KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Petrohrad - 7. ledna 2021   15:00

Jaroslavl
Jaroslavl
37:32' Kraskovskij (Pasquale, Alexejev) • 40:52' Ivanov (Pulkkinen, Lander) • 53:41' A. Petersson  • 57:39' M. Osipov (Kraskovskij, Alexejev)
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)
Petrohrad
Petrohrad
45:58' M. Aaltonen  (Fantenberg, Ožiganov)
Jaroslavl
Pasquale (Konovalov) – Rafikov, Ohtamaa, Čerepanov, A. Marčenko (A), M. Osipov, Barancev, Misjul – Korškov, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Beljajev, Kraskovskij, Alexejev – Iljenko, Ivanov, Berjozkin – Kovalenko.
Sergejev, Sidorenko – Zacharov, Šalagin
Arena 2000, Jaroslavl
2074 diváků
Petrohrad
Samonov (Nikolajev) – Tokranov, Bengtsson, Fantenberg, Ožiganov, Chafizullin, A. Bělov (A), Dyblenko – E. Galimov, Kemppainen, V. E. Tkačov – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Ketov (C), Cicjura, Timkin – Strömwall, M. Aaltonen, Starkov – Kukštel.

S konstatováním, že zápasu přihlíželo 2074 diváků, se s Vámi loučím a někdy se zase těším na počtenou!
Československá stopa:
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 41:23 (8:7, 14:9, 19:7)
Zblokované střely – 10:12
Vyhraná vhazování – 28:25
Trestné minuty – 0:8
Hity – 21:24
Hokejisté Jaroslavle byli v souboji gigantů úspěšnější a po vítězství 4:1 se v konferenční tabulce na Pedrohrad bodově dotáhli. Na první gól zápasu se čekalo až do 38. minuty, kdy vyhození brankáře Pasquala dobruslil Alexejev, po jehož přihrávce se trefil Pavel Kraskovskij. Zbylé zásahy pak přišly v závěrečné dvacetiminutovce. Hned 52 sekund po zahájení hry zvýšil domácí náskok v přesilovce Georgij Ivanov. Hosté se nevzdali a ve 46. minutě snížil Miro Aaltonen, který tečoval střelu spoluhráče Fantenberga. Víckrát už však brankář Lokomotivu Pasquale neinkasoval. V 54. minutě byl naopak v samostatném úniku faulován André Petersson, jenž proměnil nařízené trestné střílení. Možný závěrečný nápor pak Petrohradu zhatil vyloučením na 2+2 minuty Fantenberg a následnou přesilovou hru domácích ještě zužitkoval Maxim Osipov.
59:40'
Petrohrad je nyní kompletní. Na nic velkého už ale hostům nezbývá čas.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny...
57:39'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Platí první varianta, Lokomotivu navíc stále zbývá druhá část přesilovky! V předbrankovém prostoru se uvolnil MAXIM OSIPOV, který střelou mezi betony překonává Samonova a zřejmě definitivně rozhoduje o vítězství domácích. Asistence: Pavel Kraskovskij a Denis Alexejev.
57:10'
Domácí buď skórují a nebo budou hrát přesilovku až do konce utkání. To znamená, že Petrohrad už to bude mít velice složité.
56:01'
Oscar Fantenberg způsobil Korškovovi krvavé zranění a dostává tak trest na 2+2 minuty za vysokou hůl!
56:01'
Domácí měli výhodu při signalizovaném vyloučení Fantenberga a dostali se do šance. Na přihrávku Peterssona nedosáhl před odkrytou brankou Tkačov!
55:02'
Do konce třetí třetiny schází pět minut. Domácí to mají výtečně rozehrané.
53:41'
K trestnému střílení se rozjel sám ANDRÉ PETERSSON, který ho proměnil! Počkal si na pohyb brankáře Samonova a pak vystřelil vedle jeho levého betonu a lapačky – 3:1.
53:41'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jaroslav Dyblenko – trestné střílení, podrážení).
53:41'
André Petersson se dostal do samostatného úniku, který nezakončil gólem, ale byl zezadu seknut vracejícím se hráčem. Trestné střílení pro domácí!
52:59'
Arťom Iljenko vyzkoušel Samonova z levého kruhu. Ten zasáhl vyrážečkou.
