KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Astana - 11. října 2019   14:30

Novosibirsk
Novosibirsk
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Astana
Astana
37:13' Knight  (Michajlis) • 42:29' Šesťakov  (Dietz, Musorov)
Novosibirsk
Lavrentěv, Rogačov – Antonov, Osipov
Ledovyj dvorec sporta, Sibir
Astana

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Statistiky utkání
Střely na branku: 24-22
Zblokované střely: 14-10
Vyhraná vhazování: 16-26
Je dobojováno! Novosibirsku dnes patřilo prvních deset minut zápasu, když si domácí vypracovali slušné příležitosti. Poté se hra vyrovnala, Barys začal vystrkovat růžky a na startu třetí dvacetiminutovky vedl o dva góly. Od té doby hráli hosté přesně to, co potřebovali, Pasquale moc práce neměl a Sibir nevyužil ani dlouhou power play. Kazaši si odváží cenné vítězství.
59:56'
Puk se dostal na domácí střídačku, vhazovat se bude v pásmu Barysu. Za čtyři vteřiny už Novosibirsk rozhodně dvakrát neskóruje!
59:00'
Pokus Blackera trefit odkrytou klec ze středního pásma. To se hostujícímu hráči nepovedlo, kotouč poslal těsně vedle tyče!
58:34'
Z otočky zakončoval Sajustov. S jeho nahozením si bez větších problémů poradil brankář Pasquale. Domácí už zase hrají v šesti!
58:03'
Vhazování v obranném pásmu Novosibirsku, finský gólman se vrací mezi tři tyče. Nejspíše ale jen na chvíli!
57:33'
Kazašský celek se dostal s kotoučem do středního pásma, ale nechtěl riskovat icing, a tak jen nahazoval do útočné třetiny.
56:45'
Säteri dostal pokyn od domácího kouče a zamířil na střídačku, Sibir to zkouší v šesti!
56:16'
Čas běží, hra je teď hodně neurovnaná, což vyhovuje především hostům, kteří drží velmi slušný náskok. Uvidíme, zda Novosibirsk sáhne ke hře bez brankáře!
55:29'
Těch přerušení je opravdu minimum, a tak se čeká na další komerční přestávku. Uvidíme, zda se ji vůbec dočkáme.
54:49'
Nepřehledná situace u mantinelu za hostující klecí, snad pět hráčů tam bojovalo o kotouč, úspěšnější byli nakonec hosté.
54:04'
Oba týmy střídaly, do konce zbývá necelých šest minut. Hokejisté Novosibirsku teď většinu puků posílají do středního pásma.
53:29'
Na nějaký zvrat to zatím nevypadá, dění se odehrává především před finským brankářem, domácí se musí bránit.
52:31'
Barys v obrovské příležitosti! Hosté šli do přečíslení dva na jednoho, Pakarinen se ocitl tváří v tvář Säterimu, který jej vychytal!
51:51'
50:48'
Novosibirsku se nepodařilo vyhodit, a tak soupeř může pokračovat v kombinaci. Polovina trestu je téměř pryč.
49:51'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ivan Glazkov – 2 min., vražení na hrazení).
49:22'
Stále se hraje, minimálně tři minuty v kuse. Šarov to zkoušel individuálně, jenže proti přesile hostujících hráčů neměl šanci na úspěch.
48:33'
Oba celky střídaly, dlouho se nepřerušovalo. Jokipakka hledal Puustinena, ovšem spolupráce finských hráčů teď nevyšla.
47:51'
Hokejisté v modrých dresech to budou mít nesmírně složité, domácí se totiž vůbec k ničemu nedostávají, Pasquale je prakticky bez práce.
47:00'
Hosté teď se štěstím udrželi útočnou třetinu, Starčenko už zase krouží v blízkosti Säteriho, chybí mu větší podpora od spoluhráčů.
46:21'
Dění se stěhuje před kanadského gólmana. Po hostujícím zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Pasquala.
45:32'
Několik ostřejších zákroků u mantinelu, vylučovat se nebude. Dietz nahodil do útočného pásma a vydal se na střídačku.
44:48'
Hra se přelévá ze strany na stranu, je to bez větších šancí. Hosté se už pravděpodobně nebudou bezhlavě tlačit do útočení.
43:55'
Nejen domácí hráči, ale i fanoušci jsou hodně otřeseni, v hale je hrobové ticho, jde slyšet každý pokyn od obou trenérů.
43:04'
Zakázané uvolnění Novosibirsku. Rozhodčí teď vrací některé z domácích hokejistů zpátky na ledovou plochu.
42:30'
Je to tak, jeden z hlavních sudí ukazuje směrem ke středovému kruhu, Barys vede o dva góly!
42:29'
Zdá se, že Šesťakov dostal kotouč za kanadského gólmana opravdu bruslí, ovšem rozhodčí stále zkoumají, zda šlo o úmyslné kopnutí. Nevypadalo to tak, branka by měla platit!
42:29'
Tak pozor, vše může být jinak! Do akce zasahuje video, které zkoumá, zda Šesťakov neskóroval bruslí.
42:29'
Barys právě vstřelil branku!
ARozdíl ve skóre je dvoubrankový! Dietz posílal střílenou přihrávku od modré čáry přesně na hůl najíždějícího ARKADIJE ŠESŤAKOVA, který to měl jednoduché, z bezprostřední blízkosti trefil prázdnou branku! Asistence: Darren Dietz a Maxim Musorov.
41:25'
Nezdá se, že by hosté chtěli bránit výsledek. Kazašský celek své napadání vysunul hodně vysoko a ujal se kotouče.
40:27'
