KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Kazaň - 8. prosince 2019   15:00

OMSK
OMSK
00:43' Klinkhammer  • 22:52' Širokov (Franson, K. Semjonov) • 45:43' Širokov (A. Těreščenko, Pokka)
Kazaň

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 5 461 diváků.
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Avangard Omsk: 26

AK Bars Kazaň: 17.
Dnešní šlágr končí výhrou Avangardu, který se zaskvěl velmi dobrým výkonem, podpořený velmi dobrou defenzivou, v čele s pozorným Igorem Bobkovem. Ten se může pochlubit čistým kontem a to se v souboji s tak silným týmem, jakým Kazaň je, počítá! Domácí rozložili své tři góly do každé třetiny a vítězství si dnes naprosto zaslouží.
59:02'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., podrážení).
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny a pravděpodobně i tohoto zápasu.
57:50'
Jevgenij Gračjov (Omsk) se dostal před Biljalova, který chytá a přerušuje hru.
57:40'
Kazaň v dnešním zápase nemá vůbec žádnou zbraň na skvělou defenzivu soupeře.
56:43'
Kazaň formuje útočnou akci na vlastní modré, domácí vyčkávají ve středním pásmu.
55:48'
55:20'
Přesilová hra Avangardu nemá takové tempo, není divu, domácí potřebují šetřit čas.
54:53'
Avangard se sice drží v útočné třetině, ale je to zatím bez šancí.
54:00'
Další přesilová hra Avangardu, navýší domácí svůj náskok?
53:48'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Dyňak – 2 min., vysoká hůl).
53:41'
Mikael Wikstrand (Kazaň) nahazuje puk na branku, ten ale končí v rohu.
52:27'
51:42'
Domácí opět v útočném pásmu, dělovku od modré Timur Biljalov (Kazaň) chytá, puk ale neudržel, obránce Kazaně ale odehrál puk.
50:55'
Až nyní se hosté osvobozují a vyhazují puk ze třetiny.
50:40'
Avangard vyhrál vhazování po pravici Biljalova, díky tomu zůstávají v útočném pásmu.
50:27'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., držení).
49:58'
Semjon Košelev (Omsk) vyzkoušel z levé strany pozornost Biljalova, ten střelu z ostrého úhlu chytá.
48:35'
Kazani se ale vůbec nedaří vybojovat útočné pásmo, hosté hned po přechodu útočné modré ztrácejí pásmo.
48:00'
Bars zkouší po pravé straně přejít do útočného pásma.
46:55'
Avangard s pukem ve vlastní třetině.
46:30'
Ambice Kazaně dostávají pořádně tvrdý úder, dnes to na body nevypadá...
45:43'
Avangard právě vstřelil branku!
Ville Pokka (Omsk) pálí od modré a před branou šikovně střelu tečuje SERGEJ ŠIROKOV, který stál zády k brance, přesto dokázal svou tečí poslat puk nechytatelně do branky. Asistence: Alexej Těreščenko a Ville Pokka.
45:03'
44:06'
Puk míří ze třetiny Kazaně.
43:24'
Hosté, kteří se bránili ve třech, jsou již po vypršení trestu Judina ve čtyřech.
43:03'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vjačeslav Vojnov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., nedovolené bránění + 5 min., bitka).
42:20'
Jegor Martynov (Omsk) pálí z levé strany, jeho dělovka z voleje, z levé strany, míří vedle branky.
41:59'
Až nyní se domácí na chvíli dostali do útočného pásma, ale nikoliv ke střele.
41:30'
Hosté odpalují puk ze třetiny.
41:24'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., vysoká hůl).
40:38'
Rozehrávka Kazaně zpoza branky Biljalova, puk ale ve středním pásmu získávají domácí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:50.
Také druhou třetinu vyhráli domácí 1:0 a vedou tak po čtyřiceti minutách 2:0. Kazaň ale odehrála mnohem lepší třetinu, než tu první. Hosté vyrovnali hru a byli mnohem nebezpečnější, ale vyrovnat skóre se jim nepodařilo, naopak inkasovali a do třetí třetiny vstoupí s dvoubrankovou ztrátou.
40:00'
39:05'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:19'
A je tu dokonce brejk, Kirill Semjonov (Omsk) měl ale na zádech bránícího hráče, i tak vystřelil, ale brankáře překonat nedokázal.
37:55'
Další puk míří ze třetiny Avangardu.
37:38'
Bars se zatím nedokázal dostat do třetiny soupeře.
