KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Nižněkamsk - 17. prosince 2019   15:00

Magnitogorsk
09:34' A. Nestrašil (Rasmussen) • 36:06' Paršin (Kozun, A. Nestrašil) • 36:30' Matuškin (Rasmussen) • ' Kozun
4:3
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)

2:0 (SN)

Nižněkamsk
Nižněkamsk
04:44' Šaripzjanov  (An. Sergejev, Černikov) • 12:13' Chajrullin  (P. Kulikov) • 30:26' White  (Barulin)
Vasiljev, Kulakov – Stroganov, Šadrin
Arena Metallurg
7 029 diváků
Nižněkamsk

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) 1+1, 5 střel, čas na ledě 20:28
Dnešní utkání sledovalo 7 029 diváků.
Střely na branku: 36 – 34
Je dobojováno. Bonusový bod navíc berou domácí hokejisté, kteří uspěli v samostatných nájezdech. Ten rozhodující vsítil Brandon Kozun. Hosté si z ledu Magnitogorsku odvezou jeden bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je BRANDON KOZUN.
Brandon Kozun se prosazuje zblízka střelou z bekhendu a je hotovo!
Šiksatdarov zakončil jen do betonu Děmčenka.
O'Dell postřeluje Barulina a domácí vedou.
Murphymu se nájezd nepovedl, přišel o puk a jen promáchl.
Loktionov svižnou střelou nepřekonal Barulina.
Whitea vychytal Děmčenko do lapačky a stále se nemění skóre v nájezdech.
Ljubimov chtěl zakončit z pravé strany, puk mu utekl a nedošlo ke střele.
Mitchel poslal puk jen do lapačky Děmčenka.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:46'
O'Dellovu střelu srazila obrana hostů do bezpečí a následně pak hosté drží kotouč. Už to vypadá, že se ani v nastavené hrací době nedočkáme vítěze.
64:05'
Paršin se dostal do těsné blízkosti hostující branky, nadvakrát ale Barulina nepřekonal. Následně byla hra přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:14'
Ryan Murphy se natlačil na pravý kruh, vystřelil, ale byl tísněn obranou domácích, která zakročila.
62:06'
Od vlastní branky zakládají další akci hosté, kteří se už zase derou před branku soupeře. Děmčenko tak musí být mezi třemi tyčemi pozorný.
61:34'
Domácí celek je už ve čtyřech. Po přerušení hry se pak bude hrát ve třech hráčích na obou stranách.
61:01'
Šaripzjanov vyslal od modré čáry tvrdou ránu, která končí i za pomoci obrany Magnitogorsku u Vasilije Děmčenka.
60:32'
Pavel Kulikov přišel o puk a do akce v oslabení se hnali domácí, ale před Barulinem nevystřelili.
60:08'
Hosté jsou u kotouče a už se usazují v pásmu domácích. Pokusí se využít svou početní výhodu.
60:01'
Třetí třetina je minulostí a branku nepřinesla. Dojde tak na avizované prodloužení. To začne se čtyřmi hráči hostů, kteří budou dohrávat přesilovou hru proti třem domácím borcům.
60:00'
59:34'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., sekání).
59:25'
Domácí to ještě zkusili zblízka, Barulin kryje a hosté se tak mohou ještě dostat na druhou stranu.
58:38'
Domácí fanoušci ženou své hráče ke gólu, ale obrana hostů je opět proti. Závěrečný tlak sílí z obou stran, ale nepřináší to vedoucí branku.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30'
Další pokus hostů nekončí mezi třemi tyčemi, puk hned přebírají domácí a míří s ním ještě na opačnou stranu.
56:11'
Blíží se závěr třetí třetiny a už to vypadá, že zápas dojde do prodloužení. Samozřejmě ještě nepředbíhejme, ale oba celky se už nikam neženou.
55:23'
Obrana Metallurgu musela opět zakročit a puk dostala do bezpečí. Dále však domácí hráči čelí akci hostů.
54:09'
Hosté znovu nenašli recept, jak překonat Děmčenka a ten poté rozehrál puk svým spoluhráčům, kteří už ho zavážejí zase do útočného pásma.
52:30'
Nižněkamsk je v plném počtu.
52:19'
Rasmussen poslal puk před branku, ale jeho spoluhráč před Barulinem pouze promáchl. Záhy se tak hosté opět osvobozují.
51:35'
Hosté se dokázali osvobodit a poslali puk až před branku Metallurgu, mohou tak vystřídat a šetří cenné vteřiny z oslabení.
50:51'
Po pravé straně si do útočného pásma sjel jeden z hostů a ve vlastním oslabení pak Nižněkamsk zahrozil, ale nakonec s pokusem neměl Děmčenko příliš práce.
50:30'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Arsen Chisamutdinov – 2 min., faul kolenem).
50:03'
Jsme za polovinou třetí třetiny a stále je stav nerozhodný. Ani jednomu týmu se nedaří dostat se do vedení.
48:09'
Hosté dostali puk z obranné třetiny, Ryan Murphy pak z pravé strany vyslal pokus, který končí jen na boční konstrukci domácí branky.
47:29'
Domácí se uhnízdili v hostujícím pásmu, ale nakonec z toho nebyla žádná střela. Nicméně se stále Metallurg drží před brankou Barulina.
47:14'
Následuje další komerční přestávka.
47:14'
A z levé strany střílel Několenko, proti jeho střele zakročil Barulin a hra je přerušena. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
46:14'
Matt White dojel puk v útočném pásmu, tam mu ho ale sebral jeden z domácích beků a dostal ho rychle na opačnou stranu hřiště.
45:29'
Damir Šaripzjanov nahodil puk z vlastní obranné třetiny až o pásma domácích, kde ho poté sebral Denis Kazionov, jeho pokus z levé strany skončil mimo.
