KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Jokerit - 15. ledna 2019   10:00

Vladivostok
Vladivostok
37:36' V. Polák (Kubát, Zajcev) • 45:09' Glazačev (Vicharev, Ďjakov) • 57:32' Koňkov (Mereskin) • 59:24' A. Strelcov (Glazačev)
4:1
(0:1, 1:0, 3:0)
Jokerit
Jokerit
03:24' Nicklas Jensen  (O. Lauridsen, Stollery)
Vladivostok
Naumov, Bělov – Palej, Viljugin
Fetisov Arena
Jokerit

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Vojtěch Polák (VLD) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:58
Karel Kubát (VLD) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:30
Poslední tým Východní konference zabral a na domácím ledě udolal silný Jokerit 3:1. Finský celek se sice dostal do vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Nicklase Jensena, znovu už ale na skvěle chytajícího Nikitu Serebrjakova hosté nevyzráli. V závěru druhé třetiny vyrovnal Vojtěch Polák, čtvrt hodiny před koncem dokonal obrat Glazačev, v 58. minutě přidal uklidňující třetí trefu Vladivostoku kapitán Koňkov a v samotném závěru se do prázdné branky trefil ještě Alexandr Strelcov.
59:24'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Nyní už je to definitivní. Po Mosesově ztrátě puku na útočné modré se černé pryže ve středním pásmu ujal ALEXANDR STRELCOV a bez potíží ji poslal do odkryté helsinské svatyně. Asistence: Konstantin Glazačev.
59:05'
Kirill Ďjakov se pokusil poslat puk do prázdné branky, domácí zadák ale neměl přesnou mušku a píská se zakázané uvolnění.
58:53'
Po závaru v předbrankovém prostoru skončil kotouč pod Serebrjakovým betonem, hra je znovu přerušena.
58:04'
Helsinská svatyně je prázdná, Zapolski odjel na střídačku.
57:32'
Zdá se, že je rozhodnuto! Napadající Mereskin donutil hosty k další chybě v rozehrávce a poté přenechal kotouč SERGEJI KOŇKOVOVI. Kapitán Admiralu ujel po levé straně, natlačil se až před Zapolskiho a bekhendem zakončil nechytatelně pod břevno. Asistence: Alexandr Mereskin.
56:20'
Konstantin Glazačev vybojoval puk v rohu kluziště a vyhodil ho do bezpečí, svěřencům kouče Marjamäkiho se čas na vyrovnání začíná povážlivě krátit.
55:23'
Tlak finského celku začíná gradovat, nicméně hráčům Jokeritu zoufale chybí střelba.
54:37'
Denis Vicharev vyhodil puk do středního pásma a hokejisté Admiralu mohou vystřídat.
53:49'
John Norman zavezl puk do útočného pásma a poté ho přenechal O'Neillovi, hosté se ale ne a ne vymanit z rohu kluziště.
52:56'
Alex Grant vyslal na zteč Briana O'Neilla, jemuž ale střela z mezikruží nevyšla podle představ a Nikita Serebrjakov bez potíží zasáhl.
52:09'
Alexandr Strelcov na vlastní modré vypíchl puk Jensenovi, hostům se nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu.
51:24'
Domácí forvard dojel na střídačku po svých a zdá se, že bude v pořádku.
51:24'
Alexandr Mereskin se svalil k ledu po srážce s vlastním spooluhráčem, načež přímo na něj nešťastně spadl John Norman. Doufejme, že se nejedná o nic vážného...
50:39'
Kolmice na rozjetého Alexandra Konnova byla příliš prudká, touš skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Serebrjakovem.
49:52'
Nepovedenou rozehrávku finského celku vystihl ve středním pásmu Karel Kubát, bývalý obránce Litvínova poté opět poslal kotouč do bezpečí.
49:05'
Vladivostočtí opět pouze vyhodili kotouč až k brance Jokeritu a odjeli vystřídat, hráči v modrých dresech už na tvoření hry rezignovali.
