KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Chabarovsk - 17. února 2020   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
04:06' P. Kulikov (Šaripzjanov, Grošev) • 15:07' Porjadin (R. Murphy) • 36:28' Bikmullin
3:5
(2:1, 1:3, 0:1)
Chabarovsk
Chabarovsk
01:34' Vl. Ušenin  (Gorškov, Vj. Ušenin) • 28:00' Rasskazov  (Ignatovič, Ruděnkov) • 31:50' Vl. Ušenin  (Turbin, Gorškov) • 39:53' Rasskazov  (Ruděnkov, Fajzullin) • 59:17' Vl. Ušenin
Nižněkamsk
Sergejev, Cyplakov – Gorděnko, Zacharov
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
4 249 diváků
Chabarovsk

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 4 249 diváků.
Československá stopa v utkání

Michal JORDÁN (CHA) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě 22:21

Ondřej VITÁSEK (CHA) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě 20:38

Hynek ZOHORNA (CHA) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě 17:45

Tomáš ZOHORNA (CHA) 0 + 0, 1 střela, čas na ledě 15:05
Je konec, Neftěchimik nedokázal vyhrát pátý domácí zápas v řadě a těsně podlehl Amuru, který pro změnu vybojoval další venkovní výhru! Pro boj o play off to byly nesmírně důležité body pro Chabarovsk, který se tak bodově dostal před svého dnešního soupeře.
59:48'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min.).
59:17'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Tak je pravděpodobně rozhodnuto! VLADISLAV UŠENIN dokázal, i přes snahu bránícího hráče Neftěchimiku, poslat puk ze střední třetiny do odkryté domácí branky, kam se puk sotva došoural. Bez asistence.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, Neftěchimik neudržel útočné pásmo a hosté dostali hru ven ze třetiny.
58:39'
Ondřej Vitásek (Chabarovsk) se obětavě vrhl do střely a nyní se těžce zvedá z ledu.
58:30'
Minutu a půl dělí Amur od cenného vítězství, nicméně domácí mocně svého soupeře tlačí.
58:10'
Vhazování po pravici Alikina, důležitý puk vybojovali domácí.
58:02'
A je to tady, domácí to zkouší v šesti, gólman Konstantin Barulin odjel na střídačku.
57:56'
Oddechový čas pro domácí.
57:42'
Další nepřesnost v rozehrávce domácích, puk získávají hosté.
57:05'
A čas se nám povážlivě krátí, domácí stále marně dotahují těsný náskok Amuru, co nevidět to domácí zkusí bez gólmana.
56:55'
Igor Ruděnkov (Chabarovsk) chybuje při rozehrávce, ztrácí kotouč a Jonas Enlund (Nižněkamsk) měl velkou šanci, z levé strany však trestuhodně míjí branku Amuru.
56:40'
Po levé straně útočí domácí, nahozený kotouč ale získávají hosté.
55:56'
Nepřesná rozehrávka Neftěchimiku, hra se tak vrátí před Barulina.
55:29'
Konstantin Barulin je v brance Neftěchimiku v podstatě bez práce, platí to i nyní, kdy se hosté dostali do útočného pásma, zakončit ale nedokázali.
54:34'
Amur stále pokračuje ve své destruktivní hře, kdy se soustředí hlavně na bránění vlastní modré čáry.
52:40'
Bránění hubeného náskoku by se Amuru nemuselo vymstít... Neftěchimik je často nastěhován ve třetině hostů.
52:08'
Zakázané uvolnění Amuru, hra se vrací před Alikina, vhazování po jeho levici.
51:13'
Diváci se snaží vyburcovat domácí borce, ale Amur se soustředí na bránění modré čáry, kde rozbíjí akce soupeře.
50:24'
Pavel Porjadin (Nižněkamsk) v ofsajdu na pravé straně, je pískáno, vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:04'
Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, domácí se sice snaží, ale stále prohrávají o gól.
48:55'
Nikita Jazkov (Chabarovsk) z pravé strany projel do útočného pásma a vystřelil, branku ale minul.
48:04'
Rafael Bikmullin (Nižněkamsk) dostal puk do levého kruhu pro vhazování,vystřelil, ale Alikin jeho pokus vyráží.
47:05'
Ne, Amuru se v posledních minutách vůbec nedaří přechod přes střední pásmo, kde hosté ztrácejí velké množství puků.
46:16'
Domácí opět v útočném pásmu, Amur se usilovně brání.
45:22'
Když ale nic jiného, získal Neftěchimik, díky přesilové hře, přece jenom trochu herní převahu.
44:38'
Timur Šarifjanov (Nižněkamsk) to zkusil z dálky, branku ale netrefil.
43:44'
43:33'
Až v závěru přesilové hry se domácí dokázali alespoň usadit v útočném pásmu.
42:33'
