To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u KHL brzy napočtenou.
Dnešní utkání stejně jako celá série mezi Novosibirskem a Kazaní je za námi. Po většinu normální hrací doby dnešního zápasu byl jasně lepším týmem Sibir, který dokázal ve třetí třetině dorovnat dvoubrankové manko ze druhé dvacetiminutovky. V prodloužení se hra vyrovnala. Hrdinou Novosibirsku a katem Kazaně se v čase 85:42 stal Stepan Sannikov. Sibiřský celek i díky němu postupuje po vítězství 4:2 na série nad Kazaní poprvé v historii do semifinále Východní konference play off . Kazaň naproti tomu poprvé v historii KHL končí už v prvním kole.
85:42
Sibir právě vstřelil branku!
Je to tady! David skolil Goliáše, obrovská euforie na straně domácího Sibiru, naproti tomu hořké zklamání na straně Kazaně. O všem rozhodl v čase 85:42 STEPAN SANNIKOV, když se nejlépe zorientoval ve skrumáží před bránou a překonal jinak vynikajícího Garipova. Oslavy ve vyprodané sibiřské aréně mohou začít. Bez asistence.
85:08
Petrov nahrával před bránu Vincourovi. Český útočník jeho přihrávku nezasáhl.
84:45
Opatrný úvod druhého prodloužení pokračuje. Zatím marně čekáme na nějakou větší šanci.
83:40
Domácí fanoušci ženou své oblíbence dopředu, hráči Sibiru však zatím ještě ani jednou nevystřelili na bránu.
82:10
Karamnov pálil přes obránce jen mimo levou tyčku Garipovovy brány.
81:10
Podobně jako úvod první třetiny nastavení, i druhá nastavená dvacetiminutovka začíná opatrně.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Ani dvacet nastavených minut o vítězi dnešního napínavého zápasu nerozhodlo. V prodloužení se zatím hraje poměrně otevřená partie, které nechybí velké šance. Žádný z týmu je však zatím nedokázal využít a tak nás čeká druhé prodloužení. To začne zhruba v 14:28.
80:00
První prodloužení skončilo.
79:15
Jonasi Enlundovi ani domácím fanouškům se nelíbí odpískaný ofsajd.
77:20
Emoce tečou na druhé straně. Po přerušení hry se do sebe pustili dva hráči, po jednom na obou stranách. Nyní oba putují na trestnou lavici. Pokračovat se bude v pěti mužích na obou stranách.
77:09
Nikolaj Bělov se vydal na útočný výlet, z vlastního obranného pásma se prokličkoval až do útočného pásma odkud přes dva obránce vypálil, Koskinen jeho ránu zblokoval.
75:19
Šumakov měl na hokejce postup svého celku. Útočník třetí formace Sibiru dostal přihrávku před bránu, nedokázal ji však trefit a utkání tak pokračuje.
74:26
Tokranonova dělová rána skončila na vyrážečce Koskinena.
73:48
Plechanov pálil od modré, brankový prostor však netrefil.
72:01
Rychlík Dmitrij Monja vjel plný elánu do útoku a vypálil, Garipov vyrazil kotouč do rohu kluziště.
70:35
Horko teď bylo před bránou Sibiru. Domácí obrana dokázala zblokovat všechny střely ještě před Koskinenem. Finský brankář musel zasahovat jen proti Heshkově střele od modré.
69:45
Vjačeslav Bělov zkusil Garipovovu pozornost střelou ze středního pásma, ruský brankář však dnes chytá více než spolehlivě.
69:24
Po delší době musel zasahovat brankář Kazaně Emil Garipov. Se střelou Ignatuškina z pravého kruhu neměl ruský brankář mnoho starostí.
68:03
Čtvrtá formace Kazaně dostala svého soupeře pod tlak. Lukovjanovu i Bodrovovu střelu o chvíli později dokázal Koskinen zpacifikovat.
66:25
Další Tokranovova střel, s níž si Koskinen poradil. Hosté jsou v posledních minutách aktivnější.
65:05
Po Medvěděvově střele Koskinen vyrazil kotouč jen před sebe. Ke kotouči se dostal Pesonen, tváři v tvář domácího brankáře nepřekonal.
