KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Vitaz - 22. října 2019   14:30

Novosibirsk
Novosibirsk
21:40' Sajustov (Milovzorov) • 23:03' J. Peltola (Puustinen) • 38:31' Ruohomaa  • 54:06' V. Komarov (Česalin)
Vitaz
I. Ježov (31. Kočetkov) – Voronkov, Jeřábek, V. Lajunen, Golovkov, Katičev, Šinkevič, Pylenkov – Byvalcev, A. Sjomin, Makejev – Jormakka, Jo. Nättinen, M. Aaltonen – Varfolomejev, Mons, P. Černov – Grebenščikov, Laričev, Mojsejev – Gončarov.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (VTZ) – 0+0, 1 střela na branku, 2 hity, čas na ledě – 22:28.
Statistiky po celém zápasu:

Střely na branku: 31 – 29
Trestné minuty: 10 – 29
Vhazování: 27 – 31
Zblokované střely: 13 – 15
Hity: 15 – 21
Je konec! Novosibirsk nakonec v tomto utkání bere plný počet bodů za výhru v základní hrací době. Třetí třetina byla sice celkem zajímavá, ale přinesla jen jednu branku, kterou vstřelil domácí Leo Komarov. Viťaz měl cel utkání velké problémy s útokem, takže se ani pořádně nezmohl na tlak v útočném pásmu a po zásluze dnes padl, a to celkem jasně 1:4.
59:16'
Ville Lajunen pálil od mantinelu, ovšem před brankou byl velký houf hráčů. Právě jeden z domácích odtud tečoval kotouč mimo bezprostřední nebezpečí.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:22'
Jevgenij Mons se hnal do útočného pásma, ovšem na modré mu podjela brusle, takže o puk zase přišel.
58:00'
Do konce utkání chybí poslední dvě minuty!
57:20'
Viťaz to sice na chvilku zkusil se šesti muži v poli, ale Pjotr Kočetkov se musel hodně zase vrátit. Hosté se totiž nemohou dostat do tlaku v útoku.
56:35'
Konstantin Alexejev je na ledě!
56:24'
Moskevská oblast už na 99% dnes body opravdu nezíská. V přesilovce se jí nedaří a Novosibirsk bude za chvilku hrát v pěti. Buly na útoční modré hostí.
55:30'
Viťazu se absolutně nedaří usadit se v pásmu. Takhle nemá šanci se dostat do nějaké gólovky. Dnes je to ze strany hostujícího týmu opravdu zmar.
54:52'
Po střele od modré chvílí nikdo nevěděl, kde se kotouč nachází. Ten ovšem našel domácí hráč, který ho poslal přes všechny čáry až za brankáře.
54:35'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., hákování).
54:25'
Branka byla ale uznána, takž se pokračuje dál. Viťaz to nebude mít vůbec jednoduché, nyní má ale před sebou přesilovou hru. Může se vrátit do utkání.
54:06'
Hostujícímu trenérovi se ale rozhodnutí uznat branku vůbec nelíbí! Diskutuje s rozhodčími a chtěl by video, proč? To se přiznám, že netuším.
54:06'
Sibir právě vstřelil branku!
Jenže toto přečíslení dost možná rozhodně utkání definitivně! Leo Komarov nahrál svému spoluhráči. Jevgenij Česalin už ale nebyl ve výhodně pozici, tak puk vrátil zpět na hokejku LEO KOMAROVA, jenž měl před sebou odkrytou síť. Asistence: Jevgenij Česalin.
53:24'
Čechov se nejspíše začíná nadechovat k závěrečnému náporu, který by doopravdy přijít mohl. Nyní je ale vyhnán z útočného pásma po nepřesné střele.
52:50'
Jukka Peltola hledal při rychlém protiútoku svého spoluhráče před brankou, jenže jeho přihrávka byla sražena jen ke gólmanovi, jenž puk přikryl do lapačky.
52:20'
Dmitrij Sajustov zachytil při napadání u mantinelu nepřesnou přihrávku, ale jeho střela neměla potřebnou razanci, navíc se nevešla mezi tři tyče.
