To je z dnešního utkání vše. Přeji vám příjemný večer a u onlajnů opět na shledanou.
Je dobojováno! Po skvělém výkon si Pražané připisují výhru v úvodním duelu finálové série play-off. Jedna branka v každé třetině znamenala pro lvy jediné – jako první dokázali vyhrát úvodní zápas série nad Metallurgem. Pražané tak vedou v sérii 1:0 a jen těžko si mohli přát lepší začátek v boji o Gagarinův pohár! Druhou výhru mohou přidat v neděli.
60:00
59:00
Do konce utkání již zbývá poslední minuta, kterou lvi odehrají v oslabení, ovšem již to vypadá pro Pražany velice nadějně.
58:39
Na trestnou lavici ještě v závěru míří Petr Vrána za podražení.
58:16
Lev Praha právě vstřelil branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Power-play domácím nevyšlo, když ztratili puk a nechali Novotného poslat puk z vlastní třetiny. Kapitán následně našel pasem JUSTINA AZEVEDA, který přejel přes červenou čáru, aby z toho nebyl icing, a zkusil vystřelit. Trefil přesně a lvi mohou slavit třetí branku. Asistence: Jiří Novotný, Patrik Zackrisson.
58:11
Košečkin jede ven z brány! Domácí jsou v šesti.
57:39
Metallurg se nemůže usadit v útoku, Pražané zatím závěr zvládají skvěle. Vydrží to až do konce a připíší si první výhru?
56:49
Lvi zase brání velice pečlivě a posílají puk pryč z nebezpečné zóny.
56:06
Hosté dobře napadají a Metallurg může rozhehrát jen s velkými obtížemi, což hodnotí domácí fanoušci pískotem.
55:27
Po zásahu Petriho Vehanena může za brankou rozehrát Ševc, který také našetřil několik sekund.
55:08
Finský gólman ukryl další nahození na jeho branku.
54:48
Mozjakin s Kovářem opět ukazují, proč jsou nejobávanější lajnou KHL. Branka z toho ale není, Vehanen byl pozorný.
53:50
Thörnberg v útoku získal puk, chtěl ještě nahrát Vránovi. Pas ale domácí zastavili.
53:00
Azevedo přerušil další útočné snažení domácích a posílá puk do středního pásma.
52:27
Ofsajd Metallurgu znamená po dlouhé době přerušení hry.
51:54
Cingel si chtěl počkat na ideální chvíli pro pas, nakonec ale čekal moc dlouho a nic z toho nebylo.
51:15
Hraje se dlouho bez přesrušení, Metallurg ale ani teď není aktivnější.
50:38
Thörnberg navíc velice dobře napadá v útoku rozehrávku domácích.
49:39
Pražané drží Metallurg stále daleko od prostoru před Vehanenem, odkud by mohli domácí nějak více ohrozit finského gólmana.
48:54
Mozjakin se Zaripovem se hnali do útoku, dobře vracející se lvi je ale rychle dokázali zastavit.
48:21
Před Košečkinem zakončoval dobře postavený Řepík, ruský gólman ale obstál.
47:49
Osala jen protečoval do útočného pásma, kde se puku ujímají opět lvi.
46:57
Novotný se Zackrissonem se málem dostal do přečíslení. Chabarov ale odtlačil kapitána hostů do rohu.
45:59
Osala nahodil kotouč. Lvi ale hlídají prostor před Vehanenem velice pečlivě, tam se domácí nemohou dostat.
45:24
Metallurg v útočném pásmu nic nevymyslel, Gragnani se ujal puku.
44:43
Nahození hostů si bere na hůl za brankou Chabarov.
44:05
Lvi i dobře napadají hráče Magnitky v jejich vlastní obranné třetině, rozherávka je tak pro domácí o něco složitější.
43:02
Na druhé straně kluziště musel dobře zasáhnout Vehanen. Domácí forvard byl před ním osamocený, finský gólman ale tuto situaci zvládl.
42:19
Nakládal chtěl nahodit kotouč, ten ale skončil jen za brankou, kde se ujali domácí, kteří po delší době mohou dostat puk pryč z obranné třetiny.
