19:06' Azevedo  (Lukojanov, Ohtamaa) • 27:27' Lander  (Azevedo) • 59:13' Lander
Gašilov, Gofman – Kučava, Šeljanin
CSKA Ice Palace, Moskva
5 600 diváků
Kazaň

Dámy a pánové, bylo mi ctí vás provázet dnešním finálovým utkáním. Přeji vám pěkný víkend a zřejmě až příští sezonu u Kontinentální hokejové ligy se těším napočtenou!
Dnešní utkání sledovalo 5 600 diváků, bylo vyprodáno.
Československá stopa

Jiří Sekáč (KZN): 0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 14:32.
STATISTICKÉ OKÉNKO:

Střely na branku: 41 – 24 (12 – 6)
Vyloučení: 3 – 5 (1 – 1), využití: 0 – 0
Blokované střely: 11 – 15 (2 – 6)
Hity: 13 – 39 (4 – 7)
Vhazování: 26 – 36 (4 – 10)
Vážení diváci, před několika sekundami skončilo čtvrté finále KHL mezi CSKA Moskva a Ak Bars Kazaň. Moskva byla po celé utkání aktivnější celek a svého soupeře přestřílela. Taktéž jako první skórovala ve 12. minutě, gól ale nebyl (správně) uznán kvůli faulu na Garipova. A tak přišel šatnový gól, 54 sekund před koncem se prosadil Justin Azevedo. Druhou třetinu zahájili taktéž domácí v náporu, jenže opět se o druhý gól zasadil Azevedo, když zpoza branky předložil Antonu Landerovi, který navýšil vedení na 2:0. To byl čas 27:27. O 15 sekund později se skóre měnilo, Těleginovu střelu neudržel Garipov ve výstroji a Andrej Světlakov snížil na rozdíl jediné trefy. Poslední třetinu vrhlo CSKA všechny síly do útoku, jenže Kazaň dobře bránila a navíc potvrdila své třetí vítězství v sérii 47 sekund před koncem, když poněkud kuriózně skóroval podruhé Anton Lander a stal se hrdinou svého týmu. Bars tak bere výhru 3:1 a v neděli od 16:00 našeho času bude moci Kazaň u sebe doma rozhodnout o vítězi celé soutěže.
59:48'
Už se pouze dohrává, je hotovo!
59:13'
Kazaň vstřelila branku!
Hotovo, Kazaň má mečbol! A tohle je upřímně hodně velká smůla pro CSKA. ANTON LANDER vyhazoval zpoza branky v nouzi kotouč z pásma. Ten mířil původně do rohu kluziště na icing, ale následně se po hraně stočil naprosto překvapivě do branky, Robinson bojoval marně! Bez asistence.
58:47'
Petrov šel za pukem, ale vybojoval z toho jenom souboj. Domácí navíc bez gólmana!
58:33'
Icing hostí ukončuje tento úsek bez přerušení, dlouhý 7 minut a 1 sekundu. Domácí stále s gólmanem v brance.
58:24'
CSKA v útočném pásmu, stále se Sorokinem v kleci.
57:43'
Klinkhammer vyváží kotouč ven a pálí na Sorokina. Je úplně jedno, že to míří doprostřed branky, hlavně, že je kotouč daleko.
57:07'
Sergejev nahodil na branku, kde stál Tělegin, ale z toho se šance neurodila. Čas se opravdu chýlí ke konci.
56:18'
Kirill Kaprizov se dostal ke kotouči, když doslova přeskočil obránce a před ním byl jenom gólman, jenže puk zůstal za ním a pokračujeme dále, zhruba pět minut bez přerušení.
55:46'
Oba dva celky se rozhodly pro střídání, jdeme do samotného závěru utkání!
55:08'
Marčenko byl v útočném pásmu přetlačen a hosté se již jenom brání.
54:35'
Scott se snaží vymyslet něco v útočné fázi, ale je dobře bráněn a hosté si drží hubené vedení.
53:50'
Hosté odklidili puk ze svého pásma, Robinson si nevybral dobré chvíle, nyní neudržel přihrávku na holi a jede raději střídat.
52:57'
Sedm minut do konce, na holích CSKA je vidět nervozita, puky odskakují. V případě výhry Barsu by to byla velice špatná situace pro domácí celek.
