KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Ufa - 8. března 2018   12:00

14:51' Čudinov (Purcell, Lemťugov) • 57:25' Košelev
(1:1, 0:2, 1:1)
Stav série: (2:2)
Ufa
Ufa
02:20' Burdasov  (Omark, Hartikainen) • 23:06' M. Majorov  (Larsen, Tkačov) • 37:18' M. Majorov  (Loginov, Tkačov) • 45:52' Panin  (Kemppainen)
OMSK
Bondar, Ščenjov – Viljugin, Maitak
Omsk Arena
9 320 diváků
Ufa

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Dominik Furch (OMS) 58 minut, 28 zák., 4 góly, 87,5%
Je konec! Ufa si po dvou třetinách vypracovala velmi slibný náskok 3:1 a za tohoto stavu oba celky vstupovaly do poslední periody. V ní hosté ještě dokázali svůj náskok navýšit. když se ranou od modré čáry prosadil Grigorij Panin. Omsku se naskytla příležitost na korekci stavu v 58. minutě, kdy hrál přesilovou hru. Tu dokonale využil Semjon Košelev a dal svému celku ještě malou naději. Ze strany Avangardu to však bylo vše. Za kontaktní brankou mu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Salavat Julajev po výhře 4:2 srovnává stav série na 2:2.
59:56'
Hosté hrají v plném počtu a tuto situaci již zvládnou a vyhrají druhý duel na ledě Avangardu.
59:33'
Velkou šanci na kontaktní gól promarnili hráči Avangardu! Těm se u pravé tyče nepodařilo procpat puk za ležícího Scrivense, který vytáhl výborný zákrok. Někteří diváci již vyskočili radostí, avšak jejich nadšení bylo předčasné.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí periody a domácí tlačí svého soupeře.
58:40'
Ufa vyhazuje kotouč přes celé kluziště. Ten však do domácí klece nemíří.
58:02'
Dominik Furch startuje z brány a Omsk to zkouší se šesti bruslaři v poli.
57:56'
Tak a je tady další možnost pro domácí. Enver Lisin inkasuje dvě minuty za sekání.
57:25'
Avangard právě vstřelil branku!
Že bychom se ještě dočkali dramatu jako ve včerejším duelu? Ilja Michejev servíroval touš z rohu kluziště na své kolegy. V souboji na pravém kruhu se ovšem po zásahu hostujícího hráče dostal puk k SEMJONU KOŠELEVOVI, který jej z předbrankového prostoru zametl pod horní tyč. Bez asistence.
56:32'
Velmi dobrá příležitost domácích! Střelu z pravé strany Scrivens vyrazil jen před sebe, odkud poté pálil další hráč Omsku. Ovšem i s jeho pokusem si hostující gólman poradil.
55:59'
Tak asi poslední šance pro Omsk ještě nějak zdramatizovat duel. Ilja Zubov inkasuje menší trest za vysokou hůl.
55:42'
Ufa jen odevzdala touš na útočné modré čáře a její hráči odjíždějí na střídačku.
54:51'
Domácí si nemohou vytvořit souvislejší tlak. Navíc nyní od modré čáry nahazovali puk hosté, jejichž pokus minul levou tyč Furchovy brány.
53:28'
Při přechodu přes modrou čáru se Omsk prezentoval příliš dlouhou přihrávkou, a tak se touš dostává do moci hostů.
52:25'
Domácí z vlastní třetiny zakládají další útočnou akci, ale čas z jejich pohledu velmi rychle ubíhá.
51:44'
Nyní si s pukem zahrál i Dominik Furch, jenž jej rychle vytřepal z lapačky a holí poslal svým spoluhráčům.
50:30'
Burdasov nyní po objetí brány servíroval touš do předbrankového prostoru. Tam ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a z celé akce Ufy tak sešlo.
49:53'
Další postup domácích přerušuje hvizd sudího, který píská postavení mimo hru.
49:00'
V dobré možnosti mezi kruhy poté střílel Maxim Čudinov. Bek Avangardu však tvrdou ranou vůbec netrefil hostující svatyni.
47:33'
Domácí jsou nyní nastěhováni v útočném pásmu a snaží o rychlou odpověď. Zatím se jim však obranu Ufy v čele se Scrivensem překonat nepodařilo.
46:59'
Hra je nyní přerušena a po komerční pauze se bude vhazovat před Benem Scrivensem.
45:52'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak to již z pohledu hostů vypadá velmi dobře, neboť díky další brance vede již o tři góly! Po vyhraném buly se kotouč dostal na modrou čáru, kde se do něj opřel GRIGORIJ PANIN, jehož dělovka zapadla přesně k levé tyči domácí brány. Asistence: Joonas Kemppainen.
44:35'
Jevgenij Medvěděv se vrátil na led z trestné lavice a Omsk hraje znovu v plném počtu.
44:26'
Rána Zubova z voleje se hostujícímu kapitánovi příliš nepovedla, ale Ufa i poté pokračuje v tlaku.
43:41'
Linus Omark se ocitl ve slibné pozici na levém kruhu, ale rozhodl se ještě kotouč potáhnout směrem vpřed, což byla chyba, jelikož jeho pokus poté zastavila obrana Omsku.
42:55'
Po zákroku Furcha se vhazovalo v obranném pásmu Omsku. Poté se domácí dobře zmocnili touše, který po chvíli vyhazují až ke Scrivensovi.
42:35'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., podražení).
42:25'
Linus Omark vybojoval kotouč ve středním pásmu a postupoval spolu s Kemppainenem do přečíslení dvou proti jednomu. Po přihrávce švédského hráče zakončoval druhý jmenovaný z předbrankového prostoru pouze do brankáře Avangardu.
41:45'
Jenže těm se rozehrávka vůbec nepovedla a píská se jejich zakázané uvolnění, které vrací hru před Dominika Furcha.
41:35'
Majorov jen z neutrální zóny odevzdal touš domácím hráčům, kteří mohou opět útočit.
40:28'
Ufa dokázala vydolovat kotouč ze souboje v rohu kluziště a posílá puk ze své třetiny.