41:48
Útočí také lvi, Sekáč mířil mimo.
41:18
Denis Platonov se spolu se svým spoluhráčem hnal do šance. Nakonec z toho byla jen střela mimo branku.
40:25
Začíná třetí část úvodního utkání této finálové série. Metallurg rozehrává za brankou.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:39.
Po dvou třetinách se daří lvům stále držet velice nadějný výsledek. První neruský tým ve finále KHL dokázal vedení získané v první části ještě navýšit. Po ideálním pasu upravil již na 2:0 Petr Vrána. Od výhry v úvodním duelu série dělí Pražany již jen jedna třetina.
40:00
39:32
Ridderwall s Cingelem se v závěru druhého dějství dostali do přečíslení dva na jednoho. Švédský forvard to vzal na sebe, Košečkin byl ale pozorný.
38:50
Pražané rozehráli jen na icing.
38:20
Lee se snažil z modré čáry ohrozit branku Petriho Vehanena, nahození ale letělo těsně mimo.
37:46
Matai šel aktivně do zakončení. Birjukov se ho snažil přetlačit, i tak ale mladík v dresu Lva dokázal poslat puk alespoň do lapačky ruského gólmana.
36:48
Nápor domácích se začíná zvyšovat. Nepřehlednou situaci musel vyřešit pozorný Vehanen. V závěru jetště střílel z modré Těreščenko, ale i to dopadlo pro lvy dobře.
36:38
Potěchinovo nahození v klidu ukryl Petri Vehanen ve své výstroji.
35:48
Vehanen musel řešit i při vyrovnaném počtu hráčů na ledě další střelu. Puk přikryl a bude se vhazovat.
35:31
Lvi oslabení ubránili a hned jedou s pukem pryč z obrany.
35:06
Lee chtěl vylepšit pozici pasem na svého spoluhráče na modré čáře, ten ale v dobré pozici pálil nad.
34:36
Metallurg byl vyhnán z útočné třetiny. Na Vehanena zatím žádný puk neletěl.
33:42
Ihned po vhazování tlačí domácí obranu Pražanů. Hostující čtveřice ale zatím brání dobře.
33:33
Lvi jdou do čtyř. Mäenpää bude dvě minuty pykat za hákování.
33:24
Další založení útočné akce pražského Lva končí jen zakázaným uvolněním.
33:04
Lvi v útoku hledají nějakou pozici k zakončení. Novotný ale ztrací kotouč a hrají opět domácí.
32:12
Cingel přebruslil obranu domácích. Maleňkich ho ale dokázal odtlačit pryč ze šance.
31:32
Obrana Pražanů zatím hraje velice pečlivě. Elitní formace domácích si nemůže vytvořit větší šanci.
30:34
Dobře si ale vybruslil Sekáč, jeho bekhend skončil těsně mimo.
30:19
Lvi v útoku jen nahazují směrem na Košečkina, který nemusel řešit větší šanci hostů.
29:36
Ševc se snažil nahodit kotouč na branku, domácí obrana ale jeho pokus zachytila.
29:00
Metallurg rozehrál nepřesně a je z toho icing.
28:49
Ridderwall udělal na útočné modré o jednu kličku navíc, píská se ofsajd.
28:26
Hodně nezbezpečná situace. Puk z modré čáry proletěl kolem Vehanena, který měl zakrytý výhled. Puk ale skončil mimo branku.
27:43
Zaripov zavezl puk do útoku. Pečlivá obrana hostů ale poslala puk do bezpečí.
26:48
Osala se dokázal udržet dlouho na puku, jeho pas ale nikdo ze spoluhráčů nezpracoval.
26:14
Dále se hraje před Košečkinem, lvi hrají hodně koncentrovaně a aktivně.
25:37
Metallurg rozehrál jen na icing.
24:35
Útočné snažení se Lvu vyplatilo a je tu druhý gól! Sekáč za brankou operoval s pukem, následně ho poslal před brankoviště. Tam se ho ujal PETR VRÁNA, který udělal kličku do bekhendu a poslal puk za Košečkina. Asistence: Jiří Sekáč.
