KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Magnitogorsk - 7. října 2019   16:00

Ufa
Ufa
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Magnitogorsk
15:14' Paršin  (Mozjakin) • 29:24' Ljubimov  (Mozjakin, Matuškin) • 56:36' Potěchin  (Kozun, Antipin)

Vhazování – 29:20.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Magnitogorsku, který svého soupeře porazil poměrem 3:0. Poslední perioda nám přinesla zoufalou stranu ze strany domácího celku, který neustále narážel na obranu soupeře a také na brankáře Košečkina, jenž si nakonec připisuje čisté konto. Magnitogorsk navíc přidal ještě jednu branku, z tohoto utkání tak bere velice cenné dva body.
59:07'
Hrací předmět se opět dostal pouze do středního pásma. Salavat podnikl jednu z posledních útočných akcí, Kartajev se protáhl kolem protihráče, který ho obral o puk.
58:20'
Ufa se ještě snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak asi se jí nepovede vstřelit ani jednu branku. Soupeř si opět ukázkovým způsobem pohlídal pásmo.
56:36'
Metallurg právě vstřelil branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Kozunovi se ve středním pásmu podařilo přeposlat touš přesně na hokejku BOGDANA POTĚCHINA, který zkoušel vypálit přes obránce. Výsledkem byla velice přesná střela nad betonem, na kterou finský brankář Metsola vůbec nedosáhl.
Asistence: Brandon Kozun, Viktor Antipin.
55:04'
Metallurg se zatím brání velice dobře, soupeře nepustil do žádné větší šance. Navíc v souboji za brankou kraloval Antipin, který vyhodil až na druhou stranu.
54:07'
Chytrým nahozením na branku to zkoušel domácí Lisovec, jenomže jeho rána skončila pouze na protihráči. Aby toho nebylo málo, tak se Ufa dopustila ofsajdu.
53:20'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., hrubost).
53:01'
Už to vypadalo, že se Hartikainen dostane ke kontaktní brance, avšak nakonec přeci jenom nevyzrál na brankáře Košečkina, kterému se povedlo zakročit.
52:02'
Kadějkin se přeci jenom dostal za modrou čáru, jenomže soupeř se dokázal osvobodit. Bylo to díky prudkému výhozu, který znamenal další zakázané uvolnění.
51:08'
Nestrašil usiloval o volný kotouč, jenomže bleskovým způsobem se k němu dostal jeden z protihráčů, který založil rychlou protiakci na svého kolegu Manninena.
50:12'
Magnitogorsk se prezentoval ofsajdem, který uviděl také čároví rozhodčí. Hra je tak opět přerušena, což v tuto chvíli překáží spíše domácímu mužstvu.
49:14'
Hartikainen pořádně zaměstnal obranu soupeře, načež se dokázal vytočit zpoza branky. Přihrávka mezi smečku hráčů nakonec žádné kloudné zakončení nepřinesla.
48:01'
Vypadalo to na zakázané uvolnění Magnitogorsku, avšak jako první se k puku dostal právě hostující hráč. Sudí tedy nechal pustit hru, posléze ale zasahoval Metsola. Na řadu přijde předposlední komerční přestávka.
47:12'
Přihrávka podél pravého hrazení dokázala najít Kugryševa, kterému se povedlo udržet puk proti přesile protihráčů. Metallurg ale zkušeně poslal puk do středního pásma.
46:20'
Domácí obrana naprosto zapomněla na nesmírně nebezpečného Mozjakina, který na střelu dlouho vyčkával. Nakonec mu jí dokázal přizvednout Kartajev.
45:13'
Na vhazování uspěla Ufa, jenomže Žarkov nedokázal na modré čáře najít Kartajeva. K němu se bleskovým způsobem dostal protihráč, který včas zakročil.
44:25'
Košečkin předvedl další rutinní zákrok, tentokráte se mu povedlo schovat padající předmět do své rukavice. Posléze ještě Jakovlev u hrazení dohrál Omarka.
43:14'
Majorov operoval s pukem za brankou soupeře, avšak tam neměl podporu od svých spoluhráčů. Na opačné straně se dostal do zakončení Nestrašil, jenž prověřil brankáře.
