KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Ufa - 4. ledna 2018   15:00

Spartak Moskva
21:12' Podšendjalov (Leščenko, V. Lajunen) • 28:11' Chochlačov (Radil, Kolcov) • 43:38' Stoa (Podšendjalov)
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)
Ufa
Ufa
27:00' Lisin  (Zubov) • 39:41' Larsen
Bespalov (29. Truškov) – Kolcov, Kalinin (C), Kulik, V. Lajunen, A. Osipov, Judin, Provolněv – Maxwell, Radil, Chochlačov (A) – Leščenko, Podšendjalov, Stoa – Mirnov, Nikoncev, A. Voronin (A) – V. Komarov, Cyplakov, A. Kuzněcov – Talalujev.
Eduard Odins, Denis Naumov – Artyom Savenkov, Dmitry Golovlyov
Lužniki Arena
Ufa

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. Na shledanou.
V zápase se prezentoval Lukáš Radil jednou asistencí při druhé brance Spartaku.
Celkově byl zápas hodně kvalitní, nechyběly branky a také šance. Šťastnějším celkem je nakonec domácí celek, který si připisuje důležité body do tabulky!
Je dobojováno. Ufa měla velký tlak v závěru při power play, ale nakonec nedokázala dostat puk do branky a po boji prohrává o jednu jedinou branku.
59:56'
Loginov ještě zkoušel střelu, ale Spartak blokuje.
59:25'
Šance! Puk nakonec po dorážce před brankou opustil brankoviště mimo.
59:08'
Spartak posunul puk do středního pásma...
59:00'
Ještě jedna minuta, Ufa zatím nevystřelila.
58:19'
Ufa hraje bez brankáře a po vyhraném buly se nachází v útočném pásmu soupeře.
58:17'
Larsen v šanci, ale Bespalov kryje!
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny a Ufa drží puk na svých čepelích.
56:26'
Do šance se dostal Ben Maxwell, ale Karejev ještě drží svůj celek nad vodou.
56:09'
Do konce zápasu již mnoho nezbývá a Spartak je v útočném pásmu.
55:28'
Velká šance Ufy, která nekončí brankou! Z opakovaného záběru nakonec Tkačov poslal puk do levé tyčky ze strany Bespalova a následně se odrazil pryč!
55:05'
Spartak dokázal ubránit další přesilovou hru a nyní se opět může soustředit na svou obrannou hru.
54:38'
Druhá minuta přesilové hry se odehrává víceméně mimo útočné pásmo Spartaku.
54:05'
První minuta je pryč a Spartaku se daří vyhodit puk.
53:46'
Ufa je nastěhována před brankou Bespalova.
53:24'
Velká možnost pro Ufu, která hraje přesilovou hru po vyloučení Kulika za držení.
53:05'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., držení protihráče).
52:54'
Tkačov se dostal ke střele na levé straně, ale neuspěl se svým pokusem.
52:24'
Ofsajd na straně Ufy a bude se vhazovat ve středním pásmu. Spartaku se podařilo nyní o něco omezit tlak svého soupeře.
51:41'
Spartaku se však daří nyní držet svého soupeře v jeho pásmu, což jim stačí.
51:09'
Dmitrij Judin nyní šetřil trochu čas. S pukem objel branku Karejeva a to bylo tak vše co dokázal.
50:37'
Střela, kterou Bespalov vyrazil před sebe, následně vyváží puk Lukáš Radil.
49:48'
Tentokrát se Ufa na pravé straně kluziště k ničemu nedostala a obránce Spartaku vyváží puk. Následně se ani Spartaku nedaří založit útočnou akci.
49:20'
Něco přes deset minut ještě zbývá do konce základní hrací doby a hostům chybí jedna vstřelená branka k dosažení nějakých bodů.
48:24'
Zakázané uvolnění domácích, kteří se v posledních minutách jen brání.
47:51'
Tkačov jako první vystřelil, tato střela byla nebezpečná. Avšak následný pokus z druhé strany byl ještě nebezpečnější a Bespalov se nyní předvedl výborným zákrokem.
47:20'
Přihrávka z pravé strany před branku neprošla, hra je po delší době nakonec přerušena.
46:41'
Ufa si vzala puk ve své třetině a rozjíždí se k dalšímu útočnému pokusu.
46:18'
Avšak se již dlouho nepřerušovalo a čas o něco více pokročil.
45:46'
Ufa je stále aktivnější a snaží se o bleskurychlé vyrovnání. Času mají relativně ještě dostatek.
