Po další střele od modré Kacetl puk vyrazil k Lindströmovi, ale ten hokejkou odrazil puk k mantinelu.
36:54'
Švédský celek si zahraje druhou přesilovku. Na dvě minuty za držení byl vyloučen Martin Marinčin.
36:09'
Velká šance Skelleftey, Möller rychle přihrál k levé tyči Haggovi, který z první promáchl před odkrytou brankou.
35:08'
Krásný moment Kühnhackla, kterému jeden z třineckých hokejistů vysmekl hokejku a německý útočník ji nejen chytil zpět do rukou, ale dojel i kotouč.
33:58'
Nyní se nám hra přelévá z jedné strany na druhou, ale pouze po mantinelech.
32:04'
Daňo předvedl podobnou stahovačku jako v utkání s Belfastem, najel si ke středu a vystřelil na druhou tyč, kde puk vyrazil gólman Lindvall. Švédský brankář si vzápětí poradil i se šancí Chmielewského, který pálil z bezprostřední blízkosti.
31:29'
Domácí se po delší době dostali z obranného pásma, nakonec puk vyhodili do ochranné sítě za Kacetlovou brankou.
31:04'
Ročákovo nahození od modré čáry těsně proskočilo kolem Romanových bruslí.
30:30'
Černožlutí neodolali tlaku a raději vyhodili na zakázané uvolnění.
29:29'
Domácím se po delším tlaku povedlo vyhodit, ale Oceláři už jsou znovu v útočném pásmu.
28:39'
Bomba Marinčina od modré čáry těsně minula pravou tyč švédské branky.
28:22'
Třinečtí zatlačili na chvíli soupeře, zatočili si kolotočem v útočném pásmu, ale gólmana Lindvalla neohrozili. Přesto vybojovali zakázané uvolnění a domácí nemohou střídat.
26:57'
Brankář Kacetl má problémy s bruslí. Nyní byl na opravě u kustoda Pavla Smelíka.
26:57'
Max Lindholm se dostal po buly ke střele z levého kruhu, ale jeho ránu vyrazil gólman Kacetl. Třinecký brankář si následně poradil i se střelou od modré z hole Forsfjälla.
26:23'
Olsson velkým obloukem objel branku, na modré přenechal puk Jonssonovi, který bleskově vystřelil, tečovaný puk vyplaval vedle třinecké branky. Hosté si oddechli.
25:10'
Oceláři na chvíli zatlačili svého soupeře v útočném pásmu, brankář Lindvall se musel v brance ohánět, aby vykryl pokusy z třineckých hokejek.
24:34'
Joakim Lindström vystřelil od modré čáry z otočky do chumlu hráčů a nechybělo moc, aby tečovaný puk skončil v třinecké brance. Puk nakonec vylétl vedle levé tyče.
24:21'
Ročákovo nešťastné nahození o mantinel končí zakázaným uvolněním.
23:40'
Nahození Zahradníčka od modré čáry se odrazilo od brankáře Lindvalla před branku k Romanovi, který nedokázal puk rychle vrátit do branky.
22:56'
Vynikající šance Lyszczarczyka, který si najel sám před Lindvalla, rozhýbal si gólmana, položil si jej na led, ale následnou střelu poslal pouze do boční části brankové konstrukce.
22:16'
Chmielewski nahodil puk od pravého mantinelu na Kurovského, ten promáchl, stejně jako za nám Voženílek.
20:58'
Nepříjemné chvíle před třineckou brankou, Kacetl několikrát zachránil svůj tým od inkasovaného gólu, stříleli Lundberg a Hugg, ale ani jeden nedostal puk za třineckého fantoma.
20:01'
První polovina první části patřila domácímu celku, který několikrát zatlačil Oceláře, ale brankáře Kacetla vážněji neohrozil. Třinečtí postupem času kontrovali, vyrovnali hru a několikrát ohrozili gólmana Lindvalla, který si připsal o dva zásahy více, než jeho protějšek. Kacetl zasahoval šestkrát, Lindvall osmkrát.
20:00'
19:58'
Ocelářům se daří dohrát závěr první třetiny bez toho, aby soupeře pustili to nějakého tlaku, ne-li šance.
19:15'
V závěru první části se Oceláři dopustili zakázaného uvolnění.
18:09'
Nejprve pumelice Zahradníčka od modré čáry orazítkovala zadní plexisklo, pár sekund na to střílel po průniku levou stranou Daňo, ale trefil jen Lindvalla do masky.
17:47'
Nepříjemná tečovaná střela Granberga jen těsně proskákala kolem tyče třinecké branky.
