KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : OMSK - 16. února 2021   14:30

Astana
Astana
06:35' Asetov (Panjukov, Varone) • 31:12' Michajlis (Valk) • 62:54' Michajlis (R. Starčenko, Dietz)
3:2
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
OMSK
OMSK
09:24' Boucher  (Knight, Tolčinskij) • 59:54' Knight  (Boucher, Kaski)
Astana
OMSK

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Dnešní utkání s divokým koncem je ve svém závěru. Výhru si dnes odnáší domácí tým za výhru 3:2 po prodloužení. Do nastaveného času poslal utkání šest vteřin před koncem hostující Corban Knight. V prodloužení rozhodl v přesilové hře Nikita Michajlis. V dalším utkání změří Barys síly doma s Jekatěrinburgem za dva dny. Ve stejný den čeká Omsk výjezd na led Novosibirsku.
62:54'
Barys právě vstřelil branku!
Máme tu rozhodnuto. Na středu útočné třetiny se uvolnil domácí NIKITA MICHAJLIS a perfektní ranou poslal puk do sítě Karlssona, ten přes blok soupeře nemohl nic vidět. Asistence: Roman Starčenko, Darren Dietz.
62:02'
Hostující tým vyhrál vhazování a vyhodil přes všechny čáry.
61:58'
Oddechový čas pro domácí.
61:58'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Denis Zernov – 2 min., vysoká hůl).
61:23'
Až moc volného prostoru dostal na středu pásma Reid Boucher, ten však sám proti brankáři nedokázal zvednout kotouč nad beton.
60:22'
Jesse Blacker se uvolnil na pravém kruhu a pohotovou střelou nastřelil pouze tyčku hostující branky.
60:01'
Máme tu konec šedesáti minut hry. Hosté byli v poslední třetině jasně aktivnějším týmem a dočkali se zaslouženého vyrovnání, které šest vteřin před koncem obstaral Corban Knight.
60:00'
59:54'
Avangard právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné. Hosté vyrovnávají šest vteřin do konce zápasu. Oliwer Kaski našel na pravém kruhu Reida Bouchera, jehož důrazný pokus skončil na betonu Karlssona, od něhož se odrazil na hůl CORBANA KNIGHTA a ten ho dorazil do odkryté branky. Asistence: Reid Boucher, Oliwer Kaski.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:38'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Phil Varone – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
58:38'
Hosté jsou na ledě v šesti bruslařích. Igor Bobkov zůstal na hráčské lavici.
58:38'
Oddechový čas pro hosty.
58:38'
Maxim Čudinov důrazně vypálil od modré čáry. Propálil sice všechny bránící hráče, ale Karlssona trefil jen do hrudi.
58:11'
Anton Sagadějev vyvinul nejtvrdší střelu dnešního zápasu, když mu byla naměřena bomba o rychlosti 149,8 km/h.
57:43'
57:28'
Jemelin dokázal za vlastní brankou odbavit dva soupeře od puku a opět vyhodil.
56:58'
Omsk vyhazuje z vlastního obranného pásma.
56:33'
Z pravé strany chtěl přenést hru doleva Curtis Valk, ale jeho pas byl zblokovaný do hlediště.
55:59'
Od modré nahazoval puk před branku Darren Dietz. Dvakrát tečovaný kotouč skončil na výstroji Bobkova.
55:43'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Chochlačov – 2 min., hákování).
55:13'
Další nepovedený přechod Omsku do útočného pásma a Barys šetří cenné vteřiny v rohu kluziště.
54:47'
Zakázané uvolnění Barysu.
54:33'
Na pravém mantinelu se o kličku pokoušel hostující Reid Boucher, kterému klička nevyšla a o kotouč přišel.
53:43'
Na levém mantinelu se uvolnil Asetov a nahazoval puk před branku, tam si dobře počínal brankář Bobkov.
52:49'
Do brejku se sám pustil domácí Nikita Michajlis, jehož následná střela skončila hodně vedle branky Karlssona.
52:31'
Hosté chybují v kombinaci ve středním pásmu.
52:17'
Následuje komerční přestávka.
51:51'
51:33'
Oliwer Kaski zkusil nahodit puk od modré čáry. Jeho tečovaný pokus skončil jen kousek vedle branky.
50:54'
Omsk nyní znovu začíná od vlastní branky. Nedokáže se prosadit v útočné třetině.
50:33'
Dobrá práce domácí obranné řady, puk totiž putuje k brance Bobkova.
50:05'
Kaski našel na pravém kruhu Bouchera, jehož důrazný volej trefil beton brankáře Karlssona.
49:51'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., nedovolené bránění).
49:33'
V této fázi zápasu se hraje hodně ve středním pásmu, není k vidění moc zajímavý hokej.
48:40'
48:05'
Další vyhození Barysu. Přesilová hra se chýlí ke konci.
47:36'
Sergej Tolčinskij se rychle uvolnil po mantinelu, otočil se kolem branky a zkusil zakončit. Henrik Karlsson byl i své tyčky včas.
47:17'
Domácí vyhazují puk z obranného pásma.
47:03'
Důrazný pokus Sergeje Tolčinskiho trefil Karlssona do helmy. Hra se tak přerušuje, domácí brankář otřesený.
46:40'
46:40'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., vysoká hůl).
46:16'
Vyhozený puk si našel Jakob Lilja a šel z úhlu na Karlssona. Bekhendová klička mu ale nevyšla a zakončil do betonu soupeře.
45:52'
Darren Dietz dal nepřesnou nahrávku do útočné třetiny a píská se ofsajd.
44:49'
Do rychlého brejku se dostali hosté, celou akci ale ukončila nepřesná klička Denise Zernova na střed hřiště.
44:03'
Trochu volného prostoru dostal u modré čáry Kaski. Produktivní bek však nezaměstnal Karlssona dostatečně.
