KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Astana - 8. ledna 2020   15:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
30:25' Chisamutdinov (S. Zacharčuk, Šaripzjanov)
1:5
(0:0, 1:3, 0:2)
Astana
Astana
20:30' Dietz  (Knight, Videll) • 34:12' Šestakov  (Valk, Makljukov) • 36:06' Ohtamaa  (Michajlis, Šestakov) • 41:13' Knight   • 50:12' Michajlis  (Sagadejev)
Nižněkamsk
Šaryčenkov (Barulin) – R. Murphy (A), Rjasenskij, Aťušov (A), Čivilev, S. Zacharčuk (C), Šaripzjanov, Bryncev, Pajgin – Padakin, Enlund, Berglund – Šiksatdarov, Černikov, Chafizov – P. Kulikov, White, Chajrullin – Porjadin, Chisamutdinov, Šarifjanov.
Oskirko, Judakov – Zacharankov, Novikov
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
2 729 diváků
Astana
Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Metalnikov, Orechov, Dietz (C), Makljukov, Šalapov, Kleščenko – Ševčenko, Akolzin, Boyd (A) – Videll, Knight, R. Starčenko (A) – Šestakov, Michajlis, Valk – Asetov, Petuchov, Sagadejev.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hokejový hráč.

Hity: 12 – 11
Je konec! Dnešní zápas nakonec s velkým přehledem ovládli hostující hokejisté, kteří zvítězili o čtyři branky. Už v úvodu poslední periody si Corban Knight vybojoval trestné střílení, které s naprostým klidem proměnil střelou pod horní tyčku. Následně byl vyloučen Darren Dietz do konce zápasu, ale Nižněkamsk toho nedokázal využít, naopak. Sám fauloval, a tak se hrálo ve čtyřech. V této situaci se prosadil Nikita Michajlis, jenž určil konečné skóre zápasu.
59:28'
Ještě jednou, snad naposledy, se nám přerušila hra. Tentokrát si s rozehrávkou neporadil Neftěchimik, který puk odpálil na zakázané uvolnění.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:34'
Tak se ke střele ještě dostal jeden z hokejistů v bílém dresu. Alexandr Šaryčenkov ovšem tentokrát na jeho střelu dobře viděl a však vykopl svůj beton.
57:58'
Neftěchimik by chtěl vstřelit ještě nějakou branku, ale sám se o šance připravuje vlastními nepřesnostmi. Těch bylo v dnešním zápase vidět hodně.
57:26'
Jejich snaha vedla jen k vybojování dalšího vhazování v útočném pásmu. Nur-Sultan totiž znovu nezvládl rozehrávku, která skončila jen na zakázaném uvolnění.
56:58'
Barys navíc dané buly vyhrál a dostal kotouč až do útočného pásma. Tady je o vítězi již nějakou dobu rozhodnuto, i když se domácí ještě snaží.
56:33'
Hostujícímu celku se nyní nepovedla rozehrávka, a tak se hra vrátí před jejich gólmana. Tři a půl minuty před koncem jim to ale ani nemusí vadit.
55:23'
Hostující brankář si v posledních minutách rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce. I další střelu ale dobře viděl, proto stihl zakročit betonem.
54:47'
Domácí tým začal hrát pořádně až teď, což bude jeho největší příčina dnešní porážky! Dobrou šanci měl domácí hráč, ale Edward Pasquale zase zasáhl.
54:16'
Přesto se dostali až do útočné třetiny, ale tam odvedl velmi dobrou práci Corban Knight. Ten totiž obral soupeře o puk, který ještě na hokejce dokázal udržet.
53:40'
Jegor Šalapov si nelámal s kotoučem hlavu a poslal ho podél mantinelu do útočného pásma. Tam si puk sice sebrali domácí, ale ti jsou aktivně napadáni.
53:11'
Neftěchimik se dlouho držel v útočném pásmu, ale žádnou lepší šanci si vytvořit nedokázal. Následně hráč hostí v rybičce poslal puk do středního pásma.