Další třetina začne přibližně v 13:47.
I druhé dějství je minulostí. Do něj opět lépe vstoupili hosté, kteří se dostali do vedení ve 24. minutě, kdy se prosadil Maxim Majorov. Stejný hráč přidal ještě v závěru svůj druhý gól a rozhodl tak o tom, že si Ufa odnese do kabin vedení 3:1.
40:00'
39:52'
Hosté nyní zvládli situaci ve svém pásmu a vyvážejí kotouč ze své obranné třetiny.
39:00'
Probíhá poslední minut prostřední části.
38:30'
Ufa povzbuzená svým gólem nepřestává v obléhání domácí brány. Zatím se jí však čtvrtý zásah přidat nedaří.
37:18'
Salavat Julajev v závěru periody potřetí rozvlnil síť za Furchem a je na dobré cestě za srovnáním série! Tkačov svou přihrávkou poslal touš na modrou čáru na Loginova, jehož nahození před domácím gólmanem chytře tečoval MAXIM MAJOROV, který dostává svůj celek do dvougólového náskoku. Asistence: Alexandr Loginov, Vladimir Tkačov.
36:48'
Proti této střele Furch nakonec zasahovat nemusel, neboť mu dobře pomohli jeho obránce, kteří puk srazili mimo tři tyče.
36:01'
Omark poté v rychlém brejku přenechal touš Hartikainenovi za sebou, jenž ovšem svižnou ranou zápěstím minul Furchovu klec.
35:10'
Tak to byla opravdu velká šance domácích! Po zákroku Scrivense puk vyplaval do předbrankového prostoru a Semjon Košelev měl na holi vyrovnaní. Jenže do poloodkryté brány se mu kotouč nasměrovat nepovedlo díky výbornému zásahu kanadského gólmana.
34:22'
Před Furcha se snažil dobře natlačit jeden z hostujících hokejistů, avšak jeho zakončení mu znepříjemnila defenzíva Avangardu.
33:50'
Omsk se ani s dalším protiútokem nedokázal prosadit, a tak stále ztrácí jednu branku.
32:33'
Nikolaj Lemťugov se sice dobře vyhnul padajícímu obránci Ufy, jenže potom z mezikruží bránu hostů vysoko přestřelil.
32:20'
Ufa to teď sehrála velmi dobře a po přihrávce do druhé vlny pálil Larsen. Ten ovšem svým projektilem nepropálil hradbu těl před sebou.
31:52'
Nadějný protiútok Salavatu Julajev zhatil špatný přechod přes modrou čáru a je pískáno postavení mimo hru.
31:38'
Košelev si nyní přibrzdil na pravém kruhu a poté vypustil tvrdou ránu přes obránce Ufy. Scrivens ovšem dokázal jeho pokus schovat ve své výstroji.
31:12'
Teemu Hartikainen se ocitl chvíli osamocen na pravém kruhu, čehož okamžitě využil k bleskové střele. Furch byl ovšem na tuto ránu připraven a touš vyrazil mimo svou bránu.
30:25'
Scrivens posléze vytáhl důležitý zákrok proti domácí střele i následné dorážce a útočit nyní mohou jeho spoluhráči.
29:42'
V rohu kluziště nyní při manévrování s pukem upadl Berezin a Ufa se tak poté velmi snadno zmocnila kotouče.
28:34'
Po dalším zákroku Bena Scrivense se bude vhazovat v obranném pásmu Salavatu Julajev.
28:01'
Omsk přečkal se štěstím své oslabení a je opět kompletní.
27:33'
Hosté poté ještě pokračovali v tlaku, ale domácím se poté podařilo vyhodit a mohou tak do hry poslat čerstvé síly.
27:03'
Linus Omark poté z pravého kruhu cpal kotouč na své spouhráče před bránou. Hartikainen ovšem ani nadvakrát ve velké šanci touš za záda Furcha nedostal.
26:01'
Alexandr Pěrežogin již usedá na trestnou lavici, kde bude pykat dvě minuty za nedovolení bránění.
26:01'
Na obranné modré čáře nyní propadl zadák Omsku a Anton Burdasov postupoval z pravé strany na bránu. Následně servíroval puk do předbrankového prostoru na Majorova, který byl ovšem faulován a v plné rychlosti vletěl do domácí brány a zůstává otřesený ležet u mantinelu.
25:33'
Dmitrij Kugryšev na pravém kruhu dostal přihrávku pod sebe, avšak své zakončení namířil jen do připraveného Scrivense.
24:40'
Posléze musel být znovu připraven Furch v bráně Omsku, avšak nyní mu se situací pomohli i jeho spoluhráči.
23:06'
Ufě znovu vyšel vstup do třetiny lépe a je opět o krok napřed! Od modré čáry nahazoval kotouč na bránu Philip Larsen, jehož pokus Minejev před Furchovou klecí srazil bruslí pouze před sebe, kde jej MAXIM MAJOROV pohotově uklidil za záda domácího brankáře. Asistence: Philip Larsen, Vladimir Tkačov.
22:21'
Nyní musel Furch velmi rychle ze své klece, jelikož se kotouč odrážel nebezpečně před něj. Situaci ovšem zažehnal tygřím skokem a zákrokem svou lapačkou.
21:25'
Oba týmy hrají v plném počtu.
21:22'
Následně to po pěkné přihrávky od mantinelu zkoušel z levého kruhu Arzamascev, ale Dominik Furch byl i tentokrát připraven a touš nadvakrát zkrotil.
21:05'
Po souboji Tkačova s domácím obráncem došlo k posunutí Furchovy svatyně a sudí hru vykazují do neutrální zóny.
20:40'
Poté to stejný způsobem, akorát z druhé strany, zkoušel Jegor Martynov, avšak ani on neuspěl
20:21'
Michejev se dobře z levé strany natlačit až před bránu, kde ovšem svým zakončením nechal vyniknout Bena Scrivense.

