To je z dnešního utkání vše. Přeji hezký zbytek večera!
Vítěze dnešního zápasu musel určit až závěr prvního prodloužení. Během prvních šedesáti minut jsme sledovali vyrovnané utkání, které po třetí třetině skončilo 2:2. V prodloužení byli aktivnější domácí, kteří rozhodli. Série se tedy stěhuje do Prahy, kde se sehraje další duel. Lvi si tedy musejí na výhru v Západní konferenci počkat minimálně do pátého klání.
79:45
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! SERGEJ PLOTNIKOV vypálil z úhlu, na tuto i další střelu ještě Vehanen zareagoval. Pak se ale kotouč opět dostal na hokejku Plotnikova, který rozhodl bekhendem. Asistence: Vladislav Kartajev, Staffan Kronwall.
79:31
Petrov ukázal, kolik má ještě sil, když pebruslil několik obranců a zvládl si přehodit puk na forhend. Hostující obrana ho měla zastatvit, vše nakonec musel vyřešit Vehanen.
79:06
V závěru zajímavě pálil Řepík. Sanford ale chytá v podobné pohodě jako muž s maskou na druhé straně ledu.
78:26
Vehanen opět kraluje ve svém brankovišti. Galimov před ním byl úplně sám. "Veha" odololal i následnému nahození z hokejky Vasilijeva.
77:34
Teď zase chyba na druhé straně. Sanford nedokázal napoprvé přikrýt kotouč, s menším problémem to nakonec zvládnul.
76:47
O'Byrne ztratil puk za brankou a Jeff Platt mohl nasměrovat puk před branku, tam již stál připravený Redlihs. Vehanen ale s ledovým klidem a velkou parádou zasáhl.
76:14
Petr Vrána svou střelu provedl skvěle, chybělo mu jen štestí. Sanford totiž vytáhl ještě povedenější zákrok.
75:19
Plotnikov se již hnal do šance, Ševc ho ale dokázal zastavit.
75:03
Další vhazování v útoku Lva.
74:58
Ridderwall dokázal trefit jen lapačku gólmana Jaroslavle.
74:08
Zackrisson minul Oystrickův pokus, a kanadský gólman tak mohl v klidu zasáhnout.
73:55
Oba týmy hrají především pečlivě. Sanford raději přikrývá další nahození.
73:08
Řepík nadějně vypálil, ovšem Sanford nemusel zasahovat.
72:45
Lvi dokázali dostat puk ze třetiny i ve čtyřech hráčích s hokejkou. Němec dobře zasáhl i bez hole.
72:07
Nahození Plotnikova po teči končí mimo hlediště. Buly před Vehanenem.
71:26
Pražané dobře napadjí rozehrávku soupeře v útočné třetině. Lokomotiv moc nemůže rozehrát.
70:48
Kapanenovo nahození končí v lapačce Curtise Sanforda. Vhazovat se bude v útoku Lva.
70:08
Další vhazování v útoku domácích. Vehanen musel ukrýt puk po lapačkou.
69:48
Opět Averin posílal puk na Vehanena. Lvi vyhazují na icing.
69:29
Musatov se cpal přes obránce Lva. Ke kotouči se nakonec dostal Averin, jeho střela skončila v ochranné síti.
68:48
Azevedo nerozehrál přesně. Icing.
68:42
Vehanen se opět zapojoje do hry. Kotouč, který poskakoval v jeho brankovišti, přikryl.
68:14
Birner z úhlu prověřil pozorného Sanforda.
67:48
Oba týmy několikrát rozehrály nepřesně, a tak se hrálo především ve střední třetině.
67:13
Ridderwall vyslal propagační střelu do lapačky Curtise Sanforda.
66:41
Lokomotiv je aktivnější, lvi poslali puk jen ke středovému kruhu.
66:14
Holosovo nahození zaznamenal Vehanen až na poslední chvíli, puk ale naštěstí letěl mimo.
65:17
Lvi si vytovořili poměrně velký tlak. Snad všichni hráči hostů na ledě si zkusili prověřit pozornost Sanforda.
64:55
Gragnaniho střelu ješte tečoval Řepík, Sanford zasáhl.
63:29
Novotný zasáhl do rozehrávky domácích. Azevedo následně jen nahodil a jel vystřídat.
62:50
Plotnikov se rychle přihnal přes levé křídlo. Na střelu byl finský brankář Lva připraven.
62:10
Petrov z úhlu vyslal dělovou ránu, Vehanen vyrazil jen před sebe. Jakovlev se ještě snažil dorážet. Bez úspěchu.
61:40
Jeff Platt v další útočné akci domácích. Forvard Jaroslavle dokázal vystřelit přes Němce a následně ještě dorážet.
60:57
Konkov vypálil hodně nebezpečně. Trefil se ale nad branku,
60:36
Lvi začínají první prodloužení střelou na Sanforda, ten raději podržel puk ve své moci.
60:01
Další třetina začne přibližně v 19:33.
Domácí si gólem ve druhé polovině třetí části vynutili pokračování duelu. Po šedesáti minutách je stav vyrovnaný, a tudíž vítěze musí poprvé v této sérii určit prodloužení.

