KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : CSKA Moskva - 25. února 2021   17:00

Jaroslavl
Jaroslavl
25:37' Kovalenko (Ohtamaa, Kraskovskij) • 28:05' Alexejev (M. Osipov)
2:3
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

0:3 (SN)

CSKA Moskva
CSKA Moskva
00:37' Šalunov  (Okulov) • 51:31' P. Karnauchov  (Andronov, Blažijevskij) • ' Leipsic
Jaroslavl
Naumov, Sidorenko – Zacharenkov, Sadovnikov
Arena 2000, Jaroslavl
2589 diváků
CSKA Moskva

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný večer.
Čas v útočném pásmu: 11:55 – 8:59
CSKA už samostatné nájezdy zvládlo s naprostým přehledem, přičemž samo vsítilo tři branky, zatímco Lars Johansson neinkasoval ani jednou. O vítěznou trefu se nakonec postarala předsezónní posila z Washingtonu Brendan Leipsic. Moskva si tak připisuje dost cenné dva body a ještě může bojovat o celkovou první příčku.
V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
Autorem vítězné branky je BRENDAN LEIPSIC.
Andrej Loktionov bekhendovým blafákem brankáře totálně zmátl a v klidu zakončil do prázdné klece.
André Petersson si sice brankáře položil, ale následně ho trestuhodně nedokázal přehodit.
Konstantin Okulov se také pokusil o kličku, ale domácí brankář ještě podržel svůj tým.
Pavel Kraskovskij toho moc nevymyslel, z dálky prostě vypálil, ale Lars Johansson se nenechal překvapit.
Anton Slepyšev také našel cestu do sítě prudkou střelou po ledě.
Nikolaj Kovalenko už tak úspěšný nebyl, protože mířil pouze mimo bránu.
Brendan Leipsic zvládl první nájezd náramně, brankáře vymíchal a následně poslal kotouč na jeho lapačku.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. Jedinou větší příležitost měla Jaroslavl, která ji ale nevyužila a půjdeme tedy do nájezdů, kde už vyhraje ten šťastnější.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:25'
Lokomotiv dostává kotouč z pásma a nejspíš půjdeme do samostatných nájezdů.
63:47'
Nikita Sošnikov ve slibné střelecké pozici trefil jen blokující protihráče, z tlaku se ale domácí nevymanili.
63:36'
V závěru prodloužení má pro změnu početní výhodu CSKA, která ji ale nezvládá příliš dobře. Vepředu se sice ihned usadilo, ale nakonec pouze pokazilo kombinaci.
62:41'
Oddechový čas pro CSKA.
62:41'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., podrážení).
62:21'
První větší šanci prodloužení si vytvořili domácí, protože po ráně Pavla Kraskovskijeho přišla nadějná dorážka, která se ale nevešla mezi tyče!
61:37'
Prodloužení se dost kouskuje, protože je každou chvíli přerušena hra. Tentokrát mimo hrací plochu dostali kotouč hosté, kteří ale z toho získali aspoň buly vepředu.
61:00'
Moskva už hraje v plném počtu a hned po návratu Sergeje Andronova hledalo cestu do zakončení, což se ale nepovedlo.
60:24'
Lokomotiv samozřejmě ještě dohrává přesilovou hru, takže se hned usazuje v útočném pásmu. Tam ale přišla zablokovaná rána, která skončila v ochranné síti.
60:01'
O vítězi dnešního střetnutí bude muset rozhodovat prodloužení či nájezdy! CSKA totiž v poslední třetině dotáhlo jednobrankovou ztrátu po trochu šťastném gólu Sergeje Andronova. V závěru základní hrací doby pak ještě muselo ustát oslabení, což zvládlo a přes nepříznivý průběh tak má minimálně jeden bod.
60:00'
59:40'
CSKA však tlak ustálo, kotouč drželo co nejvíce času u mantinelů a nakonec tak dotáhlo dnešní souboj do prodloužení.
58:37'
Lokomotiv ještě přece jen může rozhodnout v přesilovce, hned po vhazování se dokonce usazuje v útočném pásmu.
58:36'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., vysoká hůl).
58:25'
Hosté zvládli buly před svým brankářem a ještě hledali cestu dopředu, ale jejich postup byl zastaven hned na modré čáře.
57:49'
Lokomotiv nechce nic riskovat a tak se raději osvobodil vyhozením, které neskončilo ani na zakázaném uvolnění.
