KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Novosibirsk - 22. února 2019   17:30

OMSK
OMSK
04:18' K. Semjonov (Jemelin) • 09:46' Zernov (Šumakov, J. Medveděv) • 15:14' I. Michejev (Širokov, J. Medveděv) • 18:28' Fisenko (Manukjan, Stas) • 21:03' Stålberg (Jemelin, Šumakov) • 25:45' K. Semjonov (Jaremčuk) • 28:10' Šumakov (Pokka, K. Semjonov)
7:3
(4:1, 3:1, 0:1)
Novosibirsk
Novosibirsk
13:09' Michajlov  (Prince, Brulé) • 33:41' Kazakov  (Prince) • 45:58' Šarov  (Demidov, Sajustov)
OMSK
Bobkov (41. Nalimov) – Franson, J. Medveděv (C), Čudinov, Jemelin, Pokka, Pivcakin (A), Bondarev, Jaremčuk – I. Michejev (A), Zernov, Širokov – Beck, Desharnais, Stålberg – K. Petrov, K. Semjonov, Šumakov – Manukjan, Stas, Fisenko.
Ansons, Birin – Golovljov, Savenkov
Balašicha Arena
Novosibirsk

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Střely na branku ve třetí třetině: 10-10
Střely na branku celkem: 37-25.
Základní část KHL je za námi. Novosibirsk může těšit snad jen fakt, že ve své poslední letošní třetině zvítězil. Hosté potvrdili, že se jim v posledních zápasech vůbec nedařilo a prakticky bylo rozhodnuto po první třetině. Sibir prohrává i páté utkání v řadě a jak už bylo jasné před tímto soubojem, zůstane těsně před branami play-off. Naopak Omsk se výborně naladil před vyřazovací částí, jeho protivníkem tam bude Kazaň!
59:34'
Sajustov to vzal na sebe, přešel přes dva hráče, vzápětí zakončoval do horní části branky. Nalimov puk vyrazil do bezpečí!
58:56'
Domácí brankář držel puk, útočník Brulé se tam poté zbytečně pustil do Bondareva, čímž hru vykázal do středního pásma.
58:13'
Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí části, vhazovat se za malou chvíli bude po pravé ruce domácího gólmana Nalimova.
57:31'
Čárový rozhodčí po rozehrávce domácích upažil, zakázané uvolnění se nepískalo. Novosibirsk rozjíždí jednu z posledních svých akcí v tomto ročníku celé soutěže!
56:42'
Další přerušení hry, další vhazování před Krasikovem. Ten si ani v závěru nemůže stěžovat na nedostatek práce.
56:00'
Po zákroku Krasikova se o dorážku pokoušeli Fisenko se Šumakovem. Hostující brankář nakonec dokázal uhlídat puk.
55:24'
Šaškov se otočil z pukem a střílel od mantinelu. Nalimov měl odkrytý výhled, připsal si hodně snadný zákrok a přerušil hru.
54:47'
Z hodně těžkého úhlu na levé straně zakončoval Stålberg. Brankář Krasikov si pohlídal bližší tyčku, jistý zákrok to ale určitě nebyl.
54:10'
Tempo hry oproti úvodním dvěma třetinám hodně opadlo, v posledních minutách se hraje především ve středním pásmu.
53:22'
Útočník Romancev nahodil puk do útočné třetiny, poté se dostal do kontaktu se soupeřem a marně se dožadoval faulu.
52:55'
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. To ale až po poslední reklamní pauze v dnešním zápase.
52:28'
Čudinov se vrátil na led, Novosibirsk ale pokračoval v útočné snaze. Bekhendem to zkoušel Brulé, domácí gólman si pohlídal bližší tyčku!
51:29'
Polovina přesilové hry hostů je za námi. Omsk zatím bez problémů brání, domácí znovu vyhazují přes všechny čáry.
50:51'
Hosté teď zamkli svého soupeře, poté se ke střele z mezikruží dostal Komarov. Brankář Nalimov si s jeho pokusem poradil!