43:37'
Tu samou akci udělalo hostující křídlo znovu. Nyní ale Reid Boucher napálil jen soupeře před sebou.
43:06'
Na pravé straně útočné třetiny se soupeře zbavil Reid Boucher a hned vypálil. Jeho pokus na přední tyčku Karlsson lapil.
42:47'
42:26'
Dlouhý puk dopředu od Barysu nikoho v modrém nenašel a dopředu míče Omsk.
41:39'
Sám se chtěl dostat do pásma Alexandr Chochlačov, proti přesile se ale nedokázal prosadit.
40:34'
Hosté se hned dostali dopředu, ale nepřesná nahrávka Kostina nabídla brejk soupeři.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:19.
Máme za sebou čtyřicet minut z dnešního zápasu. Jedinou branku si v prostřední části hry připsali domácí. V čase 31:12 pohnul se skóre Nikita Michajlis parádní střelou při pohybu dozadu. Tempo ve druhé části značně opadlo, přispěl k tomu i fakt, že byla jen jediná přesilová hra.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 22:28
Vyloučení: 2:5
Vyhraná vhazování: 15:31
40:00'
39:42'
Nepřesná rozehrávka Jesseho Blackera a píská se zakázané uvolnění.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Domácí tým se již radoval z branky, když Pavel Akolzin dotlačil puk i s lapačkou Bobkova za čáru. Rozhodčí ale branku rezolutně neuznali.
38:23'
Po dobrém přenesení hry se na levém kruhu dostal ke střele Jakob Lilja. Ten ale ani ve velmi dobré pozici nedokázal zakončit do branky.
37:05'
Hodně důrazný pokus ukázal z vrcholku kruhu Damir Šaripzjanov. Hostující bek mířil jen kousek nad branku.
36:46'
Domácí se dokázali osvobodit dlouhým vyhozením přesně na Bobkova.
36:12'
Omsk nyní tlačí svého soupeře. O střelu od modré se pokusil Jemelin, který trefil pouze prvního soupeře před sebou.
35:26'
Hned po vyhraném vhazování se do střely od modré pustil Ville Pokka. Jeho puk skončil pouze na hrudi domácího strážce branky.
35:15'
Jemelinovo dlouhé nahození nikoho z jeho spoluhráčů nenašlo a kotouč skončil u brankáře Karlssona.
34:06'
Klim Kostin se hned po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, ale tváří v tvář Karlssonovi se neprosadil.
33:56'
33:23'
Důrazný pokus Dietze od modré schytal do kotníku Alexej Běreglazov. Hostující bek se jen těžce zvedá z ledové plochy.
33:02'
Z levé strany dostal puk před branku Jesse Blacker, který ani nadvakrát nedokázal přesně zamířit.
32:24'
Dobrá obranná práce Avangardu a puk je nyní za brankou Karlssona.
31:56'
31:56'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Klim Kostin – 2 min., podrážení).
31:12'
Parádní rána pod víko branky Bobkova a domácí se vrací do vedení. V rohu kluziště vybojoval puk domácí Curtis Valk, který ho bekhendem předložil za sebe pro NIKITU MICHAJLISE a ten dokázal při jízdě vzad poslat puk důrazně do šibenice. Asistence: Curtis Valk.
30:40'
30:21'
Nahození z vlastní třetiny si dojel Denis Zernov a z úhlu zkusil vypálit. Karlsson si pohlídal pozici u tyčky.
29:39'
Na druhé straně se o podobnou věc pokusil Jesse Blacker. Igor Bobkov se také ukázal v dobrém světle.
28:53'
Kličku na modré čáře si dovolil Alexej Běreglazov a pak nahodil na branku. Henrik Karlsson si jeho pokus v klidu pohlídal.
27:36'
Hostující bek Alexej Jemelin trefil kotoučem do obličeje Alichana Asetova, ten hned opustil led a míří do šatny. Snad bude brzy v pořádku.
27:13'
Přesnou nahrávku po modré dostal Ville Pokka a hned vypálil. Jeho nahození skončilo v lapačce Karlossona.
26:52'
26:36'
Důrazný pokus od modré poslal Valerij Orechov. Igor Bobkov puk vyrazil pouze před sebe, o zbytek se postarala jeho obrana.
25:56'
Dobrou práci nyní odvedl Jesse Blacker, který vyvezl puk a poté předložil puk spoluhráči v útočném pásmu.
25:06'
Sám se zkusil do útočného pásma dostat Darren Dietz, ale povedená klička na tři soupeře nestačila.
24:55'
Následuje ofsajdové postavení Damira Šaripzjanova.
24:43'
Omsk sice dlouho kombinoval v útočném v pásmu, jenže ke střele se hostující tým nedostal.
23:46'
Puk do útočného pásma dostal Ilja Kablukov a hned se zkusil najít spoluhráče, ale jeho nahrávka nebyla přesná.
23:04'
O kličku se v útočném rohu pokusil Linus Videll, ten ale kvůli nějaké díře v ledu putoval k zemi.
22:26'
Moc rychlý byl při přechodu do útočného pásma Sergej Tolčinskij, píská se tak ofsajd.
22:06'
Na středu pásma se otočil Jegor Činachov a hned pálil. Ani v tomto případě nemusel Karlsson zasahovat.
21:43'
Na druhé straně zkusil vypálit domácí obránce Dillon Heatherington, jenže jeho dělovka branku netrefila.
20:55'
Ve středním pásmu se dostal k puku Reid Boucher a hned pálil. Pohotový pokus ale skončil vysoko nad brankou.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:26.
První třetina je minulostí. Viděli jsme v ní dvě branky, do šaten se tak jde za vyrovnaného stavu 1:1. Jako první šli do vedení domácí hokejisté, když řadu zbytečným vyloučení Omsku potrestal až Alichan Asetov. Na druhé straně využil už první přesilovou hru svého celku Reid Boucher v čase 9:24. První třetina rozhodně bavila díky přesilovkám. Celkem jich bylo k vidění šest.

