KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Red Star Kunlun - 19. září 2019   16:00

Jekatěrinburg
07:19' Sexton (Dawes, Macek) • 21:03' Macek (Dawes, I. Višněvskij) • 25:02' A. Garejev (Setdikov, Kučerjavenko) • 33:46' Holland (Dawes, Sexton) • 60:42' Macek
5:4
(1:2, 3:1, 0:1 - 1:0)
Red Star Kunlun
03:16' Wong  (T. Murphy, Cracknell) • 16:13' Wong  (Chelios, Šustr) • 26:47' Miller  (DeFazio, Maione) • 44:08' Lockhart  (T. Murphy, Šustr)
Hofman, Raming – Kuprijanov, Šadrin
Uralec Arena, Jekatěrinburg

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Vyhraná vhazování: 31-28
Při zápasech Kunlunu moc branek nepadá, ovšem dnešní den byl výjimkou. Oba týmy se dlouho přetahovaly o vedení, nakonec muselo rozhodovat až prodloužení, ve kterém Smith vyrobil obrovskou hrubku. Jekatěrinburg vítězí i poosmé v řadě, čínskému týmu nevyšlo ani druhé venkovní utkání.
60:42'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Po necelé minutě hry je rozhodnuto, brankář Smith se stává smolařem zápasu! BROOKS MACEK si nahodil kotouč do útočného pásma a americký brankář chtěl holí rozehrát svým spoluhráčům. To ale nezvládl, puk mu utekl a i když do něj ještě na zemi stihl lehce zasáhnout, tak to nebylo nic platné. Německý hokejista pak téměř z nulového úhlu udržel neporazitelnost domácího týmu!
60:01'
Statistiky třetí třetiny
Střely na branku: 9-8
Zblokované střely: 5-7
Vyhraná vhazování: 9-7
Po druhé třetině to vypadalo, že domácí celek už nepřipustí žádné komplikace, ovšem opak byl pravdou. Hosté totiž srovnali a o dalším bodovém zisku se bude rozhodovat v prodloužení tři na tři, případně v samostatných nájezdech!
60:00'
59:44'
Závar před Smithem! Nejspíše poslední možnost na skórování, vhazovat se totiž bude v útočném pásmu Jekatěrinburgu.
59:13'
Do středu si to namířil Sexton, s jehož ranou si poradil Smith. Hostující brankář vyrážel před sebe, Hollandovi chyběl kousek k dorážce!
58:43'
Poměrně hodně prostoru dostal na levém kruhu Miller. Kotouč po jeho tvrdé ráně jen prosvištěl kolem pravé tyče Kováře!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:03'
Poslední minuty jsou opatrné z obou stran, nikdo nechce v úplném závěru chybovat. Na kotouči se drží domácí hokejisté.
56:13'
Teď si Jekatěrinburg může oddechnout, předchozí zákrok domácího hráče zaváněl faulem. Rozhodčí však vylučovat nebude.
55:31'
Hosté hrají opravu velmi jednoduchý hokej. Je evidentní, že chtějí do prodloužení, směrem dopředu jsou momentálně hodně slabí.
54:41'
Obránce Bodrov si nerozuměl se svými spoluhráči, hra je zase přerušena. Blíží se závěr utkání, oba celky střídají.
54:02'
Nepřehledná situace před domácí brankou, Kovář zalehl puk! Vhazovat se bude v obranné třetině Jekatěrinburgu, ale to až po reklamní přestávce.
53:20'
Dlouho se hraje bez přerušení, jakoby hosté chtěli vyvrátit má slova o tom, že jim docházejí síly. Už zase jsou nastěhováni před Kovářem.
52:31'
Z pravého kruhu pálil Chripunov. Vypadalo to, že by puk mířil do branky, Smith vytáhl důležitý zákrok pravým betonem!
52:02'
Jedna z mála útočných akcí hostujícího celku ve třetí části. Kovář moc neviděl, kotouč pouze vyrážel před sebe!