Diváci nespokojeně pískají, domácím se zatím přesilová hra vůbec nevede.
42:00'
Hosté, na úvod vlastního oslabení, vyhazují puk ze třetiny.
41:44'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., nedovolené bránění).
41:11'
Tečovaná střela Jevgenije Rjasenského (Nižněkamsk) končí v ochranné síti, hra přerušená.
40:51'
Neftěchimik zkouší po pravé straně proniknout do třetiny Amuru, to se mu také podařilo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:47.
Dnes oba týmy evidentně nemají problémy s koncovkou... za čtyřicet minut padlo již sedm gólů! Naposledy pár vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky, kdy tvrdý úder domácí zasadili hosté z rychlého brejku, který gólově zakončil Kirill Rasskazov. Amur se ve druhé třetině zlepšil, nicméně stále je vše otevřené.
40:00'
39:53'
Danil Fajzullin (Chabarovsk) zatáhl puk po levém křídle, předložil ho před branku, kde ho dokázal, i ve velké rychlosti, nasměrovat do branky KIRILL RASSKAZOV. Asistence: Igor Ruděnkov a Danil Fajzullin.
39:27'
Po střele Danila Fajzullina (Chabarovsk) je hra opět přerušena, další vhazování před Barulinem.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, střelu Turbina sráží Konstantin Barulin (Nižněkamsk) vysoko nad branku, hra přerušena.
38:27'
Velký závar ve třetině Amuru končí střelou od modré, s níž si Alikin dokázal poradit, hra přerušena.
37:42'
Více, než nepřesnou střelu od modré, z toho ale hosté nevytěžili.
37:19'
Neftěchimik se nedostal do útočného pásma, místo toho mohou zaútočit hosté.
36:28'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté sice tlačili soupeře, ale ten se dostal do útoku, který dokázal zakončit gólem! Pravdou je, že velkou chybu udělal gólman Jevgenij Alikin (Chabarovsk), který zaváhal při cestě za branku a nakonec se nestihl srovnat na brankovišti. Toho využil RAFAEL BIKMULLIN, který ho dokázal překonat z levé strany. Bez asistence.
35:50'
Amur se ale i po skončení přesilové hry drží ve třetině Neftěchimiku.
35:37'
34:45'
Hosté znovu ztrácejí útočné pásmo, zatím to není, z jejich pohledu, povedená přesilová hra.
34:34'
Puk za brankou Amuru, oba týmy prostřídaly.
33:37'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., hákování).
33:34'
Danil Fajzullin (Chabarovsk) se dostal před Barulina, kterého ale překonat nedokázal.
32:28'
Po vyrovnávacím gólu získávali hosté pomalu, ale jistě, převahu, takže jejich vedoucí gól není rozhodně náhodný.
31:50'
No vida, tak tu máme druhý dnešní obrat, tentokrát v podání hostů! Alexandr Gorškov (Chabarovsk) s pukem projel před útočnou modrou, z mezikruží přihrál prudce k brance, na levou stranu, odkud se z voleje trefuje do odkryté části branky VLADISLAV UŠENIN. Asistence: Pavel Turbin a Alexandr Gorškov.
30:41'
Jsme ve druhé polovině utkání, které je aktuálně nerozhodné, byť opticky více ze hry mají domácí.
29:45'
Po střele Berglunda již někteří domácí fanoušci křičeli gól, ale Alikin jeho pokus zneškodnil.
28:00'
Tak to byla bleskově využitá přesilová hra Amuru! Po střele z pravého kruhu pro vhazování, se před brankou dostal k puku KIRILL RASSKAZOV, který ho dorazil do branky. Asistence: Maxim Ignatovič a Igor Ruděnkov.
27:49'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jacob Berglund – 2 min., nedovolené bránění).
27:32'
Alexandr Kuzněcov (Chabarovsk) to zkusil individuálně, ale víc, než nepřesná střela, z toho není.
27:02'
Jonas Enlund (Nižněkamsk) najel před branku, zkusil překonat Alikina, ale neuspěl.
26:32'
Neftěchimik proniká po levé straně do útočného pásma.
26:02'
Puk na domácí střídačce, hra přerušena.
25:35'
Valerij Vasiljev (Chabarovsk) odpaluje kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí do třetiny Amuru.
24:48'
Jevgenij Alikin (Chabarovsk) přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.
24:02'
Neftěchimik ale již pomalu opět získává převahu.
23:23'
Vitalij Aťušov (Nižněkamsk) se dostal do úniku, ale stíhající Maxim Ignatovič (Chabarovsk) ho nejen dostihl, ale zezadu mu i vypíchl puk, to byl parádní defenzivní zákrok!
22:40'
Puk míří ze třetiny Amuru, úvod druhé třetiny zatím takový neurovnaný.
21:50'
