Tomáš Filippi (MET) – 0 + 0, 7 střel, 1 blok, 21:29 čas na ledě
Jan Kovář (MET) – 0 + 1, 4 střely, 6 hitů, 26:45 na ledě
Jiří Sekáč (KZN) – 0 + 0, 3 střely, 2 bloky, 24:38 na ledě
Michal Jordán (KZN) – 0 + 0, 0:39 na ledě – odstoupil kvůli zranění
Přeci jen jsme se dočkali rozuzlení, které přišlo až v 87. minutě. O vítězství Magnitogorsku rozhodl přesnou ranou Sergej Mozjakin a domácí si tak připisují důležitý úvodní bod v sérii. Hosté se však nemají za co stydět a na dnešní výkon klidně mohou navázat hned v neděli, kdy se hraje druhé utkání na půdě Magnitogorsku. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
86:02
Metallurg právě vstřelil branku!
SERGEJ MOZJAKIN dostal perfektní přihrávku do jízdy, kterou proměnil přesnou ranou, na kterou Garipov neměl šanci dosáhnout a rozhoduje tak dnešní velmi dlouhé utkání. Asistence: Chris Lee, Jan Kovář.
84:30
Kotouč se poměrně často ocitá ve středím pásmu, odkud nehrozí nebezpečí ani pro jednu branku.
83:13
Hraje se v útočném pásmu Ak Barsu, leč chybí střelba. Musin hledal spoluhráče, ale ani ten nezakončuje.
82:15
I nadále sledujeme poměrně vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách.
80:59
Střelecký pokus domácího celku nebyl příliš přesný, takže Garipov zakročit nemusel.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Ani čtvrtá dvacetiminutovka o vítězi nerozhodla, takže si musíme ještě počkat. Na obou týmech je znatelná snaha neudělat chybu, což se podepisuje na průběhu hry. Příliš brankových příležitostí k vidění nebylo a asi největší si připsal Tomáš Filippi, jenže ani český hokejista puk za brankovou čáru nedostal. Musíme si tedy počkat na další prodloužení, které začne přibližně v 18:35.
80:00
Prodloužení skončilo.
79:00
Před sebou máme poslední minutu prvního prodloužení a zatím to opět na žádné rozuzlení nevypadá.
78:10
Hra se přelévá ze strany na stranu, nicméně žádné zásadnější šance k vidění bohužel nejsou.
77:17
Hosté dokázali ustát oslabení v prodloužení a mohou nadále živit šanci na vítězství.
77:06
Zakončoval Tomáš Filippi, ale po jeho ráně má kotouč ve svém vlastnictví Emil Garipov.
76:40
Ke střele se dostal Albert Jarullin, ale jeho pokus v oslabení Košečkin kryje.
76:05
Hosté se zatím brání celkem dobře a nedovolují soupeři usadit se v jejich obranném pásmu.
75:17
Fjodor Malychin zahrál vysokou holí a oslabuje svůj celek v nevhodný čas.
74:31
Denis Golubev se sice dostal k puku v rohu kluziště, leč pak si ho nechal celkem snadno odebrat soupeřem.
73:25
Hostující hokejisté se momentálně drží v útočném pásmu, leč nedaří se jim najít recept na obranu soupeře.
72:30
Střela hostujícího celku zamířila pouze těsně vedle Košečkinovy branky.
71:48
Do útoku se však dostal Danis Zaripov, ale ranou z pravé strany nenašel mezeru v brance.
71:25
Hosté mají kotouč za vlastní brankou a zatím se tedy nikam neženou.
70:20
Domácí se drží v útočném pásmu, jenže zatím nejsou vůbec nebezpeční pro soupeřovu obranu.
69:25
Obrana Metallurgu dokázala zpacifikovat další pokus o útok v podání Kazaně.
68:30
Rána ze středního pásma nenadělala Garipovovi nejmenší problém, a brankář dokonce stihl i rozehrát.
