KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Ufa - 26. ledna 2019   08:00

Chabarovsk
Chabarovsk
20:43' T. Zohorna (Pjanov, Kamalov) • 44:53' Ruděnkov (Pjanov, Jordán) • 58:23' T. Zohorna (Ruděnkov)
Ufa

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:8
Je dobojováno a Amur Chabarovsk se po měsíci dočkal výhry! Ve třetí třetině se Ufa snažila o tlak, předváděla rozhodně nejlepší hokej z celého zápasu, jenže vše bylo marné. Langhamer byl dnes k nepřekonání a obrovskou měrou přispěl k výhře. Jeho spoluhráči mohli vyrážet k brejkům a jeden takový proměnil ve 45. minutě Igor Ruděnkov. V úplném závěru pak ještě Tomáš Zohorna při power-play hostů svým dnes druhým gólem upravil na konečných 3:0 a odstartoval radost hráčů i publika v Chabarovsku.
59:37'
Amur dohrává zápas v útočném pásmu, publikum už oslavuje výhru.
58:39'
Domácí jsou už v plném počtu.
58:23'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Hostům nevyšel tlak v útočném pásmu a tak mohl Ruděnkov beztrestně vyhodit. Puk si dojel TOMÁŠ ZOHORNA a z úhlu pak zamířil přesně do prázdné branky. Asistence: Igor Ruděnkov.
57:17'
Hosté jsou v šesti, Metsola je na střídačce. Je tu tak power-play Ufy.
57:15'
Omark posílal přihrávku na modrou čáru, Burdasovovi ale puk přeskočil hokejku a utekl mu do středního pásma.
56:39'
Bude se vylučovat, hosté si dají přesilovku. Dvě minuty za držení dostal Vjačeslav Ušenin.
56:13'
Je to tak, je tu další zakázané uvolnění.
56:02'
Zakázané uvolnění Chabarovsku, podobné momenty při pokusech o osvobození se teď asi bude vídat častěji.
55:07'
Omark se nadechl k individuální akci, projel od vlastního gólmana až do útočného pásma, jenže při kličce před zakončením přišel o puk.
54:23'
Ufa rozjíždí forčekink, snaží se napadat rozehrávku domácích hráčů. Zatím bez většího úspěchu.
53:24'
Omark střelou do chumlu trefil bránícího hráče, puk se pak odrazil do rohu.
53:16'
Burdasov to zkusil prudkým švihem přes obránce, ale i tuto střelu si Langhamer našel a předvedl úspěšný zákrok.
52:51'
Lazarev tlačil po kontru puk na brankoviště, spoluhráče však nenašel. Metsola přerušil hru.
52:32'
Domácí pouze posunuli puk do středního pásma a pokračují v urputném bránění modré čáry.
52:12'
Hartikainen skončil po Larsenově nahození v rohu kluziště, do střelecké pozice se neprobojoval.
51:34'
Opět vynikající Langhamer, nyní zasáhl proti výpadu z levé strany. Skryl puk ve své výstroji a přerušil hru.
50:39'
Železkov urputně bojuje o puk v útočném pásmu, tohle v tuto chvíli domácím stačí. Unavit soupeře a držet puk co nejdále od vlastní branky.
49:59'
Na druhé straně pálil Burmistrov, Langhamer je ale stále jako zeď.
48:42'
Nahození od modré skončilo u Metsoly, ten si pak poradil i s dorážkou z pravé strany.
47:59'
Zakázané uvolnění Amuru, hra se po krátké pauzičce vrátí k Langhamerovi.
46:45'
Stále stejný obrázek, Ufa se marně snaží, Amur v poklidu hlídá získaný náskok.
45:40'
Rázem tak mají hosté problém, se současnou střeleckou produktivitou nebude snadné umazat dvoubrankovou ztrátu.
44:53'
Jenže udeřilo na druhé straně. Amur se uvolnil, po levé straně se do pásma dostal IGOR RUDĚNKOV a když od něj odpadl dotěrný obránce, mohl zakončit střelou na první tyčku. Procedil puk do sítě a upravil na 2:0. Asistence: Valentin Pjanov, Michal Jordán.
44:32'
Začíná ostřelování Langhamerovy branky, hosté pálí ze všech možných pozic.
43:55'
Zakázané uvolnění Amuru, stále tak pokračují v taktice, že pokud to nejde dopředu, je důležité dostat za každou cenu puk z pásma.
43:12'
Tvrdá Larsenova rána od modré čáry, Langhamer ale viděl perfektně a zasáhl betonem.
42:03'
Garejev čeká na své spoluhráče, poté zpoza Metsolovy branky rozjede akci Salavatu.
41:36'
Ufa teď skončila se svou činností už ve středním pásmu. Amur je u puku a může rozjet protiakci.
40:21'
Hartikainen s Omarkem se hned usadili v útočném pásmu, nepovedlo se jim však přesně zakončit. Puk je v rohu.