52:06'
Joonas Nättinen si vyjel zpoza branky do zajímavé střelecké pozice. Zkoušel to na přední tyč, ale tam byl Harri Säteri a žádné místo tam neměl.
51:54'
Domácí hokejisté se ale nyní jen brání a koledují si o inkasovanou branku. Nyní už byli pod velkým tlakem, a tak vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
51:14'
Ville Lajunen vyslal i další hodně nebezpečnou ránu od modré! Ta se dokonce možná odrazila od tyčky. Kýžená branka pro hosty ale stále nepřichází.
50:39'
Tohle už bylo nebezpečné a mohlo to být jen o gól! Ville Lajunen vypálil od modré, kdy se kotouč poté válel před brankou, ale Alexandr Sjomin ho nedokázal zamést do sítě.
50:14'
Ville Lajunen nyní vypálil od mantinelu a kotouč se dostal až do ochranné sítě. Vhazovat se bude na útočné modré hostí, i když se to Lajunenovi nelíbí.
49:52'
Nyní to od Čechovu vypadalo alespoň trochu zajímavě. Přišla totiž nebezpečná nahrávka z rohu kluziště, před branku, ale hosté toho nevyužili.
49:13'
Ti se však nedostali ani do útočného pásma, když jim byl puk sebrán. Viťaz se ale dostal jen do ofsajdu. Před námi je tedy komerční přestávka.
48:37'
Harri Säteri sice nyní musel čelit střele, ale ta byla z celkem velké vzdálenosti. Jednoduchý zákrok pro gólmana a u puku jsou zase hosté.
48:01'
Ovšem tahle hra domácím hokejistům rozhodně vyhovuje. Viťaz je totiž směrem dopředu stále celkem neškodný a nemůže se dostat do dobré šance.
47:22'
Novosibirsk je i nadále mnohem kvalitnější, co se týče útočné fáze. Měl už několik šancí v této třetině, ale ani jednu z nich nedokázal využít.
46:41'
Pekka Jormakka se dostal s pukem okolo mantinelu až do střelecké pozice. Místo toho však najížděl na najíždějícího spoluhráče, jehož teč nebyla úspěšná.
46:00'
Alexandr Sjomin zavezl kotouč do útočné třetiny, ovšem to bylo z jeho pohledu vše. Klička mu sice ještě vyšla, jenže poté přijel soupeř a odzbrojil ho.
45:27'
Svjatoslav Grebenščikov měl z ničeho nic zajímavou šanci! Jeho střela byla totiž ještě tečována hokejkou a Harri Säteri měl štěstí, že puk šel do boční sítě! Lapačku měl úplně jinde.
44:56'
Sibir se hnal znovu do útoku, ale nakonec z toho nebyla ani střela. Přišla přihrávka na střed hřiště, ovšem ta byla zastavena hostující obráncem!
44:25'
Domácí fanoušci jsou hodně hákliví na jakýkoliv kontakt jejich hráče. Pískají opravdu pokaždé, přestože většinou se i faul rozhodně nejedná.
43:48'
Jenže nyní se Sibiru také nepovedla rozehrávka, a tak je odpískáno zakázané uvolnění. Následuje buly po pravé ruce Harriho Säteriho.
43:25'
Každopádně Čechovu se dnes směrem dopředu opravdu moc nedaří. Má problém s přesností nahrávek, navíc domácí hodně pasů zastaví.
42:46'
Jenže Viťaz následně vyhrál buly u svého gólmana, posunul puk do útočné třetině a celá formace mohla jít vystřídat. Na ledě jsou čerstvé síly.
42:26'
Tato rozehrávka se hostujícímu celku ani trochu nepovedla. Minula totiž všechny hokejky a skončila jen na zakázaném uvolnění.
41:55'
A mohli už klidně prohrávat o tři! Domácí se totiž dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Pjotr Kočetkov předvedl parádní přesun!
41:00'
Už za sebou máme první minutu v poslední třetině. V té se nic moc zajímavého nestalo, a tak hosté nadále prohrávají o dva góly.

