KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Jaroslavl - 3. března 2020   17:30

Jokerit
Jokerit
01:57' Anttila (Pihlström) • 10:28' D. Sklenička (O'Neill) • 15:28' Lepistö (O'Neill) • 24:23' Mäenalanen (Lehtonen, A. Grant) • 59:23' Pihlström (Anttila)
Jaroslavl
Konovalov (16. Lazušin) – Savčenko, Čerepanov, M. Osipov, Rafikov, Kronwall (C), Markov, Nakládal – Děnisenko, Svitov (A), J. Averin (A) – Polunin, Alexejev, Kovalenko – Kajumov, S. Da Costa, Tkačjov – Pääjärvi, Kudrjavcev, Lander – Iljenko.

Československá stopa v utkání

Jokerit
David Sklenička: 1+0; 2 střely na branku; čas na ledě: 15:03.

Jaroslavl
Jakub Nakládal: 0+1; jedno vyloučení; čas na ledě: 19:26.
Domácí celek vítězí i ve druhém utkání a i druhý zápas této série byl pro ně poměrně procházkou. Velmi rychle dokázal dát tři branky a rozložil tak útočné snahy soupeře. Jaroslavl hrála dobře až ve třetí třetině, ale přesto to na dobře připravený helsinský celek nestačilo. Nyní se série přestěhuje na led Jaroslavle a uvidíme, jestli se ještě série vrátí do Hartwall arény. Pokud Jaroslavl zásadně nezmění svou herní strategii, tak se domnívám, že Jokerit postoupí lehce po čtyřech zápasech!
59:23'
Jokerit právě vstřelil branku!
Střela hostujícího hráče byla zablokována a to vedlo k protiútoku soupeře, puk do prázdné branky střílí ANTTI PIHLSTRÖM. Asistence: Marko Anttila.
58:45'
Vyhozený puk míří mimo prázdnou branku a hosté podnikají a zakládají další útok!
58:00'
Lokomotiv má v závěru zápasu přesilovku, kterou ještě vyšperkoval hrou v power play!
57:38'
Oddechový čas pro hosty.
57:38'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., sekání).
57:11'
Hostujícím hráčům už to nelepí na hokejky a tato hra zatím na dobře hrající domácí celek rozhodně nemůže platit a po právu míří za svou druhou prohrou v této sérii.
56:13'
Helsinský celek nyní dobře rozestaven ve středním pásmu a Jaroslavl nemohla zaútočit.
55:19'
Střela domácího hráče, Lazušinvyrazil do ochranné sítě.
54:29'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Magnus Pääjärvi – 2+2 min, sekání).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mikko Lehtonen – 2 +2 min., hrubost).
54:29'
Hra přerušena, neboť se v rohu kluziště do sebe pustilo pár hráčů. Nejspíše si vyříkávali nějaké resty. Každopádně se bude určitě vylučovat.
52:24'
V samotném závěru přesilovky se daří Lokomotivu usadit v pásmu, ale vzápětí přichází o puk. Tak tato přesilovka se hostům tuze nepovedla.
52:02'
Marko Anttila se dostal až před Lazušina, ale nedokázal zastrčit puk pod jeho betony!
51:34'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stéphane Da Costa – 2 min., hrubost).
51:14'
V první minutě oslabení se Jokerit brání skvěle a již potřetí se mu podařilo vyhodit puk z vlastního pásma.
50:28'
Mikko Lehtonen po akci Jaroslavle sekl soupeře a Jaroslavl má jednu z posledních šancí, jak se dostat ještě na kobylku domácímu týmu.
50:10'
Zápas se přehoupl do poslední desetiminutovky a s největší pravděpodobností půjde o závěrečných deset minut druhého zápasu této série.
49:46'
Nicméně ojediněle se podaří proklouznout k brance a zakončit. Jako to nyní předvedl hráč Jaroslavle, ale Kalninš drží dobrý tří brankový náskok.