Trestné minuty: 2:8
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře je domácí Chabarovsk. Ten udeřil hned v úvodu druhé třetiny, když pokračující přesilovku využil Tomáš Zohorna a dal zatím jedinou branku utkání. Poté jsme sledovali marnou snahu Ufy o vyrovnání, hosté se v útoku dnes trápí a pokud se jim podaří zakončit, tak v brance Amuru stojí jistý Langhamer. Po dvou třetinách je tedy stav 1:0.
40:00'
39:37'
Do chumlu hráčů před Langhamerem vystřelil Larsen, puk přes houštinu těl ale k cíli neprošel.
38:50'
Omark se už chystal na rozjetí útočné akce, když se mu do cesty postavil soupeř a elitní útočník Ufy tak musel udělat čelem vzad.
37:53'
A pokud je potřeba, tak domácí pouze vyhodí ze svého pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
37:24'
Oranžová zeď na obranné modré čáře zastavuje výpady Ufy, tohle zatím domácím vychází opravdu na výbornou.
36:33'
Z modré čáry si sjel Larsen, jenže pouze vyprášil Langhamerovu lapačku.
35:41'
Přihrávka rukou. První lajna se sice zvládla udržet v útočném pásmu a rozvinout akci, poté však přišlo toto technické provinění.
34:47'
Neujala se ani Paninova rána od modré čáry. Langhamer toho sice mnoho neviděl, branku však zvládl uhájit.
34:35'
Postavení mimo hru v podání hostujícího Salavatu. Ufa se dnes v přechodu do útoku opravdu trápí.
33:32'
Po Kacubově zavezení puku do pásma zakončoval z kruhu Dědunov, trefil však pouze Metsolův postoj. Ten přerušil hru.
32:53'
Obrana Amuru pracuje opravdu na jedničku, soupeře moc nepouští do zakončení. Neprodral se ani Omark.
31:35'
Trocha uklidnění na ledové ploše, hraje se převážně ve středním pásmu.
30:48'
Bombu od modré předvedl Těreščenko, tohle muselo Langhamera štípnout i přes vrstvu chráničů...
30:30'
Urputný souboj o puk probíhá v rohu kluziště, aktivní v něm je zejména domácí Kuzněcov.
29:48'
Langhamer se doslova přilepil ke své levé tyčce a nedovolil Kugryševovi, aby našel mezírku a procpal puk za brankovou čáru.
28:48'
Hosté oslabení přečkali, už zase hrají v plném počtu.
28:24'
Křížnou přihrávku dostal Aťušov, jeho okamžitou ránu zvládl Metsola pokrýt bleskovým přesunutím se.
27:44'
Gorškovova střela od pravého kruhu prolétla těsně vedle Metsolovy branky.
26:48'
Přesilovka pro Amur! Anton Burdasov porušil pravidlo o postupu při vhazování a dostal dvě minuty.
26:48'
Pjanov a Ruděnkov operovali u Metsoly, gólman Ufy ale zabránil všem pokusům a udržel stav 0:1.
25:41'
Pokus Salavatu o průnik končí postavením mimo hru.
24:55'
Jak vidno, domácí gól velice povzbudil, znovu sledujeme jejich zvýšenou aktivitu. Ufa se pouze brání.
23:49'
Lazarev střílel z pravé strany a po Metsolově zákroku se ještě snažil vyšťourat puk. To už ale u něj byla obrana Salavatu a rázně jej odtlačila od branky.
22:46'
Kuzněcov a Popugajev se hnali do brejku dvou na jednoho, druhý jmenovaný však nedokázal zblízka překonat přemisťujícího se Metsolu.
22:03'
S tvrdou střelou od modré neuspěl ani Garejev, Langhamer si připsal jistý zákrok.
21:37'
O odpověď se snažil Kemppainen, puk mu ale ujel do rohu.
20:43'
Přesilovka domácích je využitá a Amur tak jde v úvodu druhé třetiny do vedení. Po kombinaci v útočném pásmu přišla přihrávka na pravou stranu, kde stál zcela volný TOMÁŠ ZOHORNA a ten pohotovou střelou trefil odkrytou branku. Asistence: Valentin Pjanov, Nikita Kamalov.

