KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Spartak Moskva - 29. listopadu 2020   12:00

Astana
Astana
12:53' Valk  • 36:27' Lilja (Valk, Videll)
Barys Arena, Nur-Sultan

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn!
Utkání se hrálo bez diváků.
Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) 0+0, 4 střely, čas na ledě 22:56
Martin Bakoš (SPM) 0+0, 6 střel, čas na ledě 21:54
Július Hudáček (SPM) 58 minut, 19 zákroků, 2 góly, 90,5 %
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 21:40 (9:5, 4:14, 8:21)
Zblokované střely – 7:8
Vyhraná vhazování – 25:26
Trestné minuty – 10:4
Hity – 15:13
Hokejisté Barysu po pěti porážkách v řadě zabrali a na domácím ledě udolali Spartak Moskva 2:1. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě Curtis Valk a ve druhé třetině navýšil domácí náskok Jakob Lilja. Ve třetí čísti se hosté snažili s výsledkem něco udělat. Dočkali se v 55. minutě, kdy se nadvakrát prosadil Sergej Širokov. K vyrovnání jim už ale nepomohla ani přesilovka, která byla vylepšena i odvoláním brankáře.
59:57'
Radil bekhendem zametl puk do domácího brankoviště. Karlsson na místě a nechtěl hru přerušit. Kotouč tak odpálil k mantinelu...
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:49'
Proti ráně Jakova Rylova se natáhl Henrik Karlsson! Ten drží Barysu těsný náskok.
58:29'
Domácí jsou v plném počtu, Spartak ale nadále hraje bez brankáře.
58:14'
Oddechový čas domácích...
57:55'
Důrazný Lukáš Radil zblízka neprostrkal puk za záda brankáře Karlssona. Ten skončil ve své brance i s Radilem, zatímco kotouč se odrazil k zadnímu mantinelu!
57:30'
Domácí dostali puk alespoň do středního pásma.
57:07'
Rolov si vyměnil puk se spoluhráčem a z osy vypálil vedle branky.
56:50'
Branka Spartaku je prázdná!
56:50'
Alexej Grišin střílel od modré čáry, Karlsson schoval puk do lapačky. Hosté si berou oddechový čas!
56:28'
Curtis Valk podrazil Bakoše a hosté dostávají šanci na vyrovnání v podobě přesilovky!
54:11'
Spartak právě vstřelil branku!
Je tu kontaktní gól hostí! Jori Lehterä našel přihrávkou z rohu kluziště SERGEJE ŠIROKOVA, který nadvakrát překonal brankáře Karlssona – 2:1. Asistence: Jori Lehterä.
53:34'
Domácí oslabení přestáli a jsou zase blíže výhře.
53:17'
Po střele Jakova Rylova zůstal puk někde na boční síťce. Rozhodčí tak přerušil hru.
52:53'
Domácí vyhazují a mohou poslat na led čerstvé síly.
52:26'
Radil nabíjel Arťomovi Fjodorovovi na pravý kruh. Ten branku minul.
51:33'
Linus Videll musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zahákovat Fjodorova, který byl před brankou ve velmi nadějné pozici. Hosté si tak zahrají přesilovku!
50:39'
Hostující Anatolij Nikoncev si vyjel s pukem do střelecké pozice. Zamířil ale vedle pravé Karlssonovy tyčky.
50:16'
Jegor Petuchov se z pravé strany natlačil až do zakončení. Hudáček zasáhl úspěšně a hru přerušil.
49:40'
Hosté by to potřebovali více sypat na branku. Bez střelby a důrazu před brankovištěm to nepůjde.
48:20'
Rozhodčí před vhozením buly dlouho něco řešili. Netuším co, každopádně se vhazovalo v obranném pásmu Barysu. Teď se už zase hraje.
48:15'
Zakázané uvolnění domácích. Po dlouhé pasáži bez přerušení začala být hra pro změnu kouskována.
47:26'
Domácí dobře brání. Buď nutí soupeře střílet z dálky a nebo rány blokují.
47:09'
Karlsson raději přidržel puk, který se doklouzal k jeho brankovišti. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.
46:28'
Obránce Grišin podpořil útok Spartaku na pravém křídle. Po jeho přihrávce střílel Lukáš Radil, puk byl ale tečován do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
45:37'
Bez přerušení se hraje už přes pět minut!
45:01'
Hosté na puku, ten ale drží ve vlastním obranném pásmu.
43:40'
Tento zápas má poměrně rychlý průběh. Zase se hraje dlouho bez přerušení.
42:06'
Tentokrát Hudáček vyrážel dalekonosný pokus jednoho z domácích hokejistů. Ten letěl ještě ze středního pásma.
41:28'
Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Roman Starčenko. Hudáček vyrazil kotouč do rohu.
40:40'
Anatolij Nikoncev střílel z osy hřiště jen do holenních chráničů obránce Barysu.
40:25'
Hosté také začali pobytem v útočném pásmu. Střela Jevgenije Kulika skončila v lapačce Karlssona.
40:02'
Ve třetí třetině bychom měli očekávat ofenzivní snažení hostí. Ti už nemají na co čekat.
Hity – 8:10
Také ve druhé třetině padl jediný gól, který ve 37. minutě zaznamenal domácí Jakob Lilja. Barys tak vede nad Spartakem už 2:0. Hosté sice byli v prostřední části střelecky aktivnější, moc větších příležitostí si ale nevytvořili. Budou muset zvýšit tlak na branku, pokud chtějí v tomto zápase ještě uspět.
40:00'
39:52'
Po buly se puk dostal na osu, kde byl Martin Bakoš. Ránu slovenského forwarda opět pokryl gólman Barysu.
39:42'
Přeci jen se hosté ještě dostali do útočné třetiny. Propagační střelu Musina v pohodě lapil Karlsson.
39:21'
Spartak dohrává druhou část v útlumu. Domácí je nepouštějí přes střední pásmo.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:59'
Pro Barys je to zase o něco veselejší. Domácí chtějí zlomit sérii pěti proher v řadě.
36:27'
Barys právě vstřelil branku!
Tohle hosté v obraně vůbec nezvládli! Curtis Valk držel puk v rohu kluziště, odkud našel zcela volného JAKOBA LILJU, na něhož defenziva soupeře zapomněla a útočník Barysu z bezprostřední blízkosti poslal puk k pravé tyčce z pohledu Júliuse Hudáčka – 2:0. Asistence: Curtis Valk a Linus Videll.
35:25'
Přihrávku Juňkova, která směřovala před branku, zablokoval Phil Varone. Ten se z pohledu domácích výtečně vrátil.
34:52'
Další ofsajd Spartaku. Hosté nemohou zlomit své trápení v útoku.
34:09'
A bylo z toho jen postavení mimo hru...
33:53'
Hosté to zkoušejí rozvážně. Dlouho drží puk u své branky a vyčkávají.
33:06'
Až teď přišlo přerušení hry. Kotouč totiž skončil ve výstroji Henrika Karlssona. Následuje reklamní přestávka.
32:50'
Má slova potvrzuje i grafika. Hra nebyla přerušena už 5 minut a 45 sekund!
32:28'
Hraje se už dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.
31:51'
Na přihrávku zpoza branky si sjížděl Matt Frattin. Před hostujícím brankovištěm netrefil skákající puk.
30:56'
Leonid Metalnikov dojížděl jako obránce vyhozený puk za brankou soupeře. Díky tomu vytvořil střeleckou možnost pro spoluhráče, který střílel z levé strany do připraveného Hudáčka.
29:05'
Hosté sehráli dobrou přesilovku, gól ale nedali. Barys je v plném počtu.
28:30'
Martin Bakoš našel Joriho Lehteru, který střílel do betonů domácího gólmana.
27:54'
Od modré čáry vypálil Andrej Zubarev. Karlsson jeho pokus vyrazil.
27:04'
Hosté si ale vybojovali přesilovku! Jegor Šalapov dostal dvě minuty za vysokou hůl.
26:51'
První lajna Spartaku Bakoš – Lehterä – Radil krouží v útočném pásmu. Zatím ale nepřišlo zakončení.
26:21'
Máme tu reklamní přestávku.
25:56'
Hosté jsou již kompletní.
25:48'
Z osy hřiště pálil Makljukov, jehož pokus ale neprošel až na branku.
25:01'
Domácím se přesilovka zatím nedaří podle představ. Teď dokonce zahráli na zakázané uvolnění.
23:55'
Alexej Grišin zahrál proti soupeři vysokou holí a dostal za to dvě minuty. Přesilovka pro Nur-Sultan.
23:35'
Za domácí kontroval Curtis Valk, který si vybruslil na pravý kruh. Mířil do bližšího horního růžku hostující svatyně, Hudáček kotouč přizvedl do ochranné sítě.
23:14'
Vypadá to, že hráči Spartaku nastoupili do druhé třetiny s větší vervou. S dosavadním stavem jistě nejsou nadšeni.
21:49'
Další zákrok Karlssona. Ten si pohlídal střelu z pravého kruhu a vyražený puk stáhl pod sebe.
21:11'
20:53'
Mohlo být srovnáno! Střelu Martina Bakoše vyrazil Karlsson k Lukášovi Radilovi, který nedokázal zvednout kotouč nad levý beton gólmana Barysu!
Hity – 4:3
První třetina moc valný hokejový zážitek nenabídla. Jako první se probudili domácí, které poslal ve 13. minutě do vedení Curtis Valk. Od té doby působili hráči Barysu živěji a můžeme tak konstatovat, že jejich jednogólový náskok je zasloužený.
20:00'
19:51'