49:12'
Aktivita z úvodu třetiny se u hostů postupně vytrácí. Nyní se hraje spíše mezi oběma brankami.
47:45'
Domácím se nyní daří více rozbíjet pokusy soupeře a nyní kontrolují puk na svých hokejkách. Do útočení se již příliš neženou.
45:38'
Hráči Lokomotivu neúnavně napadají svého soka a snaží se něčeho kloudného chytit, co by je ještě více nakoplo.
44:09'
Střela z pravé strany nemohla Kalninše výrazněji ohrozit, avšak Jaroslavl předvádí doposud svou nejlepší pasáž hry.
43:36'
Nepřesná kombinace ve středním pásmu a nyní se hosté nedokázali dostat do útoku.
43:00'
Ahti Oksanen se nyní pokoušel proti přesile udržet puk, nakonec o něj po boji přichází.
41:57'
Tlak na branku Jokeritu, Kalninš nyní nedokázal udržet puk a chvíli jej hledal před sebou. Nakonec hráči dostávají puk z vlastního pásma do středního.
41:33'
Tentokrát už Kalninš musel zasahovat, nicméně bez problémů.
41:15'
Od začátku třetiny mají více puk na svých čepelích, ale do pořádné útočné akce se nedostali.
40:34'
Odstartovala nám třetí třetina, ve které mají hosté tří brankové manko. Dokážou je smazat a dramatizovat druhý zápas této série?
40:01'
Jokerit ve druhé třetině přišel o svou neprůstřelnost. Avšak nejprve opět skóroval a již vedl 4:0. Následně se Lokomotiv dostal ke své první přesilové hře, kterou nakonec přetavil v první branku této série! Následná hra byla poměrně vyrovnaná a Lokomotiv po své vstřelené brance trochu více ožil a více zaměstnával brankáře Kalninše, oproti první třetině.
40:00'
39:50'
Hosté se dostali ještě ke střele, puk končí za brankou a následně zazněla siréna.
39:28'
Jaroslavl ubránil jeden z posledních útoku soupeře a sám se pokoušel zaútočit, ale provinil se ofsajdem.
38:19'
Na časomíře běží poslední dvě minuty druhé třetiny a závěr této třetiny se nese v poklidnějším tempu.
36:06'
Roman Savčenko nahazoval puk na Kalninše, ale před ním byl jeho spoluhráč dobře pokrytý.
35:17'
Oba celky nyní vždy zavezly puk do pásma, ale nedostaly se k žádné kombinaci či střele na branku.
33:50'
Hosté v plném počtu a ubránili své další oslabení.
33:23'
Hostům se daří vyhodit puk a Jokerit nyní zkouší více kombinaci než střelbu na branku.
32:53'
Domácí již rozestavěli klasický přesilový deník a pokouší se o další překonání branky soupeře.
32:15'
Arťom Iljenko se dostal do úniku, Kalninš si pohlídal jeho únik a pokryl prostor u své pravé tyčky!
31:48'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., vysoká hůl).
30:37'
Hraje se v plném počtu, ale domácí celek je stále usazen v pásmu Lokomotivu.
30:15'
Další tvrdá rána šla na Lazušina, který s obtížemi ustál celou situaci a puk končí za jeho brankou.
29:38'
Helsinky mají zkrácenou přesilovku a nyní byly v dobré šanci, puk minul prostor mezi třemi tyčemi.
28:28'
Nakládal v souboji u mantinelu a provinil se sekáním.
28:03'
Stéphane Da Costa mělo dobrý prostor a ihned vystřelil. Puk minul branku a zlostně pak bouchl hokejkou o led.
27:25'
Lokomotivu se daří usadit v pásmu a uvidíme, jestli využije i svou druhou přesilovku v krátké době za sebou.
26:43'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Saku Mäenalanen – 2 min., krosček).