19:11'
Následuje další vyhození domácího celku. Z vyloučení Barysu už moc času nezbývá.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:09'
Ani nyní nebyl Corban Knight úspěšný na vhazování. Darren Dietz tak naložil puk na hokejku a rychle ho poslal směr Igor Bobkov.
18:06'
Přesně na levý kruh dostal puk Sergej Tolčinskij a důrazně vypálil. Jeho opravdové dělo skončilo na hrudi Karlssona.
17:44'
Úvodní buly přesilové hry prohrál Corban Knight a Barys vyhazuje přes všechny čáry.
17:42'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Linus Videll.
17:35'
Šikovnou kličku od mantinelu zaznamenal Ville Pokka, jenomže jeho následná střela skončila vedle branky.
16:56'
Po rychlém brejku nabízel puk z pravé strany před branku Dietz pro Lilju, ten na kotouč o kousek nedosáhl.
16:44'
Ilja Kablukov dostal puk kousek za kruhy a důraznou střelou rozhodně štípl Karlssona na hrudi.
16:02'
Po rychlém přechodu dopředu zakončoval z levého kruhu domácí Nikita Michajlis. Bobkov však perfektně vytrčil beton.
15:48'
Další práci měl domácí brankář po střele Kirilla Semjonova od pravého mantinelu. I s tímto pokusem si Kazach dokázal poradit.
15:17'
Přesný pas z rohu kluziště dostal mezi kruhy Corban Knight, jehož pokus z voleje trefil Karlssona pouze do betonu.
14:48'
Nepřesnou nahrávku v neutrální třetině zaznamenal Corban Knight, útok Omsku se tak odkládá.
14:07'
Nepovedenou rozehrávku Bobkova málem zachytil Anton Sagadějev, puk se mu ale dostal na brusle a přišel o něho.
13:46'
Dlouhou nahrávku do ofsajdu dostal hostující Denis Zernov. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.
12:49'
Kirill Semjonov se zmocnil puku na modré čáře, na nic nečekal a hned vypálil na Karlssona. Důrazný pokus ale mířil pouze na střed branky.
12:06'
12:06'
Sám na branku soupeře se hnal od modré čáry Jegor Činachov. Na Karlssona ale nevyzrál, domácí brankář mu jeho pokus mezi nohy vyrazil do ochranné sítě.
11:32'
Puk do útočného pásma si nahodil produktivní Jakob Lilja. Dobruslit ho ale domácí útočník nedokázal.
10:40'
Puk je nyní za brankou Barysu a oba celky střídají.
09:24'
Máme tu srovnáno. I Omsk využívá přesilovou hru a začíná se od znovu. Po střele Tolčinskiho z levého kruhu se puk dostal do skrumáže před brankou, kde puk nedokázal do sítě dopravit Corban Knight, ale nakonec to byl osamocený REID BOUCHER. Asistence: Corban Knight, Sergej Tolčinskij.
08:54'
Od modré vypálil Kaski, ale jeho pokus byl sražený do rohu kluziště.
08:28'
08:28'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dillon Heatherington – 2 min., držení).
07:45'
07:40'
Domácí ještě kombinují v útočném pásmu, ke střele to ale doposud nevedlo.
06:35'
Až šílená nedisciplinovanost hostujícího Omsku je potrestána. Phil Varone dostal nahrávku na pravý kruh, odkud hledal na druhé straně Kirilla Panjukova, jehož rána z voleje skončila na betonu Bobkova. Tam už byl dobře postavený ALICHAN ASETOV, který neměl problém doklepnout puk do sítě. Asistence: Kirill Panjukov, Phil Varone.
05:45'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Arsenij Gricjuk – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., nesportovní chování).
05:43'
Reid Boucher hned zkoušel hledal navrátilce Jemelina. Pas byl o něco delší a končí to zakázaným uvolněním.
05:37'
05:16'
Další nepřesný přechod modré čáry v podání Barysu a čas z přesilovky se krátí.
04:50'
Takové nahození od modré vyzkoušel Valerij Orechov. Jeho pokus skončil v lapačce Bobkova.
04:34'
Po nepřesné rozehrávce Barysu se na puk dostal v útočném pásmu Reid Boucher, kterému se proti třem soupeřům nepovedla klička na střed.
03:49'
Ani druhá přesilovka v řadě nezačíná pro domácí dobře. Omsk vyhazuje za branku Karlssona.
03:37'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., držení).
03:32'
03:04'
Z levého kruhu se ke střele dostal domácí Videll, jehož pokus zápěstím jen orazítkoval betony Bobkova.
02:06'
Barysu se zatím přesilovka nedaří. Kotouč je nyní znovu za brankářem Karlssonem.
01:38'
Hostující Omsk vyhrál vhazování a okamžitě vyhodil puk přes všechny čáry.
01:32'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Tolčinskij – 2 min., držení).
01:23'
Nahrávku na vrchol kruhu dostal Valerij Orechov, jenže nepovedené zpracování ho o kotouč připravilo.
00:44'
Hned v úvodu se do útočného pásma dostal domácí Videll, ale jeho zakončení ze slotu skončilo vedle branky.
00:01'

