KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Astana - 21. ledna 2020   17:30

Astana
03:14' Knight  (Dietz, Videll) • 25:22' Michajlis  (Valk) • 54:15' Šestakov  (Valk, Blacker) • 57:09' Videll   • 59:54' Boyd  (Akolzin)

David Sklenička (JOK) 0+0,1 střela, čas na ledě 16:45
Barys Nur-Sultan zejména díky povedené třetí třetině, kterou vyhrál 3:0, ovládl tento zápas celkově 5:1 a získává body do tabulky KHL. Helsinky se dokázaly prosadit jen jednou a to v první třetině.
59:54'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., krosček + 2 min., hrubost). Trest odpyká Petri Kontiola.
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Atte Ohtamaa – 2 min., hrubost).
59:54'
Barys právě vstřelil branku!
Hosté nemají dost a nyní přidávají další branku, prosazuje se po výborné přihrávce spoluhráče DUSTIN BOYD. Kotouč poslal do horní části branky. Asistence: Pavel Akolzin.
Dnešní utkání sleduje 9186 diváků.
59:00'
Hlasatelem byla oznámená poslední minuta hry ve třetí třetině i utkání.
58:25'
V poklidném tempu se utkání dohrává, ani jeden celek se už nikam nežene, hostující celek kontroluje hru.
57:09'
A je to jasné, hostující celek z tohoto zápasu získá všechny body, do prázdné branky poslal bekhendovou stranou hole od mantinelu u kruhu LINUS VIDELL.
57:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hostující klub drží tříbrankové vedení.
56:40'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Barysu.
56:10'
Domácí celek už nemá co ztratiti, a tak hraje bez brankáře. Zkouší to v šesti.
55:59'
Nicklas Jensen (Jokerit) pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen střed branky, kde byl gólman.
54:15'
Hostující celek se nyní dostal do šance, kterou dokázal proměnit, prosazuje se ze samostatného úniku ARKADIJ ŠESTAKOV. Ten udělal bĺafák a překonal brankáře. Asistence: Curtis Valk a Jesse Blacker.
53:56'
Sledujeme pasáž hry, která nabízí málo šancí.
53:00'
Arkadij Šestakov (Barys) byl na malý moment volný před brankou, ale puk nedokázal zpracovat.
52:25'
Hra je nyní přerušená, puk vypadl z hrací plochy.
52:14'
Henrik Haapala zavezl kotouč do útočného pásma, následně zkoušel zakončovat Nicklas Jensen. Minul branku.
51:39'
Komerční přestávka.
50:37'
Polovina třetí třetiny je pryč, zatím na výraznější střelecké pozice ve třetině čekáme.
49:35'
Barys se nyní dostal do šance, Valerij Orechov byl před brankou volný, ale kotouč mu v rozhodující chvíli uskočil.
48:57'
Mikko Lehtonen (Jokerit) se dostal do útočného pásma, Edward Pasquale (Barys) rychle rozehrává.
48:26'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se zejména ve středním pásmu.
47:10'
Dmitrij Ševčenko (Barys) tečoval spoluhráčovu střílenou přihrávku před brankou, kotouč končí vedle branky.
46:37'
Darren Dietz (Barys) to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma, jeho projektil byl zblokovaný. Gólman zasahovat nemusel.
44:36'
43:44'
Rána od modré čáry byla zblokovaná, kotouč končí v rohu.
43:23'
Hostující celek nyní hraje početní výhodu, pokouší se propracovat se do útočného pásma, ale zatím se mu to nedaří.
42:36'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Ahti Oksanen – 2 min., vysoká hůl).
42:23'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
40:53'
Helsinky hrají v útočném pásmu aktivně, pokouší se zakončovat z každé pozice.
40:26'
Mikko Lehtonen (Jokerit) dostal kotouč do útočného pásma, hledal před brankou spoluhráče, ale prosadit se nedokázal.
