KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Novosibirsk - 7. září 2020   18:00

Čerepovec
Čerepovec
06:44' Kodola  • 40:31' Abdul (Provolněv, Liška)
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
26:10' Jokipakka  (Romancev, Milovzorov)
Čerepovec
Podjapolskij (Šugajev) – Afanasjev, Kudako, Provolněv, Vittasmäki, Karimov, M. Chabarov (A), Sizov, Rogov – Liška, J. Jakovlev (C), Abdul – Geraskin (A), Vicharev, Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko – J. Morozov, A. Alexejev, Dumbadze.
Ansons, Bukin – Galimov, Sadovnikov
Ledovyj dvorec, Čerepovec
1282 diváků
Novosibirsk
Säteri (Krasotkin) – Menšikov, Jokipakka, Chochlov, Gurkin, Ilja Morozov, K. Alexejev, J. Chabarov, Ovčinnikov – Milovzorov (A), Sajustov (C), Šaškov – Romancev, O'Dell (A), Šarov – N. Korotkov, V. Komarov, O. Li – Romajev, Torčeňuk, Pervušin.

Vhazování – 27:25.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Čerepovce, kterému se povedlo svého soupeře porazit výsledkem 2:1. Domácí vstoupili do třetí třetiny naprosto ukázkově, hned v úvodní minutě se dostali zpět do vedení, o což zapříčinil český útočník Jindřich Abdul. Čerepovec posléze předvedl velice zodpovědnou činnost směrem dozadu, díky který se mu povedlo jednobrankové vedení udržet až do konce. Dnešní duel tedy nabídl tři branky, naopak dva body bere Severstal Čerepovec.
59:25'
Sibir to zkouší v šesti!
59:22'
Již nám běží poslední minuta třetí třetiny. Severstal stále velice zkušeně drží kotouč daleko od své branky, což mu naprosto vyhovuje. Sibir by se potřeboval dostat k domácí svatyni.
57:04'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Eric O'Dell – 2 min., hrubost).
56:42'
Chabarov sice přesně rozehrál na Pervušina, avšak druhý jmenovaný se s pukem musel vracet do vlastního pásma. Čerepovec skutečně brání na jedničku.
55:33'
Novosibirsk se v závěru zápasu pokouší dostat k nějakému tlaku, jenomže domácí velice dobře střeží prostor u své branky. Nyní bezpečně vyhodil touš Kudako.
54:18'
Nyní moc nechybělo Romancevovi, kterému se povedlo téměř dokonale tečovat prudkou nabídku od Gurkina. Přesouvající se Podjapolskij by zřejmě nezasáhl.
53:25'
S rozehrávkou vypomohl brankář Säteri, který rozehrál přímo na vedle stojícího Chochlova. Sibir má problémy s přechodem kupředu, což se potvrdil i nyní.
52:13'
Přímo proti hokejce to měl Gurkin, jehož důrazná střela trefila pouze hůl soupeře. Posléze se do protiútoku dostal domácí Jakovlev, který přesně nabil Vittasmäkimu.
51:19'
Na modré čáře se povedlo vyhození zachytit Milovzorovovi, který přesto nenahrál úplně nejlépe. Čerepovec odehrál puk do bezpečí, hosté však pokračují v tlaku.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut. Severstal Čerepovec i nadále vede o jednu branku, hosté přesto mají na případné vyrovnání hodně času.
49:31'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Podjapolskij – 2 min., podrážení). Trest odpyká Vadim Kudako.
49:14'
Hodně nepřesnou nahrávku vyprodukoval Kodola, kterému se nepovedlo najít vedle stojícího Lišku. Druhý jmenovaný přesto zabojoval a puk získal zpět na hokejku.
48:00'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Šarov – 2 min., sevření puku rukou).
47:18'
Severstal se pokoušel zazlobit v oslabení, přičemž se mu povedlo nasbírat cenné vteřinky. Soupeř se ovšem usadil na druhé straně, kde roztočil další kombinaci.
46:44'
Tvrdou ránu vyslal Jokipakka, kterému se tentokráte nepovedlo vůbec trefit branku. Puk se navíc od zadního mantinelu odrazil až směrem do středního pásma.
45:39'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podrážení).
45:07'
Další útočná akce domácích končí zakázaným uvolněním, hra se tak vrací zpět před Podjapolskiho. Na ledovou plochu naskočily první formace obou celků.