52:42'
Stěpan Zacharčuk dostal přihrávku na modrou, kdy mu puk odskočil od hokejky. Přesto vypálil, ale jeho rána byla sražena jen do rohu kluziště.
52:28'
Darren Dietz je na ledě!
52:05'
Stěpan Zacharčuk si netroufl na střelu z první, jelikož proti němu vystoupil obránce. Další hráč už ale vypálil, a tak má gólman hostí další zákrok na svém kontě.
51:38'
Nižněkamsk se sice ještě snaží něco vymyslet, ale směrem dopředu mu to dnes moc nejde. Navíc Edward Pasquale podává v brance opravdu dobrý výkon.
51:02'
Arsen Chisamutdinov je na ledě!
50:12'
Barys právě vstřelil branku!
Který navíc končí další brankou v jejich síti! Alexandr Šaryčenkov s tímto nemohl vůbec nic dělat a jeho tým ho v tom znovu nechal pořádně vykoupat! Anton Sagadejev táhl rychlou protiakci, když křižným pasem našel na druhé tyčce volného NIKITU MICHAJLISE, který byl sice těsně bráněn, přesto tam stihl strčit hokejku a trefit odkrytou bránu. Asistence: Anton Sagadejev.
49:52'
Domácí tým se ještě snaží držet puk na svých hokejkách a předvádět rychlé protiakce. Nyní ale přišel propad, kvůli kterému se hosté ženou do protiútoku.
49:22'
Neftěchimik se celkem zbytečným zákrokem v útočném pásmu připravil o solidní tlak v útočném pásmu. Nyní se tedy hraje ve čtyřech na obou stranách.
49:02'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Arsen Chisamutdinov – 2 min., sekání).
48:31'
Matt White se snaží rozdávat jeden pas za druhým. Velká škoda pro jeho tým, že nevyšel ten první, jelikož to by byla střela z první a ze slotu.
48:10'
Vypadá to, že obranné čtveřice hostujícího celku čekají hodně perné chvilky. Marat Chajrullin byl dalším střelcem, ale gólman znovu úspěšně zasáhl.
47:42'
Nižněkamsk vyhrál vhazování v útočném pásmu poté, co se chvíli nehrálo. Damir Šaripzjanov nebezpečně pálil, ale Edward Pasquale jeho pokus vyrazil.
47:28'
Darren Dietz předvedl hodně smolný, ale i nebezpečný zákrok. Vůbec nevěděl, že za ním je soupeř, kterého trefil hokejkou do hlavy. Zasloužený trest do konce zápasu a domácí mají poslední naději.
47:28'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
47:28'
Atte Ohtamaa je na ledě!
47:12'
Kadžopádně pro domácí je to hodně zkrácená početní výhoda. Dnes sice už jednu využil, ale tady se to nejspíše nestane. Přesto je Neftěchimik v pásmu.
46:41'
Timur Chafizov je na ledě!
46:20'
Nižněkamsk bude hrát už jen několik vteřin v početní nevýhodě. Proto chvilku držel kotouč, avšak poté poslal dlouhý pas, kterým se dostal do pásma.
45:48'
Atte Ohtamaa předvedl vcelku důležitý zákrok, i když to byl faul. Jinak by z toho byla totiž branková šance pro domácí celek v oslabení či případné snížení.
45:28'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Atte Ohtamaa – 2 min., nedovolené bránění).
45:05'
Linus Videll se dostal ke kotouči u branky, ale nemohl rovnou zakončit, jelikož nebylo kudy. Hosté však kombinují v útočném pásmu a jsou nebezpeční.
44:41'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., nedovolené bránění).
44:27'
Hra se vcelku často odehrává ve středním pásmu, které je velkým problémem hlavně pro domácí hráče, kteří ho nemohou projít za žádnou cenu.
43:52'
Jenže ten potřeboval vystřídat, a tak poslal puk jen do středního pásma. Darren Dietz se proto dostal k další střele, kterou Alexandr Šaryčenkov vyrazil.
43:24'
Alexej Makljukov zabral a ještě stihl kotouč na útočné modré. Nahodil ho následně po mantinelu, kde se ke kotouči nakonec dostal Nižněkamsk.
