KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Spartak Moskva - 14. listopadu 2019   18:30

Riga
Riga
5:30' Ališauskas (Lipsbergs, Džerinš) • 56:36' Setdikov (Džerinš, Meija) • 59:36' Džerinš (Lipsbergs, M. Redlihs)

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 21:27, vhazování 26:30, hity 8:7, čas v útoku 9:43 – 11:46, vyloučení 4:7, bez využití.

Československá stopa

Alexandr Salák (RIG) 26 zákroků, úspěšnost 96,3%
Július Hudáček (SPM) 18 zákroků, úspěšnost 90,0%
Robin Hanzl (SPM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:16
Poslední celek tabulky KHL po pěti zápasech konečně slaví plnohodnotné vítězství! V zápase výborných brankářů odpověděl na vyrovnávací gól Gončarova v 57. minutě rozhodující trefou Setdikov a výhru ještě Dinamo zpečetilo do prázdné brány při power-play Spartaku.
Lotyše tak nakonec ani nemusí mrzet prodloužení mizerné bilance v přesilovkách, kterých opět zahodili spoustu a aktuálně v nich neskórovali už 45 minut. Naopak jednou inkasovali od oslabeného soupeře.
59:36'
Riga právě vstřelila branku!
Redlihs zabojoval u mantinelu, přes dva hráče přihrál Lipsbergsovi a po jeho bekhendové pobídce už neměl potíže trefit prázdnou bránu ANDRIS DŽERINŠ. Asistence: Roberts Lipsbergs, Mikelis Redlihs.
59:24'
Vyhozený puk klouže vedle prázdné brány na zakázané uvolnění.
59:07'
Brána hostů je prázdná, Spartak zkusí power-play s šesti bruslaři na ledové ploše.
58:09'
Povinnost velí útočit hráčům z ruské metropole. Nikoncev zůstal na okamžik za bránou sám, jeho zadovku bekhendem však domácí vystihli a přecházejí do protiútoku.
56:36'
NIKITA SETDIKOV si objel půlkruh a od hrazení švihl z dálky, nenápadná střela nečekaně zapadla za záda Júlia Hudáčka, který toho přes clonící hráče moc neviděl. Asistence: Andris Džerinš, Gints Meija.
55:32'
Během poslední komerční přestávky byl oznámen počet diváků, kterých se dnes v lotyšské metropoli sešlo 5668.
55:00'
Pět minut před třetí sirénou sledujeme poměrně opatrnou pasáž, oba celky se zřejmě s bodem spokojí.
53:49'
Domácí si z tlaku vynutili na Hudáčkovi zastavení hry a vhazování po jeho pravici.
51:49'
Spartak právě vstřelil branku!
Celá domácí čtveřice byla zformovaná, po perfektní křížné přihrávce Daugavinše ale vyrovnává střelou po ledě bez přípravy z levého kruhu MAXIM GONČAROV. Asistence: Kaspars Daugavinš.
50:57'
Andris Džerinš se zjevil za nepozornou obranou Moskvanů naprosto zapomenutý a samostatný nájezd na Hudáčka neproměnil! Dnešní duel patří česko-slovenskému brankářskému duu.
50:33'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristofer Berglund – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hrubost).
49:45'
Protiútok Rigy konečně přinesl příležitost, když se kotouč doklouzal před zcela volného Berzinše, jehož střelu zblízka Hudáček vyhmátl lapačkou. Domácí útočník pak nedokázal vydolovat odražený kotouč mezi řádkou bruslí ani na několik pokusů.
49:08'
Lotyši si pomáhají zakázaným uvolněním, Lipsbergs byl u kotouče pozdě.
48:24'
Spartakovci kroužili útočným pásmem, ani Robin Hanzl si ale na svého krajana a reprezentačního kolegu nepřišel. Jeho prudký švih odráží Salák hranou betonu do výšky a vlní se ochranná síť.
47:40'
Útoky se přelévají ze strany na stranu, hraje se velmi dlouho bez přerušení.
46:29'
Od modré to opět zkusil Jakov Rylov, ale Salák měl dobrý výhled.
45:00'
Hudáček vyrážečkou likviduje dobře mířený střelecký pokus domácího Batny z levého křídla na zadní tyč.
43:22'
Aktivní obránce Rylov tvrdou střelou prověřil poprvé po změně stran Alexandra Saláka.
42:30'
Třetí třetina se zatím odvíjí v bojích převážně ve středním pásmu a pokusech o nastřelování puků.
40:01'
Především neprůstřelnému Alexandru Salákovi vděčí hokejisté Dinama Riga za to, že i po 40 minutách vedou nejtěsnějším poměrem. Hosté mají v urputném a nepříliš pohledném zápase více ze hry, tedy pokud se hraje v plném počtu. Také je ovšem několikrát podržel Július Hudáček.
