KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Čeljabinsk - 11. října 2020   14:00

Jekatěrinburg
07:44' Dacjuk (Golyšev, Makejev) • 47:49' Obidin (Dacjuk, Makejev) • 57:55' Dacjuk (Trjamkin, Makejev)
Čeljabinsk

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (JEK) 26 zákroků, 1 gól, 96,3%

Roman Will (CLJ) 31 zákroků, 3 góly, 91,18%
Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 5:13
Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:22
Střely na branku: 34 – 27
Je dobojováno. Hosté ve třetí třetině vyrovnali na 1:1 ve vlastním oslabení, ale domácí pak hned udeřili a v závěru využili další přesilovku. Nakonec tak svého soupeře porážejí 3:1 a zapisují další dva body do tabulky, naopak Traktor je dnes bez zisku jediného bodu.
59:55'
Hosté ještě operují před domácí brankou, naopak domácí už odpočítávají poslední vteřiny zápasu a je jasné, že o dva body nepřijdou.
59:19'
Sexton si sjel až před hostující branku, jeho střela ale končí mimo tři tyče. Do akce po zisku puku jde ještě Traktor Čeljabinsk.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:55'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
V samostném závěru domácí hráči přesilovou hru využívají a jdou do dvoubrankového náskoku. Znovu bekhendem PAVEL DACJUK prostřelil Romana Willa a patrně tak rozhodl o osudu tohoto zápasu – 3:1. Asistence: Nikita Trjamkin a Alexej Makejev.
57:30'
Od vlastní branky šli domácí hráči znovu do akce už v klasické přesilové hře, ale znovu Romana Willa neohrozili. Stále však kombinují před jeho brankou.
56:49'
Hosté se ubránili tlaku soupeře a vyhodili puk do bezpečí. Nyní jsou už ve čtyřech hráčích a to nejhorší mají za sebou.
56:00'
Domácí si zahrají přesilovku pět na tři! Lavička Jekatěrinburgu si bere oddechový čas.
56:00'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., podrážení).
55:41'
Alexej Makejev dostal nabito na pravý kruh a okamžitě bez přípravy vystřelil, jeho pokus ale srazila obrana Čeljabinsku do bezpečí.
54:49'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Vjačeslav Osnovin.
54:14'
Čeljabinsk je v plném počtu.
54:05'
Alexeji Vasilevskému utekl puk od modré čáry a musel se pro něj vracet až do obranného pásma. Tohle oslabení hosté už zvládnou bez úhony.
53:26'
Hosté zatím své oslabení hrají dobře a vyhazují puky do bezpečí. Soupeře tak nepouštějí k přesnějšímu zakončení.
52:20'
Následuje další komerční pauza.
52:14'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pontus Åberg.
50:55'
Alexej Byvalcev se znovu pokusil o střelu, která by mohla vést ke srovnání stavu, ale proti byl bek Jekatěrinburgu, jenž kotouč zastavil a posté šikovně poslal do neutrální zóny.
50:21'
Jsme za polovinou třetí třetiny a hosté tak mají ještě dost času na to, aby opět srovnali. Uvidíme, zda se jim to podaří.
49:38'
Jekatěrinburg tak má zase vedení zpátky a nyní od vlastního brankáře zakládá další útočnou akci a jde směrem před klec Romana Willa.
47:49'
Ovšem hosté se moc dlouho z vyrovnání neradovali. Po chvilce si vynutili tlak před Romanem Willem a svou přesilovku využívají a opět vedou. ANDREJ OBIDIN se zblízka před hostující brankou nemýlil a prostřelil českého brankáře – 2:1. Asistence: Pavel Dacjuk a Alexej Makejev.
46:27'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí sice začínali svou přesilovou hru, ale neudrželi puk u modré čáry. Po něm poté vystartoval ALEXEJ BYVALCEV, jenž projel celým kluzištěm a poté z pravé strany zblízka prostřelil Jakuba Kováře mezi jeho betony – 1:1. Paradoxně tak hosté srovnávají ve vlastním oslabení. Bez asistence.
46:10'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., podrážení).
45:50'
Následuje další komerční přestávka.
45:50'
Další šance hostů, kterým se znovu nepovedlo vyrovnat, ač mají mnohdy před Kovářem velký tlak. Kovář má puk ve své moci a zastavuje hru.
44:47'
Karpuchin sebral soupeři puk a poté se dostal až na vrchol levého kruhu. Jeho svižná rána pak skončila na Jakubu Kovářovi, který znovu efektivně zakročil.
42:36'
A teď to zkusil Igor Polygalov, ale ani on se nedokázal prosadit před Jakubem Kovářem. Na druhé straně proti domácí střele zakročil Roman Will.
41:07'
Ilja Karpuchin na druhé straně dostal nabito na modrou čáru a jeho dalekonosný pokus zastavila obrana Jekatěrinburgu.
40:27'
Andrej Obidin napálil kotouč z pravého kruhu a ten jen prolétl kolem branky Romana Willa.
40:01'
Střely na branku: 22 – 22
Také druhá třetina je minulostí. V ní jsme se nedočkali ani jedné branky a domácí celek tak stále drží těsný náskok 1:0, kterého docílil v osmé minutě první třetiny. Hosté se snažili o vyrovnání, ale zatím nemohou najít recept na výborně chytajícího Jakuba Kováře. Ještě nás čeká hodně zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 15:40.
40:00'
39:50'
