KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Magnitogorsk - 24. prosince 2019   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
31:50' Grigorenko (Kaprizov) • 39:55' Šalunov (Okulov) • 48:46' Grigorenko (Nestěrov, Kaprizov)
3:2
(0:1, 2:1, 1:0)
Magnitogorsk
09:56' Mozjakin  (Antipin, J. Jakovlev) • 32:24' A. Nestrašil  (Mozjakin)
CSKA Moskva
Akuzovskij, Gofman – Zacharov, Ponamarenko
CSKA Arena, Moskva
7 731 diváků
Děmčenko (57.–58. Košečkin) – Antipin, Běreglazov, J. Jakovlev, Vereščagin, Dronov, Pivcakin, Matuškin – Mozjakin, A. Nestrašil, Filippi – Kozun, O'Dell, Rasmussen – N. Kuljomin, Loktionov, Potěchin – Rožkov, Několenko, Ljubimov – Timkin.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (MOS) 0+0, 3 střely na branku, 2 trestné minuty, 1 hit, čas na ledě – 13:49.

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě – 17:52.

Andrej Nestrašil (MET) 1+0, 1 střela na branku, čas na ledě – 16:58.

Hity:6 – 10
Je konec! Domácí celek nakonec bere z tohoto zápasu dva body za výhru v základní hrací době! O všem nakonec rozhodla využitá přesilová hra na straně Moskvy ve třetí periodě. Michail Grigorenko dostal nabito na vrcholek kruhu a jeho bomba z první vymetla pavouky v síti. Magnitogorsk se sice snažil, ale do větší šance se už nedostal. Zkusil to i bez gólmana, jenže CSKA už si výhru vzít nenechalo.
59:56'
Oddechový čas pro hosty.
59:42'
Jeden z hráčů Metallurgu to nakonec vzal na sebe, ale branku netrefil. Následně se navíc kotouč vykutálel do středního pásma a s hosty to nevypadá dobře.
59:08'
Michail Grigorenko byl nejspíše tím, kdo se hnal do útočného pásma, ale bekhendová střela tohoto hráče byla zastavena obráncem hostujícího celku.
58:45'
Magnitogrosk jde po přesilové hře do risku a hraje se šesti bruslaři v poli!
58:38'
Maxim Šalunov je na hřišti!
58:08'
Až nyní se dostali hostující hokejisté do kombinace v útočném pásmu. Poté však stačila jedna nepřesná střela a puk se vykutálel až do středního pásma.
57:34'
Maxim Mamin se dokonce hnal dopředu a povedlo se mu zakončit. Jeho zakončení bekhendem ale nemělo dostatečnou razanci.
57:01'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Košečkin, přichází Vasilij Děmčenko.
56:55'
Je otázkou, z jakého důvodu v tento moment střídal Děmčenko. Každopádně Magnitogorsku se znovu přesilová hra dvakrát nedaří.
56:38'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Vasilij Děmčenko, přichází Vasilij Košečkin.
56:38'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Grigorenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
56:24'
Linden Vey se z ničeho nic objevil za brankou, kde se snažil zachytit puk letící po mantinelu. To se mu ale nepovedlo, a tak se ženou dopředu hosté.
55:58'
Ivan Vereščagin se hnal okolo mantinelu do útočného pásma, ale přerušil ho hvizd rozhodčího. Kotouč se totiž dostal až na střídačku domácího celku.
55:38'
Moskva už ale není tolik aktivní směrem dopředu a chce se soustředit spíše na bránění. Zatím jí to však nedělá problém a brání se bez větších problémů.
55:00'
Do konce zápasu nám jinak chybí přesně pět minut. Magnitogorsk nadále prohrává o jednu branku, navíc se mu nedaří vypracovat tlak v útočném pásmu.
54:37'
Anton Slepyšev ve velmi dobré šanci, ale nedal! Předvedl perfektní stahovačku, díky které měl před sebou jen gólmana. Přesto hokejka obránce srazila puk do ochranné sítě!
54:08'
Střely na branku: 23 – 20
53:42'
Roman Ljubimov byl nejspíše tím, kdo si najížděl na útočnou modrou, kam dostával přihrávku. Dobře si však počínal obránce domácího celku, jenž puk zastavil.
53:06'
Vasilij Děmčenko musel být znovu v akci! Tentokrát mu však stačilo přikrýt kotouč pod lapačkou a nechat přerušit hru. Následuje komerční přestávka.
52:54'
Hostující brankáře už nyní měl svou pozici, což bylo pro něj a jeho tým jedině dobře. Střelu od modré tak vyrazil vyrážečkou do rohu kluziště.
