KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Jokerit - 21. října 2020   15:30

Astana
Astana
24:41' Petuchov (Asetov, Gurkov) • 36:21' Šestakov (Metalnikov, Lilja) • 41:09' Lilja (Valk) • 43:10' Videll (Asetov)
4:5
(0:0, 2:0, 2:4 - 0:1)
Jokerit
Jokerit
45:39' Regin  (O'Neill) • 52:01' Kivistö  (Tolvanen) • 53:31' Regin  (O'Neill, Lööv) • 58:50' Lehtonen   • 62:12' D. Sklenička  (O'Neill)
Astana
Jokerit

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Československá stopa

David Sklenička (Jokerit) – 3 střely, 32 nahrávek, 1+0
Domácí Barys měl 45 minut zápas pod kontrolou a šel si pro jasné vítězství, když vedl již o 4 branky, pak ale nepochopitelně přestal hrát, nemohl se dostat ani z vlastního pásma a přišel parádní obrat finského týmu, který byl dokonán v prodloužení, kde o výhře svého týmu rozhodl český obránce David Sklenička. Barys si příště zahraje 23.10. doma s Kazaní. Jokerit příště čeká 26.10. doma Jekatěrinburg.
62:12'
Jokerit právě vstřelil branku!
Obrat je dokonán. Jokerit dnes odejde jako vítěz tohoto zápasu. Brian O'Neill se uvolnil na středu hřiště, kde obešel dva hráče a poté naservíroval bekhendem puk před odkrytou branku pro DAVIDA SKLENIČKU, který se nemýlil. Asistence: Brian O'Neill.
61:25'
Nikita Michajlis zkusil vystřelit od modré, trefil ovšem pouze soupeře stojícího před ním.
60:01'
Třetí třetina nabídla celkem 6 branek. První dvě vstřelil domácí tým, který vedl ještě 15 minut před koncem 4:0 a šel si jasně za výhrou. Poté však absolutně přestal hrát, což se mu vymstilo, dostal 4 branky a zápas tak putuje do prodloužení.
60:00'
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Je vyrovnáno. Domácí vedli o čtyři branky, nyní však jde zápas do prodloužení. Na modrou čáru dostal puk hostující MIKKO LEHRONEN, který se nebál vystřelit, což se mu vyplatilo. Jeho pokus tahem proletěl přes vše a skončil až v síti.
58:18'
Hosté jsou v šesti mužích v útočném pásmu. Kalninš je na střídačce.
57:39'
Domácí mají i nadále problém se dostat z vlastního obranného pásma.
56:32'
Barys se dopředu dostal po delší době díky Videllovi, který však pouze držel čas za brankou.
55:49'
Domácí tým vyhrál buly v obranném pásmu, pak ale pouze vyhodil puk do střední třetiny a už se znovu brání.
55:42'
Viktor Svedberg koupil jednu ze střel pravděpodobně do kolene, tak rozhodčí raději přerušil hru.
55:42'
55:17'
Nepovedená klička jednoho z hostů a čas se Jokeritu krátí.
54:33'
Nepřesnou nahrávku na modrou předvedl Brian O'Neill a Barys vyhazuje přes všechny čáry.
53:42'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alichan Asetov – 2 min., podrážení).
53:31'
Oddechový čas pro domácí.
53:31'
Tak se nám to zamotává, už je to jen o jednu branku. Brian O'Neill se protáhl na středu útočného pásma a na pravé straně našel volného PETERA REGINA, který se z voleje opřel do kotouče a zastavila ho až síť. Asistence: Brian O'Neill, Viktor Lööv.
52:34'
Následuje komerční přestávka.
52:01'
Hostující tlak se vyplácí. Eeli Tolvanen vybojoval puk u pravého mantinelu a nahrál na modrou čáru pro TOMMIHO KIVISTÖHO, který se nebál nahodit. Jeho nahození nakonec prošlo přes všechny překážky a skončilo až v šibenici domácí klece. Asistence: Eeli Tolvanen.
51:43'
Jokerit i nadále zůstává aktivnějším týmem. Barys se jen brání ve vlastní třetině.
50:54'
Hosté se docela dlouho drželi v útočném pásmu, pak ale přišla nepřesná nahrávka Happaly, který je vyhnala.
50:15'
Zakázané uvolnění finského celku.
50:06'
Na pravý kruh dostal nahrávku Eeli Tolvanen, který hned mířil do šibenice na přední tyčce. Joni Ortio však předvedl parádní zákrok a jeho pokus zneškodnil.
49:48'
Na středu hřiště se o pěknou kličku pokusil Jordan Schroeder. Ten však na poslední chvíli o kotouč přišel.
48:59'
David Sklenička dostal puk na modrou a ukázal hodně ostré nahození. Joni Ortio ho viděl na poslední chvíli a dokázal ho vyrazit.
48:26'
Důrazný souboj u pravého mantinelu vyhrál hostující tým, který tak může jít dopředu.
47:06'
47:04'
Zakázané uvolnění Jokeritu.
45:39'