16:34'
Obrovská šance na druhé straně, poté co brankář Kacetl namazal protihráči, ten si najel před branku a vystřelil do třineckého gólmana.
16:08'
Další dobrá šance Ocelářů, Kurovský byl volný na pravé straně, ale jeho střela si nenašla cestu do branky.
15:13'
Po přihrávce Kurovského z pravého rohu střílel z mezikruží Chmielewski, brankář Lindvall jeho ránu fantasticky vyrazil vedle sebe, následně jeho spoluhráči nepustili Kurovského k dorážce.
14:57'
Hudáček zachytil přihrávku soupeře, přihrál na modrou Čukstemu, který z krkolomné pozice vystřelil na branku. Gólman Lindvall neměl problém zkrotit puk.
13:32'
Hrehorčák zavezl puk do útočného pásma, přihrál na pravou stranu, odkud vystřelil Dravecký. Jeho střelu od mantinelu vyrazil brankář Lindvall vyrážečkou vedle branky.
12:39'
Stenman zkoušel z pravého kruhu přihrát před branku, ale jeden z třineckých hráčů srazil puk bruslí za branku.
12:01'
Máme zde další komerční přestávku. Na světelné tabuli svítí skóre 0:0, ale na střely vede švédský tým 5:1.
11:32'
Jeřábek měl štěstí, jeho vyhození dle rozhodčích lízlo mantinel.
10:56'
Jonsson se rozjel středem kluziště, vjel do útočného pásma, ale následně odpálil puk vedle třinecké branky. Vypadalo to na dobrou šanci, ale byla rychle zmařena.
10:32'
Třineckým se daří vyhazovat kotouče až k druhé brance, domácí přesilovka pomalu končí.
09:42'
Ocelářům se podařilo vyhodit puk k Lindvallovi, který chytá druhý zápas ve třech dnech.
09:12'
Ocelářům se podařilo vyhodit, ale následně rozhodčí přerušili hru a vrátili dění před Kacetla.
09:00'
Skelleftea si zahraje první přesilovou hru. Na dvě minuty za držení byl vyloučen Libor Hudáček, který zřejmě chytil za dres Nilssona.
08:19'
Dravecký hledal od pravého mantinelu na přední tyči Lyszczarczyka, ale polský útočník ztečoval puk vedle branky.
07:24'
Nahození Joakima Lindströma od modré čáry prolétlo vedle tyče. Následný pokus Pelliky schoval pod lapačku gólman Kacetl.
07:01'
Po delší hře bez přestávky je tady ofsajd v podání třineckého celku a následná reklamní přestávka.
06:37'
Nahození Sandberga od levého mantinelu prolétlo po ledě a rozezvučelo brankovou konstrukci z boční strany.
05:45'
Hra se na chvíli uklidnila. Více jsou na puku hráči v černých dresech.
04:07'
Oceláři nevyužili šanci dva na jednoho, střela Svačiny z pravé strany skončila v boční síti. Přihrával Hudáček.
03:28'
Vrána si ze středu sjel do pravého kruhu a bekhendem vystřelil na branku, Lindvall puk vyrazil vedle.
02:58'
Prudká střela Sandberga z pravého kruhu orazítkovala pravý Kacetlův beton. Volný kotouč dojel třinecký hráč.
02:26'
Oskar Nilsson si najel z druhé vlny a vystřelil z vrcholu levého kruhu prudce, avšak nepřesně. Puk prolétl kolem pravé Kacetlovy tyče.
02:00'
L. Lindström s M. Lindholmem zavezli puk to útočného pásma, ale tam o něj přišli.
00:55'
Třineckým se povedlo vyhodit puk do útočného pásma a vystřídat.
00:36'
Nepřesná přihrávka jednoho z třineckých obránců končí zakázaným uvolněním.
00:30'
Ofsajd zastavil třineckou šanci na útok.
00:12'
První rozehra dlouho netrvala. Puk na ledě vydržel 12 sekund, pak zamířil mezi diváky. Vhazuje se před Kacetlem.
00:01'
Účastníci si vyslechli hymny obou států a za malou chvíli zápas odstartuje. Pořádně se usaďte, bude to jízda!
S Oceláři dorazila letecky také padesátka fanoušků, která je slyšet už před začátkem zápasu. Uvidíme, zda budou mít hlasovou převahu po celé utkání, protože moc příznivců domácího celku si cestu do haly nenašlo.
Po ledě švédské arény už bruslí trojice bruslařů s klubovými vlajkami domácí Skelleftey, které jsou ve žlutočerných barvách.

