KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Nižněkamsk - 25. září 2020   18:30

Jaroslavl
Jaroslavl
31:27' Kajumov (Alexejev) • 43:58' Darjin (Kajumov)
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
15:19' Chajrullin  (A. Osipov) • 32:03' Bucajev   • 39:40' L. Hudáček  (Rantakari, Chajrullin)

Statistické okénko

Střely na bránu: 50 – 40; Vhazování: 45 – 20; Přesilová hra: 1/5 – 0/3; Trestné minuty: 06 – 10; Útočné pásmo: 15:55 – 09:39
Dnešní střetnutí Jaroslavl vs. Nižněkamsk právě skončilo a hostující mužstvo se zde může radovat z těsného úspěchu 3:2. Hokejisté Neftěchimiku tak získali druhou výhru po sobě.

Obě mužstva byla nesmírně střelecky aktivní – skvělý výkon od obou gólmanů. Rozdílovou branku obstaral na konci druhé periody slovenský útočník Libor Hudáček.

Lokomotiv Jaroslavl vs. Neftěchimik Nižněkamsk: 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Kajumov PPG (Alexejev), 44. Darjin (Kajumov) – 16. Chajrullin (Osipov), 33. Bucajev, 40. Hudáček (Rantakari, Chajrullin).
59:52'
Osm vteřin do konce třetí periody a důležité vhazování po pravé ruce gólmana Neftěchimiku.
59:52'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Roman Graborenko – 2 min., nebezpečná výstroj).
59:50'
Pořádný zmatek na brankovišti. Ivannikov však obstál.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí periody!
58:36'
Vhazování po pravé ruce Ivannikova, přičemž domácí to zkusí bez gólmana.
58:36'
Oddechový čas pro Lokomotiv Jaroslavl.
58:36'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bulat Šafigullin.
57:07'
Icing hostujícího týmu. Zvládne ještě Lokomotiv srovnat na 3:3?
56:44'
Neftěchimik Nižněkamsk v plném počtu.
55:38'
Necelých pět minut do konce třetí části a Jaroslavl stále ztrácí jednu branku.
54:44'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., podrážení).
53:11'
Střely na bránu: 39 – 39
52:56'
Dobrá šance pro Hudáčka, ale bekhendem z těsné blízkosti si na gólmana soupeře nepřišel.
52:16'
Branka neplatí pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
52:16'
Jaroslavl právě vstřelila branku! Trefil se Beljajev bekhendem z mezikruží. Rozhodčí jdou však zkoumat video – trenérská výzva pro Neftěchimik.
51:32'
Zpět do akce! Vhazování po pravé ruce Ivannikova.
51:32'
Misjul vystřelil krátce po vhazování od modré čáry zleva, našel přitom lapačku Ivannikova. Reklamní přestávka...
49:21'
Alexejev to zkusil zleva, ovšem jeho střelecký pokus na bránu neprošel.
46:20'
Můžeme zase pokračovat. Vhazování ve středním pásmu před střídačkou Neftěchimiku.
46:20'
Proběhne první reklamní přestávka ve třetí periodě.
45:06'
Střely na bránu: 31 – 32
43:58'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
2:3 z pohledu domácího mužstva! ALEXANDR DARJIN se ocitl za obranou soupeře a samostatný únik zakončil blafákem do bekhendu mezi betony gólmana. Jeho první branka v letošní sezoně KHL! Asistence: Artur Kajumov.
42:06'
Bucajev teď vystřelil z pravé strany a Konovalov má puk ve svém držení.
41:47'
Jaroslavl poslala kotouč na zakázané uvolnění.
41:10'
Na opačné straně zkoušel štěstí Ivanov z levé strany, ale gólman Neftěchimiku rovněž bez práce.
40:29'
Nižněkamsk hned na úvod třetí periody obsadil útočné pásmo, ovšem Konovalov zde vůbec zasahovat nemusel.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 28 – 31; Vhazování: 30 – 15; Přesilová hra: 0/2 – 0/3; Trestné minuty: 6 – 4; Zblokované střely 7 – 13
Nižněkamsk vede po dvou třetinách na ledové ploše Lokomotivu o dvě branky 3:1. A nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Zatím rozdílovou branku obstaral útočník Daniel Bucajev.
40:00'
39:40'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
20 vteřin do konce druhé třetiny a hosté vedou o dva góly! Autorem branky je LIBOR HUDÁČEK, který zpoza brány poslal kotouč do ohně; touš se následně odrazil od bránícího hráče do klece. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Otso Rantakari, Marat Chajrullin.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
37:58'
Pěkná individuální akce Korškova a mužstvo Nižněkamsku zachránila branková konstrukce.
36:21'
Na pozoru se teď musí mít především gólman domácích. Neftěchimik touží navýšit svůj náskok.
35:42'
Zakázané uvolnění Lokomotivu, vhazovat se tak bude za malý moment před Konovalovem.
34:32'
Trestné střílení nebylo proměněno. Nájezd si vzal na starost Šafigullin a gólmana Jaroslavle nedokázal prostřelit.
34:32'
Skvělý zákrok Konovalova, který teď vychytal únik soupeře. Ovšem bylo s faulem domácího obránce a nařízeno je trestné střílení.
33:22'
Puk si to namířil mimo hrací plochu, hra je tak přerušena.
33:11'
Střely na bránu: 25 – 22
32:03'
Rychlá odpověď – hosté si berou zpět vedení! Krátce po vhazování prostřelil zprava gólmana Lokomotivu krásnou střelou DANIEL BUCAJEV, když vymetl pravý horní růžek. Jeho první branka v letošní sezoně. Bez asistence.
31:27'
Využitá přesilovka domácích – máme vyrovnáno! ARTUR KAJUMOV se dostal s toušem před bránu a následně z těsné blízkosti překonal Ivannikova. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Asistence: Denis Alexejev.
30:24'
Lokomotiv je momentálně lepším týmem a k dispozici má další přesilovou hru.
30:24'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., hákování).
29:59'
Nacházíme se v polovině utkání a Neftěchimik stále drží těsný náskok 1:0 z úvodní periody.
28:20'
Dobrá přesilovka Lokomotivu, který držel útočné pásmo. Chyběla tam však střelba na bránu.
28:16'
26:16'
První přesilová hra pro domácí tým a vhazuje se po levé ruce gólmana Nižněkamsku.
26:16'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., hákování).
25:46'
25:46'
Chafizov měl na hokejce druhou branku svého mužstva, ale skvělý zákrok gólmana Jaroslavle. Následuje reklamní přestávka.
25:06'
Střely na bránu: 14 – 18
24:25'
Bekhendový pokus Porjadina z mezikruží, Konovalov byl připraven na správném místě.
23:49'
Neúspěšná útočná snaha Neftěchimiku – čároví rozhodčí mu odpískali postavení mimo hru.
22:09'
Lokomotiv Jaroslavl v plném počtu.
21:46'
Manin měl velmi dobrou šanci při vlastním oslabení, ovšem z mezikruží si na Ivannikova nepřišel.
20:09'
Po pouhých devíti vteřinách je hra přerušena, máme zde třetí přesilovou hru Nižněkamsku.
20:09'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., podrážení).
20:01'
Statistiky po první třetině

