KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : OMSK - 3. dubna 2021   16:00

(0:1, 1:0, 0:2)
Stav série: (0:1)
OMSK
OMSK
11:04' Gotovec  (Dědunov, Běreglazov) • 58:13' K. Semjonov  (Činachov, Chochlačov) • 59:53' K. Kostin  (Šaripzjanov, Boucher)
Kazaň
Gašilov, Odiňš – Zacharenkov, Sadovnikov
Tatněfť Arena, Kazaň
6 223 diváků
OMSK

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Brankáři:

Adam Reideborn (KZN) – 22 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zákroků 91,7 %

Šimon Hrubec (OMS) – 29 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zákroků 96,7 %
Československá stopa v utkání

Po dvou třetinách, ve kterých byla výrazně aktivnějším týmem Kazaň, se hra ve třetím dějství vyrovnala a střelecky aktivnějším byl dokonce Avangard Omsk. Největší šanci třetí třetiny měl Galijev, jenž se ocitl po chybě v obraně hostů úplně sám před Šimonem Hrubcem, ten ale jeho zakončení zlikvidoval. Český gólman dnes předvedl fantastický výkon a stal se základním kamenem výhry Omsku. Když už se zdálo, že zápas směřuje k prodloužení, tak Gluchov velmi nešťastně tečoval rukou nahození Semjonova mimo dosah svého brankáře Reideborna a sedm vteřin před koncem zápasu potvrdil vítězství hostů gólem do prázdné branky Klim Kostin. První důležité vítězství v této sérii si tak na svoje konto připisují hokejisté Avangardu Omsk, kteří připravili Kazani vůbec první porážku v letošním play-off.