Střely na bránu 16:16.
Vyloučení 3:6, bez využití.
40:00'
39:49'
Trápení Rigy v početní převaze pokračuje, domácím se vůbec nedaří rozehrát přesilovkovou kombinaci.
38:57'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., sekání).
38:51'
Z protiútoku najížděli do podobné situace domácí, Marenis se ovšem zprava rozhodl zakončit sám. Hudáček vyráží a roztažený na čáře odolal i dorážce.
38:21'
Salák zlikvidoval největší příležitost Spartaku! Situaci dva na jednoho výborně vyřešil Rylov, nechal si obránce kleknout a naservíroval křížnou přihrávku Kotljarevskému, který zakončoval do odkryté brány. Český gólman se stačil přesunout a jasnou gólovku vyrazit.
36:33'
Nahozená žabička se od zadního hrazení odráží před Nikonceva, který se nečekaně protáhl až před Saláka. Český brankář se objet nenechal a hostujícího útočníka dobře vystínoval.
35:16'
Hosté v plném počtu. Dinamo Riga nevyužilo už 45 minut přesilové hry v řadě, netrefilo se v početní převaze více než sedm zápasů.
34:46'
Další tragické představení Lotyšů v přesilové hře. Na zpětnou přihrávku na modré čáře nikdo nečekal a puk klouže až na obrannou polovinu domácích.
33:16'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Patrik Hersley – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
32:24'
Přestávka k čištění ledu, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
31:48'
Křížná přihrávka Nikonceva byla velmi přesná, jenže místo na spoluhráče na ledě mířila k těm na spartakovské střídačce.
30:50'
30:04'
Slovenský brankář Spartaku vyráží neortodoxně do výšky tvrdou střelu Višněvského z mezikruží a kotouč skáče až do středního pásma.
29:21'
Setdikov zkoušel překvapit Hudáčka krátkým švihem z úhlu, ale hraje se dál.
28:50'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Damir Musin – 2 min., vysoká hůl).
28:17'
Protiútok Dinama završil po krátké stahovačce po ledě Mikelis Redlihs, celá trojice hráčů ve vínových dresech se snažila dorážet, ale Július Hudáček měl kotouč pevně v moci.
26:32'
V rychlém sledu další velká šance hostů. Zleva najížděl na Saláka zcela osamocený Cyplakov, golfákem však napálil jen jeho výstroj.
26:15'
Anatolij Nikoncev vyplul po buly zcela sám před Salákem. Chtěl si českého brankáře rozpohybovat a trefit pod jeho vyrážečku, ale výborný Salák kotouč nepropustil za svá záda.
26:10'
Další sražená střela hostů do ochranné sítě. Brankáři jsou sice neustále v pohotovosti, ale do právě nastalé komerční přestávky musel každý zasahovat pouze jednou.
25:22'
Tísněný mezi dvěma obránci nezvládl Meija dotáhnout blafák a puk klouže vedle brány.
24:20'
Zileho vyhození přizvedl přes plexisklo hostující Ilja Zubov a tak se Spartak přesilovky nedočká, jen se vhazuje ve středním pásmu.
23:51'
Hudáček pouští po odpískání lapačku na led a vyklepává si dlaň, do které mu bolestivě narazila dělovka domácího Džerinše.
23:29'
23:13'
Hostům se po velkých peripetiích konečně daří vyhodit přes všechny čáry, typicky bezzubá přesilovka Dinama Riga ovšem přinášela jen platonický tlak.
22:04'
Bartulisova střela od modré letí po teči spartakovské hole do ochranné sítě.
21:29'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Kaspars Daugavinš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:26'
Meija obkroužil spartakovskou bránu, předal kotouč spoluhráči a sám si nabruslil před bránu na přihrávku. Do střely mu pak obětavě padl obránce Spartaku.
21:00'
Hudáček v trmě-vrmě na brankovišti dokázal přicvaknout lapačkou na led volný puk.
20:01'
Litevský obránce Nerijus Ališauskas byl stejně jako v minulém domácím zápase jediným úspěšným střelcem Rigy, když se prosadil dělovkou od modré čáry. Nejhorší klub KHL tak po bojovné úvodní třetině drží nad favorizovaným Spartakem hubené vedení.
Střely na bránu 6:7.
Vyloučení 3:2, bez využití.
20:00'
19:55'