44:20'
Provolněv prováhal ideální moment k nahození na branku, navíc trefil pouze protihráče před sebou. Do protiútoku tak vyrazil Šarov, který rovněž nevypálil.
43:10'
Čerepovci se tato přesilová hra zrovna moc nedaří. Hostujícímu celku se povedlo ubránit prostor u branky, navíc přes všechny čáry dokázal vyhodit Menšikov.
42:15'
Obránce Morozov se dostal k červené čáře, díky čemuž mohl nahazovat za branku soupeře. Jeho spoluhráči se za brankou dlouho neohřáli, což přináší protiútok.
42:00'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., hákování).
41:15'
Hostující celek tak je znovu na tahu, na případné vyrovnání má ještě hodně času. Severstal je ale opět v pásmu, Säteri musel zasahovat proti ráně po zemi.
40:31'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Krátce po startu druhé třetiny se domácí dostávají zpět do vedení! Čerepovec se totiž dostal do útočného pásma, kde to před modrou čárou velice zkušeně provedl Provolněv, který si položil protihráče na zem. Následovalo nahození na branku, které dokonale tečoval JINDŘICH ABDUL, jenž zaskočil brankáře Säteriho tečí pod úrovní horní tyče.
Asistence: Vladislav Provolněv, Adam Liška.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se prokousal od středového kruhu do vlastního pásma, kde se o rozehrávku stará Afanasjev.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která tak trochu navázala na tu první. I tentokráte jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou, jenž nám opět nabídla jedinou branku, tentokráte v podání hostujícího celku, který rovněž zužitkoval přesilovou hru. Ke konci druhé třetiny byl výrazně nebezpečnější právě Novosibirsk, který se oklepal z rozpačitého vstupu do tohoto zápasu. Doufejme, že také třetí perioda nám přinese zajímavou podívanou.
40:00'
39:30'
Běží nám poslední minuta prostřední třetiny, sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení. Tentokráte se v pásmu usadila třetí formace Sibiru, která zatím nezakončila.
37:20'
Čerepovec se rovněž podíval do útočného pásma, kde to utajenou střelou na zadní tyč zkoušel Vicharev, který však nezamířil přesně. Säteri nemusel zasahovat.
36:44'
Najednou měl celkem dost prostoru u levého kruhu Romancev, který trefil pouze levou rukou brankáře. Aby toho nebylo málo, tak od modré čáry mířil vedle Morozov.
35:17'
Pro nahrávku si sjel Li, který byl přitlačen k zadnímu hrazení. I tak se Sibiru povedlo ohrozit domácí branku, následně odražený kotouč odpálil do bezpečí Kudako.
34:36'
Momentálně probíhá druhá komerční přestávka této třetiny, což vyhovuje spíše Sibiru. Slovo si totiž vzal jeho hlavní trenér, který má svým podřízeným co říct.
33:24'
Čerepovec celkem dlouho operoval v útočném pásmu, kde jsme nakonec nic nebezpečného neviděli. Hosté se po zisku puku zmohli pouze na další icing.
32:44'
Zadovka směřovala přesně do jízdy na Vovčenka, který se překvapivě pro střelu nerozhodl. Místo toho nahazoval za hostující branku, kde se nacházel Liška.
31:25'
Za volným kotoučem se pokoušel dostat hostující Šarov, kterému se nakonec povedlo oklamat jednoho z protihráčů, jenomže poté mu chyběla podpora kolegů.
30:00'
Je za námi přesná polovina zápasu, zatím jsme se dočkali dvou branek. Jako první se do vedení dostal Čerepovec, avšak také hostující celek využil přesilovou hru.
29:30'
Zkušeně to provedl Menšikov, který hrací předmět jednoduše poslal směrem do středního pásma, díky čemuž mohla jeho formace vystřídat. Domácí jsou aktivnější.
28:33'
Čerepovci se podařilo usadit kolem hostující branky, nicméně Säteri i tentokráte dokázal odolat. Posléze to měl do dobré pozice Kudako, jenž mířil vedle.
27:48'
Daleko se s pukem nedostal domácí Abdul, který narazil pouze do dobře postaveného protihráče. Na druhou stranu se pro změnu řítil Šaškov, který neuspěl.