44:54'
Linus Omark a Joonas Kemppainen si nyní přihrávali před brankou Spartaku a nebezpečně zde operovali. Nakonec se domácím daří vyvézt puk do bezpečí.
44:14'
Bespalov kryje střelu od modré. Ani jej nerozhodilo nepříjemné dorážení hráče Ufy před jeho brankou.
43:38'
Branka je tedy po delší době porady s video rozhodčím uznána!
Branku však šli ještě rozhodčí diskutovat s video rozhodčím, tak uvidíme. Osobně bych neřekl, že byl nějaký problém. Pravděpodobně řeší jestli nedošlo při přechodu do útoku k ofsajdu ze strany Spartaku. Ze záběru by mělo být vše v pořádku.
43:38'
Spartak právě vstřelil branku!
Obrana Ufy nyní nedokázala ubránit RYANA STOU, který si s pukem nabruslil až před branku a podařilo se mu na dvakrát či na třikrát překonat Karejeva v brance. Asistence: Arťom Podšendjalov.
43:11'
Linus Omark byl nyní ubráněn a ke střele z pravé strany se nedostal. Avšak nakonec je nucen Bespalov dávat pozor a kryje puk.
42:19'
Ufa vstoupila do závěrečné třetiny aktivněji a více mají puk ve své moci.
41:15'
Po vyhraném buly se hosté dostali ke střele, ale ta zamířila nad branku.
41:15'
40:36'
Omark s pukem za brankou Spartaku, nakonec se puk dostává pryč.
40:20'
Kalinin již byl na trestné lavici, nakonec byl odvolán a vylučovat se nebude.
40:01'
Druhá třetina nám nabídla ještě lepší hokej než ta první. Opět se hrálo dost svižně a začaly také padat branky. Nejprve se na začátku třetiny dostali do vedení domácí. Ufa se následně dostala více do hry a dokázala vyrovnat. Spartak však odskočil do vedení podruhé. V druhé desetiminutovce jsem mohli vidět vyrovnanou bitvu, ve které se pár sekund před koncem druhé třetiny opět prosadili hosté a vyrovnali tak na 2:2 před třetí třetinou.
40:00'
39:41'
Bespalov se vrací zpět do své branky.
39:41'
Ufa právě vstřelila branku!
A nakonec se Ufa dokázala devatenáct vteřin před koncem druhé třetiny prosadit. První střelu Truškov stačil vyrazit a obránce odehrál puk z brankoviště. Avšak k puku se následně dostává PHILIP LARSEN, který vystřelil a prostřeluje překvapeného Truškova, který si myslel, že má puk někde ve své výstroji. Bohužel pro něj skončil za jeho zády.
39:30'
A již je v pásmu soupeře a vyslala dvě nebezpečné střely, Truškov úspěšnější.
39:10'
V poslední minutě druhé třetiny drží Ufa puk ve svém pásmu a nejspíše stihne ještě nějaký útok.
38:48'
...nakonec se Ufa dokázala osvobodit a odehrála puk do středního pásma.
38:26'
Nyní Spartak operuje za brankou Ufy...
37:48'
Avšak Ufa ubránila svou modrou čáru a nedovolila soupeři podniknout útok.
37:26'
Domácí si rozehráli puk ve vlastním pásmu a rozjíždí se vstříc Karejevovi.
37:04'
Přihrávka na Radila, ale ten byl v ofsajdu.
36:21'
Truškov v prvním ostřejším zákroku a ihned na výbornou. Střelu z bezprostřední blízkosti stačil vyrazit mimo nebezpečnou zónu!
35:22'
Voronin se při pokusu dostat do útoku provinil ofsajdem a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
35:08'
34:58'
Střela z levé strany, ale mířila mimo branku Karejeva.
34:19'
Ne, tahle přesilovka domácím zatím vůbec nejde a Ufa v pohodě vyhazuje puky ze své třetiny.
33:36'
Spartak se zatím nedokázal usadit v útočném pásmu a musí začít další pokus od své branky.
33:08'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., sekání).
32:37'
Nikoncev si nabruslil před branku, ale puk poslal jen vedle pravé tyče.
32:23'
Ufa se ubránil útoku soupeře a posílá puk do středního pásma, následuje komerční pauza.
31:13'
Nyní střelec poslední branky, Alexandr Chochlačov, se prezentoval střelou nad branku.
30:59'
Oba celky si nyní vzájemně půjčují puk a snaží se ohrozit jednoho z brankářů.
30:28'
Tak první desetiminutovka druhé třetiny nám přinesla pěknou hru, co přinese ta druhá část?
28:11'
Bespalov má zřejmě nějaké problémy s bruslí a střídá jej Truškov.