Hosté se přeci jen dočkali branky. Brian O'Neill získal trochu místa na pravé straně útočného pásma, odkud nahodil puk na branku. Nejistý brankář Joni Ortio ho nedokázal udržet a z dorážky se prosadil důrazný PETER REGIN. Asistence: Brian O'Neill.
44:49'
Nikita Kleščenko zkusil vystřelit od modré. Jeho zblokovaný pokus skončil v ochranné síti.
44:25'
Hosté jsou jednoznačně zaskočeni nepovedeným úvodem.
43:10'
Barys právě vstřelil branku!
Parádní vstup Barysu do třetí třetiny a je asi rozhodnuto. Alichan Asetov nejprve šel sám na brankáře, ale z blafákem neuspěl, poté ještě pálil z levé strany pouze za branku, odkud se puk odrazil před LINUSE VIDELLA, jež kotouč pouze zasunul do odkryté branky. Asistence: Alichan Asetov.
42:32'
Jonathan Pudas se protáhl kolem pravého mantinelu a nabízel puk před branku, kde měl převahu domácí tým.
41:45'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
41:09'
Třetí hřebík do rakve Jokeritu. Po zblokované střele jednoho z domácích vyvezl Curtis Valk puk do středního pásma a na levé straně našel JAKOBA LILJU, který přebruslil soupeře a zakončil na zadní tyčku naprosto přesně. Asistence: Curtis Valk.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:05.
Druhá třetina nám konečně nabídla i branky. Obě dvě vstřelil domácí tým, který tak op dvou dvacetiminutovkách vede 2:0 na finským Jokeritem. Skóre zápasu otevřel v 24:41 Petuchov, který zakončil domácí únik dvou proti jednomu. Vedení Barysu poté zvýraznil Arkadij Šestakov nádherným volejem ze vzduchu. Jak byl první třetina vyrovnaná, tak v té druhé vzal otěže zápasu do svých rukou jasně Barys.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 21:14
Vyloučení: 2:2
Vyhraná vhazování: 11:15
40:00'
39:34'
Střelu od modré zkusil domácí Jesse Blacker. Puk však trefil hned prvního soupeře v cestě.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Eeli Tolvanen se snažil uvolnit na levé straně hřiště, na soupeře však pouze naskočil a puk ztratil.
37:56'
Domácí evidentně uklidnila druhá branka, hrají s daleko větším klidem.
37:37'
Oba týmy jsou v plném počtu.
36:21'
Hra ve čtyřech zřejmě svědčí více domácím, kteří zvyšují svůj náskok. Kousek za levým kruhem vystřelil Leonid Metalnikov, jehož rána letěla hodně nad branku. Odtud se odrazila před ARKADIJE ŠESTAKOVA, který ze vzduchu puk poslal na přední tyčce za brankáře soupeře. Asistence: Leonid Metalnikov, Jakob Lilja.
35:37'
35:37'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., hrubost).
35:17'
Hraje se již přes 4 minuty bez přerušení.
34:37'
Julius Junttila zkusil takovou nenápadnou střelu od mantinelu, která však způsobila před Ortiou rozruch. Nikdo z hostů však puk za ležící brankáře dorazit nedokázal.
33:39'
Anttila nejprve získal puk na levé straně pásma a poté nahrával na střed. Zřejmě se ale na osu hřiště nepodíval, protože tam nikdo v bílém nebyl.
32:58'
Eeli Tolvanen dostal puk do středního pásma a šel jeden na jednoho. Soupeře obejít nedokázal, tak hru raději otočil dozadu.
32:28'
31:53'
Pudas opět dostal puk na modrou a znovu ho napral do prvního soupeře.
31:23'
Jonathan Pudas si od modré vybruslil dopředu, ale trefil pouze prvního soupeře do dolní končetiny.
30:50'
Hosté se už usadili v útočném pásmu a Eeli Tolvanen dostal nabito na pravý kruh. Jeho následná dělovka z voleje skončila v ochranné síti.
30:38'
Jokerit nedokázal vyhrát úvodní buly a musí pro puk za vlastní branku.
30:28'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Linus Videll – 2 min., podrážení).
30:02'
Anttila chtěl po pravém mantinelu vysunout Joensua, nahrávka však byla az moc rychlá.
29:30'
Iiro Pakarinen dostal solidní puk do útočného pásma, hrát však nemohl, byl totiž v ofsajdu.
28:04'
Domácí odpovídají dalším zakázaným uvolněním.
27:50'
Až moc rychlý byl na modré čáře Anttila, a tak se píská ofsajd finského hráče.
27:40'
Zakázané uvolnění Barysu.
27:26'
Po komerční pauze se do velké šance dostal hostující Jonathan Pudas, ten ale nedokázal z úhlu trefit odkrytou branku.
27:11'
27:11'
Od levého mantinelu se uvolnil Jonathan Pudas a zkusil vystřelit. Mířil však jen na střed branky.
26:21'
Od modré napřáhl Alex Grant, který však pouze puk poslal do prvního soupeře, jež byl předním.