Máme za sebou úvodní periodu a Nižněkamsk vede 1:0. Zažil povedený vstup do utkání, skóre potom otevřel v šestnácté minutě útočník Marat Chajrullin.
20:00'
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
17:44'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání domácího mužstva.
16:53'
Útočná akce Tesanova po levé straně, ale velmi dobrá obrana Nižněkamsku.
15:19'
Šestnáctá minuta a hostující mužstvo otevírá skóre dnešního souboje! Napřed se mohl prosadit Hudáček, ale nedosáhl na kotouč. O malou chvíli později skóroval MARAT CHAJRULLIN. Jeho první trefa v letošní sezoně! Asistence: Alexandr Osipov
13:31'
Střelecký pokus útočníka Lokomotivu z pravého kruhu pro vhazování byl sražen vysoko nad bránu – do ochranné sítě.
12:11'
Střely na bránu: 7 – 9
11:40'
Hra je přerušena a následuje druhá reklamní přestávka v první třetině.
11:33'
Velké štěstí pro domácí mužstvo. Šiksatdarov se totiž ocitl sám před bránou a nastřelil horní tyč.
11:01'
Odehráno jedenáct minut a branku jsme zatím neviděli. Nižněkamsk přitom měl k dispozici už dvě přesilovky.
10:35'
Bekhend Darjina z levé strany a Ivannikov má kotouč ve svém držení.
10:10'
09:35'
Porjadin to zkoušel po pravé straně, avšak nepochodil.
08:10'
Druhá přesilová hra pro Neftěchimik. Vhazování po levé ruce Konovalova.
08:10'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
07:37'
Máme za sebou reklamní přestávku, vhazuje se po levé ruce Ivannikova.
07:37'
Přečíslení domácích 2 na 1 zakončoval zprava Korškov, ovšem gólman Nižněkamsku vytáhl parádní zákrok levým betonem.
07:06'
Střely na bránu: 1 – 5
06:42'
04:42'
Nižněkamsku vyšel vstup do utkání a nyní má k dispozici první přesilovou hru.
04:42'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ivan Kovaljov – 2 min., sekání).
04:00'
Chafizov měl první velkou příležitost v dnešním utkání, skóre se však nemění.
01:00'
Bikmullin otestoval gólmana domácího mužstva střelou z ostrého úhlu.
00:01'
Hymny jsou minulostí, dnešní utkání tak může začít!
Obě mužstva jsou připravená na své modré čáře a zazní ruská státní hymna.
Zahajovací formace

