KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Ufa - 14. listopadu 2019   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
09:53' Světlakov (Tolčinskij, Slepyšev) • 12:41' Světlakov (M. Robinson, Kaprizov)
2:5
(2:2, 0:0, 0:2)
Ufa
Ufa
09:28' Larsen  (Omark, Hartikainen) • 15:31' Koledov  (Sošnikov) • 46:19' Pašnin  (Kadějkin) • 48:31' M. Majorov  (Kadějkin, Kugryšev) • 59:59' Kugryšev  (Pašnin, V. Žarkov)
CSKA Moskva
Viktor Gašilov, Denis Bonda – Dmitrij Goljak, Jevgenij Strelcov
CSKA Arena, Moskva
Ufa

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Jiří Sekáč (MOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:06
Je konec. CSKA Moskva prohrála třetí zápas v řadě, tentokrát nestačila na domácím ledě na Salavat Julajev Ufa, se kterou prohrála 2:5.
Druhá dvacetiminutovka nám žádnou branku nenabídla. Ufa ale byla o něco lepším týmem a přestřílela Mosvku 7:6.
Ve 43. minutě šli domácí do vedení, ale gól Tolčinského nakonec nebyl uznaný. Ve 47. minutě se navíc prosadila Ufa a šla tak do vedení po brance Pašnina. O dvě minuty později to bylo už 4:2 pro hosty, tentokrát se trefil Majorov. A nakonec vteřinu před koncem potvrdil jasnou výhru hostů Kugryšev.
59:59'
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté vteřinu před koncem utkání dávají ještě jednu branku a na ledě Moskvy tak vítězí jasně 5:2. DMITRIJ KUGRYŠEV si ovšem dal na čas se vstřelením puku do prázdné brány a málem to o desítky vteřin nestihl. Asistence: Michail Pašnin a Vladimir Žarkov.
59:42'
Hostující hráč vypálil puk z hrací plochy, ale ten ještě líznul mantinel a nebude se tak vylučovat.
59:31'
Nikita Sošnikov vypálil ze svého pásma přes celé kluziště, ale těsně minul opuštěnou branku!
59:19'
CSKA to zkouší v šesti bez brankáře!
59:03'
Nyní se hra přerušila, protože se CSKA dopustila ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.
58:39'
Hosté momentálně dokonce drží kotouč v útočné třetině a drží čas.
58:12'
Ufa stále brání naprosto skvěle a Moskva ani nyní nemůže nic velkého vymyslet.
57:38'
Hra se nyní navíc přerušila, protože domácí hráč zahrál rukou.
56:12'
Ne, CSKA to prostě ve třetí třetině nejde a bohužel pro ní nejde naproti ani štěstíčko.
55:45'
Hosté soupeře nepouštějí ke své brance a Moskva tak má velkou práci se vůbec dostat do útočného pásma.
54:49'
Nepřesná přihrávka domácích jen potvrzuje mizérii CSKA, která tak prohrává třetí zápas v řadě. Naposled se jí to stalo v roce 2016!
54:19'
Domácí mužstvo se snaží něco vymyslet, ale Ufa hraje velice dobře ve třetí třetině a myslím, že o vítězi je rozhodnuto.
53:22'
Kotouč zavítal mimo hrací plochu a bude následovat buly v pásmu CSKA.
53:00'
Hra je sedm minut před koncem základní hrací doby přerušená a následuje komerční přestávka.
51:45'
Hosté momentálně dominují na ledové ploše a CSKA se nemůže dostat do žádné šance.
50:48'
Ufa se už opět dostala k brance domácího celku, ale obrana Moskvy se tentokrát dokázal ubránit.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Ufa vede v Moskvě 4:2.
49:06'
Ve třetí dvacetiminutovce tak jde zatím vše proti CSKA Moskva a nevypadá to, že by se karma měla obrátit na druhou stranu.
48:31'
Hosté jdou už do dvoubrankového vedení a tohle je pro CSKA velký problém! MAXIM MAJOROV byl na hranici brankoviště, kde se nakonec dokázal otočit a bekhendem zakončil za záda Sorokina, jenž momentálně není úplně ve své kůži. Asistence: Alexandr Kadějkin a Dmitrij Kugryšev.
47:50'
Marčenko se pokoušel srovnat stav utkání střelou z pravé strany, ale Metsola byl připraven.
47:06'
Pokus domácího hráče z modré čáry skončil jen vedle hostující svatyně.
Branka Salavatu Ufy platí a hostující celek tak jde do vedení 3:2! Obrovsky kruté pro CSKA, které už vedlo 3:2, ale branka jí nebyla uznána, posléze přišlo vyloučení a nyní nakonec gól soupeře.