Střely na branku ve 3. třetině (celkově): 9:17 (30:25)
59:53'
Avangard právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hosté zastavili další střelu domácích a Šaripzjanov pak puk posunul do středního pásma na KLIMA KOSTINA, jenž namířil přesně do prázdné branky Kazaně. Asistence: Damir Šaripzjanov a Reid Boucher.
59:39'
Kazaň opět vyhrála vhazování, Wikstrandovu střelu ale hosté zblokovali a pak domácí vytlačili k mantinelu.
59:25'
Cormier vyhrál vhazování po levici Hrubce a pak se Dawes dostal ke střele z levého kruhu. Hrubec úspěšně zasáhl.
59:12'
Gólman Kazaně Reideborn odchází na střídačku, hra je ale hned přerušena a domácí trenér Dmitrij Kvartalnov si bere oddechový čas.
58:55'
Kazani se nedaří dostat se do útočného pásma. Omsk zatím drží domácí ve středním pásmu.
58:13'
Hosté se šťastným gólem dostávají v úplném závěru do vedení! KIRILL SEMJONOV nahodil puk od pravého mantinelu na branku Kazaně a Gluchov, jenž ho chtěl rukou zastavit, ho prakticky tečoval pod beton už zasahujícího brankáře Reideborna. Asistence: Jegor Činachov a Alexandr Chochlačov.
57:39'
Pokka obkroužil s pukem celé útočné pásmo a nakonec se sám dostal ke střele od modré čáry, puk ale skončil mimo Reidebornovu branku.
57:06'
Nakonec ho hostům odevzdal sám Burmistrov, když chtěl vyslat do úniku Pesonena. Tuto přihrávku obránci Omsku zastavili.
56:25'
Burmistrov drží puk bruslí u mantinelu u vlastní střídačky a ani jeden z hráčů Omsku ho zatím nedokáže od brusle hráče Kazaně dostat.
55:55'
Voronkov se dostal na pravé křídlo, odkud se pokusil zaskočit brankáře Hrubce nahozením z otočky. Český gólman si dal pozor a na dvakrát puk přikryl lapačkou.
55:21'
Oba týmy si nepovedenými rozehrávkami vystřídaly kontrolu nad pukem. Kotouč nakonec skončil na hokejkách hráčů Avangardu, kteří se ale opět dostali jen do rohu útočné třetiny.
54:56'
Běreglazovo další nahození od modré bylo mnohem nebezpečnější, gólman Reideborn ho ale i tak betonem vyrazil. Judin pak zatáhl kotouč do rohu útočného pásma Kazaně.
54:18'
Pesonen se snažil o individuální průnik do útočné třetiny, ten se mu ale nepovedl a naopak, jeho brankář musel zastavit další nahození soupeře.
53:56'
Omsk pak získal nahozením na brankáře Reideborna vhazování v útočném pásme. Buly po pravici Reideborna vyhrál Semjonov za sebe na Běreglazova, jehož tvrdou střelu zastavil brankář Kazaně.
53:16'
Kazaň sice drží kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale nemůže dostat. Hosté domácí tlačí k mantinelům.
52:39'
Petrov nahodil puk do levého kruhu na Galijeva, jenž nedokázal letící kotouč zasáhnout. Puk pak v rohu útočného pásma vybojoval a založil kombinaci svého mužstva.
51:55'
Tato slova hned potvrdili hráči Kazaně. Jejich útok se rozbil o seřazenou obranu Omsku už ve středním pásmu, podobně pak ale dopadla i akce Avangardu.
51:24'
Oba týmy se zaměřují výrazně více na obranu a jediný gól už může tento zápas rozhodnout. Boucher si navedl puk mezi kruhy, namířil ale přímo do hrudi brankáře Reideborna.
50:44'
Chochlačov se po přihrávce Komarova dostal do útočného pásma, kde puk pak Komarovovi vrátil. Jeho spoluhráč ho ale nezpracoval a Kazaň otáčí hru na opačnou stranu.
50:01'
Kulhající Jemelin se vrátil na střídačku Omsku a zřejmě se chce ještě vrátit na hrací plochu. Mezitím může sledovat útok svého týmu, který pro tuto chvíli zakončil střelou zleva do brankáře Kazaně Semjonov.
49:31'
Povedlo se to až v této chvíli Kazani. Galijev si zpracoval kolmici na levé křídlo, jeho křížnou přihrávku si ale spoluhráč zastavit nedokázal.
48:59'
Hra se po zranění kapitána Omsku začíná trochu kouskovat. Ani jeden z týmů se teď nedokáže usadit k delší kombinaci do útočného pásma.
48:20'
Lukojanov po odehrání puku srazil Jemelina, jenž si při pádu zřejmě zranil koleno. Spolu s lékaři Omsku odkulhal do šatny.
47:58'
Chochlačov se z pravého křídla protlačil před brankoviště přes Wikstranda, jeho bekhendové zakončení ale gólman Reideborn zastavil.
47:33'
Cormier pronikl za obránce na pravé straně, jeho přihrávku na Petrova ale zastavil Semjonov. Hosté se pořád nemohou dostat k puku a jen se brání.
46:50'
Kazaň přebrala otěže dění na hrací ploše a Omsk je pod tlakem, který je srovnatelný s některými pasážemi v prvních dvou třetinách.
45:49'
Šimon Hrubec se opět zaskvěl! Po přihrávce od levého mantinelu se ocitl na pravé straně úplně volný Voronkov, jenž ještě posunul puk před brankoviště na Galijeva. Ten si ho připravil na forhend, zakončení po jeho blafáku do pravé strany ale český gólman skvělým zákrokem vyrazil.
45:38'
Útoky se teď přelévají ze strany na stranu. Judin hned potáhl kotouč individuálně do útočného pásma a jeho tvrdou střelu na branku musel zlikvidovat brankář Hrubec.
44:59'
Cormier zavezl po levém křídle puk do útočného pásma, jeho nahození z ostrého úhlu ale gólman Omsku Hrubec vyrazil. Hosté hned otáčejí hru na opačnou stranu.
44:32'
Nahození od modré čáry se odrazilo k pravé tyčce branky Kazaně ke Komarovovi, proti kterému se včas přesunul brankář Reideborn.
44:01'
To se jim povedlo, následný pokus o rozehrávku ale skončil tím, že domácí obránci puk prakticky zadarmo odevzdali Omsku.
43:24'
Avangard je ve třetí třetině zatím aktivnějším týmem a i teď je nastěhován v útočném pásmu. Domácí se hosty snaží vytlačit k mantinelu.
42:47'
Pokka se dostal k odraženému puku za brankou Reideborna a přihrávkou před ní ho posunul na Kablukova. Jeho nepovedenou střelu chytil švédsky gólman Kazaně.
42:14'
Safonov hezky pronikl kolem obránce po levém křídle až před brankoviště Omsku, puk mu ale už u bližší tyčky přikryl brankář Hrubec.
41:51'
Dlouhý tlak Omsku nakoniec k ničemu nevedl. Zaútočit mohou i domácí, kteří získali puk ve středním pásmu.
41:17'
Hosté odpovídají svým útokem. Kazaň vytlačili hosty ve vlastním obranném pásmu k mantinelu, i odtud ale dokázal Jemelin nahodit kotouč na Reidebornovu branku.
40:48'
Nahození Murphyho od modré čáry se od obránce Omsku odrazilo k Pesonenovi, jenž trefil dalšího bránícího hráče Avangardu.
40:30'
První buly třetího dějství vyhráli hosté, domácí je ale o kotouč hned připravili a usadili se v jejich obranném pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:54.
Kazaň měla, i díky přesilovce hned na úvod druhé třetiny, v této části zápasu ještě výraznější převahu, gól se jí ale dlouho nedařilo vstřelit. Hosty skvělými zákroky drží v dobré pozici brankář Šimon Hrubec, kterému navíc několikrát pomohla i branková konstrukce. Ani on si ale čisté konto nakonec neudržel, když se za jeho záda dostal puk po smolné teči nastřelení Kirilla Petrova od brusle jeho spoluhráče Pokky. Před třetí třetinou jsou tak šance obou týmů na první semifinálový bod vyrovnané.