51:48'
Robinson prošustroval kotouč u vlastní branky a nechybělo mnoho k nějakému tomu gólu, Pašnin mu ale zachránil jeho selhání ziskem puku.
51:17'
Žarkov byl velice důrazný před Garipovem a jeho nebojácnost mohla vyústit v druhý gól! Jenže ho pokryla hostující obrana a otočila hru, na druhé straně kontroval Svitov a střela přes lapačku nadělala Sorokinovi problémy! Těžký zákrok pro domácího mladého gólmana!
50:44'
První minuta přesilovky pryč, hosté ale nemají jako primární cíl vsítit gól, nýbrž šetřit čas.
50:21'
Tokranov dokáže držet puk delší chvíli a to je to, co Bars potřebuje v posledních minutách.
49:43'
Ti impulzivnější by mluvili o trestném střílení, hlavní rozhodčí ale mluví jinak a Kiselevičovi vystavuje účet na dvě minuty.
49:17'
Robinsonovo vysoké nahození si zpracovali hosté a Gluchov se ocitl v ložence, když odeslal Kiseleviče na klasickou „stadionovku“, tedy klobása a pivo, Gluchov zjevil se pak přímo před Sorokinem, ale byl faulován!
48:32'
Tkačov pomohl obráncům a hosté vytlačili svého soupeře do středního pásma. Tkačov se pak stal i zachráncem Alberta Jarullina, který tam působil jako vetřelec, neměl nic pokrytého a Vladimir Tkačov raději spoluhráče odstavil z cesty a vše si řešil sám.
48:03'
Marčenko se rozhodl vypálit z nápřahu od modré, hůl ale zlomil a musí jet střídat.
47:09'
Platt si vzal podruhé za sebou kotouč a vjel do pásma, byl tak jedním z mála, komu se to individuálně povedlo, Bars skvěle brání modrou čáru.
47:03'
Garipov mohl rychle rozehrát, nakonec přidržel kotouč a dopřál nám dávku komerční přestávky.
46:25'
Trenér Nikitin na straně CSKA začíná měnit sestavu, prohazuje útoky. Jeden z nich se dostal do zajímavého pokusu, Kuzmenkova střela z ostrého úhlu byla ale přizvednuta.
46:04'
Sekáč chtěl vysunout Landera, ale hrubě se mu přihrávka nepovedla a skončila v držení Kiseleviče.
44:53'
Galijev obhodil Šalunova, který vedl souboj s gravitací a prohrál, hostující forvard se obtočil a nahrál, zamířil ale vedle. Domácí zase bruslí dopředu, je to zkrátka velmi neurovnané.
44:02'
Kazaňští zkušeně šetří čas u mantinelů v soubojích o kotouč. Moskvané jsou tímto relativně podrážděni a do soubojů vjíždí velmi ostře, ale hraje se dále.
43:15'
Ještě cca půlminuta z přesilovky a CSKA stále čeká na srovnávací gól. Ten ale určitě nepřijde, zvláště, když hraje přesilovku velmi staticky.
42:39'
Garipov si nebyl vůbec jist, zda drží kotouč, nebylo to pravdou, ale sudí přerušil hru a do sebe se pustili trojičky hráčů, ale žádné velké bitky, jenom strkanice a netrestá se.
42:19'
Bars se brání šikovně a Šalunovova přihrávka končí na holích hostí, kteří vyhazují.
42:02'
Nestěrov se s tím na modré nepáral a tvrdě střílel, Garipov si své hájemství dobře uhlídal a opět je přerušena hra. Nicméně budou určitě chtít domácí hrát ofenzivně, to je jasné.
41:37'
Svitov odbojoval doslova na krev dva souboje a je dosti vyšťaven, jede tak na střídačku. Hra se ale přerušuje a sudí debatují nad možným vyloučením. A je to tak, Klinkhammer odpálil kotouč ven z ledu do prostoru mezi střídačkami a jde bručet na dvě minuty nepodmíněně.
40:51'
Hosté chtěli vyjet do brejku, Tělegin ale ucpal prostor u mantinelu a domácí pokračují v tlaku.
40:29'
Šalunov nezpracoval ideálně kotouč a puk skončil za červenou čárou bez doteku, což znamená icing.
40:03'
Začíná třetí třetina, CSKA je nastěhováno v útočném pásmu.