Střely na branku: 23:26
Vyloučení: 7:7
60:00
59:48
Němec si připsuje další slibnou střelu, Sanford ale jistě zasáhl.
59:18
Lvi v obrovském tlaku! Dlouhou kombinaci zakončoval Němec těsně nad.
58:35
Kapanen v dobré pozici netrefil puk ideálně. Sanford mohl vyrazit puk do rohu.
57:49
K tomu mají dobrou příležitost! Redlihs míří na trestnou lavici za hrubost.
57:49
Lvi chtějí ukončit zápas ještě ve třetí třetině. Vrána pálil bekhendem, ale chyběla mu větší přesnost.
57:13
Ševc, který se již vrátil na led, rozehrává za vlastní branku.
56:13
Galimov si vybruslil z pravého kruhu. Trefil ale přesně postaveného Fina v brance.
55:43
Kronwall poslal puk k pravé tyči. Vehanen připraven.
54:54
Vrána s Němcem teď několikrát napálili kotouč do Sanforda, ten odolává.
53:43
SERGEJ KONKOV vykřesal naději pro domácí. Velkou zásluhu na vstřelné brance měl Kartajev, který zavezl puk do útoku a šikovně nabídl puk na hokejku svého spoluhráče. Konkov se trefil přesně mezi betony Vehanena. Asistence: Jonas Holos, Vladislav Kartajev.
53:14
Holos udělal chybu ve vlastním pásmu. Michal Birner se dostal sám před brankáře. Chtěl poslat puk nad beton gólmana, Sanford ale zasáhl.
53:04
Plotnikov nebezpečně vypálil. Mimo.
52:13
Ridderwall a Ljubuškin sedí na trestné lavici, oba za hrubost.
52:13
Utkání se vyhrocuje! Po zákroku zůstal ležet v rohu kluziště Martin Švec, po odpískání ještě domácí provaktivně vyslali puk na branku. Došlo k hromadné potyčce a rozhodčí budou trestat. Švec musel odjet do kabiny.
51:45
Lvi dobře napadají hráče Lokomotivu, ti rozehráli jen na icing.
50:36
Musatov nepříjemně vypálil přes obránce. Finský gólman zasáhl jistě.
49:28
Azevedo čekal na pas. Přihrávku ale ukořistil Jakovlev a ihned zavezl puk do útočné třetiny.
48:37
Hosté vybojovali puk v rohu vlastního pásma. Řepík nahodil a odjel se svou formací střídat.
47:40
Sekáč v další dobré pozici trefil beton Curtise Sanforda.
47:09
Sekáč se řítil sám na branku domácích. Před Sanfordem udělal kličku, bekhendem ale nezakončil přesně, jelikož ho již dojížděla bránící dvojice.
46:37
První formace Pražanů kombinovala v útoku. Po nepovedém nahození Švece hrají domácí.
45:40
Petrov na hranici brankoviště těčoval střelu jednoho z obránců. Vehanen byl ale pozorný.
44:08
A Lokomotiv dokonce rozehrává až na zakázané uvolnění.
43:34
Druhé oslabení brání lvi lépe. Nyní mohli našetřit nějaké ty sekundy hrou v středním pásmu.
42:57
Dělová rána z modré čáry končí pod pozorným Vehanenem.
42:27
Okamžitě po návratu Ševce na trestnou lavici zamířil Sekáč, který zahákoval Redlihse.
42:15
Vehanen musí opět lovit puk ve své lapačce. Lokomotiv je především díky přesilovce hodně aktivní.
41:40
Lvi posílají puk do střední třetiny.
40:52
Střela z modré čáry se odrazila před Vehanena. Galimov měl obrovskou šanci, ale odkrytou část branky netrefil. Pravděpodobně tomu pomohla rychlá lapačka finského gólmana.
40:25
Ševc dostává dvě minuty za sekání. Lvi se musejí bránit.
40:21
Lokomotiv zahajuje v útoku třetinu, která pro ně může být v letošní sezoně poslední.
40:13
Lvi zahájili třetí část icingem.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:43.
Ve druhé třetině jsme se již branek dočkali. Jako první se do vedení dostali lvi. Na branku Novotného ještě Lokomotiv dokázal odpovědět, na zásah Nathana Oystricka ze samotného závěru třetiny již ne. Sledujeme zatím opravdu vyrovnaný duel, Lev má ale po čtyřiceti minutách navrch ve skóre.