Další třetina začne přibližně v 12:57.
Je za námi první perioda duelu, která pokračovala v nastoleném trendu z předchozích zápasů a k vidění tak byl poměrně ofenzivní hokej. Lepším celkem byla však Ufa, která se hned ve 3.minutě ujala vedení. O to se přesilovkou trefou zasloužil Anton Burdasov: Domácím se početní výhody vůbec nedařily, avšak jejich smůlu zlomil v té třetí Maxim Čudinov, jenž z levého kruhu propálil Scrivense. Další gól jsme již neviděli, a tak se oba soupeři rozešli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.
20:00'
19:50'
V závěru ještě ve slibné šanci byli domácí hráči, ale před bránou Scrivense kotouč ke své smůle netrefili.
19:25'
Linus Omark je velmi nespokojen s verdiktem sudího, který mu udělil dvě minuty za nesportovní chování. Maxim Čudinov ovšem současně dostává menší trest za podražení.
19:03'
Furch měl nyní velké štěstí, jelikož ránu Ufy vůbec neviděl. Touše si všiml až poté, co ho trefil do levé ruky a následně ho před sebou přikryl pod lapačku.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:35'
Kirill Semjonov opustil lavici trestů hra bude pokračovat v rovnoměrném počtu hráčů na obou stranách.
18:10'
Domácí následně odpalují kotouč přes všechno čáry a jejich oslabení je pomalu, ale jistě, u konce.
17:45'
Až nyní se k odraženému puku v mezikruží dostal jeden z hostů, který ovšem svým pokusem nechal vyniknout Dominika Furcha.
17:22'
Ufa se drží v útočném pásmu a trpělivě si hledá dobrou střeleckou pozici. Zatím však marně.
16:35'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., držení).
16:35'
Teemu Hartikainen výborně uplatnil svůj důraz a natlačil se zpoza brány do předrankového prostoru, kde mu v lepším zakončení zamezil jak Furchův zákrok, tak faul domácího hráče.
15:36'
Grigorij Panin následně dobře zkoušel své štěstí z levého kruhu, avšak Dominik Furch dokázal jeho pokus vyrazit do ochranné sítě.
14:51'
Teď už však svůj prozatimní přesilovkový zmar domácí prolamují! Z pravé strany připravil Teddy Purcell dobrou střeleckou pozici na vrcholu levého kruhu pro MAXIMA ČUDINOVA, který ranou bez přípravy překonal přesunujícího se Scrivense. Asistence: Teddy Purcell, Nikolaj Lemťugov.
14:30'
Ani tato přesilovka se zatím Omsku nedaří, neboť Salavatu Julajev se podařilo již dvakrát vyhodit.
13:52'
Zachar Arzamascev je za svůj předchozí faul potrestán. Odsedí si dvě trestné minuty za vražení na hrazení.
13:52'
Po nárazu u hrazení zůstává ležet na hrací ploše Semjon Košelev, ke kterému již spěchají lékaři Avangardu.
13:30'
Z levé strany se poté snažil natlačit před bránu jeden z domácích. Jeho zakončení ovšem Scrivens vyrazil mimo tři tyče.
13:12'
Před Furchem bylo nyní velmi rušno, protože hosté se snažili po své střele dotlačit puk za záda domácího gólmana. Ten ovšem situaci za pomoci svých spoluhráčů zvládl na výbornou.
12:22'
Ben Scrivens raději ponechal nahození ze středního pásma pod svou lapačkou a buly je nařízeno po jeho pravici.