28:11'
Druhá třetina je velmi kvalitní. Spartak se postaral o další branku. Lukáš Radil šikovně vystřelil a jeho ránu vyrazil Karejev jen svým betonem. Avšak ALEXANDR CHOCHLAČOV dojel puk a poslal jej mezi betony Karejeva. Asistence: Lukáš Radil a Kirill Kolcov.
27:57'
Před Bespalovem se opět objevil osamocený puk, ale nikdo jej nedokázal dostat do branky.
27:00'
A je vyrovnáno! ENVER LISIN opustil trestnou lavici. Dostal ideálně puk na modrou čáru a nikým nehlídán se rozjel na Bespalova, kterého pěknou ranou prostřeluje. Asistence: Ilja Zubov.
26:39'
26:23'
Další střela byla sražená do rohu kluziště, tentokrát od Kolcova.
25:57'
Nikoncev a jeho pokus byl blokovaný. Spartak stále drží útočné pásmo, Ufa nedokáže vyhodit.
25:39'
Polovina přesilové hry je pryč a Spartak ji zatím hraje sympaticky.
25:34'
Nebezpečná střela od modré opět zaměstnala Karejeva. O střelu se zasloužil Kalinin.
24:59'
Spartak se po vyhraném buly usadil ihned v pásmu a donutil Karejeva k zákroku.
24:39'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Enver Lisin – 2 min., sekání).
23:55'
Lukáš Radil na druhé straně dal najevo, že Spartak míní být i nadále nebezpečný před Karejevem. Jeho střela byla blokována.
23:25'
Ufa zatlačila svého soupeře a Omark se objevil nebezpečně před brankou,ale byl ubráněn. Ufa nadále drží puk na svých čepelích.
22:25'
Ufa v útoku a snaží se o rychlou odpověď. Zatím bez nějakého velkého nápadu.
21:12'
A dočkáváme se první branky zápasu u které hráči Ufy úplně zapomněli na obranu. Do úniku se dostal Leščenko, který následně ještě přihrával na ARŤOMA PODŠENDJALOVA a ten dorazil puk do branky. Asistence: Vjačeslav Leščenko a Ville Lajunen.
20:45'
Z prvního útoku Spartaku nevzešla žádná nebezpečná situace.
20:01'
První třetina nám branku sice nepřinesla, ale mohli jsme sledovat poměrně rychlý a svižný hokej. Každý celek si vypracoval pár dobrých šancí. Avšak brankáři a celkově obrana obou celků si zatím počíná velmi dobře a na branku si musíme počkat při nejmenším do druhé třetiny.
20:00'
19:23'
V posledních sekundách první třetiny ještě zahrozila Ufa, ale ani ona nedokázala na Bespalova vyzrát.
18:41'
Hraje se vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, ale zatím oba brankáři drží čisté konto.
17:26'
Anatolij Nikoncev měl další dobrou šanci, kdy se sám objevil před brankou po přihrávce. Avšak nedokázal přehodit betony brankáře Karejeva!
17:00'
Ještě tři minuty zbývají do konce úvodní třetiny. Spartak se pohybuje s pukem v útočné třetině a snaží se o vstřelení úvodní branky.
15:38'
Nebezpečně se nyní objevil puk před brankou Bespalova, ale obrana Spartaku si vše pohlídala a ubránila tuto situaci.
15:17'
Nakonec se domácím daří dostat puk pryč a Spartak přežil tuhle chvíli, kdy jeden z nich neměl k dispozici svou hůl.
15:04'
Ufa v útočném pásmu a jeden z hráčů Spartaku ztratil hůl.
14:36'
Nahození od modré čáry kryje Karejev a bude se vhazovat po jeho pravici.
13:47'
Avšak nedokázala ideálně rozehrát a zaútočit. Spartak opět zaměstnává obranu svého soupeře.
13:24'
Nyní mají hráči Ufy puk pod kontrolou za svou brankou a čeká se na vystřídání hráčů.
13:00'
Domácí se nastěhovali do útočného pásma, ale zatím bez střelby na branku.
12:23'
A jejich úspěšnost se jen potvrdila a oslabení zvládli v pohodě.
12:15'
11:51'
Ufa se zatím marně snaží ohrozit branku Bespalova.
11:17'
Spartak v úspěšnosti ubráněných přesilovek se celkově řadí na sedmé místo, což je dobrá vizitka.
10:37'
Střelu Larsena vyráží Bespalov, následně se domácím daří vyhodit puk.
10:15'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ben Maxwell – 2 min., podražení).