Trestné minuty: 2:6
Je za námi první třetina, která branku nepřinesla, sledovali jsme však celkem aktivní hokej. Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, vytvořili si několik náznaků šancí, jenže Metsola byl k nepřekonání. A jelikož po probuzení se hostů byl ve své bráně stejně úspěšný i Langhamer, vychytal Hartikainena i brejk Majorova, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:42'
Hosté vyhodili, Langhamer zastavil puk za svou brankou.
19:12'
A opět se bude vylučovat, dvě minuty za sekání dostal hostující Grigorij Panin.
18:36'
Hosté se teď sami zbavili útočného pásma, nepřesná přihrávka prolétla až k Metsolovi.
17:39'
Domácím se podařilo dostat puk z vlastního pásma a dokonce založit protiakci.
16:48'
Tkačov se efektní otočkou uvolnil ve středním pásmu, přechod do toho útočného už tak povedený ale nebyl.
15:18'
Hosté jsou už v plném počtu a přesilovku si zahrají i oni. Dvouminutový trest za podrážení obdržel Jan Kolář.
15:12'
Do sóla se dostal hostující Majorov, svůj forhendový blafák však do konce nedotáhl. Langhamer pokus pokryl svým betonem!
14:58'
Salavat dobře brání oslabení, soupeře vůbec nepouští do zakončení, hraje se u mantinelu.
13:54'
Teď si Metsola zachytal, skryl Ruděnkovův prudký švih z levého kruhu.
13:16'
Druhé vyloučení na straně Ufy, dvě minuty za podrážení dostal Anatolij Jelizarov.
12:45'
Aktivita Amuru se kdesi vytratila, Metsola tak má trochu volnější režim, nemá proti čemu zasahovat.
11:18'
Ufa se už probudila a snaží se o úvodní gól. Branku Amuru objel Hartikainen a snažil se o střelu na první tyč. Langhamer tam byl včas a svým zákrokem přerušil hru.
10:39'
Už to vypadalo, že se do sóla dostane Linus Omark, přihrávku však přijal už v útočném pásmu a pískalo se jeho postavení mimo hru.
09:14'
Brejk hostů dva na jednoho. Vše vzal na sebe akci táhnoucí Chochrjakov, prudký švih na vzdálenější tyčku ale Langhamer vyrazil.
08:01'
První lajna Salavatu předvedla rychlý kontr, Kemppainen poslal skrz pásmo pas na Hartikainena, jeho okamžitá střela skončila u tyčky na boční síti Langhamerovy branky.
07:36'
Neuspěl ani Jordán se svou střelou z pravé strany, ani dorážející Železkov.
06:55'
Stále stejný obrázek hry, Amur je aktivnější, pouze vázne koncovka.
05:55'
Salavat se zatím nějak nemůže dostat do tempa, Langhamer toho na řešení mnoho neměl.
04:33'
Už je po přesilovce, Jelizarov se vrátil na ledovou plochu.
04:19'
Další nahození směrem k brankáři Ufy, ten si zatím na brankové čáře ví rady.
03:36'
Ušeninova bomba za Metsolou neskončila, Amur ale v úvodu předvádí velice aktivní hokej.
02:33'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají domácí hráči. Dvě minuty za hákování dostal Anatolij Jelizarov.
02:12'
Pěknou střelu od modré čáry předvedl Jordán, Metsola musel opět zasahovat. Popugajev se k dorážce nedostal.
01:47'
Na druhé straně pálil Železkov a donutil Metsolu k zákroku. Dorážku poté předvedl Dědunov a svou ranou sestřelil gólmanovi masku.
00:29'
Omark pouze nahodil vysoký oblouček do pásma a i když se snažil o dojetí, byl domácí obranou pohlídán.
00:01'

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Kamalov, Jordán, Aťušov, J. Kolář, Hrbas, Kondratěv, Korjagin – Ruděnkov, Pjanov, T. Zohorna – A. Lazarev, Vj. Ušenin, Gorškov – Veličkin, Železkov, Dědunov – Popugajev, A. Kuzněcov, Kacuba.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin, Larsen, S. Těreščenko, Ar. Sergejev, S. Garejev, Koledov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Kugryšev, Burmistrov, Tkačov – Burdasov, Chochrjakov, M. Majorov – Soloduchin, Kadějkin, Rybin.

Rozhodčí: Birin, Romaško – Bersenjov, Judin.
Oba týmy jsou již na ledové ploše. zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Platinum Areně začne v 8:00, takže si přivstaňte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Salavat Julajev Ufa

Hosté jsou v postupové osmičce Východní konference, na šestém místě mají 66 bodů a na deváté místo si vybudovali 22 bodů náskoku. Ufa dnes končí dlouhý trip a pokusí se jej uzavřít alespoň tak, jak skončil poslední zápas. Salavat hrál na ledě Kunlunu a odvezl si všechny body za těsnou výhru 2:1. O branky se podělili Majorov a Omark.

Amur Chabarovsk

Domácí tým je v tuto chvíli na posledním místě Východní konference se ziskem 33 bodů a na postupové příčky ztrácí plných 18 bodů. Amur prohrál posledních deset zápasů a z výhry se naposledy radoval 25. prosince loňského roku. Dnes klub zakončí sérii domácích zápasů a pokusí se dopadnout lépe, než v posledním mači, který vyhrál Omsk bez inkasované branky 3:0.

Chabarovsk – Čerepovec 2:3 sn
Chabarovsk – Jaroslavl 0:2
Chabarovsk – Jokerit 4:5 sn
Chabarovsk – Novosibirsk 2:4
Chabarovsk – Omsk 0:3
Dobré ráno u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Amur Chabarovsk a Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.