Střely na branku ve 2. třetině (celkově): 12:4 (21:8)
40:00'
39:53'
Nahození od pravého mantinelu se od brankáře Hrubce odrazilo před Galimova, jemuž ho včas sebral český gólman ve službách Avangardu Omsk.
39:13'
Poslední minuta druhé třetiny se odehrává zatím výhradně ve středním pásmu. Změnit se to pokusil svým individuálním průnikem Kovalčuk, při přechodu útočné modré čáry ale o kotouč přišel.
38:50'
Pesonen udělal okruh kolem branky Šimona Hrubce a u jeho levé tyčky se pokusil zasunout kotouč za gólmana Avangardu. Hrubec se k ní přesunul včas a měl tam svůj beton.
38:11'
Kazaň má na ledě čerstvé sily a hned to využila. Petrov dobruslil nahození na Hrubcovu branku a podržel puk v útočném pásmu.
37:38'
Domácí konečně vytlačili hosty ze svého obranného pásma a Komarov pak nepřesnou přihrávkou na spoluhráče na útočné modré čáře poslal kotouč na zakázané uvolnění.
37:04'
Omsk pokračuje v tlaku z přesilovky a značně vyčerpaní domácí by nutně potřebovali vystřídat. Nahození od pravého mantinelu zastavil Ljamkin.
36:39'
Ak Bars Kazaň v plném počtu.
36:27'
Až třetí pokus hostů byl úspěšný, Omsku ale kazí kombinaci jeho vlastní nepřesnost. Domácí jsou seřazeni v obranném čtverci.
36:00'
První přesilovka Omsku zřejmě nebude v hokejových učebnicích. Hosté se sami vyhnali z útočného pásma a jejich další dvě rozehrávky zastavili domácí už ve střední třetině kluziště.
35:16'
Hra pokračuje přesilovkou Omsku 5 proti 4. Kaski krásnou přihrávkou na levé křídlo připravil střelu z první Kovalčukovi, ten ale z voleje těsně minul Reidebornovu branku.
34:49'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Patrice Cormier – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Tolčinskij – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
34:39'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost).
34:39'
Po nahození na branku od modré čáry, které brankář Hrubec zastavil, vypukla před jeho brankovištěm velká šarvátka. Tu vyvolal krosček Judina na protihráče, po kterém se na jeho obranu postavili obránci Omsku.
33:58'
Kazaň vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Galijev nahodil puk z pravého kruhu tak, že se od zadního mantinelu odrazil na levou stranu ke KIRILLOVI PETROVOVI. Ten ho hned nastřelil z ostrého úhlu na branku a i když byl Šimon Hrubec u své pravé tyčky, tak se kotouč odrazil od brusle Pokky do levé tyčky a od ní do branky. Asistence: Stanislav Galijev a Albert Jarullin.
33:34'
Semjonov pak potáhl po levé straně puk na opačnou stranu a jeho pokus z levého kruhu musel brankář Kazaně Reideborn zlikvidovat.
32:59'
Domácí se rychle vrátili do útočné třetiny a znovu se rozestavili do přesilovkové formace. Po přihrávce od Wikstranda pálil z pravého kruhu Tichonov, Hrubcovu branku ale minul.
32:40'
Kazaň vyhrála vhazování v útočném pásmu a hned po něm vypálil od modré Wikstrand. Hosté střelu zablokovali a pak puk vyhodili za Reidebornovu branku.
32:07'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Kovalčuk – 2 min., nedovolené bránění).
31:47'
Nahození hostů zastavil brankář Kazaně Reideborn, který rozehrál na své spoluhráče. Ti pak vyhodili při rozehrávce kotouč na vlastní střídačku.
31:12'
Hra se v posledních minutách přitvrzuje a je vidět, že domácí hokejisté se snaží zlomit zápas i zvýšenou agresivitou.
30:59'
Jemelin vyhodil puk na zakázané uvolnění. Poté se dostal do sporu s Fisenkem, se kterým se vzájemně provokovali a oba kohouty pak od sebe museli oddělit rozhodčí.
30:49'
Naopak, Dawes zatáhl puk po pravém křídle do útočné třetiny, kde ho hned za modrou čárou přistavil pro Jarullina. Ten vypálil přímo do připraveného Šimona Hrubce.