52:31'
Linden Vey zachytil puk za brankou a škoda, že nezkoušel někoho rovnou najít před brankou. Vasilij Děmčenko byl totiž naprosto mimo svou pozici.
51:55'
CSKA tak přečkalo své druhé oslabení v tomto zápase a má lepší speciální formace než soupeř. Přesto nejspíše uvidíme drama až do samotného konce.
51:34'
50:52'
No, vypadá to, že hostující hokejisté si tuto početní výhodu za rámeček nedají. Nevyslali ani jednu střelu a spíše jezdí pro puky ke svému gólmanovi.
50:10'
Hostující hráči mají k dispozici už druhou přesilovou hru, ale domácí se zatím brání naprosto v pohodě. Magnitka se nemůže usadit v útočné třetině.
49:34'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
48:46'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí hokejisté využívají početní výhodu a dostávají se poprvé v tomto zápase do vedení! MICHAIL GRIGORENKO dostal nabito na vrcholek kruhu a jeho dělová rána skončila v síti, pro tohoto útočníka je to druhá branka v zápase! Asistence: Nikita Nestěrov a Kirill Kaprizov.
48:17'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Kuljomin – 2 min., podrážení).
48:00'
Bogdan Potěchin patří k těm aktivnějším hokejistům na hostující straně. Ilja Sorokin na jeho pokus viděl a stihl puk schovat pod lapačkou před nějakou dorážkou.
47:42'
Sergej Mozjakin se hnal dopředu a chtěl přenechat puk Nestrašilovi. Ten byl ale těsně bráněn, a tak neměl šanci se ke kotouči dostat jako první.
47:18'
Tak se do útoku dostal Magnitogorsk. Ilja Sorokin předvedl důležitý zákrok, když mu puk nevypadl a nikdo ze soupeřů nemohl dorážet do sítě.
46:51'
Stejný hráč si vybojoval puk v obranném pásmu, ale poslal ho jen tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a jeho spoluhráči mohli vystřídat.
46:08'
Konstantin Okulov se hnal až před gólmana, ale druhý kanadský bod v tomto zápase zatím nezíská! Vasilij Děmčenko předvedl totiž zákrok betonem.
45:48'
Nikolaj Kuljomin si dojel puk u mantinelu a rovnou z první ho posílal před branku. Ilja Sorokin však mohl být v klidu, jelikož puk šel jen do rohu kluziště.
45:23'
Hostující brankář raději podržel nahození z velké vzdálenosti. Michail Grigorenko se k němu blížil rychle, čehož si Vasilij Děmčenko všiml.
44:57'
Mario Kempe je hodně aktivním hráčem, ale nejspíše mu není přáno. Vyslal dobou střelu zápěstím, ovšem Vasilij Děmčenko ji našel ve své lapačce.
44:20'
Mat Robinson chtěl poslat kotouč do ohně, jelikož před Děmčenkem bylo hned několik hráčů. Jeho nahození však byl ztečované jen do rohu kluziště.
44:06'
Domácí gólman má za sebou další zákrok, tentokrát nevyslal vůbec špatnou střelu Bogdan Potěchin. Sorokin má však kotouč v lapačce.
43:35'
Ilja Sorokin se nejlépe zorientoval, a tak je hra znovu přerušena. Domácí gólman si našel kotouč pod hráči a schoval ho pod lapačku.
43:18'
A Jiří Sekáč se nejprve snažil tečovat nahození od modré, načež měl k dispozici ještě dvě dorážky. Brankář hostí ovšem kotouč udržel ve výstroji.
42:57'
Viktor Antipin vyslal dopředu svého spoluhráče, jenže Metallurg následně předvedl jen nepřesnou rozehrávku. Proto se dopředu mohou vydat domácí.
42:18'
Domácí to zkusili ranou od modré, ovšem Vasilij Děmčenko nemusel zasahovat. Ránu totiž zastavil první hráč hostujícího celku.
41:42'
Jenže nakonec se z ní sama vyhnala. Moskva však pokračuje ve velmi aktivní hře a Magnitogorsk se hlavně brání. To by mohla být cesta do pekel.
41:16'
Anton Slepyšev předvedl rychlé bruslení, a tak se jen díky němu nepískalo zakázané uvolnění. Moskva se tak snaží kombinovat v útočné třetině.
40:46'
Michail Naumenkov byl u puku ve svém obranném pásmu jako první, a tak rovnou našel pasem spoluhráče. Zatím to však v přechodové fázi trochu vázne.
40:15'
To je snad nejrychlejší přerušení v celém zápasu, jelikož se hrálo jen patnáct sekund. Další buly tak bude v útočném pásmu domácího celku.

