KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Riga - 22. února 2019   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
25:06' Světlakov (Tělegin, Marčenko) • 29:03' Vey (Kaprizov) • 59:58' Grigorenko
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Riga
Riga
CSKA Moskva
I. Sorokin (Treťjak) – Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson, A. Romanov, Blažijevskij, Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Andronov, P. Karnauchov, Scott – Tolčinskij, Al. Popov, Mamin – Tělegin, Hansen, Světlakov – Kanickij.
Ovčinikov, Fatejev – Zacharenkov, Šeljanin
CSKA Ice Palace
Riga
Biljalov (Silovs) – Zile, Ališauskas, Gimajev, Sotnieks, Šulenin, Zanetti, Maione – M. Redlihs, Darzinš, Videll – Meija, Gegeris, Batna – Marenis, Gillies, McMillan – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Berzinš.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Československá stopa v utkání

V ani z jednom týmů nepůsobí žádný český nebo slovenský hráč.

Zablokované střely: 24 – 7.
Je dobojováno. Dinamo Riga se do letošních bojů o Gagarinův pohár nepodívá. Nedokázalo využít zaváhání osmého Viťazu, a z horkého ledu si odváží prohru 3:0 a kýžené body, které by ji zaručily účast v play-off nezískala. Naopak CSKA se stalo vítězem základní části KHL!
59:58'
CSKA právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Kirill Kaprizov vybojoval v rohu kluziště kotouč pro MICHAILA GRIGORENKA, a ten trefil prázdnou branku – 3:0! Asistence: Bez asistence.
59:30'
Kristaps Sotnieks (Riga) trefil svou ranou Alexandra Popova, Rize se sen o playoff rozplývá.
59:02'
Emils Gegeris (Riga) z pravé strany minul trestuhodně! Ilja Sorokin už ležel na ledě, ale přesto nebyl překonán.
58:32'
Andrisi Džerinšovi (Riga) nesedla rána a skončila vedle domácí branky. Tlak Dinama pokračuje.
58:10'
Riga opět s pukem v útočné třetině.
58:01'
Ze střední třetiny minul prázdnou branku Rigy Greg Scott (CSKA Moskva)!
57:41'
Lauris Darzinš (Riga) nahodil kotouč vedle domácí branky.
57:10'
Dinamo se drží v útočné třetině s pukem na holi.
56:58'
Brandon McMillan (Riga) tečoval na brankovišti, Ilja Sorokin na místě.
56:33'
Ģirts Ankipāns to zkouší již nyní bez brankáře! Riga v šesti, Timur Biljalov na střídačce!
56:33'
Střela Mikelise Redlihse (Riga) zablokována do ochranné sítě.
55:23'
Roberts Lipsbergs (Riga) našel krásnou žabičkou u zadní tyče Anthony-Marca Zanettiho (Riga), ten však snížením pohrdl a minul! Dnes není Rize přáno!
55:01'
Pět minut do konce, Riga potřebuje nutně snížit a dělá pro to opravdu všechno, co je v jejích silách.
54:18'
Linus Videll (Riga) u pravé tyče vysunutého Maioneho, ten však přihrávku nedokázal v kleče trefit.
53:20'
Ivan Tělegin (CSKA Moskva) si narazil se Sergejem Andronovem, ale prvně jmenovaný se nakonec ke střele nedostal. Největší tlak Dinama je však už minulostí a play-off se lotyšskému celku vzdaluje.
51:43'
Mathew Maione (Riga) zachránil hosty, jelikož do úniku dvou proti jednomu se řítili Michail Grigorenko a Sergej Tolčinskij.
50:56'
První formace CSKA vrátila hosty na zem. Linden Vey a Kirill Kaprizov nadělili obraně Rigy pořádné potíže, avšak bez pohromy.
50:02'
Kristaps Sotnieks (Riga) posílal odražený kotouč zpět na Sorokina, ten byl však opět na místě a svým pravým betonem opět zasáhl! Teď má Rigy slušný tlak.
49:32'
Oskars Batna (Riga) pálil dvakrát od modré, ani jeden pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
48:31'
Dinamo dělá pro úspěch opravdu maximum! Lauris Darzinš (Riga) se jako další dostal do skvělé šance, ale sám před Sorokinem také neuspěl! Teď drží CSKA jednoznačně jejich brankář!