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Karatajev) – Dietz (C), Makljukov, Lintuniemi (A), Orechov, Blacker, Heatherington – Videll, Varone, Lilja – Michajlis (A), Valk, R. Starčenko – Asetov, Gurkov, Panjukov – Ševčenko, Sagadějev, Akolzin – Musorov.

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Kaski, Jemelin (C), Pokka, Šaripzjanov, Čudinov, Běreglazov, Gotovec – Boucher, Knight, K. Kostin – Kablukov, Zernov, Tolčinskij – Činachov, K. Semjonov, Gricjuk – A. Potapov (A), Stas (A), Dědunov – Chochlačov..

Avangard Omsk

To hostující celek se už nemusí starat o postup mezi nejlepší šestnáctku soutěže. Aktuálně je na druhé příčce východní konference, když získal 77 bodů v pětapadesáti zápasů. Na první Kazaň ztrácí sedm bodů a ještě k tomu má o jeden zápas navíc, takže bod o první místo bude hodně těžký pro Avangard. Nejproduktivnějším hráčem týmu je aktuálně americký útočník Reid Boucher, který dal 22 branek a přidal k tomu 23 asistencí, v tabulce produktivity mu patří dvanáctá příčka.

Poslední tři zápasy

Omsk VS. Riga 5:1
Omsk VS. Nižněkamsk 4:2
Omsk VS. Minsk 3:1

Barys Nur-Sultan

Domácí tým je aktuálně na posledním postupovém místě do play off. Na osmém místě východní konference má 62 bodů z čtyřiapadesáti zápasů se skóre 133:140 a na devátý Novosibirsk má náskok 14 bodů. Nejproduktivnějším hráčem Barysu je Švéd Jakob Lilja, který dal 20 branek a přidal k tomu ještě 15 brankových nahrávek. Domácí ale úplně nepatří mezi celky s největší formou. Z posledních pěti zápasů si totiž odnesl pouze čtyři body.

Magnitogorsk VS. Barys 3:2
Novosibirsk VS. Barys 2:3
Magnitogorsk VS. Barys 3:1
Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci dalšího hracího dne KHL se utkají týmy Barysu a Omsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.