Hity: 12 – 13
Tak tohle už byla mnohem zajímavější třetina! Už po třech minutách totiž domácí vedli o dva góly, když se postupně trefili Dmitrij Sajustov a Jukka Peltola. Sibir měl poté velký tlak, což asi trochu neunesl Ilja Ježov, jenž úplně zbytečně bodl špičkou hole soupeře v přerušené hře a musel do sprch, přestože se mu to ani trochu nelíbilo. Sibir navíc ještě minutu a půl před koncem druhé periody navýšil své vedení, když se trefil Mikael Ruohomaa. Viťaz však hrál ještě přesilovku a stihlu necelou vteřinu před koncem vyrovnat! Alexej Makejev se trefil přesně nad beton a mohl jít slavit.

Další třetina začne přibližně v 16:28.
40:00'
40:00'
Viťaz právě vstřelil branku!
Neskutečné, vteřinu před koncem druhé třetiny totiž hosté využívají přesilovou hru a stahují náskok svého soupeře zase na dvě branky! ALEXEJ MAKEJEV dostal přihrávku na střed hřiště, kde neměl moc času. Proto zkusil střelu nad beton, a ta skončila v síti! Asistence: Alexandr Sjomin.
39:12'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., vražení na hrazení).
39:00'
Minuta do konce druhé části!
38:31'
A vymyslí branku! Domácí tak vedou už o tři góly a míří za vítězstvím v základní hrací době. Střelu domácího hráče vyrazil gólman hostí jen před sebe, kde kotouč sebral MIKAEL RUOHOMAA, jenž propálil Kočetkova mezi rukou a tělem.
38:11'
Danil Romancev se moc pěknou kličkou dostal s pukem do útočného pásma, kde rozehrál na modrou a domácí mohou zase něco vymýšlet.
37:27'
Alexandr Šarov nyní mohl využít přesilovou hru! Dostal krásnou přihrávku zpoza branky, ovšem Pjotr Kočetkov mu zmenšil úhel a střelu zastavil!
37:10'
Ovšem Čechov začal své oslabení znovu velmi dobře: Dostal se k puku a vyhodil ho přes všechny čáry. Novosibirsk se musí vrátit až za gólmana.
36:49'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., podrážení).
36:01'
Hosté se sice snaží vymyslet něco směrem dopředu, ale dnes jim to naprosto evidentně nejde. V útoku Viťazu bude muset dojít k nějakým změnám.
35:15'
Hosté hrají v pěti!
34:33'
Začíná to pomalu ale jistě vypadat, že hosté ubrání pětiminutové oslabení. Sibir se zatím nedostal ani do žádné pořádné gólové příležitosti.
33:58'
Jegor Voronkov dobře zapracoval za brankou a vypadalo to, že získá puk do své moci a vyhodí. To se mu však nakonec nepovedlo, přesto ušetřil cenné sekundy.
33:38'
Nyní se jim to už povedlo a gólman hostí má za sebou další úspěšný zákrok. Dmitrij Sajustov pálil z dobré pozice mezi kruhy z první, ale přesně doprostřed.
32:45'
Tato početní výhoda zatím není od domácího týmu tak dobrá jako ta předešlá. Tam se jim podařilo rychle vstřelit branku, teď se nemohou usadit v pásmu.
32:18'
Novosibirsk se hned dvakrát musel vracet pro kotouč do svého obranného pásma.
31:41'
Jegor Milovzorov měl kotouč na kraji kruhu, a tak vypálil. Pjotr Kočetkov jeho střelu viděl a vyrazil, načež pro puk skočil a schoval ho pod lapačkou.
31:27'
Zde je právě ten moment, kdy mohou domácí rozhodnou to své dvoubodové výhře. Zatím mají puk v útočném pásmu, ale nejsou nijak nebezpeční.
30:56'