64:26
Tokranov pálil od modré mezi betony Koskinena. Finský brankář dokázal mezírku včas utěsnit.
62:40
Enlund pálil z pravého kruhu hodně nebezpečně, Monja dorážel, Garipov se dokázal přesunout k tyči a udržet svůj tým v letošním play off.
62:34
Pesonenův pokus od pravého mantinelu před bránou nepříjemně tečoval Stapleton. Ke štěstí domácího celku kotouč zamířil nad břevno Koskinena.
62:12
Kopejkin se nečekaně dostal ke kotouči v blízkosti hostující brány. Garipov se zaskočit nenechal a svou pravou tyčku si pohlídal.
61:50
Petrovův pokus byl pro změnu tečován do ochranné sítě.
61:28
Bělov pálil od modré o poznání nebezpečněji, jeho pokus skončil mimo pravou tyčku Koskinenovy brány.
61:23
Těreščenko pálil přes obránce, Koskinen ukryl kotouč v lapačce.
60:50
Úvod prodloužení se nese v opatrném tempu, nikdo nechce inkasovat.
60:01
Šedesát minut velice zajímavého šestého utkání série mezi Novosibirskem a Kazaní o vítězi nerozhodlo. Čeká nás prodloužení, v němž Sibir dělí jediný gól od postupu do 2. kola, Kazaň zase od vyrovnání série a zabránění hořkému vyřazení. Určitě si tedy prodloužení tohoto vzrušujícího utkání nenechte ujít. Začínáme v 13:38.
60:00
59:59
Velkou šanci měl také Monja, jeho bekhendový pokus byl hodně nebezpečný, Garipov zasáhl pravým betonem.
59:56
Varnakov měl na hokejce výhru. Po přihrávce Heshky pálil z levého kruhu, Koskinen si připsal veledůležitý zákrok.
59:30
Hosté se opět osvobozují a vypadá to na prodloužení.
58:57
Hráči Kazaně se usadili v útočném pásmu. Tlak rezultoval v razantní Nikulinovu střelu od modré, která zaplachtila kolem pravé tyčky domácí brány.
58:30
Hokejisté Sibiru se na úvod oslabení dobře brání.
58:01
Horké chvíle čekají domácí hokejisty těsně před koncem normální hrací doby. Jeden z nich, Plechanov, zasáhl Pesonena hokejkou do hlavy a nyní si odpyká dvouminutový trest.
57:42
Medvěděv pálil od modré čáry, jedovatý pokus vyrazil do rohu kluziště Koskinen.
56:52
Koskirantu bránil Bělov, fisnký útočník Sibiru dokázal přesto vypálit bekhendem. S jeho nepříliš razantní střelou si však Garipov poradil.
56:25
Svitovovu střelu vyrazil do ochranné sítě svou maskou Koskinen.
55:37
Další zákrok si připsal Garipov vestoje proti vysoké střele Kugryševa.
54:19
Lekomcev vypálil velmi tvrdě z první, Garipov jeho dělovku vyrazil betonem.
53:43
Gubin nezachytil ve střením pásmu přihrávku a rozhodčí píská zakázané uvolnění poté, co se kotouč dostal přes všechny čáry.
53:17
Obuchovovu střelu vykryl Koskinen. Úspěšný zákrok domácího brankáře se neobešel bez aplausu domácích fanoušků, kteří vyvolávali jméno finského fantoma v bráně.
53:06
Obě mužstva hrají v plném počtu.
52:45
Lehterä našel úplně volného Kutuzova, který pálil z hranice levého kruhu, Garipov si připisuje hodně důležitý zákrok.
51:39
Kugryševovi nevyšla stahovačka, Sibir přesto drží pásmo.
51:06
Po dorážce Pesonena (KZN) se finský útočník dostal do konfliktu s Ivanem Lekomcevem (SIB). Rozhodčí oba kohouty posílá na trestnou lavici. Následovat budou dvě minuty ve čtyřech mužích na obou stranách.
49:30
Ignatuškin dorážel kotouč, Garipov však dokázal vykrýt veškerý možný volný prostor a drží vyrovnaný stav utkání.
49:17
Zakázané uvolnění hostujícího mužstva, hra se vrátí před Garipova. Na koni jsou hokejisté Sibiru.