42:11'
Salavat se opět usadil za brankou soupeře, tentokráte Košečkin nemusel zasahovat. Posléze na ledovou plochu naskákaly druhé formace obou mužstev.
41:05'
Nahozením na branku to zkoušel Mozjakin, jenomže Metsola předvedl rutinní zákrok betonem. Ufa se navíc dostala na druhou stranu, kde Košečkin málem chyboval.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se s pukem dostal do vlastního pásma. Posléze Birjukov nahodil puk na druhou stranu.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu, která opět vyšla lépe Magnitogorsku, jenž vstřelil další branku, díky které vede už o dvě přesné trefy. Metallurg byl i tentokráte směrem dopředu aktivnější, navíc se mu povedlo zužitkovat přesilovou hru. Ufa se první polovinu druhé třetiny trápila, posléze sice přidala na aktivitě, avšak žádnou branku se jí nepovedlo vstřelit.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., podrážení).
39:12'
Dronov si v souboji s jedním z protihráčů pomáhal agresivním způsobem, sudí ale vylučovat nebude. Metsola tak schoval puk pod lapačky, oba celky odjely střídat.
37:25'
Magnitogorsku se nepovedla založit kloudná akce, avšak i přesto se hosté dostali ke slušné kombinaci, kterou narušil Lisovec. Na druhé straně nepřesně nahrával Ljubimov.
36:08'
Jako první se k nahození podél hrazení dostal hostující Birjukov, který okamžitým způsobem vracel puk zpět za branku soupeře.
35:30'
Hra je opět přerušena, tentokráte se jednalo o zakázané uvolnění v podání hostující formace. Vhazovat se bude před Košečkinem, který se v posledních minutách musel činit.
34:02'
Brankář Košečkin musel krotit další střelecký pokus, tentokráte ho schoval do své výstroje. Následuje další komerční přestávka, již druhá ve třetí třetině.
33:03'
Manninen nemohl podpořit své spoluhráče, ti se totiž nacházeli za modrou čárou. Až posléze si Košečkin připsal další zákrok, přízemní ránu zneškodnil betonem.
32:02'
Zničehonic mohl udeřit dnes hodně aktivní Mozjakin, který se jako první dostal k volnému touši. Ten prudkým projektilem poslal vedle branky, Metsola tak nezasahoval.
31:10'
Nakonec jsme sledovali nahrávku napříč brankovištěm, Omark ale přeci jenom nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Unavená formace domácích odjela na střídačku.
30:05'
Omark kouzlil s pukem v pásmu soupeře, avšak hostující smečka ho vytlačila z palebné pozice. Ufa přeci jenom udržela třetinu, jenomže stále je to bez zakončení.
29:24'
Tak přeci jenom tady máme využitou přesilovou hru v podání Metallurgu! Ten celkem dlouho obléhal pásmo soupeře, až se k vynikající přihrávce dostal Mozjakin, který střílenou nabídkou ještě hledal před brankou ROMANA LJUBIMOVA, kterému stačilo pouze nastavit hokejku.
Asistence: Sergej Mozjakin, Maxim Matuškin.
29:20'
Do palebné pozice si nabruslil hostující kapitán Mozjakin, který to zkoušel hodně tvrdým zakončením, jenž putovalo kousek vedle. Posléze od modré pálil Vereščagin.
28:02'
Až v tuto chvíli přichází na řadu první komerční přestávka prostřední třetiny. Posléze se hra přestěhuje do pásma Salavatu, Metallurg i nadále aktivnějším celkem.
27:45'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Dmitrij Kugryšev – 2 min., sekání).
27:08'
Timkin se bleskovým způsobem dostal do pásma, avšak tam moc dlouho s pukem nevydržel. Nakonec se o zakončení pokoušel Ljubimov, který úplně minul branku soupeře.
26:01'
Mozjakin zkoušel přihrát ke vzdálenější konstrukci, jenomže jeho nahrávku tečoval jeden z protihráčů. Puk skončil pod Metsolou, který si tím nebyl vůbec jistý.