12:10'
Poté následuje postavení mimo hru Ufy, které vrací hru do neutrální zóny, kde se po komerční pauze bude vhazovat.
11:45'
Druhou početní výhodu již Salavat Julajev gólově nepotrestal a hraje se opět v pěti proti pěti.
11:20'
Zpoza brány se nyní hostům nepovedla přihrávka. Tu zachytili hokejisté Omsku, kteří puk odpalují do bezpečí.
10:35'
Linus Omark si následně dobře navedl kotouč až do mezikruží, odkud mířil do horního rohu brány. Dominik Furch ovšem bravurně lapil jeho pokus do lapačky.
10:20'
Omsku se nyní nepodařilo vyhodit, jelikož na modré čáře dobře zapracoval Philip Larsen, který spolu se svými kolegy může pokračovat v útoku.
09:45'
A krátce na to si zahraje i ona druhou přesilovku. Teddy Purcell inkasuje dvě minuty za sekání.
09:38'
Ufa i druhé oslabení bez větších obtíží přečkala a hraje opět v plném počtu.
09:25'
I teď musí Avangard začínat ze své třetiny a jeho početní výhoda je pomalu u konce.
09:01'
Omsku se zatím přesilovky příliš nevedou. Znovu se totiž musel pro puk vracet až za bránu Dominika Furcha.
08:33'
Nyní se sice domácí dokázali usadit ve třetině soupeře, avšak ke střele se nedostali a hosté následně opět vyhazují.
08:02'
Salavat Julajev opět výtečně brání a již podruhé posílá kotouč ze svého obranného pásma.
07:38'
Nyní však bude mít Omsk šanci na reparát. Dvě minuty za krosček udělil sudí Maximu Gončarovovi.
06:43'
Omsku se přesilovka vůbec nepovedla, prakticky se nedokázal usadit v útočné třetině a vyloučený Philip Larsen naskočil zpět na ledovou plochu.
06:05'
A puk znovu letí přes všechny čáry. Hosté zatím své oslabení hrají výborně.
05:32'
Jenže vzápětí útočné pozice opět ztrácí a musí se pro puk vracet až za svou bránu.
05:23'
Paninovi se zpoza své brány nepodařilo vyhodit kotouč a Omsk se tak může usadit v pásmu.
04:43'
A je tady další vyloučení, tentokrát na hostující straně. Menší trest za vysokou hůl vyfasoval Philip Larsen
03:44'
Ufa se i nadále tlačí do útoku a snaží se přidat druhou branku. V tom jí zatím dobře brání obrana Avangardu.
02:20'
Hosté mají výborný start do duelu, neboť hned ve třetí minutě trestají faul Semjonova a ujímají se vedení! Teemu Hartikainen poslal kotouč na modrou čáru, odkud vypálil ANTON BURDASOV. Před Furchem navíc dobře clonil Joonas Kemppainen, a tak střela Burdasova zapadla až do sítě. Asistence: Linus Omark, Teemu Hartikainen.
01:42'
Poté to hostující kapitán zkoušel znovu z pravé strany, avšak tentokrát výborně zasáhl Dominik Furch v brance Avanagardu.
01:29'
Tkačov nabíjel na pravý kruh Zubovovi, který ovšem z první v dobré pozici netrefil bránu Omsku.
00:50'
Omsk ovšem ihned vyhazuje kotouč pryč ze svého obranného pásma.
00:34'
Hosté si hned v úvodu vyzkouší přesilovou hru. Dvě minuty za držení dostává Kirill Semjonov.
00:14'
Ben Scrivens si připisuje po pár vteřinách první úspěšný zákrok dnešního duelu i celé osmifinálové série.
00:01'