37:05'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Taylor Beck – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
36:50'
Dmitrij Judin (Kazaň) odvedl dobrou práci ve vlastní třetině, díky tomu se hosté dostávají ze třetiny.
36:10'
Po vhazování před Bobkovem útočí hosté.
35:50'
Bojuje se o puk za brankou Avangardu, následně se hra přerušuje.
35:03'
34:20'
Matt Frattin (Kazaň) netrefuje branku Avangardu, z levé strany, hned poté domácí dostali puk ze třetiny.
34:05'
Vladimir Tkačjov (Kazaň) dostává puk do útočného pásma.
33:40'
Avangard dostává puk ze své třetiny.
33:03'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., hrubost).
32:41'
Signalizovaný ofsajd, hosté musí ven z pásma... následuje další útočná akce Kazaně.
32:08'
Matt Frattin (Kazaň) pálí z pravé strany, puk končí znovu v lapačce Bobkova.
31:40'
Danis Zaripov (Kazaň) se snažil předložit přihrávku před branku Avangardu, ale v cestě stál obránce.
31:04'
Igor Bobkov (Omsk) má puk ve své lapačce a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.
30:42'
Puk míří za branku Kazaně, hosté rozehrávají.
30:00'
Jsme přesně v polovině utkání, domácí stále neinkasovali, Bars se těžko dostává do zakončení.
28:40'
Kazaň v útočném pásmu, souboj za brankou, Avangard to má v této třetině dál ke střídačce a toho hosté využívají.
28:09'
Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
27:51'
Bars v útočném pásmu, znovu je to ale jen o soubojích u mantinelu.
26:53'
Nyní je to poměrně vyrovnaný zápas, Avangard trochu ubral na tempu a více do hry se tak dostali i hosté.
26:01'
Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější jsou hosté, kteří tak budou moci rozehrát.
25:38'
Puk ve středním pásmu, hosté o něj přichází a musí se bránit.
24:25'
Vladislav Kara (Kazaň) vybojoval puk za brankou Avangardu, pak ale upadl a puk zase ztratil.
23:54'
Hosté bleskově vystřídali, využili toho, že mají střídačku blíže k útočnému pásmu.
22:52'
Cody Franson nahodil puk od modré před branku, tam ho zachytil Kirill Semjonov, který přihrál na levou stranu. Po dokonalém vyšachování zakončoval SERGEJ ŠIROKOV do prázdné branky. Asistence: Cody Franson a Kirill Semjonov.
22:40'
Timur Biljalov (Kazaň) zastavuje puk za vlastní brankou a pomáhá svému týmu s rozehrávkou.
22:15'
Kazaň s pukem ve vlastní třetině, hosté zkouší zaútočit po pravé straně.
21:32'
21:00'
Krátká přesilová hra Kazaně, hosté se ale ještě nedostali do útočného pásma.
20:50'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:58.
První třetina nabídla velmi dobrý hokej, hraje se hodně rychle a k vidění jsou i pěkné akce. Není divu, hrají proti sobě dva nejlepší celky Východní konference. Zatím měli jednoznačně více ze hry domácí, kteří se také dočkali jednoho gólu. Bars se prosadit nedokázal, neměl ani nějakou vyloženou šanci.
20:00'
19:32'
Stále se nehraje, na ledě neustále diskutují rozhodčí.
19:32'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., sekání).
19:15'
Avangard v útočném pásmu, Timur Biljalov (Kazaň) vyráží střelu od modré.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:50'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., nedovolené bránění).
18:32'
17:50'
Unavení domácí spěchají na střídačku, Bars se ale rychle vrací zpět do útočného pásma.
17:00'
Bars stále v útočném pásmu, ale hosté nemají klid na zakončení.
16:38'
Po vyhraném vhazování se Kazaň udržela v útočném pásmu.
16:32'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
16:15'
Po přečkaném oslabení se domácí hned vrhají do útočení.
15:41'
15:32'
Kirill Semjonov (Omsk) se dostal při vlastním oslabení do brejku, ale nakonec byl bráněn dvěma hráči, takže ta střela nebyla povedená.
15:00'
Posledních pět minut zbývá z první třetiny, hosté se dostávají do útočného pásma, ale jen na chvíli.
14:41'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Gračjov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
14:41'
Alexej Jemelin (Omsk) shodil rukavice a chtěl se prát, na to byl ale sám, Patrice Cormier (Kazaň) se prostě a jednoduše prát nechtěl....
14:20'
Ani tentokrát se Bars usadit v útočném pásmu nedokázal.