67:35
Jeden z hostujících hráčů spadl po souboji se soupeřem v útočném pásmu, leč sudí podezřelý zákrok jako faul nevyhodnotili.
66:45
K vidění bylo pouze další zakázané uvolnění magnitogorských hokejistů.
66:03
Zakázané uvolnění v podání Magnitogorsku znamená návrat hry před Košečkina.
65:44
Postavení mimo hru v podání Jiřího Sekáče, který vjel s pukem do útočného pásma později než spoluhráč.
65:30
Po zásahu Vasilije Košečkina se přerušuje hra a bude se vhazovat v domácím obranném pásmu.
64:45
Útočná aktivita se však přesunula na druhou stranu, jenže rána Andreje Popova nebyla přesná.
64:10
Domácí se drží v útočném pásmu, kde se snaží vymyslet nějakou gólovou příležitost.
63:09
Střela Chrise Leeho ihned po vhazování od modré čáry končí pouze v lapačce připraveného Garipova.
62:14
Zakončení domácího celku zblokovala obrana Ak Barsu, ale hosté se daleko nedostali.
61:20
Ani Alexandr Sjomin na druhé straně nedokázal najít recept na dobře zformovanou obranu.
60:20
Jiří Sekáč srdnatě bojoval v útočném pásmu, ale nakonec přesile podlehl a o puk přišel.
60:01
Ani ve třetí třetině rozhodující branka nepadla, takže o vítězi úvodního klání rozhodne až prodloužení. Oba celky vyčkávaly na chybu soupeře, která však nepřišla. Sledujeme poměrně opatrné utkání a je cítit, že se jedná o důležitý zápas. O něco aktivnější byli domácí, leč ani jim se nepodařilo příležitosti proměnit v branku, takže poprvé v sérii vidíme prodloužení, jež rozhodne o týmu, který si na konto připíše první bod. Prodloužení začne přibližně v 17:42.
60:00
59:58
Sergej Mozjakin ještě v závěru vyslal ránu, kterou dokázal Garipov vytěsnit.
58:49
Hosté vyrazili do rychlého útoku, který končí pouze střelou do připraveného Košečkina.
58:00
Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:24
Hokejisté Metallurgu byli v útočném pásmu, jenže nezískali žádnou zajímavou střeleckou pozici.
56:29
Snahu o domácí útok zhatila nepřesná přihrávka na levé křídlo, která zamířila pouze do míst, kde bruslil obránce Kazaně.
55:30
Střelu Alberta Jarullina dokázal zblokovát domácí hokejista, načež se také dostal k puku.
55:00
Posledních pět minut třetí třetiny je před námi a zatím to na rozhodnutí v základní hrací době příliš nevypadá.
54:02
Vyloučený Vladislav Kaletnik skáče na ledovou plochu a hosté dobrou šanci na získání důležitého vedení nevyužili.
53:30
Nakonec se však přeci jen Kazaň dostala do zajímavých střeleckých pozic, jenže situaci vyřešil Košečkin v kooperaci s obránci.
53:00
Kazani se přesilová hra zatím vůbec nedaří a hráči Ak Barsu se ještě nedokázali usadit v útočném pásmu.
52:40
Domácí dokázali dvakrát za sebou dostat kotouč pryč z obranného pásma.
52:02
Vladislav Kaletnik si podržel Antona Glinkina, čehož si rozhodčí všimli, takže domácího hokejistu posílají na trestnou lavici.
51:35
Lukojanov skončil na ledě po zákroku soupeře, který se snažil pomstít Albert Jarullin, takže sudí musí celou situaci uklidňovat. Vylučovat však nebudou.
51:30
Nepovedená přihrávka dostala kotouč až za branku Emila Garipova, odkud hosté zakládají nový útok.
50:38
Další rána hostujícího celku orazítkovala pouze zadní mantinel, nicméně Kazaň zůstává u puku.