50:23'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., sekání).
50:11'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka, Šaškov teď dělá domácí braně obrovské problémy. Hlavní sudí má zdviženou pravici, bude se vylučovat!
49:31'
Nepřesnosti v domácí rozehrávce, čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění Omsku, hra se stěhuje zase před Nalimova.
48:50'
Několik těžkých zákroků Nalimova. Domácí gólman teď chytře přerušil hru, jeho spoluhráči byli na ledě dlouho a mohou vystřídat.
48:03'
Za brankou hostujícího týmu se kotouče zmocnil Jaremčuk. Ten se snažil zasunout za ležícího brankáře Krasikova, nakonec se mu to nepovedlo!
47:19'
Brankář Krasikov puk vyrazil do ochranné sítě, vzápětí se vydal na střídačku. Je tady totiž první reklamní přestávka.
46:44'
Do útočné třetiny se dostal Šaškov, který udělal kličku, následně posílal od mantinelu přihrávku před branku. Domácí se zvládli ubránit.
45:58'
Sibir právě vstřelil branku!
S prvním střeleckým pokusem si brankář Nalimov ještě poradil. K bekhendové dorážce se dostal ALEXANDR ŠAROV, jehož bekhendové zakončení mířilo pod horní tyčku! Asistence: Nikolaj Demidov a Dmitrij Sajustov.
45:09'
Několik nepřesností na obou stranách. Tempo hry ve třetí části trochu opadlo, domácí už rozhodně nikam nepospíchají.
43:11'
Ve třetí části se zatím moc nepřerušuje, domácí si v tuto chvíli dávali přednost, ke střele se nakonec nedostali, u puku soupeř.
42:22'
Hosté se dostali do útočné třetiny, Milovzorov hledal Sajustova. Ten se ke kotouči nedostal, Sibir se musí rychle vracet.
41:29'
Ze středního pásma nahazoval Loginov. Brankář Nalimov zachytil puk, následně pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude v obranné třetině Omsku.
40:33'
Domácí celek hned v úvodu třetí části svého protivníka zamkl v jeho obranné třetině a kombinuje, na ledě je Zernov.
40:01'
Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Igor Bobkov, přichází Ivan Nalimov.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:22.
Střely na branku ve druhé třetině: 14-6
Tak jako v první dvacetiminutovce, i v té druhé jasně dominoval Omsk, který přidal další tři branky. Domácí mají jasnou převahu, navíc rozdíl ve skóre mohl být daleko vyšší, obrana Novosibirsku dnes vůbec nestíhá. Hosté v závěru spíše jen kosmeticky upravili skóre. Uvidíme, zda i třetí třetina nám nabídne další góly.
40:00'
39:44'
Omsk mohl do zajímavého přečíslení, nakonec ale zklidnil hru a střídal. Víc už se ve druhé části hry nejspíše nestane.
38:53'
Individuálně to zkoušel Kazakov. Jeho bekhendové zakončení směřovalo na bližší tyčku, domácí brankář byl pozorný a puk vyrazil!
37:55'
Závar před hostující brankou, celou situaci vyřešil Krasikov, který zalehl kotouč. Vhazovat se bude v útočné třetině Omsku.
37:00'
I nadále sledujeme hodně bezstarostný hokej s řadou šancí na obou stranách, do konce první části zbývají tři minuty.
36:19'
Přesilovka domácích hokejistů je u konce, Milovzorov se vrátil na led. Hra se v posledních minutách trochu vyrovnala.
35:29'
Zahrozili také hosté. Brankář Bobkov vyrážel opět do ochranné sítě, přesilová hra domácích spěje ke svému konci.
34:30'
Dobrá šance Omsku! Jaremčuk byl zády k brance, přesto dokázal vystřelit. Krasikov vyrazil před sebe, Zernov se pokoušel o zakončení ze vzduchu, kdy na něj zívala prázdná branka. Puk ale netrefil!
34:08'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., podrážení).