Souboj za brankou Amuru, úspěšnější jsou hosté, kteří tak mohou rozehrát.
21:06'
Vhazování po pravici Barulina, puk vybojovali domácí.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:54.
Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se hned ve 2. minutě ujali vedení. Nicméně reakce soupeře přišla v podobě vyrovnávacího gólu již v 5. minutě, kdy se trefil Kulikov. Parádním gólem při přesilové hře pak Porjadin strhl vedení na stranu domácích. A je to vedení zasloužené, Neftěchimik byl po většinu první třetiny lepší.
20:00'
19:22'
Neftěchimik v útočném pásmu, defenziva Amuru má plné ruce a nohy práce.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, puk v držení domácích, kteří se znovu ženou do útoku.
18:22'
Michal Jordán (Chabarovsk) pod tlakem při rozehrávce zpoza vlastní branky, ale český obránce to zvládl.
18:07'
Zack Mitchell (Nižněkamsk) těsně míjí branku střelou z pravého kruhu pro vhazování.
17:35'
Pravděpodobně maskou nyní vyráží Jevgenij Alikin (Chabarovsk) střelu soupeře.
16:55'
Vhazování ve středovém kruhu, puk vybojovali domácí.
16:39'
Pokus o rychlou rozehrávku končí ztrátou puku a hlavně icingem v podání Neftěchimiku.
16:12'
Amur neudržel útočné pásmo a hosté musí otáčet co nejrychleji hru zpět.
15:50'
Vhazování po levici Alikina, puk vybojovali hosté.
15:07'
Tak to byla paráda! PAVEL PORJADIN sebral puk u útočné modré, z pravé strany si to namířil k brance, pohybem zmátl bránícího hráče Amuru a nakonec i gólmana Alikina tak, že vlastně zakončoval do prázdné branky! Asistence: Ryan Murphy.
14:47'
Po zablokované střele domácích dostávají hosté puk ze třetiny a mohou tak prostřídat.
14:30'
Alexandr Bryncev (Nižněkamsk) to zkusil od modré, Alikin chytá a přerušuje hru.
13:42'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
12:52'
Amur s pukem ve středním pásmu, hosté se nikam neženou.
12:33'
Neftěchimk se snaží udržet útočné pásmo, což se nedaří a domácí se musí vracet zpět do své třetiny.
12:09'
Po střele Ildara Šiksatdarova (Nižněkamsk) končí puk vysoko nad brankou Amuru, hra přerušena.
11:28'
Amur dostává puk ze třetiny, hosté se ale nyní nedostávají příliš do útoku.
11:02'
Špatnou přihrávkou na útočnou modrou končí manévry Neftěchimiku v útočném pásmu.
10:00'
První desetiminutovka nabídla zajímavý hokej, oba týmy předvádí dobrou hru a je vidět, že si věří.
09:10'
Nyní nastal trochu zmatek ve střední třetině, při střídání obou mužstev, kdy nikdo nechtěl hrát...
08:26'
Nahozený kotouč domácích končí za brankou Amuru, kde pomáhá hostům s rozehrávkou gólman Alikin.
07:50'
Vhazování po pravici Alikina, puk získávají hosté.
07:20'
Michal Jordán (Chabarovsk) nyní dvakrát výtečně zasáhl v obraně.
06:58'
Hosté rozehrávají, ale ve středním pásmu ztrácejí puk.
05:48'
Dvě nepřesné rozehrávky Neftěchimiku, druhé zakázané uvolnění, vhazování po levici Konstantina Barulina.
05:15'
Matt White (Nižněkamsk) dostal puk do levého kruhu pro vhazování, odkud vypálil, ale Alikin jeho dělovku chytá a přerušuje hru.
04:57'
Puk míří za branku Amuru, hrají ale hosté.
04:06'
Hosté se z vedení dlouho neradovali, PAVEL KULIKOV se dokázal prosadit na hranici brankoviště, kde doklepl puk pod zasahujícím Alikinem do branky. Asistence: Damir Šaripzjanov a Maxim Grošev.
03:32'
Pavel Kulikov (Nižněkamsk) se z pravé strany protlačil před branku Amuru, bekhendem ale Alikina nepřekonal.
02:50'
Vitalij Aťušov (Nižněkamsk) pálí od modré, z pravé strany, ale branku netrefuje.
02:20'
Jevgenij Alikin (Chabarovsk) vyráží za branku, kde zastavuje nahozený kotouč.
01:34'
Tentokrát již Barulina kapituluje, hosté jdou hned v úvodu zápasu do vedení, když se střelou z mezikruží prosadil VLADISLAV UŠENIN. Asistence: Alexandr Gorškov a Vjačeslav Ušenin.
00:50'
V první šanci hosté, Hynek Zohorna ale z levé strany neprostřelil Barulina.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Bryncev, Šaripzjanov, R. Murphy, Rjasenskij, An. Sergejev, Pajgin, Aťušov – Enlund, Chajrullin, Berglund – Z. Mitchell, White, Porjadin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Grošev – Černikov, Chafizov, Šarifjanov – Bikmullin.