24:41'
První branka zápasu je na světě, domácí jdou do vedení. Dva hráči Barysu šli na jednoho soupeře. Alichan Asetov se rozhodl pro střelu, kterou pouze odrazil puk od betonu brankáře Kalninše pro JEGORA PATUCHOVA, jež si následně počínal důrazně a poslal puk do sítě. Asistence: Dmitrij Gurkov, Alichan Asetov.
24:14'
23:44'
Nepřesná nahrávka domácích v pásmu a Jokerit znovu vyhazuju z vlastního pásma.
23:06'
Hostující John Norman získal puk ve vlastním obranném pásmu a dokázal ho vyvézt a ušetřit drahocenný čas.
22:30'
Hosté vyhráli vhazování a vyhazují za branku soupeře.
22:14'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., podrážení).
21:29'
Po velké chybě v domácí rozehrávce se ke střele ze slotu dostal Julius Junttila, který poslal volej hodně nad branku.
20:50'
Nikita Michajlis byl až moc rychlý, a tak se píská domácím ofsajd.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:17.
První třetina nám branku nenabídla. K vidění byl hodně bojovný hokej plný osobních soubojů. oba týmy byly hodně vyrovnané a snad nejlepším hráčem první periody byl Marko Anttila, finský útoční byl hodně aktivní v útočném pásmu a připsal si i pár střel na Ortia.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 8:8
Vyhraná vhazování: 6:5
Bodyčeky: 1:10
20:00'
19:33'
Nikita Michajlis se prohnal kolem pravého mantinelu a nahrával před branku, tam však nikdo v modrém nebyl.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:42'
Aktivní Marko Anttila se uvolnil na pravém křídle a z úhlu vypálil. Trefil jen připraveného brankáře soupeře.
18:17'
Hosté kombinují ve vlastním pásmu a čekají na dostřídání své formace.
17:32'
Nahrávka na levém kruhu našla Jordana Schroedera, ten si dal puk kousek před sebe a vystřelil kotouč vedle branky.
16:09'
Curtis Valk napadal rozehrávku soupeře sice solidně, ale celou dobu byl v ofsajdovém postavení.
15:55'
15:40'
Na podobné místo dostal puk i Anttila, kterému kotouč ujel a následně ho ztratil.
14:43'
Jordan Schroeder dostal puk na pravý kruh útočného pásma a hned pálil. Jeho pokus trefil připravený levý beton Ortia.
13:05'
Střelu jednoho z domácích od modré zblokoval obětavý Marko Anttila, hrát tak může jeho tým.
12:37'
Po sedmi minutách se přerušuje hra, protože Barys zahrál na zakázané uvolnění.
11:45'
Kousek za levý kruh dostal nahrávku Eeli Tolvanen a hned z druhého doteku pálil, střelu z dobré pozice poslal pouze vedle domácí klece.
10:50'
Dlouhý puk dopředu se snažil dobruslit Arkadij Šestakov, hostující obránce Jonathan Pudas byl však rychlejší.
10:02'
Anttila si hodně rychle najel do útočného pásma, kde však nedokázal zpracovat důrazný kotouč.
09:21'
Dlouhým pukem dopředu to zkoušel Barys, ten však nebyl nijak přesný a hrát tak bude Jokerit.
08:37'
Už přes tři minuty nebyla hra přerušena, nyní je na puku domácí tým za vlastní brankou.
07:53'
Do rychlého brejku se sám pustil domácí Nikita Michajlis, jež však daleko nedošel a pokusil se jen o takovou podivnou střelu zpoza branky.
06:59'
Jokerit chvilku zatlačil na svého soupeře, který následně jen vyhodil puk do středního pásma.
05:46'
Od mantinelu pálil na modré čáře Viktor Lööv, jeho rychlý pokus skončil někde v rohu kluziště.
05:32'
05:32'
Na středu útočného pásma vyplaval puk pro Alexe Granta, který si ho zpracoval a hned pálil. Mířil však jen na střed branky.
04:46'
Na ledové ploše je k vidění hodně soubojů a boj o střední pásmo.
03:56'
Ani rozehrávka týmu z Helsinek se nepovedla a z úhlu pálil na branku Jegor Petuchov. Kalninš však bez problému zasáhl.
03:35'
Nepřesná rozehrávka domácího týmu a hosté začnou další útočnou akci od vlastní branky.
02:02'
Marko Anttila dostla puk na pravou stranu pásma a zkusil vystřelit. Hostující pravák však pálil jen do připraveného brankáře.
01:27'
Ihned po vhazování pálil na branku od modré hostující Viktor Lööv. Ten trefil jen prostor brankáře.
01:16'
Po levé straně hřiště se uvolnil Jegor Petuchov a pálil na branku. Nedůrazná střela skončila pouze na betonu brankáře.
00:36'
Jakob Lilja dostal puk na levý kruh a hned to vyzkoušel přímo na branku. Kalninš však byl pozorný.
00:01'

