KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Vitaz - 4. září 2019   16:00

Jekatěrinburg
07:18' Dawes (Sexton, D. Bodrov) • 32:00' Macek (Dawes) • 50:16' Dawes (Macek, Alexej Vasilevskij)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Vitaz
Vitaz
10:32' Švec-Rogovoj  (Jeřábek, Makejev) • 55:20' P. Černov  (Jevsejenkov, Makejev)
Ovčinnikov, Spirin – Ponomarjov, Maximovskij
Uralec Arena
5 300 diváků
Vitaz

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) 35 zákroků, 2 góly, 94,59 %
Jakub Jeřábek (Viťaz) 0+1, 1 střela, čas na ledě 10:38
Dnešní utkání sledovalo 5 300 diváků.
Střely na branku: 31 – 37
Je dobojováno. Domácí ve třetí třetině navýšili své vedení na rozdíl dvou branek, když se podruhé trefil Nigel Dawes. Ovšem hosté snížili Pavlem Černovem, jenž využil početní výhodu a byli zpátky ve hře. V závěru se pokusili o powerplay, ale nepodařilo se jim už vyrovnat. Jekatěrinburg tak na svém ledě slaví plný bodový zisk, hosté naopak odjedou s prázdnou.
59:55'
Až nyní je kotouč ve středním pásmu. Avšak znovu ho získali hráči hostů a míří s ním bleskově zase před Kovářovu klec, už to ale vypadá, že to nestihnou.
59:20'
Stále se domácí hráči nedokázali vymanit z tlaku soupeře a čelí dalším střelám. Nyní zasáhl Kovář a hra je přerušena.
58:51'
Hráči Viťazu se uhnízdili v útočném pásmu a operují před Kovářem. Domácí obrana zatím nemůže vyhodit puk do neutrální zóny.
58:17'
Hostující brankář je na střídačce, hosté to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
58:03'
Oddechový čas si bere lavička hostujícího celku.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:48'
Hosté zavezli puk znovu o útočného pásma a operovali před Kovářem, ten ale znovu ukázal svůj um a neinkasoval po další střele hostů.
56:15'
Po nepřesné přihrávce hostů získali puk hráči Jekatěrinburgu a uháněli s ním před Ilju Ježova. Ten ale byl u puku dříve a dostal ho pod kontrolu. Hra je přerušena.
55:20'
Viťaz právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru a dostávají se na kontaktní branku. Jsou tedy zpátky ve hře. Ve skrumáži před brankou Jakuba Kováře se dobře zorientoval PAVEL ČERNOV a prostrčil kotouč za jeho záda – 3:2. Drama je na světě. Asistence: Alexandr Jevsejenkov a Alexej Makejev.
54:09'
Tak teď mají hráči Viťazu asi jednu z posledních šancí jak se dostat soupeři na dostřel, a sice v přesilové hře.
54:01'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
53:49'
Hosté se stále snaží o kontaktní branku, ale domácí hráči jsou proti a dobře pokrývají prostor před brankou Jakuba Kováře.
53:20'
Pekka Jormakka nabral rychlost a snažil se v útočném pásmu získat puk, ale marně. Hru na druhou stranu otáčejí zase hráči domácích.
52:09'
Nyní následuje další komerční přestávka.
51:35'
Hosté se dostali do zakončení před Jakubem Kovářem, ale jejich pokus skončil mimo. Následně pak do akce vyrazili zase domácí hráči a už operují před Ježovem.
50:16'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Přesilovka je využita a domácí jdou do dvoubrankového náskoku. Z pravé strany v pokleku vystřelil NIGEL DAWES a jeho pokus končí za zády Ilji Ježova – 3:1. Dawes si tak připisuje druhý přesný zásah v tomto duelu. Asistence: Brooks Macek a Alexej Vasilevskij.
49:18'
Nyní následuje komerční přestávka a po ní čeká domácí hokejisty přesilová hra. Velká šance navýšit svůj náskok.
49:18'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Pekka Jormakka – 2 min., vražení na hrazení).
49:01'
A před brankou Kováře si vypracovali další akci, která končí jen na levém betonu domácího brankáře.
47:39'
Rassejkin dostal puk na hokejku a poté z první vystřelil z pravé strany. Opět to ale nevedlo k pojišťovací brance a do akce se vydali hosté.