Pět vteřin před sirénou vyhazuje Spartak na zakázané uvolnění.
19:05'
Salák musel být v pohotovosti při bekhendu Kotljarevského a pak mu nechtěně pomohl Kutějkin, který si místo střely stahoval odražený kotouč ke kličce a přišel o něj.
18:38'
Střela končí v ochranné síti v době, kdy už vyloučený Setdikov skáče z trestné lavice na led.
17:54'
Lotyšskému celku se zatím daří kouskovat hru a držet přesilu bílo-červených na distanc.
16:36'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikita Setdikov – 2 min., podrážení).
16:09'
Redlihs je na nohou a ostentativně zvedá loket. Gončarov si s úsměvem klepe na zadnici, rozhodně totiž nešlo o faul loktem, ale právě o náraz do zadní části jeho těla.
16:09'
Hodně smolný moment pro Mikelise Redlihse. Ten se přiřítil zezadu a chtěl narazit na mantinel Gončarova, jenže sám zakolísal, narazil o nic netušícího protihráče a zřítil se na led. Musí k němu zdravotní pomoc.
15:49'
Dinamo dlouho drželo kotouč, ale až po notné době se dostalo přes důraznou obranu soupeře k zakončení. Kristaps Zile si najel mezi kruhy a zápěstím neprostřelil Hudáčka.
14:08'
Od Ashtona se kotouč znovu odráží přes mantinel na střídačku domácích.
13:09'
Nájezd tří na dva se Maxim Cyplakov rozhodl zakončit sobecky, švih přes obránce Salák chytá.
12:14'
Vyhozený kotouč končí na rižské střídačce, další vhazování se chystá před Salákem.
11:52'
11:41'
Nápor Moskvanů trvá, jenže po krásné kombinaci Višněvskij, po něm Fjodorov i Hersley v ideálních pozicích střílejí golfákem – vše končí vedle brány.
10:54'
V přesilovce nabil Rylov od modré nalevo Hanzlovi, který prudkou střelou netrefil mezi tyče.
9:52'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., vysoká hůl).
8:59'
Hudáček šel pohotově do rozkleku, ale zasahovat nemusel – Setdikovův švih ztlumil Robin Hanzl a hned rozehrává protiakci Spartaku.
8:08'
Na buly byli úspěšnější hosté a kotouč, odražený od zadního mantinelu, před Cyplakovem raději zalehává Alexander Salák.
7:58'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristofer Berglund – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Michail Juňkov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
6:01'
Po Daugavinšově přihrávce střílel z pozice falešného křídla vedle Salákovy brány obránce Rylov.
5:30'
Po nekonečném prohlížení záznamu došli rozhodčí k názoru, že postavevní útočícího hráče v brankovišti se nekoná a gólová střela, kterou vyslal od modré čáry Litevec NERIJUS ALIŠAUSKAS, platí. Asistence: Roberts Lipsbergs, Andris Džerinš.
5:30'
Ališauskas od modré čáry napnul síť, ale radost je zatím předčasná. Na výzvu trenéra Spartaku ještě rozhodčí prohlížejí situaci na videu.
4:26'
Hudáček dost riskantně rozehrával žabičkou přes napadajícího útočníka a založil zajímavý útok Moskvanů. Daugavinš vybízel z pravé strany spoluhráče na teč a kotouč se odráží do ochranné sítě kuriózně od přilby padajícího Zubova.
3:31'
2:54'
Domácí si nepohlídali zpětnou přihrávku a do brejku ujel Denis Kokarev, z pravého křídla však netrefil Salákovu bránu.
2:05'
Dva domácí hokejisté tvrdě narazili v rohu kluziště krajana v dresu Spartaku Daugavinše, Riga udržela pásmo.
1:31'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
00:01'
Domácí nastupují v lotyšské tradiční vínové barvě dresů, Spartak bude hrát v bílo-červené kombinaci.

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Berglund, Sotnieks, Zile, Marshall, Balinskis – M. Redlihs, Džerinš, Lipsbergs – Ashton, Gegeris, Berzinš – Protapovič, Setdikov, Meija – Marenis, Gillies, Batna – Grinbergs.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Viklund, Hersley, D. Višněvskij, Rylov, Kutějkin, D. Musin, Gončarov, Nikišin – Daugavinš, Nikoncev, Zubov – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Talalujev, Cyplakov, Juňkov – Kotljarevskij, Kokarev, Stoljarov.

Rozhodčí: Vasiljev, Ravodin – Ivanov, Novikov.