U puku jsou domácí hokejisté a ještě to zkoušejí před brankou hostů. Patrně se ale už nic nestane a i druhé dějství je u konce.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:26'
A znovu hostující hráči zahrozili před Kovářem, ten opět uhájil své čisté konto a drží těsné vedení Avtomobilistu.
36:52'
Tomáš Hyka dostal přihrávku a řítil se až před Jakuba Kováře, jeho táhlá střela z pravého kruhu pak končí v lapačce brankáře Jekatěrinburgu!
Dnešní utkání sleduje 2400 diváků.
35:40'
Alexandr Šarov pálil z mezikruží a vylámal si zuby na Jakubu Kovářovi. Ten zastavil puk a poté hru přerušil.
34:47'
Sergej Kalinin si nabruslil do prostoru mezi kruhy, jeho svižné zakončení ale končí jen na obraně Jekatěrinburgu. Nicméně stále trvá akce hostujícího celku v útočném pásmu.
34:17'
Hosté se opět natlačili před domácí branku a donutili Kováře k dalšímu pokusu. Hra je pozastavena a vhazuje se po pravé ruce brankáře Jekatěrinburgu.
33:15'
Arťom Michejev střílel z levé strany na Jabuba Kováře, ten ale byl znovu pozorný i proti dorážce dalšího hráče Čeljabinsku.
33:08'
Další marná snaha srovnat stav ze strany hostů. Ti byli důrazní na brankovišti, ale kotouč za Jakuba Kováře nepropasírovali. Hra je pozastavena a následuje další komerční přestávka.
32:44'
Nic z toho ale nevytěžili a naopak kotouč ztratili. Vracejí se zpět, protože do akce pádí domácí Jekatěrinburg.
32:06'
Michail Mamkin švihl do puku na levém kruhu, ten poté srazila obrana Traktoru do bezpečí a hned se vydávají hosté do další útočné akce před Jakuba Kováře.
31:37'
Avtomobilist je v plném počtu.
30:51'
Domácí se dostali v obranném pásmu k puku a ten hned poslali až před branku Romana Willa. Ušetřili tak další cenné vteřiny z oslabení.
30:05'
Hosté mají k dispozici přesilovou hru a mají tak šanci dorovnat nepříznivé skóre. Už jsou nastěhováni před Kovářem a kombinují před jeho klecí.
29:37'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., vražení na hrazení).
29:14'
Alexej Byvalcev nabral po pravé straně rychlost, pronikl do útočného pásma a zblízka střílel na Jakuba Kováře, jenž sklapl betony a neinkasoval.
28:38'
Oleg Jevenko sebral domácím puk a hosté se dostali na druhou stranu, kde střílel Ilja Karpuchin, ovšem jeho přízemní pokus končí jen vedle pravé tyče Kováře.
28:06'
Kosov se napřáhl mezi kruhy a jeho nepříjemnou střelu kryje opět Jakub Kovář.
26:56'
Dan Sexton vyvinul aktivitu před hostující brankou, ale jeho zakončení chybělo více přesnosti. Kotouč tak znovu získali hosté a otáčejí velmi rychle hru na opačnou stranu.
26:03'
Tomáš Hyka vystřelil od pravého hrazení, Jaroslav Kosov jeho pokus tečoval před Kovářem, ale ten byl opět na svém místě a připraven.
25:33'
Pontus Åberg z ničeho nic střílel z prostoru mezi kruhy a vystrašil Kováře, který zachytil kotouč a hned ho raději nechal u sebe. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.
24:57'
Hned po vhazování ale sebrali kotouč domácí hráči, namířili si to s ním před Romana Willa. Tomu ale pomohla pozorná obrana, která soupeři puk vypíchla a dostala do neutrální zóny.
24:47'
Proti Michejevovi zakročil Jakub Kovář a před dotěrnými hosty pak hru raději zastavil. Čeljabinsk tak ještě udržel útočnou třetinu, kde se může zdržet.
23:56'
Vjačeslav Osnovin si šikovně sjel na pravou stranu těsně před Kováře, ale jeho svižné zakončení prolétlo jen kolem pravé tyče brankáře Jekatěrinburgu.
23:17'
Čeljabinsk oslabení zvládl a teď už je v plném počtu.
22:51'
Další zákrok Romana Willa. Ten se oproti českému kolegovi brance Avtomobilustu v té své rozhodně nenudí. Přidal další přesný zákrok a opět je přerušeno. Vhazovat se bude po pravé ruce Willa.
22:12'
Traktor získal puk a hned ho poslal až před branku Jakuba Kováře. Hosté tak šetří cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
21:24'
Přesilovkový tlak před Romanem Willem zakončil Anatolij Golyšev, jenž střílel zblízka, ale proti byl zákrok českého brankáře. Hra je pozastavena a vhazovat se bude před jeho klecí.
21:17'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).
20:30'
Do obranného pásma si pro puk sjel Maxim Berezin a poté ho dostal do útočné třetiny, ale domácího hokejisté si před Willem počínali nepřesně.
20:01'
Střely na branku: 9 – 11
První třetina je minulostí. V jejím úvodu byli hosté hodně aktivní a často hrozili před brankou Jakuba Kováře, ale nakonec domácí vše ustáli a jako první skórovali. V osmé minutě se pěknou bekhendovou střelou prezentoval Pavel Dacjuk a poslal Jekatěrinburg do vedení. Hosté se snažili najít odpověď, vyrovnat se jím ale zatím nepovedlo. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně ve 14:50.
20:00'
19:26'
Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru před Romana Willa. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Domácí ještě v závěru získali zadarmo útočné pásmo.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:56'