30:11'
Vůbec poprvé ve druhé třetině se hostům povedlo domácí zatlačit do obrany, jejich dlouhá kombinace ale k nebezpečné střelecké příležitosti nevedla.
29:44'
Omsku se povedlo zatáhnout puk do útočné třetiny a Kaski od modré vystřelil na domácí branku. Reideborn puk vyrazil do rohu.
29:13'
Po přihrávce od levého mantinelu se dostal ke střele z prostoru mezi kruhy Burmistrov. Z dobré pozice vypálil nad Hrubcovu branku.
28:39'
Kazaň pokračuje ve své aktivitě. Hosté jsou pod tlakem, teď se jim ale daří vytláčet domácí hráče k mantinelům.
28:00'
Avangard Omsk v plném počtu.
27:58'
Voronkov posunul puk od zadního mantinelu před branku na Galijeva, jenž ho ještě posunul doleva na Petrova. Ten trefil jen pravou tyčku odkryté branky Šimona Hrubce a gólman Omsku pak puk přikryl.
27:20'
Až po více než minutě se dostali domácí do útočného pásma. Jejich kombinaci zakončil tvrdou střelou mimo z pravé strany Galijev a kotouč se následně odrazil mimo útočnou třetinu.
26:45'
Dědunov se po pravém křídle dostal až za obránce Kazaně a dokonce před brankáře Reideborna, gólman domácího celku mu ale kotouč vyrazil při blafáku hokejkou.
26:19'
Hosté začali oslabení výborně a puk hned odpálili až za Reidebornovu branku.
26:00'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Běreglazov – 2 min., podrážení).
25:15'
Galijev si navedl puk do pravého kruhu, odkud ho ještě přihrával na levou stranu k spoluhráči. Ten už ale kotouč nezpracoval a domácí museli zacouvat do středního pásma.
25:02'
Omsku pomůže až reklamní přestávka, která přijde po tom, co brankář Hrubec chytil nahození Murphyho na teč od modré čáry.
24:40'
Kazaň ale pokračuje v tlaku na už výrazně vyčerpanou obranu Omsku. Hosté puk odpálili jen do středního pásma, vystřídat se jim ale všem nepovedlo.
23:49'
Po přihrávce z prostoru za Hrubcovou brankou mohol zakončovat úplně volný Voronkov, před odkrytou brankou Omsku ale kotouč netrefil.
23:02'
Petrov nahozením od modré trefil obránce Omsku, odražený puk se ale pak vrátil na hokejky domácích. Ti postupně střídají.
22:40'
Omsk pak okamžitě vystartoval do rychlého protiútoku, který zakončil po přihrávce Bouchera Knighta. Domácí brankář Reideborn úspěšně zasáhl.
22:29'
Nahození hostů hned po přechodu útočné modré čáry skončilo překvapivě na tyčce branky Reideborna. Puk se pak odrazil zpátky k hráčům Omsku.
22:19'
Kazaň se vrátila do útočné třetiny, Jarullin si ale na modré čáře až příliš dlouho připravoval puk na střelu a tak mu ho Boucher vzal.
21:39'
Až teď se Omsku povedlo zaútočit. Střelu z levého kruhu vyrazil gólman domácích Reideborn na pravou stranu a hosté se pak sami vystavili do ofsajdu.
21:13'
Domácí pokračují ve své aktivitě i po konci přesilové hry. Hosté se musí ve druhé třetině zatím jen bránit.
20:45'
20:35'
Galimov hledal křížnou přihrávkou z levé strany v brankovišti Voronkova, ten ale kotouč před odkrytou brankou Omsku netrefil.
20:20'
Domácí ještě hrají přesilovku z konce první třetiny a hned se usadili v útočném pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:57.
Domácí hráči byli v první třetině aktivnější, měli více gólových příležitostí a byli častěji v útočném pásmu. Avangard Omsk ale několikrát podržel výbornými zákroky brankář Šimon Hrubec a i když byli hosté v některých pasážích prvního dějství pod velkým tlakem, tak dokázali udržet čisté konto. Navzdory této aktivitě Kazaně skóre otevřel Kirill Gotovec, jenž nahozením od levého mantinelu zaskočil brankáře domácího týmu Reideborna. První třetinu série tak výsledkově lépe zvládli hokejisté Avangardu Omsk a uvidíme, jak na tento vývoj zareaguje Kazaň ve druhém dějství tohoto utkání.

