25:43' Svitov  (Galijev, Zaripov) • 63:35' Tokranov  (Azevedo, Klinkhammer)
Kazaň

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne.
Československá stopa

Pavel Francouz – 35 zákroků, 2 OG, 94,5 %
Je tu konec! V dnešním velmi vypjatém utkání nakonec vítězí hráči Kazaně, kteří vyslali na bránu soupeře sedmatřicet střel, což svědčí o jejich dominantním výkonu. Domácí mužstvo hned několikrát podržel Pavel Francouz, jenž byl zcela určitě dnes nejlepším hráčem Čeljabinsku.
63:35'
Kazaň vstřelila branku!
A je dobojováno! Střela VASILIJE TOKRANOVA od modré čáry zapadla k levé tyči Francouzovy branky, jenž si tak vybral slabší chvilku po dnešním velmi dobře odchytaném utkání. Asistence: Azevedo, Klinkhammer
63:32'
63:02'
Až nyní se osvobozují hráči Traktoru, kteří přečkali obrovský tlak svého soupeře.
62:34'
Tkačev jen těsně minul z bezprostřední blízkosti bránu Čeljabinsku!
61:47'
Domácí se osvobozují.
61:32'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Danil Gubarev – 2 min., podražení).
61:12'
Jen to zahučelo poté, co střela domácího hráče od modré čáry těsně minula bránu Kazaně.
60:34'
Jenže hosté o kotouč vzápětí přichází, a tak mohou hrát domácí.
60:12'
Začátek prodloužení se odehrává v útočném pásmu Kazaně.
60:01'
V závěrečné třetině jsme branku neviděli, a tak bude muset rozhodnout třetí utkání této série prodloužení, které začíná přibližně za patnáct minut minut.
60:00'
59:31'
Po střele od modré čáry se naštěstí pro hosty nedokázal včas zorientovat Peňkovskij, jenž tak nedotlačil puk do prázdné brány.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:17'
Skvělý Francouz! Český brankář musel řešit letící projektily ze všech stran, což se mu podařilo na jedničku.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:40'
Okamžitě po vhazování přišla střela Zaripova, který ale Francouze nepřekonal.
57:22'
A mohlo být rozhodnuto! Bailen se uvolnil a na levém kruhu se ocitl ve velké příležitosti, avšak minul.
56:16'
Videll to zkusil zpoza brány, jeho bekhendové nahození ale nemělo gólové parametry.
55:34'
Klinkhammer byl při střelbě na poslední chvíli o puk obrán, a tak se mohou pustit do útoku domácí hráči.
54:40'
Něco málo přes pět minut do konce základní hrací doby a stále je skóre nerozhodnuté. Dočkáme se snad poprvé v této sérii prodloužení?
53:35'
Hostující hokejisté se nyní pokouší dostat přes střední pásmo, ovšem jejich postup zatím ovoce nenese.
52:17'
Batyršin nezpracoval puk na modré čáře, čímž zahnal své spoluhráče zpět do středního pásma.
51:30'
Hosté nejspíš mé slova vyslyšeli, protože nyní to je právě Kazaň, která udává tempo posledním minutám.
50:19'
Hosté již příliš nezvládají tempo hry a strádají, čehož by mohli využít hráči Traktoru, kteří mají evidentně energie mnoho.
49:15'
Bailen ve velké šanci! Při svém průniku útočným pásmem měl dost času na přípravu střely , avšak toho domácí hráč nevyužil a trefil jen připraveného brankáře.
48:19'
Tak teď měl Francouz velké štěstí! Český brankář se pokoušel za vlastní bránou rozehrát, jenže trefil přesně Zaripova, který naštěstí pro domácí tuto příležitost nevyužil.
47:38'
Přečíslení tři na dva zakončil Gubarev taženou střelou, která zapadla do nastavené lapačky Garipova.
47:11'
Na první pokus se hostům nepodařilo přejít střední pásmo, ten druhý byl o poznání úspěšnější, jelikož skončil nebezpečným pokusem Jarulina.
