KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : CSKA Moskva - 17. prosince 2019   18:30

CSKA Moskva
07:19' Mamin  (Kiselevič) • 29:28' Šalunov  (Tolčinskij, Světlakov) • 34:23' Mamin  (Vey, Čmychov) • 59:17' Mamin  (Vey)
Riga
An. Makarov (Liepins) – Berglund, Sotnieks, Ališauskas, A. Kulda, Mamčics, Marshall – Darzinš, M. Redlihs, McMillan – Slepec, Setdikov, Meija – Džerinš, Pavlovs, Lipsbergs – Ashton, Trastašenkovs, Marenis – Berzinš, Batna.
CSKA Moskva

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
CSKA Moskva zvítězila v utkání na ledě Rigy 4:1 v utkání, které nepřineslo příliš pěkných hokejových okamžiků. Zápas měl spíše ospalejší tempo s několika světlými momenty, které ve většině případů skončily gólem.
59:17'
CSKA právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Gólem do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick MAXIM MAMIN. Asistence: Linden Vey.
58:59'
Další vhazování v obranném pásmu hostů.
58:30'
Postavení mimo hru zastavilo akci Dinama. Moskva se nadále úspěšně brání.
57:50'
Domácí mají puk za vlastní brankou a pokusí se o další útok.
57:05'
Střela CSKA přes celé kluziště končí zakázaným uvolněním.
56:40'
Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu, berou si oddechový čas a budou hrát bez brankáře!
55:55'
Pokus s nahozením puku domácím vyšel, vybojovali útočné pásmo a i ohrozili branku, ale Johansson byl pozorný.
55:25'
Nepříjemný hit utrpěl ve středním pásmu Mikelis Rehlihs, který se sotva doploužil na střídačku.
54:39'
Komerční pauza.
54:20'
Utkání se blíží ke svému konci. Moskva drží dvoubrankový náskok a ve třetí třetině čelila jen dvěma střelám.
53:27'
53:09'
Snaha Moskvy o návrat končí jen zakázaným uvolněním.
52:55'
Domácí vyhazují ze svého pásma.
52:41'
Další zásah Makarova, po kterém je pískáno. Domácí brankář ještě drží pro Rigu malou naději.
51:50'
Makarov byl přinucen přerušit hru po střele zpoza kruhů.
51:27'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., hákování).
50:01'
Hra je přerušena, vhazuje se v obranném pásmu Rigy.
49:10'
Mamin usiluje o hattrick, bekhendové zakončení pod tlakem soupeře trefila jen beton Makarova.
48:30'
CSKA se snaží forčekovat a napadá rozehrávku Dinama, které se marně pokouší o přechod do útoku.
47:45'
Třetí třetina ubíhá o něco rychleji než předchozí dvě periody, ale stále nabízí hodně nezáživný hokej plný nepřesností, ztrát z obou a slabých střel.
46:20'
Komerční přestávka.
45:27'
44:55'
Moskva znovu vyhazuje.
44:45'
Velkou šanci domácích spálil Džerinš, který promáchl puk mířící do levého kruhu. Před domácím útočníkem byla odkrytá branka.
43:56'
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
43:27'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mario Kempe – 2 min., vysoká hůl).
41:40'
Makarov přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.
40:45'
Riga se hned v úvodu třetí třetiny musí bránit. Potřebuje přitom naopak útočit.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:21.
CSKA Moskva ve druhé třetině dokázala dvěma góly vykročit za vítězstvím na ledě Rigy, která zatím nepředvádí výkon, jenž by ji pustil do bojů o body z tohoto utkání.
40:00'
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:06'
Po delším úseku je hra přerušena. Důvodem je postavení mimo hru hostujícího týmu.
37:30'
Hra se přelévá rychle ze strany na stranu. CSKA vede na střely 20-11.
35:55'
Hra plyne o poznání rychleji. Puk střídá pravidelně své majitele.
35:10'
Riga je po další inkasované brance více u puku, ale ne před brankou CSKA.
34:23'
Průnik Veye do útočného pásma z levé strany, Makarov jeho zakončení dokázal udržet betonem mimo brankoviště, jenže rychle dojíždějící MAXIM MAMIN puk dorazil do klece a zvýšil na 3:1. Asistence: Linden Vey, Arťom Čmychov.
33:14'
Oba celky jsou v plném počtu.
33:02'
Střela od modré, kterou vyslal Okulov, domácí brankář bez problémů vyrazil.
32:17'
Hra je přerušena. Oba týmy zatím nijak nevyužily více prostoru na ledě a nedostaly se ke střele. Komerční pauza.
31:14'
Hraje se ve čtyřech.
31:14'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
30:25'
Domácí se snaží trochu zvýšit svou aktivitu a ženou se za vyrovnáním, nedaří se jim však vytvořit střeleckou pozici.
29:28'
Domácí hrubě chybovali ve vlastní třetině. U mantinelu se puku zmocnil Tolčinskij, který vyslal z pravého kruhu rychlou přihrávku přes střed na MAXIMA ŠALUNOVA, který doťukl puk za záda přesouvajícího se brankáře. Asistence: Sergej Tolčinskij, Andrej Světlakov.
29:05'
28:33'
Obrana Moskvy zaspala a nechala si utéct Meiju, který ovšem v souboji jeden na jednoho s brankářem Johanssonem neprocpal puk mezi jeho betony.