Ilja Ježov absolutně nezvládl své emoce a nabídl soupeři rovnou pětiminutovou přesilovou hru! Úplně zbytečně zasáhl špičkou hole soupeře, který jel okolo něj, navíc v přerušené hře a pro dnešek dochytal.
30:15'
Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Pjotr Kočetkov.
30:15'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ilja Ježov – 5 min., bodnutí koncem hole + osobní trest do konce utkání, bodnutí koncem hole). Trest odpyká Jevgenij Mons.
30:07'
Danila Mojsejev pálil z celkem podobné pozice, ovšem byl o něco dále. Jeho ránu vyrazil Harri Säteri jen tak tak ramenem nad sebe.
29:35'
Juuso Puustinen mohl navýšit náskok svého týmu na tři branky! Dostal totiž přihrávku na střed hřiště do ideální pozice, ale Ilja Ježov se proti jeho střele mezi ruku a tělo vytáhl!
29:11'
Harri Säteri se nakonec přece jen v brance při oslabení zapotil, ale důležité je, že za svá záda žádný kotouč nepropustil a jeho tým nadále vede o dva góly.
28:47'
Jegor Milovzorov je na ledě!
28:10'
Novosibirsk hraje toto oslabení opravdu dobře. Nepouští Čechov do nějakého souvislejšího tlaku a vyhazuje jeden kotouč za druhým.
27:43'
Viťaz se ještě poté držel v útočném pásmu, ale jedna nepřesná přihrávka vše zhatila. Takto mohli domácí vyhodit přes všechny čáry až za gólmana.
27:17'
To byla dobrá rána od modré, kterou nyní vyslal hostující obránce. Harri Säteri však na jeho pokus dobře viděl a jeho ránu betonem vyrazil do rohu.
26:47'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., hákování).
26:16'
Moskevská oblast už nejspíše pochopila, že bude muset přidat, pokud odsud nechce odjet s nějakým větším debaklem, ale nic zásadního nevymyslela.
25:48'
No, opravdu perné chvilky nyní prožíval Ilja Ježov! Ten už byl překonán, ovšem kotouč se zastavil v brankovišti, odkud ho jeho spoluhráč odpálil zpět do hřiště!
25:06'
Ilja Ježov je zasypáván jednou střelou za druhou. Hostujícímu hráči se nyní povedlo dostat puk do útočného pásma, kde se o něj ještě snaží zabojovat.
24:37'
To je obrovský tlak, který mají domácí hokejisté v útočné třetině. Viťaz vůbec neví, co má dělat. Navíc se mu ani nedaří dostat puk do středního pásma.
24:05'
Tak to je opravdu až neskutečný start do této třetiny v podání Novosibirsku! Ten navíc nadále operuje s kotoučem a rád by přidal ještě nějakou branku.
23:03'
Tak to je bleskurychle využitá přesilová hra a domácí vedou už o dva góly! JUKKA PELTOLA dostal parádní přihrávku na tyč, kde se nemohl mýlit. Krásná přesilovková akce, to vypadalo jako nacvičený signál. Asistence: Juuso Puustinen.
22:57'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., podrážení).
21:40'
jenže po rychlém přečíslení je to vůbec nemusí mrzet, Sibir jde krátce po začátku třetiny do vedení! Jegor Milovzorov táhl celou akci, načež předložil puk DMITRIMU SAJUSTOVOVI, který měl jednoduchou pozici, a to trefit úplně prázdnou branku. Asistence: Jegor Milovzorov.
21:15'
Každopádně ani jedna z nich nebyla gólová, takže jsou u puku zase domácí. Těm se však přechod do útočného pásma zatím nedaří.
20:40'
Viťaz vstoupil do druhé třetiny mnohem lépe než do té první! Zatím je mnohem aktivnější na puku a Harri Säteri musel čelit hned několika střelám.