46:43'
Kazaň podporuje v dnešním utkání početná skupina fanoušků, kteří to dnes na ruské poměry neměli příliš daleko.
46:06'
Hra se nám momentálně dosti kouskuje. Snad se dočkáme v následných minutách trošičku plynulejší hry.
45:44'
Ofsajd zastavuje Kravcova v jeho rychlém pokusu o procpání k zakončení.
45:20'
Zakázané uvolnění pro změnu hráčů Kazaně.
44:23'
Až nyní se hráči Čeljabinsku dostávají k puku a pokouší se uklidnit hru tím, že vyčkávají za vlastní bránou.
43:53'
Zakázané uvolnění hráčů Traktoru.
43:37'
Klinkhammer dotíral na svého soupeře, jenž se pokoušel o rozehrávku. I tak ale hráč domácího celku puk na své hokejce udržel a rozehrál.
43:23'
Zakázaného uvolnění se dopustili hráči Čeljabinsku.
42:48'
Domácí nepůsobí tolik sebevědomě jako v první třetině, a z toho důvodu v této třetině ještě nevystřelili.
42:05'
Hosté se usadili v útočném pásmu, a dokonce dvakrát vystřelili, avšak pokaždé do dobře postaveného českého reprezentanta.
41:15'
Poprvé v této třetině se musel předvést Francouz, jenž nepůsobil příliš jistě, jelikož mu letící puk vyklouzl z lapačky.
40:32'
K zajímavé akci došlo v útočném pásmu domácího celku, jehož hráči ale zakončit nedokázali.
40:01'
V druhé třetině jsme se konečně dočkali branky, kterou vstřelil po šesti minutách Svitov, když svou dorážkou nedal Francouzi šanci. Už to vypadalo, že druhá dvacetiminutovka tímto rozdílem skončí, avšak dvacet vteřin před koncem této části se prosadil nádhernou dělovkou Višněvskij.
Další třetina začne přibližně v 17:42 .
40:00'
39:40'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak tuto branku si za rámeček Garipov rozhodně nedá! Od modré čáry ho propálil IVAN VIŠNĚVSKIJ, jenž dvacet vteřin před koncem srovnává na 1-1. Asistence: Černikov, Petrov
39:08'
Akce dva na dva byla ukončena střelou na Francouze, která se odrazila od jeho levého betonu.
37:38'
Alexej Petrov si nyní připsal tvrdý hit, kterým trochu rozproudil fanoušky na stadionu v Čeljabinsku.
36:53'
Něco málo přes tři minuty a na kotouči jsou hostující hráči, kteří kombinují na útočné polovině.
35:40'
Chybělo málo, a Višněvskij se mohl uvolnit přes blok čtyř hráčů soupeře, na poslední chvíli mu ale puk utekl mimo jeho dosah.
35:36'
Pomalé nahození Francouz raději kryje.
35:18'
Přihrávka na Zaripova byla příliš prudká, a tak kotouč propadl až na modrou čáru.
34:30'
Batyršin se blýskl nádherným kanadským bodyčkem, kterým zastoupil chybujícího Tkačova na modré čáře.
33:56'
Trochu pomazlit s pukem se chtěli i hráči Kazaně, těm ale tato činnost oproti soupeřům tolik nešla.
32:58'
Intenzivní tlak nyní vyvinul Čeljabinsk, který hned několikrát pořádně zavařil domácí obraně. Ta si s nutno dávkou štěstí může po získání puku ulevit.
32:22'
Další zákrok Francouze, nyní to bylo ale o poznání náročnější.
30:55'
Z levého kruhu vypálil Tkačov, jenže recept na brankáře domácích nenašel.
30:30'
Trochu chaotická hra od obou týmů, kteří hodně kazí své rozehry.
29:46'
Zakázané uvolnění tentokrát na straně Kazaně.
28:57'
Klinkhammer za bránou domácích vyčkával s přihrávkou, jeho následné kroky vedly k rohu hřiště, odkud se pokouše překvapit Francouze. Bez úspěchu.