48:17'
Další akci Jokeritu zastavil ofsajd, hostům už zbývá na vstřelení vyrovnávacího gólu už jen necelých dvanáct minut.
47:32'
Alexandr Mereskin byl důsledně bráněn Samim Lepistö, jeho střela od levého mantinelu tak k Zapolskimu ani nedoletěla.
46:50'
Domácí chytře vyhodili puk do bezpečí tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Niemi tak musí hrát.
45:56'
Střelu Alexe Granta si Nikita Serebrjakov bez potíží pohlídal, následovat bude komerční přestávka.
45:09'
Domácí využívají přesilovku a otáčejí skóre ve svůj prospěch! Denis Vicharev dostal od Ďjakova nabito na levý kruh, místo střely ale přihrál za branku KONSTANTINU GLAZAČEVOVI, který z otočky překvapil Zapolskiho. Asistence: Denis Vicharev a Kirill Ďjakov.
44:20'
Sakari Manninen (JOK) vyfasoval dvě minuty za hákování, Jokerit půjde do čtyř.
43:49'
V úvodu třetí třetiny jsou domácí aktivnějším týmem, nyní hráči Admiralu vybojovali další buly v útočném pásmu.
41:58'
Brankář Jokeritu byl opět v permanenci, po střele Artura Karmaškova z pravé strany ale Zapolski bez potíží přerušil hru.
41:29'
Konstantin Glazačev ujížděl sám na Zapolskiho, svou stoprocentní šanci ale nedokázal využít!
40:51'
Denis Vicharev nedosáhl na prudkou Petrovovu rozehrávku, kotouč tak skončil až na zakázaném uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 11:45.
Po druhé třetiny se jde do kabin za vyrovnaného stavu 1:1. Hokejisté finského celku hráli možná až příliš laxně a profesorsky, čehož domácí využili a postupně stupňovali svou aktivitu. Ta nakonec pramenila v zasloužené vyrovnání, dvě a půl minuty před sirénou se po přihrávce Karla Kubáta trefil Vojtěch Polák.
40:00'
39:45'
Po drobném zaváhání Kirilla Ďjakova se kotouč dostal na hůl Geoffa Platta, který ale z ostrého úhlu na Serebrjakova nevyzrál.
39:14'
Vladimir Butuzov jednoduchým nahozením ze středního pásma vybojoval buly po levé ruce Ryana Zapolskiho.
38:23'
Jesper Jensen Aabo od modré čáry nahodil puk na vladivostovkou branku, Nikita Serebrjakov ale navzdory zakrytému výhledu jistě zakročil.
37:36'
Domácí se dočkali zaslouženého vyrovnání! Obránce Karel Kubát se dostal s pukem až za branku Jokeritu, odkud nabil do předbrankovému prostoru svému krajanovi VOJTĚCHU POLÁKOVI – a ten se nezmýlil! asistence: Karel Kubát a Gleb Zajcev.
36:58'
S přibývajícími minutami se Admiral více a více dostává do hry, laxní přístup by se favorizovanému Jokeritu mohl vymstít...
36:07'
Ryan Zapolski teď chvilku vůbec nevěděl, kde je puk, nikdo v modrém dresu ho ale nedokázal dorazit za jeho záda!
35:16'
Aktivně napadající Vojtěch Polák donutil obránce Jokeritu ke ztrátě puku, domácí z této akce ale nakonec nic nevytěžili.
34:29'
Projektil Viktora Lööva od modré byl zblokován, načež se hráčům v modrých dresech podařilo vyhodit puk do bezpečí.
33:38'
Po komerční přestávce se bude hrát ve čtyřech na obou stranách: Jurij Petrov (VLD) vyfasoval dvě minuty za krosček a Nicklas Jensen (JOK) dvě minuty za nedovolené bránění.
32:49'
Rušno teď bylo i před Zapolskim, ani z tohoto závaru ale hokejisté Admiralu nic převratného nevytěžili.
31:56'
Nicklas Jensen nenápadně nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si najel Sakari Manninen, Serebrjakov ale proti jeho teči stačil včas zareagovat.