Barys Nur-Sultan: Ortio (Karatajev) – Dietz (C), Metalnikov (A), Blacker, Svedberg, Šalapov (A), Kleščenko, Gajtamirov – Frattin, Videll, R. Starčenko – Lilja, Valk, Michajlis – Ševčenko, Šestakov, Panjukov – Petuchov, Gurkov, Asetov – Musorov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lehtonen, Pudas, D. Sklenička (A), Kivistö, A. Grant, Lööv – O'Neill, Norman, Savinainen – Pakarinen, Schroeder, Tolvanen – Junttila, Mäenalanen, Haapala – Anttila (C), Regin, Joensuu (A)..
Československá stopa v utkání

David Sklenička (Jokerit): 2+3 (13 odehraných zápasů); +/- = 3; 1,7 průměr střelby na zápas.
Jakub Krejčík (Jokerit): 1+0 (6 odehraných zápasů); +/- = -1; aktuálně je na seznamu zraněných hráčů!
Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně se oba celky utkaly dvakrát a pokaždé se radoval z výhry jeden z týmů. Nejprve Jokerit vyhrál 4:2, Barys poté oplácel a bral výhru 5:1.
Jokerit Helsinky

Finský celek má nyní kolísavou formu. V posledních pěti zápasech dokázal třikrát zvítězit a dvakrát prohrát. Prohra s Jaroslavlí 2:4 by se dala vzhledem k silnějšímu soupeři pochopit. Nicméně poslední prohra 1:4 s Chabarovskem už byla spíše překvapením, ač se hrálo na ledě Amuru. Chabarovsk dokonce svého soka přestřílel v poměru 32:26! Dnes čeká Jokerit třetí venkovní zápas v řadě za sebou a uvidíme, jestli se opět dostane na vítěznou vlnu.
Barys Nur-Sultan

Barys po sérii proher zabral a v posledních třech duelech dokázal zvítězit. Avšak všechny zápasy vyhrál až v nastaveném čase v prodloužení. Proti silné Ufě musel dotahovat ve třetí třetině dvoubrankové manko, se Spartakem Moskva sehráli hokejisté Barysu také vyrovnanou partii a v posledním zápase s Kazaní nepadla ani jedna branka a o jedinou a zároveň vítěznou branku se postaral Starčenko.
Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět ruská KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Barys Nur-Sultan a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.