48:02'
Kanadský obránce Mathew Maione (Riga) to vzal na sebe, přešel přes trojici obránců, ale jeho bekhendový pokus kryl skvěle ramenem Ilja Sorokin!
47:18'
Po reklamní pauze opět na ledě Mathew Maione a vepředu první útočná trojice.
47:17'
Sergej Gimajev (Riga) vypálil nadvakrát od modré, a druhá rána prošla na Sorokina, ten toho moc neviděl, přesto máchl lapačkou a předvedl oku lahodící zákrok!
45:20'
Kouč Rigy Ģirts Ankipāns posílá na led snad ob střídání Mathew Maioneho a první útočnou pětku, zatím to však efekt nemá.
44:58'
Kristaps Zile (Riga) poslal na domácí branku skrytou ránu, Ilja Sorokin si ji však našel a vyrazil do rohu kluziště. Riga se snaží s utkáním něco udělat, ale lotyšský celek to má opravdu těžké.
43:43'
Greg Scott (CSKA Moskva) se hodně odvážné postavil ráně Mathew Maioneho, ale domácí útočník střele zamezil a dokázal, že domácí dávají do dnešního utkání vše a nic nevypouští.
43:37'
Tentokrát zahrálo na icing CSKA. Vhazovat se bude před Sorokinem.
42:55'
Mathew Maione (Riga) žádného ze spoluhráčů a pískal se icing Rigy.
42:40'
Linden Vey (CSKA Moskva) prověřil Timura Biljalova, ten však okamžitě vyklepal kotouč ze své lapačky.
41:43'
CSKA hraje v plném počtu.
41:15'
Linus Videll našel před brankou Gintse Meiju, ten byl však zády k brance a velmi těžko zakončoval.
40:43'
CSKA nakonec donutilo hosty k chybě a domácí se osvobodili.
40:20'
Rigase usadila v pásmu, ale zatím hodně kostrbatě kombinuje.
40:01'
Třetí třetinu zahajuje Riga v početní převaze, jenž může trvat ještě 1:43.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:16 .
Střely na branku ve 2. třetině: 9 – 8.
Pokud chce Riga do play-off musí ve třetí třetině minimálně srovnat krok, nicméně zatím je obrana domácích velmi spolehlivá, jako již tradičně.
Ve druhé třetině začali padat branky. K nelibosti Rigy, bojující o play-off, se tak stalo do její sítě. Po brankách Andreje Světlakova a Lindena Veye vede domácí favorit 2:0!
40:00'
39:43'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Romanov.
38:54'
Ofsajd zastavil akci lotyšského celku.
38:28'
Kotouč na domácí střídačce, vhazovat se bude ve střední třetině. Laurise Darzinše ještě na střídačce mrzela nevyužitá šance z před chvíle.
37:40'
Lauris Darzinš (Riga) ujel po pravé straně po přihrávce od Maioneho, ale Ilja Sorokin (CSKA Moskva) dnes vypadá v brance domácích velmi spolehlivě a svou bližší tyč si skvěle pohlídal!
36:55'
Vitalijs Pavlovs (Riga) nahodil obloučkem kotouč od červené čáry, Ilja Sorokin betony poslal kotouč do rohu kluziště.
35:49'
Kirill Kaprizov (CSKA Moskva) jel sám na branku, ale ještě si přibrzdil a chtěl vyzvat Michaila Grigorenka ke skórování, nicméně tento efektní kousek byl již navíc a obrana Rigy zasáhla.
34:58'
Domácí v plném počtu, ve stejnou chvíli zmatek před Sorokinem, ale nikdo z hostů nedokázal kotouč dorazit do sítě.
34:10'
Zileho střela se zastavil o hlouček hráčů před Sorokinem.
33:34'
Ivan Tělegin (CSKA Moskva) navíc ve velké šanci v oslabení trefil pravou ruku hostujícího brankáře!
33:24'
Zatím se hraje přesilovka Dinama před brankou Timura Biljalova, dnes opravdu nejsou přesilové hry lotyšského celku nebezpečné.
32:58'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Čmychov – 2 min., hákování).
31:28'
Greg Scott (CSKA Moskva) našel mezi kruhy opět Lidena Veye, ten tentokrát branku hostů svou ranou minul.