40:01'

Střely na branku: 29 – 18 (10 – 12)
Vyloučení: 2 – 4 (2 – 1), využití: 0 – 0
Blokované střely: 9 – 9 (6 – 6)
Hity: 9 – 32 (2 – 12)
Vhazování: 22 – 26 (10 – 12)
Nic dalšího se nestalo. Ve druhé třetině jsme viděli dva góly za 15 sekund. Domácí vstoupili do druhé třetiny aktivně a v tlaku, jenže jak to bývá, tak inkasovali jako první. Azevedo za brankou předvedl parádní přehled o hře a Anton Lander z jeho akce těžil v podobě druhého gólu, to vše v čase 27:27. O 15 sekund ale vše bylo jinak, nastřelení Tělegina neudržel Garipov a Andrej Světlakov vrátil náskok jedné branky Barsu. Do konce třetiny měly oba celky šance, ale bez gólu. Třetí část začne zhruba za 15 minut.
40:00'
39:52'
Osm a půl sekundy vyhodili hráči z hlavního města na icing.
39:30'
Hosté se nemohou dostat ke střele, přesilovka navíc pomalu končí.
38:58'
Po přerušení se strhla menší strkanice, Lander skončil bez helmy, ale vše bude ponecháno bez trestu.
38:46'
Bars opět v útoku, Sekáč měnil s Landerem kotouč, nakonec pálil Azevedo, Kazaň drží domácí pod zámkem. Několik dalších střel vykryl Sorokin, zkrátka a dobře, bylo se na co poslední půlminutu dívat.
37:59'
Hosté kombinují před Sorokinem a vyměňují pozice, ale nedařílo se a domácí vyhodili ven.
37:40'
Kazaň má druhou přesilovku, vyloučeným je domácí Grigorenko, trest klasifikován jako sekání.
37:21'
Pochybuji, zda je jenom jeden Azevedo na ledě. Hostující hráč objel téměř celé hřiště dvakrát, jako motorová myš působil místy, nakonec jel střídat.
35:59'
Dvě rychlé akce v krátkém sledu! Nejprve se řítil sám na Sorokina Galijev, kotouč mu ve finální fázi uskočil. Vojáci na nic nečekali a ujeli do přečíslení 3 na 2, Světlakov z pravého kruhu trefil rameno Garipova!
35:12'
Poslední pětiminutovku druhé třetiny začíná CSKA na kotouči, v útoku operoval Kaprizov, nedařilo se mu vystřelit přesně.
34:12'
Markovovi se dostalo moře místa za modrou čárou, vyjel si až na mezikruží, místo střely ale nepochopitelně nahrával a připravil se o slušnou střelu.
33:38'
Kiselevič bojuje o kotouč u mantinelu a nahodil následně na branku, Žarkov ale netrefil tento nahozený puk přesně a Kazaň se řítila do útoku, v hlavní roli byl Atte Ohtamaa, finální fázi si ale vykryl Sorokin.
32:52'
Kuzmenko si vydoloval puk zpod bránících těl a táhl dopředu útok, ten měl ale jepičí život a neurovnaná hra pokračovala i nadále, Gailjev se dostal ihned do protiútoku, jenže upadl a odklouzal až do rohu. Moskvané ihned kontrovali brejkem 3 na 2, který ale končí v ofsajdu a začíná další komerční pauza.
31:59'
Sergejev zlomil hůl a z nadějné pozice se musel vracet zpět. Momentálně hra plyne bez nějakých větších šancí, oba týmy se střídají v držení puku.
31:41'
Vysoké nahození hostí do útočného pásma končí až za Sorokinem, pískáno je tak zakázané uvolnění.
31:11'
30:14'
První polovina z početní výhody Kazaně je pryč, vítěz Východní konference ale má tlak, Zaripov mohl střílet, ale Pašnin šel obličejem proti střele, naštěstí pro něj nedostal přímo do obličeje. Ale neslo to ovoce, obětavost domácích rezultovala ve vyhození kotouče.
29:38'
Hosté tak mají první přesilovku a mohli ji ihned využít! K Jiřímu Sekáčovi se odrazil kotouč od blokujícího domácího obránce a kladenský odchovanec pálil do odkryté branky, Kiselevič ho však výborně dojel, kotouč tečoval, čímž lehce zpomalil let puku, Sorokin pak sebral již nevýrazný pokus.