46:13'
Nyní se po delší době dostali do útoku zase hráči domácího celku, zakončení Nigela Dawese však bylo hodně nepřesné.
45:24'
Voronkov pálil po chvilce na branku domácích, kde ovšem opět zakročil brankář Kovář. Obrana pak dostala puk do své moci a poslala ho pryč od jeho brány.
43:58'
Od středového kruhu poslal pozdrav Jakubu Kovářovi jeden z hostů, ale český gólman ve službách Jekatěrinburgu se překvapit nenechal a betony puk vyrazil mimo ohrožení své branky.
43:31'
Hosté zvyšují tempo hry a snaží se stále o vyrovnání. Po střele z levé strany se musel z jednoho konce branky přemístit na ten druhý Kovář a zakročil.
42:21'
Menší závar před Kovářovou klecí, domácí tuto situaci ustáli a hned po zisku puku zamířili před branku svého soupeře.
42:13'
Ivan Laričev střílel z levého kruhu a proti němu stála pozorná lapačka Jakuba Kováře, který do ní kotouč ukryl a následně pak i přerušil hru.
41:02'
Jakub Kovář na druhé straně jistil prostor ve svém brankovišti a chystal se zakročit proti hostující střele. Ale ta nakonec končí taktéž mimo tři tyče.
40:15'
Pěkně sehraná kombinace domácích, na jejímž konci byl Geoff Platt. Jeho střela z pravé strany však skončila jen na boční konstrukci hostující branky.
40:01'
Střely na branku: 26 – 22
Dnešní utkání sleduje 5 300 diváků.
Také druhá třetina je minulostí. V ní úderem dvaatřicáté minuty strhli vedení na svou stranu domácí hráči, když se z prostoru mezi kruhy trefil po přihrávce Dawese Brooks Macek a je tak zatím rozdílovým střelcem tohoto duelu. Čeká nás ještě zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 17:55.
40:00'
39:44'
Kučerjavenko ještě švihl do střely v prostoru mezi kruhy, ale kotouč za zády Ježova nekončí. Končí ale také druhá třetina.
39:12'
Ještě to zkusili hosté před domácí brankou, ale sami se poté vykázali z útočného pásma. A musejí se vracet zpět do obrany, neboť domácí míří do útoku.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:19'
Nakonec nemusel zasahovat, neboť střela Švece-Rogovoje byla nepřesná a skončila jen vedle jeho tyče.
37:23'
Joonas Nättinen byl u další překážky pro domácí celek a hosté se dostali zase do akce. Kovář tak musel být ve svém brankovišti zase hodně pozorný.
37:13'
Hosté zastavili další pokus domácích a sami se pak dostali do útočného pásma. Po střele z levé strany musel zasahovat Jakub Kovář a raději pak zastavil hru.
36:04'
Jevsejenkov najel za branku Ježova a dostal do své moci puk. Pomalu ho pak zaváží do útočného pásma, aby se hosté dostali k další šanci před brankou Jakuba Kováře.
35:14'
Kučerjavenko střílel z mezikruží, ale jeho střela byla zablokována obranou hostů. Poté puk zachytil Ježov a poslal ho do bezpečí.
34:16'
Brooks Macek od levého mantinelu poslal puk před branku hostů, ale svého spoluhráče přihrávkou neoslovil. Hned na to pak do akce na druhé straně kluziště míří hosté z Viťazu.
33:42'
Domácí vedoucí branka nakopla a ti notně ožili. Před chvílí se dostali k další střele, ale ta končí mimo tři tyče.
33:31'
32:00'
A nyní se už do vedení dostává domácí celek. Zpoza branky vyslal puk do prostoru mezi kruhy Nigel Dawes a poté napřáhl ke střele BROOKS MACEK. Jeho pokus pak končí v síti a je z toho druhá domácí branka – 2:1 Asistence: Nigel Dawes.
31:19'
Alexandr Sjomin nepřesně vystřelil, kotouč se odrazil k domácímu obránci Batyršinovi a ten ho poté poslal do středního pásma. Avtomobilist míří před hostující branku.
30:28'
Pavel Koltygin vyškrábl u pravého kruhu puk a poté, ač byl tísněn, vystřelil. Jenže jeho pokus neměl takovou razanci, aby branku domácího Jekatěrinburgu ohrozil.