40:01'
Ve druhé třetině tohoto zatím nepříliš divácky atraktivního zápasu jsme viděli jedinou branku, trefil se Nikita Michajlis (Barys), který vrátil hostujícímu celku těsné vedení.
40:00'
39:43'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podrážení).
39:40'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Roman Starčenko – 2 min., vysoká hůl).
39:40'
Ještě jedno přerušení a bude se vylučovat.
39:10'
Hra se přelévá rychle ze strany na stranu, ani jeden celek se nikam nežene.
39:00'
Poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:24'
Dva na jednoho postupovali hráči Jokeritu, ale Antti Pihlström od spoluhráče přihrávku nedostal.
38:00'
Oznámeny byly poslední dvě minuty. Mnoho práce brankáři v této pasáži zápasu nemají.
36:40'
Helsinky se sice usadily v útočném pásmu, ale do výraznější šance se dostat nedokázaly, dobře zapracovala hostující zadní řada.
36:09'
35:30'
Steve Moses (Jokerit) připravil pozici pro Miku Niemiho, jehož projektil končí vedle branky.
35:10'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. V této pasáži hry jsme viděli zatím jedinou branku.
34:03'
Nur-Sultan se pokoušel středem hrací plochy dostat do střelecké pozice, ale obrana Jokeritu byla pozorná.
33:45'
33:39'
Hostující celek si v této přesilovce zatím výraznější příležitost vypracovat nedokázal.
32:32'
Darren Dietz (Barys) se rychle dostal do útočného pásma, jeho projektil však končí mimo branku. Následně domácí rychle vyhodili.
32:13'
Přesilovku hraje Barys, který se usadil na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet.
31:45'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Ahti Oksanen – 2 min., sekání).
31:35'
Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, ale prosadit se nedokázal. Následně sudí přerušil hru pro faul.
30:50'
Polovina zápasu je pryč, zatím jsme viděli tři branky a o jeden gól jsou lepší hráči Barysu.
30:41'
Hra je přerušena, kotouč přejel přes všechny čáry, vhazovat se bude před brankou Helsinek.
30:15'
Linus Videll to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale neuspěl. Nepřesně pálil také o něco později Anton Sagadejev.
29:40'
Vzájemně vyloučení hráči se vracejí do hry. Sledujeme tedy hru pět na pět.
28:20'
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.
27:40'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dmitrij Ševčenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petri Kontiola – 2 min., nedovolené bránění).
27:10'
Sledujeme aktivní hru domácího celku, který se pokouší něco vymyslet na útočné polovině.
26:45'
Domácí celek hraje aktivně, Brian O'Neill pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.
26:26'
Helsinky nyní zakončovaly od modré čáry, projektil končí vedle branky.
25:22'
Hostující celek se propracoval do střelecké pozice, kterou dokázal proměnit a znovu si bere vedení na svou stranu. Povedenou ránou překonal brankáře Kalniše NIKITA MICHAJLIS. Asistence: Curtis Valk.
24:30'
Barys Nur-Sultan se dostal do postavení mimo hru, mnoho šancí momentálně k vidění není.
23:44'
Jeden z hráčů Helsinek pálil z ostré pozice, jeho projektil končí vedle branky.
22:20'
Mnoho šancí k vidění není. Barys se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, neuspěl ani Atte Ohtamaa.
22:15'
Hra je nyní přerušena.
21:50'
Jeden z domácích hráčů, Marko Anttila, se dostal do brejku. Sám před brankářem minul branku.
20:45'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
20:13'
Edward Pasquale (Barys) kryje kotouč, připisuje si první zákrok v této třetině.
20:01'
Po první třetině, která mnoho šancí nenabídla, platí vyrovnaný stav 1:1. Corban Knight poslal hostující celek do vedení, následně v poslední minutě první třetiny vyrovnal Jesse Joensuu.
20:00'
19:12'
Jokerit právě vstřelil branku!
Po výborném pasu spoluhráče se do brejku dostal JESSE JOENSUU. Ten poslal kotouč přesně pod horní tyčku.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:30'
Nikita Michajlis (Barys) pálil z dobré pozice, Janis Kalninš předvedl spolehlivý zákrok.