47:59
Ignatuškin obral Medvěděva o kotouč zákrokem na hranici pravidel. Z pravého kruhu poté útočník Sibiru vypálil a Garipov vyrazil jeho pokus pravým betonem.
46:55
Kugryšev vybruslil od mantinelu před bránu a bekhendem se snažil překvapit Garipova. To se mu však nepovedlo.
46:10
Oba dva týmy se po turbulentních minutách zaměřily na defenzívu.
44:41
Domácí těsně po skončení přesilové hry skórují a je vyrovnáno! ALEXANDER KUTUZOV vypálil od modré do horního růžku hostující brány tak tvrdě, že málem protrhl síť Garipovovy brány. Asistence: Alexej Kopejkin, Jegor Martynov.
42:40
A pozor, domácí navíc budou mít přesilovou hru. Dvě minuty za sekání obdržel Alexander Burmistrov (KZN)
42:07
Erupce radosti v aréně Sibiru. Po 42 minutách hry odčaroval kouzlo Emila Garipova přesnou a rychlou ránou švihem DMITRIJ KUGRYŠEV. Je sníženo a čeká nás velké drama. Asistence: Alexej Kopejkin.
41:50
Od modré čáry vypálil hodně tvrdě Dmitrij Monja. Garipov na kotouč dobře viděl a opět zasáhl bez sebemenších problémů.
41:44
První zákrok ve třetí třetině si připsal také Garipov hájící bránu Kazaně. Romanov zkusil štěstí střelou z úhlu, ruského brankáře nezaskočil.
41:37
Kornějev vypálil od modré, Koskinen ukryl kotouč v náruči.
40:57
Medvěděv pozdravil Koskinena střelou z půli hřiště, finský brankář se k rozehrávce neodhodlal.
40:01
Druhá dvacetiminutovka se dá rozdělit na dvě části. Do 32. minuty byl jasně lepším týmem sibiřský celek. Několik velkých šancí Novosibirsku však pochytal skvělý Garipov v bráně Kazaně. Ve 32. minutě se nečekaně prosadil Medvěděv, obraz hry se od té chvíle dokonale proměnil. Rázem to byli hosté, kteří tahali za delší provaz. Opařený Sibir inkasoval i podruhé, v 35. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Alexander Svitov. Před třetí třetinou tak mají blíže k důležité výhře hráči Kazaně. Sibir určitě nesloží zbraně a tak nás jistě čeká zajímavá třetí třetina, jež začne zhruba v 12:42.
40:00
39:31
Obuchov pálil od mantinelu, Koskinen opět zasáhl lapačkou.
39:08
Pesonenovi střela přes obránce vůbec nevyšla, Koskinen velmi pomalý kotouč raději skryl v lapačce.
38:31
Ránu finského šikuly Joriho Lehteräho zblokoval do ochranné sítě Shaun Heshka.
37:46
Naopak, v útoku se usadili hosté, Stapletonovu střelu do ochranné sítě tečoval jeden z obránců Sibiru.
37:05
Domácí se snaží navázat na svou hru z první třetiny a ze začátku druhé dvacetiminutovky. Zatím se jim to však příliš nedaří.
35:50
Lehterä pálil z pravého mantinelu a málem Garipova zaskočil.
34:28
Kazaň vstřelila branku! To je neuvěřitelné, jak efektivní jsou hosté a jak je hokej nevyzpytatelný. Pesonen z levého kruhu našel před bránou stojícího ALEXANDRA SVITOVA, který si položil Koskinena a zvyšuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Janne Pesonen, Jevgenij Medvěděv.
33:40
Hosté jsou rázem lepším mužstvem. Hráči Sibiru jsou stejně jako jejich fanoušci notně zaskočeni divným inkasovaným gólem.
31:56
Kazaň vstřelila branku!
Hodně studená sprcha pro domácí mužstvo, které je sice mnohem lepší, ale inkasuje jako první. Romanov natlačil Těreščenka na Koskinena, který nemohl zasahovat. Toho využil JEVGENIJ MEDVĚDĚV, který prostřelil obránce i paralyzovaného gólmana. Bez asistence.