42:57'
Ryan Murphy poslal kotouč na zadní mantinel, kam si k němu sjel jeden z jeho spoluhráčů. Ten ale musel podstoupit osobní souboj, při kterém o puk přišel.
42:24'
Nur-Sultan navíc hraji v naprostém klidu a ukazuje, že na třetím místě v rámci Východní konference není jen tak. I dnes si jde za dalšími body.
41:40'
S akciemi domácího celku v tomto zápase je to ještě horší než na začátku periody. Corban Knight totiž využil trestné střílení a poslal tým do třígólového vedení.
41:13'
K trestnímu střílení se postavil sám faulovaný, tedy CORBAN KNIGHT! Ten se k němu rozjel hodně rychle, trochu zakvedlal s pukem, načež ho neomylně poslal pod horní tyčku!
41:13'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – trestné střílení, podrážení).
40:43'
Avšak hokejisté v modrém se drží na kotouči a snaží se dostat do útočného pásma. To ale zkusili jen nahozením po mantinelu, které zastavil gólman.
40:14'
A poslední třetina dnešního utkání je před námi! Domácí hráči to budou mít velmi složité, jelikož prohrávají o dvě branky. Přesto je zápas vcelku vyrovnaný.

Hity: 9 – 9
Už jsou za námi dvě třetiny dnešního utkání, a ta druhá přinesla velmi zajímavou podívanou a hlavně čtyři branky. Darren Dietz poslal svůj tým do vedení v početní výhodě už po půl minutě hry. Avšak Arsen Chisamutdinov srovnal stav zápasu v polovině třetiny, když také využil přesilovou hru. Nur-Sultan byl ovšem poté lepším týmem a dostal se do dvoubrankového vedení. Postupně se trefili – Arkadij Šestakov a Atte Ohtamaa, kteří poslali svůj tým do značného vedení.

Další třetina začne přibližně v 16:44.
40:00'
39:32'
Domácí celek se ještě dostal ke střele, na kterou Edward Pasquale moc dobře neviděl. Přesto dokázal zasáhnout betonem a vyrazit puk do rohu.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:29'
V dnešním utkání jsou však k vidění časté nepřesnosti, které hodně srážejí oba týmy. Proto si ani jeden z nich nedokáže vytvořit delší tlak v útočném pásmu.
37:48'
Nur-Sultan se ocitl pod menším tlakem, což nakonec vyústilo ve vyhození kotouče. Hostujícímu celku je tak pískáno zakázané uvolnění.
36:06'
A dvougólový náskok opravdu přichází! Nižněkamsk naprosto vypadl z tempa, proto prohrává o dvě branky. ATTE OHTAMAA si z pozice obránce sjel až před branku, kam dostal přihrávku, kterou stihl usměrnit za brankáře. Asistence: Nikita Michajlis a Arkadij Šestakov.
35:49'
Po komerční přestávce se zase hraje! Hostující celek je po vstřelení brance hodně aktivní a je v současné době lepším týmem, který si jde za další brankou.
35:00'
Do konce třetiny nám chybí posledních pět minut a Nižněkamsk v tomto zápase už podruhé prohrává. Každopádně je to o gól a vše je ještě otevřené.
34:12'
Kteří se znovu v tomto zápase dostávají do vedení! ARKADIJ ŠESTAKOV táhl přečíslení dva na jednoho, které vzal nakonec na sebe. Zasekl si kotouč, dal si ho na střed hřiště a ranou zápěstím prostřelil gólmana domácích. Asistence: Curtis Valk a Alexej Makljukov.
33:48'
Hned trojice hráčů domácí týmu se snažila pošťouchnout puk až do útočného pásma, což se jim ale nepovedlo. U puku jsou proto zase hosté.
33:02'
Barys nyní jen nahodil puk do útočného pásma, kde chtěl napadat. Domácí obrana si s tím poradila, ale přechod do útoku Nižněkamsku znovu nevyšel.