Hity: 10 – 4
Je za námi první třetina, ve které jsme neviděli ani jednu branku, natož nějaký pohledný hokej. Domácí hokejisté měli více ze hry, ale větší šance měli jen dvě a nevyužili ani jednu. Viťazu to směrem dopředu dnes zatím vůbec nejde, tak uvidíme, co přinese další třetina.

Druhá perioda začne přibližně v 15:29.
20:00'
19:32'
Sibir se ještě něco pokoušel udělat s nerozhodným výsledkem, ovšem o puk celkem rychle přišel. Přesto se ještě snaží napadat rozehrávku soupeře.
19:00'
Minuta do konce první části!
18:16'
Danila Mojsejev se hnal s pukem až do útočné třetiny, ale z pohledu Viťazu to dnes opravdu zatím není ono. Přesto jsme stále branku neviděli.
17:40'
Vypadá to, že tato třetina se odehraje bez branek. Domácí sice mají více ze hry, jenže žádnou ze svou šancí nedokázali přetavit ve vedoucí branku.
17:11'
Jevgenij Česalin a jeden ze soupeřů nyní bojovali o puk, o kterém nikdo nevěděl, kde je. Ilja Ježov ho měl někde ve výstroji, takže se přerušilo.
16:31'
Domácí hráč nyní dobře napadal za brankou, když mu vypadla hokejka z ruky. Zkoušel to tedy ještě fotbalově, ale o kotouč celkem záhy přišel.
15:43'
Hráči v modrém se také hnali dopředu a měli zajímavou možnost, kdy to bylo tři na dva. Střela z boku ovšem nenadělala gólmanovi hostí problémy.
15:06'
Harri Säteri si za posledních několik vteřin připsal více zákroků než v celé dosavadní prví části. Po jeho zákroku bylo znovu přerušeno a buly po jeho pravici.
14:52'
Harri Säteri á za sebou dokonce zákrok! Přišla rána od mantinelu na vzdálenější tyč, kterou domácí brankář chytil do lapačky! Zákrok trochu pro diváky.
14:35'
Pavel Varfolomejev dostal puk k brance, ale jelikož k ní byl zády, nemohl rovnou zakončit. Hosté se ale po dlouhé době drží s pukem v útočné třetině.
13:57'
Ilja Ježov má další zákrok. Nikita Michajlov pálil po čistě vyhraném buly od modré, ovšem hostující gólman situaci dobře viděl a stihl sklapnout betony včas.
13:40'
Od Moskevské oblasti je to směrem dopředu opravdu zmar, však vystřelil na branku snad zatím jen dvakrát. Bude muset tento tým hodně přidat.
13:12'
Domácí předvedli rychlý útoku a brankář Viťazu má na svém kontě další zákrok. Nikita Michajlov pálil mezi ruku a tělo, ale Ilja Ježov si to tam pohlídal.
12:44'
Ville Lajunen dostal přihrávku k mantinelu, respektive se tam k němu odrazil puk. Stačil však jeden osobní souboj a obránce hosté o kotouč přišel.
12:36'
A právě Ilja Ježov může za další přerušení hry, když zachytil nahození, které raději schoval pod lapačkou. Následuje tedy druhá komerční přestávka v této části.
12:15'
Útoční snaha hostujícího celku zase nebyla ani trochu úspěšná. Harri Säteri se zatím v brance celkem nudí, což jeho sok na druhé straně říci nemůže.
11:41'
Jenže následně ještě přišly dva pokusy domácího celku, které nebyly vůbec marné. Konstantin Alexejev ani Jevgenij Česalin ovšem Ježova v brance nepřekonali.
11:23'
Jenže Čechovu se ve fázi dopředu zatím vůbec nedaří. Sibir proto přešel do útoku, kde si vytvořil celkem solidní tlak, ale střely létaly hodně vedle tři tyčí.
10:52'
Znovu je hra přerušena, a tak se vhazovalo ve středovém kruhu. Buly vyhrál Viťaz, který se s pukem rovnou vydal do útočného pásma.
10:20'
Nyní to domácí zkoušeli pasem skrze střední třetinu, ovšem vysoký centr nedokázal hráč Sibiru zpracovat. Přesto se jeho hráči dostali až do útočného pásma.
09:48'
Jukka Peltola dostal přihrávku k mantinelu, jenže nedokázal kotouč zpracovat. Proto se k němu zase dostali hosté, kteří nic nevymysleli.
09:21'
