KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Čerepovec - 23. ledna 2020   17:30

Spartak Moskva
40:57' Fjodorov (Rylov, D. Višněvskij) • 44:11' Fjodorov  • 45:16' A. Galimov (Viklund, Kokarev)
3:0
(0:0, 0:0, 3:0)
Čerepovec
Čerepovec
Bespalov (Chomčenko) – Hersley, Viklund, Rylov, D. Višněvskij, D. Musin, Kutějkin, Trišin – Nikoncev, R. Hanzl, Fjodorov – Karsums, Daugavinš, Zubov – Cyplakov, Kotljarevskij, Juňkov – A. Galimov, Kokarev, Stoljarov – Lvutin.
Bondar, Morozov – Viljugin, Osipov
CSKA Arena, Moskva
7021 diváků
Čerepovec
Podjapolskij (Šugajev) – Makejev, Chochlov, M. Chabarov, Kudako, Provolněv, A. Kulda, N. Chlystov – Monachov, Trubačjov, Jakimov – Liška, J. Jakovlev, Kapustin – Markovin, Kodola, Petunin – J. Bodrov, J. Morozov, A. Alexejev – Nevolin.

Československá stopa

Robin Hanzl (SPM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:55
Adam Liška (ČER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:19
Závěrečná část přinesla rozhodně nejlepší hokej, domácí se po tříbrankové smršti v rozpětí 259 vteřin radují z výhry a Nikita Bespalov z čistého konta. Hokejisté Severstali strávili mnohem více času vepředu, jenže v útočném pásmu byli většinou naprosto bezzubí. Spartaku podlehli po čtyřech zápasech a po dnešní porážce se pro ně postup do play-off mění v utopii.
Spartak rozhodl z brejků, krásné akce dotáhli dvakrát Fjodorov a jednou Galimov.