26:10'
Sibir právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom hostující celek využívá přesilovou hru! Novosibirsk se totiž dostal k velkému tlaku, při kterém promáchl jeden z hostujících hráčů, což paradoxně hrálo do karet JYRKIMU JOKIPAKKOVI. Ten měl před sebou hodně prostoru, díky čemuž se mu povedlo zamířit přesně mezi ruku brankáře.
Asistence: Danil Romancev, Jegor Milovzorov.
26:05'
Další práce pro Podjapolskiho, kterému se tentokráte povedlo vychytat hostujícího kapitána Sajustova. Hra je opět přerušena, vhazovat se bude u pravého kruhu.
25:09'
Menšikov si nakonec vybral vedle stojícího Jokipakku, který se do puku opřel od modré čáry. Střela ovšem doletěla pouze k vrcholku kruhu, kde jí zablokoval Liška.
24:49'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Timur Karimov – 2 min., hákování).
24:25'
Na levém křídle převzal nahrávku Korotkov, který ještě zkoušel spolupracovat s Komarovem. Sibir se dostal k tlaku, který přinesl nepřesné zakončení.
23:09'
Čerepovec na pár vteřin obsadil útočnou zónu, avšak o puk celkem rychle přišel. Následně to na sebe vzal Morozov, s jehož přízemní střelou si Podjapolskij poradil.
22:10'
Gurkin chytře oslovil v mezikruží Šarova, který to zkoušel do protipohybu Podjapolskiho. Ten se puku nakonec vůbec nedotkl, zakončení totiž směřovalo vedle.
21:02'
Od modré čáry to zkoušel domácí obránce Kudako, který trefil pouze ležící beton brankáře. Naopak na druhé straně mířil kousek vedle zadní tyče Milovzorov.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned provinil ofsajdem. Bude se tak opět vhazovat, tentokráte před modrou čárou.
20:01'
Máme za sebou první periodu, která nám nabídla celkem vyrovnanou podívanou, ve které jsme se dočkali jediné branky. O tu se postaral domácí Kodola, kterému se povedlo využít úvodní přesilovou hru. Byl to právě Čerepovec, který byl směrem dopředu o něco aktivnější, avšak své šance si přichystal také soupeř. Tu největší na vyrovnání měl Pervušin, který v samostatném úniku orazítkoval pouze brankovou konstrukci.
20:00'
19:29'
Již nám probíhá poslední minuta první třetiny. Čerepovec se snaží o druhou branku, před malým momentem se nepovedlo přesněji nahrát Liškovi, jenž našel soupeře.
18:11'
Na opačné straně zkoušel od modré čáry nahodit na branku Chochlov, jehož projektil nedoletěl na místo určení. Aby toho nebylo málo, tak měl s nástřelem obrovské problémy Säteri.
17:23'
U pravého kruhu měl nabito domácí Kudako, který ovšem trefil pouze připraveného brankáře. Čerepovec si vytváří opravdu velký tlak, hosté se pouze brání.
15:43'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další icing, i tentokráte z hole hostujícího hráče. Rozehrát se nepovedlo Chabarovovi, který nenašel spoluhráče.
14:55'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).
13:23'
Sám na sebe to zkoušel vzít hostující Romancev, který ovšem zahrál za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak vrací zpět před Säteriho, přesněji k pravému kruhu.
12:18'
Sibir se musel pro kotouč vracet až k vlastní brance, odkud rozjel rychlou akci. Po ní se do protiútoku dostalo domácí komando, Petunin ovšem vůbec nevystřelil.
11:39'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Jakovlev – 2 min., nedovolené bránění).
11:13'
Afanasjev dokázal proti přesile protihráčů udržet kotouč na holi, načež ho nahazoval směrem k pravému hrazení. Tam domácí dokázali dobře vykombinovat.
10:36'
To jsou věci! Zničehonic od poloviny hrací plochy ujížděl sám na branku hostující Pervušin, který ovšem orazítkoval pouze tyč.
10:25'
Sibir se však po zisku kotouče rozhodl pro vyhození hracího předmětu až na druhou stranu, kde s rozehrávkou vypomohl také Podjapolskij. Domácí vystřídali.
09:15'
Domácí opět operují kolem hostující branky, avšak stále nesledujeme žádné zakončení. Säteri však musí být pozorný, stačí totiž málo a budeme svědky druhé branky.
08:30'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., podrážení).
07:49'
Na první přesný zásah tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, do kýženého vedení se dostal Čerepovec. Novosibirsk však má na vyrovnání hodně času.