28:20'
A CSKA vyhazují kotouč ze svého pásma.
27:35'
Dinamo se snaží o kombinaci v útočném pásmu, puk si ale zatím posílá jen podél mantinelu.
27:05'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., podrážení).
24:59'
První střelu na branku ve druhé třetině obstarali hokejisté CSKA. Makarov přerušuje hru.
24:36'
Hra se znovu kouskuje, tentokrát skončil z hokejky Blažijevského zaseknutý ve dvířkách na střídačku.
23:30'
Oba celky se snaží vybojovat postavení v útočném pásmu, to se jim však příliš nedaří.
22:15'
Ve druhé třetině zatím nebyla k vidění žádná střela.
20:55'
Druhá třetina začala v podobě vlažném tempu jako probíhala většina první třetiny.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:29.
Úvodní třetina nenabídla ani zdaleka přehlídku kvalitního hokeje, ale přinesla dvě branky. První vstřelili hosté v 8. minutě, kdy se trefil Mamin. Riga ovšem v samém závěru, v poslední vteřině, vyrovnala na 1:1 po dorážce Ashtona.
20:00'
19:59'
Gól platí!
19:59'
Rozhodčí je znovu u videa a kontroluje situaci, tentokrát na popud CSKA. Padla branka ještě před sirénou?
19:59'
Riga právě vstřelila branku!
A aktivita se vyplácí! Těsně před závěrečnou sirénou se domácím povedlo vyrovnat na 1:1! Puk po střele Kuldy od modré propadl do brankoviště, kde jej CARTER ASHTON dorazil za záda Johanssona! Asistence: Arturs Kulda, Rihards Marenis.
19:09'
Riga na konci třetiny ožívá. Johansson musel pohotovým zákrokem přerušit hru.
18:49'
Sotnieksova střela byla sražena do ochranné sítě.
18:40'
Tlak do brankoviště Moskvy nakonec vůbec nepřinesl střelu. Johansson v rozkleku situaci jen kontroloval.
17:29'
Hra je přerušena postavením mimo hru domácího Dinama.
16:10'
CSKA vede na střely 12-3.
15:18'
Gól neplatí!
15:18'
Rozhodčí jde ovšem k videu zkoumat, jestli nedošlo k postavení mimo hru!
15:18'
CSKA sice vstřelilo branku po průniku Tělegina do útoku a jeho přihrávce před brankoviště, kde puk protečoval Kalinin, ale celé situaci předcházelo postavení mimo hru.
14:33'
Postavení mimo hru hostů.
13:45'
Hráči CSKA vyslali na branku domácích už 11. střelu v utkání. Jsou aktivnější, ale většinou se jednalo o slabší střely z nevýhodných pozic.
13:17'
12:57'
Parádní návrat do útočného pásma ze strany domácích. Ani natřikrát ovšem Johanssona překonat nedokázali a CSKA znovu vyhazuje.
12:39'
Tentokrát Moskva odehrála puk mnohem důrazněji.
11:55'
Hosté vyhodili puk ze svého pásma, Riga se ale rychle vrací.
11:44'
McMillan střelou z levého kruhu trefil jen zadní mantinel.
11:17'
Poprvé se v utkání vylučuje. Konstantin Okulov se provinil podrážením.
10:29'
Johansson si připisuje zákrok a přerušuje hru. Vhazuje se v obranném pásmu CSKA.
09:30'
Obrázek hry se po vstřelené brance příliš nemění. Tempo obou týmů je spíš vlažné, unavené.
09:00'
Silajev šikovně protečoval puk před brankou, Makarov jej ovšem zachytil a hru přerušil.
07:19'
Hosté otevírají skóre zápasu! MAXIM MAMIN dokázal po vyhraném buly sjet mezi kruhy, kam mu také zamířila přihrávka. Tu rychle poslal na branku a překonal přesouvajícího se Makarova, který nestihl vměstnat svůj beton do střely. Asistence: Bogdan Kiselevič.
06:53'
Tělegin předvedl zajímavý průnik středem, Makarov musel lapačkou ukrýt kotouč před dotírajícím soupeřem.
06:07'
05:45'
Hosté vedou na střely 3-1, jednalo se zatím ale převážně o neškodné pokusy.
04:33'
Hra se nadále nepříjemně kouskuje. Tolčinskij se dostal do postavení mimo hru.
03:52'
Postavení mimo hru, do něhož vjeli hostující CSKA.
03:25'
Hra se přelévá ze strany na stranu, k souvislejšímu tlaku ani z jedné strany zatím nedochází.
01:55'
Výpad Silajeva zastavil brankář Makarov dřív, než se mohl naplno projevit střelecky. Puk mu totiž ujel.
01:40'
Úvodní část hry je hodně rozkouskována a zatím bez šancí.
00:10'
Hned zkraje zápasu se hosté dopustili zakázaného uvolnění.
00:01'

Dinamo Riga: An. Makarov – Berglund, Sotnieks, Ališauskas, A. Kulda, Mamčics, Marshall – Darzinš, M. Redlihs, McMillan – Slepec, Setdikov, Meija – Džerinš, Pavlovs, Lipsbergs – Ashton, Trastašenkovs, Marenis – Berzinš, Batna.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Lozebnikov) – Naumenkov, M. Robinson, Blažijevskij, Kiselevič, Ibragimov, Čmychov – M. Kempe, Vey, Mamin – Okulov, Al. Popov, Šalunov – Kalinin, Tělegin, Světlakov – Tolčinskij, Kanickij, Silajev..
Česká stopa v utkání
Alexander Salák (RIG) 17z, průměr 2,65, 91,0%
Jiří Sekáč (MOS) 32z, 9+10
Dinamo Riga a CSKA Moskva se střetnou v úterním programu KHL ve svém druhém vzájemném utkání v této sezoně. V tom prvním vyhrála Moskva na svém ledě jednoznačně 6:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.