14:10'
Puk míří ze třetiny Avangardu.
13:41'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Taylor Beck – 2 min., podrážení).
13:10'
Semjon Košelev (Omsk) střílí z levé strany, Biljakov pravým betonem vyráží.
12:29'
Puk za brankou Avangardu, znovu se ale hosté ke střele nedostali, defenziva Omsku pracuje zatím parádně.
12:02'
Oba týmy střídají, hosté drží puk ve středním pásmu.
11:10'
Závar před brankou Kazaně, hosté nakonec odpalují kotouč ze třetiny.
10:50'
Kristian Chenkel (Kazaň) rozehrává zpoza vlastní branky.
10:05'
První desetiminutovka za námi, patřila jednoznačně domácím, kteří zatím hrají parádní hokej.
08:55'
Igor Bobkov (Omsk) nemusel zasahovat, hosté se ke střele nedostali.
08:15'
Bars jde dopředu po pravé straně, hosté se dostávají do třetiny Avangardu.
07:26'
Sergej Širokov (Omsk) vyzkoušel Biljakova, ten jeho střelu chytá a přerušuje hru.
07:10'
Avangard ve vlastní třetině, následuje útočná akce po levé straně.
06:55'
Dělovka domácích, od modré, puk ale zablokoval bránící hráč Kazaně.
06:35'
Vhazování ve střední třetině, i páté vhazování končí vítězně pro domácí.
06:05'
Hraje se velmi rychlý hokej tak, jak se na tento dnešní šlágr sluší a patří.
05:40'
04:40'
První minuta přesilové hry Avangardu je minulostí, zatím toho domácí moc nepředvedli.
04:10'
I tentokrát se hosté dokázali zbavit puku, ten končí až za brankou Avangardu.
03:55'
Hosté dostávají puk ze třetiny.
03:40'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., nedovolené bránění).
03:20'
Kirill Semjonov (Omsk) zkusil překvapit Biljakova z levé strany, ale gólman vyráží.
02:42'
Bars ve třetině soupeře, Matt Frattin (Kazaň) pálí z levé strany, Igor Bobkov (Omsk) chytá a přerušuje hru.
01:23'
Avangard opět v útočném pásmu, Vjačeslav Vojnov ale pokazil přihrávku a domácí tím přichází o útočnou třetinu.
00:43'
Skvělý vstup domácích do zápasu, ROB KLINKHAMMER vypíchl soupeři puk ve vlastní třetině, nabral rychlost, pláchl všem, z levé strany se dostal před Biljakova, kterého napodruhé dokázal překonat. Bez asistence.
00:30'
Ak Bars v útočném pásmu, kam se hosté dostali hned po vyhraném úvodním buly.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Bondarev, Pokka, Franson, Jemelin, Vojnov, Martynov – Širokov, Andrighetto, Gračjov – Klinkhammer, Beck, K. Semjonov – Stas, Dědunov, A. Potapov – A. Těreščenko, Košelev, Šumakov – Jaremčuk.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Ljamkin, Žuravljov, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Fazylzjanov – Cormier, Azevedo, Kara – V. Tichonov, Zaripov, E. Galimov – Voronkov, Dyňak, A. Galimov – M. Gluchov, Osnovin, Frattin – Tkačjov.

Rozhodčí: Bondar, Kulakov – Viljugin, Ivanov.
AK BARS KAZAŇ
Jak již zmíněno, Kazaň vede Východní konferenci s osmibodovým náskokem. Do čela konference se Kazaň dostala famózními listopadovými výsledky. Vlastně tato série započala již v závěru října, kdy vyhrál poslední tři říjnové duely základní části. První a poslední listopadový ligový duel Kazaň prohrála, ale všechno mezi vyhrála, sečteno a podtrženo je to sedm výher v řadě!
AVANGARD OMSK
Avangard čeká v tomto zápase těžká práce. Ve šlágru kola totiž doma vyzve lídra z Kazaně, na který aktuálně ztrácí osm bodů. Navíc má Avangard o jeden zápas navíc. Dalším faktorem proti Omsku je forma, která od druhé poloviny listopadu není kdovíjaká. Ze sedmi ligových zápasů prohrál Avangard hned čtyři, z toho dva v posledních třech kolech... V Novosibirsku dostal Omsk nepříjemný výprask v podobě prohry 2:5, spraví si chuť doma proti Kazani?
Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž AVANGARD OMSK přivítá na svém stadionu AK BARS KAZAŇ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.