57:18'
CSKA po dalším nahození vyhrála souboj a vepředu se tak tlačí k dalšímu zakončení, ale to je přes dobře bránící protihráče opravdu dost složité.
55:52'
Domácí po delší době také opatrně hledají cestu k zakončení, ale směrem dopředu se jim vůbec nedaří, takže soupeři nakonec bez boje odevzdali puk.
55:10'
Ilja Konovalov v klidu chytá nahození soupeře a v klidu rozehrává, jenže jeho spoluhráči vůbec nezvládli následnou rozehrávku, takže přišli o kotouč.
54:41'
Klas Dahlbeck se pokoušel o nahození od modré čáry, které ale zablokoval první protihráč v cestě, takže se pořád hraje hlavně ve středním pásmu.
53:44'
Brankář CSKA se musel opravdu činit, protože po nahození se na něj protihráč tlačil s dorážkou, ale tuto složitou situaci ustál.
53:09'
Nyní už se ale rozehrávka hostům vůbec nepovedlo, protože se provinili zakázaným uvolněním, takže bude muset zpozornět Lars Johansson.
52:47'
Moskva se samozřejmě pokouší o druhý obrat v zápase, který by klidně mohl přijít, protože na soupeře pořádně tlačí, avšak nyní ji zastavuje těsný ofsajd.
51:31'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté se nakonec vyrovnání dočkali a čeká nás tedy velice zajímavý závěr třetí třetiny! PAVEL KARNAUCHOV neměl za brankou komu nahrát, takže se rozhodl po překvapivé zakončení podél tyče, které mu vyšlo na jedničku, protože se výstroj brankáře nějakým zázrakem dostalo až za brankovou čáru. Asistence: Sergej Andronov, Arťom Blažijevskij.
50:51'
Po vyhraném vhazování ale mohl vypálit Denis Barancev, ale ani ten své spoluhráče neuklidnil, protože ho Lars Johansson vychytal betonem.
50:23'
Vladimir A. Tkačov vystihl přihrávku soupeře a zakládá nebezpečnou protiakci, ze kterého nakonec vzniklo přečíslení, ale to nebylo ani zakončeno.
49:15'
Tak to bylo opravdu těsné! Pavel Karnauchov se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, přičemž Ilja Konovalov jeho pokus srazil do brankoviště, kde ale bleskově zareagoval jeden z beků, který kus gumy uklidil z nebezpečné zóny!
48:37'
Po rozehrávce zamířil dopředu Pavel Ťutněv, který celou akci i sám zakončil, ale jeho pokus byl sražen za bránu.
47:49'
Lokomotiv pořád zvládá obranu s naprostým přehledem, nyní může zabíjet další čas zdlouhavou rozehrávkou.
47:22'
Sergej Andronov výborně vybojoval kotouč po nahození a následně ho vracel na modrou čáru. Přihrávka ale byla moc prudká a tak ji obránce nedokázal zpracovat.
46:19'
Maxim Sorkin po nepřesném nahození soupeře konečně může na chvíli uklidnit hru, vzápětí ale hosté opět míří dopředu, což se jim zase moc nepovedlo.
45:37'
Moskvě opravdu velmi rychle dochází čas, k tomu se navíc jenom brání a soupeře vůbec nemůže zatlačit. Občas jen přijde nějaký výpad, ale všechny zatím úspěšně likviduje Ilja Konovalov.
45:07'
Po pěkné kombinaci ještě z těsné blízkosti branky pálil André Petersson, ale ten kotouč vůbec netrefil ideálně, takže hosté toto oslabení přežili.
44:29'
CSKA zatím obranu naprosto bez problémů zvládá, soupeři dovolilo jen zblokované rány a nakonec se v klidu osvobodilo.
43:24'
Jaroslavl se může výrazně přiblížit k vítězství, o což se samozřejmě snaží a hned se usazuje v pásmu, kde ale zatím jen kombinuje.
42:58'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
42:45'
Do palebné pozice se dostal také Maxim Sorkin, který mířil mezi betony brankáře, ale dopadlo to pro něj stejně jako před chvílí pro jeho spoluhráče.
42:01'
Zničehonic ale po pravé straně ujel Pavel Karnauchov, který odtud prověřil Ilju Konovalova, který opět uspěl.
41:30'
Moskva se dokonce dostává pod takový tlak, že se musela osvobodit vyhozením, takže směrem dopředu je to ve třetí části pořád velké trápení.
