KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Vitaz - 28. prosince 2019   15:00

CSKA Moskva
CSKA Moskva
38:51' Kalinin (Marčenko) • 51:43' Kaprizov (Okulov, Šalunov) • 52:35' Nestěrov (M. Kempe)
Vitaz

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 9 107 diváků.
Československá stopa v utkání

Jiří SEKÁČ (CSKA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 12:47
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

CSKA Moskva: 33

HC Viťaz Moskevská oblast: 30.
Je to tak, Lars Johansson (CSKA Moskva) předvedl v posledních vteřinách fantastický zákrok při přesouvání se z pravé strany na levou a udržel cenné čisté konto! Viťaz dnes neoplatí soupeři porážku z posledního ligového utkání, kdy CSKA na ledě soupeře kralovalo a vyhrálo 6:1. Dnes to byl zajímavý hokej, CSKA nemělo žádnou velkou převahu, ale hostům se nedařilo v koncovce. Navíc gólman Johansson, ale i celá defenziva CSKA, dnes předvedla parádní výkon.
59:25'
Viťaz sice v útočném pásmu, ale hostům čas rychle utíká a dnes to bude bez bodů...
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, domácí se zatím statečně brání ve čtyřech, proti šesti hráčům Viťazu.
58:35'
Dalo se očekávat, že po oddechovém čase zůstane již Pjotr Kočetkov (Viťaz) na střídačce, hosté tak mají přesilovou hru šesti proti čtyřem.
58:35'
Oddechový čas pro hosty.
58:19'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jiří Sekáč – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Danila Mojsejev – 2 min., hrubost).
57:50'
Puk za brankou Viťazu, kde domácí šikovně šetří čas.
57:32'
Zatím tomu ale domácí nedali tolik příležitosti, možná nyní, kdy se hra přerušuje.
57:10'
Hosté opět v útočném pásmu, je zřejmé, že brzy sáhnou k power play.
56:30'
Viťaz bojuje v útočném pásmu, u levého mantinelu ale hosté ztrácejí puk a tím pádem i pásmo.
55:50'
Zakázané uvolnění CSKA, hra se stěhuje před Johanssona.
55:00'
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Linden Vey (CSKA Moskva) bojuje v rohu, v útočném pásmu.
53:55'
Vypadá to, že domácí dvěma góly v rozmezí 52. a 53. minuty rozhodli o svém dnešním vítězství.
53:23'
Vhazování po pravici Kočetkova, puk získávají hosté, kteří ho dostávají ven ze třetiny.
52:35'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí trestají neúspěšnou trenérskou výzvu soupeře gólem při přesilové hře, kdy se od modré trefuje NIKITA NESTĚROV. Asistence: Mario Kempe.
51:43'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Denis Orlovič-Grudkov – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
51:43'
Celou situaci ještě prověřovali rozhodčí po trenérské výzvě Viťazu, kdy se hosté domnívali, že gólové situaci předcházel ofsajd soupeře. Verdikt sudího Olanina je jasný – gól platí!
51:43'
Konstantin Okulov přihrál z pravé strany před branku, kde jen nastavil hůl KIRILL KAPRIZOV, který poslal puk do branky. Asistence: Konstantin Okulov a Maxim Šalunov.
50:58'
50:43'
Svjatoslav Grebenščikov (Viťaz) nepropasoval z levé strany puk do branky CSKA, další dobrá práce Johanssona.
50:30'
Hosté útočí a znovu se pokouší získat útočné pásmo, jsou úspěšní.
50:00'
Posledních deset minut třetí třetiny, domácí se stále brání při dlouhém, pětiminutovém oslabení.
49:02'
Střela od modré končí za brankou CSKA, kde ho jeden z domácích bránících borců nabral na hůl a poslal ven ze třetiny.
48:38'
Dlouhá přesilová hra Viťazu trvá, hosté ale stále na první gól čekají.
47:02'
Joonas Nättinen (Viťaz) nedokázal poslat puk do branky, z pravé strany, parádní zákrok Larse Johanssona!
46:25'
HC Viťaz Moskevská oblast má k dispozici pětiminutovou přesilovou hru, hosté nastěhováni v útočném pásmu.
45:58'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Slepyšev – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
45:44'
CSKA opět v útočném pásmu, defenziva Viťazu ale hodně střel dokáže zablokovat.
44:32'
Na druhé straně zaměstnal brankáře Pekka Jormakka (Viťaz), Lars Johansson (CSKA Moskva) chytá a přerušuje hru.
43:32'
Arťom Blažijevskij (CSKA Moskva) vypálil z pravé strany, nebezpečnou střelu Kočetkov chytá a přerušuje hru.
43:25'
CSKA drží v útočném pásmu, je patrné, že gól do šatny domácím prospěl náramně.
42:46'
Lars Johansson (CSKA Moskva) pomáhá svým obráncům s rozehrávkou.
42:05'
Jiří Sekáč (CSKA Moskva) v šanci, z mezikruží ale neprostřelil Kočetkova.
41:10'
Do zakončení se ale hokejisté CSKA nedostali, hosté ale jen poslali puk do třetiny domácích, aby mohli vystřídat.
40:30'
Zpoza vlastní branky rozehrávají domácí, kteří přešli do třetiny Viťazu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:39.
První třetina gól nenabídla a již to vypadalo, že nejinak tomu bude i u třetiny druhé. Obraz hry se v této dvacetiminutovce nezměnil, opět se hrál útočný hokej, ale díky gólu CSKA v oslabení si diváci konečně mohli zakřičet...
40:00'
39:37'
38:51'
Konečně jsme se dočkali gólu! Při vlastním oslabení ujel po levé straně SERGEJ KALININ, který z téže strany překonává Kočetkova. Asistence: Alexej Marčenko.
38:30'
Tak až nyní se hosté usadili v útočném pásmu.
38:10'
Přesilová hra Viťazu zatím vůbec nejde, domácí opětovně vyhazují puk ze třetiny.
37:37'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mario Kempe – 2 min., podrážení).
37:20'
Viťaz útočí po levé straně, ale znovu končí akce v rohu.
36:53'
Pjotr Kočetkov (Viťaz) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
36:25'