50:00
Vypálil až Anton Glinkin, ale jeho ránu obrana zblokovala mimo hrací plochu.
49:25
Hosté krouží v útočném pásmu, jenže vůbec se neodhodlávají k žádné střelbě.
48:31
Ve druhé polovině oslabení už se Kazaň dokázala celkem jednoduše ubránit a Batyršin naskakuje na led.
47:48
Hosté se přeci jen dostali k odraženému puku, který okamžitě posílají přes všechny čáry a jedou střídat.
47:15
Domácí hokejisté kombinují v útočném pásmu, ale zatím nenašli recept na Emila Garipova.
46:40
Emil Garipov musel zasahovat hned v úvodu oslabení, ale svou roli zvládl a vyráží mimo tři tyče.
46:31
Rafael Batyršin si odpyká dvouminutový trest po nedovoleném zákroku na Sergeje Mozjakina.
46:10
Domácí se vlastní nepřesností vyhnali pryč z útočného pásma. Ovšem celkem rychle se dostávají zpět.
45:01
Postavení mimo hru přerušuje snahu o zaútočení v podání hostujícího celku. Následně vznikla menší roztržka mezi hráči obou týmů.
44:33
Rána domácího celku od modré čáry byla zblokována hostující obranou, takže puk míří pouze do rohu kluziště.
43:40
Momentálně se opět nehraje příliš útočný hokej a oba celky spíše vyčkávají na další chybu soupeře.
42:18
Střela Rafaela Batyršina byla zblokována obranou, takže ani k brankáři soupeře neprošla.
41:49
Jenže zakázané uvolnění přichází i na druhé straně, takže se vhazování přesune před Košečkina.
41:05
Zakázané uvolnění v podání Ak Barsu Kazaň znamená vrácení hry zpět před brankáře Garipova.
40:11
Jevgenij Birjukov už se s kotoučem dostal do středního pásma, načež vjel zpět do útočné zóny, takže je pískáno postavení mimo hru.
40:01
Ani po druhé třetině nevede žádný ze soupeřů. Hosté se po zásluze dostali do vedení díky přesilovkové teči Fjodora Malychina. Posléze však hokejisté Metallurgu zvýšili útočnou aktivitu a odměnou jim bylo vyrovnání z hole Alexandra Sjomina. I po vyrovnávací brance se domácí tlačili do útoku, nicméně další gól se jim zatím přidat nepodařilo. Můžeme tedy být zvědavi, zda se dočkáme rozuzlení již ve třetí třetině, nebo zápas půjde do prodloužení. Třetí třetina začne přibližně v 16:51.
40:00
39:45
Závěr třetiny se dohrává v obranném pásmu hostujícího celku, kdy musel Garipov zasahovat po střele Alexandra Sjomina. Puk však skryl v lapačce.
38:55
Ovšem ani Ak Bars to rozhodně nebalí! Tvrdá rána Dmitrije Archipova však končí v lapačce Vasilije Košečkina.
38:29
Nadšení diváci ženou své hráče do útoku a ti opět zvyšují obrátky směrem vpřed.
37:30
Nejprve ještě domácí příležitost na vyrovnání nevyužili, jenže útočná akce pokračovala a po přihrávce Antipina se ke krásné střele do šibenice dostal DANIS ZARIPOV a svým dvanáctým gólem v letošním play-off srovnává. Asistence: Viktor Antipin, Sergej Mozjakin.
36:49
Defenziva Ak Barsu poslala nepřesnou přihrávku, která končí zakázaným uvolněním.
35:40
Michail Varnakov zpracoval vysoko letící kotouč, načež v útočném pásmu hledal někoho z najíždějících spoluhráčů, leč vyslal hodně nepřesnou přihrávku, která se stala kořistí soupeřovy obrany.
34:44
Andrej Popov se snažil proskočit mezi dvěma soupeři, nicméně obrana Metallurgu si ho pohlídala.