25:06'
Tvrdou ránu vypustil ze své hole hostující Vereščagin, jehož pokus dokázal Metsola vykopnout betonem. Posléze se o dorážku pokoušel Nestrašil, jenž promáchl.
24:11'
Manninen zkoušel zadovkou na modré čáře najít Larsena, avšak ten na prudkou nahrávku neměl šanci dosáhnout. Posléze pálil do chumlu protihráčů Hartikainen.
23:55'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sakari Manninen – 2 min., vysoká hůl).
23:05'
Košečkin měl plné ruce práce, avšak i tentokráte podržel svůj celek. Nepříjemný byl především střelecký pokus Manninena, který zakončoval od zadní tyče.
22:07'
Paninovi se na levém křídle povedlo najít Omarka, který mu hned v tísni vracel na hokejku. Domácí se navíc prezentovali dalším ofsajdem, který byl očividný.
21:52'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vasilij Košečkin – 2 min., zdržování hry / úprava výstroje). Trest odpyká Denis Paršin.
21:03'
Posléze dostal na modré čáře nabito hostující Jakovlev, jehož nepříjemná rána skončila v moci brankáře Metsolu, který raději schoval puk pod vlastní lapačkou.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, kterému se opět povedlo zavést puk do vlastního pásma, načež ho Panin nahodil do toho opačného.
20:01'
Máme za sebou první periodu, která nám nabídla hodně vyrovnanou podívanou, jenž se většinu času odehrávala v útočných třetinách. I tak byl o něco aktivnějším celkem Magnitogorsk, který několikrát vážněji prověřil brankáře Metsolu, který přeci jenom jednou kapituloval. Ze strany Ufy se zatím nejedná o ideální výkon, může za to velice dobře hrající obrana soupeře.
20:00'
19:19'
Sám na sebe to zkoušel vzít hostující Timkin, jehož rána skončila na noze protihráče. Posléze nahození od modré čáry nadělalo Metsolovi nečekané komplikace.
17:35'
Matuškin počkal na příchod další lajny, ta ale měla problémy s kombinací. Nakonec Potěchin tečoval přihrávku ještě před červenou čárou, je z toho další icing.
16:20'
Timkin zbytečně hrál s pukem, což znamenalo ofsajdové postavení jeho celku. Metallurgu tak přechod do útočné třetiny nevyšel, bude se opět vhazovat.
15:14'
Zničehonic tady máme vedoucí branku Metallurgu! Sledovali jsme přetahovanou o puk za domácí brankou, tam se nejlépe zorientoval kapitán Mozjakin, jenž v pádu našel zcela volného DENISE PARŠINA, jenž bleskovou ránou švihem překonal dezorientovaného Metsolu.
Asistence: Sergej Mozjakin.
15:08'
Puk se po odehrání dostal na domácí střídačku, sudí logicky přerušil hru, vhazovat se tak bude těsně před modrou čárou. Na buly se staví Rasmussen a Kadějkin.
14:10'
Nakonec přišel na řadu další icing domácích hráčů, hra se tak přestěhuje zpět před brankáře Metsolu. V posledních minutách sledujeme neurovnanou pasáž.
13:02'
Burmistrov dokázal nabrat rychlost, díky které se dostal do palebné pozice. Na poslední chvíli mu do střely vložil hokejku soupeře, další zakončení rovněž nebylo dobré.
12:12'
Nestrašilova formace musela ven z pásma, nakonec přeci jenom odjela na střídačku. Ufa je nyní hodně pasivní, avšak svého soupeře nepouští k ničemu vážnějšímu.
11:14'
Překvapivý pokus vypustil ze své hokejky Několenko, který se pokoušel najít místečko mezi rukou brankáře. Metsola se bleskově natlačil ke své bližší konstrukci.
10:01'
Tentokráte se jako první dostal k volnému touši hostující Dronov, kterému se nepovedlo založit útočnou akci. O to se postaral až Kozun, kterému pro změnu chyběla podpora spoluhráčů.
09:03'
Do vlastního pásma se musel vracet Lisovec, který za brankou počkal na příchod další útočné lajny. Sám na sebe to vzal Kartajev, jehož pohyb nadělal soupeři problémy.