33:41'
Přestřelka pokračuje, podruhé se trefili hosté! Prince se skvěle uvolnil na středu, poté přihrával před branku. Ke kotouči se dostal MAXIM KAZAKOV, který si doslova pohrál s Bobkovem, poté zakončoval z bekhendu do horní části branky! Asistence: Shane Prince.
33:10'
Prince se vrátil na led, rozeběhla se krátká přesilovka hostů. Z té nejspíše nic nebude, puk je v obranné třetině Novosibirsku.
32:52'
Novosibirsk se dostal do situace dva na dva, Demidov zakončoval z levé strany. Bobkov zasáhl vyrážečkou, kotouč skončil v ochranné síti.
32:20'
Po ráně Čudinova zasahoval Krasikov, který pro jistotu přerušil hru. Oba celky zamířily ke střídačkám, je tu reklamní přestávka.
31:49'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Od modré čáry střílel obránce Jemelin, jeho střela nakonec těsně minula branku!
31:26'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., podrážení).
30:59'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Shane Prince – 2 min., podrážení).
30:09'
Rozběhla se druhá polovina tohoto utkání. Situace na ledové ploše se nijak nemění, u puku jsou hlavně domácí, kteří se snaží přidal osmý gól.
29:01'
Několik nepřesností na obou stranách, domácí hokejisté zklidňují hru. Fanoušci Omsku si přejí další branku Avangardu!
28:10'
Avangard právě vstřelil branku!
Omsk je k nezastavení, sedmá branka je na světě! Po střele Pokky od modré čáry zasahoval Krasikov, který puk vyrazil před sebe. SERGEJ ŠUMAKOV se z dorážky do prázdné branky nemýlil! Asistence: Ville Pokka a Kirill Semjonov.
27:41'
Několik střeleckých pokusů od modré čáry, Krasikov si poradil. Hosté vyhodili do střední třetiny, poté zamířili na střídačku.
27:00'
Domácí jsou i nadále jasně aktivnějším týmem a hraje se především před hostující brankou, Krasikov musí být na pozoru.
26:02'
Kotouč skončil mezi diváky, je tu čas na reklamní přestávku. Především ale pro poradu na hostující lavičce, pro Novosibirsk to začíná zavánět debaklem!
25:45'
Puk do útočné třetiny zavezl Jaremčuk, který vzápětí přihrával na druhou stranu. KIRILL SEMJONOV trefil napoprvé tyčku, podruhé se nemýlil a navýšil domácí náskok! Asistence: Alexandr Jaremčuk.
24:44'
Obrovská chyba Novosibirsku v rozehrávce! Kotouče se za brankou zmocnil Manukjan, který hledal Fisenka. Na poslední chvíli přišel obranný zákrok hostujícího beka!
24:03'
Nakonec se domácí přeci jen dostali do šance! Z pravé strany střílel Zernov, brankář Krasikov se stihl rychle přesunout a kotouč vyrazit!
23:18'
Začátek této přesilové hry se domácím vůbec nevyvedl. Hosté se osvobodili, Omsk začíná až z vlastního pásma.
22:20'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Alexej Jakovlev – 2 min., hrubost).
21:44'
Novosibirsk se pokusil o rychlou odpověď, nebezpečně kombinovali Prince a Brulé. Celou situaci nakonec vyřešil brankář Bobkov!
21:03'
Bleskově využitá přesilovka, domácí navyšují svůj náskok! Od modré čáry střílel Jemelin, těsně před hostujícím brankářem přišla teč VIKTORA STÅLBERGA! Krasikov se podíval na střídačku, nakonec zůstává v brance! Asistence: Alexej Jemelin a Sergej Šumakov.
20:39'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Shane Prince.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:24.
Střely na branku: 13-9
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi! Domácí jasně dominují, jsou aktivnější a hned čtyřikrát dokázali překonat Krasikova. Ten to má dnes opravdu hodně těžké, obrana Novosibirsku totiž působí hodně ledabyle.