Domácí jsou v plném počtu.
18:15'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 5 min. + osobní trest do konce utkání, úder hlavou).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Charles Genoway – 5 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).
18:04'
Igor Polygalov si sjel před Jakuba Kováře a těsně před ním zakončil, ovšem domácí gólman si dokázal opět poradit, když odražený puk chytil.
17:13'
Tomáš Hyka clonil před Kovářem, následně na něho šla střela z pravé strany, kterou však holí zastavil jeden z beků domácího celku a ten tak má kotouč u sebe.
16:56'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Andrej Obidin – 2 min., vysoká hůl).
16:28'
Andrej Obidin číhal mezi kruhy, puk se k němu ale nedostal a rychle ho hosté vyvezli ven. Zblízka před Kovářem zakončoval Lukáš Sedlák, ale jeho krajan v brankovišti Avtomobilistu byl úspěšnější a pokus lapil.
15:41'
Lukáš Sedlák se neprotlačil skrze obranu Jekatěrinburgu, domácí pak získali kotouč a hned otočili hru na opačnou stranu. Beci Traktoru se tak musejí vracet zase zpátky.
14:39'
Alexandr Šarov po zisku puku ho dostal z obranné třetiny, ale poté nenašel nikoho, kdo by ho převzal a šel do nějakého zakončení.
13:25'
Dan Sexton nabral ve středním pásmu rychlost a dostal se až těsně před Romana Willa, ten betonem jeho pokus vyrazil do bezpečí.
11:42'
Roman Will měl opět plné ruce práce, neboť se před ním zjevili dva hráči Jekatěrinburgu a doráželi před jeho klecí. Český brankář ve službách Čeljabinsku ale zakročil a zapsal další přesný zákrok.
11:16'
10:30'
Jaroslav Kosov vyvezl puk z obranného pásma a Čeljabinsk šel znovu směrem před branku domácích, nakonec ale selhal už ve středním pásmu a ztrácí puk.
09:31'
Další aktivita hostů, Lawrence Pilut se ale příliš dlouho odhodlával ke střele, až mu soupeř puk sebral a zamířil s ním na opačnou stranu.
08:40'
Hosté se snažili najít rychlou odpověď a hned se dostali před branku Jakuba Kováře, ale svižná rána Lukáše Sedláka končí jen vedle jeho branky.
07:44'
Ačkoli byli hosté od úvodních minut lepším a aktivnějším týmem, jako první skórují domácí. Golyšev nechal puk PAVLU DACJUKOVI, který zkušeně zakončil z pravé strany bekhendem a prostřelil Romana Willa – 1:0. Asistence: Anatolij Golyšev a Alexej Makejev.
06:45'
Pilut zamíchal pukem v prostoru mezi kruhy, poté vyslal svižnou střelu, ale opět byl Kovář hodně pozorný a kotouč vytěsnil mimo ohrožení své branky. Nicméně akce Čeljabinsku pokračuje dále.
05:52'
Od vlastní branky zakládají hosté další útočnou akci a jdou znovu před branku Jekatěrinburgu. Jakub Kovář se tak musí mít opět na pozoru.
05:16'
Jakub Kovář proti agilním hostům vytasil další přesný zákrok a opět raději hru zastavuje. Po první komerční přestávce, která právě následuje, se bude opět vhazovat před jeho svatyní.
05:03'
Avtomobilist se ubránil a nyní je už v plném počtu.
04:37'
Po Hykově střele z levého kruhu zakročil jeho krajan Jakub Kovář a hned podržel puk u sebe a zastavil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
04:15'
Znovu hosté zahrozili před Jakubem Kovářem, zatím se jim ale nedaří přesilovku využít, ač mají mnohdy velký tlak před jeho brankou.
04:07'
Domácí zachytili puk a hned ho odpálili až před hostující klec. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
03:10'
Lawrence Pilut vypálil z prostoru mezi kruhy, poté puk Kovářovi vypadl z lapačky a následovala dorážka Pontuse Åberga, druhý jmenovaný ale trefil jen beton českého brankáře.
03:03'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., hákování).
02:17'
Agilní hosté se opět natlačili před domácí klec, kde rozvinuli další akci, ale znovu nebyla příliš nebezpečná. Jakub Kovář pak holí posunul puk spoluhráčům a ti míří před Romana Willa.
01:32'
Ilja Karpuchin si od modré čáry sjížděl před Jakuba Kováře, ale nakonec se mu nepovedlo dobře zpracovat puk a ten končí na straně Jekatěrinburgu.
00:50'
Po střele Igora Isajeva od modré čáry ale zakročila obrana Avtomobilistu a získala puk k sobě. Také domácí hráči jdou útočit.
00:12'
Jako první jsou u puku hosté z Čeljabinsku a už se derou před domácí branku. Hned na úvod zápasu se tak pokusí ohrozit Jakuba Kováře v brance Jekatěrinburgu.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway, Berezin, Mamkin, D. Zajcev – Dacjuk (C), Golyšev, Makejev – Sexton, Holland (A), Litovčenko – Macek, P. Kulikov, Bočarov – Platt, Ovčinnikov, Obidin – Protapovič.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Bailen (A), Isajev, Ogurcov, Karpuchin, Jevenko, Tělegin – Byvalcev, Kalinin (C), Åberg – Sedlák (A), Osnovin, Hyka – Šarov, Avcin, Kosov – A. Michejev, Polygalov, Lukin.