43:27'
Oba celky se pokoušejí strhnout vedení na svou stranu, ale oba brankáři jsou zatím hodně pozorní.
42:45'
Od vlastní branky šli do akce zase hosté, natlačili se před domácí klec, ale Andrej Sergejev svou střelu od modré čáry poslal mimo tři tyče.
42:23'
Maxim Matuškin zblízka zakončil před Barulinem, jeho střelu však brankář hostů dokázal pokrýt a následně pak raději hru přerušil.
41:07'
Domácí hráči se v úvodu třetí části hry dostali hned před branku soupeře, ale nedokázali ji ohrozit.
40:01'
Střely na branku: 24 – 24
Také druhá třetina je za námi. Hosté v ní šli do dvoubrankového náskoku a dlouho ho drželi. Ovšem pak přišel závěr prostřední části hry a dva slepené góly Magnitogorsku, které znamenaly vyrovnání. Před třetí třetinou tak na ukazateli skóre svítí nerozhodný stav 3:3 a čeká nás tak ještě zajímavá poslední perioda základní hrací doby. Ta začne přibližně v 16:40.
40:00'
39:45'
Hosté se dostali ještě do útočné třetiny, ale před Děmčenkem nezahrozili a domácí ještě otáčejí hru. Už ale nemají moc času na zakončení.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Domácí ožili a je jich plné kluziště. Dostali se do další šance, ale ta končí jen na Barulinovi.
36:30'
Metallurg právě vstřelil branku!
A hned je dokonce vyrovnáno. Rasmussen našel MAXIMA MATUŠKINA, který si sjel na levý pruh a svižnou ranou nedal Barulinovi šanci – 3:3. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Dennis Rasmussen.
36:06'
Tak nyní už to neplatí a domácí se svému soupeři dostávají na dostřel jediné branky. Kozun přehodil ležícího obránce hostů a na levé straně pak doklepl puk k bližší tyči DENIS PARŠIN – 2:3. Asistence: Brandon Kozun a Andrej Nestrašil.
35:43'
Blíží se závěr druhé části hry a hosté stále drží velmi nadějný výsledek na ledě Magnitogorsku. Ten se marně dostává na kontaktní branku.
34:36'
Nižněkamsk zvládl své oslabení bez úhony a už je v plném počtu.
34:34'
Archip Několenko zblízka sklepl kotouč před Barulinem, tomu ale pomohla pozorná obrana a hosté se znovu osvobozují, když posílají puk až před Děmčenka.
34:02'
Dennis Rasmussen nahodil puk žabkou z pravého kruhu na branku hostů, ale ten znovu sráží obrana hostů mimo ohrožení Barulinovy branky.
33:36'
Metallurg má šanci na snížení, hraje přesilovou hru, ale zatím si obrana hostů počíná velmi dobře. Sražený puk pak raději ukryl Barulin a přerušil hru.
32:36'
Další komerční přestávka je nyní na řadě.
32:36'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Černikov – 2 min., podrážení).
32:27'
Hosté mají velký tlak a opět se dostali do šance před Děmčenkem, který se musel opět ve svém brankovišti otáčet.
30:26'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Přesilovka hostů je využita a Neftěchimik jde do dvoubrankového náskoku. Barulin poslal puk MATTU WHITEOVI, který si nabruslil až do útočného pásma a poté zblízka z mírného úhlu poslal kotouč pod víko Děmčenkovy klece – 1:3. Asistence: Konstantin Barulin.
29:47'
Andrej Nestrašil ohrozil Barulina, ale ten zakročil a puk ukryl u sebe. Následně pak hru přerušil a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
29:05'
Metallurg se ubránil a nyní je už v plném počtu.
28:52'
Magnitogorsk se osvobodil a puk poslal až před Barulina.
28:05'
Hráči Nižněkamsku se dostali před branku Magnitogorsku, kde se chvíli zdrželi, po střele Murphyho však zakročil Děmčenko a domácí se poté osvobozují.
27:05'
Následuje komerční přestávka, po ní si hosté zahrají další přesilovou hru.
27:05'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Mozjakin – 2 min., vysoká hůl).
26:28'
Ale hostující brankář nemusel vůbec zasahovat, protože na něho nešla žádná střela.
25:53'
Vitalij Aťušov od vlastní branky zakládal další akci Nižněkamsku, ale obrana Metallurgu si puk okamžitě převzala zpět a už míří před Barulina.
24:54'
Šaripzjanov se natlačil před domácí branku, poté místo střely zvolil přihrávku, spoluhráč však na kotouč nedosáhl.
23:52'
Naopak domácí hokejisté sebrali puk a dostali se s ním před Barulina, jejich následný pokus ale nekončí mezi třemi tyčemi.
23:34'
Nižněkamští zavezli puk do útočného pásma, ale nemohli se dostat do zakončení. Dopustili se totiž ofsajdové pasti a hra je vykázána zpět do středního pásma.
22:34'
Eric O'Dell zavezl puk podél levého mantinelu do útočného pásma, ale jeho celek se nakonec před brankou soupeře nedokázal prosadit.
22:00'
21:53'
Hosté se osvobozují a tohle oslabení už zřejmě zvládnou.
21:25'
Domácí se od úvodních minut druhé třetiny drželi dlouho před brankou hostů, ale zatím se jim nedaří využít přesilovou hru.
20:01'
Střely na branku: 9 – 17
První třetina je za námi. V ní se do vedení dostali domácí hráči, ale Metallurg v přesilové hře vyrovnal. Ovšem poté znovu inkasoval a před druhou třetinou tak domácí hráči musejí dohánět jednobrankovou ztrátu. A v úvodu prostřední části hry budou mít k dispozici přesilovou hru. Uvidíme, zda ji znovu využijí a srovnají nepříznivý stav. Druhá třetina začne přibližně v 15:50.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Zijat Pajgin – 2 min., hákování).