20:00'
19:33'
Rozběhla se závěrečná minuta první třetiny, která nás zatím rozhodně nenudila. Vhazovat se bude ve středním kruhu.
18:59'
Mezi kruhy se ocitl nikým nehlídaný Prince. S jeho pokusem si poradil Bobkov, Šaškov se naštěstí pro domácí k dorážce nedostal.
18:28'
Manukjan obkroužil branku, následně ho jednou rukou posílal před Krasikova. MICHAIL FISENKO si tváří v tvář proti hostujícímu gólmanovi věděl rady! Asistence: Arťom Manukjan a Andrej Stas.
17:30'
Do samostatného úniku mohl postupovat Michejev. Na poslední chvíli přišel obranný zákrok, Omsk začíná z vlastní třetiny.
16:58'
Demidov je zatím jednoznačně nejaktivnějším hráčem hostů. Obránce Novosibirsku teď nebezpečně zakončoval z levého kruhu!
16:04'
Domácí hokejisté se dostali do útočné třetiny, poté si dávali přednost. Semjonov se k puku nedostal a musí se rychle vracet.
15:14'
Od mantinelu na modré čáře střílel ILJA MICHEJEV, kotouč nakonec skončil až za zády hostujícího brankáře! Velkou zásluhu na této brance má Zernov, který projel před Krasikovem. Ten vůbec nic neviděl! Asistence: Sergej Širokov a Jevgenij Medveděv.
14:55'
Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná pětiminutovka první třetiny. Franson našel Zernova, ten přišel o kotouč.
14:09'
Obránce Demidov byl zády k brance, přesto se snažil o zakončení. To byl velmi snadný zákrok pro domácího gólmana Bobkova!
13:18'
Kotouč skončil mezi diváky, vhazovat se bude ve střední třetině. Ale to až po druhé reklamní přestávce, oba celky zamířily ke střídačkám.
13:09'
Brulé se nedokázal prodrat obranou domácích, jenže naštěstí pro hosty se ke kotouči dostal Prince. Ten se neunáhlil a ještě přihrával před branku, NIKITA MICHAJLOV poté bez větších problémů trefil odkrytou svatyni a snížil!! Asistence: Shane Prince a Gilbert Brulé.
12:18'
Domácí bek Medveděv chyboval za brankou a Omsk přišel o puk. Toho se zmocnil Vorobej, který postupoval sám na Bobkova. Dělal kličku do bekhendu, poté minul branku!
11:41'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, další icing Omsku. Na střídačku musel Manukjan, který byl zasažen hokejkou do obličeje, vylučovat se ale nebude.
11:20'
Pokka hledal dlouhou přihrávkou svého spoluhráče ve střední třetině. Ten na kotouč nedosáhl, zakázané uvolnění domácích.
10:47'
Další přerušení hry, v tuto chvíli se pískal ofsajdové postavení Novosibirsku. Rozhodčí celou situaci vyhodnotili jako úmyslný ofsajd.
10:19'
Novosibirsk bude muset výrazně přidat. V tuto chvíli se hra stěhuje před domácího gólmana, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
09:46'
Hosté už sice hráli v plném počtu, ovšem další inkasované brance se vyhnout nedokázali! Šumakov našel výbornou přihrávkou zpoza branky DENISE ZERNOVA, který z bezprostřední blízkosti překonal Krasikova. Asistence: Sergej Šumakov a Jevgenij Medveděv.
08:55'
Další dvě dobré šance pro Omsk, znovu u toho byl Desharnais! Hosté se poté osvobodili za cenu dlouhého výhozu přes všechny čáry.
08:29'
Tvrdá rána Fransona od modré čáry nakonec skončila v lapačce Krasikova. Ten si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže!
08:01'
Závar před Krasikovem, o dorážku se snažil i na zemi Desharnais, hostující gólman nakonec udržel kotouč ve své moci!
07:34'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Roman Savčenko – 2 min., podrážení).