32:36'
Roman Starčenko byl nejspíše tím, kdo se prokličkoval až ke střele. Tu mířil na zadní tyč, ale přesnost tomu chyběla. Alexandr Šaryčenkov nemusel zasahovat.
32:00'
Pavel Padakin se dostal ke střele z nebezpečné pozice, ale Edward Pasquale tentokrát udržel kotouč ve výstroji. Následuje buly po jeho levici.
31:30'
Takže je za námi něco málo po polovině zápasu a stav v kazašském hlavním městě je srovnaný. Oba týmy daly v této periodě po jedné brance.
30:25'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Což mu ale nemusí vadit, jelikož na vstřelení branky stačí jedna povedenější akce! Po vyhraném souboju u mantinelu se puk dostal na Zacharčuka, jehož ránu vyrazil gólman jen před sebe. Tam se nejrychleji zorientoval ARSEN CHISAMUTDINOV, jenž doklepl puk do sítě. Asistence: Stěpan Zacharčuk a Damir Šaripzjanov.
30:05'
No, zatím to tak moc nevypadá. Neftěchimik má velké problémy dostat se do útočného pásma.
29:34'
Během krátké doby tak mají domácí hokejisté k dispozici další početní výhodu. Tak uvidíme, jestli si v ní povedou o něco lépe než v té předešlé.
29:09'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Leonid Metalnikov – 2 min., hákování).
29:09'
Alexandr Bryncev se vrhnul s kotoučem do přesily v podobě dvou hráčů. Přesto se nakonec Pavel Porjadin dostal ke střele, ale Edward Pasquale chytá.
28:30'
Nur-Sultan byl pod menším tlakem, a tak vyhodil puk přes všechny lajny. Udělal to však dobře, takže zakázané uvolnění se mu pískat nebude.
27:59'
Valerij Orechov je na ledě!
27:41'
Pavel Kulikov se snažil zastavit puk u mantinelu, ale ten se pro něj nedorazil příhodně. Hosté tak znovu vyhodili a prvnímu oslabení v zápase se ubrání.
27:24'
Což se ukazuje i nadále. Hra je totiž přerušena, puk se nejspíše dostal na střídačku. Vhazovat se však bude na útočné modré nižněkamského týmu.
26:44'
Jevgenij Rjasenskij chvilku za brankou podržel puk a počkal, než jeho spoluhráči dostřídají. Každopádně Nižněkamsku se první početní výhoda nedaří.
26:18'
Domácí sice vyhráli vhazování v pásmu, ale k ničemu jim to nebylo. Pavel Akolzin se totiž dostal ke kotouči a dostal ho přes všechny čáry až za gólmana.
25:59'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Valerij Orechov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
25:25'
Atte Ohtamaa musel hodně zabrat, aby byl u puku dříve než soupeř. To se mu však povedl a Nižněkamsk musí o kotouč zabojovat, nyní v útočném pásmu.
25:12'
Alichan Asetov posunul puk podél mantinelu, načež se jeho spoluhráči dostali do šance. Alexandr Šaryčenkov si se vším poradil a nechal přerušit hru.
24:46'
I hostující tým se však nyní prezentoval chybou, kterých máme v dnešním zápase opravdu hodně. Nepřesná přihrávka Barysu skončila až ve středním pásmu.
24:21'
Pavel Kulikov si všiml, že kotouč se odrazil do útočné třetiny, ale byl tam moc rychle. Takhle je z toho přerušená hra a ofsajd na domácí straně.
23:41'
Neftěchimik se držel v útočném pásmu, kde si mohl vytvořit nějakou šanci. Stačil ale jeden osobní souboj a domácí hráči se musí z pásma vystěhovat.
22:54'
Avšak od té doby se zase na puku drží především hostující hokejisté. Jenže jejich akce znovu skončila velmi rychle, a to po velmi nepřesném pasu.
22:18'
Ovšem Nižněkamsk zakřiknutým dojmem nepůsobí, naopak! Jevgenij Rjasenskij posunul puk a spoluhráče, s jehož střelu měl Edward Pasquale problémy.