26:19'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv se poprvé v této sérii prosazuje a potřeboval na to přes 80 minut! Da Costa poslal střílenou přihrávku na branku a před Kalninšem šikovně tečoval puk MAGNUS PÄÄJÄRVI. Asistence: Stéphane Da Costa.
26:00'
Kromě jedné střely na Kalninše se hosté zatím nedostávají do střelby.
25:25'
Aleksi Halme se dopustil podrážení a je tu první přesilovka pro Lokomotiv a taky první šance, jak si vytvořit nějaké větší šance!
24:23'
Z tlaku se domácí dokázali opět prosadit. Autorem branky je SAKU MÄENALANEN, který dává další branku svého celku. Asistence: Mikko Lehtonen a Alex Grant.
24:11'
Domácí celek je všude dříve a Jaroslavl ve druhé třetině ještě prakticky nic neukázala.
23:23'
Domácí si vytvořili tlak, střela byla na středu kluziště blokována, hostům se nedaří dostat k puku.
22:31'
Druhé oslabení hosté zvládají bez inkasované branky. Avšak čelí dalšímu útoku soupeře.
22:00'
Minuta a půl přesilovky je minulostí a Lokomotiv opět vyhazuje přes všechny čáry.
21:35'
V tom druhém ihned prověřili Lazušina, který chytá.
21:26'
První pokus usadit se v pásmu nevyšel a domácí začínají druhý pokus.
20:30'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Magnus Pääjärvi – 2 min., nedovolené bránění).
20:30'
Brian O'Neill nejprve naznačil střelu a pak přihrával na najíždějícího Regina, který byl zbourán Magnusem Pääjärvim, který půjde na trestnou lavici.
20:01'
První třetina přinesla dobrý nástup Jokeritu do druhého zápasu v sérii a ukazuje, že domácí prostředí je zkrátka jejich, "většinou", nedobytnou tvrzí. Lokomotiv již 80 minut nedokázal vstřelit branku a uvidíme, na kolika minutách se jeho střelecké trápení zastaví. V první třetině si nevytvořil žádnou šanci, která by měla znamenat jejich úvodní trefu v této sérii.
20:00'
19:13'
Poslední minuta první třetiny a Jokerit se pokoušel o další zteč branky Jaroslavle.
18:10'
Marko Anttila projel obranou Lokomotivu a najednou se zjevil před Lazušinem, který měl nyní první ostřejší zákrok. Ten v minulém zápase odehrál první dvě třetiny a pak pustil na led Konovalova. Dnes je to naopak, akorát o něco dříve.
17:30'
Lazušin jen betonem odrazil nepříjemnou přízemní střelu od modré čáry.
16:41'
Jokerit v pásmu soupeře a ten se stále hledá na ledové ploše.
15:28'
Střídání v týmu Lokomotiv Jaroslavl: ze hřiště odchází Ilja Konovalov, přichází Alexandr Lazušin.
15:28'
Helsinský celek nakonec využívá přesilovku. Brian O'Neill se neunáhlil a ještě přihrál na vrchol kruhů, odkud přesně střílel SAMI LEPISTÖ. Asistence: Brian O'Neill.
15:10'
Až nyní se hráči dokázali usadit v pásmu, ale hráči Jaroslavle dobře vykrývají střelecké pokusy.
14:25'
Začátek přesilovky se domácím nedaří a nyní musí pro puk až ke svému brankáři.
13:48'
Osipov u mantinelu podklouzl a nešťastně zasáhl soupeře svou holí do obličeje. Rozhodčí jej vylučuje na dvě minuty za vysokou hůl. Další nepříjemnost pro Lokomotiv.
13:26'
Brankář Lokomotivu opět v permanenci a před ním se strhla menší mela, kterou rozhodčí rázem uklidňují.
12:50'
Diváci v Hartwall aréně jsou zatím spokojeni s hrou svého celku a má velmi dobře rozjetý druhý zápas v sérii.
12:11'
Ilja Konovalov je zatím více zaměstnaným brankářem. Jeho soupeř se dostal do dalšího zakončení.