33:59
Domácí byli opět usazení v útočném pásmu, jenže vyprodukovali pouze jednu nepřesnou střelu.
33:20
Vasilij Košečkin vyjel za branku, kde se pokusil pomoci s rozehrávkou, kterou mu ale hodně zkomplikoval Jiří Sekáč, jenž puk i získal, ale nebyl v dobré pozici pro zakončení a nikoho ze spoluhráčů nenašel.
32:38
Tlak Metallurgu byl místy hodně velký, ale nepřicházela střelba, takže se hosté k puku dostali a odpravili ho do bezpečí.
31:40
Domácí hodně zvýšili útočnou aktivitu a momentálně zůstávají usazeni v útočném pásmu.
30:46
Rána finského legionáře Oskara Osaly od modré čáry pouze rozezvučela zadní mantinel.
30:12
Po dalším zakončení hostujícího celku vznikl menší konflikt před Košečkinovou brankou, ale sudí vše poměrně rychle vyřešili.
29:01
Kazaň vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovou hru, když od modré čáry napřáhl ke střele Atte Ohtamaa a jeho ránu za záda bezmocného Košečkina usměrnil FJODOR MALYCHIN. Asistence: Atte Ohtamaa.
28:45
Hosté kombinují v útočném pásmu a hledají vhodnou pozici ke střelbě na branku.
28:06
Sergej Těreščenko podrazil Andreje Čibisova a za své provinění odjíždí pykat na trestnou lavici.
27:55
Jiří Sekáč zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho předal Andreji Čibisovovi, jenž se však nechal vytlačit.
27:03
Hosté si při přechodu do útočného pásma nedali pozor, takže se jim píská postavení mimo hru. Vhazuje se ve střední zóně.
26:30
Střela Justina Azeveda končí pouze u připraveného Vasilije Košečkina, který znovu zasahuje a přerušuje hru.
26:05
Tomáš Filippi hledal z levé strany někoho před brankou, kdo by tečoval puk mimo dosah Garipova, leč našel pouze připravenou lapačku hostujícího gólmana.
25:30
Hosté mají kotouč za vlastní brankou a hledají způsob, jak rozehrát další útočnou akci.
24:39
Neujala se ani střela Jiřího Sekáče, takže stav zůstává i nadále bezbrankový.
24:21
Domácí jsou v zakládání útoků hodně nepřesní, což se projevilo i tentokrát, když puk mizí na zakázané uvolnění.
23:51
Lob Alexandra Budkina končí až u brankáře Garipova, který před dojíždějícími soupeři raději puk přikrývá a přerušuje hru.
23:11
Denis Golubev se snažil využít odrazu kotouče od mantinelu a chtěl puk zasunout za záda Košečkina, ale ten se nenechal zaskočit a zasahuje.
22:29
Chris Lee se dostal k zakončení z levé strany, nicméně jeho ránu zblokovala obrana mimo hřiště, takže se vhazuje před Garipovem.
21:56
Hosté pouze nahodili kotouč do útočného pásma, aby mohli kompletně vystřídat unavené hráče.
21:01
Zakázané uvolnění v podání Metallurgu znamená vhazování před Vasilijem Košečkinem.
20:36
Stěpan Zacharčuk dostal příliš dlouhou přihrávku, takže nemohl vystřelit v nadějné pozici.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu prvního zápasu mezi Magnitogorskem a Kazaní, ve které jsme se žádné branky nedočkali. Určitě však nejde o nudné utkání, avšak opatrnost oběma celkům velí dobře bránit na prvním místě. O něco aktivnější byli hosté, nicméně ani oni si nepřipsali žádnou vyloženou brankovou příležitost. K vidění byla také dvě vyloučení, během nichž si ani jeden z celků příliš zajímavých akcí nepřipsal. Uvidíme, jak se utkání vyvine ve druhé třetině, která začne přibližně v 16:55.