31:05
Pesonen vypálil, jeho střela byla zblokována, po dorážce se natahoval Svitov. K puku se však nedostal.
29:50
Nyní se hostujícímu mužstvu daří držet svého hladového soupeře daleko od vlastní brány. Zatím však stále čekají na svou první střelu ve druhé třetině.
29:00
Poměr střel 23:6 pro domácí mužstvo. Co dodat?
27:28
Kugryšev pálil z otočky, Garipov se jeho nepříjemným pokusem nenechal zaskočit.
27:09
Zakázané uvolnění Kazaně. Hosté jsou ještě pod větším tlakem než v první třetině. A to už je co říct. Gól Sibiru je na spadnutí.
26:25
Vjačeslav Bělov pálil z hodně velké vzdálenosti, Garipov si připsal jeden z těch nejjednodušších zásahů v dnešním zápase.
25:32
A další šance domácího mužstva, Lehterä se k dorážce těsně nedostal. Kdyby ano, střílel by do prázdné brány.
25:11
Hosté hrají v plném počtu.
25:00
Kugryšev s Kopejkinem si elegantně vyměnili kotouč, druhý jmenovaný pálil z mezikruží, Garipov však opět spolehlivě zasáhl.
24:39
Kutuzov pálil od modré, Garipov zasáhl.
24:28
Sibiru zatím druhá početní výhoda vychází mnohem více než ta první, chybí tomu gólová tečka.
23:37
Další výtečný zákrok Garipova, tentokrát se vytáhl proti dorážce Lehteräho z mezikruží.
23:11
Druhá přesilová hra domácího celku. Tim Stapleton (KZN) se dopustil v útočném pásmu faulu, za což dostává dvě minuty za držení.
22:27
Icing Sibiru, hra se vrátí před Koskinena.
21:21
20:37
Lekomcevův pokus zblokovala hostující obrana, Obuchov kotouč vyvezl do bezpečí.
20:20
Enlund střílel zleva jen do Garipova.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka nabídla zajímavou podívanou, které chybí jen góly. Jasně lepším mužstvem jsou domácí, kteří svého soupeře v první dvacetiminutovce přestříleli 14:6, akcie Kazaně však drží výborný brankář Emil Garipov. Na úvod druhé třetiny budou mít domácí ještě téměř minutu a půl možnost početní výhody. Zda ji využijí a zda ve druhé třetině začnou padat góly, sledujte zhruba od 11:54 na onlajnech.
20:00
19:51
Hosté se osvobozují a gól v první třetině neuvidíme.
19:30
Nikulin vyhodil kotouč do hlediště. Ke štěstí Kazaně byl kotouč tečován o plexisklo a vylučovat se tedy nebude.
19:21
První přesilovou hru si zahrají domácí hokejisté. Nikolaj Bělov (KZN) dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
19:00
Ožiganov pálil od modré, jeho pokus byl zblokován.
18:15
Vždy, když se dotkne kotouče hostující kapitán Ilja Nikulin, fanoušci Sibiru mohutně bučí. Může za to několik kontroverzních okamžiků, kterých se hlavní obránce Kazaně během série dopustil.
16:33
A opět, tlak domácího mužstva na bránu a spolehlivý brankář Garipov. Tentokrát si poradil s pokusem Monji.
15:37
Dobrou práci s pukem odvedl Karamnov, který se od něj nenechal hodnou chvíli odtrhnout, nakonec sjel do levého kruhu, odkud vypálil, Garipov neměl těžkou práci.
15:06
Enlund vyhrál osobní souboj za bránou, získal kotouč, který okamžitě nahrával před bránu. Střílel Lehterä, Garipov zasáhl.
14:30
Po sérii zajímavých momentů na obou stranách tempo hry poněkud opadlo.
13:48
A velká šance i na druhé straně. Přečíslení tři na dva vyřešil Monja střelou, s kterou měl Garipov velké problémy,kotouč vyrazil jen před sebe, kde stál Enlund. Proti finskému forvardovi vytáhl Garipov další velmi dobrý zákrok.
12:56
Velká šance Kazaně. Alexander Burmistrov se dostal až před Koskinena, jeho střela skončila mimo.
11:37
Po další Šumakovově střele se ke kotouči dostal Koskiranta, z mezikruží pálil mimo bránu.