Střely na branku v 1. třetině: 9:4
20:00'
19:48'
Avangard pak vyhrál další vhazování a vyhodil puk za Reidebornovu branku. V této třetině už domácí přesilovku zřejmě nevyužijí.
19:30'
Kombinace domácích ale nebyla přesná a hráči Kazaně se sami vyhnali z útočné třetiny. Při pokusu o návrat do něj se pak provinili proti pravidlům ofsajdem.
18:55'
Kazaň vyhrála buly v útočném pásmu a hned se rozestavila do přesilovkové formace.
18:45'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., hákování).
18:16'
Voronkov potáhl puk ze středního pásma do útočného, navedl si ho mezi obránce Omsku a střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu namířil do levé tyčky Hrubcovy branky.
17:36'
Domácí hráči jsou teď iniciativnější a tlačí se nadále dopředu. Galijev si naváděl puk zprava před branku, puk mu ale v souboji s obráncem Omsku odskočil.
16:54'
Wikstrandovo nahození srazil obránce Omsku do rohu vlastní obranné třetiny. Petrov si pak kolem branky navedl puk do pravého kruhu a jeho výbornou střelu ke vzdálenější tyčce musel Šimon Hrubec vyrazit vyrážečkou.
16:17'
Domácí hned nahodili hrací předmět na opačnou stranu. Gluchov ale puk nedostihl a navíc mu byl odpískán ofsajd.
15:31'
Semjonov obral domácí obránce o puk a posunul ho na modrou čáru k Běreglazovovi. Ten nahodil kotouč tak, že ho brankář Reideborn, jemuž clonili hráči před brankovištěm, musel vyrazit betonem mimo svou branku.
15:05'
Galimov si nemohl zpracovat přihrávku do útočného pásma, protože byl v ofsajdu. Paradoxně postavení mimo hru bylo odpískáno hostům už o několik sekund později.
14:48'
Jemelinovi odskočil puk za vlastní brankou a před presujícím hráčem domácího týmu musel kotouč odpálit na zakázané uvolnění.
14:14'
Nahození domácích obránců získali obránci Omsku a hosté mohou vystřídat. Další formace se pak dostala do útočného pásma, kde kombinuje kolem obrany Kazaně.
13:36'
Tolčinskij našel kolmou přihrávkou do útočného pásma Kovalčuka, toho ale obránci Kazaně vytlačili do rohu a následně připravili o puk.
12:56'
Voronkov si navedl od pravého mantinelu kotouč mezi kruhy, tvrdou střelu ale také minul Hrubcovu branku. Za jeho svatyní se k puku dostali domácí.
12:22'
Kazaň se konečně dostala do útočné třetiny a po přihrávce od levého mantinelu se snažil letící kotouč zasáhnout Cormier. Puk jen tečoval mimo Hrubcovu branku.
11:58'
Pokus Kazaně o kolmou přihrávku na Galimova skončil zakázaným uvolněním.
11:40'
Domácí jsou inkasovanou brankou zjevně trochu zaskočeni a hosté je bez větších problémů drží v jejich obranné třetině. Kazani se založení útoku nedaří.
Pro Kirilla Gotovce je to první branka v play-off KHL v kariéře.
11:04'
Hosté otevírají skóre! Dědunovo nahození z pravého kruhu se od hráčů před brankářem Reidebornem odrazilo na levou stranu, odkud puk od mantinelu nahodil na branku KIRILL GOTOVEC. Brankář Kazaně asi čekal nějaký teč, protože před ním byli hráči Omsku, ani jeden z nich ale puk nezasáhl a ten se od jeho levé tyčky odrazil do sítě. Asistence: Pavel Dědunov a Alexej Běreglazov.
10:29'
Domácí jsou při chuti. Tichonov pronikl po pravé straně do útočné třetiny a střelou na branku zápěstím donutil Šimona Hrubce k dalšímu zákroku.
10:09'
Lukojanov dobruslil přihrávku na pravé křídlo a hned naservíroval kotouč před brankoviště na Gluchova. Ten ho z první nasměroval do betonů brankáře Hrubce.
09:47'
Po přihrávce z prostoru za Hrubcovou brankoou střílel před brankovištěm úplně volný Gluchov. Skvělým zákrokem ho vychytal český gólman Omsku.
09:25'