Jaroslavl
→ Konovalov – Rafikov, Malyšev – Kudrjavcev, Alexejev, Korškov

Nižněkamsk
→ Ivannikov – Bryncev, Rantakari – Šafigullin, Kučerjavenko, Porjadin
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje = sezona KHL 2020-21)

JAR: Ilja Konovalov (gólman, 22 let, RUS)
→ bilance 3-1-0, průměr 1.57, úspěšnost 95.0%, SO 0

NIZ: Jevgenij Ivannikov (gólman, 29 let, RUS)
→ bilance 0-3-0, průměr 4.36, úspěšnost 89.1%, SO 0

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Gorškov) – Rafikov, Malyšev, Čerepanov (A), Kalinin, Misjul, Savčenko (C), Kovaljov, Gorjačev – Kudrjavcev, Alexejev, Korškov (A) – Darjin, Ivanov, Kajumov – Berjozkin, Tesanov, Beljajev – Romanov, Deněžkin, Manin.

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Bryncev (A), Rantakari, A. Osipov, Volgin (A), Motygullin, Graborenko, Puzanov – Šafigullin, Kučerjavenko (C), Porjadin – Šiksatdarov, L. Hudáček, Chajrullin – Chafizov, Šarifjanov, Bikmullin – Bucajev, Golubovič, Grošev – Čivilev.

Rozhodčí: Mochalov, Gofman – Lazarev, Šišlo.
Dobrý podvečer a vítejte ještě jednou při sledování KHL! Souboj mezi mužstvy Lokomotiv Jaroslavl vs. Neftěchimik Nižněkamsk nám začne co nevidět.
ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

NIZ: Libor Hudáček (útočník, 30 let, SVK)
→ 0+0, -2 účast, 6 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 14:44
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZONĚ

V obou vzájemných zápasech z minulého ročníku KHL se radovalo domácí mužstvo. Nejprve v listopadu zvítězila Jaroslavl na svém ledě vysoko 6:3. Únorové klání potom vyhrál Nižněkamsk těsně 4:3.

→ Stručný přehled obou vzájemných zápasů:

14. 11. 2019 – Arena-2000 Lokomotiv, Jaroslavl
Lokomotiv Jaroslavl vs. Neftěchimik Nižněkamsk: 6:3 (3:0, 3:0, 0:3)

11. 02. 2020 – Něftěchim Arena, Nižněkamsk
Neftěchimik Nižněkamsk vs Lokomotiv Jaroslavl: 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK – bilance 2-5-0

Naopak Nižněkamsk neprožívá dobrý vstup do sezony 2020-21. Vždyť z úvodních sedmi duelů získal pouze dva úspěchy a celkem čtyři body.

V posledním utkání ale slavil výhru 3:2 po samostatných nájezdech proti týmu Amur Chabarovsk mezi domácími mantinely. Dovednostní soutěž rozsekl slovenský útočník Libor Hudáček.

Neftěchimik si nyní zahraje třikrát po sobě na kluzištích soupeřů. Po dnešním střetnutí zavítá na led mužstva Torpedo Nižnij Novgorod a potom ještě Kunlun Red Star

Statistické okénko:

NIZ: Alexandr Kučerjavenko (útočník, 33 let, RUS)
→ 5+1, 0 účast, 13 střel na bránu, TM 4, Ø čas na ledě 19:25
LOKOMOTIV JAROSLAVL – bilance 4-2-0

Jaroslavl vstoupila do letošní sezony KHL na výbornou, když zvítězila v úvodních třech utkáních. Za dosavadních šest soubojů potom získala hned čtyři úspěchy.

Na začátku týdne měla nastoupit na "domácí" půdě čínského týmu Kunlun Red Star, ovšem k duelu se nedostavila včas a inkasovala proto technickou porážku.

Posledně jinak Lokomotiv uspěl na domácím ledě proti týmu Traktor Čeljabinsk poměrem 2:1. Obě branky zde obstaral útočník André Petersson; zazářil také brankář Ilja G. Konovalov.

JAR: Ilja G. Konovalov (gólman, 22 let, RUS)
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z klání mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a Neftěchimik Nižněkamsk. Úvodní vhazování přitom očekáváme v 18:30 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.