Jeden z domácích hráčů přejel v oslabení s pukem útočnou modrou a vystřelil. Hudáček si připsal úspěšný zákrok.
19:11'
Vyloučení na straně Barysu. Za sekání je potrestán Anton Sagadejev.
19:01'
Je tu už poslední minuta první třetiny...
18:51'
Domácí působí po vstřeleném gólu přeci jen živěji. Teď ale jejich snahu zastavilo postavení mimo hru.
17:28'
Starčenko nahrával mezi kruhy Segedajevovi. Ten musel krotit skákavý puk, který mu ujel až pod brankáře Hudáčka.
16:52'
Hosté drží puk u své branky a nechce se jim s ním dopředu...
15:42'
Také Spartak by se měl pomalu probudit a začít hrát. Na ledě trápícího se soupeře chce jistě bodovat.
14:20'
Gól by určitě mohl úrovni zápasu pomoci. Nyní to udělal dobře Roman Starčenko, který rychle obkroužil branku Spartaku, ale už nestačil zasunout puk přes pravý beton Hudáčka.
12:53'
Domácí se ujímají vedení! Z pravého rohu kluziště přišla přihrávka na mezi kruhy volného CURTISE VALKA. Jeho střelu vyrazil Hudáček nad sebe, obránce Zubarev nedokázal dostat puk do bezpečí a byl to právě Valk, jenž hrací předmět dorazil za záda slovenského brankáře Spartaku. Bez asistence.
12:33'
Nakonec z toho bylo postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
12:22'
Nyní bruslí s kotoučem domácí hokejisté, ale bez nějakého většího zájmu ohrozit branku soupeře.
11:05'
Nahození Viktora Svedberga si pohlídal Hudáček. Vhazuje se po jeho levici.
10:37'
Stále čekáme, až se týmy dostanou do většího tempa. Vidíme spoustu nepřesných přihrávek.
09:47'
Barys oslabení přestál a je kompletní.
09:35'
Hráči Spartaku nedokázali dostat puk do útočné třetiny a zase musejí začínat od znova.
09:13'
Domácí přestáli další pokus hostí o nápor a vyhodili.
08:07'
Domácí vyhodili až k Hudáčkovi.
07:46'
Linus Videll dostal dvě minuty za takové lehké přidržení protihráče v útočném pásmu.
07:32'
Signalizované vyloučení na domácí straně. Spartak zatím drží puk a má výhodu.
06:46'
Starčenko přenechal Antonovi Sagadejevovi. Jeho střelu z levého kruhu zřejmě vytěsnil mimo branku jemnou tečí brankář Hudáček.
06:34'
Zakázané uvolnění Spartaku. Hra je zatím plná nepřesností.
05:15'
Hosté jsou v plném počtu. Barys v přesilovce nevystřelil na branku.
04:45'
Hosté vyhazují.
04:08'
Michajlis hledal najíždějícího spoluhráče na zadní tyčce, který na puk nedosáhl. Z toho mohla být zajímavá možnost Barysu.
03:13'
Lukáš Radil zasáhl vysokou holí Šalapova, o němž zřejmě ani nevěděl. Podle pravidel ale dostává hostující útočník dvouminutový trest.
02:16'
Domácí nyní odpálili puk někam mezi střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.
01:19'
Nahození Arťjoma Serikova od modré čáry na domácí branku neprošlo. Puk byl sražen do rohu.
01:09'
Hra byla poprvé přerušena po zakázaném uvolnění domácích.
00:01'
Dozněly národní hymny Ruska a Kazachstánu. Teď už se vše chystá na úvodní buly.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Ortio) – Metalnikov, Šalapov, Svedberg (A), Heatherington, Makljukov, Orechov, Gajtamirov – Videll (A), Valk, Lilja – Petuchov, Varone, Frattin – R. Starčenko (C), Sagadejev, Michajlis – Asetov, Šestakov, Akolzin – Musorov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov (A), Kulik, Sokolov, Zubarev, D. Musin, Serikov, Grišin – Bakoš, Lehterä, Radil (C) – Nikoncev, Zubov (A), Širokov – Fjodorov, Juňkov, M. Cyplakov – Ljubimov, Talalujev, Zlobin – Averšin.

Rozhodčí: Naumov, Ovčinnikov – Viljugin, Černyšjov.

Lukáš Radil (SPM) – 25 zápasů, 19 bodů (15+4)
Martin Bakoš (SPM) – 22 zápasů, 14 bodů (8+6)
Robin Hanzl (SPM) – 22 zápasů, 14 bodů (3+11)
Július Hudáček (SPM) – 19 zápasů, průměr 2,21, úspěšnost 92,1 %

Barys Nur-Sultan:
Kazašský celek, který většinou nemívá problémy s postupem do play off, zatím odehrál 26 zápasů, nasbíral 25 bodů a v tabulce Východní konfeence je až desátý. Za toto umístění může jednak menší počet utkání oproti konkurentům, ale především také aktuální série pěti porážek v řadě. Naposledy Barys na ledě Petrohradu bojoval, přesto tam prohrál 3:4.