31:28'
Ofsajd Dinama.
31:11'
Dinamo vycítilo, že do toho bude muset šlápnout, další náznak tlaku skončil ranou Maioneho vedle Sorokinovi branky.
30:01'
Mohlo být sníženo! Riga si vytvořila v brankovišti domácích obrovský tlak, ale nikdo nedokázal kotouč docpat za Sorokina! Největší šanci měl asi Dmitrij Šulenin, ale ani on nepropašoval puk do sítě.
29:03'
S Rigou to nevypadá dobře. První formace CSKA našla recept na Timura Biljalova a LINDEN VEY trefil z mezikruží přesně mezeru mezi betony hostujícího brankáře – 2:0! Asistence: Kirill Kaprizov.
28:42'
Brandon McMillan (Riga) se s kotoučem nedostal přes výborně bráněnou modrou čáru domácích.
28:14'
Přihrávka Mathew Maioneho skončila na zakázaném uvolnění.
27:28'
CSKA dnešní zápas rozhodně nevypouští a Dinamo má poslední minuty veliké potíže vůbec opustit své obranné pásmo.
26:37'
Kotouč na střídačce domácích, vhazovat se bude ve střední třetině.
25:07'
Branka potvrzena videem – Andrej Světlakov – 1:0!
25:06'
Branku stále zkoumá video!
25:06'
Branku domácích bude ještě zkoumat video!
25:06'
Rize se komplikují vyhlídky na play-off. Alexej Marčenko našel mezi kruhy ANDREJE SVĚTLAKOVA a ten kotouč tečoval pod horní tyč Biljalovi branky – 1:0! Asistence: Ivan Tělegin a Alexej Marčenko.
24:34'
Na druhé straně se k dvojité střele dostal Emils Gegeris (Riga), ale ani jeden pokus nemířil mezi tyče.
23:45'
Kirill Kaprizov (CSKA Moskva) se velmi rychle prohnal po levé straně, ale nedokázal pořádně vystřeli a skončil s pukem na zadním mantinelu. První lajna domácích hraje však dnes velmi dobře.
23:05'
Mathew Maione (Riga) výborně naznačil střelu a postupoval dále s kotoučem, nicméně jeho následnou nabídku před branku si CSKA pohlídalo.
22:43'
Klas Dahlbeck (CSKA Moskva) trefil svou ranou pouze před brankou stojícího spoluhráče Maxima Mamina.
22:02'
Aktivitou v útočné třetině oplýval Pavel Karnauchov (CSKA Moskva), ke střele však domácí útočník nedostal. Začátek druhé třetiny je hodně upracovaný.
21:11'
Ta je však záhy u konce a hraje se v pěti na obou stranách.
21:00'
Riga v plném počtu a začíná velmi krátká přesilovka hostů.
20:30'
Michail Naumenkov (CSKA Moskva) nedostal kotouč na branku přes blok Laurise Darzinše.
20:01'
Druhá třetina začíná ve čtyřech na obou stranách.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22 .
V současně hraném utkání, které velice zajímá Dinamo, prohrává Viťaz s Jekatěriburgem 0:2, což hraje do karet právě lotyšskému celku. Ten však i přesto potřebuje aspoň bod z dnešního utkání. Další utkání, které je důležité v boji o play-off: Soči – Slovan 0:0, tady se však dá předpokládat, že si Soči utkání pohlídá.
Střely na branku po 1. třetině: 3 – 5.
V Moskvě jsme sledovali velmi vyrovnanou třetinu, ale branku jsme neviděli. Dle mého soudu zde může Dinamo klidně vybojovat potřebný bod, klidně oba dva.
20:00'
19:11'
Síly na ledě se srovnají. Dvě minuty za hákování pro Jannika Hansena (CSKA Moskva).
19:00'
Kristaps Zile (Riga) zahákoval Alexeje Marčenka v brejku, ale sudí udělil domácímu obránci pouze dvě minuty za hákování. Tady se však mělo pískat trestné střílení. Mezi domácím hráčem a brankářem nebyl již opravdu nikdo.
18:08'
Ilja Sorokin (CSKA Moskva) se pouze ohlédl proti ráně z hole Sotniekse od modré.
16:48'
Ofsajd domácího CSKA.
16:20'
Ivan Tělegin (CSKA Moskva) nezastihl přihrávku na útočné modré, zadarmo se k puku dostali hosté z Rigy.