Střely na branku: 16:18
Vyloučení: 4:3
40:00
38:47
Lev Praha právě vstřelil branku!
Poněkud netradičně využitá přesilovka. Lvi se museli bránit a z násedující akce skórovali. NATHAN OYSTRICK dostal mezi kruhy puk přesně na hůl a vypálil. Kanaďan to trefil výtečně, Sanford neměl moc velkou šnaci zasáhnout. Asistence: Petr Vrána, Martin Thörnberg.
38:02
Lvi musejí založit akci z vlastního pásma.
37:13
Plotnikov hrubě atakoval Mataie. Dvě minuty za faul loktem a přesilovka pro Lev.
36:00
Domácím se hned lépe bruslí. Chtějí dostat utkání pod svou kontrolu.
34:25
Přesilovka se Lvu příliš nevyvedla. Pražané ve středním pásmu ztratili puk a poslali domácí do přečíslení dva na jednoho. Akci vyřešil přesnou střelou do horní části branky branky JEGOR JAKOVLEV. Bez asistence.
33:43
Hraje se ale za Vehanenem, hosté dokázali ihned vyhodit.
33:28
Za hru vysokou holí míří na trestnou lavici Černikov. Sekáč svou aktivitou vybojoval Lvu přesilovku.
32:57
Sanford sám zasáhl hokejkou do přihrávky na volného Sekáče. Oystrick sice viděl svého spoluhráče dobře, zákrok kanadského gólmana vzal ale lvům šanci.
32:33
Icing Lokomotivu, bude vhazovat v útočné třetině Lva.
32:22
Mäenpää z trestné napálil puk do Sanforda v brance.
31:58
Novotný tečoval další střelecký pokus, puk skončil v rohu. Lvi se ubránili, Mäenpää je zpět.
31:17
Lokomotiv nechce pustit lvy z vlastní třetiny. Obrana Pražanů ale nepouští domácí do nebezpečnější šance.
30:05
Mäenpää dostává dvě minuty za hákování.
30:05
Obrana Lva byla hodně rozhozená. Gorochov vypálil z modré čáry, k vyraženému puku se dostal Platt. Forvard domácích ale bekhendem neuspěl. Bude se ale vylučovat.
29:12
Lokomotiv se jednoznačně snaží vyrovnat! Redlihs prověřil Vehanena střelou z úhlu.
28:54
Birner se hnal za nahozeným kotoučem, Lokomotiv si ale rychle bere puk zpět.
28:28
Lvi byli pod tlakem, a tak vyhodili jen na icing.
28:12
Lokomotiv v postavení mimo hru.
27:56
K dorážce se dostal Musatov, Vehanen opět perfektně zasáhl.
27:27
Domácí jen nahazují puk za branku Lva. Ševc opět vede útok.
26:55
Lvi dále v útoku. Azevedo ale nedokázal prostřelit obranu domácích.
26:14
Zackrisson si našel skvěle místo mezi kruhy, následně dostal skvělý pas. Jeho střela pořádně protáhla Sanforda.
25:26
Galimov na druhé straně prověřil Vehanena střelou z otočky.
24:03
Lvi jdou do vedení! Ridderwall nahodil puk na Sanforda, který kotouč poslal puk jen před sebe. Tam již stál připravený JIŘÍ NOVOTNÝ, jeho střela doklouzala i po zásahu několika domácích do branky. Vlastní obránci narazili do Sanforda, jenž se pak jen těžce zvedal z ledu. Bez asistence.
23:43
Ševc po pasu zpoza branky vypálil. Domácí brankář zasahuje betonem.
23:19
Kubalíkova tečovaná střela končí mimo kluzistě. Bude se vhazovat před Sanfordem.
22:25
Sprukts řešil akci svého týmu střelou do výstroje Petriho Vehanena.
22:15
Řepík nahazoval jen mimo branku.
21:32
Hosté opět u puku. Třetí formace kombinuje v útočné třetině.
20:59
Lokomotiv rozehrál jen na zakázané uvolnění.
20:43
Lvi nastoupili do první části hodně aktivně. Gólman Lokomotiv musel opět zasáhnout.
20:14
První střelu vyslal Ridderwall, Sanford vyrazil jen do rohu kluziště.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:53.
První dvacetiminutovka je za námi. Aktivnější vstup do první části měli domácí, nicméně na v play-off výborného Vehanena si nepřišli. V závěru pak začal tasit drápy také pražský Lev. Ovšem třetina skončila bez branek. Uvidíme, co nám nabídnou další dějství.