Hity:3 – 8
Již jsou za námi dvě třtiny dnešního utkání a právě druhá perioda už přinesla velmi dobrou podívanou, ve které měla jasně navrch Moskva. Ta tedy zaslouženě srovnala stav dnešního zápasu, když se ranou na zadní tyč prosadil Michail Grigorenko. Jenže tento stav trval jen půl minuty. Následně Sergej Mozjakin obral soupeře o puk v jeho obranném pásmu a Andrej Nestrašil vyslal krásnou střelu přesně do růžku sítě. Avšak pět vteřin před koncem druhé části přišlo další srovnání. Přečíslení dva na jednoho využil Maxim Šalunov.

Další třetina začne přibližně v 19:05.
40:00'
39:55'
Jenže pět vteřin před koncem této tetiny je stejně srovnáno! MAXIM ŠALUNOV si vlastně celou akci začal. Našel totiž skvělým pasem spoluhráče a dojel si až do úročného pásma. Tam vzniklo přečíslení a právě Šalunov se trefil mezi betony gólmana. Asistence: Konstantin Okulov.
38:54'
Domácí mohli znovu srovnat, ale znovu se to nepovedlo! Domácí hráč se totiž dostal k dorážce, kterou mířil do prázdné branky, jenže přestřelil!
38:08'
Andrej Nestrašil je dnes hodně aktivním hráčem, což ostatně ukazuje i jeho vstřelená branka. Nyní však kotouč v útočné třetině nezískal a musí se vracet.
37:36'
Vasilij Děmčenko neměl puk pod kontrolou a jeden z domácích se ho snažil dostat až za brankovou čáru, jenže to se mu nakonec nepovedlo.
36:58'
Sergej Tolčinskij se snaží něco vymyslet, ale držel kotouč spíše ve svém obranném pásmu. Přesto nyní už domácí kombinují v tom útočném.
36:00'
Do konce třetiny nám hchybí poslední čtyři minuty a před námi je další komerční přestávka. Na tu se čekalo opravdu dlouho v této periodě.
34:57'
Ilja Sorokin ovšem vůbec nemusel zasahovat. Metallurg to totiž trochu překombinoval, a tak jsou u touše zase domácí hokejisté, kteří něco vymýšlí.
34:23'
I tato třetina se však hraje v dobrém tempu, kdy se jen minimálně přerušuje, což rozhodně prospívá hře. Nyní jsou u kotouč hostující hokejisté a ženou se vpřed.
33:48'
Nyní se hraje ze strany na stranu a Grigorij Dronov na sebe upozornil. Předvedl parádní hit na středu hřiště, díky čemuž obral soupeře o kotouč.
33:09'
Tak to byly hodně zajímavé momenty, které nám ukázaly poslední okamžiky. Moskva sice srovnala, ale už zase musí dotahovat brankovou ztrátu.
32:24'
Metallurg právě vstřelil branku!
Jenže po chybě domácích se hostí znovu dostávají do vedení! Sergej Mozjakin získal kotouč v útočném pásmu a poslal ho na ANDREJE NESTRAŠILA. Ten si na středu hřiště srovnal kotouč a poslal ho přesně do rohu branky. Asistence: Sergej Mozjakin.
31:50'
Jenže nyní už je srovnáno, což je pro Moskvu zcela zasloužená branka! Kirill Kaprizov se dostal až před gólmana, ale jeho střelu zastavil obránce. K puku se však nejrychleji dostal MICHAIL GRIGORENKO, jehož střela zápěstím skončila v síti. Asistence: Kirill Kaprizov.
30:50'
A stejný hráč to nyní udělal dobře i v obranném pásmu. Zastavil nepřesný pas soupeře, zamíchal s pukem a jeho za branku. Následně oba týmy vystřídaly.