Domácí trenér si ovšem ještě bere coach challenge, protože se mu nezdál následný pád Pašnina do brankáře Sorokina.
46:19'
Tak tohle je obrovsky kruté pro domácí celek, jelikož Ufa jde do vedení 3:2! MICHAIL PAŠNIN se skvěle uvolnil na pravé straně a posléze zakončil mezi betony Sorokina, který také nevěděl kde se nachází kotouč a ten pomalu doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Alexandr Kadějkin.
45:30'
Puk se zamotal u modré čáry a nakonec je z toho tak ofsajd CSKA.
45:16'
44:45'
Ufa se sice dostala k několika střelám, ale nakonec ani jedna neskončila za zády Sorokina.
44:06'
CSKA si nyní prochází těžkým obdobím jelikož Moskvě byl odvolán gól a nyní navíc hraje v oslabení.
43:16'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., podrážení).
43:00'
Po dlouhé debatě je nakonec branka domácího celku odvolána! Juha Metsola si nedokázal poradit se střelou domácího hráče, protože mu vypadl kotouč a nevěděl kde se nachází, následně chtěl zakončit Světlakov, ale napálil jen beton Metsoly, ovšem posléze už dokázal vstřelit gól do prázdné branky Sergej Tolčinskij. Rozhodčí ovšem posléze zkoumali zásah Světlakova, který viditelně najel do betonu Metsoly a gól tak není uznán.
41:26'
Jiří Sekáč se dostal ke střele v předbrankovém prostoru, ale jeho pokus letěl pouze nad svatyní Ufy.
41:03'
Hosté se dopustili chyby ve svém pásmu, ale Moskva se nakonec nedostala ke kotouči.
40:32'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce, ale tentokrát jsme se bohužel nedočkali žádné branky. Stav je tak nadále 2:2. Utkání je velice vyrovnané a ve druhé periodě měla Ufa o jednu střelu na bránu víc, 7:6. Hosté budou začátek třetí třetiny pokračovat v přesilové hře, když se nechal před koncem vyloučit Naumenkov.
40:00'
39:43'
Linus Omark se ocitl ve velké šanci, ale místo střely ještě vymýšlel něco navíc a nakonec tak prováhal střelu, která mohla skončit gólem.
38:39'
Tvrdá střela hostujícího hráče od modré čáry skončila v lapačce Ilja Sorokina.
38:32'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., podrážení).
38:08'
Velice dobrá akce Ufy, na jejímž konci se dostal do zakončení Michail Pašnin, ale Sorokin byl opět připraven.
37:09'
Zadovka Okulova skončila jen na holi hostujícího hráče a pomalu to vypadá, že po gólové první třetině se další branky ve druhé periodě nedočkáme.
36:45'
Linus Omark se snažil něco vymyslet, ale jeho pokus skončil pouze v moci brankáře Ilja Sorokina.
36:06'
Nyní byla hra dlouho přerušená, jelikož Jiří Sekáč byl nejprve vyloučený za úder holí do obličeje soupeře, kterému posléze tekla krev z nosu, ale rozhodčí vše přezkoumali a nakonec se bude pokračovat ve hře 5 na 5, jelikož hůl, která zasáhla hostujícího hráče byla spoluhráčova.
35:57'
Jiří Sekáč se snažil projít po levé straně, ale nakonec se dopustil jen faulu.
35:02'
Pěkná přihrávka Sošnikova z pravé strany letěla před domácí bránu, ale Ufa nedokázal vystřelit.
34:14'
Hra je opět přerušená, jelikož kotouč skončil v ochranné síti a následuje tak buly před hostující bránou.
33:36'
CSKA momentálně nemůže vymyslet nic nebezpečného, jelikož Ufa skvěle brání.
33:00'
Konstantin Okulov staženým kotoučem hledal před hostující svatyní spoluhráče, ale přihrávka byla zblokována.
32:10'
Kaprizov ztratil puk a následně přišla fantastická přihrávka hostujícího hráče, která dostala do obrovské šance Maxima Majorova, ale jeho samostatný únik neskončil brankou, protože bekhendový blafák chytil Ilja Sorokin!
31:39'
Už to vypadalo, že se hostující mužstvo dostane do přečíslení 3 na 2, ale finální přihrávka byla zblokována domácím obráncem.
31:37'
Posléze musel ještě jednou zasahovat Juha Metsola, který zatím drží Ufu nad vodou.
31:14'
Ufa je při bránění hodně zatažená a Konstantin Okulov to tak měl těžké proti dvěma hráčům, ale jeho stahovačka a následná střela skončila na dalším zákroku Metsoly.
30:10'
Maxim Majorov neměl komu a tak vystřelil z pravé strany, ale Ilja Sorokin byl připraven a chytil kotouč do své moci.