30:00'
Polovina základní hrací doby za námi, stav je stále nerozhodný. Mírně aktivnější jsou hosté, kteří prahnou po vedoucí brance. Ale i domácí nelení a zkouší to před Ježovem. Žádnou velkou šanci jsme ale zatím v této části hry neviděli.
29:31'
Hosté dlouho drželi puk ve vlastním obranném pásmu. Nyní už s ním jsou před domácí brankou a snaží se o další akci. Beci Jekatěrinburgu jsou však proti.
27:28'
Další nepřesnosti v rozehrávce hostů a jejich akce je znovu velmi rychle u konce. Naopak domácí hráči míří hned před hostující klec.
27:22'
Následuje další komerční přestávka.
26:36'
Svjatoslav Grebenščikov získal odražený kotouč před brankou Ježova a poté ho dostal do středního pásma. Pokračuje tak další akce Viťazu.
25:55'
Chripunov od levého kruhu zrychlil a nabruslil si před Ježova, jeho pokus ale brankář hostů zneškodnil svojí holí.
25:16'
Hráči Viťazu si znovu našli místo před brankou soupeře, kde chvíli operovali, následně pak však nedokázali další slibně se rozvíjející akci dotáhnout do zdárného konce.
24:36'
Alexej Vasilevskij zachytil rozehrávku hostů a puk získal na svou stranu. Hned ho poslal do středního pásma a domácí zakládají pomalu další útočnou akci.
23:41'
Křižná přihrávka od Lajunena směřovala ke Švecovi-Rogovojovi, ale ten puk z nápřahu minul. Hosté tak další akci nepřetavili v gól a na opačnou stranu už míří zase domácí celek.
23:04'
Ville Lajunen si sjel do prostoru mezi kruhy a jeho svižná střela nekončí mezi třemi tyčemi, nýbrž na zákroku domácího brankáře. Kovář hru přerušil a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
22:21'
Agilní hostující celek zvýšil aktivitu a snaží se o další pokus, který by mohl znamenat vedoucí branku. Ale opět byla proti obrana Jekatěrinburgu, která pomohla Jakubu Kovářovi.
21:27'
Obidin z pravé strany a z úhlu poslal puk na branku soupeře, přesto šel Ilja Ježov do zákroku a betony puk vyrazil před sebe. Tam si ho vzala obrana Viťazu a otáčí hru.
20:54'
Pekka Jormakka vystřelil z pravého kruhu a jeho přízemní střela byla sražena obranou domácích do bezpečí.
20:21'
Andrej Obidin vybojoval puk v rohu kluziště v obranném pásmu a poté ho poslal spoluhráči. Hosté tak míří pomalu do první útočné akce v této části hry.
20:01'
Střely na branku: 16 – 11
Máme za sebou pořádně dlouhou první třetinu, která trvala bezmála padesát minut. V ní jsme viděli neuznanou branku a i hodně vyloučení. V osmé minutě poslal domácí do vedení Nigel Dawes, jenž využil přesilovku pět na tři a vynahradil si tak svůj neuznaný gól z úvodu zápasu. Hosté ale dokázali také využít přesilovku a vyrovnali zásluhou Arťoma Švece-Rogovoje. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 17:10.
20:00'
19:49'
Hosté se ubránili a nyní jsou už v plném počtu a zároveň pomalu, ale jistě končí první třetina.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:40'
Sexton naservíroval puk před branku Dawesovi, který natahoval svoji hůl, leč marně. Následně pak už hosté vyhazují puk do neutrální zóny.
17:54'
Sexton zakončoval v pádu v prostoru mezi kruhy, zakročit však dokázal Ježov, jenž holí poslal kotouč do rohu kluziště. Avšak stále se hosté neosvobodili.
17:49'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., držení).
16:49'
Nigel Dawes si sjel do prostoru mezi kruhy, kam mířila přihrávka od spoluhráče, ale jeho nápřah a střela skončily mimo ohrožení Ježovovy branky.
16:34'
Od vlastní branky zakládali další akci hosté, ale moc daleko se nedostali. Dopustili se zakázaného uvolnění a hra se tak opět vrací před branku Viťazu.
16:24'
Avtomobilist je v plném počtu.
15:53'
Dělovka Nättinena končí na betonu Jakuba Kováře. Domácí se stále nemohou dostat na puk, aby ho znovu vyhodili pryč od své branky.