31:03'
Karl Stollery zkušeně setřásl napadajícího Vojtěcha Poláka, o pár sekund později sudí kvůli ofsajdu přerušili hru a následovat bude komerční přestávka.
30:07'
Už velmi dlouho se hraje bez přerušení, Alex Grant teď vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče.
29:35'
Sakari Manninen zavezl kotouč zpět do útočné třetiny, načež se ke střele od modré dostal Oliver Lauridsen, dánský reprezentant ale nemířil přesně.
28:56'
Po delší době bylo rušno i před Ryanem Zapolskim, domácí ale z tohoto závaru nedokázali vytěžit žádnou střelu.
28:11'
Steve Moses se málem dostal ke střele ze skvělé pozice, v předbrankovém prostoru ale nedokázal dostat skákavý puk pod kontrolu.
27:19'
Z toho nakonec pramenila střele Alexe Granta od levého hrazení, zkušený zadák si ale na Serebrjakova nepřišel.
26:32'
Denis Vicharev přišel o puk ve středním pásmu, Jokerit tak může založit další protiútok.
25:38'
Nicklas Jensen uklidnil hru zadovkou na Tommiho Kivistö, hokejisté Jokeritu se nikam neženou a spíše se soustředí na bránění svého náskoku.
24:45'
Vladimir Butuzov si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od Kozlovského, hosté nyní mají spoustu času na založení protiútoku.
23:53'
Platt našel v předbrankovém prostoru Nicklase Jensena, ten si ale na připraveného Serebrjakova nepřišel!
23:07'
Na začátku druhé třetiny se s tresty roztrhl pytel, dvě minuty za hrubost teď dostal Jesse Joensuu (JOK).
22:26'
Alexandr Ugolnikov už je zpět na ledě a hráči v modrých dresech opět dostali kotouč do bezpečí.
21:53'
Bránící trojice Vladivostoku dokázala vyhodit puk do bezpečí, hosté tak musejí vyklidit útočné pásmo.
21:02'
Nyní si dokonce Jokerit zahraje přesilovku. A dlouhou: Miščenko (VLD) dostal čtyři minuty za vysokou hůl.
20:10'
Alexandr Ugolnikov (VLD) půjde pykat na dvě minuty za hákování, přesilovka Admiralu je u konce.
20:01'
Favorizovaný Jokerit se ujal vedení už po třech a půl minutách hry, kdy se trefil Nicklas Jensen. Následně tempo hry viditelně upadlo, hosté si bez větších problémů hlídali svůj těsný náskok a Ryan Zapolski byl téměř bez práce. Zvedne se Admiral ve druhé třetině? To začneme zjišťovat v 10:53.
20:00'
19:54'
Kubát ještě nabil na modrou Stěpanu Zacharčukovi, jeho ránu z první si ale Zapolski pohlídal.
19:25'
Konstantin Glazačev a Denis Vicharev si nerozuměli při přechodu do útočné třetiny a byl jim odpískán ofsajd.
18:43'
Helsinští hráli chvilku v šesti, trest půjde za hráčskou lavici odpykat Jesse Joensuu (JOK).
18:18'
Alexander Konnov byl po nepřesné rozehrávce Admiralu u vyhozeného kotouče jako první, zakázané uvolnění se nepíská.
17:35'
Domácím se v posledních minutách nedaří ani rozehrát, Stěpan Zacharčuk teď opět jen naslepo vyhodil puk směrem k Zapolskimu.
16:46'
Nicklas Jensen ujel po pravém křídle a prokousal se až do předbrankového prostoru, zakončit se mu ale z krkolomné pozice nepodařilo.
16:07'
Pekka Jormakka nedosáhl na prudkou Jensenovu rozehrávku, hráči v modrých dresech ale kotouč následně jen vyhodili a odjeli vystřídat.
15:16'
Vladimir Butuzov si nevšiml, že byl v ofsajdu a pokračoval ve hře, sudí tak museli vykázat hru do středního pásma.