10:18
Šumakov střílel z uctivé vzdálenosti, Garipov zakročil bez sebemenších problémů.
09:43
Chyba při rozehrávce Kazaně končí zakázaným uvolněním, hra se přesune před Garipova.
09:28
Domácí hrají v plném počtu.
08:33
Prudkou ránu Tokranova od modré vykryl Koskinen.
08:10
A povedlo se jim to znovu, Lehterä zachytil rozehrávku Kazaně, vyhodil přes všechny čáry a společně s celou čtveřicí odešel střídat.
07:55
Domácí se dokázali osvobodit.
07:28
Budou to však hosté, kteří si zahrají první přesilovou hru zápasu. Vjačeslav Bělov (SIB) podrazil Alexandra Burmistrova a jako první muž dnešního zápasu dostal dvouminutový trest
06:30
Na úvod zápasu jsou jasně aktivnější hokejisté Sibiru Novosibirsk, které podporují fantastičtí fanoušci.
05:36
Dmitrij Obuchov zkusil pozornost Koskinena na druhé straně. Finský gólman schoval jeho projektil v lapačce.
05:16
Exkluzivní zákrok vytáhl hostující brankář Emil Garipov, ten po střele Kvartalnova vyrazil kotouč do prostoru, kde se nacházel Romanov. Ten pálil do odkryté klece, Garipov se však stačil přesunout a připsal si důležitý zákrok.
03:10
Šumakov vypálil prakticky hned po svém přechodu modré čáry mimo tři tyče. Poté si však jeho formace dokázala vytvořit tlak, Sannikov se zpoza zadního mantinelu natlačil před bránu, kde ho dobře zpacifikovala hostující obrana.
02:10
Alexej Těreščenko vtrhl do útočného pásma a po elegantní kličce se dostal až před Koskinena, svůj bekhendový pokus poslal mimo bránu.
00:35
A další zákrok musel předvést Emil Garipov proti střele Vjačeslava Bělova od modré čáry.
00:25
Alexej Kopejkin se dostal do útoku, vybruslil si do dobré střelecké pozice, odkud vypálil. Garipov vyrazil do ochranné sítě.
00:01
Naopak nástup domácího mužstva provází nadšený aplaus, nyní nás čeká hymna ruské federace a utkání bude moci začít.
Za mohutného pískotu až po střechu zaplněné sibiřské haly nastupují na hřiště hráči hostujícího celku Kazaně.
Ještě jednou přeji příjemné dopoledne. Dnes uvidíme v akci pouze jednoho českého hokejistu- Tomáše Vincoura, který bude hájit dres Kazaně. Český útočník se představí ve třetí formace vedle Alexeje Těreščenka a Kirilla Petrova. Jakub Petružálek (KZN) ani Josef Hrabal (SIB) si dnes nezahrají.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Bělov, Martynov, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Plechanov- Lehterä, Monja, Enlund- Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin (C)- Sannikov, Gubin, Šumakov- Karamnov, Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin

AK Bars Kazaň: Garipov (Barulin)- Nikulin (C), Tokranov, Heshka, Medvěděv, Bělov, Kornějev, Jarullin- Pesonen, Obuchov, Svitov- Varnakov, Burmistrov, Stapleton- Těreščenko, Vincour, Petrov- Tkačjov, Bodrov, Lukojanov

Rozhodčí: Bulanov, Kulakov- Misyur, Raming.

5. Ak Bars Kazaň: Sibir Novosibirsk 0:1
Pěkné nedělní dopoledne při sledování přenosu ze zápasu play off KHL mezi Sibirem Novosibirsk a Ak Bars Kazaň. Půjde o šestý zápas této série. Tři z předchozích pěti utkání vyhráli překvapivě hokejisté Novosibirsku, kteří už dnes mohou ukončit sezonu jednomu ze žhavých adeptů na Gagarinův pohár. Pokud dnes Ak Bars Kazaň prohraje, vypadne movitý celek z Tatarstánu už v prvním kole play off poprvé v krátké historii KHL. Pro tatarstánský celek by šlo o velkou blamáž. Dnešní utkání tedy bude jistě hodně zajímavé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.