23:58
Pražané jsou v úvodu druhé části hodně aktiviní.
22:54
Matai v útoku rybičkou poslal puk na volného Cingela, který zamířil jen do připraveného Košečkina. Tohle byla ale dobrá šance.
22:34
Metallurg se několikrát snažil nahodit, vždy se ale k puku dostali lvi, kteří mohou zaútočit.
21:50
David Ullström nabral rychlost a hodně aktivně se prohnal po levém křídle. Jeho střelecký pokus ale odrazili domácí mimo kluziště.
20:45
Po pasu Novotného střílel Azevedo. Prudká střela ale skončila o několik centimetrů nad brankou.
20:33
Vehanen ale musel vytáhnout zákrok, Pražané ztratili puk.
20:15
Druhou část začínají s pukem hosté.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:51.
První třetina úvodního zápasu finálové série je za námi. Šťastnější mohou do kabin odcházet hosté z Prahy. Ti ubránili dvě početní převahy a po hrubém zásahu na Petra Vránu dokázali v pětiminutové přesilovce zasáhnout. Dělová rána Martina Ševce zatím určuje skóre zápasu, do druhé třetiny se půjde za stavu 1:0 pro Pražany.
20:00
19:53
Metallurg je v závěru hodně aktivní. Po zásahu ochranné sítě následuje ještě jedno vhazování v obranném pásmu Lva.
19:35
Tim Brent se dostal někým nehlídaný k puku. Ve velké šanci ale na finského gólmana nevyzrál, puk skončil nad brankou.
18:54
Nic z toho ale nekonec nebylo, poslední minutu musejí hosté zahájit až za Vehanenem.
18:21
Lvi přestáli oslabení, a tak Sekáč může zaútočit.
17:27
Po další akci Kováře dokázali svěřenci trenéra Jalonena opět vyhodit až na druhou stranu kluziště.
16:48
Lvi následně vyhazují.
16:21
Po dlouhé kombinaci se ke střele dostal Jan Kovář. Forvard ruského celku mířil šikovně do horního rohu, ovšem o pár centimetrů minul.
15:56
Lvi se budou bránit ve čtyřech. Za držení dostává dvě minuty Jakub Matai.
15:32
Nebezpečná formace domácích dělala problémy obraně Pražanů. Kovář se objevil sám před Vehanenem. Finský gólman dokázal zakročit, i když na něj český střelec po zásahu Gragnaniho prudce najel.
14:51
Thörnbergův pas jen proletěl brankovištěm. Prudký puk nikdo nedokázal usměrnit do sítě.
14:28
Lvi jsou nadále v útoku a stále v početní převaze.
13:35
První branka finálové série padá do branky Metallurgu! MARTIN ŠEVC dostal puk na modrou čáru, moc se nerozmýšlel a tvrdou střelou propálil Košečkina. Dobrou práci u první branky českého obránce v play-off odvedl clonící Novotný. Asistence: Justin Azevedo.
12:58
Ruský tým ale vyhazuje až k Vehanenovi.
12:40
Němec šikovně posílal puk do brankoviště. Kotouč chtěl vybojovat ještě dobře postavený Novotný, byl z toho pouze zákrok Košečkina.
12:26
Sekáč si sebevědomě vybruslil blíže k ruskému gólmanovi, ten si ale na jeho střelu počíhal.
11:38
Oystrick vyslal prudkou střelu, Košečkin zasáhl.
11:16
Sám faulovaný Vrána je již na ledě a táhne lvy v útoku.
10:32
Pražané se zatím neusadili v útoku. Domácí vyhodili.
10:03
Na ledě zůstal po střetu ležet Petr Vrána, který inkasoval tvrdý hit do oblasti krku a hlavy. Antipin dostává pětiminutový trest + osobní trest do konce utkání.
09:40
Po vhazování v útočné třetině si zahráli lvi v útoku. Řepík pálil z otočky mimo.
09:27
Novotný s Azevedem dokázali ohrozit Košečkinovu klec. Střela kanadského forvarda skončila jen v lapačce.