19:18'
Z pravé strany střílel Potěchin, jeho pokus byl sražen mimo tři tyče a hráči Nižněkamsku se znovu dostávají před branku Vasilije Děmčenka.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:30'
Ten ale zachytil jeden z domácích hráčů a není z toho tedy zakázané uvolnění a hra plyne dále.
18:08'
Obrana Nižněkamsku zabránila další rodící se akci domácích a poslala puk daleko od svého brankáře.
17:21'
Po zisku puku domácí rychle otočili hru a Nikita Rožkov chtěl z pravého kruhu zakončit, puk mu ale z čepele uskočil a skončil ve středním pásmu.
16:40'
Andrej Nestrašil hýřil znovu aktivitou před brankou soupeře, klepal si o přihrávku, k puku se však nedostal. Stále ale domácí celek operuje před hostující brankou.
16:07'
Konstantin Barulin si připsal další zákrok, z levé strany lapil pokus Jegora Jakovleva a raději hru přerušil. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
15:21'
Nyní ale zakládají od Děmčenka další útočnou akci a pokusí se ohrozit Barulina v hostující brance.
14:55'
Nikita Rožkov neudržel puk na modré čáře a domácí se tak sami vykázali z útočné třetiny.
14:04'
Alexandr Černikov si nabruslil do útočného pásma, jeho následná přihrávka ale svého adresáta nenašla.
13:48'
Dennis Kazionov z mezikruží poslal puk na levou stranu, kde se do střely opřel Andrej Sergejev, ale hostující obránce si na Děmčenka nepřišel.
13:27'
12:13'
Hosté během chvilky znovu vedou. Kulikov dostal ideální přihrávku na levou stranu, netrefil se však. Puk se k němu odrazil, tak ho poslal do brankoviště, kde se o něj postaral MARAT CHAJRULLIN, jenž už Děmčenka prostřelil – 1:2. Asistence: Pavel Kulikov.
11:32'
Domácí ožili a hned se natlačili opět před branku soupeře, tentokráte však nedokázali Barulina ohrozit a hosté pak otáčejí hru.
09:34'
A je vyrovnáno. Domácí využili přesilovou hru a začíná se znovu od začátku. Ve zmatku před hostující brankou si kotouče všiml ANDREJ NESTRAŠIL a český útočník ho pak zametl do odkryté branky – 1:1. Asistence: Dennis Rasmussen.
09:20'
Domácí se usadili před brankou hostů a roztáčejí přesilovkový kolotoč. Zatím se však hosté drží.
08:26'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Zijat Pajgin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
08:26'
Ildar Šiksatdarov obral domácího hráče o kotouč a ten pak chtěl zavézt na druhou stranu. Hvizd sudího ale hru zastavuje a bude se vylučovat.
07:29'
Hosté pokračují v útočném tažení, po zisku puku ho zavezli opět před Děmčenka, jenž ale proti dalšímu pokusu Nižněkamsku zakročil svojí holí.
07:10'
Nyní následuje první komerční přestávka.
06:50'
Znovu se jali domácí hráči do útočné akce, tu zakládali od svého brankáře, ale blíže brance soupeře se nakonec nedostali.
05:58'
Hráči Magnitogorsku se nedostali do šance, puk skončil u obrany hostů a ti rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
04:44'
Hosté se ujímají vedení. DAMIR ŠARIPZJANOV dostal přihrávku za pravý kruh a poté táhlou přízemní střelou překvapil Děmčenka v domácí brance. Metallurg tak brzy musí dohánět jednobrankové manko – 0:1. Asistence: Andrej Sergejev a Alexandr Černikov.
04:34'
Vasilij Děmčenko musel zakročit proti hostující střele. Zblízka na něho po objetí branky střílel Murphy, ale beton domácího brankáře byl na místě.
03:56'
Viktor Antipin si sjel od zadního mantinelu před branku hostů, poté zakončil, ale bylo to znovu nepřesné.
03:39'
Metallurg Magnitogorsk je v plném počtu.
02:47'
Ve vlastním oslabení zahrozili domácí hráči, ale jejich přečíslení a následná střela skončily na betonu Barulina.
01:59'
Hosté se usadili před brankou domácího celku, ale pokus Arsena Chisamutdinova skončila jen vedle ní. Poté se Magnitogorsk osvobozuje.
01:39'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dennis Rasmussen – 2 min., podrážení).
01:39'
Jacob Berglund se prosmýkl kolem domácího obránce a sjel si k pravému kruhu. Byl ale zastaven nedovoleně hráčem Metallurgu a bude se vylučovat.
00:48'
Hned na to se před branku soupeře vydali také hosté z Nižněkamsku, ale i ti se před brankářem Magnitogorsku neprosadili.
00:08'
U puku jsou domácí hráči a hned se s ním vrhli do útočné akce, ta ale skončila bez úspěchu.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Nosov) – Antipin (A), Běreglazov, J. Jakovlev (A), Vereščagin, Dronov, Matuškin, J. Birjukov – Mozjakin (C), Kozun, A. Nestrašil – O'Dell, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Paršin, Loktionov – Rožkov, Několenko, Ljubimov – Vladimirov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy (A), Pajgin, Aťušov (C), Bryncev, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, Volgin – Šiksatdarov, Z. Mitchell, White – Černikov, P. Kulikov, Chajrullin – Denis Kazionov, Berglund, Enlund – Šarifjanov, Chisamutdinov, Chafizov – Padakin.