Střely na bránu 39:22.
Vhazování 18:23.
Čas v útoku 9:37 – 14:32.
Vyloučení 4:1, bez využití.
59:47'
A okamžitě přichází obrovská šance na hattrick na opačné straně. Daugavinš vysunul do brejku rozjetého Fjodorova, tomu se však Podjapolskij pomstil za předchozí trestné střílení a vychytal ho.
59:39'
Spartakovci nevyhodili puk a z mezikruží mohl vymazat Bespalovovi nulu Maxim Něvolin, který začal jako třináctý útočník hostů. Domácí brankář prokázal skvělý postřeh a pravým betonem vyškrabuje.
59:04'
Viklund dobře mířil do bližší šibenice, Podjapolskij vytěsnil ramenem.
58:08'
Domácí jsou v plném počtu a do brány se po nevyužité přesilovce vrací Vladislav Podjapolskij.
57:57'
Domácí vyhazují přes všechny čáry vedle prázdné brány.
57:19'
Liška udržel puk za brankou a přes Trubačova jej předal Provolněvovi, tomu však střela od modré nesedla.
56:42'
V oslabení ujel Robin Hanzl a možná měl sám střílet. Místo toho český centr ještě hledal Nikonceva, kterého hosté do zakončení nepustili.
56:08'
Čerepovecká brána je prázdná, hosté riskují power-play 6 na 4.
56:08'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakov Rylov – 2 min., sekání).
55:35'
Ofsajd Čerepovce vrací hru do středního pásma.
54:06'
Dnešní utkání sleduje 7021 diváků.
54:06'
Útoky se přelévají rychle ze strany na stranu bez zakončení, následuje poslední komerční přestávka.
52:47'
Alexandr Petunin dojížděl nahozený kotouč do rohu, jeho centr domácí odvracejí a také jejich vyhození nekončí "probrosem".
50:59'
Zakázané uvolnění Spartaku.
50:27'
Z rychlého kontru naopak zahrozil z úhlu Stoljarov. Brankář a největší opora hostů Vladislav Podjapolskij vyráží rozklekem.
50:00'
Přesně uprostřed poslední třetiny se vhazovalo před Bespalovem, ale ani teď se žlutočerní nedostali ke střele a hra uvízla u mantinelů.
49:12'
Kotouč nečekaně vyplul před Maxima Cyplakova, který zcela sám z mezikruží nepropálil příklepem Podjapolského.
48:40'
Do protiútoku se zapojil Fjodorov a zalehnout puk musel v ošemetné situaci brankář Severstali.
48:09'
Domácí jsou již v plném počtu, jejich bránu ještě objížděl Bogdan Jakimov, ale kotouč zpoza ní za Bespalova neprotlačil.
46:43'
Buly v útočném pásmu Čerepovec nevyužil a domácí vyhazují. Dnes jsou žlutočerní skutečně bezzubí.
46:00'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., sekání).
45:16'
Spartak právě vstřelil branku!
S góly se po dlouhém čekání roztrhl pytel. Z bleskového protiútoku prostřelil Podjapolského po VIiklundově kolmici z těžkého úhlu ANSEL GALIMOV. Asistence: Tobias Viklund, Denis Kokarev.
44:11'
Z trestného střílení zvyšuje znovu ARŤOM FJODOROV. Nic zbytečně nevymýšlel a prostřelil gólmana dělovkou pod lapačku.
44:11'
Arťom Fjodorov ujížděl sám na brankáře, zezadu byl zahákován Makejevem a rozhodčí nařizují trestné střílení pro Spartak!
43:46'
Bespalov s potížemi kryje před Vladislavem Kodolou, který se hbitě protáhl z pravého křídla.
42:49'
Rylov křížnou přihrávkou přes dvě čáry našel Denise Kokareva, který z levého kruhu švihem prověřil pevnost Podjapolského betonů.
42:03'
Hosté se vrhli vpřed, ale opět si nedokázali najít prostor ke střele a po chvíli jsou vytlačeni do středního pásma.
40:57'
Hned v úvodní minutě otevírá skóre ARŤOM FJODOROV. Ve středním pásmu se nádhernou kličkou zbavil obránce a z nájezdu se trefuje po ledě k tyčce. Asistence: Jakov Rylov, Dmitrij Višněvskij.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:01.
Ani po 40 minutách hry gól nepadl. I ve druhé třetině si stejně jako v úvodním dějství každý celek vytvořil jednu slušnou příležitost, k ozdobám hokeje však dnešní duel zatím rozhodně nepatří.