08:20
První formace Magnitky opět operovala v útoku. Hosté ale pečlivě brání a nepouštějí trio domácích ke střele.
07:48
Cingelovo nahození doklouzalo až ke Košečkinovi, který v klidu rozehrál.
06:49
Lvi přestáli první nepříjemnou situaci, již hrají v plném počtu.
06:10
Metallurg se usadil v útoku a začal kombinovat, všechny střely ale letěly mimo Vehanena.
05:18
A znovu.
05:05
Lvi již dokázali vyhodit.
04:35
První přesilovka zápasu. Řepík dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
04:20
Platonov zachytil nepřesnou střelu Thörnberga, s pukem ale nedojel za středový kruh.
03:58
O'Byrne vyslal prudkou střelu, na Košečkina nevyzrál.
03:32
Vehanen musel řešit první náročnější situaci. Vše ale zvládl a přikryl kotouč.
03:04
První formace domácích se rychle hnala do útoku. Kovář rozehrál nepřenesně.
02:03
Puk letěl také směrem na Vehanena, žadné větší nebezepečí z toho nebylo.
01:39
Druhá domácí lajna předvedla dobrý forčeking. Nicméně Pražané zvládli rozehrát.
01:12
Sekáč se aktivně tlačil do zakončení, jeho střelu nakonec zachytil Košečkin v brance.
00:40
Lvi ale už za vlastní brankou zakládají útočnou akci.
00:10
Finále KHL zahájil vyhraným vhazováním Jan Kovář.
00:01
Až zazní obě státní hymny, finálová bitva započne.
Oba týmy se již objevují na ledě.
V Magnitogorsku již finišují přípravy na zahájení dnešního utkání. Do začátku celé finálové série již zbývá méně než deset minut!
Do sestavy Lva se po delší odmlce vracejí Topi Jaakola, který chyběl v posledních dvou sériích, a David Ullström, jenž nedohrál první utkání s Doněckem. Oba dva jsou dnes připraveni naskočit do hry a pomoci lvům uspět v prvním finálovém duelu.
Sestava domácí Magnitky zůstává od posledního duelu beze změny.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Chabarov, Těreščenko, Ibragimov, Lee, Maleňkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Potěchin, Kazijonov, Pare – Junkov, Kosov, Platonov – Malinovskij, Osala, Brent – Timkin.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.
Lev Praha

Pražané zase sázejí na jinou kartu, hrají s několika vyrovnanými formacemi. Díky této strategii se pražskému týmu daří. Lev proletěl již čtyřmi sériemi play-off a stal se vítězem Západní konference.

Dnes ale poprvé lvi začnou na vekovním ledě, kde je čeká nelehký úkol – zastavit rozejtou první formaci Metallurgu. Odolá obrana v čele s Vehanenem, který svými zákroky v dosavadní průběhu play-off zastavil již několik střelců, i nejobávanější trojici v KHL?
Metallurg Magnitogorsk

Jednoduché to pro svěřence trenéra Jalonena rozhodně nebude. Metallurg v průběhu své cesty za vítězstvím ve Východní konferenci ještě ani jednou v úvodním duelu nepadl. Navíc ho dnes podpoří domácí fanoušci.

Hlavní zbraní Metallurgu je první útočná formace. Trio Mozjakin – Kovář – Zaripov již v základní části dominovalo celé lize a v play-off tomu není jinak. Navíc Magnitogorsk v brance jistí Košečkin, který se může pochlubit nejlepším procentuální úspešností zákroků.
Celá finálová série odstartuje právě dnešním duelem. Oba vítězové svých konferencí se tedy zatím potkali jen v základní části. V té Pražané na svého soka recept nenalezli. I když na domácím ledě ještě čtyři sekundy před koncem drželi příznivý stav 3:2, padli po prodloužení. Lvi tudíž budou útočit na vůbec první výhru nad Metallurgem.
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům Kontinentální hokejové ligy. Po odehrání finálových klání obou konferencí je na programu finále celé ligy! O Gagarinův pohár se popere Lev Praha a Metallurg Magnitogorsk. Série začíná na ledě ruského týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.