51:17'
Hráči Kunlunu už jakoby neměli dostatek sil. Většinu puků totiž nahazují do středního pásma, navíc často střídají.
50:23'
Za branku musel Smith, proti kterému se vydali hned dva domácí hokejisté. Brankář Kunlunu nakonec celou situaci zvládl.
49:50'
Puk se dostal na domácí střídačku. Hra je přerušena, za malou chvíli se bude vhazovat ve středním pásmu.
49:01'
Čínský celek se už do zakončení příliš nežene. Spíše brání a vyčkává na nějaký případný brejk, ze kterého by rozhodl.
48:11'
Litovčenko posílal chytrou přihrávku zpoza branky na Dawese, kterému do střely skočil Tam. To byl nesmírně důležitý obranný zákrok hostujícího obránce!
47:27'
Smith si poradil s pokusem Hollanda a zamířil ke střídačce. Je tu totiž první reklamní brejk ve třetí dvacetiminutovce.
46:33'
Na ledě je druhá útočná formace domácích včele se Sextonem. Ten přihrával nepřesně a musí se rychle vracet.
45:39'
Lockhart chce hattrick! Znovu zakončoval z pravé strany, tentokráte šlo spíše o nabídku k teči. Kovář přerušil hru.
44:58'
Hosty čtvrtá branka hodně nakopla a ihned se pustili do útoku. Kovář teď musí být na pozoru, hraje se totiž v obranném pásmu Jekatěrinburgu.
44:08'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Hodně prostoru na pravé straně dostal LUKE LOCKHART, který z kruhu zakončoval nad lapačku domácího gólmana. Puk byl pravděpodobně ještě tečován holí obránce Batyršina, po kterém se Kovář vyčítavě podíval, srovnáno! Asistence: Trevor Murphy a Andrej Šustr.
43:47'
Protapovič pouze nahazoval kotouč do útočné třetiny. Na ledě byl dlouho, a tak raději zamířil směrem na střídačku.
42:59'
Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu, hra se stěhuje před gólmana Kováře, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
42:30'
Hra se teď odehrává především ve středním pásmu. Jekatěrinburg už nikam spěchat nemusí, výborně brání modrou čáru.
41:43'
Na ledě je zase Gurkin, který v tomto případě naznačil střelu a ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů. Hosté se zvládli ubránit.
40:56'
Miller si to z levé strany namířil na střed a zakončoval. Jeho rána byla zblokovaná, puk skončil v ochranné síti.
40:07'
První střelecké zakončení třetí části obstaral Gurkin. Jeho ránu od modré čáry hlídal Smith, který puk udržel v lapačce.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 17:50.
Statistiky druhé třetiny
Střely na branku: 12-9
Zblokované střely: 6-4
Vyhraná vhazování: 13-9
Druhá část dnešního zápasu je za námi. Domácím se podařilo otočit vývoj, ovšem po chybě Hollanda bylo zase srovnáno. Chybující Kanaďan pak prokázal obrovskou chuť, když šel po nepřesné střele za pukem a poslal svůj tým do vedení, Jekatěrinburg si před závěrečnou dvacetiminutovkou drží těsný náskok.
40:00'
39:35'
Nejspíše poslední útočné snažení zastavil ofsajd, do kterého se dostal Šustr. Hra se stěhuje do středního pásma.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Závar před Smithem! Hostující gólman podržel kotouč, vhazovat se bude po jeho levé ruce, blíží se závěr prostřední části hry.
37:36'
Šance na obou stranách kluziště! Litovčenko z bezprostřední blízkosti dnes už podruhé mířil jen do betonů Smithe, kapitán Yip jel poté sám na Kováře. Nic ale nevymyslel, s jeho pokusem, který mířil doprostřed brány, si český gólman věděl rady!
36:54'
Batyršin se sice vrátil z trestné lavice, ovšem hosté drželi třetinu a Šustr pálil od modré čáry. Kotouč směřoval těsně vedle branky!