20:00
19:29
Nepříjemnou situaci musel řešit ještě Emil Garipov, který si ale se střelou Alexandra Sjomina z pravého křídla poradil a betonem ji vytěsnil mimo branku.
19:00
Ohlášena byla poslední minuta první třetiny.
18:38
Rána Tomáše Filippiho z levé strany byla zblokována, takže Emil Garipov zasahovat nemusel.
17:44
Ani Andrej Čibisov na druhé straně však neposlal kotouč na hokejku některého ze spoluhráčů.
17:10
S nepříliš povedeným nahozením domácích si soupeřova obrana poměrně v klidu poradila.
16:20
Nakonec se přeci jen hokejisté Metallurgu k soupeřově brance dostali a Garipov musel zasahovat proti ráně Sergeje Těreščenka od modré čáry.
16:00
Domácím se příliš v posledních minutách nedaří a nejsou schopni dostat se do útočného pásma.
15:06
Opět nepovedená rozehrávka domácího družstva, takže kotouč mizí na zakázané uvolnění.
14:48
Pěkně ostrá rána přiletěla na Košečkina a domácí gólman ji s problémy vytěsnil před sebe. Měl však štěstí, protože tam nedojížděl nikdo z hostů.
14:33
Přesilovou hru nezužitkovali ani hosté, protože vyloučený Platonov již skáče na ledovou plochu.
14:21
Ani střela Andreje Popova se mezi tři tyče nevešla a rozezvučela zadní mantinel.
13:45
Do dobré pozice se dostal Vladimir Tkačjov, jenže tvrdou ránu poslal pouze do zadního mantinelu.
13:30
Kazaňští hokejisté se sice do pásma dostali, jenže soupeř znovu velmi rychle vyhazuje.
12:50
Okamžitě po vhazování se domácí dostali k vyhození puku přes všechny čáry, takže Ak Bars musí hledat cestu do útočného pásma.
12:33
Vyloučení i na druhé straně – dvě minuty pro Denise Platonova, který poslal k ledu Michaila Sidorova.
11:44
Vyloučený Lukojanov se vrací na ledovou plochu, takže hosté první oslabení dokázali ustát bez větších potíží.
11:16
Opět se dostal kotouč až za branku Metallurgu, když cennou práci při napadání odvedl Jiří Sekáč.
10:48
Nakonec se však defenziva Ak Barsu propracovala k puku a vyhodila ho přes všechny čáry.
10:15
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, kde zatím kombinují a hledají prostor ke střelbě.
09:44
Alexandr Sjomin se nadechl k velkému sólu, které musel zastavit až Arťom Lukojanov nedovolenými prostředky a odpyká si dvouminutový trest za podražení.
09:34
Ovšem rozehrávka se hráčům Magnitogorsku moc nepovedla, takže kotouč končí na zakázaném uvolnění a hra se vrací před Košečkina.
09:10
Obrana Metallurgu drží kotouč ve vlastním pásmu a hledá místo, kudy dostat puk na některého ze spoluhráčů.
08:15
Vladislav Kaletnik ukořistil kotouč, ale jeho spoluhráč v útočném pásmu nic zajímavého nevymyslel a o puk zase rychle přišel.
07:25
Zatím sledujeme poměrně zajímavé utkání, kde se oba celky skoro až bratrsky dělí o útočnou aktivitu.
06:15
Hosté se propracovali až do útočného pásma, kde však Denis Golubev neposlal zrovna povedenou přihrávku na Jiřího Sekáče, takže český hráč puk nedostal.
05:30
Jan Kovář vyslal pumelici, po níž už se část diváků radovala, nicméně kotouč v brance neskončil.
04:19
Tomáš Filippi využil zaváhání hostů v útočném pásmu a jel vstříc soupeřově brance. Bývalý hráč Bílých Tygrů však namířil svou střelu pouze do Garipova, který vyráží.