08:10'
Magnitogorsk je v posledních minutách aktivnější. Před malým momentem se Rožkov dostal k puku za brankou, tam ho ale důrazným způsobem dohrál protihráč.
07:04'
Na led naskočila třetí formace Metallurgu, která pořádně zazlobila. K tvrdému zakončení se totiž dostal Běreglazov, který poprvé vážněji prověřil Metsolu.
06:08'
Následně Hartikainen nabíjel do dobré pozice Manninenovi, jenomže druhý jmenovaný netrefil puk ideálním způsobem. Magnitogorsk se osvobodil výhozem na icing.
05:03'
Zajímavým nahozením to zkoušel hostující Mozjakin, přičemž Metsola zřejmě vůbec nic neviděl. Finský brankář dokázal zakročit, poté došlo k posunutí branky Salavatu.
04:11'
Běreglazov předal do tandemu na Kozuna, který potáhl puk za branku soupeře, což bylo špatné rozhodnutí. Domácí obrana totiž zasáhla přesvědčivým způsobem.
03:06'
Domácí se poprvé dostali k souvislejší práci s pukem, jenomže k prověření Košečkina stále nedošlo. Ljubimov pouze prodlužoval do bezpečí, kde číhal Koledov.
02:08'
Rasmussen na dlouho hůl předal touš pouze protihráči, posléze se poprvé k puku dostal Nestrašil. Jeho formace nahodila hrací předmět daleko vedle branky.
01:03'
Středem hrací plochy si to namířil domácí Larsen, který nepřesně předával na levou stranu na Panina. Ani hostujícímu Metallurgu se nepovedlo ideálně rozehrát útočnou akci.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který okamžitě zavezl puk do vlastního pásma. Zakončení Několenka ale vyletělo vysoko nad.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Sochatskij) – Panin (C), Larsen, Lisovec, Koledov, Pašnin, Ar. Sergejev – Hartikainen, Manninen, Omark (A) – Kugryšev, Burmistrov, Chochrjakov – Sošnikov (A), Kadějkin, M. Majorov – Soloduchin, Kartajev, V. Žarkov – Alalykin.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – J. Birjukov, Antipin (A), Vereščagin, J. Jakovlev (A), Matuškin, Běreglazov, Dronov – Timkin, Několenko, Ljubimov – Paršin, Mozjakin, A. Nestrašil (C) – Kozun, Rasmussen, Potěchin – Dorofejev, Loktionov, Rožkov – Korobkin..

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hráč.
Metallurg Magnitogorsk

Na opačné straně stojí trápící se Magnitogorsk, kterému letošní ročník zatím vůbec nevychází. Metallurg totiž v současné době okupuje poslední pozici východní konference, což je pro tak ambiciózní celek určitě nezvyk. Magnitogorsk doposud nasbíral pouze devět bodů, manko na vedoucí Kazaň je tak třináctibodové. Hostující tým tohoto zápasu letos vyhrál pouze ve třech případech, navíc z posledních pěti duelů pouze jedinkrát. Cenná výhra přišla v souboji proti Jaroslavli, avšak posléze Magnitogorsk nedokázal uhájit vlastní prostředí a Novgorodu podlehl poměrem 2:3 po nájezdech.
Salavat Julajev Ufa

Hokejisté Ufy se po třinácti odehraných kolech nacházejí na průběžné páté pozici, což není zas tak špatné. Salavat má na svém kontě sedmnáct bodů, nicméně manko mezi druhým a šestým celkem tabulky je pouze dvoubodové. Ufa dala rychle zapomenout na dvě porážky v řadě, v posledních dvou zápasech pokaždé naplno bodovala, díky čemuž si řekla o zlepšenou formu. Nejprve jsme sledovali jednoznačný zápas proti Novgorodu, přičemž si domácí celek, tedy Ufa, pořádně zastřílel, neboť vyhrál poměrem 5:1. Další domácí výhra byla k vidění v souboji proti Čerepovci, tentokráte Salavat vyhrál výsledkem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Salavat Julajev Ufa a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.