29:11'
Bars má v dnešním utkání první přesilovku, po nějakých 29 minutách. Naumenkov stáhl k zemi Gluchova po vhazování, což neušlo pozornosti sudího Romana Gofmana, který tak domácího beka odesílá na trestnou.
29:08'
Klinkhammer vytušil chybnou přihrávku a Svitov prozkoušel Sorokina zpoza obránců na pravém kruhu, domácí gólman chytá a přerušuje hru.
27:42'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hned je to ale zase o gól! Trvalo to 15 sekund, než po vyhraném buly Kuzmenko nahrál Těleginovi, který od modré prozkoušel tvrdě Garipova. Ten však dalekonosnou střelu neudržel, k jeho smůle se u něj nacházel ANDREJ SVĚTLAKOV, který doklepl kotouč do prázdné branky! Asistence: Ivan Tělegin, Andrej Kuzmenko.
27:27'
Osm a půl minuty je Moskva jasně lepším celkem, přesto inkasuje a Bars vede 2:0! Zásluhu na gólu má i Jiří Sekáč, který zablokoval čistě obránce u levé tyče, Azevedo tak měl tvůrčí prostor na svou akci, vyjel si zpoza branky a nahrál křížně na volného ANTONA LANDERA, který se sám před poloprázdnou kasou nemýlil. Asistence: Justin Azevedo.
26:47'
Svitov od levého mantinelu pustil pryž na Klinkhammera, který se nezdráhal a z první v oblasti mezikruží napálil kotouč na branku, Sorokin s námahou vyrazil mimo oblast tří tyčí.
26:08'
Sporadické útoky hostí ještě více zeslábly, domácí celek je jasně lepší ve druhé třetině, ale zatím čeká na vyrovnání stavu. Teď bude muset ještě více čekat, protože hosté vyjeli právě do ojedinělého útoku, navíc do ofsajdu. K tomu všemu je tu komerční brejk.
25:38'
Domácím dnes nebude přáno, i kdyby měli před sebou prázdnou branku. Světlakov pálil dvakrát v krátkém sledu, podruhé kotouč měnil několikrát směr, Garipov si dokázal udržet přehled o kotouči a zasáhnout včas.
24:11'
Domácí v plném počtu. Moskvané ničím nezahrozili, Ak se bez potíží ubránilo a pokračuje v pěti hráčích na ledě.
23:23'
Scott v útočném pásmu přenechal na Tělegina, který sklepl za sebe na volného Sergejeva, střela domácího obránce z první šla vedle.
22:45'
Obránci CSKA si předávají kotouč na modré, nakonec zkusil Nestěrov najít Grigorenka na pravém kruhu, Grigorenko zkusil střelu z první, ale nezadařilo se ve fázi přesnosti a domácí se musí snažit dále.
22:10'
Jenže veselí ukončuje Klinkhammer, který zasáhl za brankou Scotta do obličeje a je vyloučen na dvě minuty. Pro Kazaň se jedná o čtvrté vyloučení.
21:37'
Na stadionu je slyšet početná tlupa hostujících fanoušků, kteří pohání svůj tým vpřed. Ten jejich prosby vyslyší a je nastěhován v útoku.
21:14'
Nestěrov si prohodil kotouč do útočného pásma, uvolnil se bez puku a nahazoval před branku, tam si ale na puk počkal Garipov a přerušil raději hru.
20:35'
Hosté nezůstávají pozadu a chtějí zase oni skórovat jako první, Klinkhammer táhl útok, ale o kotouč přišel za brankou. Nevadilo to však, jelikož dobrou práci odvedl Burmistrov a donutil Sorokina zakročit.
20:18'
Domácí zahájili útočné tažení za cílem ihned srovnat, ale zastavuje ho ofsajd.
20:01'

Střely na branku: 19 – 8
Vyloučení: 0 – 3, využití: 0 – 0
Blokované střely: 3 – 3
Hity: 7 – 20
Vhazování: 12 – 14
Končí ale za poněkud vyostřené atmosféry, domácí se zlobí na čtveřici sudích, že neodpískali hraniční zákroky ze strany hostí, verdikty ale nezmění. První třetina nabídla zajímavou hru z obou stran, v úvodu měli tlak hosté, jenže tempo přebrali následně domácí a také dosáhli gólu v polovině 12. minuty, ale coach challenge brána trenérem hostí ukázala, že se jednalo o faul na gólmana Garipova, proto gól nebyl uznán. Ke konci třetiny domácí přitlačili a měli několik šancí na gól, klasický šatňák ale vsítil 54 sekund před koncem Justin Azevedo a hosté vedou 1:0. Druhá třetina začne cca za 15 minut.