36:24'
36:03'
Nakonec přeci jen zakončení! Foo se pokoušel překvapit Kováře střelou na bližší tyčku. Český brankář puk ukryl v lapačce!
35:19'
Hosté hrají druhou přesilovku v zápase, ta první skončila gólem. Teď se jim ale příliš nedaří, opět musí začínat z vlastního pásma.
34:24'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Rafael Batyršin – 2 min., hrubost).
33:46'
Zaváhání při třetí inkasované brance teď napravil PETER HOLLAND, který se po nepřesné střele spoluhráče vydal za kotoučem, jenž se odrážel od zadního mantinelu. Smith byl venku z branky a na rychlou kličku a bekhendové zakončení domácího hokejisty nestačil! Asistence: Nigel Dawes a Dan Sexton.
32:55'
Macek hledal Litovčenka mezi kruhy. Druhý jmenovaný se po přihrávce natahoval marně, na kotouč nakonec nedosáhl.
32:19'
Smith si poradil s nahozením Trjamkina a po dlouhé době přerušil hru. Následovat bude další reklamní přestávka.
31:34'
Dlouho se hraje bez přerušení, ovšem větší příležitosti nepřicházejí. Šustr předvedl čistý obranný zákrok u mantinelu.
30:59'
Až teď se domácí osvobodili. Dawes však neměl potřebnou podporu a během krátké chvíli o kotouč přišel.
30:09'
Rozeběhla se druhá polovina utkání. Kunlun výrazně přidal, momentálně už asi čtyřicet vteřin kombinuje v útočném pásmu.
29:21'
Čínský celek teď rozhodně nikam nepospíchá. Hosté drží kotouč za vlastní brankou, oba celky navíc střídají.
28:30'
Diváci tleskají, Bartley bude muset do kabin. Hra tak může pokračovat, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
28:30'
Na ledě zůstal ležet Bartley, který byl zasažen holí do obličeje. Opakované záběry ukazují, že to byla hokejka spoluhráče Murphyho.
27:43'
Tempo hry je vysoké. Nejsme ještě ani v polovině utkání a k vidění už bylo šest branek, což při zápasech Kunlunu nebývá zvykem!
26:47'
Přestřelka pokračuje! Kovář zasahoval prosti střele od modré čáry a vypadalo to, že Holland puk vyhodí přes všechny čáry, český brankář přestal hrát. Kotouč mu ale přeskočil hůl a ANDREW MILLER zamířil do prázdné branky! Asistence: Brandon DeFazio a Mathew Maione.
26:30'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
25:40'
Hosté teď zajímavě kombinovali před Kovářem a dožadovali se odpískání faulu. Na svou první přesilovku si ještě budou muset počkat.
25:02'
Domácí se ve třech dostávali do zajímavé akce. Kučerjavenko puk poslal na pravou stranu, kde se do něj opřel ARŤOM GAREJEV, který nechytatelnou ranou z první poslal domácí tým do zaslouženého vedení. Smith neměl šanci, střela mířila do horní části branky! Asistence: Nikita Setdikov a Alexandr Kučerjavenko.
24:27'
Poprvé o sobě dal ve druhé třetině vědět také čínský celek. Jakub Kovář si připsal velmi snadný zákrok, vzápětí přerušil hru.
23:50'
Tlak Jekatěrinburgu pokračuje a hostující obrana má obrovské problémy! Litovčenko si sjel před branku a z bezprostřední blízkosti se pokoušel puk dostat mezi betony hostujícího gólmana. Smith nakonec dokázal uhlídat kotouč před čarou!
22:56'
Oddechový čas pro hosty, kteří jsou v úvodu druhé třetiny pod obrovským tlakem!
21:55'
Další velká příležitost Jekatěrinburgu! Protapovič vybruslil před branku a snažil se dotlačit puk za záda hostujícího brankáře. Ještě větší možnost měl dorážející Rassejkin, který minul odkrytou branku!