28:50'
Zakázané uvolnění domácího celku.
28:28'
Garipov absolutně nic neviděl, přes to dokázal zasáhnout proti střele od modré čáry.
27:24'
Kosov se doslova probil k zakončeni při jeho individuální akci, ovšem puk neměl pod kontrolou, a tak zakončení nebylo příliš přesné.
27:06'
Momentálně sledujeme rychlý hokej nahoru-dolů, ve kterém vidíme spoustu střel na obou stranách.
26:21'
Rychlé přečíslení tři na dva na druhé straně, avšak ten srovnání pro domácí nepřineslo.
25:43'
A třetí přesilovku hosté využívají! Po střele Zaripova se k odraženému puku dostal ALEXANDR SVITOV, na jehož dorážku neměl Francouz nárok. Asistence: Galijev, Zaripov
25:39'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Semjon Kokujov – 2 min., hákování).
25:18'
24:35'
Do této chvíle se Čeljabinsku nepodařilo usadit v útočném pásmu. Zda se na tomto faktu něco změní uvidíme v následných třiceti vteřinám, poté totiž přesilovka končí.
23:45'
Hráči Kazaně i v tomto případě dobře brání, možná je to i tím, že Traktor početní výhodu opravdu dnes nezvládá.
23:25'
Hosté se okamžitě po vhazování osvobozují.
23:18'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min., nedovolené bránění).
22:28'
Po střele Burmistrova měl před sebou prázdnou bránu Gluchov, ten ale v obrovské příležitosti poslal puk jen do boční sítě.
22:05'
Na hostujícího brankáře se to nyní sype ze všech stran, zatím je Garipov bezchybný.
21:26'
Hráči Čeljabinsku vstoupili do této periody velmi aktivně, což nejspíš nikdo nečekal po výkonu v části předchozí.
20:49'
Gynge vyslal přízemní střelu na hostující bránu, jež byla vyražena Garipovým betonem k levému mantinelu.
20:12'
Zpoza brány rozehrával Garipov, který trefil jen hráče soupeře, a tak domácí kombinují v útočném pásmu.
20:01'
Je trochu pozoruhodné, že jsme se nedočkali v první třetině branky. Díky dvěma po sobě jdoucím přesilovkám si Kazaň připsala patnáct střel, které pokaždé skončily v moci Francouze. Ten je jeden z hlavních důvodů toho, že domácí odchází po prvních dvaceti minutách do kabin za nerozhodnutého stavu.
Další třetina začne přibližně v 16:55.
20:00'
19:32'
Tak to je škoda pro Čeljabinsk! V zajímavé příležitosti se ocitl Rybakov, jenže puk nedokázal zpracovat.
19:11'
Kosov měl více než dost času na seřazení mířidel, jenže ani tento čas mu nestačil na pokus, kterým by domácího brankáře překonal.
19:00'
Probíhá poslední minuta této třetiny.
18:35'
Necelá minuta a půl do konce třetiny a s pukem hrají domácí hráči.
18:18'
Teď už musel Garipov zasahovat, o nic složitějšího ale nešlo.
17:30'
Na druhé straně hřiště jsme byli svědky bekhendového zakončení, se kterým si poradil dnes vynikající Francouz.
16:49'
Střela od modré čáry na bránu hostujícího celku měla razanci, ovšem její trajektorie nepatřila mezi ty nejpřesnější.
16:16'
Střely na bránu: 1 – 14
15:29'
15:03'
I tato přesilovka nevychází domácím podle představ. Zatím hrají více v obranném pásmu, což rozhodně není dobré znamení pro Čeljabinsk.
14:12'
Jarulin zachytil puk, načež znovu osvobodil Kazaň.
13:45'
Po nahozeném puku se díky své rychlosti dostal Azevedo, který následně prověřil připravenost Francouze, který ale příliš náročný zákrok předvést nemusel.
13:29'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min., hákování).