07:34'
Tlak domácích je v úvodu opravdu obrovský. Hosté si v tuto chvíli pomohli faulem, ještě předtím je tu první reklamní přestávka.
06:38'
Stoprocentní příležitost pro Omsk! Po střele Pokky se kotouč odrazil na levou stranu, Šumakov poté nedokázal trefit odkrytou branku, Krasikovovi pomohla tyčka!
05:40'
První slušná příležitost také pro Sibir. Z pravé strany pálil Vorobej, brankář Bobkov nakonec dokázal vyrazit do rohu kluziště!
04:48'
Omsk nemá dost! Hokejisté v oranžových dresech se znovu vydali dopředu, hosté zatím nestíhají, domácí příznivci si přejí další branku!
04:18'
Domácí vyhráli na buly v útočné třetině, Jemelin puk posílal před branku. Kotouč se odrazil od hostujícího hráče, následně dopadl přesně na hůl KIRILLA SEMJONOVA, který jej poslal za Krasikova. Brankář Novosibirsku už nestihl zareagovat! Asistence: Alexej Jemelin.
03:48'
To byla obrovská příležitost pro domácí tým! Zernov se ocitl sám před brankářem Krasikovem, kterého ani nadvakrát překonat nedokázal!
02:45'
Komarov teď kombinuje u mantinelu se spoluhráčem Šaškovem. Domácí jsou v přesile, přesto se nemohou dostat ke kotouči.
01:52'
Faulu se dožadoval Manukjan. Hlavní rozhodčí byl jiného názoru, hra pokračuje, hosté drží kotouč za vlastní brankou.
01:19'
Hostující Prince pouze nahodil do útočné třetiny, následně zamířil na střídačku. Na ledě jsou třetí formace obou celků.
00:31'
Zernov sice nedosáhl na přihrávku, ovšem vzápětí se vydal za pukem. Domácí začali aktivně a napadají hodně vysoko!
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Franson, J. Medveděv (C), Čudinov, Jemelin, Pokka, Pivcakin (A), Bondarev, Jaremčuk – I. Michejev (A), Zernov, Širokov – Beck, Desharnais, Stålberg – K. Petrov, K. Semjonov, Šumakov – Manukjan, Stas, Fisenko.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Demidov, Ilja Morozov, Klimontov, Loginov (C), Savčenko, Ignatovič (A), Vorobej – Milovzorov, Sajustov (A), Šarov – Prince, Brulé, Michajlov – Šaškov, V. Komarov, Zyrjanov – A. Jakovlev, Romancev, Kazakov – Pešechonov.

Rozhodčí: Ansons, Birin – Golovljov, Savenkov.
Vzájemné zápasy

Oba celky na sebe v této sezoně narazily třikrát. Dvakrát zvítězil Omsk, jednou se radoval Novosibirsk. Kdo bude úspěšnější dnes? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
HK Sibir Novosibirsk

Hosté před dvěma dny přišli o možnost účasti v play-off. Jsou devátí, mají 54 bodů a na vyřazovací fázi ztrácí čtyři body. Dlouho to vypadalo, že Novosibirsk mezi nejlepší osmičkou skončí. Jenže forma hostů není vůbec dobrá, vždyť prohráli už čtyřikrát v řadě, naposledy to bylo s Jekatěrinburgem.

Nejproduktivnější hráči:
Dmitrij Sajustov – 30 bodů (12+18)
Alexandr Šarov – 25 bodů (10+15)
Avangard Omsk

Domácí celek se v tabulce Východní konference nachází na páté příčce, má 81 bodů. Avangard se ale v případě vítězství může klidně dostat na druhou pozici. Záležet bude na výsledcích dalších týmů v popředí tabulky. V minulém utkání si Omsk i napočtvrté v dosavadním průběhu sezony poradil s Astanou!

Ilja Michejev – 44 bodů (22+22)
Sergej Širokov – 40 bodů (18+22)
Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má na programu finiš základní části. Avangard Omsk v jednom ze zápasů narazí na HK Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.