30:20'
Brandon Kozun vybojoval puk u mantinelu, načež se hnal ještě ke střele. Těsně před ním ale zapracovala obrana domácích, která puk zastavila.
29:48'
Vasilij Děmčenko si poradil se závarem před svou brankou a má kotouč v lapačce. Následuje tak další vhazování po jeho pravé ruce.
29:19'
Magnitogorsk se sice v této třetině hlavně brání a Ilja Sorokin nemusel řešit téměř nic. Přesto měli Moskvané jen jednu lepší příležitost na srovnání stavu.
28:40'
Mat Robinson si objel branku a dostal se až do střelecké pozice. Zkusil to poté střelou na zadní tyč, ovšem jeho pokus mu vůbec nesedl a skončil mimo.
27:41'
Hned trojice hráčů Magnitogorsku se vydala napadat do útočné třetiny. Puk sice nezískala, ale donutila obránce domácího celku puk jen odpálit.
27:12'
Maxim Mamin táhl přečíslení dva na jednoho a chtěl zakončit sám. Navedl si proto puk do lepší pozice, ale Vasilij Děmčenko jeho bekhend bez potíží zastavil.
26:36'
A zase vidíme nepříliš záživnou pasáž hry. Hraje se hlavně ve středním pásmu a oba týmy dělají zbytečné chyby, které jim končí veškeré kombinace.
25:56'
Andrej Nestrašil si jako první dojel puk ve svém obranném pásmu a mohl něco vymyslet. Spoluhráč se už rovnal ke střele, ale byla mu nadzvednuta hůl.
25:18'
Ilja Sorokin se bude muset mít nejspíše na pozoru, a to po delší době. Jeho spoluhráčům totiž ani trochu nevyšel přechod do útoku, a tak je z toho jen icing.
25:01'
Je za námi pět minut v rámci druhé periody a skóre se nadále nemění. Vlastně se dá říct, že je to takové typické utkání KHL, tedy s minimem branek.
24:26'
Sergej Mozjakin se snažil probít do útočného pásma po delší době, ale dostal se jen na modrou. Tam přišel osobní souboj a ztráta kotouče.
23:51'
Mario Kempe dostal přihrávku ze středu hřiště, ale nedostal jí rovnou na střelu. Tak se s pukem otočil a poslal ho raději dále na útočnou modrou.
23:23'
Vasilij Děmčenko má za sebou další zákrok. Tentokrát však na střelu dobře viděl a vykopl ji betonem do rohu kluziště. Hosté se však stále brání.
22:54'
Moskva přece jen vstoupila do této třetiny podstatně aktivněji než do té první. Magnitogorsk se jen brání, tak snad brzy uvidíme nějakou tu branku.
22:19'
Jiří Sekáč mohl srovnat stav zápasu, ale znovu se tak neděje! Hned dvakrát se český útočník snažil dorážet u tyčky, ale beton Děmčenka se ani nepohnul.
21:52'
Hostům se nyní nepovedla rozehrávka, a tak se budou muset mít znovu na pozoru. Přišlo totiž na řadu zakázané uvolnění a buly po levici Děmčenka.
21:08'
Sergej Tolčinskij ve velké šanci! Vasilij Děmčenko byl mimo branky, tak si domácí útočník objel branku! Chtěl to poslat k tyčce, ale hokejka obránce poslala puk na beton brankáře!
20:55'
Jiří Sekáč je na ledě!
20:32'
Hostujícímu týmu pokračuje přesilová hra, ovšem začátek v této periodě se mu nepovedlo. Moskva už dvakrát vyhodila přes všechny čáry a ubrání se.
20:01'
Statistiky po první části:

Střely na branku: 4 – 11
Vhazování: 7 – 2
Zblokované střely: 5 – 6
Hity: 1 – 2
Máme za sebou první třetinu, po které vedou v Moskvě hostující hokejisté. Parádní přihrávku od modré totiž vymyslel Viktor Antipin a Sergej Mozjakin povedenou tečí poslal kotouč do sítě. Jinak se však nehrál zrovna povedený a hlavně pohledný hokej, snad se to v další periodě změní a uvidíme více gólů.

Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00'
19:43'
Viktor Antipin vyslal dobré nahozená od modré, když toho Ilja Sorokin moc neviděl. Ten si přesto místečko našel a kotouč chytil do své lapačky.
19:13'
Hostující hokejisté se nemohou za žádnou cenu udržet v útočném pásmu. Moskva zatím vyhazuje jeden kotouč za druhým, a to bez větších problémů.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:55'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jiří Sekáč – 2 min., podrážení).
18:25'
Nikita Nestěrov se pustil do rozehrávky další útočné akce. Konstantin Okulov měl dobrou šanci, ale Vasilij Děmčenko stihl sklapnout betony včas.
17:44'
Moskvané jsou sice v útočném pásmu, ale většinu času museli o kotouč bojovat a nebyli úspěšní. Vypadá to, že hosté po první třetině o gól povedou.
17:08'
Ilja Sorokin měl nyní jednoduchou pozici, když na střelu od mantinelu dobře viděl. Poté raději schoval kotouč do lapačky a nechal přerušit hru.
16:18'
V této třetině se téměř nepřerušuje, a tak nám do jejího konce chybí už jen necelé čtyři minuty. Domácí prohrávají o branku, ale směrem dopředu jsou aktivní.
15:25'
Velká šance domácího na srovnání! Nikita Nestěrov zachytil nepřesnou přihrávku a uvolnil spoluhráče na straně. Ten to chtěl ještě vyšperkovat pasem před branku, ale puk se ocitl mimo tři tyče!
14:47'
Jenže ti se dopředou v posledních minutách vůbec neženou, což by je mohlo mrzet. Nyní totiž vznikla nepřehledná situace před brankou, ale bez gólu.
14:14'
Maxim Šalunov se protáhl okolo mantinelu, načež musel předvést další souboj v útočném pásmu. S přesilou si však neporadil, a tak mají puk zase hosté.
13:30'
Linden Vey to zkusil z vrcholku kruhu, když se ještě o kousek kotouč posunul. Nakonec ale jeho střela byla sražena hokejkou bránícího hráče do rohu.
12:50'
Anton Slepyšev byl tvrdě naražen na mantinel, což zapříčinilo jeho nepřesnou přihrávku na modrou. Moskva je ale v útočné fázi nyní o něco aktivnější.
12:13'
Domácí se dostali k další střele, ale gólman hostí ji znovu v klidu chytá. Před námi tak bude vhazování, ale ještě předtím si střihneme komerční přestávku.
11:55'
Roman Ljubimov to zkusil bekhendem, ovšem banku soupeře vysoko přestřelil. Na druhé straně si tak musel připsat zákrok i Vasilij Děmčenko.
11:21'
Nyní se na několik okamžiků dostala do tlaku v útočné třetině, ale nebylo to vůbec nic platné. Na druhé straně však útok také skončil dříve, než vlastně začal.
10:53'
Andrej Nestrašil napadal aktivně v útočném pásmu, ale domácí obránce stihl ještě poslat puk po mantinelu. Moskva bude muset přidat v tomto utkání.
09:56'
Hosté se v poslední sekundě při hře čtyři na čtyři dostávají do vedení! Viktor Antipin totiž skvělým pasem od modré našel před brankou najíždějícího SERGEJE MOZJAKINA, kterém jen stačilo nastavit hůl a mohl jít slavit. Asistence: Viktor Antipin a Jegor Jakovlev.
09:23'
Michail Naumenkov se ocitl až za brankou a snažil se dojet odražený kotouč od betonu brankáře. Hostující obránce si však s těžkou situací dokázal poradit.
08:54'
Hra ve čtyřech nám toho zatím moc nenabídla. Oba gólmani si sice museli připsat zákroky, ovšem ty nebyly nijak složité. Na první branku tedy stále čekáme.
07:57'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
07:57'
I když ne na dlouho. Roman Ljubimov se na druhé straně dostal až před gólmana, ovšem Ilja Sorokin stihl sklapnout své betony včas a udržel puk ve výstroji.
07:11'
Michail Grigorenko chtěl poslat do úniku svého spoluhráče, ovšem jeho přihrávka byla zpomalena. Přesto se domácí hokejisté udrželi na kotouči.
06:29'
Zatím rozhodně nevidíme nějakou zajímavou podívanou a diváci v CSKA aréně se zatím moc nebaví. Neviděli jsme ještě ani jednu větší šanci.
05:54'
Metallurg se dostal po delší době s kotoučem do útočného pásma, ovšem dlouho se tam nezdržel. Na druhé straně přišlo přečíslení, ale dobře zasáhl obránce.
05:19'
Mat Robinson to zkoušel dlouhou přihrávkou na útočnou modrou, ovšem jeho spoluhráč na kotouč nedosáhl. Tak jen protečoval puk do útočného pásma.
04:36'
V tomto záapse jsme ještě neviděli ani jedno přerušení. Nedá se říct, že by nějaký tým byl lepší, ovšem domácí celek už přece jen zapsal pár střel na branku.
04:08'
Andrej Světlakov mohl dostat svůj tým možná i do vedení! Dostal se ke střele přes obránce, ovšem ten ji stačil srazit svou hokejkou mimo tři tyče.
03:39'
Moskvané se ještě snažili napadat v útočném pásmu, ale ke kotouči se nedostali. zatím vidíme hodně nepřesných přihrávek na obou stranách.
02:50'
Domácí hráč si právě sám vypracoval velmi zajímavou šanci! Dostal se až ke střele ze strany, ovšem Vasilij Děmčenko stihl zasáhnout svým levým betonem.
02:06'
Roman Ljubimov napadal soupeře ve svém útočném pásmu, jenže dvojice obránců si s tím poradila. Přesto nakonec musel Ilja Sorokin zasahovat proti střele.
01:31'
Andrej Světlakov se pro změnu snažil dostat do útočné třetiny, ale taktéž nebyl úspěšný. Magnitogorsk si asi bude hlídat především obrannou modrou.
01:00'
Maxim Šalunov se hnal dopředu, ale s kotoučem se dostal jen na útočnou modrou. Tam mu totiž stopku vystavil Jegor Jakovlev, jenž puk také získal.
00:10'
A dnešní utkání nakonec s několikaminutovým zpožděním začalo! Domácí Moskva nastupuje v červených dresech, zatímco Magnitogorsk v bílém.
00:01'