21:32'
Pro hosty je to rozhodně ideální start do druhé třetiny, který nejspíše na chvilku srazí domácí tým. Přece jen inkasoval po nějaké půl minutě hry.
20:30'
Tak to je rychlost! Hosté totiž využívají početní výhodu a dostávají se do jednobrankového vedení! Corban Knight byl postavený na hranici brankoviště, odkud na straně našel DARRENA DIETZE, jenž střelou z první nedal brankáři šanci. Asistence: Corban Knight a Linus Videll.
20:10'
A už se zase hraje! Uvidíme ve druhé třetině nějaké branky? Snad ano! Corban Knight vyhrál první vhazování a jeho tým se drží na kotouči.

Hity: 6 – 7
Je za námi první třetina utkání mezi Nižněkamskem a Nur-Sultanem, ve které jsme nakonec neviděli ani jednu branku. Respektive domácímu celku se podařilo dostat puk do sítě, ale Jacob Berglund tam puk zjevně úmyslně kopl, takže po prozkoumání videa tento gól nemohl být uznán. Na druhé straně měl asi největší šanci Nikita Michajlis, avšak ten poloprázdnou síť netrefil.

Další třetina začne přibližně v 15:57.
20:00'
19:42'
Barys vyhrál vhazování v útočné třetině a Curtis Valk se dostal ke střele. Po té vznikla nepřehledná situace v brankovišti, ale Šaryčenkov má puk pod lapačkou.
19:14'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., podrážení).
19:00'
18:12'
Vitalij Aťušov měl co dělat, aby se vyhnul svému spoluhráči. Naštěstí pro něj i jeho tým to zvládl. Jinak by šel totiž soupeř úplně osamocený do zakončení.
17:58'
Pomalu ale stále jistěji to vypadá, že branku v první periodě neuvidíme. Do jejího konce totiž chybí dvě minuty a vhazuje se na útočné modré hostí.
17:15'
Nur-Sultan se dostal do kombinace v útočném pásmu, načež následovala i střela od modré. Ta však trefila jen jednoho z obránců a odrazila se do rohu.
16:57'
Corban Knight se snažil aktivně napadat rozehrávku soupeře, ale nebyl úspěšný. Pavel Padakin proto mohl vypálit, ale Edward Pasquale má puk pod lapačkou.
16:03'
Damir Šaripzjanov byl nyní zahnán spoluhráčem hodně do úzkých. Přesto se napadajícího soupeře nezalekl a puk udržel, proto oba týmy střídají.
15:22'
Alexandr Šaryčenkov v pohodě zachytil nahození od mantinelu a rovnou ho vyklepal z lapačky. Corban Knight měl k puku daleko, a tak jsou u něj domácí.
15:00'
Chybí nám přesně pět minut do konce první třetiny a zatím nesledujeme moc záživný hokej. Viděli jsme jen jednu neuznanou branku a jednu větší šanci.
14:35'
Hodně nepovedená rozehrávka přišla i na druhé straně. Marat Chajrullin se sice snažil natáhnout po kotouči, ale měl k němu daleko. Icing na straně Nižněkamsku.
14:24'
Domácí ztratili puk v útočném pásmu, a tak Curtis Valk táhl celý protiútok. Ten byl nakonec zakončen střelou, která byla sražena jen do ochranné sítě.
13:48'
Hráči v bílém se hodně snažili zůstat v útočném pásmu, ale to jim nakonec nevyšlo. Navíc jejich následná rozehrávka skončila jen na zakázaném uvolnění.
13:22'
Alexandr Šaryčenkov je gólmanem který si připsal zákrok po delší době. Leonid Metalnikov vystřelil od modré, ale gólmana domácího týmu nijak nepřekvapil.
13:03'
Darren Dietz na druhé straně ustál atak domácího hokejisty a celkem v klidu rozehrál. Následně se puk objevil na střídačce a před námi je komerční pauza.
12:24'
Jevgenij Rjasenskij udržel puk, přestože byl napadán soupeřem. Jeho následná přihrávka taktéž nebyla přesná, přesto se domácí zase dostali k puku.