18:06'
Atte Ohtamaa si jako obránce sjel do dobré pozice, mezi kruhy napřáhl. Branku však trefit nedokázal.
17:15'
Ahti Oksanen (Jokerit) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.
17:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.
16:25'
Barys vyhazuje přes všechny čáry. Helsinky hrají sice aktivně, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.
14:50'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, domácí hrají přesilovku, ale nemohou se prosadit.
14:37'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., držení hole).
12:54'
Hostující celek hraje aktivně, Janis Kalninš musel zasahovat po střele od modré čáry, kterou vyslal obránce Darren Dietz.
12:05'
Petri Kontiola (Jokerit) zakončoval z otočky, jeho projektil končí vedle branky.
12:02'
11:25'
Petri Kontiola na modré čáře kotouč ztratil, Pavel Akolzin (Barys) postupoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.
10:58'
Petri Kontiola (Jokerit) pálil z dobré pozice, kotouč netrefil podle představ, puk končí vedle.
09:08'
Veli-Matti Savinainen (Jokerit) vybojoval souboj ve středním pásmu, následně se jeho spoluhráči dostali do postavení mimo hru.
07:45'
Mikko Lehtonen (Jokerit) se dostal ke střele od modré čáry, s jeho pokusem si poradil brankář.
07:03'
Darren Dietz (Barys) pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje hostující brankář.
06:10'
Nur-Sultan hraje aktivně, sledujeme aktivní hru hostů. Komerční přestávka.
05:46'
Anton Sagadejev (Barys) se dostal do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář.
03:38'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Šalapov – 2 min., vražení na hrazení).
03:14'
Barys se dostává do vedení,tvrdou ránou od modré čáry prosazuje CORBAN KNIGHT. Asistence: Darren Dietz, Linus Videll.
02:20'
Mika Niemi (Jokerit) vybojoval v souboji s obráncem kotouče, následně pálil. Jeho pokus končí vedle.
01:34'
Mika Niemi (Jokerit) rozehrává od své branky, nahodil kotouč do útočného pásma, tam byl Steve Moses. Ten však nevypálil.
01:04'
Curtis Valk (Barys) se dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale nedokázal se prosadit do výraznější šance.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö, Lööv, Kivistö, Eronen – Joensuu, O'Neill, Regin – Haapala, Kontiola, Nicklas Jensen – Moses, Savinainen, M. Niemi – Oksanen, Anttila, Pihlström – Halme.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Blacker, Ohtamaa, Metalnikov, Dietz, Šalapov, Makljukov, Orechov – Knight, R. Starčenko, Videll – Michajlis, Valk, Šestakov – Akolzin, Boyd, Ševčenko – Petuchov, Gurkov, Sagadejev.

Rozhodčí: Vasiljev, Judakov – Zacharenkov, Ivanov.
David Sklenička (Helsinky) 11 zápasů, 1+0, 1 bod
Poslední vzájemný zápas se odehrál v prosinci a Helsinky vyhrály na ledě Barysu 4:2.
Jokerit Helsinky si může poslední dobou připadat jako na houpačce. Výhry střídají porážky, ostatní z posledních pěti zápasů vyhrál tři Poradil si se Spartakem Moskva 3:2 v prodloužení, Čerepovcem 4:1 a Viťazem 3:2. Nestačil na Čerepovec 2:5 a Petrohrad 1:4. Helsinky jsou v Západní konferenci na čtvrté pozici.
Barys Nur-Sultan hraje v poslední době útočný hokej, z posledních pěti zápasů vyhrál hned čtyři. Poradil si s Nižněkamskem 5:1, v prodloužení s Jaroslavlí 4:3, Ufou 5:3 a Magnitogorskem 4:3. Nestačil na Omsk 0:3. V tabulce Východní konference je na třetí pozici, na první dvě ztrácí shodně tři body.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Jokerit Helsinky a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.