Skellefteå AIK: Lindvall (Hellnemo) – Nilsson, Salomonsson, Lundberg, Sandin-Pellika, Olsson, Granberg, Forsfjäll, Keilin – Wingerli, P. Lindholm, J. Lindström – Hugg, Jonsson, Möller – Kühnhackl, L. Lindström, M. Lindholm – Stenman, Sundsvik, Sandberg.
Trenér: Ohlsson.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček, Zeleňák – Růžička, Vrána, Roman – Svačina, Hudáček, Daňo – Kurovský, Voženílek, Chmielewski – Dravecký, Lyszczarczyk, Hrehorčák
Trenér: Moták.

Rozhodčí: Kova, Björk – Yletyinen, Persson.
Hezké nedělní odpoledne ze Skelleftea Kraft Areny, dnešní utkání zprostředkujeme přímo ze švédského města.
První zářiový týden míří do svého cíle. Do finiše se blíží i druhé kolo základních skupin Ligy mistrů. Jedním z osmi nedělních duelů je i švédsko-český souboj mezi Skellefteou a třineckými Oceláři.

Český mistr po pěti letech dokázal zvítězit v úvodním duelu Ligy mistrů. V roce 2017 Oceláři doma zdolali dánský Esbjerg vysoko 9:1. Nyní to vítězství nebylo tak výrazné, přesto je cenné. Nerodilo se lehce. V první třetině se prosadil Voženílek, na něj navázali až ve třetí části Daňo, Vrána a Zahradníček, kteří upravili skóre na 4:0. Belfast tak odjel ze Slezska bez vstřeleného gólu.

Ocelářům v tomto utkání chyběla pětice Adámek, Jaroměřský, Marcinko, Nestrašil a Hrňa. Do zápasu se tak dostal navrátilec z Frýdku-Místku Vladimír Svačina, roli sedmého obránce plnil mladý Zeleňák.

Švédský celek na úvod soutěže překvapil, když doma nezvládl zápas se švýcarským Davosem a prohrál 2:3. Jeden gól do sítě brankáře Lidvalla vstřelil i extřinecký Matěj Stránský. Skelleftea je tak po úvodním duelu v tabulce třetí bez bodu.

Dá se očekávat, že do branky se postaví tentokrát dvojnásobný účastník juniorského MS Linus Söderström, který v předchozích dvou sezónách oblékal dres finského Assatu.

Mezi klíčové hráče můžeme zařadit kapitána Oskara Müllera a vynikajícího obránce Jonathana Pudase, který byl vyhlášen nejlepším obráncem sezóny ve švédské SHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05.