Střely na branku: 8:7
Vyloučení: 2:2
20:00
19:10
Ševcova dělovka z modré čáry rozezněla tyčku za Sanfordem!
18:37
Lokomotiv ale rychle ujel do přečíslení 3 na 2. Kronwall ho řešil střelou, kterou Vehanen vyrazil.
18:09
Řepík nadějně vypálil z úhlu, Sanford zasahuje.
17:57
Lvi byli zatím v největším tlaku. Nic z toho ale nebylo, Řepík ve velké šanci totiž narazil jen na beton Curtise Sanforda.
17:14
Dobře napadají v útoku Thörnebrg se Sekáčem. Domácí nemohou s pukem vybruslit z vlastní třetiny.
16:52
Ofsajd lvů.
16:27
Azevedo vybojoval puk za brankou domácích, jeho pas před brankoviště nikdo nezachytil.
15:32
Kronwall se snažil prokličkovat mezi třemi hráči Lva. Nepovedlo se, Pražané poslali puk středního pásma.
14:48
Lvi se v útoku neusadili na příliš dlouhou dobu. Lokomotiv již rozehrává za vlastní brankou.
14:11
Lokomotiv se snažil rychle přesunout hru na druhou stranu kluziště. Bez úspěchu, je z toho jen icing.
13:49
Po střele Martina Ševce a následné teči skončil puk v ochranné síti.
13:17
Po uplynutí trestů obou vyloučených si zaútočili také Pražané. Sanford musel zasáhnout a přerušit hru.
12:01
Hosté vyhazují jen na icing.
11:38
Petri Vehanen pak musel čelit ještě několika pokusům, Lokomotiv je ve hře 4 na 4 aktivnější.
11:20
Vehanen vytáhl parádní zákrok! Stál před ním osamocený Holos, Fin ale skvěle zasáhl.
10:41
Tu rozhodčí ocenili dvěma tresty. Birner s Kapustinem již sedí na trestné lavici.
10:40
Lev se dostal do postavení mimo hru. Po dohrání Birnera došlo k menší strkanici.
10:24
Domácí se ihned dostali do přečíslení tři na dva. Akci řešil Pterov střelou do lapačky Vehanena.
10:02
Lokomotiv vyhazuje a tuto přesilovku ubrání.
09:30
Němec napřáhl, z modré čáry trefil Vasilijeva, který se těžce zvedá z ledu.
09:00
Lvi dlouze kombinovali v útoku, nikdo se však nedostal k lepší střele. Puk nakonec utekl z útočné třetiny.
08:28
Vhazování ve střední třetině. Lokomotiv vyhodil, poté lvi rozehráli nepřesně.
08:12
Zackrisson se skvěle procpal až k brankáři domácích. Kronwall ho musel zastavit nedovoleně. Ovšem toto byla nadějná šance pro svěřence trenéra Jalonena. Domácí obránce si odpyká dvě minuty.
07:46
Po delší době v útoku lvi. Zackrisson ale v obtížné situaci ztrácí kotouč.
07:04
Nicméně Lokomotiv se stále drží v útoku. Nabídku k teči z hokejky kapitána Gorochova nikdo z jeho týmu netečoval. Puk skončil v rukavici finského gólmana ve službách Lva.
06:33
O'Byrne je zpět na ledě, Pražané v plném počtu.
06:01
Vehanen přikryl puk po nahození z modré čáry.
05:38
Jakovlev se skoro dostal k odraženému kotouči, který jen poskakoval kolem Vehanena. Lvi ale dokázali situaci uklidnit.
04:37
První vyloučení zápasu. O'Byrne si odsedí dvě minuty za krosček. Lokomotiv má šanci poprvé udeřit.
04:16
Thörnberg se chtěl dostat do samostatného úniku. Nezachytil ale puk ve středním pásmu a vrátil ho na hůl domácích.
03:39
Lvi posílají puk jen na zakázané uvolnění.
03:20
Nicméně Lokomotiv je v úvodu aktivnější. Vehanen si musel poradit s dalším nahozením na jeho klec.
03:01
Další nepřesný pokus o založení ofenzivní akce. Jaroslavl v ofsajdu.
02:47
Lokomotivu ale rozehrávka nevyšla – icing.
02:29
Čtvrtá lajna lvů zavezla puk do útočné třetiny, tam se ale kotouče ujal Lokomotiv.
01:48
V další akci si již Vehanen připsal první zákrok. Lvi v úvodu hrají spíše ve vlastním pásmu.
01:04
Jako první ale zaútočili domácí. Kartajev se pokusil vystřelit, obrana Pražanů ale jeho střelu zblokovala.
00:19
Novotný vyhrál čistě úvodní buly. Lvi zakládají první akci.
00:01
Zazněly hymny, za malý okamžik začne čtvrtá semifinálová bitva mezi Lvem a Lokomotivem!
Lvi, kteří již dnes mohou ukončit celou semifinálovou sérii, nastupují na led. V dnešním utkání půjde o hodně, to si všcihni v Areně 2000 uvědomují. Lokomkotivu může již dnes skončit sezona, početně zaplněné hlediště si ale bude přát opak.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasilijev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Gorochov (C) – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Platt, Kapustin – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Musatov – Sprukts.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík.
Stav série před zápasem: Jaroslavl – Lev 0:3