14:41'
Talentovaný Kristian Vesalainen nabil na modrou Jormakkovi, jeho střela ale byla sražena mimo Serebrjakovův dosah.
13:46'
Nikita Feoktistov se vydal kupředu po levém křídle, jeho následné bekhendové nahození si však Zapolski pohlídal a Alexandr Strelcov už se k dorážce nedostal.
12:48'
Zkušený Antti Pihlström si z pravého kruhu na Serebrjakova nepřišel, puk je v ochranné síti a před námi je komerční brejk.
12:01'
Hra pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách, po nepřesné rozehrávce Kozlovského je puk nyní na hostujících hokejkách.
11:23'
Nejproduktivnější hráč Jokeritu Brian O'Neill (JOK) vyfasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
10:18'
V posledních minutách se na ledě nic převratného neděje, oběma týmům teď vázne rozehrávka.
09:25'
Nicklas Jensen to zkusil z levé strany, Nikita Serebrjakov si ale povyjel a jeho střelu bez potíží vyrazil.
08:31'
Ryan Zapolski pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Vojtěchem Polákem, následovat bude komerční přestávka.
08:03'
Dánský reprezentant ale poslal kotouč na icing – vyhozený puk dojel jako první Karel Kubát.
07:34'
Zakázané uvolnění se Vladivostockým opět nepíská, Jesper Jensen Aabo musí pokračovat ve hře.
06:40'
Díry v obraně Admiralu teď mohli potrestat Geoff Platt a John Norman, první ale mířil nepřesně a druhý do Serebrjakovovy vyrážečky.
05:48'
Po Ugolnikovově ráně od modré vznikl před Zapolskim nepřehledný závar, nikdo v modrém dresu se ale k dorážce nedostal!
04:55'
Nikita Feoktistov se pokusil nabít na modrou čáru Zacharčukovi, ten si ale skákavý kotouč nedokázal zpracovat.
04:12'
Domácí jen vyhodili puk do útočné třetiny tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Tommi Kivistö už bleskurychle zakládá další akci Jokeritu.
03:24'
Jokerit právě vstřelil branku!
Hosté se už ve čtvrté minutě utkání dostávají do vedení. Oliver Lauridsen vypálil od modré a NICKLAS JENSEN z předbrankového prostoru dorazil puk za záda Nikity Serebrjakova! Asistence: Oliver Lauridsen a Karl Stollery.
02:42'
Po Plattově teči černá pryž vyletěla ze hřiště, následovat bude vhazování ve středovém kruhu.
01:53'
Aktivně napadající Sergej Koňkov hostům pořádně znepříjemnil rozehrávku, zadáci Jokeritu ale nakonec přeci jen dokázali dostat puk z vlastního pásma.
01:04'
Jormakka uklidnil hru zadovkou na Viktora Lööva, který má nyní za vlastní brankou spoustu času na rozehrávku.
00:01'

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – S. Zacharčuk, Ugolnikov, Kozlovskij, Miščenko, Ďjakov, Karmaškov, Kubát, Tatalin – A. Strelcov, V. Strelcov, Feoktistov – Vicharev, J. Petrov, V. Butuzov – Konnov, Glazačev, Mereskin – V. Polák, Koňkov, Zajcev.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Lepistö, Kivistö, A. Grant, Stollery, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Lööv – O'Neill, Joensuu, Norman – Manninen, Moses, Nicklas Jensen – Vesalainen, Jormakka, Regin – Niemi, Platt, Pihlström.

Rozhodčí: Naumov, Bělov – Palej, Viljugin.
JOKERIT HELSINKY

Helsinští hokejisté jsou na tom o poznání lépe a pomalu už se připravují na boje o Gagarinův pohár. Jokerit je v tabulce Západní konference na třetí příčce. Před odletem na probíhající trip sice finský celek prohrál s Petrohradem a Dynamem Moskva, v neděli ovšem zvítězil 5:3 na ledě čínského Kunlunu.