30:00'
Máme za sebou polovinu základní hrací doby a stav je stále remízový 2:2.
28:46'
Andrej Světlakov se dokázal obtočit kolem hráče a posléze vystřelit, ale Juha Metsola tuto střelu viděl a vyrazil.
28:06'
Poté byla k vidění také chyba na straně hostů, ale přihrávka Maxima Mamina naslepo našla jen soupeře.
27:37'
Teemu Hartikainen skvěle vypíchl přihrávku soupeře, ale nakonec nedokázal něco vymyslet na pravé straně.
27:07'
Pokus domácího hráče tečoval Michail Grigorenko, ale kotouč nakonec skončil jen vedle hostující brány.
26:06'
Ve velké šanci se ocitl skvěle hrající Sergej Tolčinskij a posléze mířil na hattrick Andrej Světlakov, ale ani jedna střela nezapadla za záda Metsoly!
25:49'
Anton Slepyšev nabral skvělou rychlost po pravé straně, ale nakonec ani nyní z toho nebylo nic velkého.
24:35'
Hosté se dostali až před domácí svatyni, ale Sorokin nakonec nemusel zasahovat, protože jsme se nedočkali zakončení.
23:50'
Michail Grigorenko byl v útočné třetině o něco dřív, než kotouč a rozhodčí tak odpískal ofsajd.
23:36'
Kirill Kaprizov dokázal vybojovat kotouč na levé straně, ale po jeho přihrávce na pravou stranu CSKA přišla o kotouč.
22:48'
Začátek druhé dvacetiminutovky je zatím velice vyrovnaný, ale o něco více se přece jen hraje na polovině Salavatu.
21:28'
Jiří Sekáč to tentokrát zkusil střelou z pravé strany, ale devátou branku v této sezóně zatím nepřidal.
21:03'
Ovšem nepřesná přihrávka skončila pouze na holích domácích hráčů.
20:36'
Hosté drží kotouč na své polovině a snaží se rozjet novou akci, která přinese pátou branku tohoto zápasu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:23.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a CSKA Moskva zatím hraje s Ufou smírně 2:2. V 10. minutě hosté z první střely na branku otevřeli brankový účet, když se trefil Larsen. Domácí ale dokázali rychle srovnat a po pětidvaceti vteřinách se prosadil Světlakov. O tři minuty později Světlakov přidal druhou branku a otočil tak vývoj utkání, ale v 16. minutě s velkým štěstím dokázal srovnat Koledov.
20:00'
19:27'
Ufa bojovala o puk na levé straně, ale nakonec z toho střela na branku nebyla.
18:33'
Po ofsajdu Ufy následuje vhazování ve středním pásmu.
Střely na branku: 15:4.
17:09'
Ufa má momentálně velké sebevědomí po druhé vstřelené brance a aktuálně je hra celkem vyrovnaná.
16:43'
CSKA opět chtěla rychle odpovědět a jít zpět do vedení, ale hosté se tentokrát ubránili.
15:31'
Tak tohle je neskutečné, jelikož Salavat Julajev Ufa dává ze třetí střely druhou branku a srovnává na 2:2! Střela PAVLA KOLEDOVA od modré čáry byla lehce tečovaná bruslí jednoho hráče a Ilja Sorokin tak nedokázal udržet kotouč, který mu vypadl a skončil těsně za brankovou čárou. Asistence: Nikita Sošnikov.
14:42'
Hosté vyhodili kotouč ze svého pásma, ale to bylo tak maximálně vše.
13:38'
Momentálně je na hrací ploše pouze jeden tým, kterým je ten domácí a vidíme tak puk především na polovině Ufy.
12:41'
CSKA právě vstřelilo branku!
Moskva otáčí vývoj tohoto utkání a vede tak 2:1! Mat Robinson z obranného pásma vyhodil kotouč, který nečekaně změnil dráhu letu po odrazu od mantinelu a ANDREJ SVĚTLAKOV se tak ocitl ve velké šanci, kdy bekhendem zakončil mezi betony Metsoly. Asistence: Mat Robinson a Kirill Kaprizov.
11:48'
CSKA se snažilo tentokrát něco vymyslet středem hrací plochy, ale přihrávka byla zblokována.
10:45'
Ufa se sice snažila rychle něco vymyslet, ale nakonec z toho nebylo nic velkého a dopředu už jde CSKA.
09:53'
CSKA Moskva potvrzuje roli jasného favorita a během pětadvaceti vteřin srovnává na 1:1! Hosté zbytečně ztratili kotouč na své polovině, ke kterému se tak dostali domácí a po přihrávce Tolčinského se z bezprostřední blízkosti prosadil do poloprázdné svatyně ANDREJ SVĚTLAKOV. Asistence: Sergej Tolčinskij a Anton Slepyšev.