Knight se dostal k nahození na zadní mantinel jako první, v souboji s obráncem Kazaně ale o kotouč přišel. Hosté hned zacouvali do středního pásma.
09:10'
Domácí okamžitě nahodili kotouč na opačnou stranu, za brankou Hrubce se ale puku zmocnili obránci Avangardu. Jejich další nepovedená rozehrávka opět skončila zakázaným uvolněním.
08:51'
Šaripzjanov potáhl puk do útočného pásma a posunul ho na modrou čáru ke Kaskimu, jehož nahození musel brankář Kazaně Reideborn vyrazit.
08:05'
Ani další pokus Omsku rozehrát nevyšel. Kazaň se rychle vrátila do útočné třetiny, zatím se jí ale nedaří dostat se od mantinelů do dobrých střeleckých pozic.
07:20'
Další přerušení. Kovalčuk po vhazování odpálil puk na vlastní střídačku.
07:14'
Hosté pod tlakem vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.
06:57'
Nahození za svou branku zastavil Šimon Hrubec, jeho spoluhráči ale o kotouč přišli. Kazaň je v těchto chvílích aktivnějším týmem.
06:28'
Kazani se rychlá rozehrávka nepovedla, Dawes ale výborným forčekinkem získal kotouč na hokejky svého týmu.
05:59'
Domácí se usadili v útočném pásmu a Jarullinovu tečovanou střelu od modré musel vyrazit gólman Omsku Hrubec. Hosté pak puk vyhodili a odešli střídat.
05:23'
Právě Burmistrov pak o puk přišel, Kaski ho ale nahodil tak, že ho obránci Kazaně srazili na ochrannou síť. Následuje první reklamní přestávka.
04:49'
Hosté nahodili puk za Reidebornovu branku, kde se k němu dostali jako první. Burmistrov ho ale čistým soubojem vybojoval a potáhl do útočného pásma Kazaně.
04:10'
Zatím se hraje rychle ze strany na stranu. Fisenko dostal přihrávku za obránce na levé křídlo, puk si ale potáhl do příliš ostrého úhlu a branku Hrubce minul.
03:35'
Omsk odpověděl svým útokem. Nahození Kaskiho od modré čáry vyrazil domácí gólman Reideborn do rohu obranné třetiny, ze kterého puk odpálili obránci Kazaně.
02:58'
Judin podobnou přihrávkou, jako před minutou Galimov, hledal zleva na opačné straně volného spoluhráče. Ten si kotouč zpracovat nedokázal a následně ho získali hokejisté Omsku.
02:19'
Hosté jsou teď pod tlakem vysoko napadajících hráčů Kazaně, což jim výrazně komplikuje rozehrávku. Hosté se nemohou dostat z vlastního obranného pásma.
01:58'
Galimov našel přihrávkou z levého křídla před brankovištěm Omsku volného Dawese, ten ale ve vyložené střelecké pozici kotouč vůbec netrefil.
01:30'
Útok Omsku ale skončil jen v rohu útočné třetiny. Domácí otočili hru na opačnou stranu a Galimov potáhl puk po levém křídle do útočného pásma.
01:05'
Kazaň se dvakrát za sebou pokusila o průnik do útočného pásma, ani jeden pokus ale nevyšel. Omsku se to naopak povedlo.
00:38'
Úvodní buly vyhráli domácí, hned ale o puk přišli a Boucher se poprvé dostal s pukem mezi kruhy. Při střele se mu ale hokejka zlomila a puk tak na branku Kazaně neposlal.
00:01'
Kazaň bude hrát v zelených dresech, Omsk v bílých.
Oba týmy právě vycházejí na ledovou plochu, první zápas této série se tak o malou chvíli po ruské hymně a hymně Tatarstánu začne.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin (A), Wikstrand, Chenkel, T. Murphy, Ljamkin, Judin, Žuravljov – V. Tichonov, A. Galimov, Dawes – Fisenko, M. Gluchov (A), Lukojanov (C) – K. Petrov, Cormier, Pesonen – Voronkov, Burmistrov, Galijev – Safonov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Pokka, Šaripzjanov (A), Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Gotovec, Čisťakov – Boucher, Knight, K. Kostin – Tolčinskij, Zernov, Kovalčuk (A) – Chochlačov, K. Semjonov, Činachov – Dědunov, Kablukov, N. Komarov – Gricjuk.