12:42'
Jednu z méně atraktivních pasáží utkání ukončil hráč hostujícího celku, proti kterému vytáhl skvělý zákrok Pavel Francouz.
11:40'
Szczechura si vzal velké soustu, když se snažil probít skrz bránící dvojici soupeře, a tak o puk lacině přichází.
10:53'
Borodkin vyslal jedovaté nahození na bránu Kazaně, které ale neznamenalo pro Garipova větší ohrožení.
10:06'
09:58'
Ke konci přesilovky přichází ještě jedna střela od modré čáry, kterou vyslal jeden z hráčů Traktoru.
09:32'
A tento trend pokračuje i v následných desítkách vteřin, a tak nejspíš hráči Kazaně oslabení bez námahy přečkají.
08:50'
Domácí sice předvedli vynikající úvod jejich první přesilové hry, avšak následný průběh už tak slavný není, jelikož se jim nedaří dostat skrz střední pásmo.
08:32'
Hosté se osvobozují.
08:21'
Hned několik domácích dorážejících hráčů si nenašlo cestu k puku přes obranný val soupeře, který v blízkosti brankoviště předvedl opravdu dobrou práci.
08:06'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min., podražení).
07:35'
Z pravé strany hřiště se ocitl v zajímavé příležitost Gynge, jeh pokus ale neměl příliš velké naděje na úspěch.
06:56'
Po delší době konečně vidíme hru pět na pět, která se momentálně přesunula do středního pásma.
06:34'
06:30'
Zpoza brány se vytočil Gluchov, jenž svou střelu poslal jen do lapačky domácího brankáře.
06:10'
Pavel Francouz měl sice částečně zakrytý výhled, jenže ani přes to ho střela od modré čáry nepřekonala.
05:59'
Domácím se podařilo osvobodit, a této situace využívají ke střídání.
05:48'
Kazaň se stále drží v útočném pásmu.
05:34'
Nyní došlo k dvěma střelám z relativně zajímavé pozice, jenže Francouz v obou případch potvrdil svou kvalitu.
04:58'
Hosté rozjeli rychlý kolotoč v útočném pásmu, zatím z toho ale nebezpečnější zakončení nebylo.
04:34'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Linus Videll – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
04:10'
03:22'
Velký závar v brankovišti Čejlabinsku! Ani sám Francouz nevěděl, kde se nachází kotouč, naštěstí pro českého brankáře se puk záhy objevil na zadním mantinelu.
02:49'
Po dobré kombinaci na malém prostoru přišla střela z pravého kruhu, jež ale mířila jen do dobře postaveného obránce Traktoru.
02:25'
Domácí fanoušci dávali jasně najevo nesouhlas poté, co byl nejspíš jeden z jejich oblíbenců podražen. Rozhodčí na jejich povyk nedal, a tak se hraje dál.
02:10'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Isajev – 2 min., vysoká hůl).
01:42'
První desítky vteřin utkání nám nabízí pohledný hokej, ve kterém není nouze o osobní souboje.
01:17'
Višněvskij na poslední chvíli zastavil postup soupeře, který se nebezpečně hnal do zakončení.
00:34'
První ohrožení brány ze strany Kazaně, jenže střela, ani následná dorážka úspěch nepřinesla.
00:15'
První útok mířil na bránu hostujícího celku, ten ale kotouč rychle získal do své moci.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko (C)) – Šinin, Bailen, A. Petrov (A), I. Višněvskij, Klimontov, Borodkin, Isajev – Gynge (A), Szczechura, Videll – Černikov, J. Petrov, Peňkovskij – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Kručinin, Tridčikov, Kravcov – Šolochov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin (A), Markov, Ljamkin, Batyršin, Sidorov, Ohtamaa, Tokranov – Azevedo, Lander (A), Klinkhammer – Galijev, Tkačov, Zaripov – A. Potapov, Burmistrov, Lukojanov (C) – Kosov, Svitov, M. Gluchov.

Rozhodčí: Odins E., Gashilov V..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.