Po střele Jokipakky od modré čáry teď čekal na dorážku Puustinen. Marně, Pasquale totiž udržel kotouč ve výstroji.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 16.07.
Statistiky druhé třetiny
Střely na branku: 7-11
Zblokované střely: 7-1
Vyhraná vhazování: 7-7
Prostřední část hry je za námi. Zatímco první třetina patřila domácím, v té druhé měli navrch hosté. Ti si vypracovali několik dobrých možností, jednu z nich v závěru zužitkovali a před závěrečnou dvacetiminutovkou si drží těsný náskok.
40:00'
39:59'
V posledních vteřinách střílel Peltola. Kanadský brankář Pasquale vyrážel do bezpečí, více už se ve druhé třetině nestane.
39:28'
Během prostřední dvacetiminutovky se moc nepřerušovalo, teď se hra hodně kouskuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:08'
Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareagují domácí hokejisté. Ti se dnes mohou spolehnout na hodně hlasité příznivce.
37:13'
Obrovský tlak hostů vyústil v úvodní zápis do střeleckého účtu tohoto zápasu! Michajlis dělal rychlou změnu pohybu a vydal se za branku, odkud poslal skvělou bekhendovou zadovku, kotouč našel hůl CORBANA KNIGHTA, na něj zívala prázdná klec. Úhel nebyl snadný, přesto Kanaďan otevřel skóre! Asistence: Nikita Michajlis.
36:40'
Byl pískán další icing, Barys následně uspěl na buly. Domácí pětice je na ledě zhruba dvě minuty, což je na jejich pohybu znát.
35:57'
Kouč Nikolaj Zavaruchin chce nechat oddechnout své hráče, a tak si vyžádal oddechový čas.
35:57'
Poslední minuty patří jednoznačně kazašskému celku. Domácí se v tuto chvíli osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
35:03'
Do konce druhé části zbývá necelých pět minut, my stále čekáme na změnu ve skóre. Vhazovat se bude po levé ruce Säteriho.
34:28'
Sibir se po dlouhé době dostal do útočného pásma, Pasquale puk ukryl ve své lapačce, následuje reklamní přestávka.
33:49'
Hosté svého soupeře dostali pod obrovský tlak, Barys navíc stihl prostřídat celou pětku, ta domácí je na ledě už hodně dlouho.
33:02'
Dvě velmi dobré příležitosti pro Barys během krátké chvíle, pokaždé to bylo z bezprostřední blízkosti Säteriho! Kotouč zůstal ležet na brankovišti a Akolzin se ho snažil dopíchnout do sítě, trefil však pouze ležícího gólmana Novosibirsku!
32:19'
Petuchov si obhodil bránícího hráče, poté přišel drobný háček. Rozhodčí dnes nastavili nějaký metr, ten stále dodržují.
31:33'
Kapitán Dietz už nezastihl přihrávku od svého spoluhráče v pásmu, hosté tak budou muset vyklidit útočnou třetinu.
30:55'
Milovzorov to vzal na sebe a zakončoval přes obránce. Pasquale vyrazil před sebe a k dorážce se dostal opět stejný hráč, ale minul branku!
30:18'
Rozeběhla se druhá polovina dnešního zápasu, na první branku stále čekáme. Icing se nepíská, u kotouče je Blacker.
29:50'
Kotouč se ocitl na domácí střídačce. Rozhodčí se shodli, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:58'
Dietz, který se vrátil z trestné lavice, rozjížděl útočnou akci svého týmu. Ta byla zastavena pravděpodobně drobným faulem, rozhodčí však nepískal.
28:32'
27:59'
Novosibirsk je už zase usazený v pásmu Barysu. Chybí tomu střelba, Pasquale v tomto oslabení ještě nezasahoval.
27:19'
Domácí prováhali vhodný moment na zakončení, nakonec přišli o kotouč. Soupeř neměl dostatek sil na protiútok, pouze se osvobodil.
26:32'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., hákování).
26:11'
Zdálo se, že Petuchov půjde sám na branku! On ale zapomněl to nejdůležitější, kotouč zůstal na modré čáře.
25:21'
Komarov držel kotouč za brankou soupeře, následně hledal Česalina. Puk se odrážel od brusle hostujícího hokejisty, málem skončil v síti!
24:47'
23:53'
Hokejisté Novosibirsku se osvobodili za cenu dlouhého výhozu přes všechny čáry, polovina z početní výhody Barysu je pryč.
23:19'
Několik přihrávek, poté rána Dietze od modré čáry. Hostující kapitán minul branku, přesto Barys drží útočné pásmo.
22:47'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jyrki Jokipakka – 2 min., držení).
22:28'
Totožná možnost také na druhé straně, Puustinen zkoušel zakončovat z úhlu. Pasquale si pohlídal bližší tyčku.
21:59'
Situace dva na dva. Výborný obranný zákrok předvedl Jokipakka, který se následně dočkal hlasitého potlesku.
21:22'
Čárový rozhodčí přerušil hru, signalizoval Kleščenko. Hostujícímu zadákovi se tohle rozhodnutí příliš nezdá.
20:48'
Stejně jako do první, tak i do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí aktivněji. Makljukov však získal kotouč u mantinelu a vyvezl ho do středního pásma.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:18.
Statistiky první třetiny
Střely na branku: 10-7
Zblokované střely: 4-5
Vyhraná vhazování: 2-13