21:03'
Také druhá trefa domácích byla k nerozeznání s tou první! BROOKS MACEK zůstal úplně volný na levé straně, dokonce měl čas na to, aby si zpracoval puk, poté trefil odkrytou branku a srovnal! Asistence: Nigel Dawes a Ivan Višněvskij.
20:20'
Domácí do prostřední části hry vstoupili v početní výhodě. Se střelou Dawese si bez větších problémů poradil Smith.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 16:55.
Statistiky první třetiny
Střely na branku: 12-12
Zblokované střely: 4-5
Vyhraná vhazování: 9-11
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Domácí se dostali do několika brankových příležitostí, ovšem vstřelili jen jeden gól, a to z dvojnásobné početní výhody. Čínský celek vytěžil z minima maximum a po první třetině vede!
20:00'
19:47'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Gilbert Brulé.
19:44'
V době, kdy se vyloučený Bartley vrátil na led, přišel další úspěšný zákrok hostujícího brankáře. Tentokráte proti zakončení Kučerjavenka!
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:44'
Čínský celek během krátké chvíle hned dvakrát vyhodil přes všechny čáry, přesilovka Jekatěrinburgu je přesně ve své polovině.
18:02'
Kotouč poskakoval po brankovišti. Smith na něj lehl a přerušil hru, hosté jsou pod obrovským tlakem soupeře!
17:44'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2 min., hrubost).
17:13'
V obrovské příležitosti také Garejev! Někteří příznivci se radovali, domácí útočník však zakončoval pouze do tyče!
16:50'
První útočná trojka teď nebyla daleko od vyrovnání! Macek ovšem z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Smithe. Tlak pokračuje!
16:13'
Hostům stačí opravdu málo k tomu, aby dokázali skórovat! Dlouhou přihrávku obdržel TYLER WONG, který se neunáhlil a znovu hledal spoluhráče na zadní tyči. Za autora gólu byl původně označen Lockhart, ovšem ten nakonec nehrál, puk se do brány dostal od brusle bránícího obránce! Asistence: Jake Chelios a Andrej Šustr.
15:08'
Boj o kotouč za hostující brankou, Platt poté zakončoval od modré čáry. Trefil však pouze prvního bránícího hráče.
14:35'
Zatím asi nejlehčí zákrok pro hostujícího gólmana. Smith pouze nastavil lapačku proti nahozenému puku Garejeva ze středního pásma.
14:17'
Tempo hry se trochu zklidnilo, k vidění je řada nepřesností z obou stran. Pískán byl další icing Jekatěrinburgu.
13:28'
Na druhé straně kluziště pálil z první Platt. Důležitý zákrok Smithe, který puk dokázal podržet ve své výstroji.
12:57'
S tvrdou ranou Murphyho z levé strany si poradil Kovář, který kotouč ukryl do lapačky. Je tady reklamní přestávka.
12:02'
Werek puk nahodil do útočné třetiny a vydal se za ním. Poté už vše bylo zbytečné, čárový pískal postavení mimo hru.
11:25'
Tvrdý zákrok u střídaček. Batyršin teď málem poslal Cheliose mezi sedící domácí hokejisty, Američan to nakonec ustál.
10:36'
Střídají také domácí. Na pozoru musel být Kovář, protože puk se po odrazu od mantinelu velmi zajímavě odrážel k brankovišti.
09:58'
Úvodní desetiminutovka hry je téměř za námi, zatím se rozhodně nenudíme. Chelios jen ponechal puk za brankou a zamířil na střídačku.
09:15'
Maione si v tuto chvíli nerozuměl se svými spoluhráči a dostal se do útočné třetiny o něco dříve, odpískán je ofsajd.
08:26'
08:01'
Závar před hostující brankou, Kunlun se nakonec dokázal osvobodit a zdá se, že v klasické přesilovce se už nic nestane.