Vyrovnané není jen skóre, ale i poměr střel – 14:14.
35:38'
Poměr sil na ledě opět vyrovnán, ani po sérii přesilových her se skóre nezměnilo.
35:13'
Konstantin Okulov (CSKA Moskva) se vrací z trestné lavice, začíná krátká přesilová hra domácích.
34:40'
Vhazování po levici Kočetkova, hosté vyhrávají a hned se ženou do útoku.
34:35'
Hosté jsou ve čtyřech.
34:05'
CSKA v útočném pásmu.
33:52'
Přesilová hra domácích ve formátu čtyři na tři.
33:38'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., vysoká hůl).
33:13'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., sekání).
32:58'
Až nyní se dostává puk ze třetiny, ani jedno z mužstev však nestřídá.
32:40'
Vhazování po levici Kočetkova, puk získávají hosté, kteří ho ale nedostali ven ze třetiny.
32:35'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., sekání).
32:25'
Domácí útočí, Kirill Kaprizov (CSKA Moskva) volí místo střely otočku, ale domácí se usazují ve třetině Viťazu.
31:06'
CSKA opět v útočném pásmu, zablokovaná střela od modré, Jakub Jeřábek (Viťaz) poté dostává puk ze třetiny.
30:27'
Ilja Šinkevič (Viťaz) vyhrál souboj ve vlastní třetině a hned poté posunul puk do středního pásma.
30:00'
Jsme přesně v polovině zápasu, stav je stále bezbrankový, ale hokej musí diváky bavit, respektive nezaujaté diváky.
28:20'
Nepřesná střela domácích, kteří hned poté musí zpět dozadu a bránit vlastní modrou čáru.
27:22'
Alexandr Sjomin (Viťaz) projel z levé strany před branku CSKA, na Johanssona ale nevyzrál, ten jeho střelu chytá.
26:34'
Vhazování po pravici Kočetkova, puk získávají hosté, kteří se hned ženou dopředu.
26:20'
Viťaz získává převahu a hosté se nyní častěji ženou do útočení.
25:40'
Pavel Vorobej (Viťaz) spěchá za pukem do vlastní třetiny a hned rychle rozehrává.
24:45'
Viťaz dostává puk ze třetiny, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.
24:10'
Blížíme se pomalu do poloviny zápasu a stále ještě nepadl gól...
22:55'
Ivan Tělegin (CSKA Moskva) padá na led, ve třetině Viťazu, ale nebyl to faul, stále se ještě nevylučovalo!
21:55'
Na druhé straně si pohlídal prostor u své pravé tyčky Pjotr Kočetkov (Viťaz).
21:19'
Lars Johansson (CSKA Moskva) měl nyní trochu štěstí, puk se ze skrumáže odrazil k brance a projel těsně kolem branky.
20:49'
Oba týmy prostřídaly, domácí nastřelují puk do útočného pásma.
20:15'
Po vyhraném vhazování se hosté vrhají do útoku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:47.
Je za námi první třetina utkání, které nabídlo poměrně pěkný hokej, byť se hrálo bez gólu. Oba týmy se častou pouštěly do útočení, začátek vyšel lépe CSKA, ale pak převzali aktivitu hosté. Zhruba od druhé desetiminutovky se ale hrál spíše vyrovnaný zápas.
20:00'
19:20'
Mario Kempe (CSKA Moskva) netrefuje z mezikruží branku.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, puk mají na holích domácí, kteří rozehrávají z vlastní třetiny.
18:08'
Maxim Šalunov (CSKA Moskva) sjel od pravého mantinelu k brance, přes obránce Jeřábka, který ho ale nepustil ke střele, puk končí v lapačce Kočetkova.
17:40'
Po vyhraném vhazování před Johanssonem dostávají domácí puk ze třetiny.
17:25'
Lars Johansson (CSKA Moskva) má puk ve své lapačce, po střele Pavla Černova.
16:40'
CSKA s pukem ve vlastní třetině, oba týmy střídají, poté zaútočí domácí.
16:03'
CSKA v útočném pásmu, ale hosté rychle přistupují a nenechávají soupeře zakončit.
14:23'
Alexej Makejev (Viťaz) nepřesně rozehrává a je z toho zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Kočetkova.
14:06'
Nastřelený kotouč získávají ve vlastní třetině hosté.
13:20'
Viťazu patří poslední minuty, hosté jsou jasně lepší.
12:58'
Arťom Čmychov (CSKA Moskva) odehrál puk z vlastní třetiny, hosté to musí zkoušet znovu.
12:03'
Pjotr Kočetkov (Viťaz) přerušuje hru, po střele Tělegina z pravé strany.
11:34'
Konstantin Okulov (CSKA Moskva) se dostal do úniku, brankáře Kočetkova ale prostřelit nedokázal.
10:50'
Viťaz v útočném pásmu, ale Pekka Jormakka se nedostal ke střele, dobrá práce obrany CSKA.
10:12'
Vhazování ve středovém kruhu, hosté úspěšnější.
09:49'
Denis Orlovič-Grudkov (Viťaz) se z levé strany prodral před branku CSKA, vypálil a Lars Johansson (CSKA Moskva) si nebyl moc jistý, každopádně puk udržel kdesi pod betony.
08:20'
CSKA rozehrává, domácí zkouší projít středem, což se Okulovovi nedaří.
07:58'
Viťaz krouží v útočném pásmu, dobrá defenziva CSKA ale nepouští soupeře do zakončení.
06:40'
Jegor Voronkov (Viťaz) pod tlakem při vlastní rozehrávce, hosté to ale zvládli a dostávají se do útoku.
05:55'
Hraje se poměrně rychlý hokej, nahoru dolů, nyní útočí hosté, Ivan Laričev ale nedokázal z pravé strany vystřelit.
04:58'
Jegor Voronkov (Viťaz) rozehrává a hosté se hned ženou do útočného pásma.
04:32'
Lars Johansson (CSKA Moskva) chytá nahozený kotouč a hned rozehrává.
03:38'
Nyní ale Viťaz vyslal na branku CSKA hned tři zajímavé střely, skóre se ale nemění.
03:20'
CSKA zatím jednoznačně lepší, hosté jsou pod tlakem.
02:35'
Andrej Světlakov (CSKA Moskva) projel po pravé straně až do zakončení, Pjotr Kočetkov vyráží.
01:55'
Pjotr Kočetkov (Viťaz) srazil střelu od modré do rohu, hosté rozehrávají.
01:15'
Nikita Nestěrov (CSKA Moskva) volí místo střely od modré přihrávku za branku, hned poté domácí puk ztrácejí.
00:52'
Viťaz poprvé v útočném pásmu, ale hosté nedokázali vystřelit.
00:27'
CSKA se po vyhraném úvodním vhazování dostává do útoku.
00:01'