51:28'
Hostující Bengtsson zavážel puk do útočného pásma, ale byl přibrzděn a modrou čáru mu předčasně přejel spoluhráč. Pískáno tedy postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
50:30'
Nacházíme se už v poslední desetiminutovce řádné hrací doby. Vynutí si Petrohrad alespoň prodloužení?
49:30'
Střelu Baranceva hosté srazili mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
49:05'
Střelu Emila Galimova z levého kruhu vykopl Pasquale pro změnu na pravý kruh, odkud to zkoušel Igor Ožiganov. I v tomto případě byl gólman Jaroslavle připraven.
48:58'
Nakonec přišlo nahození ze středního pásma, které raději Pasquale podržel a hosté získali buly v útočné třetině.
48:36'
Hosté s kotoučem na holích. Uvidíme, co nám vymyslí.
47:03'
Závar před hostující brankou. Od Michaila Beljajeva se puk odrazil pod brankáře Samonova.
45:58'
Petrohrad právě vstřelil branku!
No vida! Je tu kontaktní gól hostí. Od modré čáry vypálil Oscar Fantenberg a kotouč, který stačil holí šikovně tečovat MIRO AALTONEN, zapadl za záda brankáře Pasquala – 2:1. Asistence: Oscar Fantenberg.
45:40'
Nyní tu máme reklamní přestávku. Především hosté jistě uvítají možnost uklidnit se a lehce probrat taktiku pro zbytek utkání.
44:30'
Hosté jsou opařeni vývojem utkání a momentálně nemají na Lokomotiv účinnou protihru.
43:38'
André Petersson připravil tutovku pro Antona Landera. Ten střílel do poloodkryté klece, ale nezvedl kotouč dostatečně vysoko a natahující se Samonov tak ještě stačil zasáhnout levým betonem!
43:03'
Z levé strany ostře pálil Anton Burdasov. Domácí branku však minul.
41:20'
Další příležitost Lokomotivu měl Pavel Kraskovskij. Ten zakončoval z mezikruží, Samonov kotouč přizvedl nad svou klec!
40:52'
Domácí přesilovou hru nakonec využívají a odskakují Petrohradu na rozdíl dvou gólů! Teemu Pulkkinen střílel z levého kruhu vedle branky. Puk se ale od zadního mantinelu odrazil k Antonovi Landerovi, který našel přesným pasem GEORGIJE IVANOVA a ten kotouč z bezprostřední blízkosti usměrnil do poloodkryté klece – 2:0. Asistence:Teemu Pulkkinen a Anton Lander.
40:41'
Po přihrávce Peterssona střílel od modré čáry Rušan Rafikov. Samonov dokázal kotouč zkrotit a schovat pod sebou.
40:02'
Domácí mají ještě k dispozici polovinu přesilové hry.
Hity – 15:14
Také ve druhé třetině se na gól dlouho čekalo. Nejprve si málem srazil puk do vlastní branky hostující gólman Samonov, kterému se hrací předmět odrazil do betonu od zadního mantinelu po nepřesné ráně Osipova. Na druhé straně měl dobrou možnost Aaltonen, který svou střelu tlačil do protipohybu přesouvajícího se gólmana Pasquala, ten však ještě stačil zakročit. Skóre se tak měnilo až ve 38. minutě, kdy vyhození brankáře Pasquala dobruslil Alexejev, po jehož přihrávce se trefil Pavel Kraskovskij. Lokomotiv tedy vede po čtyřiceti minutách 1:0.
40:00'
39:44'
Hostům se povedlo vyhodit.
39:08'
Za krosček je vyloučen Dinar Chafizulin. Přesilová hra pro Jaroslavl.
37:32'
Domácí se ujímají vedení! Na úvodním gólu zápasu má velkou zásluhu i brankář Edward Pasquale, který poslal kotouč po pravém mantinelu až do útočného pásma. Za brankou ho dobruslil Denis Alexejev, jenž následně adresoval přesný pas do předbrankového prostoru na PAVLA KRASKOVSKÉHO a ten prostřelil Samonova. Asistence: Edward Pasquale a Denis Alexejev.
37:17'
Od modré čáry střílel Misjul. Před Samonovem ještě dorážel Anton Lander, ale hostující brankář zůstává nepřekonán.
36:32'
Strömwall našel křížným pasem Mira Aaltonena, který střílel z pravého kruhu na vzdálenější tyčku do protipohybu přesouvajícího se Pasquala. Domácí brankář však stačil puk líznout vyrážečkou a vytěsnil ho tak do ochranné sítě!