40:44'
Následně se CSKA pokoušelo o rozehrávku, což mu ale vůbec nevyšlo a tak domácí mohou sbírat další cenné vteřiny v útočném pásmu.
40:20'
Jaroslavl kupodivu začíná aktivněji, protože pomocí nahození se hned dostává do pásma, kde už musel zasahovat Lars Johansson.
40:01'
Druhé dějství nám nabídl parádní obrat domácího celku. Ten nastartoval gólem ve 26. minutě Nikolaj Kovalenko, vzápětí v přesilovce přidal druhou trefu Denis Alexejev a rázem je tak CSKA týmem, který musí dotahovat. Hosté ale zatím tuto roli moc dobře nezvládají, protože si nevytvořili moc nebezpečných šancí a budou se tedy muset hodně činit, aby z dnešního utkání získali nějaké body.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
40:00'
39:38'
Lokomotiv už se úspěšně stará o to, aby se třetina dohrála v poklidu. Teemu Pulkkinen si dokonce našel střeleckou pozici, ale Larse Johanssona nepřekonal.
38:42'
Jaroslavl však defenzivu zvládla a následně mířila do přečíslení dva na jednoho, které ale nebylo zakončeno kvůli špatnému pasu!
37:38'
Moskva každou sekundu přichází o čas na vyrovnání, souboj v rohu kluziště ji tedy stojí poměrně dost. Alespoň nakonec vyšťourala kotouč.
37:19'
Hosté sice dobře zapracovali při obraně, ale jejich slibně se rozvíjející akci zastavil zbytečný ofsajd Antona Slepyševa.
36:48'
Nikita Sošnikov šel do souboje v moc velké rychlosti, po jeho zásahu tak kus gumy zamířil mimo hrací plochu.
36:23'
Domácí po dlouhé době míří dopředu, ale Artur Kajumov nemůže v útočení pokračovat, jelikož na ledě zůstal po ostrém souboji ležet Atte Ohtamaa.
35:57'
Lokomotiv už chce dohrát třetinu v co největším klidu, protože přece jen pro druhou dvacetiminutovku má odpracováno. Teď už musí těsné vedení pouze udržet.
34:48'
Moskva se usazuje v útočném pásmu po vyhraném vhazování, ale tam to překombinovala, kvůli čemuž musí jít do souboje u mantinelu.
34:27'
CSKA útočí po konci početní výhody, času do přestávky má ještě poměrně dost, takže chce určitě do šaten odcházet za vyrovnaného stavu.
33:42'
Před domácí brankou byl obrovský zmatek, ve kterém se o úspěšnou střelu pokoušel Jegor Afanasjev, ale to se mu nepovedlo.
33:22'
Jaroslavl už je z nejhoršího venku, stále se však musí soustředit na obranu, protože hosté dohrávají ještě klasickou přesilovku.
32:23'
Moskva má obrovskou příležitost na vyrovnání, protože jí čeká krátké dvojnásobné oslabení, při které už byl v dobré střelecké pozici Anton Slepyšev, ale ten ji prováhal.
31:50'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
31:35'
Lokomotiv dokonce při napadání málem získal kotouč, rozhodně se ale může pochválit, protože získal spoustu času.
31:01'
CSKA má poprvé v zápase výhodu přesilové hry, ale zatím se mu v ní vůbec nedaří, protože se nemůže ani dostat do pásma.
30:20'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Beljajev – 2 min., držení).
Dnešní utkání sleduje 2589 diváků.
30:12'
Jaroslavl nechce o vedení jen tak přijít, dokonce s ním ani není příliš spokojená, takže poměrně aktivně usiluje ještě o třetí gól.
28:21'
Hostům se samozřejmě aktuální stav vůbec nelíbí a tak začínají být směrem dopředu o dost aktivnější Sergej Andronov však svou individuální akci nedokázal zakončit.
28:05'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí během krátké chvíle dokonávají obrat, zároveň se konečně dočkali také využité přesilovky! Postaral se o to DENIS ALEXEJEV, který si na levé straně vylepšil střeleckou pozici a propálil Larse Johanssona ránou mezi rukou a tělem, který tedy poprvé při zákroku mírně zaváhal. Asistence: Maxim Osipov.
27:30'
Domácí mají výhodu další přesilové hry, kterou začínají krátkodobým náporem, při kterém ale nenastala žádná nebezpečnější situace.
26:44'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Loktionov – 2 min., vysoká hůl).