Je to tak! Úvod vyšel Novosibirsku, Sajustov neproměnil samostatný únik, domácí si vypracovali několik dobrých střeleckých příležitostí. Skórovat se jim nepodařilo a mohl přijít trest. Starčenko s Knightem se také nezapsali do střelecké listiny, což znamená jediné. Na ukazateli skóre i nadále svítí dvě nuly.
20:00'
19:42'
Zdá se, že víc už se v úvodní části hry nestane, Dietz totiž drží kotouč za brankou a útočit pravděpodobně nebude.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:32'
Domácí hokejisté se snaží podržet kotouč. Blíží se závěr první třetiny a vycítili, že se dostali pod obrovský tlak soupeře.
17:39'
Tlak Barysu pokračoval, opět u toho byl Starčenko, jehož pas na Knighta byl milimetrově přesný. Zakončení druhého jmenovaného šlo těsně vedle branky, Säteri by se nestihl přesunout!
17:17'
Ve stoprocentní příležitosti Starčenko! Ten se ujal mezi kruhy puku, jenže neunáhlil se. Säteri šel ven z branky, ale hostující hráč si vyjel do lepšího střeleckého úhlu a zdálo se, že otevře skóre. Trefil pouze nohu domácího beka, který zastupoval finského gólmana!
16:44'
Oba týmy v plném počtu.
16:02'
Příznivci Novosibirsku se marně dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, hra pokračuje od Säteriho.
15:28'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, což zatím vyhovuje spíše domácím, kteří svému soupeři ještě nepůjčili kotouč.
14:44'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., držení hole).
14:25'
Přihrávku do jízdy obdržel Jakovlev. Místo zakončení dělal kličku, což nebylo správné řešení, kotouč mu totiž utekl až k mantinelu.
13:53'
Pervušin se do útočného pásma dostal brzo, pískáno je postavení mimo hru.
13:39'
Kotouč se po souboji u mantinelu odrazil na brankoviště. Přikryl ho Säteri, který si nechtěl přivodit žádné komplikace.
13:08'
Z pravé strany střílel Knight. Kotouč směřoval doprostřed branky, snadná práce pro Fina v bráně Novosibirsku. Následovat bude další komerční brejk.
11:50'
Až na konci dvanácté minuty musel vážněji zasahovat také Säteri. Po střele Tangradiho před brankou přejel Valk, ale domácí gólman se nenechal rozhodit.
11:11'
Hraje se téměř bez přerušení, Ruohomaa teď bojuje za hostující brankou o kotouč s obráncem Kleščenkem.
10:29'
Nepřesvědčivý zákrok kanadského brankáře! Zdálo se, že Pasquale drží kotouč v lapačce, on mu ale vypadl před sebe.
09:38'
Asetov se rozhlédl a zjistil, že by napadal sám. To nemělo cenu, a tak domácí hokejista zamířil vystřídat.
08:53'
Dění se odehrává především v obranné pásmu Barysu. Hosté se musí bránit, o útočení si zatím mohou jen nechat zdát.
08:11'
Piganovič nahazoval ze středního pásma na branku. Pasquale podržel puk a přerušil hru, domácí navíc opět střídají.
07:56'
Téměř všichni si myslel, že bude pískán ofsajd, a přestali hrát. Jediný Komarov pokračoval, nikým nehlídán si najel mezi kruhy, odkud vyzkoušel pozornost kanadského gólmana!
07:21'
Kazašský celek není v úplně optimální pohodě, hokejisté v bílých dresech ztrácí hodně kotoučů ve středním pásmu.
06:40'
06:40'
Dlouhá pasáž bez přerušení, Sajustov šel za kotoučem pro případnou dorážku, jenže Pasquale jej nepustil z výstroje!
05:46'
Pasquale se zatím rozhodně nenudí. V tuto chvíli musel ven z branky, aby mohl rozehrát. Nebyl nikým napadán, oba celky totiž střídaly.
05:08'
Boj za hostující klecí o puk. Uspěli domácí hokejisté, Komarov už hledá, komu by rozehrál.
04:22'
Sibir má v úvodních minutách jasnou převahu, Barys většinu kotoučů jen posílá do středního pásma, domácí fanoušci si žádají branku!
03:37'
Vzrušení z tribun bylo zbytečné, akci Novosibirsku zastavil hvizd čárového rozhodčího, ten pískal postavení mimo hru.
02:51'
Domácí zamkli soupeře v jeho třetině a Peltola zakončoval z úhlu. Pasquale si dokázal pohlídat bližší tyčku a zabránit k tomu, aby šel kotouč do sítě.
02:02'
Nahození Metalnikova z levého kruhu skončilo na blokujícím hráči, hosté se budou muset rychle vracet na směrem dozadu.
01:25'
Obránce Blacker drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči prostřídají.
00:37'
Jakoby obrana Barysu zůstala v šatně. Na modré čáře zůstal úplně volný Sajustov, který se dostal do samostatného úniku. Pokoušel se o kličku do bekhendu, ovšem Pasquale jeho úmysl přečetl!
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Ilja Morozov, K. Alexejev, Timašov, Piganovič, Jefremov, Glazkov – J. Peltola (A), Ruohomaa, Puustinen – Milovzorov (A), Sajustov, Šarov – Torčeňuk, V. Komarov, Česalin – A. Jakovlev, Romancev, Pervušin.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Blacker, Kleščenko, Metalnikov, M. Semjonov, Samat Danijar – Tangradi (A), Valk, Pakarinen – R. Starčenko (A), Knight, Michajlis – Petuchov, Sagadejev, Asetov – Ševčenko, Šesťakov, Akolzin – Musorov.