15:07'
A znovu agilní Nättinen, nadvakrát před Jakubem Kovářem šťoural do kotouče, ale procpat za jeho záda se mu nepovedlo. Nicméně hosté stále drží útočnou třetinu.
14:27'
Joonas Nättinen poslal puk před branku domácích, kde ho chtěl do sítě poslat tečí jeho spoluhráč, ale marně. Jekatěrinburg se záhy osvobozuje a posílá puk až před Ježova.
14:24'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Peter Holland – 2 min., sekání).
14:12'
Vhazuje se znovu před Kovářem, ten před chvílí lapačkou zasáhl proti jedovce Joonase Nättinena. Hosté tak stále drží útočné pásmo.
13:13'
Hra konečně nabrala rychlejší spád a už se tolik nekouskuje. Nyní zasáhl proti střele hostů Jakub Kovář a nechal hru přerušit. Za chvilku se bude vhazovat před jeho klecí. Hned po konci další komerční přestávky.
11:59'
Ale už nestihli v této početní výhodě zakončit. Domácí hráč je na ledové ploše a Jekatěrinburg je tedy v plném počtu.
11:10'
Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich velmi zkrácená přesilová hra.
11:00'
Nigel Dawes se prosmýkl do útočného pásma, skrze obranu hostů se však nedokázal prosadit. Puk domácí ztrácejí a získávají ho hosté.
10:32'
Je vyrovnáno! Jeřábek nahodil puk před domácí branku, kde ho získal ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ a bekhendem ho pak poslal do částečně odkryté sítě domácí branky – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Jakub Jeřábek a Alexej Makejev.
10:13'
Jakub Jeřábek se napřáhl mezi kruhy, vyslal směrem na svého krajana v brance Jekatěrinburgu pokus, které ale končí mimo.
09:59'
Další domácí vyloučení a přeci jen si tedy hosté zahrají v početní výhodě. Vasievskij podrazil hostujícího hráče a také on už putuje na lavici hanby.
09:59'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., podrážení).
09:26'
Síly na ledě se ale velmi rychle srovnaly. Černov zbytečně fauloval soupeře a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
09:26'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Pavel Černov – 2 min., podrážení).
09:10'
Přesilovku si zahrají také hosté po vyloučení Popova za držení.
09:10'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Vitalij Popov – 2 min., držení).
08:50'
Obrana domácích však zakročila a nepustila hosty do žádného zakončení. Na druhé straně si pak připsal dobrý zákrok Ježov a nechal přerušit hru. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho levé ruce.
08:10'
Hosté jsou už v plném počtu. Klasické oslabení už zvládli a mohou tak zaútočit.
07:59'
První třetina se nám pořádně protahuje, hraje se teprve devátá minuta. U puku jsou hosté a už s ním míří do útočného pásma, kde se pokusí o vyrovnání.
07:18'
Tak branka platí, faul na brankáře se neprokázal a tuto vstřelenou branku Dawesovi už nikdo nevezme. Jekatěrinburg vede!
07:18'
Nigel Dawes opět skóroval, když odražený kotouč od zadního mantinelu poslal o sítě. Jenže znovu je na řadě video, které zkoumá faul na brankáře hostů!
07:18'
Tentokráte se už NIGEL DAWES dočkal a po využití dvojnásobné přesilové hry posílá svůj tým do vedení. Kotouč se po střele z dálky odrazil od zadního mantinelu a domácí útočník ho poté na pravé straně uklidil do sítě – 1:0. Asistence: Dan Sexton a Denis Bodrov.
06:31'
Michail Mamkin zamíchal na pravém kruhu kotoučem a poté ho poslal k pravé tyči Ježovovy branky, tam natáhl ke střele Vitalij Popov, ale tu poslal jen k zadnímu mantinelu. Hosté se poté osvobozují.
06:10'
Hosté jdou do tří, domácí mají k dispozici dokonce dvojnásobnou početní výhodu, která může trvat něco málo přes jednu minutu.
06:10'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., faul loktem).
05:54'
Plat poslal puk před branku, kde ho tečoval Peter Holland, ale nadvakrát Ježova nepřekonal.
05:24'
Jako první si přesilovku zahrají domácí hráči. Ti se už usadili v útočné třetině a kombinují před Ježovem. Ten si tak musí čistit prostor před svojí brankou a být pozorný.