Rozhodčí: Gašilov, Odiňš – Zacharenkov, Sadovnikov.
Tento zápas se kvůli nařízením na zamezení šíření onemocnění COVID-19 odehraje s omezením počtu diváků.

Šimon Hrubec (OMS)

Vzájemné zápasy

Zápasy Kazaně a Omsku bývají často velmi těsné a jen výjimečně se stává, že vítězí tým hrající venku. Domácí tým v souboji Kazaně a Omsku neprohrál posledních 8 vzájemných soubojů. V aktuální sezoně se tyto dva kluby utkaly čtyřikrát v základní části a pokaždé se z výhry radoval domácí tým. Kazaň vyhrála své domácí zápasy 2:1 po nájezdech a 3:1, oba zápasy na půdě Omsku ale prohrála shodně 0:3.

V play-off KHL na sebe tyto dva kluby dosud narazily čtyřikrát, přičemž třikrát ve čtvrtfinále (vždy vyhrála Kazaň) a jednou v osmifinále (vyhrál Omsk). Čtvrtfinále v sezoně 2008/2009 vyhrála Kazaň 3:2 na zápasy, v ročníku 2014/2015 4:1 na zápasy a naposledy v sezoně 2016/2017 4:2 na zápasy. Poslední vzájemná série v play-off KHL se odehrála v osmifinále sezony 2018/2019 a suverénně ji ovládl Omsk (4:0 na zápasy).

Avangard Omsk

Omsk se do play-off KHL dostal z druhého místa po základní části Východní konference, na kterém skončil se ztrátou 6 bodů na první Kazaň. Jeho cesta vyřazovací částí byla komplikovanější než v případě domácích. V osmifinále vyřadil Jekatěrinburg (7. tým po základní části Východní konference) 4:1 na zápasy a ve čtvrtfinále Magnitogorsk (3. tým po základní části Východní konference) 4:2 na zápasy. Série s Magnitogorskem měla velmi zajímavý průběh, Omsk totiž hned na začátku doma prohrál 2:5, pak se mu ale povedlo vyhrát další domácí zápas 2:1 po prodloužení a zápas venku 3:0, aby v dalším zápase schytal debakl 1:7. Následující dva zápasy ale Omsk suverénně ovládl výsledky 4:0 a 5:1 a vybojoval si postup. Pro českého fanouška je důležitou zprávou, že po úvodní porážce s Magnitogorskem odchytal následujících 5 zápasů Šimon Hrubec a jeho start se dá očekávat i v dnešním zápase. Nejproduktivnějším hráčem Avangardu je Sergej Tolčinskij (5 gólů + 7 asistencí), jenž je současně i nejlepším střelcem týmu a lídrem kanadského bodování play-off KHL.

Ak Bars Kazaň

Kazaň postoupila do play-off jako vítěz Východní konference a celkově tým s druhým nejvyšším počtem bodů po základní části. Svou pozici favorita ve vyřazovací části v předchozích dvou sériích jasně potvrdila, když Nižnij Novgorod (8. tým po základní části Východní konference) a Ufu (4. tým po základní části Východní konference) porazila ve všech utkáních. Zatímco v soubojích proti Nižnímu Novgorodu vyhrála 3 ze 4 utkání více než o jednu branku, tak proti Ufě se naopak až 3 zápasy ze 4 skončily výhrou Kazaně o jediný gól. Kazaň sází v play-off na tým a v kanadském bodování žádný z jejích hráčů výrazně nevyčnívá. Nejproduktivnějším hokejistou Kazaně je Kirill Petrov se 6 kanadskými body (3 góly + 3 asistence).
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk. První utkání této semifinálové série play-off KHL začíná v 16:00.