04:16
Michail Varnakov kroužil za soupeřovou brankou, načež se rozhodl vybruslit si až před Košečkina, za jehož záda však kotouč neprocpal.
03:50
Alexandr Sjomin byl tvrdě dohrán soupeřem, takže Ak Bars získal kotouč, ale následnou střelu od modré čáry kryje Vasilij Košečkin.
03:12
Po střele Sergeje Mozjakina zakročil Emil Garipov, načež vznikla menší mela, když Denis Golubev odstrkával Jana Kováře.
02:40
Anton Glinkin byl soupeřem přišpendlen k mantinelu, takže nemohl pokračovat v práci s pukem za Košečkinovou brankou.
02:05
Hra je zatím poměrně neurovnaná a nepřesnosti můžeme pozorovat na obou stranách.
01:05
Na ledové ploše zůstává ležet český zadák Michal Jordán, s nímž to nevypadá moc dobře. Jordán byl zapřený u mantinelu, když mu na nohu upadl Tommi Santala a noha českého zadáka se ošklivě podlomila. Hráč se zkušenostmi z NHL je odváděn do šatny.
00:20
Do prvního útoku se vydali hosté, ale Golubevovo nahození Jiří Sekáč vybojovat nedokázal. Posléze však byla posunuta branka, takže se vhazuje po levici Košečkina.
00:01
Před úvodním hvizdem si samozřejmě vyslechneme hymnu Ruské federace.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov (A), Budkin, Lee, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Santala, Osala – Timkin, Filippi, Kosov – Platonov, Kaletnik, De. Kazionov – Železkov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Jarullin, Batyršin, Sidorov – Golubev, Azevedo, Sekáč – Čibisov, Tkačjov (A), Archipov (C) – M. Gluchov, Glinkin, An. Popov – Malychin, Lukojanov, Varnakov (A) – M. Lazarev.

Rozhodčí: Odins, Jeřábek – Šeljanin, Sazonov.

Jan Kovář (MET) – 9 zápasů, 8 + 9
Tomáš Filippi (MET) – 9 zápasů, 3 + 3
Michal Jordán (KZN) – 8 zápasů, 1 + 1
Jiří Sekáč (KZN) – 11 zápasů, 5 + 3
Ak Bars Kazaň

Kazani patřila třetí nejvýhodnější pozice po základní části. V osmifinále play-off tedy narazil Ak Bars na Salavat Julajev Ufa. Kazaň si dokázala poradit a soupeře vyřadila 4:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále už se Kazaň musela popasovat s Avangardem Omsk, kterému patřila výhoda začátku na domácím ledě. To se však jako výhoda vůbec neukázalo, protože oba úvodní zápasy vyhrála Kazaň. V konečném důsledku Ak Bars soupeře vyřadil po výsledku 4:2 na zápasy. Nejlépe bodujícím hráčem je Vladimir Tkačjov se ziskem 11 bodů.
Metallurg Magnitogorsk

Metallurg v play-off nejprve narazil na překvapení z Číny – Kunlun. Favorizovaný Magnitogorsk neměl příliš potíží a postoupil 4:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále se tedy Metallurg utkal s Barysem Astana, přičemž celek z Kazachstánu nedokázal zvítězit ani v jednom zápase, takže Magnitogorsk postoupil po výsledku 4:0 na zápasy. Bodování play-off zatím ovládají hráči Metallurgu, kdy si nejlépe vede Danis Zaripov, který získal 17 bodů za 11 gólů a 6 asistencí. Stejný počet bodů má Jan Kovář, který však nastřílel gólů 8, takže v tomto ohledu je Zaripov na prvním místě. Oba hráče doplňuje Sergej Mozjakin na třetím místě se ziskem 14 bodů.
V semifinále Kontinentální hokejové ligy se spolu střetávají celky Metallurg Magnitogorsk a Ak Bars Kazaň. Magnitogorsk vzhledem k svému postavení v základní části začíná na svém ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.