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Stroganov, Šadrin.

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk)
Tomáš Filippi (Magnitogorsk)
Vzájemná utkání

Oba celky se v letošní sezóně už utkaly. V září na domácím ledě zvítězil Nižněkamsk 3:0 a na tuto výhru budou hosté chtít navázat i dnes, naproti tomu domácí zase prahnou po odvetě.
Neftěchimik Nižněkamsk

Hosté z Nižněkamsku jsou ve stejné konferenci o dvě patra níže, tedy desátí a dosud zapsali osmatřicet bodů. V boji o místenku do play-off tak neztrácejí moc a rádi by se elitní osmičce přiblížili. Sedmnáctkrát si připsali jakoukoli výhru a dvacetkrát pak prohráli. Po dvou úspěšných domácích zápasech za sebou, kdy vyhráli 4:1 nad Soči a 6:4 nad Čeljabinskem, pak před svými diváky do třetice prohráli těsně 1:2 s Ufou. Dnes tak začínají po reprezentační přestávce svůj venkovní trip a budou chtít uspět. Nečeká je však nic lehkého. Čeká nás však další zajímavý zápas, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Matt White – 20 bodů (7+13)
Zack Mitchell – 17 bodů (10+7)
Pavel Porjadin – 16 bodů (9+7)
Metallurg Magnitogorsk

Domácí Metallurg Magnitogorsk je ve Východní konferenci na osmém místě se ziskem jednačtyřiceti bodů. Domácí mají na svém kontě sedmnáct výher a jednadvacetkrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Hráči Magnitogorsku před reprezentační přestávkou odehráli domácí duel proti Rize a zvítězili 5:1. Napravili tak předchozí domácí zaváhání, kdy padli 0:1 s Čeljabinskem. Dnes by rádi před svými diváky opět bodovali, aby se udržovali v postupových místech do vyřazovacích bojů.

Dennis Rasmussen – 23 bodů (7+16)
Sergej Mozjakin – 21 bodů (8+13)
Nikolaj Kuljomin – 15 bodů (9+6)
Hezké úterní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.