Juuso Puustinen bojoval za brankou o kotouč jako lev, nicméně jeho snaha nebyla úspěšná. Tak se jeho útočná formace vydala na střídání.
08:43'
Sibir je zatím aktivnějším týmem, přestože hrál čtyřminutové oslabení. Viťaz se naopak ještě do zápasu moc nedostal a spíše se jen brání.
08:00'
A Novosibirsk mohl jít do vedení, ale stejně jako před tím ani teď neskončila jeho šance brankou. Znovu z toho bylo přečíslení, které vzal domácí hráč na sebe, ale trefil jen soupeře.
07:29'
V utkání jsme zatím viděli jen jednu zajímavější šanci, a ta brankou neskončila. Snad se oba týmy vzchopí a začnou hrát něco zajímavějšího.
07:02'
Už se tedy hraje v pěti na obou stranách, tak snad máme pryč veškeré negativní emoce. Po přerušení hry je před námi první komerční přestávka.
06:30'
Sibir hraje v plném počtu!
05:42'
Alexej Byvalcev byl v akci i o chvilku později. Byl s kotoučem v kruhu, tak se snažil někoho najít před brankou. To s emu však nepovedlo a domácí znovu vyhodili.
05:18'
Čechov se konečně dostal do útočného pásma, kdy Alexej Byvalcev dostal dobrou přihrávku, ale místo střely z první jen nahrával na modrou.
04:37'
Viťaz nakonec bude hrát dokonce čtyři minuty přesilovou hru! Zatím se mu v ní však vůbec nedaří a Novosibirsk se brání bez nějakých větších problémů.
03:50'
Pekka Jormakka se zase ukázal na druhé straně. Dostal přihrávku do jízdy, tak si najel a ze strany vypálil. Mířil však jen do míst, kde byl Harri Säteri připravený.
03:13'
Jevgenij Česalin si mohl zapsat první branku v dnešním utkání! Ujel se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, ale jeho ránu Ilja Ježov vyrazil vyrážečkou!
02:41'
Sudí nakonec svůj výrok ještě přehodnotili! Novosibirsk nakonec hraje ve čtyřech, takže jeden z udělených trestů byl nakonec zrušen.
02:30'
Nebude... Rozhodčím se nejspíše nelíbí opravdu dlouhé diskutování na straně domácího trenéra a na straně Sibiru svítí další dvouminutový trest! Znovu tedy nastala diskuze, která nevypadá, že by měla brzy skončit.
02:30'
Hlavnímu trenérovi Sibiru se vyloučení jeho svěřenců za příliš mnoho hráčů na ledě ani trochu nelíbí. Je vidět, že s ním nesouhlasí a diskutuje s rozhodčími, dokonce odvolal Michajlova z trestné lavičky! Místo něho tam šel nakonec Kazakov a už se bude moci hrát.
02:30'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů + 2 min. pro hráčskou lavici, zdržování hry / pozdní nástup). Trest odpyká Viktor Komarov.
02:08'
Což se zatím ani nadále nestalo. Čechov nyní jen nahodil puk po mantinelu, když většina týmu střídala. Je u něj znovu tedy Novosibirsk a může něco vymyslet.
01:32'
Ilja Morozov byl u puku rychleji než jeho sok, takže neměl za svou brankou žádné starosti. Už by to ale chtělo vidět i nějakou střelu na branku.
00:56'
Už máme za sebou první přerušení v rámci tohoto utkání. Hostům se totiž nepovedla přihrávka, a tak kotouč skončil až na zakázané uvolnění.
00:40'
A první dnešní zápas v rámci KHL nám už začal! Domácí Novosibirsk dnes nastupuje v modrých dresech, Viťaz zvolil bíločervenou kombinaci.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov, Jokipakka, K. Alexejev, Jermakov, Ilja Morozov, Timašov, Pastuchov, Chabarov – Ruohomaa, Michajlov, Puustinen – Sajustov, Milovzorov, Šarov – V. Komarov, Česalin, J. Peltola – Torčeňuk, Kazakov, Romancev.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kočetkov) – Voronkov, Jeřábek, V. Lajunen, Golovkov, Katičev, Šinkevič, Pylenkov – Byvalcev, A. Sjomin, Makejev – Jormakka, Jo. Nättinen, M. Aaltonen – Varfolomejev, Mons, P. Černov – Grebenščikov, Laričev, Mojsejev – Gončarov.