12:02'
Druhá komerční pauza.
11:03'
Lokomotiv zatím v této sérii dostal již osm branek a ještě nedokázal skórovat!
10:28'
Rychlý protiútok helsinského celku končí jeho další brankou! DAVID SKLENIČKA dostal přesnou přihrávku od O´Neilla a ten zavěsil puk pod horní tyčku z levé strany. Asistence: Brian O'Neill.
09:02'
Následně měli pár výměn názorů Saku Mäenalanen a Alexandr Svitov a rozhodčí oba kohouty posílá na trestnou lavici.
09:02'
Mikko Lehtonen se nyní dostal ke střele a Ilja Konovalov kryje jeho pokus.
07:58'
Jokerit nyní napadá svého soka v jeho obranném pásmu a Jaroslavl má problémy dostat puk pod svou kontrolu.
06:20'
Střelu z dálky Kalninš dobře viděl a jistě pokryl.
06:07'
Kalninš chytil puk někam do své výstroje, následně skrumáž před jeho brankou, rozhodčí včas oddělili hráče od sebe.
05:32'
Hosté nyní operovali před brankou Kalninše, ale nedonutili jej k většímu zákroku.
04:41'
Konovalov nahození od modré čáry odrazil jen do rohu kluziště. Následně se jeho spoluhráčům daří vyvézt puk z vlastního obranného pásma.
03:50'
Konovalov musel řešit svízelnou situaci ve svém brankovišti. Střela mu propadla pod výstrojí a puk se na malou chvíli zjevil osamocen v brankovišti. Brankář Jaroslavle jej však bleskurychle zalehl!
03:22'
Snaha hostů založit útok se nepodařila a obránci domácího celku zachytávají puk před vlastní modrou čarou.
01:57'
Jokerit následně vyhrál buly a bezprostředně po něm se do puku opřel MARKO ANTTILA, který jako první v dnešním zápase prostřeluje Konovalova. Asistence: Antti Pihlström .
01:54'
První větší zákrok si připisuje i brankář Konovalov, který chytil nahození z levé strany od Kontioly!
01:25'
Jaroslavl bojovala o puk za brankou soupeře, nakonec jej Jokerit vyváží ze svého pásma.
01:00'
Alexandr Polunin vyzkoušel pozornost brankáře Jokeritu, který pohodlně chytá jeho střelecký pokus z pravé strany.
00:30'
Do branky Jokeritu se po delší odmlce vrací Kalninš, uvidíme, jak se mu dnes bude dařit.
00:20'
Hosté jako první nahodili puk na branku Jokeritu, vzápětí se domácí dostávají k puku a podnikají útok.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, D. Sklenička, O. Lauridsen – Joensuu, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Savinainen, Kontiola, Halme – Oksanen, Anttila (A), Pihlström.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Savčenko, Čerepanov, M. Osipov, Rafikov, Kronwall (C), Markov, Nakládal – Děnisenko, Svitov (A), J. Averin (A) – Polunin, Alexejev, Kovalenko – Kajumov, S. Da Costa, Tkačjov – Pääjärvi, Kudrjavcev, Lander – Iljenko.

Rozhodčí: E. Romasko, A. Sergejev – G. Lazarev, N. Šalagin.

Jokerit Helsinky

VS.

Lokomotiv Jaroslavl
První zápas osmifinále
První zápas až moc překvapivě dopadl lépe pro helsinský celek, který porazil Jaroslavl jednoznačně 6:0!
Lokomotiv doplácel hlavně na častá vyloučení, dohromady dostal deset trestných minut, kdežto Jokerit byl vyloučen jen třikrát (tj. 6 trestných minut). Helsinský celek dal celkem tři přesilové branky, jednu pak dával v oslabení.
O tři body se postaral Niklas Jensen (1+2) a M. Lehtonen (1+2), po dvou bodech pak získali V. Savinainen (2+0) a P. Regin (1+1).