11:55'
Hostující hráč už sahal na dlouhou přihrávku, avšak nakonec pro něj byla o něco delší, než by potřeboval. Ani jeden z týmů už delší dobu nevypálil.
11:17'
Barys se ještě snažil napadat v útočném pásmu, ale k puku se nedostal. Proto se domácí obránce snaží zklidnit hru a oba týmy se rozhodly pro střídání.
10:46'
Pavel Akolzin rozehrál na útočnou modrou na svého spoluhráče, avšak jeho přihrávka nebyla přesná. Domácí se však dlouho u puku znovu nezdrželi.
10:12'
Nyní se vhazovalo na obranné modré Neftěchimiku, který dané buly vyhrál. Jeho akce ale skončila po osobním souboji už ve středním pásmu, tedy rychle.
09:42'
Nižněkamsk hraje v pěti!
09:26'
Nyní se tam sice dostal, ale nebylo mu to k ničemu. Domácí se znovu dostali k puku a odpálili ho přes všechny čáry. Tomuto oslabení se ubrání.
08:53'
Nur.Sultan měl sice jednu dobrou příležitost v početní výhodě, ale od té doby se nemůže s kotoučem na hokejce ani dostat do útočného pásma.
08:20'
Následně už si domácí hokejisté poradili. Sice museli svést souboj na obranné modré, ale podařilo se jim dostat puk do středního pásma.
08:00'
Obrovská šance hostujícího týmu v početní výhodě nekončí brankou! Nikita Michajlis dostal parádní křižný pas před odkrytou bránu, ale jeho střela se tam neocitla. Následně puk vylétl.
07:42'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Vitalij Aťušov – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dmitrij Ševčenko – 2 min., hrubost).
07:29'
Po delší době se hnal do útoku také Nur-Sultan, ale ten nevymyslel vůbec nic. Zpětná přihrávka na střed hřiště byla sebrána domácím obráncem.
06:54'
Nižněkamsk dvakrát během krátké chvíle vyhrál vhazování v útočné třetině. Edward Pasquale sice musel zasahovat, ale vesměs předvedl základní zákroky.
06:24'
Podstatně lepším útočnými akcemi se zatím prezentují domácí, ale ani těm to nestačí. Matt White zkoušel zpoza branky najít někoho před brankou, ale neúspěšně.
05:53'
Jevgenij Rjasenskij se postaral o menší uklidnění hry. Následně poslal dlouhou přihrávku, po které Jacob Berglund vybojoval vhazování po levici Pasqualeho.
05:21'
Pavel Padakin posunul puk dále po mantinelu, kde jeho spoluhráč musel ustát souboj. To se mu sice povedlo, ale jeho následný pas došel jen k soupeři.
04:43'
Ten se sice snažil zakombinovat v útočném pásmu, avšak domácí obrana si s tím v pohodě poradila. Proto se i Nižněkamsk zase podívá do útočného pásma.
04:20'
Tak to byl první zajímavější moment v dnešním zápase, kdy jsme sice branku viděli, ale ta nebyla správně uznána. Nyní už je u kotouče zase Barys.
03:07'
Rozhodčí si celou situaci zkontroloval na videu a branka nakonec správně není uznána!
03:07'
Jenže Neftěchimik se znovu dostal ke kotouči v útočném pásmu a dosáhl branky! Jonas Enlund posunul kotouč na JACOBA BERGLUNDA, kterému byla nadzvednuta hokejka. Proto dostal puk do sítě bruslí, a to úmyslným kopnutím.
02:46'
Ryan Murphy se z pozice obránce dostal dopředu. Jeho průnik dostal tým do pásma, odkud přišla střela. S tou si ale ještě hostující brankář poradil.
02:13'
Damir Šaripzjanov se také dostal pod tlak za svou brankou, kvůli čemuž se dostali ke kotouči hosté. Ani jim se nyní nepodařilo vypálit na branku.
01:36'
Atte Ohtamaa dostal přihrávku za svou branku, kde byl okamžitě napadán soupeřem. Sice z toho rezultovala chyba, ale Nižněkmask toho nijak nevyužil.