06:44'
Domácí využívají přesilovou hru! Čerepovec sice rozjel kombinaci, jenomže ta dlouhou dobu nepřinášela žádné zakončení. Až poté se v mezikruží opřel do kotouče Morozov, který vyprášil pouze betony brankáře, od kterých se puk dostal na hokejku VJAČESLAVA KODOLY, jenž našel místečko u bližší brankové konstrukce.
Bez asistence.
06:06'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Chochlov – 2 min., podrážení).
06:01'
V rychlostním souboji se povedlo uspět Rogovovi, který navíc rozjel další útočnou akci. Geraskin nabízel kotouč za branku na Vichareva, jenž o něj přišel.
05:15'
Vypadalo to na icing domácích, jenomže sudí si všiml nějaké drobné teče. To vyhovovalo spíše domácím, na modré čáře měl napřaženo Chabarov, který trefil beton.
04:25'
První formace Čerepovce se dostala až do zakončení, které ovšem skončilo na obětavém Menšikovovi. Säteri tak nemusel zasahovat, hosté vyhodili na druhou stranu.
03:00'
Novosibirsk se musel vracet za vlastní branku, odkud rozjížděl další útočnou akci. Tu ovšem dokázal narušit Vittasmäki, který jednoduše vyhodil do bezpečí.
02:11'
Sibir se konečně usadil v pásmu soupeře, kde jsme sledovali důrazné zakončení z hole Milovzorova. Ten pálil pouze doprostřed branky, kde číhal Podjapolskij.
01:16'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Afanasjev – 2 min., podrážení).
01:04'
U levého hrazení se k puku dostával Kornějev, který byl nakonec zastaven v rámci pravidel. Oba celky dokázaly vystřídat, v tuto chvíli se o rozehrávku pokouší Provolněv.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se ihned dostal za vlastní branku. Sledovali jsme chvilkový rozruch, který byl rychle u konce.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Afanasjev, Kudako, Provolněv, Vittasmäki, Karimov, M. Chabarov (A), Sizov, Rogov – Liška, J. Jakovlev (C), Kornějev – Geraskin (A), Vicharev, Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko – J. Morozov, A. Alexejev, Dumbadze.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Menšikov, Jokipakka, Chochlov, Gurkin, Ilja Morozov, K. Alexejev, J. Chabarov, Ovčinnikov – Milovzorov (A), Sajustov (C), Šaškov – Romancev (A), O'Dell, Šarov – N. Korotkov, V. Komarov, O. Li – Romajev, Torčeňuk, Pervušin.

Rozhodčí: Ansons, Bukin – Galimov, Sadovnikov.

Adam Liška (CER)
Severstal Čerepovec

Naopak na domácí straně stojí Čerepovec, kterému se v minulé sezoně zrovna moc nedařilo. Severstal nakonec dosáhl na desátou pozici západní konference, což pochopitelně nemohlo stačit na postup do vyřazovacích bojů. Čerepovci se povedlo nasbírat osmapadesát bodů, přičemž manko na osmý Novgorod bylo hned šestibodové. Čerepovec přesto ke konci soutěže najedl na vítěznou šňůru, která mu přinesla hned čtyři výhry v řadě. Severstal byl paradoxně lepší na venkovních kluzištích, kde mu patřila devátá pozice, naopak na domácím stadionu byl desátým nejlepším celkem své konference.
HC Sibir Novosibirsk

Na opačné straně stojí Novosibirsk, který patřil k příjemným překvapením loňské sezony. Sibir nakonec dosáhl na pátou pozici východní konference, což znamenalo celkem přijatelného soupeře pro osmifinálové boje. Novosibirsk se totiž utkal se čtvrtým Jekatěrinburgem, přičemž celá série neměla vážného favorita. Nakonec se z celkem pohodlného postupu radoval právě Sibir, kterému se povedlo postoupit během pěti zápasů. Novosibirsk se tak těšil na čtvrtfinále, kde se rozehrál k ještě lepším výkonům. Sibir totiž postoupil přes kazašský Barys poměrem 4:0 na zápasy a stal se prvním semifinalistou. Liga ale předčasně skončila a tato povedená sezona pro Sibir bohužel skončila.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! Kontinentální hokejová liga má na programu zápasy prvního kola, my se společně zaměříme na souboj mezi Severstal Čerepovec a HC Sibir Novosibirsk.