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Minejev, Čudinov (A), Děrvuk, Berezin, Chochlov – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev – Lemťugov, Sundström, Purcell – Chochrjakov, Fisenko, Kugryšev – Pěrežogin, Stas, Fajzullin – Manukjan.

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, Loginov, Gončarov, Arzamascev, M. Osipov, Panin (A), S. Garejev, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), I. Makarov – Burdasov, M. Majorov, Tkačov – Kuzmin, Busarov, Soloduchin.

Rozhodčí: Bondar, Ščenjov – Viljugin, Maitak.

Salavat Julajev Ufa

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Ufa začala osmifinále skvěle. Rychle totiž vedla 3:0, ale nakonec dopustila drama, když svůj náskok ztratila. Za stavu 4:4 ovšem domácí další kolaps nedopustili a po výhře 6:4 se ujali vedení v sérii.
Druhé střetnutí však bylo v režii Omsku. Salavat Julajev dostal svého soupeře na koně. Během devíti vteřin v 16. minutě si totiž nechal dát dva góly, po kterých Avangard ve druhé třetině přidal ještě další. Posléze Ufa dvěma góly korigovala, avšak potom ještě čtyřikrát inkasovala a po vysoké výhře 7:2 odjížděl domů spokojenější Avangard.
Ve třetím zápase také vyšla Ufa na prázdno, ačkoliv se v závěru i díky hře bez brankáře dotáhla na rozdíl jediného gólu, avšak při další powerplay inkasovali popáté a duel ztratili v poměru 5:3

Nejproduktivnější hráč v play off

Linus Omark 7 (2+5)

Omsk do série vstoupil mizerně, jelikož po první třetině prohrával 3:0. Ve zbytku zápasu se sice dostal na dostřel a v poslední periodě dokonce srovnal, avšak Ufa přidala ještě dvě branky a brala první bod za výhru 6:4.
Ve druhém duelu byla situace zcela opačná. Avangard se ujal vedení o tři góly, byť Salavat Julajev velmi rychle snížil na 2:3. To ovšem bylo z jejich strany všechno. Omsk následně nasázel ještě čtyři góly a po debaklu 7:2 srovnal sérii na 1:1.
Poté se oba celky přesunuly do Omsku, kde nastoupily ke třetímu osmifinále. Domácí po dvou třetinách vedli 2:1 a v poslední části svůj náskok zvýšili na 4:1. Hosté ovšem duel zdramatizovali, když korigovali na 4:3, ale při druhé powerplay skóroval do prázdné brány Dmitrij Kugryšev.