09:48'
Hraje se ve středním pásmu a oba celky si nyní střeží svou modrou čáru.
08:35'
Linus Omark má momentálně velmi dobrou formu a v posledních čtyřech zápasech zaznamenal celkem devět kanadských bodů!
08:35'
Nikita Bespalov si připisuje další důležitý zákrok po šanci Omarka!
08:01'
Teemu Hartikainen dostal puk na svou pravou stranu, ale neposedný puk na jeho čepeli způsobil, že jeho střela byla nepřesná.
07:49'
Nahození ze středního pásma raději Karejev ukrývá pod svou lapačku a bude se vhazovat před jeho brankou.
07:07'
Až nyní po zásahu Karejeva se hra přerušuje a následuje komerční pauza.
06:54'
Dobrých pět minut se již nepřerušovala hra.
06:16'
Do velké šance se dostal Enver Lisin, který si vzal puk ve středním pásmu a ujížděl sám na Bespalova. Ten betonem nedovolil zakončení u jeho levé tyčky!
05:43'
Spartak ve své třetině úspěšnější u mantinelu a přesouvá hru do středního pásma.
05:14'
Spartak v útoku nedokázal přihrát puk zpoza branku a Ufa otáčí hru dopředu.
04:35'
Ufa zavezla puk do pásma soupeře, ale následně se z něho vlastní vinou dostávají pryč a musí od znovu.
03:56'
Sledujeme svižný začátek zápasu, kdy se přerušuje velmi sporadicky.
03:32'
Anton Burdasov vystřelil, ale nedokázal zamířit ideálně a puk míří mimo za branku.
02:55'
Další střela, tentokrát od modré čáry, Karejev a jeho obrana opět úspěšnější. Nyní již Ufa dokázala dostat puk z vlastní třetiny.
02:25'
Po další střele musel vyrazit puk svými betony brankář Ufy. Spartak nyní zatlačil svého soka.
01:57'
Anatolij Nikoncev se dostal ke střele, ale nedokázal zamířit přesně, Spartak stále drží puk v útočném pásmu Ufy.
01:38'
Spartak se snažil ohrozit brankáře Karejeva, ale střela byla blokována a následně se Ufa osvobozuje.
01:10'
Na druhé straně se dostal ke střele mimo Lisin.
00:30'
Po úvodním buly se do útoku dostali domácí hráči, ale první střelu na Karejeva nevyslali.
00:01'

Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Kolcov, Kalinin (C), Kulik, V. Lajunen, A. Osipov, Judin, Provolněv – Maxwell, Radil, Chochlačov (A) – Leščenko, Podšendjalov, Stoa – Mirnov, Nikoncev, A. Voronin (A) – V. Komarov, Cyplakov, A. Kuzněcov – Talalujev.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Nalimov) – Bartulis, Gončarov, Loginov, S. Garejev, Arzamascev, Larsen, Panin (A) – Korotkov, Kuzmin, Soloduchin – M. Majorov, Tkačov, Sajustov – Burdasov, I. Makarov, Zubov (C) – Lisin (A), Hartikainen, Omark – Kemppainen.

Rozhodčí: Eduard Odins, Denis Naumov – Artyom Savenkov, Dmitry Golovlyov.
Spartak Moskva má v letošním ročníku velký potenciál se dostat do vyřazovacích bojů v play off. Vrací se zpět do své arény po dlouhém venkovním tripu. Z pěti zápasů dokázal vybojovat sedm bodů z celkových patnácti možných. Nyní by rád určitě přidal další body ze zápasů na domácí scéně a odskočil bodově na Čerepovec, který na devátém (nepostupovém místě) má 67 bodů a to znamená, že na Spartak ztrácí jen jeden bod.
Salavat Julajev Ufa
Ufa se nachází na šestém místě se ziskem 72 bodů a momentálně se může pyšnit vcelku dobrou fromou, kdy poslední čtyři utkání neprohrála. I když v tom posledním slavila vítězství až po prodloužení proti Jugře. Ufa se Spartakem odehraje již sedmý venkovní zápas v řadě a vzhledem k její poslední formě to bude mít domácí Spartak hodně těžké.
Vzájemné zápasy v roce 2017
Ufa Sp. Moskva 5 : 4
Ufa Sp. Moskva 3 : 1 (přátelské utkání)
Ufa Sp. Moskva 5 : 3
Lze z toho soudit, že Ufa v posledních třech zápasech nad svým soupeřem dokázala zvítězit. Avšak nyní bude Ufa v pozici hostů a to může v této bilanci po dnešním zápase vnést změnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.