35:59'
Střely na branku ve 2. třetině – 10:8
35:18'
Domácím odpískáno postavení mimo hru.
34:36'
34:23'
Hosté v oslabení dokonce zaútočili. K zakončení z pravého kruhu se dostal Miro Aaltonen a do akce musel pravý beton Pasquala.
33:54'
Bělov odpaluje kotouč až za branku Jaroslavle.
33:25'
Ránu Vladimira Tkačova vyrazil Samonov. Hosté poté vyhodili.
33:01'
Na pravém kruhu čekal na přihrávku Rafikov. Kotouč tam dostal, do první jeho střely ale zaklekl Fantenberg a druhou pokryl Samonov.
32:35'
Prvním vyloučeným hráčem v utkání je hostující Jevgenij Ketov. Po reklamní přestávce tak začne přesilovka Lokomotivu.
31:44'
Akce hostí po ose Kuzmenko – Burdsov – Morozov. Posledně jmenovaný přebral puk mezi kruhy, ale zezadu ho dobře dobruslil protihráč, který ho nenechal střílet.
30:35'
Kuriózní srážka dvou domácích hráčů ve středním pásmu. Kraskovskij kolidoval s Marčenkem, čímž se oba vyřadili ze hry, ovšem hosté toho nijak nevyužili.
29:34'
Petersson nastřeloval puk před hostující branku, kde měl Korškova. Až k němu ale hrací předmět neprošel.
29:23'
Tentokrát pálil z levé strany Vladimir A. Tkačov. Kotouč je ve výstroji Alexandra Samonova.
28:43'
Další příležitost domácích po spolupráci Iljenka s Ivanovem. Druhý jmenovaný z levého kruhu těsně minul!
28:31'
Zasahovat musel také Edward Pasquale. Ten po střele od modré vytěsnil puk až do ochranné sítě za brankou.
28:14'
Domácí se teď nadechli k náporu a Samonovovi přibývají zákroky.
27:32'
Barancev posunul na modré puk na Maxima Osipova, který střílel do zadního mantinelu. Od něj se však kotouč odrazil do betonu brankáře Samonova, který si málem dal vlastní gól! Hrací předmět prošel brankovištěm a skončil vedle svatyně Petrohradu.
27:16'
Od levého mantinelu nahodil puk na domácí branku Jevgenij Timkin. Pasquale schoval černý předmět do lapačky.
26:53'
Sledujeme taktickou bitvu dvou rivalů. Oba týmy mají velkou kvalitu.
26:01'
Po zákroku hostujícího brankáře Samonova následuje reklamní přestávka.
25:26'
Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
24:29'
Teemu Pulkkinen z pravého kruhu minul hostující branku. Poté pálil od modré Denis Barancev, který neprostřelil brankáře Samonova.
23:29'
Přihrávku Burdasova nezachytil spoluhráč Kuzmenko a puk následně odehrál do bezpečí domácí brankář Pasquale.
22:50'
Od modré čáry střílel Lukas Bengtsson. Před domácím brankářem ještě clonil Kemppainen, Pasquale si ale poradil a stačil puk přikrýt.
22:36'
Nyní Petrohradské zastavilo odpískané postavení mimo hru.
21:27'
V úvodu druhé třetiny jsou aktivnější hosté. Pozornost Pasquala zkoušel Anton Burdasov.
Hity – 8:8
Máme za sebou první třetinu, která měla poměrně rychlý průběh. Hrálo se ve svižném tempu, gól však nepadl. Nejblíže k němu byli hokejisté Lokomotivu, v největší šanci však trefil Ivanov jen tyčku již odkryté branky soupeře.
20:00'
19:44'
Arťom Iljenko zavezl puk do útočného pásma a zadovkou ho přenechal Georgijovi Ivanovovi. Ten střílel do připraveného Alexandra Samonova.
19:20'
Denis Alexejev číhal na útočné modré na dlouhou přihrávku, puk ale nezachytil. Pískáno zakázané uvolnění Jaroslavle.
19:00'
Je tu už poslední minuta úvodní části zápasu.
18:15'
Hra nyní rychle plyne. Hraje se už přes tři minuty bez jediného přerušení.
17:54'
Domácím se podařilo vyhodit tak, že to nebylo zakázané uvolnění. Mohou tedy vystřídat.
17:14'
Hosté s blížícím se koncem první třetiny zvyšují aktivitu. Z pravé strany střílel mimo Igor Ožiganov, jeho spoluhráči ale nadále drží pásmo.