Amur Chabarovsk: Alikin (Kiseljov) – Vitásek, Jordán, V. Vasiljev, Ignatovič, Turbin, Korjagin, Alexandrov – Jazkov, H. Zohorna, T. Zohorna – Rasskazov, Ruděnkov, Fajzullin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – A. Lazarev, Železkov, A. Kuzněcov.

Rozhodčí: Sergejev, Cyplakov – Gorděnko, Zacharov.
Možná československá stopa v utkání

Michal JORDÁN (CHA)

Ondřej VITÁSEK (CHA)

Hynek ZOHORNA (CHA)

Tomáš ZOHORNA (CHA)
AMUR CHABAROVSK
Stejně, jako Neftěchimik, bojuje také Amur stále o play off. Ztrátu má o něco větší, než soupeř, konkrétně čtyři body, ale ani to není stále nepřekonatelný rozdíl. Chabarovs má také parádní formu v posledních duelech a jestliže Neftěchimik sehrál poslední čtyři duely doma, Amur stejný počet duelů zvládl na hřištích soupeřů a třikrát dokázal vyhrát! Předtím také třikrát v řadě vyhrál na svém ledě, čeká nás tedy souboj dvou týmů, kterým se daří.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK
Neftěchimik se, díky parádní sérii, dostal doslova na dostřel příček, zajišťujících play off. Na ty nyní ztrácí pouhé dva body, nicméně konec základní části se kvapem blíží a byla by škoda, kdyby se parádní finiš Neftěchimiku minul účinkem a tým zůstal pod branami play off. Bude to pátý domácí duel v řadě a pozor – Neftěchimik všechna předchozí domácí utkání vyhrál! Postupně dokázal skolit Čerepovec, Jaroslav, Magnitogorsk a také Vladivostok.
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK přivítá na svém stadionu AMUR CHABAROVSK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.