25:37'
Lokomotiv přece jen srovnává krok! Atte Ohtamaa se vrhl do souboje za brankou soupeře, kde byl tvrdě natlačený na mantinel, ale i přesto dokázal kotouč poslat do mezikruží, kde se nacházel níkým nehlídaný NIKOLAJ KOVALENKO, jenž se prosadil přesnou střelou nad vyrážečku. Asistence: Atte Ohtamaa, Pavel Kraskovskij.
25:13'
Domácí vyhráli buly a hned přišla dost nebezpečná rána, která ale skončila jen těsně vedle levé tyčky.
24:49'
Naopak v neustálém pozoru musí mít Ilja Konovalov, protože Moskva skoro pořád krouží kolem jeho brány, ale zakončení zatím nepřichází.
24:17'
Jaroslavli zase v útočném pásmu příliš nevyšla kombinace, takže se Lars Johansson začíná poměrně nudit. Rozhodně je ale rád za odpočinek.
23:29'
Nikita Sošnikov díky dobrému hitu startuje protiútok, který mohl skončit druhou branku hostů, o což se pokoušel Sergej Andronov, ale ten ze slibné pozice přestřelil bránu!
22:40'
Maxim Sorkin využil špatného zpracování Rušana Rafikova, domácí brankář už ale tentokrát podržel svůj tým, protože tváří v tvář protihráči tentokrát uspěl!
22:13'
Nyní už Jaroslavl zvládá rozehrávku celkem bez problémů, u nahození byl dokonce první hráč, ale ten selhal při zpracování.
21:28'
Maxim Osipov šel při pokusu o rozehrávku docela zbytečně do souboje, díky čemuž mohli hosté pálit od modré čáry, což znamenalo zákrok pro Ilju Kovalenka.
21:08'
Začátek druhé třetiny je z obou stran hodně opatrný, domácí se hlavně snaží o to, aby znovu neinkasovali.
20:01'
CSKA mělo parádní nástup do tohoto zápasu, jelikož hned v první minutě rozvlnil síť díky dobrému forčekinku Maxim Šalunov. Jaroslavl pak ale po zbytku času už dominovala, sehrála dokonce tři přesilové hry, ale ani jednu nedokázala využít zejména kvůli parádnímu Larsu Johanssonovi, který zatím podává bezchybný výkon. Uvidíme, jestli mu to vydrží i po zbytek duelu.
Další třetina začne přibližně v 17:49.
20:00'
19:48'
Konstantin Okulov si připisuje ještě jedno zakončení, ale Ilja Konovalov i z dalšího souboje s ním vyšel jako vítěz.
19:17'
V poslední minutě první části dopředu hledá cestu Moskva, ale té se to také příliš nedaří, protože se dopouští ofsajdu.
18:23'
Na Larse Johanssona směřoval nahozený pokus, přičemž kupodivu zariskoval rozehrávkou, čehož domácí využili a chopili se tak kotouče.
17:55'
Jaroslavl zvládá i další buly, ale následně má s přechodem středního pásma problémy, takže se nemůže už poměrně dlouho k ničemu dostat.
17:16'
Hosté sice vhazování v útočném pásmu nevyhráli, vzápětí se tam ale po pravé straně vrátil Konstantin Okulov, který odtud ale také mířil do výstroje brankáře.
16:52'
Ilja Konovalov po delší době musel tasit zákrok, nebylo to ale nic složitého, protože střela směřovala přímo do jeho hrudi.
16:21'
CSKA má úspěšně za sebou i třetí oslabení, které zakončilo vyhozením za branku soupeře. Těsné vedení tak nejspíš bude chtít uhájit minimálně do přestávky.
15:01'
Domácí se opět celou přesilovou hru drží v útočném pásmu, ale nic nebezpečného nemohou vymyslet. Přicházejí jen rány z dálky, které gólmana hostů příliš neohrožují.
14:06'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Blažijevskij – 2 min., podrážení).
13:30'
Jaroslavl tak velmi aktivně napadá, ale zatím jí to zisk kotouče nepřináší. Napadající hráči se tak nakonec vydávají na střídačku.
12:48'
Moskva co nejvíce uklidňuje hru ve své třetině, protože v posledních chvílích je pod velkým tlakem.
11:19'
Lokomotiv sice po velkém boji v brankovišti viděl kotouč za brankou čárou, ale hlavní rozhodčí hned signalizuje, že to byl pouze zásah do tyče!