Vehanenovi se daří i v semifinále s Jaroslavlí. Během tří zápasů inkasoval jen jednou a zatím patří k hlavním postavám této série. Pražané uspěli dvakrát doma. V libeňské O2 Areně nedali soupeři větší šanci a do ruského města odcestovali s vedením 2:0.

V předchozím duelu dokázali skóre vylepšit a k postupu do finále KHL jim chybí jediný úspěšný duel! Čtvrtou výhru mohou lvi přidat již dnes a do Prahy by se mohli vracet jako finalisté celé KHL.
Lev Praha

Jenže Sanford již statistkám nevládne, z pomyslného trůnu Západní konference ho sesadil právě brankář Lva – Petri Vehanen.

Vehanen spolu se svým týmem proklouzl sérii s Medveščakem i Doněckem. Chorvatským tým proti lvům neuhrál ani zápas, Donbass nedokázal vyhrát více než dva duely. Pražanům se tak povedl historický úspěch, když jako první neruský tým postoupili do konferenčního finále.
Lokomotiv Jaroslavl

Lokomotiv do play-off postoupil až z osmého místa, hned od úvodu tedy ruský tým čekali jen ti největší favorité. Celek vedený kanadským trenérem Kingem ale dokázal zaskočit Dynamo Moskva i SKA Petrohrad.

V semifinále KHL chtěl opět vycházet ze zabezpečené obrany a sázet na jistotu v brankovišti. Brankář Sanford před sérií se Lvem vládl gólmanským statistikám celé KHL.
Přeji příjemný večer všem fanouškům Kontinentální hokejové ligy, kteří se dnes rozhodli sledovat konferenční finále. Páteční utkání Lva Praha a Lokomotivu Jaroslavl bude v sérii čtvrté v pořadí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.