01:05'
Alexandr Šaryčenkov má za sebou první jednodušší zákrok. Kotouč se totiž zastavil na hranici brankoviště, kam domácí gólman sáhl a sebral puk lapačkou.
00:46'
Jako první se dostali do ataku hosté, ale nedokázali nic vymyslet. Darren Dietz se proto vracel do vlastního obranného pásma a jeho tým půjde dopředu znovu.
00:18'
A dnešní utkání v rámci nejvyšší ruské hokejové soutěže mezi Nižněkamskem a Nur-Sultanem začalo! Domácí hrají v modrém, hosté v bílé.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – R. Murphy, Rjasenskij, Aťušov, Čivilev, S. Zacharčuk, Šaripzjanov, Bryncev, Pajgin – Padakin, Enlund, Berglund – Šiksatdarov, Černikov, Chafizov – P. Kulikov, White, Chajrullin – Porjadin, Chisamutdinov, Šarifjanov.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Metalnikov, Orechov, Dietz, Makljukov, Šalapov, Kleščenko – Ševčenko, Akolzin, Boyd – Videll, Knight, R. Starčenko – Šestakov, Michajlis, Valk – Asetov, Petuchov, Sagadejev.

Rozhodčí: Oskirko, Judakov – Zacharankov, Novikov.

Do tohoto utkání nezasáhne ani jeden český nebo slovenský hokejový hráč.
Poslední vzájemný zápas:

Barys – Nižněkamsk 4:5p

Branky a nahrávky: 2. Dietz (A. Petersson), 18. R. Starčenko (Dietz, A. Petersson), 33. Valk (Bochenski), 35. R. Starčenko (Makljukov, A. Petersson) – 8. Ruohomaa (An. Sergejev, I. Ježov), 22. Michnov (Porjadin, Bryncev), 42. P. Kulikov (Šaripzjanov, E. Galimov), 59. Jo. Nättinen (Ogurcov), 62. Polášek (Puustinen, Ruohomaa).

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman, Dietz, Makljukov, Blacker, Orechov, Polochov, Lipin – Bochenski, Valk, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Grenc, Michajlis, Gurkov – Ševčenko, Sagadejev, Asetov.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Bryncev, Šaripzjanov, Volgin, Fatkullin, Semjonov – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – E. Galimov, P. Kulikov, Chajrullin – Zdunov, Jakimov, Porjadin – Michnov, Arkalov, Šafigullin.
Barys Nur-Sultan

To Barys podává konstantní výkony celou sezónu, což se odráží na jeho současném postavení. Ve čtyřiceti čtyřech zápasech totiž získal sedmapadesát bodů, které ho řadí na velmi dobré třetí místo v rámci Východní konference. Nur-Sultan sice vstřelil o jednu branku méně než jeho dnešní soupeř, avšak inkasoval gólů jen devadesát, což dělá ten hlavní rozdíl. Barys bral z posledních dvou zápasů dvě výhry. Nejprve doma porazil Kunlun 2:1, načež přišla těsná porážka v Rize 0:1. V posledním zápase přehrál Spartak na jeho ledě 3:2, kde rozhodl těsně před koncem.

Nejproduktivnější hráči:
Roman Starčenko – 29 bodů (15+14)
Corban Knight – 28 bodů (13+15)
Darren Dietz – 24 bodů (7+17)
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsku se vcelku dařilo na začátku sezóny, ale v poslední době přišel značný výsledkový i tabulkový propad. Proto se tak tento tým nachází na desátém místě Východní konference, když ve čtyřiačtyřiceti zápasech získal čtyřicet čtyři bodů. Neftěchimik má celkem produktivní útok, který vstřelil 102 branek, avšak inkasoval jich už 113. V posledních třech utkáních bral Nižněkamsk jednu výhru. Nejprve padl doma vysoko s Omskem, kterému podlehl 2:6. Následně přehrál Novosibrisk na jeho hřišti 2:1. V zatím posledním zápase padl na ledě Jekatěrinburgu 0:3.