16:10'
Hosté dobře forčekovali za brankou soupeře. K puku se tam dostal Vladislav Cicjura, který s ním vyjel i před brankoviště, ovšem vyprášil jen betony Pasquala.
15:03'
Artur Kajumov dostal přihrávku mezi kruhy, odkud hned ohrozil branku SKA. Brankář Samonov si proti němu stačil povyjet a ztlumil puk ve výstroji.
14:05'
Hosté kontrovali střelou Mira Aaltonena z levé strany, kterou ukryl ve výstroji Pasquale.
13:15'
Tohle byla obrovská šance domácích! Illjenko nahrál před téměř odkrytou branku Georgijovi Ivanovovi, který v jasné situaci nedokázal skórovat. Trefil tyčku!
12:14'
Maxim Osipov přejel útočnou modrou a vypálil. Jeho ránu ale srazil mimo branku jeden z hráčů hostí.
12:00'
Hostům překazilo akci postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
11:28'
Lokomotiv je zatím mírně nebezpečnější. Jeho hráči ale nedokázali dohrát dvě – tři zajímavé situace do lepšího zakončení.
10:49'
Teemu Pulkkinen neměl v útočném pásmu podporu spoluhráčů a tak byl obrán o puk obránci Petrohradu.
09:53'
Tentokrát byli domácí v přečíslení 2 na 1. Jegor Korškov nahrával před brankou Vladimirovi A. Tkačovovi, který kotouč zblízka neusměrnil mezi tyče!
08:45'
Od modré čáry střílel Rušan Rafikov. Samonov puk vyrazil lapačkou jen před sebe, o zbytek se ale postarali jeho obránci.
07:03'
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1! Teemu Pulkkinen řešil situaci sám ranou z pravé strany, která hostující klec minula.
06:27'
Po zaváhání domácích v rozehrávce se dostal v útočném pásmu k puku Anton Burdasov. Ani on ale nic nebezpečného nevymyslel, jeho střílenou přihrávku zachytila obrana Lokomotivu.
05:38'
S lehkou střelou od pravého mantinelu si poradil Edward Pasquale, který puk raději podržel pod lapačkou. Následuje reklamní přestávka.
05:14'
Bez přerušení se hraje už tři a půl minuty.
04:46'
Do šance se nedostane ani Jevgenij Timkin. Hostující útočník byl pokryt obráncem, který si před ním stáhl kotouč.
03:45'
Zatím čekáme na nějakou větší šanci. Oba týmy na začátku zápasu spíše trpělivě kombinují.
02:18'
Utkání provází na dnešní poměry slušná divácká kulisa. Hala je na základě regionálních pravidel zaplněna minimálně z jedné třetiny.
01:42'
Puk vypadl na domácí střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:49'
První zákrok domácího brankáře Pasquala. Ten vyrazil nahození Igora Ožiganova od modré čáry.
00:01'
Oficiality už jsou za námi. Teď už se vše chystá k úvodnímu vhazování.
Hráči obou týmů už čekají na modrých čarách. Nyní zazní hymna Ruské federace.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, Ohtamaa, Čerepanov, A. Marčenko (A), M. Osipov, Barancev, Misjul – Korškov, Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Beljajev, Kraskovskij, Alexejev – Iljenko, Ivanov, Berjozkin – Kovalenko.

SKA Petrohrad: Samonov (Nikolajev) – Tokranov, Bengtsson, Fantenberg, Ožiganov, Chafizullin, A. Bělov (A), Dyblenko – E. Galimov, Kemppainen, V. E. Tkačov – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Ketov (C), Cicjura, Timkin – Strömwall, Starkov, Kukštel.

Rozhodčí: Sergejev, Sidorenko – Zacharov, Šalagin.
V letošní sezóně se už oba soupeři jednou utkali. V září zvítězil Petrohrad na domácím ledě 4:2.

Lokomotiv Jaroslavl:
Lokomotiv uhrál ze 41 zápasů 57 bodů při skóre 125:84 a v tabulce Západní konference mu patří třetí pozice. Na Petrohrad tak ztrácí jen dva body. Navíc je nejméně inkasujícím týmem v soutěži, na čemž má svůj podíl také brankář Edward Pasquale. Poslední dvě utkání hokejisté Jaroslavle na svém ledě vyhráli. Nejprve deklasovali 7:1 Viťaz, poté zdolali 3:2 Novosibirsk.