20:00'
19:39'
Domácí se ihned natlačili do útočného pásma a chtěli srovnat, jenže se jim to nepovedlo a třetina tak končí.
19:06'
Co si budeme nalhávat, sudí pustili dva zákroky na hranici pravidel pro Bars a hosté tak jeli do přečíslení, Lukojanov nahrál na modré čáře na volného JUSTINA AZEVEDA, který pozemní střelou překonal Sorokina a hosté se radují! Asistence: Arťom Lukojanov, Atte Ohtamaa.
18:52'
Platt z rohu ledové plochy našel před brankou volnějšího Kuzmenka, který se obtočil a bekhendem zakončoval, leč přímo do Garipova!
17:48'
Hosté nedokázali vyhodit z pásma kotouč ven, čehož využil na modré Nestěrov a od modré vypálil ostře, Garipov pouze stínoval kotouč. Záhy přišla další akce, Kaprizov z ostrého úhlu si nevšiml Šalunova, proto nedopadla akce nejlépe.
17:17'
Solidní guláš servírovali domácí hostům na jejich území. Garipovem vyražený puk před sebe chtěl do branky dotlačit Kirill Kaprizov, ale to si již hostující gólman situaci pohlídal a zasáhl. Bude se vhazovat po jeho pravici.
16:56'
V oslabení ale zahrozil Anton Lander, který svým nebojácným průnikem nebezpečně pálil z levého kruhu na „teploměr“ Sorokina, který si v první chvíli nebyl jist, hra byla ale stejně přerušena.
16:44'
Lukojanov se s tím po buly moc nepáral, Šalunovovi přesekl hůl vejpůl a CSKA má k dispozici přesilovku číslo 3.
16:01'
Grigorenko vyprodukoval nepovedenou přihrávku na levý kruh a Moskva o pásmo přišla, jenže zanedlouho se tam zpět nastěhovala. Zkrátka a dobře, není to nijak souvislý tlak.
15:01'
Domácí dostali puk na své hole a Robinson nikam nespěchá, s tím, že rozehrál za branku a započal další útočné tažení CSKA. A to mělo parametr šance. Andronov přijmul přihrávku od mantinelu na modré čáře, přesunul ho na Žarkova, ten z první vyprášil betony Garipova, který navíc přerušuje hru.
14:16'
Popov ukradl ve středním pásmu puk a přesunul ho na Petrova jedoucího na pravé straně ledu, hrdina třetího utkání pálil jenom do Garipovovy hrudi a ten přerušuje hru. Zároveň se rozjíždí komerční pauza.
13:50'
Pašninovo nahození letělo na Popova, který byl ale pomalý a kotouč nedojel v té pozici, aby se nejednalo o zakázané uvolnění. Takhle se hra přestěhuje před Sorokina.
13:28'
Hosté v plném počtu. Hraje se tak v pěti na obou stranách, přesilovku Bars ubránil celkem bez potíží.
13:20'
Platt ale mohl legitimně poslat domácí do vedení! Dostal prostor u levého kruhu, úplně volný dostal kotouč, ale nepovedlo se mu z bekhendu překonat poněkud zaskočeného Garipova!
12:47'
Druhá početní výhoda není tak dobrá, jako ta první, Bars se celkem v klidu brání v oslabení.
12:10'
Garipov musel v krátkém sledu jít třikrát do akce po několika střelách domácího celku, nakonec hosté vyhodili na druhou stranu a jeli střídat.
11:25'
Trest byl udělen hostujícímu Galijevovi za sekání. Pro Moskvu tak druhá přesilovka.
11:25'
Gól nebyl uznán! Bude se ale vylučovat, gól padl v signalizované výhodě.
11:25'
Zhruba po třech minutách vstupuje do hry coach challenge! Rozhodčí tak jdou zkoumat celou situaci.
11:25'
Rozhodčí neustále debatují mezi sebou, mezi hostující střídačkou, kapitání, ale vůbec nevíme, zda půjdou volat.