Rozhodčí: Gamalej, Spirin – Kučava, Sadovnikov.

Jakub Kovář (JEK)

Roman Will (CLJ)
Tomáš Hyka (CLJ)
Lukáš Sedlák (CLJ)
Vzájemná utkání

Oba celky se v letošní sezóně už utkaly, v září zvítězil Jekatěrinburg na půdě Čeljabinsku 3:1. Hosté tak svému soupeři dnes mají co vracet.
Traktor Čeljabinsk

Hosté si ve stejné konferenci také vedou zatím velmi solidně. S šestnácti body okupují šesté místo, když sedmkrát vyhráli a šestkrát se svým soupeřem padli. V posledních třech utkáních v řadě za sebou zvítězil Čeljabinsk vždy stejným výsledkem 4:2 a jede tedy na vítězné vlně, na které by rád pokračoval a na led Jekatěrinburgu tak jeho hráči míří s cílem zde bodovat. Čeká nás zajímavý zápas v rámci kontinentální hokejové ligy, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Tomáš Hyka 2+8
Vitalij Kravcov 6+2
Nick Bailen 4+4
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hokejisté dnes domácího Jekatěrinburgu jsou v tabulce ve Východní konferenci na prvním místě se ziskem jednadvaceti bodů a zatím si tedy nevedou vůbec špatně. Devětkrát vyhráli a pětkrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Hráči Avtomobilistu po třech výhrách v řadě za sebou naposledy na domácím ledě klopýtli. Po nájezdech totiž podlehli Magnitogorsku 3:4. V dnešním dalším duelu by rádi tuto prohru odčinili a před svými diváky opět zvítězili. Proti Čeljabinsku to ale lehké mít nebudou.