CSKA Moskva: Lars Johansson (I. Sorokin) – Blažijevskij, Nestěrov, Naumenkov, Marčenko, M. Robinson, Kiselevič, Čmychov – Vey, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Slepyšev, P. Karnauchov, Kalinin – Tělegin, Světlakov, Mamin.

HC Viťaz Moskevská oblast: Kočetkov (Saprykin) – Jeřábek, Katičev, Šinkevič, V. Lajunen, Voronkov, Pautov, Vorobej – A. Sjomin, Q. Howden, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, Byvalcev – Varfolomejev, P. Černov, Orlovič-Grudkov – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – Mojsejev.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Nikolajev, Ponamarenko.
HC VIŤAZ MOSKEVSKOU OBLAST
Viťaz měl parádní vstup do nového ligového ročníku, pak ale přišel postupný pád, který se ne a ne zastavit. Aktuálně je Viťaz na sedmém místě v Západní konferenci, ovšem s celkem luxusním náskokem před devátým Soči, tedy před první nepostupovou příčkou. Navíc forma Viťazu minimálně z prosince nenaznačuje, že by se pád Viťazu měl zastavit. Z osmi prosincových duelů prohrál Viťaz hned pět, mimochodem i ten poslední, kdy doma podlehl právě CSKA vysoko 1:6. Má mu tedy co vracet, bude to úspěšná odveta z pohledu Viťazu?
CSKA MOSKVA
Moskevské CSKA stíhá v Západní konferenci vedoucí Petrohrad, na který ztrácí pouhý bod. Navíc má SKA dva odehrané zápasy navíc. CSKA si prošlo herní a výsledkovou krizí v listopadu, kdy z deseti zápasů hned pět prohrálo. Díky těmto výsledkům přišlo CSKA o vedení v konferenční tabulce, o které se nyní opět pere. A pere se úspěšně... prosinec odstartovalo sice ještě prohrou, pak ale vyhrálo šest zápasů v řadě, včetně vánočního duelu s Magnitogorskem (3:2). V posledním ligovém duelu neuspělo v moskevském derby s Dynamem, kterému CSKA podlehlo 0:3.
Vítejte u online přenosu hokejového utkání ruské KHL, v němž CSKA MOSKVA vyzve v utkání základní části HC VIŤAZ MOSKEVSKOU OBLAST.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.