10:03'
Lars Johansson opět přerušuje hru, i když ani tentokrát to nebylo nic složitého. Zatím je tedy pro svůj tým velkou oporou.
09:09'
Andrej Světlakov držel puk za brankou soupeře, ale tam schytal několik tvrdých hitů, kvůli čemuž o něj nakonec přišel.
08:19'
CSKA po delší době dostalo kotouč gumy do útočného pásma, kde zvládlo i souboj u hrazení, takže tam může kombinovat.
05:52'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., krosček).
05:13'
Lokomotiv kombinuje v útočném pásmu i v závěrečných sekundách přesilovka, nakonec tak přišla nebezpečná rána, kterou ale Lars Johansson opět zneškodnil.
04:47'
Domácí se v přesilovce k ničemu nebezpečnému nedostávají, výbornou práci odvádí svými jistými zákroky gólman CSKA.
03:15'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
03:15'
CSKA se po delší době dostalo dopředu, kde se ale nemůže usadit, protože hrálo v šesti a půjde tedy do oslabení.
02:15'
Mat Robinson dobře zapracoval při obraně, kdy vystihl přihrávku a po velkém boji se následně puk přece jen dostal přes modrou čáru.
01:23'
Lokomotiv se pokouší o co nejrychlejší odpovědět, usadil se tak v útočném pásmu, ale tam přišel jen první zákrok pro Larse Johanssona.
00:37'
Hosté se hned v úvodní minutě utkání dostávají do vedení! Při napadání totiž dobře zapracoval Konstantin Okulov, který se chopil kotouče u zadního mantinelu a okamžitě ho poslal před bránu na MAXIMA ŠALUNOVA, který mířil přímo pod horní tyč. Asistence: Konstantin Okulov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Isajev) – A. Marčenko (A), Rafikov, Barancev, M. Osipov, Ohtamaa, Čerepanov, Misjul – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – A. Petersson, V. A. Tkačov (C), Korškov – Kovalenko, Kraskovskij (A), Alexejev – Ťutněv, Iljenko, Beljajev – Tesanov.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – Andronov (C), P. Karnauchov, Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Slepyšev, Leipsic, Loktionov – Alexandr Popov, Sorkin, Afanasjev – Světlakov.

Rozhodčí: Naumov, Sidorenko – Zacharenkov, Sadovnikov.
Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhne žádný český a ani slovenský hokejista.
CSKA Moskva
CSKA má ještě také velkou motivaci, i když ve Východní konferenci je na prvním místě. První pozici celého KHL však drží Kazaň, na kterou ztrácí Moskva dva body, takže v následujících dvou zápasech se určitě pokusí o jejich získání. Dnešní hosté klidně mohli mít stejně bodů jako Kazaň, ale nedávno těsně nezvládli duel s Čeljabinskem a padli 1:2. Následně proti Rize nasadili sestavu plnou mladíků, což se jim krutě vymstilo, protože od posledního týmu ligy schytali porážku o tři branky. V posledním duelu už to ale CSKA odčinila proti Čerepovci, kterému nedovolili jediný vstřelený gól a dnes to tak bude chtít zopakovat také proti Jaroslavli.

Lokomotiv Jaroslavl
Jaroslavl má play off jisté už dost dlouho, nyní ale ještě bojuje o lepší výchozí postavení, což by mohl určitě dotáhnout do vítězného konce. Lokomotiv se totiž aktuálně nachází ve šňůře čtyř výher po sobě a v rámci Tarasovovi divize tak na druhé Dynamo Moskva ztrácí dva body, k jejichž získání má ale už jenom dva zápasy. Dnešní domácí by si je však rozhodně mohli připsat také proti vedoucímu týmu celé Východní konference, protože nedávno ukázali, že umí hrát s papírově silnějšími celky, jelikož plný bodový zisk brali proti Petrohradu a naposledy i proti Nižnijmu Novgorodu. Uvidíme, co nám tedy přinese dnešní zápas.

Jaroslavl vs. Nižnij Novgorod – 4:1
Jaroslavl vs. Petrohrad – 2:1
Jaroslavl vs. Riga – 5:1

Denis Alexejev 35 bodů (12+23)
Jegor Korškov 34 bodů (17+17)
Pavel Kraskovskij 34 bodů (17+17)
Zdravím všechny fanoušky ruského hokeje! KHL už zná všechny účastníky play off, i přesto se samozřejmě musí dohrát základní část, kde nás ještě čeká souboj mezi Jaroslavlí a CSKA. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.