CSKA Moskva: I. Sorokin (Treťjak) – Kiselevič, Nestěrov, Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson, Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Tělegin, Slepyšev, Světlakov – Tolčinskij, M. Kempe, Mamin.

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Košečkin) – Antipin, Běreglazov, J. Jakovlev, Vereščagin, Dronov, Pivcakin, Matuškin – Mozjakin, A. Nestrašil, Filippi – Kozun, O'Dell, Rasmussen – N. Kuljomin, Loktionov, Potěchin – Rožkov, Několenko, Ljubimov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Gofman – Zacharov, Ponamarenko.

Jiří Sekáč (MOS) – 33 zápasů, 9+10

Tomáš Filippi (MET) – 1 zápas, 0+0
Andrej Nestrašil (MET) 26 zápasů, 3+8
Poslední vzájemný zápas:

Magnitogorsk – Moskva 1:3

Branky a nahrávky: 57. N. Kuljomin (O'Dell, A. Nestrašil) – 5. Kaprizov (Slepyšev, Vey), 18. Grigorenko, 31. P. Karnauchov (Al. Popov).

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Nosov) – Antipin (A), Běreglazov, J. Jakovlev (A), J. Birjukov, Matuškin, Dronov, Babincev – Mozjakin (C), A. Nestrašil, O'Dell – Potěchin, Rasmussen, Dorofejev – Paršin, Loktionov, N. Kuljomin – Ljubimov, Galuzin, Timkin – Korobkin.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Blažijevskij, Kiselevič, Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson (A), A. Romanov – Kaprizov, Vey, Grigorenko – Sekáč, Šalunov, Okulov – Slepyšev, Andronov (C), Kalinin – Al. Popov (A), Světlakov, P. Karnauchov.
Metallurg Magnitogorsk

To na druhé straně to vypadá, že Magnitogorsk bude mít velké starosti, aby se vůbec dostal do bojí o Gagarinův pohár. Po čtyřiceti zápasech má totiž na svém kontě čtyřicet bodů a patří mu až devátá pozice v rámci Východní konference. K tomu má o dva zápasy odehráno více než týmy před ním. Magnitogorsk patří k těm týmům, které nestřílí tolik branek, v současnosti je totiž na devadesáti gólech. Přesto z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Přehrál totiž Ufu, Rigu a Nižněkamsk. Naopak padl s Petrohradem a Čeljabinskem.

Nejproduktivnější hráči:
Dennis Rasmussen – 26 bodů (8+18)
Sergej Mozjakin – 21 bodů (8+13)
Brandon Kozun – 16 bodů (6+10)
CSKA Moskva

Moskva patří k největším favoritům soutěže, což ostatně potvrzuje i v letošní sezóně KHL. Po třiceti osmi zápasech má na svém kontě padesát sedm bodů a v současné době vede tabulku Západní konference a patří mu druhá pozice v rámci celé ligy. CSKA je třetím nejlépe skórujícím celkem, když nasázel svým soupeřům 114 branek. Lépe je na tom jen Petrohrad a Nižnij Novgorod. V posledních pěti zápasech brala Moskva plný počet bodů. Postupně porazila Dynamo Moskva, Dinamo Minsk, Dinamo Rigu, Petrohrad a Viťaz.