Rozhodčí: Ansons, Morozov – Galimov, Kuprijanov.

HC Viťaz Moskevská oblast

Také Viťaz zatím hraje v celkem solidní formě. Po devatenácti zápasech má na svém kontě třicet bodů a patří mu třetí místo v rámci Západní konference. Desetkrát vyhrál v základní hrací době, čtyřikrát v prodloužení a nájezdech. Jen třikrát padl Čechov padl jen třikrát v hrací době, tak by nás v šedesáti minutách mohlo čekat zajímavé utkání. Skóre má mnohem příznivější než soupeř, rovnou +18! Z posledních pěti zápasů bral Viťaz ale jen dvě výhry. Padl rovnou třikrát, a to s Nižnim Novgorodem, Ufou a Nur-Sultanem. Vítězství zapsal proti Čeljabinsku a Dinamu Minsk.

Nejproduktivnější hráči:
Alexandr Sjomin – 15 bodů (7+8)
Miro Aaltonen – 13 bodů (5+8)
Jakub Jeřábek – 12 bodů (4+8)

Brankáři:
Alexandr Samonov – 7 zápasů, 6 výher, úspěšnost – 97,6%, průměr obdržených branek – 0,88.
Ilja Ježov – 13 zápasů, 5 výher, úspěšnost – 93,8%, průměr obdržených branek – 1,92.
HC Sibir Novosibirsk

Novosibirsk nebývá úplně pravidelným účastníkem play-off. Letos ovšem rozehrál sezónu velmi solidně. Po osmnácti zápasech má totiž na svém kontě dvacet čtyři bodů, které ho řadí na šesté místo v rámci Východní konference. V kolonce vyhraných zápasů v základní hrací době navíc svítí velmi zajímavé číslo, a to deset. Osmkrát ale Sibir padl, z čehož čtyřikrát nad rámec hrací doby. Tím pádem také padl jen čtyřikrát v šedesáti minutách. Novosibirsk má navíc kladné skóre, i když těsně +4. V posledních pěti zápasech se mu celkem dařilo, jelikož bral tři výhry. Padl jen s Nur-Sultanem a Nižnim Novgorodem. Naopak výhry zapsal nad Dynamem Moskva, Spartakem Moskva a Soči.

Juuso Puustinen – 10 bodů (7+3)
Mikael Ruohomaa a Jegor Milovzorov – 8 bodů (4+4)
Jyrki Jokipakka – 8 bodů (1+7)

Brankáři:
Alexej Krasikov – 7 zápasů, 4 výhry, úspěšnost – 95,4%, průměr obdržených branek – 1,29.
Harri Sateri – 13 zápasů, 6 výher, úspěšnost – 93,3%, průměr obdržených branek – 1,90.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.