05:24'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Daniil Pylenkov – 2 min., vražení na hrazení).
04:39'
Hosté nahodili kotouč do útočného pásma a blíže k němu měla domácí obrana. Ta ho následně pak získala a hned vyvezla pryč od Jakuba Kováře.
03:51'
Stěpan Chripunuv si udělal prostor před hostující brankou a posléze švihl do kotouče. Ten ale končí jen vedle Ježovovy brány a získává ho Jakub Jeřábek. A s ním už míří směrem dopředu.
03:07'
Okolo vlastní branky se protáhl až k modré čáře obránce Jekatěrinburgu, zavezl kotouč do útočné třetiny, kde ale pozorná obrana Viťazu nedovolila nebezpečí před Ježovem.
01:38'
Vitalij Popov si sjel těsně před Ilju Ježova, ale neprostrčil puk za jeho záda. Hra je přerušena a vhazovat se bude po levé straně hostujícího brankáře Ježova.
01:04'
Domácí se znovu natlačili k brance Viťazu, ale nedokázali před ní tentokráte vystřelit. Obrana hostů tak přebírá kotouč a míří s ním na opačnou stranu.
00:52'
Tak pozor, branka skutečně neplatí, video opravdu prokázalo, že šlo o předchozí ofsajdovou situaci a skóre se tak nemění.
00:52'
Ještě si ale sudí vyžádali video a zkoumá se možný ofsajd u modré čáry. Kotouč byl nakonec možná už ve středním pásmu. Uvidíme, jak situaci videorozhodčí posoudí.
00:52'
A hned z rychlého protiútoku skórují domácí. NIGEL DAWES dostal přihrávku na levou stranu mezikruží a poté svou střelou švihem dostal kotouč za záda hostujícího brankáře Ježova. Ale bude následovat ještě video!
00:20'
Hosté se dostali na kotouč a hned s ním zamířili do útočného pásma, avšak před Jakubem Kovářem nevyslali žádnou střelu.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Batyršin, Gurkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Valitov, Zacharov – Macek, Litovčenko, Dawes (C) – Sexton, Holland, Platt (A) – Obidin, Kučerjavenko, Rassejkin – Chripunov, V. Popov, Mozer.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Samonov) – Voronkov, Jeřábek, V. Lajunen, Jevsejenkov (A), Golovkov, Stasenko (A), Pylenkov – A. Sjomin (C), Švec-Rogovoj, Makejev – Jormakka, Koltygin, Jo. Nättinen – A. Ševčenko, P. Černov, Mons – Laričev, Mojsejev, Grebenščikov – Petrakov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Spirin – Ponomarjov, Maximovskij.

Jakub Kovář (Jekatěrinburg)

Jakub Jeřábek (Viťaz)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát a vždy se z výhry radoval Jekatěrinburg. Hosté tak mají svému soupeři dnes rozhodně co vracet.
HC Viťaz Moskevská oblast

Hosté z Viťazu se v uplynulém ročníku této soutěže dostali do osmifinále play-off, kde nestačili na pozdějšího vítěze Gagarinova poháru, a sice CSKA. Moskvané zvítězili 4:0 na zápasy a pro Viťaz tak skončila sezóna hned v prvním kole vyřazovacích bojů. Hokejisté Viťazu sehráli deset přípravných utkání a sedmkrát vyhráli a jen třikrát prohráli. Do sezóny vstoupili také výhrou, když na ledě Čeljabinsku brali výhru 4:2. V tabulce Západní konference jsou tak zatím na první pozici.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí hokejisté v loňském roce opanovali základní část a ve své konferenci skončili na prvním místě. Pak ale došli jen do čtvrtfinále, kde prohráli 1:4 na zápasy s Ufou. Jekatěrinburg odehrál v přípravě jedenáct utkání, šestkrát zvítězil a pětkrát pak odešel z ledu jako poražený tým. A už má za sebou i úvodní duel v novém ročníku KHL, kdy na své ledě vyzval Čerepovec. A Avtomobilist se radoval z výhry 3:2 v prodloužení. Má tak na svém kontě dva body a v tabulce Východní konference je na pátém místě.
Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. V neděli začal nový ročník ruské KHL a dnes jsou na programu další zápasy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a HC Viťaz Moskevská oblast.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.