11:25'
Velmi zajímavá situace. Tělegin objel ve velké rychlosti branku a fakticky vložil kotouč z otočky pod Garipovu lapačku, ale Světlakov o něj lehce zavadil levou bruslí v poměrně velké rychlosti a Garipov logicky neudržel kotouč ve své lapačce a puk propadl za něj, do branky ho doklepl Kuzmenko. Gól se nejprve uznal, sudí se ale radí nadále.
10:23'
Hosté reklamovali podražení, ale nebylo vyhověno a hra se přesunuje před Garipova. Ani tam ale dlouho nevydržela a v držení kotouče jsou hostující hráči, dumající nad tím, jak se dostat k Sorokinovi, který neměl poslední dobou moc práce.
10:19'
Domácí se pokusili o rychlý brejk vycházející z dlouhé přihrávky, ale vzešel z toho pouze icing.
10:09'
Souboj o kotouč dvou hráčů odlišných dresů ukončuje kotouč neposeda, který skončil na střídačce.
08:57'
CSKA se otřepalo z úvodního náporu Kazaně a hrozí více, stále je to ale vyrovnaná hra. Hostující kapitán Svitov si na modré čáře vyhlédl Pašnina a do cesty mu postavil pěkný, vzrostlý strom. Oba hráči si pak ještě něco vysvětlovali, ale bez trestu.
08:13'
Kaprizov přetlačil Ljamkina a drží kotouč na holi, jenže Ljamkin se pomstil za souboj tím, že Kaprizova vytlačil ven. Přesto Kaprizov našel pěkným pasem Tělegina před Garipovem, respektive prázdnou brankou, domácí útočník promáchl.
08:04'
Klinkhammer byl dostoupen dvěma obránci před modrou čárou a kotouč tak prolétl jenom na icing. Komerční přestávka.
07:35'
Hosté v plném počtu. Rozhodně má ale CSKA na čem stavět, co se přesilovek týče.
07:12'
Oba týmy vystřídaly, hráč CSKA poslal pokus od modré čáry, odražený kotouč od zadního plexi se dostal přes Nestěrova až na Marčenka stojícího na vrcholu levého kruhu, tvrdou střelu kryje Garipov a bude se vhazovat.
06:26'
Domácí chtěli sehrát přesilovku až do kuchyně, ale nezadařilo se a museli tak vše udělat znovu. Tlak se ale stupňuje, Platt se Scottem vymysleli jednoduchou akci: já střílím, ty tečuješ a Platt mohl dokonce zakončovat nadvakrát, bylo mu v tom zabráněno.
05:55'
Šalunov byl na vážkách, jestli hrát dále do útočného pásma, nebo střídat. Nakonec pokračoval v útočném tažení a udělal dobře, Nestěrov vypálil od modré, zatímco Šalunov reklamoval podražení, hra pokračovala dále, kotouč na sebe přilepil až gólman Garipov.
05:35'
Ljamkin podrazil za brankou právě velmi agilního Scotta a sudí Gofman ihned vylučuje.
05:22'
Slušný tlak vytváří Moskva před Garipovem, Scott byl velmi aktivní v pohybu s pukem a byl na něj páchán faul.
04:28'
Výpad CSKA dopředu táhl Sergejev, za brankou nahrál na Světlakova, ale ten promáchl.
03:38'
Kaprizov napadá Burmistrova, který měl s ním problémy a chvíli trvalo, než Burmistrov vyřešil nenadálou situaci. Nakonec se zadařilo a Ak je zpět v útoku.
03:00'
První gólovka, snad i tutovka! Střelu od modré tečoval Sekáč přímo na hůl Batyršina, jenže ten byl velice překvapen a úplně před prázdnou brankou ve spolupráci se svoji nohou poslal kotouč mimo!
02:34'
Hosté zatím jasně aktivnější, pěknou souhru předvedla první útočná letka Barsu, vše začalo od Sekáče, který vybojoval kotouč v rohu a posunul na Landera, švédský šikula střílel z mezikruží a Sorokin přerušuje.
01:58'
Klinkhammer se přesto probojoval dopředu, využil mezery v obraně a z pravého kruhu prověřil Sorokina, který mu zkazil radost levým betonem!
01:22'
Ve hře je čtvrtý útok Kazaně, ale moc se mu nedaří založit kombinaci, i díky Těleginovi, který ukazuje svoji silnou stránku.
00:44'
Lukojanov si drží kotouč dlouhou dobu, následně přehrál na Burmistrova, který z první trefuje Kaprizova. Díky tomu se tak domácí dostali z obranného pásma.