15:25'
Mírný tlak Dinama nevyústil ve střelecký pokus. V čisté nahotě se opět ukazuje síla domácí obrany.
14:15'
Opět aktivní Linden Vey (CSKA Moskva), tentokrát hledal přes brankoviště spoluhráče Kaprizova, ale obrana Dinama zahrála dobře a kotouč na střelce domácích nepustila.
13:35'
Brandon McMillan (Riga) motal domácí obranu, avšak poté poslal kotouč před branku, a tam byl pouze Ivan Tělegin (CSKA).
12:30'
Vitalijs Pavlovs (Riga) si poradil v rohu kluziště s Karnauchovem, poté však hosté vyhodili na icing.
11:24'
První formace CSKA je jednoznačně nejnebezpečnější, opět to byl Linden Vey jenž ohrožoval Bljalova, ale branku tentokrát netrefil.
10:55'
Střela z hole Linuse Vidella nedošla až k Sorokinovi.
09:42'
Ofsajd Dinama. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
08:48'
Alexandr Romanov (CSKA Moskva) svou ránu nevtlačil mezi tyče. Domácí začínají zvyšovat obrátky.
08:10'
Michail Grigorenko (CSKA Moskva) našel mezi kruhy najetého Klase Dahlbecka, toho však vychytal vyrážečkou Timur Biljalov (Riga)!
07:38'
Sergej Tolčinskij (CSKA Moskva) na ledě, domácí jsou kompletní.
06:53'
Lauris Darzinš (Riga) nezpracoval kotouč na pravém kruhu, čehož využil Alexej Marčenko a vyhodil puk přes celé kluziště.
06:14'
CSKA dvakrát po sobě vyhodilo kotouč přes celé kluziště. Ani druhá přesilovka Dinama nevypadá dobře.
05:38'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Tolčinskij – 2 min., podrážení).
05:36'
Timur Biljalov (Riga) v permanenci. Alexej Marčenko pálil od modré, ale hostující brankář na místě.
05:15'
Domácí o sobě dali vědět, Greg Scott střílel přes obránce na zadní tyč, ale těsně minul.
04:16'
Ilja Sorokin (CSKA Moskva) vyrazil hřbetem své lapačky pokus Pavlose od levého mantinelu, aktivita Dinama je celkem pochopitelná.
03:50'
Ofsajd zastavil akci domácích.
03:07'
CSKA v plném počtu, Kirill Kaprizov na ledě.
02:50'
Linus Videll (Riga) už skoro mohl zvedat ruce nad hlavu! Odrazil s k němu kotouč u pravé tyče, nicméně švédský útočník jej neuklidil do polo odkryté branky! Úžasný zákrok betonem si připsal Ilja Sorokin!
02:30'
Mathew Maione (Riga) nahazoval kotouč od modré, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
02:01'
Dinamo se zatím neusadilo v útočné třetině a úvodní přesilovka je spíše zahřívací.
01:11'
CSKA dostalo puk přes celé hřiště, a to ihned po vhazování.
01:07'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Kaprizov – 2 min., vysoká hůl).
01:04'
Na druhé straně velmi nenápadnou ranou ohrozil hostující branku Linden Vey (CSKA Moskva), jenž našel před brankou tečujícího Grigorenko, ale jeho pokus se otřel o horní tyč.
00:43'
Brandon McMillan (Riga) neuspěl s první akcí a byl zastaven v rohu hrací plochy.
00:01'
CSKA vyhrálo buly. Připomínám, že DInamo dnes hraje téměř o všechno, pokud se chce účastnit letošního play-off KHL.
00:01'

CSKA Moskva: I. Sorokin (Treťjak) – Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson, A. Romanov, Blažijevskij, Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Andronov, P. Karnauchov, Scott – Tolčinskij, Al. Popov, Mamin – Tělegin, Hansen, Světlakov.

Dinamo Riga: Biljalov – Zile, Ališauskas, Gimajev, Sotnieks, Šulenin, Zanetti, Maione – M. Redlihs, Darzinš, Videll – Meija, Gegeris, Batna – Marenis, Gillies, McMillan – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Berzinš.

Rozhodčí: Ovčinikov, Fatejev – Zacharenkov, Šeljanin.