09:28'
Hosté jdou velice nečekaně do vedení! Linus Omark se dostal s pukem před domácí branku, ovšem následně napálil pouze tyčku, ale pohotový PHILIP LARSEN se nejlépe zorientoval a dokázal dorazit kotouč do prázdné svatyně. Asistence: Linus Omark a Teemu Hartikainen.
08:18'
Dmitrij Kugryšev se snažil projít po levé straně, ale na dva domácí obránce neměl nárok a Moskva je tak opět u kotouče.
07:52'
Mat Robinson nepřesně přihrál za svou bránou a k puku se tak dostala Ufa, ovšem ani nyní z toho nebylo první ohrožení domácí svatyně.
07:33'
CSKA je stále jasně lepším týmem, ale ani pokus Maxima Šalunova z levé strany neskončil za zády Metsola, nýbrž v jeho lapačce.
Střely na branku: 6:0.
06:45'
Posléze rozhodčí přerušil hru, jelikož brankář Juha Metsola byl lehce otřesen, kdy střela domácího hráče trefila jeho masku.
06:41'
06:25'
Rána Alexeje Marčenka z pravé strany byla zblokována hostujícím obráncem a Metsola nemusel zasahovat.
05:46'
Ani tentokrát to ale zatím nevypadá, že by Moskva potvrdila své silné přesilové hry, protože Ufa znovu vyhodila kotouč.
04:59'
Po vhazování v útočné třetině domácího celku přišla střela, která minula branku a následně hosté vyhodili puk ze svého pásma.
04:41'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., hákování).
04:36'
A další šance, ve které se opět ocitl Michail Grigorenko, ale ten byl zfaulován a CSKA bude mít další přesilovku.
03:28'
Zachar Arzamascev to zkusil z levé strany, ale jeho střela byla zblokována a Sorokin tak nemusel zasahovat.
02:58'
Nyní už se sice hraje v plném počtu na ledové ploše, ale CSKA dál pokračuje v tlaku.
02:27'
02:23'
Posléze to byl znovu Michail Grigorenko, jenž vypálil na hostující svatyni, ale Metsola si opět poradil.
02:07'
Michail Grigorenko dostal nabito na pravé straně, ale jeho tvrdý pokus skončil na vyrážečce Juha Metsoly.
01:36'
Ufě se ale zatím daří bránit a dvakrát dokázala vyhodit kotouč ze svého pásma.
00:56'
Domácí celek hned v první minutě získal přesilovou hru, kterou má v této sezóně skvělou a pyšní se 22% úspěšností početných her.
00:27'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., sekání).
00:01'

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Nestěrov (C), Naumenkov, Marčenko, Kiselevič, M. Robinson (A), Blažijevskij, A. Romanov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Sekáč, Okulov, Mamin – Kalinin, Šalunov, Al. Popov (A) – Tolčinskij, Světlakov, Slepyšev.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Ar. Sergejev, Larsen, Koledov, Arzamascev, Pašnin, Panin (C), Muchamadullin, Lisovec – Hartikainen, Burmistrov (A), Omark (A) – Chochrjakov, Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – M. Majorov, Kartajev, Gimatov.

Rozhodčí: Viktor Gašilov, Denis Bonda – Dmitrij Goljak, Jevgenij Strelcov.
Ufa je aktuálně ve Východní konferenci na 3. pozici se 33 body a skóre 63:53. V posledním utkání Ufa zavítala na ledě Dinama Rigy. První třetina branku nepřinesla, ale ve 28. minutě otevřel brankový účet hostující hráč Kugryšev. Ve 36. minutě ale srovnal Alisauskas. Následně už v základní hrací době branka nepadla a šlo se tak do prodloužení. Tam rozhodl o výhře Ufy Kugryšev.
CSKA Moskva je momentálně v Západní konferenci na 1. místě se 40 body a skóre 81:39. V posledním utkání CSKA přivítala na svém ledě v derby Spartak. Do vedení šli ovšem hosté, kteří na začátku první periody vstřelili dva góly. Domácí sice snížili, ale posléze už to vypadalo, že další branka v tomto zápase nepadne, ale čtyřicet pět minut před koncem základní hrací doby srovnal Popov. Posléze se tak šlo do prodloužení, kde se trefil Zubov a Spartak vyhrál 3:2.
V dalším zápase se proti sobě utkají týmy CSKA Moskva a Salavat Julajev Ufa. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok na ledě CSKA, které zvítězilo nad Ufou 3:0. Dnes se opět bude bojovat v CSKA Aréně, která nabídne kapacitu pro 12 100 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.