00:23'
Domácí celek poprvé za utkání na kotouči a ihned pálí dopředu, jenže jeho rozlet zastavuje icing.
00:20'
Ihned vytvořili hosté před Sorokinem závar, nejaktivnější byl Azevedo s Landerem, Sorokin připraven u levé tyče, ale sudí včas přerušil hru.
00:03'
Čtvrté finále začíná, Kazaň vyhrála úvodní buly!
00:01'
Domácí sektor se prezentuje choreem, které je k vidění z našich luhů a hájů, z transparentu je vidět, že domácí fanoušci chtějí výhru. Vše je připraveno k utkání, můžeme jít na to!
V paláci právě probíhá tradiční předzápasová ceremonie, oba týmy vyslechnou ruskou státní hymnu v podání národního orchestru.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nestěrov, Ar. Sergejev, Pašnin, Naumenkov – K. Petrov, Al. Popov, Grigorenko – Kaprizov, Andronov (C), Šalunov – Tělegin, Světlakov, Kuzmenko – V. Žarkov, Scott (A), Platt – Popugajev.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Ljamkin, Ohtamaa, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, Zaripov (A) – A. Potapov, Burmistrov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), M. Gluchov.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Kučava, Šeljanin.
Československá stopa ve finálové sérii

CSKA Moskva: žádný Čech ani Slovák se nenachází v týmu

Ak Bars Kazaň: Jiří Sekáč – žádný gól, jedna asistence, celkový ice-time 45:25.
3. zápas, středa 18. února 2018, Ledový palác CSKA, Moskva

CSKA Moskva – Ak Bars Kazaň 3:2 OT (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)
Třetí utkání začali domácí mnohem aktivněji a svého soupeře přehrávali. Výsledkem byl také vedoucí gól z hole Petrova. Jenže Kazaň ještě v první třetině vnesla do arény velmi pochmurnou atmosféru, Nejprve se v 17. minutě trefil Lander, o dvě minuty později dokonal obrat finálový střelec, Stanislav Galijev. Kazaň se pak gólově i střelecky odmlčela a ve druhé třetině před koncem za CSKA dorovnal skóre Scott. Na celé rozuzlení si museli diváci počkat až do 13. minuty prvního prodloužení, které rozhodl Kirill Petrov a stal se jasným hrdinou večera. CSKA tak snížilo stav série na 1:2 a čtvrté utkání napoví, zda se série vrátí zpět do hlavního města, nebo bude mít Kazaň doma mečbol.
Finálová série KHL: CSKA Moskva – Ak Bars Kazaň

1. a 2. zápas, sobota a pondělí 14., 16. dubna 2018, TatNěfť Arena, Kazaň

1. zápas, Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Celou sérii rozjelo sobotní utkání v TatNěfť Areně. Oba celky hrály opatrně, jak je zvykem u těchto utkání a sváděli spolu naprosto vyrovnanou bitvu. V deváté minutě šli domácí do vedení po gólu Galijeva, CSKA se dlouho hledalo a do utkání se vrátilo až ve druhé třetině, kdy srovnal Ničuškin. Vedení ale vrátil zpět domácím opět Stanislav Galijev a na to už vojáci nenašli odpověď. Kazaň tak vyhrála 2:1

2. zápas, Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
I druhé utkání nenabídlo žádné gólové hody. První třetina nabídla dvě třetiny celkového počtu gólů, stejně jako v prvním utkání šla do vedení Kazaň, v 11. minutě otevřel skóre například bývalý hráč Lvu Praha, Justin Azevedo. 43 sekund před první sirénou dorovnal skóre Kiselevič a opět se šlo od znovu. Svižný hokej pokračoval i nadále a šance přicházely z obou stran. Na začátku 37. minuty se ale prosadil domácí Rob Klinkhammer. To byl také vítězný gól a za, možná pro někoho překvapivého, stavu 2:0 pro Bars se série stěhovala do Moskvy...
Dobrý večer příznivcům Kontinentální hokejové ligy. V těchto dnech vrcholí veškeré evropské ligy, české extraligy nevyjímaje. My se ale budeme plně soustředit na čtvrté finále mezi CSKA Moskva a Ak Bars Kazaň. Čtvrté utkání začíná v Ledovém paláci CSKA od 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.