07:19'
To nemohlo dopadnout jinak! Domácí využívají dvojnásobnou početní výhodu a začínáme od začátku! Pětice Jekatěrinburgu doslova rozebrala tři bránící hráče, skvělou přihrávku z pravé strany obdržel DAN SEXTON, který překonal přesouvajícího se Smithe! Asistence: Nigel Dawes a Brooks Macek.
06:26'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Adam Cracknell – 2 min., podrážení).
06:26'
Z pravé strany pálil Sexton, Smith byl pozorný. Krátce po vhazování přišlo jasné podražení, domácí budou hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku!
06:15'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Andrej Šustr – 2 min., držení).
05:49'
Rozhodčí má zdviženou pravici, domácí budou hrát přesilovku, na trestnou lavici by měl zamířit Šustr. Jekatěrinburg dostal výhodu.
04:43'
Zatím se moc nepřerušuje. Jekatěrinburg teď sice zamkl soupeře, ovšem Smith i nadále čeká na nějaký vážnější zákrok.
03:55'
Uvidíme, jak zareaguje domácí tým. Macek se z levé strany pokoušel překvapit Smithe, puk nakonec letěl vedle branky.
03:16'
Čínský celek se na začátku čtvrté minuty ujímá vedení! Cracknell teď poslal milimetrově přesnou přihrávku na zadní tyčku, kde TYLER WONG z bezprostřední blízkosti otevřel skóre! Sudí se ještě radili s videorozhodčím, zda nedošlo k úmyslnému kopnutí, ovšem branka nakonec platí! Asistence: Trevor Murphy a Adam Cracknell.
02:38'
Hosté se usadili v útočném pásmu. Vypadalo to, že byl Cracknell podražen za brankou, rozhodčí byli jiného názoru.
01:59'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Zdálo se, že Jakub Kovář podrží kotouč, on ještě přeci jen dokázal rozehrát.
01:12'
Úplně volný zůstal mezi kruhy Bartley. Střela mu nesedla a hostující obránce chtěl přihrávat na levou stranu. Spoluhráč však jeho myšlenku nepřečetl.
00:29'
Úvodní přerušení hry je k vidění po necelé půlminutě. Domácí celek se nyní osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – I. Višněvskij, Gurkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Trjamkin, Batyršin, Leonťjev – Macek, Litovčenko, Dawes (C) – Sexton, Holland, Platt (A) – Chripunov, Kučerjavenko, A. Garejev – Setdikov, Protapovič, Rassejkin – Ovčinnikov.

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – T. Murphy, Bartley, Šustr (A), Chelios, Tam, Maione – Lockhart, Cracknell (A), Wong – Palola, Brulé, DeFazio – Foo, Miller, Yip (C) – Werek, Kane, Hunt.

Rozhodčí: Hofman, Raming – Kuprijanov, Šadrin.
Domácí celek je sázkovými kancelářemi pasován do jasného favorita. Vyhraje i poosmé v řadě? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Šimon Hrubec (KUN)
Andrej Šustr (KUN)
Jakub Kovář (JEK)

Čínský celek, který se zatím prezentuje spíše fotbalovými výsledky, má šest bodů ze sedmi zápasů, což určitě není optimální. Prvních šest zápasů hrál Kunlun doma. Minulé kolo cestoval do Ufy, teď na něj čeká dalších sedm venkovních zápasů. Pět kanadských bodů má Adam Cracknell, který je nasbíral za dvě branky a tři asistence.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Lepší vstup do sezóny si domácí nemohli snad ani přát. Sedm zápasů, sedm výher. Jekatěrinburg se nachází se čtrnácti body na prvním místě Východní konference. Nigel Dawes a Brooks Macek mají shodně po osmi kanadských bodech.
Pěkný den přeji všem příznivcům KHL. Na programu je další várka zápasů, Avtomobilist Jekatěrinburg v jednom z nich narazí na Red Star Kunlun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.