Střely na bránu 22:10.
Vhazování 12:11.
Čas v útoku 7:08 – 9:31.
Vyloučení 2:1, bez využití.
40:00'
39:46'
Pokus Ansela Galimova raději Podjapolskij ukryl před dojíždějícími hráči Spartaku v lapačce, domácí ještě mohou po buly zkusit dát gól do šatny.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny zastihla hráče v souboji o zašlápnutý kotouč v rohu za bránou Moskvanů.
37:59'
Podjapolskij vypíchl kotouč špičkou brankářské hole, dostal se k němu Damir Musin a okamžitě tvrdou ranou od modré prověřil čerepoveckého brankáře. Zblízka ještě dorážel Hanzl, ale bezbrankové skóre se nemění.
37:36'
Tečovaný kotouč přeletěl plexisklo v útočném pásmu Spartaku.
36:52'
Snaha založit útok je na obou stranách marná, obrany dnes dominují.
35:22'
Velký závar na domácím brankovišti, na kotouči nakonec zůstal ležet Markovin a na něj se sesypalo celé klubko červenobílých.
34:16'
Monachov se řítil na domácí bránu, stíhán Hersleym, který sotva skočil ze střídačky na led. Ve spolupráci s Bespalovem se jim podařilo výpad čerepoveckého forvarda zneškodnit.
33:27'
Maxim Cyplakov se pokoušel zprava dostat do šance na střed rychlou stahovačkou, hosté jeho úmysl vystihli.
33:02'
Bezzubý tlak Čerepovce domácí přerušují šikovým vyhozením, které nedoklouzalo až za koncovou čáru.
31:06'
Spartak znovu praktikoval sérii přihrávek mezi beky na útočné modré a z levé strany trefuje rozpohybovaného brankáře Tobias Viklund.
30:40'
Vhazování v útočném pásmu opět hosté prohráli a Spartak přenáší hru na opačnou stranu kluziště.
29:04'
Domácí vyhráli vhazování a Višněvského bombu od modré čáry vyráží betonem Podjapolskij.
28:58'
Daugavinš byl při svém výpadu vytěsněn do rohu kluziště a hosté snadno vyhazují, jenže na zakázané uvolnění.
27:13'
Gennadij Stoljarov se proháčkoval až před Podjapolského, v pádu skončil v jeho bráně místo kotouče on sám. Po akci se vyčítavě dívá po rozhodčích, kteří nepískají hákování.
25:09'
Kapustin pálí křížně těsně vedle, odražený puk zachytil Kodola a bez efektu s ním obkroužil celé útočné pásmo, načež se zřejmě zamotanou hlavou rovněž zakončil výrazně mimo brány.
23:30'
Rylov si několikrát na modré čáře vyměnil puk s kolegou Višněvským, do kombinace zapojili i Hanzla na centru a svižnou kombinaci zakončil Stoljarov. Jeho pokus zastavuje brankář Čerepovce.
22:48'
Za spartakovce odpovídá Cyplakov švihem levého křídla přes obránce, Podjapolskij vyráží daleko před sebe.
21:29'
Vladislav Kodola si sjel na pravé křídlo, kam dostal přesnou přihrávku od Petunina a nikým neobtěžován vypálil do bližšího růžku. Bespalov musel brzy tasit těžký zákrok.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:17.
Zápas zatím nepřináší příliš zajímavý hokej. Domácí mají mírnou převahu, ale na každé straně se urodilo jen po jedné brankové příležitosti. Obě zmařili brankáři a tak platí skóre 0:0.

Střely na bránu 10:5.
Vhazování 8:6.
Čas v útoku 3:15 – 4:02.
20:00'
19:50'
18:44'
Branka Spartaku nebyla ani tak posunutá, jako odstřelená až k zadnímu mantinelu. Na vině byl hostující útočník, rozhodčí tak pískají buly ve středním pásmu.
18:19'
Čerepovec rozehrál přesilovkový zámek a Liška z pravého kruhu nabil Kudakovi, jeho střelu od modré Bespalov chytá.
17:50'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hákování).
17:17'
První vyložená šance Severstali! Až před Bespalova se protáhl Bogdan Jakimov, tváří v tvář však domácího brankáře neprostřelil.
16:43'
Pádem na led Kutějkin bravurně zlikvidoval hrozící brejk dvou čerepoveckých hráčů na jednoho, neboli sebe.
15:57'
Po předlouhé době si připisuje zákrok i Bespalov. Rozklek proti Trubačovovu pokusu po ledě patřil k těm snazším.
14:35'
Gennadij Stoljarov po samostatné akci zleva těsně minul zadní tyč.
13:17'
Spartakovci museli couvat za modrou kvůli signalizovanému ofsajdu, hosté jim pomohli zbytečným zakázaným uvolněním.
12:12'
Domácí jsou v plném počtu, v oslabení nepustili soupeře ani k jediné střele.
11:05'
Hostům se zatím přesilovka vůbec nedaří, mají problém přejít přes červenobílou čtveřici do útočného pásma.
10:12'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Damir Musin – 2 min., podrážení).
9:49'
Po vyhraném buly ve vlastním obranném pásmu vyrazili Moskvané do protiútoku, Kokareva však žluto-černí nepustili k zakončení, opět přenesli hru a tentokrát si museli zakázaným uvolněním vypomoci domácí.
7:45'
Daugavinš hezkou zadovkou posunul kotouč na zcela volného Viklunda, na jeho pokus zápěstím ovšem Podjapolskij dobře viděl.
7:18'
Zakázané uvolnění hokejistů Čerepovce.
6:04'
Ještě po vypršení trestu pokračoval spartakovský nápor, střelu Martniše Karsumse z levého křídla Vladislav Podjapolskij zalehává a hosté mohou vystřídat.
5:11'
Zubov střílel z mezikruží, polovinu brány měl odkrytou, Podjapolskij přesto stačil hranou betonu vytěsnit.
4:38'
Krásná souhra Spartaku! Rylov naznačil střelu, ale místo toho naservíroval u tyčky číhajícímu Karsumsovi, který z první přiťukával Daugavinšovi k protější tyči. Lotyšskému kanonýrovi prošel puk smolně mezi bruslemi.
4:00'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ilja Chochlov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
3:42'
Hanzl prověřil hostujícího brankáře Podjapolského zahřívacím pokusem.
2:40'
Hosté zatím tráví většinu času v útočném pásmu, ale ke střelbě jejich snaha nevede.
0:49'
Bespalov se ohlédl za sebe, ale jeho obavy byly zbytečné, Kodolův pokus doklouzal po ledě vedle.
0:01'
Spartak hraje v červených dresech, Severstaľ ve žluto-černých.
00:01'

Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Hersley, Viklund, Rylov, Višněvskij, Musin, Kutějkin, Trišin – Nikoncev, Hanzl, Fjodorov – Karsums, Daugavinš, Zubov – Cyplakov, Kotljarevskij, Juňkov – Galimov, Kokarev, Stoljarov – Lvutin.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Makejev, Chochlov, Chabarov, Kudako, Provolněv, Kulda, Chlystov – Monachov, Trubačov, Jakimov – Liška, Jakovlev, Kapustin – Markovin, Kodola, Petunin – Bodrov, Morozov, Alexejev – Něvolin.

Rozhodčí: Bondar, Morozov – Viljugin, Osipov
Július Hudáček (SPM) 32 zápasů / úspěšnost 92,9%
Robin Hanzl (SPM) 49 zápasů / 11+12
Libor Šulák (ČER) 19 zápasů / 1+1
Adam Liška (ČER) 39 zápasů / 8+3
Vzájemné zápasy
Čerepovec proti Spartaku v posledních čtyřech zápasech pokaždé bodoval – po dvou vítězstvích na domácím ledě prohrál říjnové utkání v Moskvě až na nájezdy a přesně před týdnem 1:2 po prodloužení (53. Jakovlev – 32. Hanzl, 61. Daugavinš).
Severstaľ Čerepovec (10-8-10-22, 104:138, 20. místo)
Hosté v závěru základní části ještě živí nepatrnou naději na postup do Gagarinova poháru. Na osmou příčku ztrácejí 10 bodů, ale formu mají slušnou. Z posledních tří zápasů vytěžili pět bodů, po vítězství 5:2 v estonském Tallinnu nad Jokeritem Helsinky doma zdolali silný Jekatěrinburg 3:1 a naposledy získal bod za zmíněnou porážku po prodloužení se Spartakem.
Severstaľ nemá v kádru vyloženého bombarďáka, nejproduktivnější hokejisté se sotva vyškrábou na průměr půl kanadského bodu na zápas (Igor Geraskin 49 / 8+14, Daniil Vovčenko 42 / 5+17). Oba zmínění borci jsou navíc aktuálně na marodce.
Spartak Moskva (19-8-8-15, 136:116, 9. místo)
Spartakovci mají kolísavou formu. Před Utkáním hvězd vyhráli v prodloužení právě v Čerepovci, v úterý ale překvapivě podlehli 3:4 poslednímu Dinamu Minsk.
Formu má Kaspars Daugavinš, který v posledních pěti kolech připsal 7 bodů (4+3) a byl tak u většiny gólů, které červenobílí nastříleli. S celkovou bilancí 12+20 se Lotyš dostal do čela klubového bodování o bod před Arťoma Fjodorova (13+18) a Ilju Zubova (9+22). Zmínku si zaslouží také Jakov Rylov (6+22), jeden z nejproduktivnějších obránců KHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.