Rozhodčí: Lavrentěv, Rogačov – Antonov, Osipov.

V tomto duelu na československou stopu nenarazíme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly čtyřikrát, třikrát vyhrál Barys a jednou pak Novosibirsk. Domácí tak mají svému dnešnímu soupeři co vracet.
Barys Nur-Sultan

Hosté z Barysu Nur-Sultan mají na svém kontě také odehraných čtrnáct zápasů. Dosud nasbírali dvacet bodů za deset výher a čtyři prohry a ve Východní konferenci jim patří druhá příčka. Hráči Nur-Sultanu mají také třízápasovou šňůru výher a rádi by v ní pokračovali i nadále. Stejně tak jako loni, i Barys pokračuje ve slušných výkonech a patří tak na vyšší pozice v tabulce. Dnes na ledě Novosibirsku budou jistě chtít znovu uspět a připsat si čtvrtou výhru v řadě. Stejně tak ale i domácí celek. Bude to boj o další důležité body a čeká nás tak zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Roman Starčenko – 11 bodů (5+6)
Corban Knight – 8 bodů (5+3)
Eric Tangradi – 7 bodů (4+3)
HC Sibir Novosibirsk

Hokejisté dnes domácího týmu Sibiru Novosibirsk odehráli čtrnáct utkání a na svém kontě mají devatenáct bodů. V tabulce Východní konference jsou na průběžném čtvrtém místě. Osmkrát se radovali z vítězství a šestkrát odešli z ledu jako poražený tým. Úvod sezóny tedy hráčům Novosibirsku vychází velmi dobře a oproti loňské sezóně tak mohou být zatím spokojeni. V posledních třech odehraných utkáních se Novosibirsku dařilo a drží tak šňůru tří výher v řadě. Dnes před svými diváky by rádi opět zvítězili a prodloužili si vítěznou vlnu.

Juuso Puustinen – 8 bodů (6+2)
Mikael Ruohomaa – 8 bodů (4+4)
Jegor Milovzorov – 6 bodů (4+2)
Hezké páteční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy HC Sibir Novosibirsk a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.